Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új-Zéland Wellington-szál l

ujzéva
Létrehozva: 2006. február 7. 20:03
Ha Wellingtonban jársz, szállást keresel, néhány napra magyaroknál kedvezményes szálláslehetőség!
Aparman (44 nm zárt kertre néző napos szoba, fürdőszoba+ konyha) külön bejárattal. Két személy részére kiadó, kisgyereknek pótágyazható.
A tengerpart 6 perc, a belváros 1 óra gyalog. Parkolási lehetőség!
Jó tömegközlekedéssel a belváros 20 perc alatt elérhető!






  1. 2007. október 7. 05:112626.
    HAha...minden gyerek mezitláb...-)
    ja és az utolsó képen az a vizeSkedő akart lenni :-)
    előzmény:
    ujzéva (2625)
    2007-10-07  04:57
  2. 2007. október 7. 04:572625.
    ...csak hogy kellemesebb legyen elviselni a mai rossz időt...megmutatok a (parton tegnap készült) fotókból még párat :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. október 7. 03:492624.
    Hát bizony! Ezt a madarat is úgy felröppentette egy szél lökés, hogy legalább 50 méter dobott rajta, amikor felszállt!
    Persze, szerencsére ők tudnak lavírozni a szél hátán is....

    Igen, itt is szél, néha-néha esővel megspékelve, a kert olyan, amilyen...:-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2623)
    2007-10-07  03:18
  4. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. október 7. 03:182623.
    :-) en csak hallgatom a ferjem beszamoloit, ha nezem, akkor beleelem magam, kiabalok meg szurkolok - olyan joooo magyarosan :-)
    kimennek viragokat fotozni, de ESIK, s ha nem esik, akkor fuj a szel - no, nem pampogok :-) a gaz meg no a kertben.
    Behoztam a konyhaba a parit meg a paprikat, a kis kontenerben ki is dugtak a csirak a fejuket :-) szepen is nonek, a masik, a nagyobbik dobozban levok meg meg sehol :-( remelem behozzak a lemaradast. De kigondoltam, hogy a swan plant-ot azt egyenlore kontenerbe ultetem, s nevelem a konyhaban. Amikor megno, kiultetem...
    Eleg huvos van meg meg a szel sem jo. Kesobb majd epitunk egy kisebb uveghazat ... sajna, enelkul nehez :-/

    Szepen nonek a cicaitok :-) amugy eszrevettem, hogy akkor csinalnak ilyen `ontelt` pozokat, amikor nagy szeretetben nonek fel :-) szoval jo munkat csinaltatok :-))))

    Van egy madaras konyven, s azt szoktam eloszeretettel lapozni :-) meg tablakba is botlasz a setak soran, felsoroljak, milyen madarakat lehet latni :-)
    A minap lattam egy galambot ulni a villanyvezeteken :-) hihi, irtora muris volt, mert ugye szep kover madar, a vezetek meg nem az o meretere van szabva. Ott egyensulyozott a szelben :-))) a kismadarakat, mint pl. a waxeye, a szel felkapja es jo messzire sodor :-) nagyon erdekes figyelni a madarakat :-)
    előzmény:
    ujzéva (2622)
    2007-10-07  03:07
  5. 2007. október 7. 03:072622.
    Hát nem fogod elhinni, de mi is fent voltunk, vagyis élőben láttuk mindkét nagyágyú elbukását...

    Igaz, kicsit a bíró is segített a franciáknak...de persze TRI-okkal lehetett volna ellene tenni, csak az nem jött össze...nekem nem tetszett, ahogy most az All Blacks játszott...
    De azért most én is szomorkodok, mert a JÓ rugby meccseket szivesen megnézem :-) de most azért nem lesz olyan vonzó az éjszakai TV nézés :-)

    Kösz, a madár nevére - számítottam rád :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2621)
    2007-10-07  02:47
  6. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. október 7. 02:472621.
    jajjajj, bizony, a ferjem is ki van akadva. raadasul o meg fenn maradt megnezni az ausztralokat. oket is kimeszeltek (( szoval tenyleg gyasz, s bizotsan leszenk `nyugdijazasok` ...
    Itt, tegnap delutan volt remek ido, delelott aggodtam a mosott rohak miatt. Na, ma nem kell, esik ... en is mindig lefotozom a kek eget, rossz idoben jo elo venni
    A madar white faced heron, azaz feher arcu kocsag irtora szep madar, csak nehez lefotozni, mert ovatos ...
    előzmény:
    ujzéva (2618)
    2007-10-07  01:06
  7. 2007. október 7. 01:312620.
    Visszakanyarodó...Tegnap egész nap remek idő volt! Délelőtt nagyot sétáltunk IS...Milyen jó, mert estére jött a vihar 100 km körüli széllel...nagyobb löketekkel...esővel, így ma úgy néz ki ismét szobafogság :-(

