Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álmaink előző életeink eml

Torolt_felhasznalo_750667
Torolt_felhasznalo_750667
Létrehozva: 2006. január 25. 00:17
Rengeteg ellentmondással találkoztam már ebben a témában.Meggyőződésem, hogy álmunkban újra átéljük előző életeinket vagy a következő életeinket álmodjuk meg.Erről a témáról szeretnék véleményeket.
  1. Torolt_felhasznalo_750667
    Torolt_felhasznalo_750667
    2006. január 25. 09:0951.

    Erre a következő lehet a logikus magyarázat: Bizni kéne az agyunkban mert nem hülye.Bonyolult összefüggésrendszere van ami anyagi és szellemi vonatkozású.A tudósok a mai napig nem tudják hogyan működik,csak azt tudjuk,hogy agyunk azt hiszem 0,5 százalékát használja egy normál ember.És a többi?Ott vannak azok a receptorok ahol nyugiba tárolódnak az események.Ezért ezt soha sem fogják tudományos matematikai képletekkel meg mindennel bizonyítani.

    Ha azt álmodtad, hogy fájt a fogad akkor fájt is vmikor és azért maradt meg benned ez a nagyfokú fájdalom mert ezt tették veled.Valószinűleg a középkori orvoslás egyik áldozata lehettél ahol nem igen volt szakszerű eljárás és ellátás....Namármost...ez mély nyomot hagyott ez az elbánás a fájdalom meg minden és mivel ezt újra átélted az agyad maximálisan újraélte a történteket magyarán előhúztad a könyvtárból a dolgot és ismét átélted.A hipnózis gyógyító ereje éppen ebben rejlik.

    Ha mindenki megtanulna kommunikálni a saját elméjével akkor csak zsenikből álna a föld,nem kellene lejönni tanulni.

    Az agyunk azt teszi amit mondunk neki.Ha sokat mondogatod,hogy fáj a fejem,fáj a fejem stb.Nem sokat kell várni és megfájdul.

    Vagy,ha a vizsgán nem jut eszedbe vmi és közben mondogatod,hogy nem jut eszembe akkor az agyad könyvtárosa keresztbe teszi a lábát és nem veszi elő az aktát amibe elrakta vagy lassam megy a keresés mert Te visszahúzod a parancsaiddal.Erre a bizonyíték, hogy később mikor már nemkéne persze eszedbe jut.

    előzmény:
    Balázs1 (30)
    2006-01-25  02:41
  2. 2006. január 25. 09:0450.
    Ha viszont gyorsan szeretnél valamit megtudni a témáról, üsd be valamelyik keresőbe a Schrödinger szót - ő is fizikus volt, és keresd a "Schrödinger macskája" című/tartalmú írásokat.
    előzmény:
    emvé (49)
    2006-01-25  09:02
  3. 2006. január 25. 09:0249.

    Régen olvastam egy könyvet - egy regényt  - azt hiszem az volt a címe, hogy "MINDEN ÉS MINDENKI EGY".

    Ez a történet épült a párhuzamos dimenziók témájára, populárisan, de nagyon érthetően járja körbe a témát.

    A könyv minden könyvtárban megtalálható de a könyvesboltok is folyamatosan tartják.

    Ha valami kőkemény szakirodalmat olvasnál inkább, akkor "AZ IDŐ RÖVID TÖRTÉNETE" jöhetne szóba, ezt Hawking, a Föld leghíresebb fizikusa írta.

    előzmény:
    Crystal_ (45)
    2006-01-25  08:39
  4. 2006. január 25. 09:0148.
    Mielőtt leszületsz ujra, akkor megbeszélés tárgya a következő életed.
    Megegyezel valakivel, vagy valakikkel hogy fogjátok megélni. Erről sajnos később már nem tudsz mivel ez törlődik. Akkor megvannak a feladataid. mit kellene tenned. De van egy szabad akaratod is amivel mindent megváltoztathatsz. Jól, vagy rosszul döntesz.
    előzmény:
    elcsi1 (44)
    2006-01-25  08:17
  5. 2006. január 25. 08:5447.

