Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2011. augusztus 19. 11:5238426.

    Szép jó napot Kívánok!

    Igaza van Jungnak,az egyensúly a lényeg,de nem könnyű egyik oldalon állni sem!!!!!!

    előzmény:
    klára13 (38425)
    2011-08-19  10:16
  2. 2011. augusztus 19. 10:1638425.

      Röpke olvasóperceket tartottam, a Gondolatok az apáról és az anyáról és a gyermekről gyűjteményt olvasgattam. Veszélyes olvasmány! Jung túl sok tapasztalatot gyűjtött össze, túlságosan mélyre látott, és engemet könnyen megingat ép elmémbe vettet hitemben.

     

      E gondolata jól  jön itt a topikban, úgy találtam: 

     

    "... a világ azért áll még, mert ellentétei tartják az egyensúlyt. A racionálist így ellensúlyozza  az irracionális, a szándékokat pedig az, ami adva van."

     

    előzmény:
    klára13 (38424)
    2011-08-19  09:38
  3. 2011. augusztus 19. 09:3838424.

     

        Köszönöm! Cukor nélkül kérem, Hus!

        Mindenkinek szép napot kívánok!

     

     

       Mostanában tyúkjaim vannak virágok helyett.

    előzmény:
    hus (38423)
    2011-08-19  06:38
  4. hus
    hus
    2011. augusztus 19. 06:3838423.

    Mosolygos jo reggelt, habos cappuccinot mindenkinek, mert ma reggel mindenki az en vendegem.

     

    Neil Diamond - Red red wine   

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=Ysxw7EON5xc

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  5. hus
    hus
    2011. augusztus 19. 01:5038422.

    Budapesten beszélget két ember:
    - Hallottad, hogy Kecskeméten agyonlőtte magát egy mérnök?
    - Hallottam.
    - Jó a füled.

     

    ============

     

    Egy egyiptomi kutatócsoport 1977-ben feltár egy piramist, és csodák csodájára a piramis mélyén élve találja meg az odatemetett fáraót és a tevéjét. Össze is gyűlnek a világ tudósai, hogy kiderítsék, mi is volt e csodás túlélésnek a titka. Nagy nehezen sikerül megérteni a fáraót, aki elmondja, hogy bizony nem volt más hátra, a teve ürülékét ő ette meg, az övét meg a teve ette meg. Az orosz tudós nem érti a beszédet, megböki a magyart:
    - Mit mondott?
    - Képzeld, azt magyarázza, hogy ők találták fel a KGST-t!

     

    =============

     

    Autóst büntet a rendőr:
    - Felírom gyorshajtásért!
    - Még mindig jobb, mint ha én írnám fel magát!
    - Miért, kicsoda maga?
    - A sírköves.

     

    =============

     

    - Kedves barátom, hogy megy a méhészkedés?
    - Hát, mézem még nincsen de anyósomat már kb. 40-szer csípték meg ezek a szorgalmas kis állatok.

     

    =============

     

    Egy apáca elhatározza, hogy megpróbálja jó útra téríteni a zárda mellett dolgozó építőmunkásokat, mivel igen zavarja a fülét az állandó káromkodás. Úgy gondolja, hogy a legjobb módszer, ha az ebédszünetben ő is a munkásokkal ebédel, így nem tartja fel őket. Becsomagolja az ebédjét egy zacskóba, és ebédidőben odamegy a munkásokhoz.
    - Jó napot uraim! - kezdi a mondandóját mosolyogva. - Ismerik Önök Jézus Krisztust?
    A munkások egymásra néznek döbbenten, majd egyikük odakiált az építkezés másik végében üldögélő munkásoknak:
    - Hé! Ismeritek ti Jézus Krisztust?
    - Mé' kérded? - kiabálnak vissza.
    - Mert itt a felesége az ebéddel!

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  6. hus
    hus
    2011. augusztus 19. 01:4438421.

    Nagyon edesek ezek a fiuk. Szep a pofijuk, tiszta nagymamajuk.

