Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Új-Zéland Wellington-szál l

ujzéva
Létrehozva: 2006. február 7. 20:03
Ha Wellingtonban jársz, szállást keresel, néhány napra magyaroknál kedvezményes szálláslehetőség!
Aparman (44 nm zárt kertre néző napos szoba, fürdőszoba+ konyha) külön bejárattal. Két személy részére kiadó, kisgyereknek pótágyazható.
A tengerpart 6 perc, a belváros 1 óra gyalog. Parkolási lehetőség!
Jó tömegközlekedéssel a belváros 20 perc alatt elérhető!






  1. 2007. augusztus 16. 13:582401.

    Szép napot mindenkinek!

    Tegnap este a fehérvári járókelők is láthatták a 12. Királyi napokra érkezett vendégegyütteseket.
    Örömteli, boldog embereket láthattam - magammal együtt - ahol a táncosok a hagyományos felvonulással végig táncolták a város Fő utcájátt!

    Kezdetét vette az augusztus 20-ig tartó nemzetközi táncfesztivál. Az idei Királyi napokra mintegy 280 vendég fogadta el a város meghívását. Házigazda az Alba Regia Táncegyüttes.

    Kedves vendégek, táncosok érkeztek Izraelből, Szlovákiából, Szerbiából, Ciprusról, Algériából, Kínából., Kanadából. Műsorukon szerepel a hagyományaik őrzésének, régi táncaiknak bemutatása.

    Az üdvözlő beszéd után bemutót is tartottak. Pirosra tapsoltuk a tenyerünket!! 

    Isten hozott benneteket, érezzétek nagyon jól magatokat nálunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2400)
    2007-08-16  09:24
  2. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. augusztus 16. 09:242400.
    :-) en is selypitettem, a Piroskara azt mondtam Pijoska. A szuleim pedig HELYESEN mondtak ki en meg kijavitottam oket : nem Pijoska, hanem Pijoska :-) fuu, de reg volt... aztan jott a hadarasos idoszakom, meg en sem ertettem, mit mondtam :-) aztan ugy szoktattam le magamat, hogy TUKOR elott, hangosan olvastam fel: sze-pen, ta-gol-tan. Egy kicsi vissza is maradt, de nem annyira zavaro ... legalabbis remelem... Most meg angol szoveget mondok a tukornek :-) kicsit benan olvasok es hangsulyozok :-(
    előzmény:
    Hilda1949 (2393)
    2007-08-14  09:30
  3. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. augusztus 16. 09:192399.
    sziasztok :-)

    tok jok lettek a kepek Hilda :-) sztem ilyenkor lehet jokat fotozni, lesi-puskas lenni :-)

    Ezt a madarat en is ismerem, rengeteg van beloluk errefele. A kecses neve : Variable Oystercatcher. Irto furik a piros szemukkel, csorukkel :-) s hogy sipognak, rajuk sem emeltem a kamerat, de mar adjak a jelet es futva menekulnek :-) tenyleg mindig parban vannak ... En csak sima egyszerusegbol gyagyasaknak hivom :-)
    előzmény:
    ujzéva (2392)
    2007-08-14  00:14
  4. 2007. augusztus 15. 22:212398.
    A virágok nagyon szépek...ezek olyan margaréta szerű ... itt szinte egész évben virágoznak :-) MOST télen is! Bokor méretük és "elpusztathatatlanságuk" teszi túlélővé őket!
    előzmény:
    Hilda1949 (2396)
    2007-08-15  14:03
  5. 2007. augusztus 15. 22:192397.
    Be kell valljam én ezt nem is ismertem ...úgyhogy énekelni sem tudom :-(
    előzmény:
    Hilda1949 (2396)
    2007-08-15  14:03
  6. 2007. augusztus 15. 14:032396.

    Akkor énekeljünk közösen! Raaaaajta!!

    Mc Hawer & Tekknő : Halvány őszi rózsa 

    Egyszer - már nem is emlékszem -
    volt egy lány, aki szenvedélyben
    égett és velem tombolt,
    amire én, ő is arra gondolt.

    Szemében oly szép láng parázslott,
    szívembe rögtön fényt varázsolt.
    Elhittem neki minden szépet,
    szívemben őrzöm még mindig e képet.

    De szomorú, a nyár után
    sárga levél zizeg a fán,
    a fülembe' az őszi szél
    édes emlékekről mesél.

    Kis szobámban minden olyan kihalt , üres -
    találok bent egy bús szívet.
    Felnyitom a vén zongorát,
    eljátszom a szívem dalát:

    Halvány őszi rózsa,
    mondd el hogy imádom őt!
    Halvány őszi rózsa,
    miért nem jön sosem felém?
    Mondd el, hogy rab vagyok,
    azt is, hogy meghalok,
    ha mást szeret...
    Halvány őszi rózsa,
    gyógyítsd meg a szívemet!