    Sziasztok!

    A zuhanásról, mint visszatérő álombeli/félálombeli élményről olvastam (velem is gyakorta megesik...), hogy ez valami atavizmus, azokból az időkből, amikor az emberelődök ősei még fákon éltek, és ott is aludtak éjaszaka, valahogy úgy, ahogyan a csimpánzok is teszik (este ágakból-levelekből "fészket" építenek egy fán és abban töltik az éjszakát). Állítólag ezzel kapcsolatos ősi, ösztönös félelemmel lehet összefüggésben az éjszakai zuhanás, mint álom/félálom kép.

    Hát nem tudom, ez elég romantikusan :-) hangzik, nem is tudom, elhiggyem-e, de azért mint érdekességet osztottam meg veletek  

    előzmény:
    Katityka (36)
    2006-01-25  06:41
  6. 2006. január 25. 08:4446.

    Értem, amit írsz...

    Van olyan, és ez a gyakoribb, hogy abban a bizonyos félálom-állapotban látok dolgokat, vagy látok embereket, akiket ismerek, és mondanak valamit...azok a dolgok másnap vagy harmadnap meg is szoktak történni. Vagy aznap történtek meg, csak később tudom meg. A félálom nagyon furcsa dolog...legalábbis nálam 

    előzmény:
    franci47 (42)
    2006-01-25  08:12
  7. 2006. január 25. 08:3945.

    Engem is érdekel a téma.

    Hogy érted azt, hogy párhuzamos élet?

    előzmény:
    emvé (43)
    2006-01-25  08:16
  8. 2006. január 25. 08:1744.

    Sziasztok!

    Még nem olvastam vissza, de engem is érdekel a téma.

    Én hiszek az ilyesmiben, de még nem nagyon olvastam a témában.

    Én arra gondoltam, hogyan lehet, hogy olyan érzésünk van, mintha már egyszer megtörtént volna valami, holott minden életünkben mások vagyunk, más életben. Hogy lehetne ugyanaz minden, a körülmények stb.?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750667 (1)
    2006-01-25  00:17
  9. 2006. január 25. 08:1643.

    Egyiket sem.

    A párhuzamos életeinkben járunk olyankor!

    Ezért van az, hogy minden nagyon ismerős, de egy kicsit minden olyan fura.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750667 (1)
    2006-01-25  00:17
  10. 2006. január 25. 08:1242.
    Szia bájos!

    Biztos az is előfordult már veled, hogy vannak olyan dolgok, amik már egyszer mintha megtörténtek volna veled. De nem tudod mikor,hogyan nem emlékszel milyen dontést hoztál akkor. Most újra előjön. 2-3-4 éves gyermekek még visszaemlékeznek,mondanak különböző dolgokat, amiket mi mesének, kis butaságnak gondolunk. De később már lebeszéljük őket ezekről a dolgokról és többet nem mondanak semmit. Szóval olvass hasonló témában és majd meglátod megbizonyosodik előtted az igazság.
    Aki már idáig elért, az biztos, hogy újra leszületett. lehet hogy többször. Addig jövünk mig meg nem tanuljuk ami elő van írva. Én nem akarok senkit meggyőzni, ha elgondolkodsz, lehet hogy rájössz, lehet, hogy nem. Akkor majd később.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463909 (41)
    2006-01-25  08:01
  11. 2006. január 25. 08:0141.

    Juj de érdekes téma...én eléggé nyitott vagyok minden ilyen témára. Szerintem ha létezik "előző élet", akkor azokat az embereket,akiket elsőre is ismerősnek érzek (tudjátok: "mintha 100 éve ismerném!"), ismertem már korábban valahol, valamikor...

    De lehet, hogy ez hülyeség, nem tudom! 

    előzmény:
    franci47 (39)
    2006-01-25  07:23
  12. 2006. január 25. 07:3740.

    Sziasztok!