     

    Koszonom szepen a koszontest es a jokivansagot. Mivel tiszta szivbol mondtad, ezert fog teljesedni es duplan jo lesz nekem.

     

    A ferjem azt szokta mondani, hogy de nagy majom vagy, de jol all ez neked.

     

     

    Holnap elviszem a lanyokat majd  delutan, mar alig varom.

     

    előzmény:
    klára13 (38407)
    2011-08-18  10:52
  7. hus
    hus
    2011. augusztus 19. 01:3938420.

    Katinkam az orvosom mondta, hogy ha 1 pohar vizben 1 mokkaskanal sot feloldasz es  csak gargalizalsz vele naponta tobbszor, akkor 3-4 napon belul egesz jol elmulik a kohoges tole.

    Ezt a lenyelos sos valamit nem ismerem amirol irtal.

     

    Vigyazz magadra, gyogyulj meg es kivanok nagyon jo utat es babazast.

    Pihenesed nem gondolom, hogy lesz, majd ha  herceged hazahoz a hintoval, csak akkor.

     

     

    előzmény:
    MPiggy (38408)
    2011-08-18  17:05
  8. hus
    hus
    2011. augusztus 19. 01:3438419.

    Janka vegre egy kicsit te is fel fogsz szabadulni es lesz magadra egy kis idod.

     

    Erdekes, amikor a vejem nagymamajama lanyomeknal van akkor az az elso neki, holgy azt mondja, ha akarsz menj el furdeni, vigyazok a gyerekekre. 

    Neki harom fia volt es azt mondta, hogy a legnehezebb feladata az volt, hogy elmenjen a fiuk mellol jol megaztatni magat, a vizbe lenni csak ugy, fejet hatra teve, szemet becsukva ellazulni.  Kepzelem micsoda rajcsur lehetett nala, valoszinu abban az idoben indianosdit jatszhattak.

     

     

     

    Orommel vagyok itt melletted es beszelgetunk, mert legalabb addig is kirepulnek a napi gondok a fejedbol mig itt vagy.

     

     

    Ez csak egy kep, nem az unokam. 

    előzmény:
    csinomjank (38405)
    2011-08-18  06:19
  9. 2011. augusztus 18. 22:4938418.

    Az orvostudománnyal,nem vitatkozom,hol jól működik,hol nem!

    A mindenható benne van!

    A beteg mindig maga dönti el,mit csinál!

    Van,aki végig csinálja a kemót,és állítja,ez segített neki,hogy ideje legyen átálni új életmódra,van aki abba hagyja pár kezelés után,mert állítja,ha folytatta volna,biztos nem élne már!

    Ez egyéni megérzés,és egyéni betegség kérdése!

     

    Tudod,a kislány esetére,azt mondjuk,karmikus,neki és a családjának ezt kellett megélnie!

    Tudom,ez kíméletlenül hangzik,de így van!

     

    Az a gondom,nekem ez a szemléletem,és megyőződésem,kialakult pár év alatt,ehhez sokat olvastam ,kutattam,és kezeltem,figyeltem az emberek életét!!!!

    Olyan sziszifuszi munkának tűnik,a mi különböző alapjainkkal,erről vitázni!

    Engem,a betegségeim,a tehetlenség vitt erre az útra,és azóta,7 éve,köszönöm,gyógyszerek nélkül megvagyok!

    Hitem alapja ez!

    Míg az orvosokat jártam,testrészeimet,és szerveimet,külön vizsgálták,egymásnak ellentmondó gyógyszereket írtak,és már nagyon rosszul voltam,mikor megtaláltam ezt az utat!

    Hiszem,ez tartott életbe,hisz életmentő gyógyszereim nélkül,még mindig élek!

    előzmény:
    MPiggy (38417)
    2011-08-18  22:34
  10. 2011. augusztus 18. 22:3438417.

