Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeret és elment

Watta
Létrehozva: 2003. január 11. 19:03
Csütörtökön elköltözött a másik felem. Másfél éve éltünk együtt. Egy csúnya házasság végén ismertem meg, elváltak, de az asszony ki akarja semmizni. Hozzám költözött, és ezernyi lelki sérülést kellett megoldanunk. Kiálltam mellette, imádtam, segítettem neki. Nagyon érzelmes típus, mindent a lelkére vesz. Most azt mondta, pánikérzése van, fél, de nem tudja mitől. Problémái vannak, magányra vágyik, de nem akar elveszíteni, szeret. Mégis elment. Állítólag gondolkozni akar, nem tudja mit akar. Most is pánikban van. Fél, hogy valami helyrehozhatatlant követett el. Állítja, hogy nagyon szeret. De levegő kell neki. Hiányzom neki. Telefonálgat. Időt kér. Én meg azt gondolom, hogy vége. Hiszen elment. Vele akartam leélni az életemet. Ő volt a másik felem. Nem vagyunk már irtó fiatalok, ő 37 lesz, én 27. Boldog voltam vele. Istentelenül hiányzik. Talán rá fog jönni, hogy mit tett és vissza akarja majd csinálni. Még utolsó este is úgy ölelet, úgy simogatott, mint minden este. Más nője nincs, ebbeől a szempontból nagyon konzervatív és nagyon megbízható. De elment. Mert őrlődik a volt felesége hadjárata miatt, amiatt, hogy a saját húga ki akarja túrni az örökségéből, amiatt, hogy jelenleg nincs saját tulajdona, amiatt, hogy még soha életében nem volt igazán független és önálló, hiszen iszonyú korán házasodott és onnan azonnal hozzám jött. Úgy érzem, hogy ezt nehéz lesz túlélni. Van arra esély, hogy valóban rájön, hogy a legjobb dolgot dobta el az életéből és megpróbálja helyrehozni a dolgokat? Hallott már valaki ilyen "sikersztoriról"? Ja, itthagyott egy pár dolgot, szerinte csak átpakolt máshova, és ez nem jelenti azt, hogy végünk. Csak egy kis időt akar. De hát együtt éltünk!!! És már nem. Vissza szeretném kapni őt, de nem akarom, hogy sajnálatból vagy hirtelen döntésből jöjjön vissza. Azt mondtam, legyen vége rendesen és van egy kis idő a meggondolásra, amíg még vissza lehet csinálni. Azt mondtam, ne hívjon, ne keressen. De hív. Én meg belehalok. Legszívesebben lerombolnám a lakást a földig, mert itt minden kettőnkről szól. Nem tudok így élni. Ebben a bizonytalanságban. De én sem akarom elveszíteni őt. Tehetetlen vagyok. Csak sírni tudok. Soha nem voltam még olyan boldog, mint az elmúlt másfél évben. Miért ment el? Visszajön? Túlélem?
  1. 2003. január 24. 15:48151.
    Ha jól megnézitek a kívánságaitokban a kulcsszavakat, valami ilyesmi lehet mögöttük. . .
    Ti magatok írtátok. . . :o))))
    előzmény:
    sospiro (148)
     
  2. 2003. január 24. 15:45150.
    Érdekes, hogy így látod. Én pont az ellenkezőjét látom. A volt felesége is sokat panaszkodott (nem nekem) ezekre a dolgokra. Én azt látom, hogy bizony nem volt őszinte. Nagyon sokszor megbukott a hazugságaival. Nem nagy dolgokban füllentett, csak kicsikben, de rendszeresen. Nem tudatosan. Leginkább önmagának is hazudott.

    Egyszer kifejtette, hogy ő nem tudja, hogy szerelmes-e, mert nem tudja pontosan, hogy mi az a szerelem. Jó velem lenni, szeret hozzám bújni, ha ez a szerelem, akkor szerelmes.

    Fura dolgai voltak.

    És egyszer nagyon át is vert. Nem csalt meg, de hatalmas bűnt követett el.