    Szomorú szívem, még mindig vár,
    itt van az ősz és elmúlt a nyár,
    csepereg az eső a szobám ablakán,
    könnycseppként gurulnak tovább.
    Hideg a szívem és hideg a táj -
    elmosódik minden, ami fáj.
    Felnyitom hát a vén zongorát,
    hogy eljátsszam a szívem dalát:

    De szomorú, a nyár után
    sárga levél zizeg a fán,
    a fülembe' az őszi szél
    édes emlékekről mesél.

    Kis szobámban minden olyan kihalt , üres -
    találok bent egy bús szívet.
    Felnyitom a vén zongorát,
    eljátszom a szívem dalát:

    Halvány őszi rózsa,
    mondd el hogy imádom őt!
    Halvány őszi rózsa,
    miért nem jön sosem felém?
    Mondd el, hogy rab vagyok,
    azt is, hogy meghalok,
    ha mást szeret...
    Halvány őszi rózsa,
    gyógyítsd meg a szívemet!

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. augusztus 14. 11:392395.


    Meghívó



    A Magyar Kultúra Alapítvány,
    az American Hungarian Panoráma magazin
    szerkesztősége
    tisztelettel meghívja Önt, Családját és Barátait


    a Panoráma Világklub
    következő rendezvényére.



    Időpont:

    2007. szeptember 7. (péntek),

    17 óra



    Helyszín:

    Magyar Kultúra Alapítvány épülete
    1014 Budapest, Szentháromság tér 6.





    A programból



    Ausztrália és magyar világa

    Vendégeink:

    Hódi Margit (Sydney)
    Bozsik Tamás (Gold Coast)
    Világos István (Melbourne)


    Filmvetítés
    Hangay György: Ausztrália, a szerencsés ország


    Vincze Lilla dalai


    Vendégfórum – érdekes emberek, érdekes történetek


    Baráti beszélgetés – borozgatás közben



    Panoráma Világklub

    hazatérő, hazalátogató magyarok találkozóhelye.







    Zártkörű rendezvény: csak a Világklub tagsági igazolványával

    rendelkezők és a belépőjegyet helyszínen vásárlók látogathatják.

    A helyszínen lehetőség nyílik a Panoráma Világklub fényképes klubtagsági

    igazolványának kiváltására – 3000 Ft/év –, valamint egyéb kiadványok, könyvek

    kedvezményes vásárlására. Nem klubtagok számára a belépődíj: 500 Ft.

    A nagy érdeklődésre való tekintettel kérjük részvételi szándékát bejelenteni

    Bába Szilvia szervezőnél: 06-1-224-8100, e-mail: bsz@mka.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. augusztus 14. 10:352394.
    A logopédus nem múlt el belőlem, csak kicsit átalakult...és azért "kibuggyan" belőlem, ha van miért...
    Köszi Hilda a visszaemlékezést...bizony jóóóóóóóóó régen volt. Igaz a régi filmekben láthattam.
    előzmény:
    Hilda1949 (2393)
    2007-08-14  09:30
  9. 2007. augusztus 14. 09:302393.

    Köszi, hogy kibújt belőled a logopédus!!

    Somolyogtam is egy kicsit, mert a Márkus második neve Benedek!

    Boglárka már nagyon szépen beszél az egy éves logopédus közremüködésével!! Köszi az akkori tanácsokat is!!

    Sziasztok!

    Nézzétek a képen ki jön felénk... még most is dobog a szívem ha meglátom... nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de nekem még most is tetszik... Jaj, az a híres "jávoros" bajusz...  

    Ma 48 éve hunyt el Jávor Pál színész.

    A harmincas-negyvenes évek magyar amorózója botrányairól, lovagiasságáról és emberszeretetéről volt ismert.

    Híres "cigányozó", bor mellett, cigányzenére mulatozó és nótázó budapesti úr volt, és még ezzel a szokásával is növelte a személyét övező rajongást.

    A közönség tökéletes kiszolgálást kapott. Azt kapta, amit akart: ideálképet és vágyteljesülést. Akár grófot, akár mezei gazdát játszott Jávor Pál, a ruhája tökéletes szabású volt, csizmája fényes, autója és bajsza elegáns, ő maga snájdig, a legszebb nőkkel csókolózott, sokat énekelt, és akár búsongva, akár szilajul, mindig példás szakértelemmel cigányozott .

    1959 augusztusában a János kórház kertjének egy félreeső zugában egy hófehér klinikai asztal mellett Jávor Pálnak utoljára húzták legkedvesebb nótáit a budapesti muzsikus cigányok. Az egykori filmsztár utolsó kívánsága volt, hogy halála előtt még egyszer mulathasson úgy, ahogyan azt éveken át tette a székesfőváros ezüst tükrös kávéházaiban, majd néhány esztendővel később az Egyesült Államok magyarlakta vidékein.