    DE TEGNAP SZÉP IDŐ VOLT!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. október 7. 01:122619.
    Kicsikéink...akiket "kisangyalok" is dédelgettek tegnap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. október 7. 01:062618.
    Ma reggel 1/2 10 óta "nemzeti gyász" következett be....

    a rugby világkupán a nagy esélyes új-zélandi csapat (csakúgy, mint 1999-ben) a franciáktól vereséget szenvedett és nem került be már a középdöntőbe :-( sem!!!



    Nagy a gyász..... egészen 2011-ig lehet rágódni rajta, akkor Új-Zélandon lesz a világkupa....reméljük akkor végre sikerül majd győzni is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. október 7. 01:022617.
    No az első reagálásom eszállt...most ismételek..

    Szóval+! Köszi a történelem órát :-) JÓ felfrissíteni a tudnivalókat!
    :-)
    Hír innen: Tegnap a gyönyörű Szent Pál Katedrálisban megáldották az állatokat!
    Az SPCA-től én is kaptam meghívást és Zsuzsi barátnőm a kutyáival, én pedig cica-gyerekekkel- együtt mentünk el.

    Szép templomi ceremónia, nagy gyerekkóriussal, két pap (a hölgy éppen nagy pocakkal, terhesen) cereblálta az ünnepi pillanatokat!

    Mondhatom, nagy élmény volt! Sok-sok különböző állat a hatalmas templomban és nagyon viselkedtek a meghitt hangulatnak megfelelően!

    Kiscicáinknak ez egyfajta keresztséget is jelentett, mert az áldáshoz nevet is kellett nekik adni. Így a cicafiú NÉRÓ nevet kapta, míg a kislány Cecilia-Cilike lett.
    A gyerekek a szertartás után kézről-kézre adták és a kicsikék hulla fáradtak lettek, mire hazaértünk. DE megérte, emlékezetes nap ez nekik és teremtettek nekem is!


    előzmény:
    Hilda1949 (2616)
    2007-10-06  10:23
  11. 2007. október 6. 10:232616.

    Szép napot!

    1849. október 6.
    Emlékezetes nap a magyaroknak. Emeljünk főt szobruk előtt!
    Megérdemlik, tőlünk.

    A tábornokok a világosi fegyverletétel után kerültek orosz fogságba, akik – noha ígéretet tettek az ellenkezőjére – foglyaikat némi habozás után átadták az osztrákoknak.

    Felix Schwarzenberg miniszterelnök utasítására, Ferenc József jóváhagyásával hadbíróság elé állították, majd halálra ítélték és kivégezték a 13 magyar hőst.

    A hadbíróságot Karl Ernst törzshadbíró vezette. Az ítéleteket Julius Jakob Haynauhoz mint Magyarország teljhatalmú kormányzójához kellett felvinni megerősítésre és aláíratásra. Valamennyi tábornokot kötél általi halálra ítélték, annak ellenére, hogy például Dessewffynek szabad elvonulást ígértek a fegyverletétele előtt. Dessewffy, Kiss Ernő, Lázár Vilmos és Schweidel József ítéletét Haynau „kegyelemből” golyó általi halálra változtatta.

    A 13-ak ítéletét október 6-án – szándékosan a bécsi forradalom és Theodor Baillet von Latour császári hadügyminiszter meggyilkolásának első évfordulóján – hajtották végre, ami ezért a forradalom és szabadságharc vérbefojtásának gyászünnepe.

    Ugyanezen a napon végezték ki Pesten az Újépületben gróf Batthyány Lajos volt miniszterelnököt. Kivégzése helyén áll ma a Batthyányi-örökmécses.

    Előzőleg azonban már augusztus 22-én felakasztották Ormai Norbert ezredest, majd október 25-én agyonlőtték Kazinczy Lajos ezredest (őt emlegetik néha a 14. aradi vértanúként). Lenkey János tábornokot azért nem végezték ki, mert a börtönben megtébolyodott; ő néhány hónappal később az aradi kazamatában halt meg.