    Nem tudom. . .
    előzmény:
    misibea (147)
     
  3. 2003. január 24. 15:44149.
    Ok! :o))
    Köszönöm!! :o))
    A hangulatszavak használata azt jelzi, nagyon érzelemgazdag vagy, fontosnak találod az érzéseidet nyitottan a világra ki is mutatni és átadni is. Erre nem csak az igény van meg benned, hanem a képesség is.
    Az érzelmek központi szerepet kapnak az életedben, mondhatni, mindent ennek rendelsz alá.
    A humorérzékeddel, vidámságoddal pedig át tudod magadat segíteni a a nehéz, komoly pillanatokon is, ha kell.
    Nagy hőfokon szeretsz, rajongsz és élsz. Talán túlfűtött is vagy néha. :o)
    Másokat fontosabbnak találsz magadnál, főleg azokkal vagy így, akikhez érzelmileg kötődsz.
    Családra vágysz, a meglévő családodra pedig vigyázol, nagyon családcentrikus vagy.
    Te csak a sor végén kullogsz, képes vagy alárendelni magadat.
    Önzetlen vagy és önfeláldozó, még a világot is magad elé engeded. . .
    Szeretnél változni, racionálisabb lenni, mert talán az eddigi tapasztalataid alapján úgy érzed, az érzéseidet akkor jobban kordában tudnád tartani. Hogy ezt felismerted azért mégis józan gondolkodásra vall.
    A fejlődés szándéka megvan benned, ezért iktattál be egy mentő negyedik kívánságot, ha már a három elsőbe te nem fértél bele! :o))
    A "karácsony"---> szeretet ünnepe, megemlítése hangsúlyozottan, önmagáért beszél!! :o))
    Megbecsülöd a kis dolgokat is, tudsz az apró, utadba kerülő értékeknek is örülni. . .
    Szeretsz úgy elmenni, hogy vidámságot, jó kedvet hagyj magad után. . .
    :o)))
    Szerintem. :o)
    előzmény:
    sospiro (148)
     
  4. 2003. január 24. 15:43148.
    kedves misibea, engedelyt adok, hogy kitedd a kozosbe az elemzesed, mert annyira jol sikerult, hogy kirazott a hideg. . . jo ertelemben. . .
    :o) nagyon jo emberismero vagy, es most mar kicsit a baratnom is. . . :o)
    előzmény:
    misibea (146)
     
  5. 2003. január 24. 15:41147.
    :o))
    Azért érzem, hogy van jövőtök, mert nem véletlen , hogy eddig így viselkedett veled! Nagyon szerethetett téged. Gyöngéd és ragaszkodó férfi. Nagyon tisztességes emberre vall szerintem, hogy őszinte és nem hiteget. Szerencséd, hogy nem alakoskodik és nem játssza meg magát, nem mást érez, mint amit kimutat. Illetve nem mást mutat feléd, mint amit beül érez. Ha bizonytalan, akkor azt is felváallalja. Ezt értékelned kellene, mert kevés férfi képes rá. Általában kerülni szokták a konfliktusokat. Időre van szüsége? Hát, add meg neki. Csak nyerhetsz! Ha türelmes vagy, akkor szerintem a szíve vissza fogja hozzád hozni. Az idő nála is telik, az ő fejében is forog a film, az ő emlékezetében is a jó dolgok megszépülnek, a hiányérzet őt is eléri. Nem képes az ember ennyi szép érzést csak úgy, hipp-hopp elfelejteni! Te most gondolold át addig, amíg visszajön, hogy mit csinálnál másként, hogy meg tudd tartani. . . :o))) Szerintem, a kezedben van a megoldás kulcsa. :o)) Szerintem. . .
    előzmény:
    Watta (145)
     
  6. 2003. január 24. 15:40146.
    Hú, valahova elszállt a válaszom, nézd már meg a prividet, légy szíves!
    előzmény:
    Watta (145)
     
  7. 2003. január 24. 15:30145.
    Misibea szerint van jövőnk a volt párommal. Közzéteszem a válszom is, mert ki tudja, hátha itt még mások is tanulnak a fórumból:

