Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2011. augusztus 13. 08:0838301.

    Klárikám,az én életem,tényleg hihetetlen!

    Túl vagyok egy totál csótányírtáson,ami azzal jár,hogy mindent kisuvickoltam,a fiam ,elhozta a barátnőjét ,most először hétvégére.  Megsütöttem,a mama szülinapi tortáját,ma 79 éves,és most kétségbe vagyok esve,most telefonált,meghalt a testvére,a szülinapján!

    előzmény:
    klára13 (38265)
    2011-08-11  22:26
  2. 2011. augusztus 13. 00:0138300.

     

      Köszönök minden köszöntést. Az ide érkezetteket. A levélben érkezetteket, a telefonosakat , a személyeseket , a gyönyörű csokor, kissé harcias  kardvirágot  -  igazi jó Klára-nap volt

      Boldogító ünnep, köszönöm, köszönöm.

      Jöhet a következő - egy esztendő múlva!

     

                  MINDEN JÓKÍVÁNSÁGOT VISZONT KÍVÁNOK!

    előzmény:
    klára13 (38299)
    2011-08-12  20:28
  3. 2011. augusztus 12. 20:2838299.

      Jó a pocakos ajtó!!!!

      Mondom, gyorsan olvasok, anélkül hogy megszólalnék, de lehetetlen! 

      Már ott nevetni kezdtem, amit ujjaidról mondtál. Hogy "legszivesebben hatam moge dugnam a rovid ujjakat" - mert midig az a rossz, ami van!Nagyon hosszú, egyenes és spatulás ujjaimat szoktam méregetni, hogy olyan a kézfejem, mint egy tyúkláb!

       Aztán mostanában megtapasztalhattam, milyen is a  tyúkláb, és egészen más!

       Jaj, elegem van az atkákból! Ma itt volt az állatorvos, mondta, mindenütt baj van, a gerlék miatt. 

      Ihaj, csuhaj, most megyek ki, mert láttam etetés közben, hogy Pötyike is, a kiskakas is vakaródzott. Lefújom őket ismét. Zsuzsit is, mert rázza  bundáját.

       Ihaj-csuhaj, sose halunk meg! - dalolják virgoncan  a madáratkák is!

    előzmény:
    MPiggy (38298)
    2011-08-12  19:43
  4. 2011. augusztus 12. 19:4338298.

    Igaz, minden nap valakinek nevnapja van. hogy Kleofas, hol Matilda. De a mai kizarolag a tied!

    A trafik-izerol gondoltam valami illesmi lehe. En sem vagyok iagzan joba a garazsajtokkal...Meg odahaza kezdodott a Honfoglalas utca meredek lejarojan, a kis Polskival. Persze nem volt automata nyitogato, kiszallt az ember , kinyitotta azt a kaput es visszafutott, beugrott a volan moge es a jol bvegzett munka oromevel  gordulni kezdett-nem is volt gond, de egyszer ugy adodott hogy mire "leertem" az egyik ajtoszarny szepen visszacsukodott, ugy felig meddig.Ejnye...!

     

    Ket eve talan egy kapkodo reggelen beultem a garazsban dekkolo autoba es tolatni kezdtem kifele-elfele,csak eppen elfelejtettem kinyitni az immar hidraulikusan tobb helyrol mukodtetheto ajtot...A Volvo jokora lokharitojanak kutya baja sem lett, de az ajto erdekes modon kozepen elgorbult...olyan pocakos lett.

    Na jo, megyek pereckeket gurigazni...

    előzmény:
    klára13 (38279)
    2011-08-12  12:22
  5. 2011. augusztus 12. 19:3438297.