    A szájhagyományban rengeteg apró mozzanat maradt meg különösen a kivégzésekkel kapcsolatban. Az 1948-ban 82 éves Halász János úgy mesélte el, hogy „Kiss Ernőt vállon találta a golyó, hát térdre bukott, aztán egy katona odarohant és egészen a fülébe dugta a puskát, úgy lűtte le”. A szerb –vagy ahogyan a kortársak nevezték rác – származású Damjanich Jánost lábtörése miatt parasztszekéren vitték a vesztőhelyre, aki a kocsin végig szivarozott. Utolsó előttinek végezték ki és Balogh Mihály kertai lakos (Veszprém megye) úgy mondta el 1947-ben, hogy ”...a hóhérját külön figyelmeztette:
    „Vigyázz fattyú föl ne borzold a szakállamat! Aztán megölelte a fát. Vers is van rula:

    Odalip az akasztófa közelébe,
    Megöleli, megcsókolja keservibe,
    Isten hozzád szabadságom keresztfája.
    Érted halok, meg hazámért, nem hiába!”

    Az aradi emlékmű fotóját egyik kedves topik-társamtól kaptam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. október 5. 21:502615.
    HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ ez nagyon jól néz ki, ennék is belőle, de valahogy nem vagyok egy nagy sütős...:-(
    előzmény:
    Hilda1949 (2614)
    2007-10-05  13:52
  13. 2007. október 5. 13:522614.

    Csak úúúúúúúúúúúúúúgy... süssétek meg!

    Hozzávalók: 5 dl joghurt,

    10 dkg túró

    10 dkg cukor

    1 tasak vaniliás cukor

    1 egész citrom leve és reszelt héja

    2m5 dkg zselatin

    piskotalap

    3 naprancs

    1 tasak ALSA Narancs ízű gyümölcskocsonya

    Éón természetesen dupla adagot készítek. Nagy a család!

    A joghurtot, a túrút, a cukrot, a van.cukrot, a citrom levét és a héját öszekeverjük.

    A zselatint kevés vizzel simára keverjük, néhány percig állandó keverés mellett főzük, majd lanyosra hűtjük.

    A zselatint a joghurtos krémhez keverjük és beletesszük a hűtőbe. Amikor a krém dermedni kezd, a kész piskótalapra kenjük.

    A narancsot meghámozzuk, és gerezdekre szedjük. A gerezdeket elosztjuk a krém tetején.

    A tasakon levő előírás szerint elkészítjük a narancsízű gyömkocsonyát, majd bevonuk vele a narancsot.

    Hütőszekrénybe tesszük, hagyjuk megdermedni, 4-5 cm-es kockákra vágjuk, és

    jól dugjuk el, mert ha megtalálják időnap előtt, elfogy!!  

    A piskótát 4 db. tojásból sütöm.

     

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. október 5. 11:152613.

    Sziasztok!

    Na, engem nem kapott volna fel a szél, az biztos!!!    

    Küldök nektek egy csokor virágzó rozmaringot!

    További szép napot!

    előzmény:
    ujzéva (2612)
    2007-10-05  05:38
  15. 2007. október 5. 05:382612.
    Úgy látom mindenhol megbolondult kicsit a természet.
    Itt tegnap akkora szél volt, hogy a nagy bevásárlókocsival együtt röpített el vagy 4 métert....aztán csak azért tudtam megállni a lábamon, mert szélárnyékba kerültem SZERENCSÉRE
    Nevettünk utána, de nem volt kellemes... 80-100 km-es löketek...de volt ahol TÖBB!

    Ezzel együtt pendül, növekedik minden, virágzik aminek virágozni kell...a lombhullató fák is zöldülnek, virágoznak a gyümölcsfák...
    előzmény:
    Hilda1949 (2610)
    2007-10-04  18:46
  16. 2007. október 5. 05:342611.
    Huh ez tényleg méretes egy növény...Nekem is volt egy a kertben, de olyan helyen, hogy én bizony...kiirtottam.

    Valóban nem érdemes nagyon görcsölni...de a GAZOKAT ellenben érdemes KIIRTANI! Erre remek szerek vannak, amket a már kinőtt GAZ-ra kell spricelni és a gyökeréig leszívódva kiöli egészen...mert tudod, a GAZnak csak egy darabkája marad meg, már újraéled ..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2609)
    2007-10-04  06:48
  17. 2007. október 4. 18:462610.

    Sziasztok!

    Jaj, de érdekes növény az a nagy levelű... s, ahogy látom már ott vannak a kisgyerekei... Nagyon tetszik.