    Miért érzed úgy, hogy van jövőnk? Miből következtetsz erre? Hiszen nem tudok róla semmit, nem hív, nem üzen, néma csönd van. Kíváncsi vagyok, miért érzed ebben a folytatás lehetőségét. De írhatjuk nyugodtan nyilvánosan is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. január 24. 15:27144.
    Akkor a következő lenne:
    Alapvetően racionális alkat vagy, s elemző típus, aki mindig ok-okozat összefüggéseket keres, no és persze talál is a dolgok mögött.
    Szerelmes vagy, mint egy nagyágyú, ezért a gondolataidat pillanatnyilag még a párod uralja, hosszútávú céljaidba is beleszőnéd szíved szerint. . . :o)
    Az érzések a racionalitásod ellenére fontosak számodra, csupán az anyagi biztonság nem elegendő a boldogságodhoz.
    Pillanatnyilag sok benned még a megválaszolatlan kérdés, s ez azt jelzi, a folyamat javában dúl benned, és az "azt hiszem" kifejezés is azt mutatja, nagy a bizonytalanság benned.
    Egészésges, józan gondolkodásra vall, hogy egyensúlyban látod a boldog élet feltételeit:
    -anyagi biztonság,
    -érzelmek,
    -egészség.
    A fejedben rend van, a szívedben is, csak a kettő most nem találkozik.
    Ne siesd el, legyél türelmes.
    A kettő találkozni fog, ha megérted az ok és okozati összefüggéseket!

    Hát, csak szerettelek volna megvigasztalni, bocs, ha túl bénára sikerült! :o))))
    előzmény:
    Watta (143)
     
  9. 2003. január 24. 15:13143.
    Engedély megadva. Természetesen.
    előzmény:
    misibea (135)
     
  10. 2003. január 24. 14:53142.
    nagyon kivancsi vagyok! :)
    előzmény:
    misibea (140)
     
  11. 2003. január 24. 14:48141.
    Varjú, ne, ne, el ne szégyelld! :o)
    Tökéletes vagy! :o)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397657 (139)
     
  12. 2003. január 24. 14:47140.
    sospiro, a te kulcsszavaid szerintem a következők:

    -fuuu
    -en tudom, hogy mit kivannek
    -mindigmindig
    -nagyon boldog es egeszseges az az ember
    -akit a vilagon mindennel es mindenkinel
    -jobban szeretek. . .

    -ugyanezt kivanom a csaladomnak es a szeretteimnek

    -beket
    -szeretet
    -a vilagnak
    -nem csak "Karacsonyra"

    -ha lenne 4. kivansag
    -kivannek magamnak
    -kitartast
    -jozan eszt
    -maradjanak meg az apro dolgok legalabb annyira fontosnak

    -kicsit "moho" vagyok
    Nam te mit olvasol ki magadból??
    Jöjjön az én véleményem is? :o)))))
    előzmény:
    sospiro (130)
     
  13. Torolt_felhasznalo_397657
    Torolt_felhasznalo_397657
    2003. január 24. 14:44139.
    Kááááár. . . . . - szólt a varjú, és elszégyellte magát. . . .
    előzmény:
    sospiro (137)
     
  14. 2003. január 24. 14:44138.
    Egoista-szexista-humanista-humorista-életművész!!!!!!!!!
    :o) )))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397657 (136)
     
  15. 2003. január 24. 14:43137.
    szerintem azt, hogy valaki a kisujjat nyujtja, neked pedig rogton az egesz karja kell. . . :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397657 (136)
     
  16. Torolt_felhasznalo_397657
    Torolt_felhasznalo_397657
    2003. január 24. 14:41136.
    Tudod én csak egyet kívánnék: hogy ezentúl minden kívánságom teljesüljön. . . Na ebből mit olvasol ki??? :))))))
    előzmény:
    misibea (135)
     
  17. 2003. január 24. 14:38135.
    Ha engedélyt ad rá, akkor szívesen leírom! :o))
    Á, nem vagyok én semmi ilyesmi, csak szöget ütött a fejembe néhány dolog, amit éppen ő írt le. . . :o))
    Majd a tiédet is kielemzem a magam módján, ok? :o)))
    előzmény:
    sospiro (134)
     
  18. 2003. január 24. 14:36134.
    en kivancsi lennek ra, de tenyleg nem azert, hogy Watta lelkivilagan csamcsogjak. . .
    hanem azert, hogy Te mit olvasol ki belole. . . valamifele szichologus:) vagy? :)
    előzmény:
    misibea (132)
     