    Zsofikaval beszeltem az elobb, naponta elrobog a gyerekekkel a postaert, a varoskaban mindenkinek csak postafiokja van, kezbesites nuku (?!) Ilyenkor hiv altalaban a mobiljan. Mar nagyon var az biztos. Meselte tegnap este Evi roppant kiverte a balhet, valosaggal visitott mint a faba szorult...nem volt it tenni vegul is folvettek es lent a szobaban jatszadozott vagy 20 percig...utana visszavittek es akkor elegedetten elaludt. Neki bizony jo lenne Magdi tengerparti ejszakai elete...

    persze legtobbszor folebreszti a bekesebben szendergo hugat is.

    Az ejszaka tovabbi resze aztan jol alakult.

    Nappal mindketto tunderi, mokas, csupa mosoly es sipszora elalszik mikor kell!

     

    Reggel ota ramolom a szekrenyt, szanalok, jovok-megyek...mosogatok, takaritom a kamrapolcot...Foznom ma nem kell igy hat sutesre adtam fejecskemet- elokapartam a csaladi sosperec-receptet. csak ritkan es sokszori halistenkedessel csinalom, valamikor otthon a nevnapi ksoozntok unnepek idejen szazaval sutotte joanyam.  A tesztaja igen kemeny, nehezen gyurhato- de a kis perecek aztan ropogosak, finomak, hetekig elallnak.

    Gondoltam most meglepem a csaladot , am legyen. Most "pihen a teszta" (kikotottek)

     

    aztan elkezdem  a sodorgatast, perec-formalast .

    Az elobb lepillantottam a klaviaturan matato kezeimre..eddig is tudtam de most teljesseggel  megdobbentett mennyire hasonlitanak anyam kezeire. En is ugy vagyok vele mint o, legszivesebben hatam moge dugnam a rovid ujjakat...alig-kormoket...

    Huhh.

     

    Vegul is nem megyek ma balba, igaz?

    előzmény:
    hus (38292)
    2011-08-12  18:16
  6. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 18:4838296.

    Pfujjjjj de eroszakos vagyok, csak sikerult.

     

    1.  aranyfeju papagaj

     

    2   .... hu de ehes es a tarsasag ...

     

     

    Sziasztok kesobb.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  7. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 18:3838295.

    Montenegro elmaradt.

     

    Na latod ez a gepezet nem mond igazat, mert azt mondja, hogy nagy a kep merete, pedig nem is.

     

     

    Masikat sem tesi fel, ez mar lazadasa a gepezetnek.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  8. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 18:3238294.

    Van sok szep,  tudsz majd bennuk gyonyorkodni.

     

     

    1.  Columbia folyo

     

    2.  Montenegro

    előzmény:
    karmatanc (38262)
    2011-08-11  20:46
  9. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 18:2538293.

    Vannak sok szep kepek meg, felteszem majd oket.

     

    Most, hogy eszembe jutattad nekem is kellene kesziteni valamit a lanyoknak, hogy hagy bohockodjanak. Van sok anyagom es abbol kis szoknyacskak aranyosak lennenek belole.

     

    Kaptam egy alkalomra egy szep szovetet, azt kellene nekik megvarratnom kabatnak. Kellene talalni egy jo szabot aki elvallalna.

    Volt egy a kozelben, a lanyomnak dolgozott tobbszor, de elkoltozott, mert eladtak az uzletet. Pedig nagyon aranyos egy bacsi volt.

     

    Emlekszem egyszer amikor ott voltunk bejott egy kozepkoru holgy es egy ruhat hozott atalakitani.  Felprobalta  es nem tetszett neki.

     

    Edesen valaszolt neki a bacsi, valami olyasmit, hogy asszonyom csak olyanra tudom igazitania  a ruhat, amilyennek tetszik lenni.

     

    Pedig a holgy olyan jo eros kozepes volt, de ugy gondolta, hogy jobban nez ki, mint amilyen.

    előzmény:
    klára13 (38267)
    2011-08-11  22:48
  10. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 18:1638292.

    Legyen nagyon kellemes idod a gyerekekkel, unokakkal.