    Gratulálok a kertetekhez. Jó nektek, már jön a tavasz... nálunk meg az ősz van itt már, de még elég jó időnk van. Állítólag 15-ig ilyen lesz, képzeljétek 25 fok is van napközben... Úgy járkálunk az utcán, mintha nyár lenne...

    A fák is hullatják leveleiket...

    De, mutatok egy csodát! Vele is ma találkoztam... nyíló ibolya... nagyon kedves látvány volt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2609)
    2007-10-04  06:48
  18. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. október 4. 06:482609.
    sziasztok :-)

    tyuha, ez tenyleg szep virag Hilda, en sem ismerem, de emlekeztett engem a 100szorszepre

    Mar be is hoztam a palantasomat a konyhaba, nem tudom, nem keso-e ? vegul is feny most nem igazan fontos, inkabb a meleg. A kertben most nem csinalunk tul sokat, mert a foldet igen ki kell tisztitani a gyomtol. Mar ketszer asoztam fel, de meg mindig fordulnak ki a foldbol meglepik :-) Kb egy evig csak kisebb dolgokat, pl. babot, retket, fokhagymat.
    Ma kicsit sutott a nap, gyorsan csinaltam egy fotot az orias rhubab-rol :-) oriasi levele van es ahogyan lattam, eleg nepszeru noveny, meg a Queens Partkban is talalhato :-)
    Na, meg a kertunk, kivagtunk par fat, hogy megcsinalhassuk kesobb kiulokenek, a latvany irto kafa. Van valahol kep, amint egy hatalmas hajo kuszik kifele az utcank vegen, megkeresem majd.
    előzmény:
    Hilda1949 (2605)
    2007-10-03  09:53
  19. 2007. október 3. 22:232608.
    Az talán valóban nem rossz ötlet, ha beviszed a dobozokat egyenletesebb hőmérsékletre.
    A parim csak úgy magától kelt...TÚLÉLŐ fajta :-) én csak olyat hagyok meg ...Felesleges sok-sok energiát befektetni olyan növénybe, ami nem éli túl az itteni szelet, ingadozó hőmérsékletet, mert akkor több lenne a nyűg, mint a siker ... Avocado, magról kelt, már felnőtt az üvegház tetejéig, hajt, nyúlik, de, hogy a szép leveleken és mutatós méretén kívül lesz e belőle valami is, fogalmam sincs! Szerencsére ezek a "játékok" így aztán szabad kisérletezni...
    Pl. a passiomfruit valami oknál fogva immár semmit nem csinál...haldoklik, az első évben még hozott termést is, a másodikban pont a virágzás időszakában jött egy nagy jeges szeles nap, azzal vége is lett. Most ellenben még csak nem is hajt :-( Így ezt az évet még megkapja, nem húzom ki, de már nem tartom vissza a lélegzetem...

    A fotók a "gyerekekről".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2604)
    2007-10-03  09:47
  20. 2007. október 3. 22:022607.
    Igen, ismerem, nekünk is volt a nyaraló-kertben. Anyukám fehéret is beszerzett valakitől ebből a fajtából! :-) Nagyon kedves és főleg tartós!
    előzmény:
    Hilda1949 (2605)
    2007-10-03  09:53
  21. 2007. október 3. 21:592606.
    IGEN!
    Ezek a versenyek fantasztikusak! Itt is van minden évben, persze hosszú hagyományai vannak...Tudod, az ősök ide ilyen és hasonló csónakokkal érkeztek :-) Imádom én is! :-) Mint a motorcsónak úgy repesztenek amikor lendületben vannak!

    A kép pár éve készült..:-) A következőn, ha szép iső lesz ismét kint leszek! :-)

    Látod, milyen kicsi is ez a világ! :-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2603)
    2007-10-03  09:36
  22. 2007. október 3. 09:532605.

    Köszike, kedves vagy!

    Lehet, hogy előző életemben az voltam... de, sose lehet tudni...

    Nem tudom, hogy ismeritek-e ezt a kedves kék, apró virágú virágot. Nálunk igy Halottak napja felé virágzik. Nagyon hosszú időtartamú kedves virág. Temetőkbe szoktuk kivinni, mert még a vázában is nagyon sokáig ilyen szép marad.