    Nem kerdeses, sok-sok dolgoben egyeterrtunk. Amdebar..amint azt mondod CSAK a beteg es a mindenhato gyogyithatja meg sajatmagat akkor kenytelen vagyok tiltakozni. Ha az orvosoknak semmis zerep nem jutna az egyenletben akkor mint emlitettem legutobb en is, parom is elfecsereltuk palyafutasunkat.

    csak egy dolgo jott meg eszembe (azaz sok, de ez is) a napokban- kedves fiatal baratunk alig ket eves kislanya heveny leukemia miatt all kezeles alatt tavasz ota. Gyonyoru kicsi lany, aranylofurtokkel, szelid pofikaval. Szueli intelligesn es nagyszeru emberek, minden szabad percuket a ket gyerekkel toltik- Lucy batyja Simonnak regi "igaz" baratja mar evek ota, meg most is, hogy ritkan talalkoznak. A mama szulesz-nogyogyasz es nagyon rendes, jo orvos,a papa (o Mr. Mom) filozfia professzor aki csak keves esti kurzust tart evek ota hogy nappal otthon lehessen.

     

    Ez a kislany vajon mifele lelki baj miatt lett beteg? Most hol a megoldas- ha nem kapna a legvadabb kemoterapias kezelest mar sehol sem lenne. igy viszont egeszen jol van, pillanatnyilag teljes remisszioban- es jo eselyei vannak a teljes gyogylasra majd. Hiszen manapsag a gyerekkori leukemiak mar igen jol kezelhetok...a gyogyszergyarak mergeivel.

    Hol van itt a lelek szerepe...? A Mindehatot nem vitatom.

    A nekem kuldott jokivansagokat kosoznom, mindig jol jonnek! Egeszen jol vagyok keves kohogessel itt-ott.

     

    előzmény:
    karmatanc (38414)
    2011-08-18  22:03
  11. 2011. augusztus 18. 22:0538416.

    Isten éltesse az ikreket!!!!!!!!!!

     

     

     

    Kívánok neked gyors gyógyulást,és boldog utazást!!!!!!!!!

    előzmény:
    MPiggy (38399)
    2011-08-18  02:13
  12. 2011. augusztus 18. 22:0338415.

      A legszebb virágok!

      A legfontosabbak.  Magdi nászasszonyának halála kapcsán tűnődtem azon, Katica, hogy beszélgetésünk során a legfontosabbakat tudtuk meg róla: szerető szülő, nagyszerű nagymama, segítőkész rokon. Aztán most került szó arról is, hogy díszpolgár, ha jól emlékszem, pedagógus volt, tehát elsőrendű szaktekintély. A legfontosabbak azonban az életben azok a szerepek és hivatások, amelyek megmaradnak az élet végéig: a családban betöltöttek.

       Azzal a gondolattal esetleg foglalkozol-e, hogy ha muszáj, elhalasszad látogatásodat?

     

     

     

      Ez a kiscsibe ma 45 dkg súlyú kiskakas. Elővezettem a tulajdonos-hadnak, hogy majd el kell másutt helyeznünk. Mert óriási lesz termetes anyja és nagytestű apja után, törné-zúzná az apró jószágokat.  Elgondolkodtak.

     

      Jó éjszakát kívánok a topiknak, Neked, Katica, és a névnaposnak további szép estét! 

    előzmény:
    MPiggy (38408)
    2011-08-18  17:05
  13. 2011. augusztus 18. 22:0338414.

    Tudod,időm az nekem se sok van,és feleslegesen locsogni sem akarok!

    A lényeg,én hiszem a betegségek oka,lelki eredetű,és helye rámutat,a probléma lényegére!

    egy biztos,én nem fogok,és nem is akarok kutakodni,a rák különböző formáiban,és nem is feladatom felismerni azt!

    Egy dolgot teszek,és ez az,igyekszem feltárni a lelki okot,ami elindította,és próbálok segíteni,az életmódváltásban, az életerő serkentésben,,a gyógyulás útjára lépésben!

     

    Ennyit tehetek,mert egyedül a  beteg az,aki meggyógyíthatja magát,és a  mindenható az,akinek a segítségével megteheti!

    előzmény:
    MPiggy (38398)
    2011-08-17  19:36
  14. 2011. augusztus 18. 21:3838413.