    Most legalabb nem kell izgulni azon, hogy jaj dolgoznom kell menni, pedig milyen jo lenne meg egy-egy nap veluk.

    Anyukajuk aranyba fog foglalni teged.Egy felelotlen jo alvas bizony kijar az anyukaknak, mert nincs az a  penz amiert ezt meg tudnak venni.

     

    Ha a ket lany nagyon lyanykodik, fogom es elhozom oket. A lanyom lehozna nekem a csillagokat is egrol erte. Most csak hulyeskedek, de nagyon orul, alszik egy jot es felfrissulva jon a csodacsapatert.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=mC4plNdoOmk

     

    Vamo si - Lehoznam neked a csilllagokat

     

    előzmény:
    MPiggy (38274)
    2011-08-12  10:58
  11. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 17:5738291.

    Zsumi talan nekem azert nem volt  honvagyam, mert a szuleim mar nem eltek, es a testverem is nem sokkal utanam kitelepedett.

    Rokonok meg mindig jottek, baratok is.

    Az orszagot eleg jol bejartam, azt sem ereztem, hogy az orszagot nem ismerve hagytam ott.

     

    Most mar masabb, telefonalni, kompjuteren is lehet egymassal beszelni, irogatni.

     

    Ugy szeretem amikor valaki oszinten megmondja a velemenyet, nem is hiszed el. Miert haragudnek, inkabb oromet okozol vele es mindenki aki azt mondja amit erez. Nekem igy szep, ez adja meg  a kellemes es jo erzest a tarsalgashoz.

     

     

     

    Tejut rendszer

    előzmény:
    Zsumi45 (38286)
    2011-08-12  14:18
  12. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 17:4238290.

    Zsuzsikaknak es Klaranak nagyon sok boldogsagot kivanok, oriasi szeretettel, millio puszival es olelessel. 

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=iGWC1gWQqcY&feature=related

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=tZB0nly0ugw&feature=related

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  13. hus
    hus
    2011. augusztus 12. 17:2238289.

    Zsumikam!  Nagyon, de nagyon koszonom, hogy kepes voltal utana jarni.

     

    Oriasi oromet szereztel vele. Tudod hanyszor setaltunk arra?

     

    Anyukam egyik testvere meg gyerekkoromban arra fele lakott a kozeli utcaban. Mi pedig mint gyerekek abban az idoben kimentunk a hazbol es meg arra fele is fogocskaztunk. Akkor meg lehetett, habar a testvereimre es az unoka testvereimre lettem rabizva amikor kileptunk a lakasbol.

    előzmény:
    Zsumi45 (38288)
    2011-08-12  15:21
  14. 2011. augusztus 12. 15:2138288.

    Nos a téma nem hagyott nyugodni:

     

    Práter utcai szoborcsoport, Szanyi Péter alkotása 2007-ből.S valóban a "fiúk". 

    előzmény:
    Zsumi45 (38287)
    2011-08-12  14:26
  15. 2011. augusztus 12. 14:2638287.
    Az épület mégicsak egy  iskola lehet, a "grund" közelében. Látszik egy emléktábla is a falán. Talán Molnár Ferencre emlékezetet.
    előzmény:
    Zsumi45 (38286)
    2011-08-12  14:18
  16. 2011. augusztus 12. 14:1838286.

    Szervusz Hus!

     

    Az épület valószínűleg  az a "múzium" , ahol a Pásztorok "einstandot" csináltak  (A Pál utcai fiúk-ban) . A szoborcsoportról ítélve.

     

    Budapestet nem ismerem eléggé, de Magyarországot viszont nagyon szeretem, soha nem írnék róla úgy mint szegény "nemecsekről" írtak.

     

    Sokat jártam Nyugaton, akkor is, amikor itthon még nem lehetett egy

    " jobb cuccot" venni , de honvágyam bizony volt, s ma sem tudnék másutt élni.

    Most olyan hangulatom van, hogy kikívánkozott belőlem- ugye nem haragszol érte?