    A nevét ne kérdezd, mert nem tudom. Én csak úgy ismerem: egy kékszínű virág... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2604)
    2007-10-03  09:47
  23. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. október 3. 09:472604.
    hihi, akkor Te is elvezed a kerti oromoket :-) avokado???? huu, az erdekes lesz . A petrezselymet mi is talaltunk a kertben, meg rhubab-ot. Meg van orias rhubab, majd rakok fel kepet. Eloszor ki akartuk dobni a kertbol, mert irtora ronda. Aztan eloszor a ferjem kegyelmezett meg nekik, mert talan nitrogent termel, s az kell a talajnak, no, meg a madarak is szeretek. S most tavasszal ... nagyon szep :-) hatalmas nagy levelei vannak, s erdekes az egesz :-) de jo neked, a parid kikelt, nekem meg nem :-( szurkolok neki, raadasul meg paprikat is ultettem. Igaz, meleg kellene neki, az meg nem igen volt ... Talan be fogom hozni a konyhaba a kis dobozkat ...

    Hilda, hatalmas elmeny lehetett ott lenni es szurkolni a hajosoknak :-) klasszak a kepek is :-) Te mindig olyan jo kis sztorikat irsz, elmehetnel fotoriporternek ;-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2603)
    2007-10-03  09:36
  24. 2007. október 3. 09:362603.

    Köszönöm szépen...

    Szép napot kívánok mindenkinek!

    Vasárnap olyan élményben volt részem, mint még soha. Nem tudom egy embernek meddig kellene élnie, hogy a világ szép és érdekes dolgaival megismerkedjen. Megálljon egy-egy percre, s elgondolkodjon a látványról. Szívébe vésse, s megjegyezze...

    Én is igy voltam vasárnap. Még soha életemben nem voltam sárkányhajó-fesztiválon. Sőt!! Még ilyen hajót sem láttam. Érdekes, gondoltam, s megnéztem közelebbről, mit is tud, mit is tudnak az emberek rajta.

    Látványnak is csodálatos ez a Kínából származó sportágban szereplő 12,5 m hosszú, 115 centiméter széles, kenuszerő, sárkányfejjel és frokkal díszített hajó. Jól megnéztem, azért tudom igy leírni.

    A hajóban 16-18 ember lapátol egy rövid kenőlapáttal, a hajó orrában ül egy dobos. Az Ő diktálta ütemre lapátolnak az emberek, a versenyzők. A hajó végében áll a kormányos, aki egy hosszú kormánylapáttal tartja egyenesben a hajót.

    Szinte, szájtátva néztem a hajót is, és a versenyzőket is.

    A számok nem hoasszúak, kb. egy percig tartanak, mivel a versenytáv 250 méter. De, - ahogy hallottam - rendeznek 2000 m-es távot is, amihez állítólag nem is annyira erő, hanem a szűkös terep miatt inkább nagyon nagy kormányosi tudás kell.

    Én még nem láttam olyan egyforma, mindenki egyfelé, egy ütemre, egy célért futó versenyt mint e hajók tettek a cél, a verseny érdekéért.

    Azt is most tudtam meg, hogy a sárkányhajóversenynek már hagyományai vannak a megyeszékhelyen, ezúttal már harmadszsor rendezték meg. Jövőre, ugyanitt leszek, ezt már most megfogadtam.

    A csapatoknak nevük is van. Mikor én voltam kinn a \"Kövidinka\" csapata szerepelt a legjobban, Ők nyertek.

    Koromat feledve a parton én is drukkoltam nekik. Hangosan, jókedvűen kiabáltam: \"Hajrá, hajrá, Kövidinka!!\" Győztek is!

    Most tünődöm: nekem köszönhetően tették ezt, vagy csak ügyesek voltak? Szerintem az utóbbi... de, örültem, hogy ott voltam!! Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2601)
    2007-10-03  09:05
  25. 2007. október 3. 09:232602.
    Szia itt tegnap délelőtt volt "tavasz", kerteltem kicsit...délutánra jött az eső...:-( ma borzongató szél ...és elő-előforduló eső.
    A kis maszatok aranyosak és teljes a lazaság :-)

    Van nekem is sok levendulám, az üvegházban már növekedik a krumpli, a paradicsom palánta (magról kikelt)...szépen nő, de hogy lesz-e belőle valami: az avokádó! :-) ...és ma bűnöztem mert az elfogyóban levő snidlinges csokor mellé vettem egy adagot pohárban...és találtam ma kaprot, azzal is megleptem magam, mert a ketből az is elfogyott..ellenben gyönyörű a petrezselymem, ha nem is árulom, de szorgalmasan osztogatom :-)

    Klasszak a képek...különösn a világítótornyos tetszik :-)
    Itt cicásak gyarapodnak..nézz be az IKEP-re is, de ide is teszek, ha több időm lesz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2601)
    2007-10-03  09:05

Címlap

top