Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszabbul élünk, mint 4 é

MacCat
Létrehozva: 2006. február 9. 11:14

Sziasztok! nem politikai vitát szeretnék, hanem közvéleménykutatok   én a szűk családban azt látom, egyikőnk sem él rosszabbul (jobban sem), mint 4 éve, de valóban érdekelne, TI mit mondtok, az ország legkülönbözőbb vidékeiről, mindenféle korosztályból. Mert nem tetszik egy kijelentés, aminek nem látom a hátterét, az alapjait. Nem számítok cáfolatra vagy helyeslésre; mindegy, mi a vége, csak őszinte élettapasztalatok alapján alakuljon ki.

  1. 2006. február 9. 12:0876.
    Jobban élünk ,mint Svédország:))))))szégyellhetik magukat)
    Komolyabban MO GDP alapján a 10 csatlakozott ország közül csak az 5.Szlovéni és Cseho. messze leelőz.
    Még Hofi mondta: a kapitalista nyugat ott áll a gödör szélén...................mi meg már benne is vagyunk a gödörben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_914067
    Torolt_felhasznalo_914067
    2006. február 9. 12:0875.

    ÉN nem vagyok egy politikus.... én csak azt nem értem, miért kell ennek így lennie? Hallotátok a kétfarku kutya pártot? Szerintem tök jó, hogy vannak ilyen fiatalok! 

    Amitnem értek, az az, hogy amikor valaki ellenzék, akkor annak miért arról szól az a 4 év, hogy támadja az épp aktuális pártot és közben meg nem csinál semmit? Nem támogat, nem helyesel, nem segít, csak támad..... ezért kapja a fizut!   

    előzmény:
    vadmacs (57)
    2006-02-09  11:54
  3. 2006. február 9. 12:0571.
    köszönjük, ez a cím nem változik percről percre, igaz?   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (49)
    2006-02-09  11:47
  4. 2006. február 9. 12:0571.

    "És szvsz szinte semmi köze a kormányokhoz, hogy ki hogy él. Ált, az emberek mikrokörnyezete sokkal döntőbb, mint hogy jobb vagy bal kormány van... úgyis mind csak lop magának, tökmindegy. Hogy melyik tájegységen él, hogy viszonyulnak hozzá a munkahelyén, az sokkal fontosabb. És az életkor és a végzettség sem mellékes."

           

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_457712 (41)
    2006-02-09  11:42
  5. 2006. február 9. 12:0471.
    Szia! Egyetértek... ez, hogy rosszabbul élünk eléggé ködös és felszínes megfogalmazás... úgyahogy a többi óriásplakát is... gondolom tudod, mire gondolok...  szóval, mi, szerencsére nem élünk rosszabbul... de az, ahogy élünk rajtunk és szűkebb családunkon kívül senki másnak nem érdeme... úgyhogy a mi jó-, vagy rossz létünkkel ne verje más a mellét...
    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14
  6. 2006. február 9. 12:0369.
    Jobban élünk ,mint Svédország:))))))szégyellhetik magukat)
    Komolyabban MO GDP alapján a 10 csatlakozott ország közül csak az 5.Szlovéni és Cseho. messze leelőz.
    Még Hofi mondta: a kapitalista nyugat ott áll a gödör szélén...................mi meg már benne is vagyunk a gödörben

    előzmény:
    csicha (51)
    2006-02-09  11:49
  7. Torolt_felhasznalo_539440
    Torolt_felhasznalo_539440
    2006. február 9. 12:0269.

    spec. én sokkal jobban élek, mert négy éve még gimibe jártam, és mindenféle borzalmas diákmunkákat kellett csinálnom, h. legyen zsebpénzem - itt nem a munkáról van szó, h. baj, hanem arról amilyet kaptam a kedves Melódiáknál... - most pedig egyetemistaként elég normálisan tanulnom és kapok ösztöndíjat... de ez az egész független attól, mikor milyen kormány volt...  

    és ha már itt tartunk, engem veszettül nem érdekel Kovács Pistike, meg hogy szereti-e a csokit, nem sajnálom tőle, de az se érint meg ha nem  

    ha csak a reklámokat nézzük, mindenféle politikai hozzáállás nélkül, a kormánypárt csinálta  a legjobbakat, persze hozzá kell tennem: szerintem

    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14
  8. 2006. február 9. 12:0269.
    Szia! Aki rosszabbul él, az nagy valószínűséggel nem fog tudni válaszolni egy internetes fórumon feltett kérdésre, úgyhogy én nem vonnék le komoly következtetéseket az érkező válaszokból.
    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14
  9. ios
    ios
    2006. február 9. 12:0166.

    Személy szerint jobban élek, mint négy éve. De ennek semmi köze semmilyen párthoz, kormányhoz, akárhogy is próbálják súlykolni belénk a demagóg mondatokat.

    Igazából nem is lehet összehasonlítani, annyi  minden változott közben az életkörülményeimben. Szétköltözés, albérlet, új lakás, bankhitel, mindez négy év alatt. Összességében mégis jobban élek. A magam erejéből.