    Természetesen tisztelem, becsülöm mindazokat akik másképp éreznek! 

    előzmény:
    hus (38254)
    2011-08-11  06:31
  17. 2011. augusztus 12. 13:5738285.

    Húú, mintha a saját autómról írtál volna!

    7 éves a kincsem, de minden sarka plezúros, hasonló tolatási és beparkolási manőverek miatt.

    Hál' Istennek élőlényben még nem tettem kárt, sőt forgalomban sem okoztam galibát közel 40 év alatt, de garázsajtó, útszegő kő és alattomos korlátok leküzdhetetlen akadályt jelentettek.

    Egyszer egy elöttem álló autó vonóhorogjára akadtam fel, az első kölhárítóm és a rendszámtáblám bánta, de volt is cínelés miatta! 

    előzmény:
    klára13 (38281)
    2011-08-12  12:38
  18. 2011. augusztus 12. 13:4838284.

    Édes, Drága Klárám!

    Semmit sem vétettél, mert engem nem Zsuzsannakor, hanem febr. 19.-én Zsuzsánna napján szoktak köszönteni.

    Református keresztelőmkor e névre kereszteltek.

    Később a személyimből már lemaradt az ékezet és a második keresztnév (Magdolna) is.  Pár éve anyakönyvi kivonattal kellett valamit igazolnom-

    no minden létező igazolványomat kicseréltették. Mindez megismétlődött, amikor kiderült, anyukámnak is 2 utóneve van! A precíz népességnyilvántartó!

     

    A jókívánságokat viszont nagyon köszönöm, bizony bármikor-bármennyi örömet szerez! 

    előzmény:
    klára13 (38270)
    2011-08-12  01:36
  19. 2011. augusztus 12. 12:5638283.

      Ilyen július után csakis szép szeptember jöhet, Katica!

      Kiskata hazavágyik? Aranyos. Örömteli utatok lesz, és nagyon elfoglaltak lesztek, hiszen a kis hölggyel mindenkit meg kell látogatnotok, ez nyilvánvaló. 

    előzmény:
    MPiggy (38277)
    2011-08-12  11:24
  20. 2011. augusztus 12. 12:5338282.

      Helyesírási hibával írtam, Katica, hosszú föt kellett volna írnom: traffipax.

      Fényképezőgép, amelyet kihelyeznek, és bizonyos szabálytalanságokra exponál.  Gyorshajtásra, piroson való áthaladásra, például. A kép aztán  bizonyíték, és jöhet a zaftos büntetés!

     

    előzmény:
    MPiggy (38277)
    2011-08-12  11:24
  21. 2011. augusztus 12. 12:3838281.

     Katica, az autók sorsa már csak ez. Nekem csupán annyit jelet, hogy eljutok Aból Bébe, igaz, mások szép autóját szívesen és örömmel megcsodálom. Tegnap bent jártam a fővárosban, és éppen ezen örvendeztem útközben, hogy mennyi szép autó van!

      Na az én szerény kis szuzukimon nincs örvendezni való. Kitolatnom kell a bal oldali nyitott garázsból. Megnehezíti a manővert, hogy az udvar jobb oldalán elhelyezett Zsófim autója mellett kell elhaladnom, miközben lesem azt is, hogy kezd-e becsukódni esetleg a dög kapu.Elég szűk a hely, ha korán kanyarodok, a garázs fala meghúzza derék járművem orrát, ha későn, nekimegyek a másik autónak, amivel Zsófikám egyszerűen képtelen a ház falához és a kerítéshez közel megállni, így elfoglalja a fél udvart. E helyzetben aztán 300-szor kilavírozok, háromszáz egyedszer feltétlenül nekigyalogolok a kapufának. Az az igazán nagyszerű, amikor Zs. édesanyja leteszi a bejárat elé, szépen oldalra húzódva az ő autóját. Ötszázszor megússza közlekedésemet, ötszáz egyedszer nekitolatok. Szegény autóm ezért már olyan, mint a háborús roncs. Egyetlen dolgot tehetek, hogy nem izgatom magamat. Suzukim nem a szerelmem! 