    Temetésére a Farkasréti temetőben tízezrek kísérték.

     

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    előzmény:
    ujzéva (2391)
    2007-08-13  22:40
  10. 2007. augusztus 14. 00:142392.
    No egy érdekes madárka innen...

    Repülni még nem látam, de mindig párban szaladgálnak a parton :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. augusztus 13. 22:402391.
    Akkor itt a jó alkalom, hogy a nagyi tanítsa az unokát beszélni :-) Én meg kihasználom a helyzetet és előbújuk belőlem a LOGOPÉDUS :-)

    Egy jó kis versike:

    Holnap lesz a győri vásár,
    Péklegény Benedek,
    Felpakol a kocsijára
    Tíz zsák perecet,
    Három batyu kenyeret,
    Gyertek gyerekek,
    vegyetek, egyetek.

    Ha MAJD mondogatjátok, megtapasztalhatod belőle, hogy melyik hangot nem ejti, nem tudja még! DE MOST MÉG ez az az időszak, amikor nem szabad hangot JAVÍTANI! Annak kell örülni, hogy MONDJA....egyelőre mindegy, hogy hogyan, lehetőség szerint meg kell érteni! Ne nagyon mosolyogj a rossz ejtésen, mert azzal azt gondolja "sikere van" és nem igyekszik kijavítani :-) Ami ellenben fontos, hogy sosem szabad megismételni rosszul! Vagyis HA Ő azt mondja: ott a tata! és te megérted, akkor megismételed, Igen, ott van a kakas, ugy-e milyen szép ? ....
    Gyakorolni, próbálgatni csak a hangutánzásokkal kell...lehet...:-) és majd jönnek a hangok sorban. Tudod a hangutánzásokat...:-)
    előzmény:
    Hilda1949 (2390)
    2007-08-13  18:52
  12. 2007. augusztus 13. 18:522390.

    Gyönyörűek a fotók kislányok!! Sokáig gyönyörködtem bennük!!

    Sziasztok!

    Ezen a héten csak ilyen tájban tudok jönni, mert a majdnem kétéves nálam tölti ezt a hetet! Anya, apa, már dolgozik, nővérke táborban, úgy hogy mi meg maradtunk "egymásnak". De, nem baj, mert Ő beszélni tanul, s közben jókat nevetek beszédén, mert én aztán megértem!! Más nem, de én igen!!!  

    Örülök, hogy tetszettek a repülőnapi képek. Teszek fel újakat.

    Ketten, tömeg, az ég urai, gyakorlat, a legjobb hely, s egy kedves ismerős aki igazán érti a repülést: Farkas Bertalan űrhajósunk!

    Amint tudok, jövök!! Puszi mindenkinek!

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    ujzéva (2389)
    2007-08-12  11:30
  13. 2007. augusztus 12. 11:302389.
    SZia Hilda! KÖSZI a beszámolót! :-) El tudom képzelni, hogy nagyon érdekes és látványos lehett! AZ, hogy az idő a kegyeibe fogadta a rendezőket és a nézőket egyaránt, az pedig a fotózás szempontjából külön öröm! :-)
    A részletes beszámolódból kimaradt, hogy végül is a hármasból ki győzött???

    Majd nézzél kicsit vissza nálunk, mert Almafa remek képeket tett fel! Párat én is...

    előzmény:
    Hilda1949 (2388)
    2007-08-12  11:23
  14. 2007. augusztus 12. 11:232388.

    Szép vasárnapot mindenkinek!

    Tegnap személyesen is részt vettem a Nemzetközi Repülőnapon és Haditechnikai Bemutatón.
    22 ország és a NATO katonai légierejéntek 72 gépe, 5 kötléke, és egy sor nagyszerű polgári repülőgép tartott bemutatott az égbolton, illetve a statikus kiállítóhelyeken.
    Ezen a napon Kecskemét a repülővilág közepe volt.
    Csak dícséret érdemli a szervezőket, mert szinte problémamentesen oldották meg a közel nyolcvanezer ember elhelyezését.
    Gyönyörű volt az idő is, én teljesen leégtem a napon, mintha strandolni lettem volna!! Tehát kétszeresen is hasznos volt oda látogatnom!
    Volt meglepetés is. A rendezvény mindkét napján záró programként egy amerikai Bell Cobre tíiusú helikopter, egy MIG-29-es vadászrepülőgép, egy Estra 330 sportrepülőgép és egy Forma 1-es autó vrsenyez a levegőben és a földön.
    Láthattam a harci és a szállító repülőgépeket, a különböző helikoptereket, minden összejött ahhoz, hogy több órán keresztül a légiparádén jól éreztük magunkat!!
    Bajban vagyok, mert sok fotót készítettem, s nem tudom melyiket tegyem fel! Végül ezt választottam!
    Nem bántam meg, hogy ott lehettem!!