  19. 2003. január 24. 14:19133.
    nem hiszem, hogy megkoveznenek, watta. . . :) az egy masik topic:)))
    en is gondolok magamra, kulonben nem tartanek itt. . . viszont. . . viszont imadok adni, jobban, mint kapni. . . persze nem mindenaron, szoval tudom, hol a hatar. . . en ilyen vagyok, te pedig olyan, es ez nem bun. . . es nem fog erte senki megkovezni. . . ejnye-bejnye, hat nem szabad ilyeneket mondani:o)
    tudod, mikor nem csak annak lesz ertelme, ha magadra gondolsz? ha majd babad lesz. . .
    előzmény:
    Watta (131)
     
  20. 2003. január 24. 14:16132.
    Elemzés :o)))
    Kulcsszavak:
    -egy lottó ötös
    -egyetem
    -költözni
    -ahogy a párommal terveztük
    -Ha most sok pénzem lenne, a lelkem még nem fájna kevésbé.

    -boldogság
    -múljon el belőlem a volt párom?
    -jöjjön vissza?
    -Azt "hiszem". . .

    -egészség

    Ezeket emelném ki, amit jellemzőnek találok pillanatnyi lelkiállapotodra.
    Érdekes lehet talán számodra is, ha belegondolsz. . . :o)

    Akarod, hogy a játék kedvéért elmondjam, én mit olvasok ki belőle? Csak amatőr szinten. :o))
    előzmény:
    Watta (129)
     
  21. 2003. január 24. 14:11131.
    Szép gondolatok. Engem biztos meg fognak itt kövezni páran, hogy már megint csak magamra gondoltam, de sajnos az eddigi életem azt mutatja, hogy annak van csak értelme, ha magamra gondolok.
    előzmény:
    sospiro (130)
     
  22. 2003. január 24. 14:08130.
    en eloszor azt kivanom, hogy legyen mindigmindig nagyon boldog es egeszseges az az ember, akit a vilagon mindennel es mindenkinel jobban szeretek. . .

    masodszor ugyanezt kivanom a csaladomnak es a szeretteimnek. . .

    harmadszor kivanok beket es szeretet a vilagnak, nem csak Karacsonyra. . .

    es ha lenne 4. kivansag, akkor kivannek magamnak kitartast, jozan eszt es azt, hogy mindig maradjanak meg az apro dolgok legalabb annyira fontosnak az eletemben, mint most. . .

    azt hiszem, kicsit moho vagyok. . . :o)
    előzmény:
    misibea (126)
     
  23. 2003. január 24. 14:01129.
    Hát először is egy lottó ötöst, mert tudom, hogy a pénz nem boldogít, de nyugodtabb lennék, ha tudnám, hogy simán ki tudom fizetni az egyetemet, el tudok költözni a lakásomból egy gyönyörű napfényes lakásba, amit úgy rendezhetek be, ahogy a párommal terveztük, és lehet egy autóm, mert imádok vezetni. Ha most sok pénzem lenne, a lelkem még nem fájna kevésbé, de az egyéb álmaimat meg tudnám valósítani, és az azért mégis csak okozna egyfajta megnyugvást.

    A második kívánságom a boldogság lenne. Nem tudom, hogy mi lenne a jobb, ha azt kívánnám, hogy múljon el belőlem a volt párom és találjak egy fantasztikus embert, vagy ha azt kívánnám, hogy jöjjön vissza és változzon meg mindent. Azt hiszem, az első verzió jobb lenne.

    A harmadik kívánságom pedig az lenne, hogy miután baromi gazdag vagyok és boldog, legyek életem végéig egészséges is.

    Hát nem túl különleges kívánságok.
    előzmény:
    misibea (126)
     
  24. 2003. január 24. 13:39128.
    :o))))))
    Ok. :o)
    előzmény:
    sospiro (127)
     
  25. 2003. január 24. 13:31127.
    fuuu, en tudom, hogy mit kivannek. . . de megvarom Wattat, hiszen Tole kerdezted elsosorban. . .
    előzmény:
    misibea (126)
     

Címlap

top