    előzmény:
    MPiggy (38277)
    2011-08-12  11:24
  22. 2011. augusztus 12. 12:2438280.
      Boldogult Popper szerint, aki sohasem hazudik, az szörnyeteg!
    előzmény:
    MPiggy (38278)
    2011-08-12  11:27
  23. 2011. augusztus 12. 12:2238279.

      Katica, reménykedtem, hogy betoppansz! Ezúttal nyomatékosan közlöm, hogy itt minden nap névnap van! Ha már ez kell ahhoz, hogy élvezhessük társaságodat.

       Köszönöm köszöntő szavaidat, most már a tréfát félretéve.  El sem tudom mondani, hogy milyen jól esnek nekem a jókívánságok, titkon úgy várom őket, számítgatva, kinek jutok eszébe, és megszólít, mint a gyerek ácsingózik a cukorkabolt kirakata előtt.

    előzmény:
    MPiggy (38277)
    2011-08-12  11:24
  24. 2011. augusztus 12. 11:2738278.
    Hm. A fullentok, szepitok, loditok , igazsag-modositok roppantul  meg tudjak teveszteni az embert.....
    előzmény:
    karmatanc (38261)
    2011-08-11  20:40
  25. 2011. augusztus 12. 11:2438277.

    Mi az a "trafpax"?? Azt mondod egyszeri gyorshajtas miatt bevontak a jogositvannyodat?? Azert ez tulzas. Kemeny penzbirsag es egy jokora fekete pont ertheto...lenne.

    Mire nem kepes egy anya!!!

     

    Az en Volvom szuzessege is a multte,  jokora  csorba esett rajta kedd delutan...nagyon pipa voltam magamra. Ugy esett, hogy Rekat vegre elvittem egy alapos furdetesre-manikurre/pedikurre es amig o szepitkezett gondoltam a tornateremben utom agyon az idot. ha mar igy rarek, miert ne tankoljak is, igaz? igenam, de rosszul szamitottam ki a luke benzikut es az auto kozti tavoslagot es szepen racentiztem a jo messzire  kiallo pumpara (amit a tolteshez szepen leveszel es hasznalsz...) Minekutanna a massziv vasbol keszult alkalmatossag vagy 4 jokora karcolast huzott vegig a kocsi oldalan. Remulten attol tartottam lelokom a pumpat a tartojarol es mindjart omlik a benzin...robbanunk, miegyeb (ahogy a filmekben lenne!) de errol szo se volt, szilardan mozdulatlan maradt. Kiszallva aztan lattam ugy nezett ki a kocsi oldal-orra mintha egy jokora tigrismancs szankazott volna rajta vegig.

     

    A fenyesre sikalt-vasalt kutya meg aznap este megjarta a telek hataran levo mocsras arkot- az idei esos nyar  allando jelllegel fonntartja a mocskot benne, a szunyogok oromere. Reka meg ode jar lehulni mikor elfarad a rohangalasban.

     

    Kozben folkelt a nap a hatam mogott, ilyenkor kell visszamenni a paplan ala...

     

    De elotte meg nagyon kellemes szep oromteli nevnapot kivanok neked Klara!Biztosan megunnepel a csalad.

     

    Mi pedig szervezzuk a szeptemberi hazautat-jobb kesobb mint meg kesobb....A honap utolso ket hetet szandekozzuk otthon tolteni es Halaadasra hazaeni -ami oktober 10 iden. Az izgalmas reszlet, hogy Kata is velunk tart ezuttal, ha nem is az egesz idore. Mar nagyon vagyik "haza".

    előzmény:
    klára13 (38252)
    2011-08-10  22:10

Címlap

top