    Nem tudjátok, ígérte valamelyik párt, hogy többet foglalkoznak a közterületekkel? Arra szavaznék. Botrányos, hogy nincs elkotorva sehol a hó. Ha fúj a szél, sodorja a város szemetét, és még sorolhatnám

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. február 9. 11:5966.

    Felhívásod alapján próbáltam mérlegelni, hogy mi jobban, rosszabbul, a környezetünk vajon hogyan él, de nem jutottam dűlőre.

    Szerintem igazán hitelesen azok tudnának ebben a kérdésben azok tudnának nyilatkozni, akik mondjuk 4 évvel ezelőtt 0 körüli megtakarítással éltek, és a körülményeik (lakás, gyerekszám, stb.) azonosak az akkorival. Most lehetne értékelni, hogy pozitív vagy negatív változás állt be, tehát hogy adósságállományuk keletkezett-e, vagy pedig megtakarításuk (illetve effektív többlet költenivalójuk) keletkezett.

    A többiek szerintem körülmények illetve érzések változásairól tudnak csak nyilatkozni. A statisztika meg a világ legnagyobb hazugságainak egyike. Amilyen hihetetlenül rossz az adófizetési morál hazánkban, szinte semmit nem lehet adni a papíron kimutatható jövedelmek alakulására pl.

    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14
  11. 2006. február 9. 11:5966.
    obban élünk ,mint Svédország:))))))szégyellhetik magukat)
    Komolyabban MO GDP alapján a 10 csatlakozott ország közül csak az 5.Szlovéni és Cseho. messze leelőz.
    Még Hofi mondta: a kapitalista nyugat ott áll a gödör szélén...................mi meg már benne is vagyunk a gödörben

    előzmény:
    gia2 (46)
    2006-02-09  11:45
  12. Torolt_felhasznalo_807237
    Torolt_felhasznalo_807237
    2006. február 9. 11:5865.
    Szia!

    Én, amit érzek, nekem rossz. Nincs munkám, az ország egyik legelmaradottabb térségében élünk, amit látok, hogy a szüleim sem élnek jobban, hiába dolgozik apukám látástól vakulásig.
    Ugyancsak a férjem is, szóval előrébb nem jutunk. Mondjuk visszafelé sem, még szerencsére.

    Különben én tegnap este éppen azon gondolkodtam, és most bocsi, hogy nem teljesen ide vág, azért leírom.

    Szóval én most fogok először szavazni.
    Írtatok itt többen is a kampányolásról. Gondolom már tele van a hócipőtök vele. Nekem is. Ezek itt szidják egymást keresztbe-kasul, nemtörődve azzal, hogy félrevezetik az embereket. Itt a két nagy párt. Ha már az egyik mond valamit, akkor a másik azonnal kontra. Ölik bele a sok pénzt, de nem veszik észre, hogy hiába, mert ezzel csak azt érik el, hogy az emberek belefásuljanak, és érdektelenek legyenek. És mi van a többivel? Mert hozzám csak a nagy "megcsináltuk" ér el, de a miépről vagy társairól meg nem is hallok.

    A másik. A kopogtató cédulák. Tudjátok, mi megy itt? Jönnek házról házra, és kéregetik, hogy add ide, meg ilyenek. És azt látom, hogy az embereknek nincs bőr a képén azt mondani, hogy: nem adom oda, mert másnak szántam. Nem. Hanem az elsőnek, aki kéri, legyen az bármilyen pártszimpatikus, annak odaadják. És később meg, ha jön valaki más kérni, akkor mondhatják nyugodt szívvel, hogy már odaadtam.

    De most miért? Én bizony nem adtam még oda senkinek. Én jól meggondolom, és ha valakinek oda szeretném adni, akkor azt fel fogom keresni, és én fogom a kezébe nyomni, nem úgy, hogy kéregetik. Hát ugy felbosszantott ez engem...

    Bocsi, hogy hosszúra sikerült. Tényleg, én sem vitát akarok, de most nem felháborító, ami itt megy?

    Puszi: Betti
    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. február 9. 11:5657.
    Ezt hogyan csináltam, hogy a nulladik hozzászóláshoz szóltam hozzá???   
    előzmény:
    Ugor (49)
    2006-02-09  11:47
  14. Torolt_felhasznalo_720829
    Torolt_felhasznalo_720829
    2006. február 9. 11:5557.

    Megnyugodtam, azt hittem eddig, hogy csak én utálom annyira ezeket a lehangoló plakátokat. Pártállástól függetlenül rossz a kampány, ki kéne rugdalni egy pár szervezőt, aki ezért vesz fel hatalmas fizetést!

    A negatív kedvencem az SZDSZ plakátja: Ki törődik Kovács Pistivel?

    Ki a bánat az a Kovács Pisti, és honnan veszik, hogy tudnom kéne ki törődik vele? Egyáltalán, mit akar ez jelenteni?