      Na, tegnap úgy elszégyellettem magamat,  hogy ígéretemet be nem tartottam, hogy hoztam xifonknak két feleséget! És egy csodálatosan szép ezüst guppit arany farokuszonnyal. Vérfrissítésül.Ilyen gyönyörű halat még életemben nem láttam, pedig már volt jó néhány fajtához szerencsém. Persze sok szépséges van.

      S minthogy egy xifo árába szinte belefért 6 zebradánióé, Benikémnek elhoztam őket. Pontosan olyan színűek, mint az érett paradicsom. 

      Ezeket a képeket a keresővel találtam.

    előzmény:
    hus (38404)
    2011-08-18  05:52
  15. 2011. augusztus 18. 21:1138412.

       Katica!Az óvatos fogalmazás szeritem semmit sem cáfol! 

      Íme, ezt találtam róla, nem  azért hozom ide, hogy igazam legyen, csupán ismereteinket kívánom bővíteni - annak, aki elfogadja:

     

    A kasvirág természetes antimikrobás és fertőzés-gátló: véd a baktériu­mok, vírusok, gombák és egyéb kórokozó mikrobák ellen. Az immun­rendszert általánosan serkenti. A gyógynövény hatásaként a sejtek egy természetes antivirális anyagot, az interferont fokozottabban termelik. Ezek a hatások viszonylag rövid ideig tartanak, ezért tanácsos gyakran használni ezt a gyógynövényt - heveny fertőzések esetén akár naponta többször. Az Echinacea csökkenti és így normalizál ja az immunválaszt olyan allergiás reakcióknál is, mint például az ekcéma (amire egyébként hagyományosan is használják).

    A kasvirág segíthet megelőzni a két leggyakoribb ví­rusos fertőzést: a náthát és az influenzát. A legteljesebben akkor fejti ki hatását, ha már a betegség első tüneteinél alkalmazzák. Egy vizsgálatba náthára hajlamos embereket vontak be: akik a szert nyolc héten át hasz­nálták, azoknál 35%-kal alacsonyabb volt a megfázás gyakorisága, mint a placebo-csoport tagjainál.

    A náthát is ritkábban kapták el: 40 nap telt el a fertőzések között, szemben azzal a csoporttal. amelyiknek tagjai placebót kaptak (csak 25 nap volt ez az időszak). A vizsgálatok megerő­sítették, hogy a kasvirág akkor is hasznos, ha már beteg az illető; náthá­val vagy influenzával járó fájdalmaktól. Orrdugulástól vagy láztól szen­ved. Mindent összevéve, a kasvirágtól enyhülnek és hamarabb elmúlnak a tünetek.

     

      Nem baj, ha nem hiszel benne, azért csak szopogasd, Katica. Azóta, hogy megismertem, jó sok éve, és ősszel elszopogatok egy üveggel, nem voltam influenzás! Családom számtalanszor kidőlt, jártam le hozzájuk, és egészséges maradtam. Ők képtelenek fegyelmezetten végigcsinálni a kúrát, hiába vásárolom meg nekik a cseppeket, meg is látszik minden évben az eredmény. De hát életüket nem élhetem helyettük!

     

    előzmény:
    MPiggy (38408)
    2011-08-18  17:05
  16. 2011. augusztus 18. 18:5738411.

      Azon tűnődtem, Janka kérdése nyomán, Katica, hogy a mozgás maga az élet. Ami él, az így vagy úgy, mozog. Aztán eszembe jutott, mennyi élettelen mozgás van! Szél. Sziklaomlás. És a víz számtalan produktuma.

      A mozgás hiánya pedig mindenféle bajjal jár.

    előzmény:
    MPiggy (38409)
    2011-08-18  18:35
  17. 2011. augusztus 18. 18:4538410.

      Isten éltessen, Hus, ezen a szép napon!