    Természetesen még fogok képeket feltenni!!

    Legyen további szép napotok!!

     

    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. augusztus 12. 10:592387.
    Kösz aranyos vagy, de az albumba csak a saját képeimet teszem :-) De magamnak elmentem, mert nagyon érdekes :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2385)
    2007-08-12  10:06
  16. 2007. augusztus 12. 10:572386.
    A kolibrit Szingapúrban sikerült lencsevégre kapni! :-) Nagyon fotogén volt, mert sok képet tudtam róla készíteni és egészen közel engedett magához! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2377)
    2007-08-12  09:23
  17. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. augusztus 12. 10:062385.
    felhasznalhatod, ha gondolod :-) van meg mas formaban is, ugy nez ki, mint 1 furesz :-)
    előzmény:
    ujzéva (2383)
    2007-08-12  10:03
  18. 2007. augusztus 12. 10:042384.
    OK, mindenképpen megnézem! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2382)
    2007-08-12  10:01
  19. 2007. augusztus 12. 10:032383.
    REMEK képek! Különösen az átszűrődő fénysugarak...

    Azokat a sorakozó leveleket én is szivesen megörökíteném és pont beleillenének a SORBAN sorozatomba...:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2379)
    2007-08-12  09:53
  20. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. augusztus 12. 10:012382.
    csinaltam, egyenlore Queenstown van fenn, majd aprankent toltogetem fel a kepeket nzkiwi a nick-em :-)
    előzmény:
    ujzéva (2380)
    2007-08-12  09:59
  21. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. augusztus 12. 10:002381.
    hm, valahol jo, mert van lehetoseged felzarkozni, hamarabb tanulsz meg angolul :-)
    en ugy is csinalom, hogy a konyvtarbol kivettem hangos konyvet, ami nekem, otthon meg van konyv alakban. A lemezeket atmasoltam - shhh, ez titok :-) es amikor olvasom, hallgatom is. Ez segit az olvasasban, a kiejtesben. Probald ki, nem veszitesz semmit :-) a masik meg most vettem ki a konyvtarbol a `teach pronunciation` c. konyvet, csak most kezdtem el, de jonak talalom. Foleg a beszedre epit, a kiejtesre. Pl. kerdo mondatoknal, meg ilyesmi. Az alapok nekem is hianyoznak, szoval elvezettel tanulom a mult idot meg a sorszamokat, stb...

    Koszi, remelm tenyleg lesz NAPSUTES :-) a ferjem csoret is piszkalja a hajo temeto, ugy hogy konnyu volt ravenni :-)

    De jo neked, mar kerteszkedhetsz :-) itt a fold annyira vizes, keptelenseg barmit is csinalni ...
    előzmény:
    ujzéva (2378)
    2007-08-12  09:52
  22. 2007. augusztus 12. 09:592380.
    A kolibri Szingapúrban került a kamerám elé :-) Szerencsére nem volt félős és sok fotót sikerült róla készíteni! :-)

    Az almával fotózott kis ázsiai gyerkőc pedig Sanghaiban...:-)
    Kösz az elismerést :-(
    Te még nem készítettél ugyanoda albumot a fotóidból? VÁROM
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2377)
    2007-08-12  09:23
  23. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. augusztus 12. 09:532379.
    par napja kidugta a fejet a Nap :-) mentem is a kozeli erdobe fotozni, par erdekesseg :
    fura level - igy no :-)
    athatolo fenyek
    megcsavarodva
    elefant fa - kell egy kis fantasy :-)
    előzmény:
    ujzéva (2375)
    2007-08-12  08:33
  24. 2007. augusztus 12. 09:522378.
    gen, a napsütés az nagyon jólesett,...az üvegházban már neki is vetkőztem ma :-) Míg locsoltam a virágokat, mert ugy-e oda nem esik az eső :-)

    A hajótemetős fotókat izgatottan várom! Szurkolok, hogy JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ idő legyen neked! :-)
    Az angolban feljbb tettek a 3. csoportba :-( egyrészt jó, mert "büszke lehetek magamra", másképp nagyon hiányoznak nekem az alapok, így sokkal jobban "megszenvedem, mint aki iskolában 0-ról kezdett IFJÚ fejjel.

    ...de nem adom fel, igaz, nekem nem kell izgulnom, hogy nehogy megbukjak .-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101429 (2376)
    2007-08-12  09:19
  25. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2007. augusztus 12. 09:232377.
    tenyleg Eva, hol fotoztad a kolibrit ? nagyon szep kep lett :-) ja, meg a gyerekek fotoja kozul a kis azsiai az almaval ... hatalmasan klassz kep :-) gratula hozza :-)
    előzmény:
    ujzéva (2373)
    2007-08-12  06:46

Címlap

top