    Hát, én elég szkeptikus vagyok az előző életek tekintetében (de csak azért, mert nem találtam rá "kézzelfogható" bizonyítékot), bár olvastam én is pár könyvet a témával kapcsolatban, de sajnos általában a könyvek fele hihető csak, a másik fele valami összezavarodott elme hülyesége. Szóval, addig amíg nem találok rá egy tényleg hihető tudományos cikket, vagy velem nem történik meg az, hogy átéljek egy reinkarnációs hipnózist és hihető is legyen az élmény, elvetem a reinkarnáció gondolatát. Az álmaimban is csak a "mostani" életemről szoktam álmodni, bár az igaz, hogy sokszor olyan helyszíneken, ahol még nem jártam. Vannak visszatérő álmaim is, szoktam például repülni és ezt nagyon élvezem   a másik pedig egy roszabb: sokszor álmodom azt, hogy egy repülőt látok lezuhanni, vagy hurrikán elől menekülök. DE mindig pozitív a végkifejlet.

    Azért ha tudtok valami bizonyítékot a reinkarnációra, nyitott vagyok  .

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. január 25. 07:2339.
    Jó reggelt!.

    Ugy tudom, aki mindig ugyanazt álmodja, az az előző életéből hozott valamit ami megoldásra vár. Nézzetek utána mi lehet az oka. Próbáljátok megfejteni az álmot. Lépcsőn le- vagy felmenni is egészen mást jelent.
    A zuhanás azt jelenti, hogy kiléptél a testedből és egy másik dimenzióban, más rezgésszámmal éltél. Amikor zuhanás van, akkor lépsz vissza. Legtöbbször csak arra emlékszel, hogy visszajöttél.
    Gondolj vissza hányszor álmodod ugyanazt, mintha már egyszer álmodtad volna. Előfordul - nem álmodban, olyan helyen jársz, ahol már valamikor lettél volna. Emberek, akik rokonszenvesek, vagy éppen rájuk sem tudsz nézni, nem szimpatikusak. Valamilyen kapcsolatod már volt velük. Ezt mind hoztad magaddal előző életedből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_124697
    Torolt_felhasznalo_124697
    2006. január 25. 07:1038.
    Tegnap este találtam egy jó oldalt.

    www.estihirlap.hu

    Baloldalon a menüsoroknál menjetek rá az ezotériára, rengeteg érdekes témát lehet találni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_124697
    Torolt_felhasznalo_124697
    2006. január 25. 07:0937.
    Sziasztok!!

    Én 5 éve szenvedek majdnem minden éjjel..
    3 éjszakából 2-tőt úgy alszom át, hogy egész éjjel forgolódok,sokszor arra kelek, hogy kapkodok a levegő után, kiszáradok, vagy ver a víz..
    A párom utál Velem aludni, eljutottam oda, ha együtt alszunk, vagy altatót, vagy nyugtatót veszek be..
    Ha délután próbálok aludni, akkor viszont nyugodtan végigalszom pár órát..
    Az álmaimra nem szoktam emlékezni, de sokszor ébredek meg azzal az érzéssel, mintha bejött volna valaki a szobába.Néha nyugalmat, néha félelmet érzek..Éjjel folyamatosan megy a tv, soha nem kapcsolom ki, félek a sötétbe, pánikrohamot kapok, ha nincs fény..
    Pszichologusnál is voltam tavaly, szerinte valami kórosan elfojtott szorongásban szenvedek, amit édesapám halála válthatott ki..

    A másik érdekes dolog számomra, hogy ha a barátnőméknél alszom, általában nyugodt vagyok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. január 25. 06:4136.

    Sziasztok!

    Az álom érdekes, komplex dolog, még az "okosak" sem tudnak mindenre választ adni; viszont a zuhanásról már olvastam. Ha alszunk, ugye takarék-üzemmódba kapcsol az agy, és csak a legfontosabb funkcióit tartja "bekapcsolva" a külvilág felé. Mert ugye ha indent hallanánk, akkor nem tudnánk pihenni. Szóval, legelőször a "test-érzékelés" kapcsol ki, és ez okozza a zuhanás érzését. Velem is volt már olyan, hogy arra ébredtem, hogy felemelem a kezem, mert úgy éreztem, "leesik".  Bocs,ha zöld vagyok, de így tudom elmagyarázni idegen humbug nélkül.