      Sok-sok örömöd legyen továbbra is szép családodban, szép új hazádban!

    előzmény:
    hus (38404)
    2011-08-18  05:52
  18. 2011. augusztus 18. 18:3538409.

    Kiskata szerint es o koveti a temat, MINDEFELE aktivitas segit az Alzheimer megelozeseben (elodazasaban?) A napi gyaloglas, a zongorazas, a kerteszkedes, a keresztrejveny fejtes...minden. Sokan csak agytornara,  memoria javitasra gondolnak, de a valosagban a fizikai eronlet es rendszer, programok...valamennyi jo hatasu.

     

    felfullel mar hallottam errol a foldimogyoros teoriarol, fogalmam sincs mennyire igaz.

     

     Kicsit ez is olyan mint az autizmus. Miota nagyobb figyelmet forditanak ra a szakertok es nem annyira szakertok, az Alzheimerrol is folyton kdierul valamifele nagy folfedezes.Es kozben egyre gyakoribb is- ne kerdezd miert, senki sem tudja. csak teoriak vannak.

    Ebben is abban is, csak a jeghegy csucsat latjuk, nem az osszkepet. De mindaddig mig ez a tenyt (azaz a sotetben valo botorkalast ) bevallja a kutato addig lehet hinni a szavanak.. Amint valaki eloall a teljes es valos "igazsaggal" valamifele korkeprol vagy allapotrol, a dolog gyanussa valik.

     

    Mult heten foztem "tikka masala" csirket Jamie nyoman. nagyon finom volt, de tul babras osszehozni a sokfele fuszernovenyt..etc. Mikor feluton jartam ve'le kdierult, hogy nincs a ahznal paradicsom konzerv, amit szinte mindig tarolok tobbes szamban. Merges voltam, fol kellett aldozni jo par friss kerti paradicsomot, ami ugyan nagyon finom ugy ahogy van nyersen, de erre a celra nem volt igazan alkalmas. Igy aztan a konyvben mutatott szep piros vegeredmeny nalam halovany narancssarga lett. persze azert jo ize lett..

    Meg jo, hogy naan kenyeret nem akartam sutni hozza, volt az uzletbol... Viszont csinaltam pakorat amit nagyon szeretunk.   

    előzmény:
    csinomjank (38405)
    2011-08-18  06:19
  19. 2011. augusztus 18. 17:0538408.

    Azt is vettem a napokban..kalapnyi penzt hagytam a gyogynovenyboltban. Eloszor ugy tunt megerte, de most mar elfogyott a bizlmam-persze azert iszom, szopogatom...probalkozom.

    Az Echinacea doboza egyebkent csak annyit allit "enyhiti a natha tuneteit" Ami azert nem virus gyilkolas ha belegondolunk...

     

    A Hanuka mezbol keszult "kemenysepro" cukorkak atmenetileg csakugyan megszuntettek a torokcsiklandozo, kohogest kivalto kellemetlen erzest. De immar az nincs, (azaz az ugato kogoges) csak rekedtseg es melyebbrol jovo valodi kohoges.(nem gyakran, csak neha-neha)

     

    Mindezzel egyutt a dolog nem remenytelen-most napkozben iagzan jol megvagyok. Fozom a maradek foznivalot, ma husleves, rakottkrumpli keszul-nem nagy ugy. kozben mint afele jo haziasszony, varom a polc-szallito-fuvar megerkezeset. vegre kiramoltuk-pakoltuk a garazs folgyult szemetet. helyette tuchtig polcok lesznek a fal menten, normalisabb tarolasra alkalmas. 

    Ezelott 5 evvel kellett volna, de most is nagyszeru.

     

    Mar nem csak MI almodunk Klara. Itt tartozkodasa egyik reggelen a mindig hajnalban kukorekolo Simon leleksen ujsagolta, azejjel almaban o es Noni olyan jatekautoban ultek amivel "kozlekedni" lehet . Mindenfele maszkaltak ilyenforman,  vegul eltevedtek. "de aztan hazatalaltunk" tette hozza rogton megnyugtatoan.