    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14
  15. 2006. február 9. 11:5557.
    Jobban élünk ,mint Svédország:))))))szégyellhetik magukat)
    Komolyabban MO GDP alapján a 10 csatlakozott ország közül csak az 5.Szlovéni és Cseho. messze leelőz.
    Még Hofi mondta: a kapitalista nyugat ott áll a gödör szélén...................mi meg már benne is vagyunk a gödörben
    előzmény:
    merlyn (47)
    2006-02-09  11:46
  16. 2006. február 9. 11:5557.
    Szia! Egyetértek... ez, hogy rosszabbul élünk eléggé ködös és felszínes megfogalmazás... úgyahogy a többi óriásplakát is... gondolom tudod, mire gondolok...  szóval, mi, szerencsére nem élünk rosszabbul... de az, ahogy élünk rajtunk és szűkebb családunkon kívül senki másnak nem érdeme... úgyhogy a mi jó-, vagy rossz létünkkel ne verje más a mellét...
    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14
  17. 2006. február 9. 11:5457.
    Ugyanmár, a Fidesz is megcsinálta az ő négy évük alatt majd jöttek a szocik és a negatív kampány, most ugyanez megy pepitában, de ez természetes, egyik kormány másik ellenzék. Nem kellen kettős mércével mérni, ha OV csinálja negatív és demagóg, amikor az MSZP csinálta ugyanezt, meg az ijesztgetést 4 éve, akkor mi volt???? Az egész ország el van adósodva és valaki mondta, hogy az ország helyzete a lényeg az egyéneké eltérő természetesen. Egyébként meg a dupla családi pótlék közelében sincs a duplának, ha számol az ember, a közelében sincs.... 
    előzmény:
    lorkababa (46)
    2006-02-09  11:45
  18. 2006. február 9. 11:5457.
    csekély vigasz de bárhová mész ezek a dolgok már csak így vannak,sőt. Tudok néhány -kicsit jobb helyzetú országot - ahol még ígyebb.
    előzmény:
    napcsepp (49)
    2006-02-09  11:47
  19. 2006. február 9. 11:5457.

    bocsánat, nagyon lassú a net ... (4 éve is ilyen volt    )

    "mindenki elsősorban maga tehet arról hogy él,nempedig aktuál kormány" -- persze, nem is ez a kérdés, hogy miért, a kormány a lehetőséget kellene, h megteremtse, a gazdasági hátteret, az általános életszínvonal emelkedését segítheti. Az is igaz, h 4 éve mindenki/sokak életében más fázis volt, de a jobban vagy rosszabbul élünk erre is vonatkozhat, sztem nem értelmetlen "hasonlítani", mert elvileg minden szakaszban érzed, h ha ma lennél diák, milyen lenne, vagy akkor is láttad, h a friss családok hogyan éltek ... ha volt a környezetedben ilyen.

    A számok (vakcinának) pont a kampányolást hozzák be a topic-ba, ide ez most nem illik sztem.... a statisztika is pártfüggő, sajnos, pedig elvileg ez lenne az egyetlen terület, ami TÉNYeken alapulna.

    előzmény:
    csicha (24)
    2006-02-09  11:37
  20. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2006. február 9. 11:5255.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_174973
    Torolt_felhasznalo_174973
    2006. február 9. 11:5155.
    Szinte szóról-szóra ezt tapasztalom én is a mi családunkban. /Ha valaki számolni kezdené a mellette - ellene szavazatokat, én az ellene szavazók közt vagyok.  /
    előzmény:
    lorkababa (46)
    2006-02-09  11:45
  22. 2006. február 9. 11:5155.

    Semmi sem kormányfüggő.

    Én elővettem a 8 és 4 évvel ezelőtti csekkeket, összehasonlítottam a mostaniakkal. Megnéztem, hogy régen mit tudtam még megvenni az akkori keresetünkből és most mit tudok megvenni. Többen írták, hogy nem élnek rosszabbul, csak nem jut már erre-arra, nem tudnak félretenni. Erre írtam, hogy többet kell dolgozni azért, hogy szinten tudjuk tartani magunkat.

    (egyébként nagyon lassú a netem, nem tudok hamar válaszolni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (45)
    2006-02-09  11:44
  23. 2006. február 9. 11:4951.
    esélyt bárkinek adhatsz,ki politikus mind hazudik 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772882 (45)
    2006-02-09  11:44
  24. 2006. február 9. 11:4749.

    Hátrányok? Nem vehetek fel hitelt (persze ez nem nagy baj), évente egy hónap azzal telik el, hogy BM-nél állok sorba, mert kellenek a papírok, egy férj, havi 250.000 nettó jövedelem (kettőnk&eacute, 2 éve fix albérlet nem elég ahhoz, hogy a megélhetésem biztosítottnak mondható legyen. Kérdem én, mi akkor az elég?

    És - állítólag - a gyerekvállalás sem egy egyszerű procedúra ebben a felállásban (pedig néhány év, és igencsak aktuális lesz).

    előzmény:
    csicha (24)
    2006-02-09  11:37
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. február 9. 11:4749.
    Egyáltalán nem élünk rosszabbul, mint négy évvel ezelőtt. Ez az egész (szélesebb értelembe vett) családomra igaz.
    előzmény:
    MacCat (1)
    2006-02-09  11:14

Címlap

top