    Hogy előző életet álmodunk-e újra, nem tudom (nekem a mostanit is épp elég...), de tény hogy az agyra rengeteg meló szakad nap mint nap. Olyan dolgokról is álmodhatunk, amire nem is emlékszünk, de találkoztunk vele, csak a tudatalattiban ragadt meg, nem a rögtön előhívható emlékek között.

    Nekem visszatérő álmom, hogy vízbe fojtanak, és "érzem" is, hogy meghalok. Aztán egy új álom jön. Tisztára, mint a moziban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. január 25. 03:2035.

    Hello, sziasztok!

    Arra adjatok valaszt,hogy van az, hogy megeled a zuhanast almodba, pedig meg nem estel ki magasrol, vagy mi az a dezsavu erzes, amikor azt erzed, hogy ez a dolog mar megtortent veled egyszer? Belenk van kodolva?

    előzmény:
    edi-na (34)
    2006-01-25  03:10
  18. 2006. január 25. 03:1034.
    Sziasztok!

    Előző életeinket álmodnánk újra? Lehet...
    Egyszer volt egy nagyon érdekes álmom, amit az ihletett meg valószínűleg, hogy olvastam egy könyvet, amit elalvás előtt fejeztem be és megnéztem, hogy a kiadás éve 1956 volt. Erre álmomban az történt, hogy felébredtem (mármint álmomban ), tettem-vettem a lakásban, ami olyan volt, mint most majd kinéztem az ablakon és egyszerűen tudtam, hogy 56 van és valami történni fog. És nagyon megijedtem. Azon gondolkodtam pl., hogy nem mehetek ki az utcára, mert nincs korabeli ruhám, nincs korabeli pénzem, a személyi igazolványom jóval 56 utáni születési dátummal van kiállítva, nem engedhetek be senkit a lakásba, mert mi lesz ha meglátja az mosógépet, a mikrót, a számítógépet, stb.-t. Megnéztem a neten, hogy nálunk mi fog történni (volt éló netem... a lakásomban 2005 volt ) még paráztam egy kicsit, aztán felvettem valami vászonnadrágot meg egy sima kék pulóvert és kimentem az utcára. Hogy minek? Már soha nem fogom megtudni, mert felébredtem mikor becsuktam magam után az ajtót és eszembe jutott, hogy a hevederzárat nem használhatom, mert az akkor még nincs is.

    Visszatérő álmaim közt nekem is szerepel a lépcső fölött repülés, a zuhanás, a futni-akarok-de-nem-tudok, sőt néha még a meztelenség is, vagyis az, hogy hiányos öltözékben vagyok valahol, amiről mások nem látszanak tudomást venni, de én borzalmas zavarban vagyok. Van nálam pl. egy pléd, amibe burkolódzom vagy egy sál vagy valami.

    Ha pl. Brad Pittről álmodom, akkor az azt jelenti, hogy meg fog történni?

    Komolyra fordítva: van valamiféle bizonyíték rá, hogy az előző életből álmodunk vissza részleteket? (Hmm, tudom ám, hogy racionális bizonyíték nem létezik...)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_578702
    Torolt_felhasznalo_578702
    2006. január 25. 02:5433.
    na tovabbi jo "almodozast/almodast", en most lepek.
    Jo ejt, szep almokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. január 25. 02:5032.

    sziasztok

    engem is nagyon erdekel ez a tema 

    nekem a visszatero almom, meg mindig, hogy ahova jartam ovodaba, a lepcsohaz lepcsojen  repulok le...ne tudom mit jelenthet, de nagyon soxor almodtam mar!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_578702
    Torolt_felhasznalo_578702
    2006. január 25. 02:5031.
    O, ilyen velem is szokott lenni, belealmodom a telefoncsorgest vagy ha csengetnek, akkor a csengetest az almomba Vagy pl. nekem is a kezzsibbadast, erdekes...szeretem amikor almodok, mert ebren, tudatosan nem tudna az agyam ilyen erdekes dolgokat alkotni, mint almomban, tudat alatt
    előzmény:
    Balázs1 (30)
    2006-01-25  02:41
  22. 2006. január 25. 02:4130.