     

    Kertunk, azaz sziklakertunk telisteli szepseges Echinacea bokrokkal. Mind vadul viragzik es nagyon mutatosak! Ebben a honapban , igy nyar vegen van a legtobb viragunk. Korabban joval szeldiebb volt az osszkep-de egesz nyaron szemnek tetszo. kar. hogy fotok sosincsennek immar. Ezen valtoztatni kell. kene. Bar..egy kulonleges kepem azert van szamotokra.....A teraszrol az udvarra levivo lepcson keszult.

     

    előzmény:
    klára13 (38407)
    2011-08-18  10:52
  20. 2011. augusztus 18. 10:5238407.

      Katica, újra csak azt tanácsolom, hogy vessed be Teissféle echinacea cseppeket, szájban tartva. Próbáld ki újra. Meglátod, megéri. Istenien öli a vírusokat.

     

      Gyermekeink asztal tetején.  Tavaly.

    előzmény:
    MPiggy (38400)
    2011-08-18  02:26
  21. 2011. augusztus 18. 10:4738406.

     

     

      Piros ásszal mondom, hogy mindig szebb napot!

      

      Janka, panaszkodj nyugodtan, hidd el megértünk. Mint mondtam, az a tapasztalatom, ha elmondom bánatomat, már el is száll! Talán így lesz anyóssal is. Bár ehhez nagyobb szél kell, vagy egy seprűnyél!

      Tiéden tűnődve enyém jutott eszembe, s arra gondoltam, nekem akkoriban teljesen normálisnak és természetesnek tűnt,  hogy milyen jó és kedves fiaimhoz. Ők ezért nagyon nagy szeretettel emlékeznek rá. 

      Feltétlenül látogasd továbbra is a kávézót!  Hiszen ez egy kellemes és talán egyedüli programod. Ne hagyd, hogy  az ottani hagyományok teljesen legyűrjenek!

      Örülök örömeidnek! Jó, hogy vannak. Spenótos sajt? Erdélyben jól jönne ez az ötlet.

     

      Magányos xifomnak megléte óta ígérem, hogy veszek neki asszonyt az eltávozott helyett.  Közben megöregedett. Hát így lehet rám számítani...

    előzmény:
    csinomjank (38405)
    2011-08-18  06:19
  22. 2011. augusztus 18. 06:1938405.

    koszonom mindenkinek a lelkitamaszt ,amit nyujtotok nekem

     

    klara  -restellem , hogy igy telepnaszkodom a topikodat , hiszen vanak az eletunkben pozitiv dolgok is -irhattam volna arrol is , hogy milyen finom palak panirt ( indiai spenotos sajtot ) ettem ,hogy a kislanyom milyen jol feltalalja magat az indiai nyari taborban ,ahova sajat keresere irattuk be ketto hete , hogy a kisfiamnak olyjor milyen melyen szanto gondolatai vannak negy evesen ...csak ez az anyos ittlete teljesen raterul minden erzesemre es gondolatomra

     

     

     Mpiggy - nem adom fel a kapucsino ivast! en is gondolkodtam mar egy gepen -de mivel egyedul en innam -igy elvetettem a dolgot ... turos kapucsinot ittal ? ...

     

    a sokat mozgo  emberek nem lesznek Alzhemmeresek ? miert buzdit a gerontologus lanyod mozgasra ?

     

    tenyleg igaz az , hogy az amerikai mogyoriteremelok kozt nagyon magas az Alzhemmer meg a Parkison kor -es   hat szinte bizonyos , hogy valami vegyszer okozza ?

    jobbulast ! -en is nyari influenzas vagyok epp  

     

    hus jot nevettem a vicceken -kulonosen a rendoros vicc kacagtatott meg ! ma ejjel is kukorekolt a kisfiam ...hat ez van harom het talan es o isovis lesz -talan sikerul atallitani valami ejszakai alvasra ... te otthon dolgozol  vagy eljarsz valahova ? olya keveset tudok rolad ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. hus
    hus
    2011. augusztus 18. 05:5238404.

    Viragcsokros jo reggelt a szepseges kislyanyoknak!

     

    Jo kavehoz szol a nota mindenkinek.

     

    The Prayer, Celine Dion & Andrea Bocelli

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=5b6XuIqielQ&feature=fvsr

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  24. hus
    hus
    2011. augusztus 18. 05:4538403.

    Kereskedő a vevőnek:
    - Na, hogy működik az általam készített egérfogó, amit tegnap vett nálam?
    Vevő:
    - Biztosan jól, mert ma reggel két egeret találtam az egérfogó előtt megdögölve. Valószínűleg halálra röhögték magukat, mikor meglátták a csapdáját!

     

    =============

     

    Mi a hasonlóság a selyemfiú és a kenguru között?
    - ???
    - Mindkettő a farkára támaszkodik, ha üres az erszénye.

     

    =============

     

    Egy munkahelyi felvételin a jelöltek morális képességeire próbáltak következtetni egy kis teszt segítségével. A kérdés így szólt:
    "Mész az úton az autóddal, amiben rajtad kívül csak egyetlen utas fér el. Hirtelen meglátsz egy buszmegállót, ahol hárman állnak:
    1. Egy öreg néni, aki láthatóan a halálán van, orvosi segítségre lenne szüksége
    2. Egy nagyon régi kedves barátod, aki egy ízben megmentette az életed
    3. Álmaid nője (férfije), akibe első látásra szerelmes lettél.
    A kérdés: melyiküket vinnéd el, ha tudjuk, hogy csak egyet választhatsz közülük?
    Ha a nénit, akkor esetleg sikerül megmentened az életét.
    Ha a régi barátod, akkor visszafizetheted neki a régi tartozásodat.
    Ha álmaid partnerét, akkor esetleg egész hátralevő életedet boldogságban töltheted."
    A teszt eredményes volt, felvették az egyik jelöltet, holott nem szabályos választ adott. A válasza így szólt:
    "Megállnék, odaadnám a régi ismerősömnek a kocsikulcsot, hogy vigye el az öregasszonyt a kórházba, én pedig álmaim nőjével megvárnám a buszt."

     

    ==============

     

    Az arab sejk a halálán van, csak egy vérátömlesztés segíthet rajta. Nagyon ritka a vércsoportja, így nem nagyon találnak donort. Végül a zsidó Kohn, akinek azonos a vércsoportja, elmegy vért adni. A sejk megkapja és másnapra kutya baja... ajándékba ad is Kohnnak 3 rúd aranyat!
    Egy évre rá megint rosszul lesz a sejk, megint elküldet Kohn véréért, aki a tavalyi ajándékra gondolván, ismét ad a véréből, de ezúttal csak egy nyamvadt rézgarast kap érte!
    Meghökkenésében Kohn el is megy a rabbihoz tanácsot kérni, aki bölcsen ezt mondja:
    - Ne csodálkozz Kohn, hogy idén csak ennyit kaptál, hiszen egy éve a te véred folyik benne!

     

    ===============

     

    - Tudod te, mi a logika? - kérdi a rendőr a társától.
    - Micsoda?
    - Na majd megmagyarázom. Van neked akváriumod?
    - Van...
    - Ebből logikusan következik, hogy te szereted az állatokat. Így van?
    - Így.
    - Ebből pedig logikusan következik hogy szereted a természetet, a jó életet, tehát a nőket is. Igaz?
    - Igaz.
    - Na látod, ez a logika!
    Másnap a felvilágosított rendőr odalép egy kollégájához.
    - Mondd, Sanyi van neked akváriumod?
    - Nincs.
    - Na látod! Akkor te buzi vagy.

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  25. hus
    hus
    2011. augusztus 18. 05:3738402.

    Jaj a kedvenc akacom! De gyonyoru!

     

    Unalmas irodakukacsagom  befejezem meg es megyek agyikoba.

     

    Semmi javulas a gepem meg mindig segito kezekre var. 

     

    előzmény:
    klára13 (38397)
    2011-08-17  18:16

Címlap

top