    az vettem észre,hogy ha alvás közben valamilyen hatás ér akkor arról álmodsz.

    pl. nem egyszer volt az,hogy fájt a fogam,és arról álmodtam,hogy kínoznak és harapófogóval tördelik ki a fogaim.aztán felébredtem és a fogam fájt!emiatt álmodtam

    vagy mikor ráfeküdtem a kezemre és elzsibbadt,annyira,hogy elkezdett fájni akkor meg azt éreztem,hogy marják a húst a karomról.

    vagy ha volt egy nehéz gyalogtúra akkor éjjel fájt a lábam és szntén álmot szőttem a fájdalom köré...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_578702 (29)
    2006-01-25  02:36
  23. Torolt_felhasznalo_578702
    Torolt_felhasznalo_578702
    2006. január 25. 02:3629.
    Nekem egy visszatero almom volt, amire nagyon emlekszek. Altalanos iskolas alsos voltam, nem tudom mennyiszer almodtam, sokszor arra emlekszek. Szoval zuhanas (de szerintem ez sokaknal van), a nagy sotet semmibe zuhanok es tudom, h mindjart foldeterek es a fold felett par centivel amikor mar majdnem leestem felebredek. Borzalmas volt, a tudat, h mindjart meghalok, ha leesek, aztan mindig felebredtem elotte.
    Ja meg volt meg egy masik, de az annyira fura, hogy sosem tudtam szavakba onteni, csak az erzesre emlekszem. Bar mar ez is regen volt.

    Biztos van jelentesuk az almoknak, kulonben miert almodnank....nem tudom....egyet tudok, h en hiszek az elozo eletekben, a reinkarnacioban.
    előzmény:
    Balázs1 (28)
    2006-01-25  02:26
  24. 2006. január 25. 02:2628.

    nekem kiskoromban volt egy nagyon durva visszatérő rémálmom...

    olyan 5-6 éves lehettem de ez az álom még mindig bennem van.emléxem rá.és mostani fejjel átgondolva nevetséges de ha rágondolok mégis kiráz a hideg.

    szóval az álom az volt,hogy éjjel van,alszom a szülőkkel,meg a kis 2 éves húgom is.ekkor még nem volt külön ágyam.szóval 4en együtt vagyunk a szobában,mindenki alszik.én vmi fura neszre felkelek és látom,hogy a sarokban az ajtó mellett ott a TV maci.de valami nagyon ijesztő kivitelben,és hiába keltem a szüleim,ordítok nem reagálnak...
    aztán itt az álom megszakad mert felriadok.de ez jó párszor előjött.

    aztán volt egy időszak általános iskolás koromban mikor mindig repültem.általában az iskola lépcsői felett,aztán mindig arra riadtam fel,hogy a mellkasom hozzáér a lépcsőhöz,nagyon fáj és hatalmasat esek.

    és volt még egy ami néha még visszatér indig mikor futok egy meredek dombon felfelé valaki vagy vmi elől és egszerűen nem tudok elfutni.erőlködöm,de egyhelyben mardok csak és az a vmi egyre csak közelít.és ekkor szintén felriadok...

    nektek vannak visszatérő álmaitok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750667 (4)
    2006-01-25  00:38
  25. Torolt_felhasznalo_578702
    Torolt_felhasznalo_578702
    2006. január 25. 02:2227.
    Szia!
    Ez szamomra is nagyon erdekes tema, olvastam egy konyvet, azt nagyon ajanlom mindenkinek, akit erdekel a reinkarnacio. Dr. Bruce Goldberg Elozo eletek, jovendo eletek cimu konyve!!!!Nekem nagyon tetszett, erdekes torteneteket ir le az iro (hipnotizor, a sajat pacienseinek tortenetei szerepelnek a konyvben)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_750667 (1)
    2006-01-25  00:17

Címlap

top