Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2013. február 22. 18:2046901.

    Szerbusz Klárám!

     

    Végtelenül örülök, hogy tudtad, ki vagyok. Nem felejtettél el És persze hogy sokat számít, ha gondolsz rám. Szerintem érzi ezt az ember. Csak tényleg aggódtam, mert több  hónapja már, hogy nem hallottam rólad. Itt még csak keveset tudtam visszaolvasni, úgy értelmeztem leveled, hogy betörők jártak nálad? Nagyon megijedtem. 

    Amennyire csak lesz lehetőségem, szeretnék jönni legalább két naponta, meg szerintem ha máshogyan nem is, de vagy a kora hajnali órákban (férjem elmegy itthonról és nekem még az én készülődésemig van kb másfél órám) vagy pedig esti órákban jövök majd. Remélem, tudom majd tartani veletek a tempót és nem maradok le nagyon. Most még nem nagyon vagyok képben az "új" tagokkal, de majd igyekszem. Jól esik, hogy örülsz nekem  

    Mit is írhatnék magamról? Mire vagytok kíváncsiak ? 

     

    előzmény:
    klára13 (46895)
    2013-02-22  17:37
  2. 2013. február 22. 18:1846900.

      Csodás ez a kép, Magdikám.

      Pirosrózsa! Most már tudod? Akkoriban szerezte meg diplomáját, húszéves fiatalasszony volt,  azóta elmúlt öt év, ha jól számolom, szociális munkás, aki a veszélyeztetett gyermekekért dolgozik. Eredményesen és felelősségteljesen. 

     

    előzmény:
    Kusza (46896)
    2013-02-22  17:46
  3. 2013. február 22. 18:0546899.
      Örülök, hogy jobban vagy, Magdikám. Gyógyulj tovább, türelemmel.
    előzmény:
    Kusza (46893)
    2013-02-22  17:10
  4. 2013. február 22. 18:0446898.
       Muszáj találkoznunk  néha azzal a világgal, amely létezik, nélkülünk, hála Istennek. Hogy tényleg tudjunk róla, kell az ilyesféle érintőleges tapasztalat. És azért is, hogy óvatosabbak legyünk. 
    előzmény:
    Bbohar (46891)
    2013-02-22  14:21
  5. 2013. február 22. 17:4646896.

    Klára, nagyon kíványcsivá tettél, ki lehet ez a titokzatos nevű akit én is ismerek?

     http://www.facebook.com/photo.php?v=482853521750 805&set=vb.110843788951782&type=2&theater

     

    előzmény:
    klára13 (46895)
    2013-02-22  17:37
  6. 2013. február 22. 17:3746895.

      Nagyon-nagyon örülök neked, Princifinci! Hát hogyne tudnám, ki vagy, Virágom! Mindig eszemben vagy, de tudom, hogy ez semmit sem ér. Neked és Katicának tartozom levéllel, de úgy rohannak a napok, hogy fejemet kapkodni sem tudom.

      Magdi és Bonca ismer téged. Új barátaink éppen olyanok, mint a régiek: kedvesek, intelligensek, okosak, empatikusak és békések. Remek kis társaság vagyunk! 

      És van egy édes kislány is közöttünk, Xillu, veled egyidős. 

      Virágom, mindnyájan örülünk neked, és ha netán lesz időd betérni ide néha-néha, az nagyon jó lesz. Nehéz és felelősségteljes munkád mellett ritkán lesz erre időd, de ha idejössz kicsit kifújni magadat, talán neked is jólesik.

      Tudom, mindenki oldalát kifúrja a kíváncsiság, hát írnál magadról néhány mondatot? 

      Jó, hogy visszataláltál!

    előzmény:
    Princino (46888)
    2013-02-22  14:01
  7. 2013. február 22. 17:1646894.
    Köszönöm Marika az érdeklődésedet, már javulgatok. Annyira javultam, hogy már kimentem vásárolni hétvégére, igaz nem a piacra, csak a közeli boltba. Ugyanis a fiam akart menni egyedül a piacra, hogy majd ő vásárol be, de hát ezt rajtam kivül senki se tudja megcsinálni.
    előzmény:
    jara (46890)
    2013-02-22  14:17
  8. 2013. február 22. 17:1046893.

    Szia Zsuzsa!

    Hála Istennek ma már egy kicsit könnyebben vagyok, ágybamaradásról szó sem esett, csak úgy keltem-feküdtem, olvasgattam. Jó, hogy tegnapra volt ebéd, csak egy kis krumplit főztem a húshoz, még vasárnapi húsleves volt, ami nagyon jólesett. Rengeteget prüszkölök, és nagyon folyik az orrom, lázam az nincs, már a torkom is csak egy kicsit fáj. 

    Nálunk szakad a hó egész nap. 

    előzmény:
    Zsumi45 (46887)
    2013-02-22  13:49
  9. 2013. február 22. 14:2246892.

    Szia! Én is gyűjtök "valamit", ha megengeded, leírnám.

    Üdvözlet Mindenkinek! Létezik egy Csini Divatszalon Szegeden. Itt a "csini Nőket" öltöztetjük, tehát akinek a mérete 44 - es - 60-as méretig szól. Lakatos Márk is többszőr vezényelt le nálunk divatbemutatót, pezsgő élet van. Belevágtunk egy versenybe, aminek az a célja, hogy befektetőket szerezzünk egy most induló projektünkhöz, nevezetesen Budapesten nyissunk egy Csini Stúdiót, ahol a ruhák mellett egyéb szolgáltatásokkal is kényeztetnénk a  duci hölgyeket. Az első forduló feltétele, hogy mi legyünk a hat legtöbb szavazatot gyűjtó csapat egyike. Jelenleg a 9. helyen állunk. Ezért kerestelek meg Benneteket, mert bízom benne, hogy sokan vagyunk "Csini Nők", és a segítségetekkel sikerül teljesíteni a verseny első megadott feltételét.

    Naponta kétszer lehet szavazni személyenként, de csak úgy, ha az adott oldalon is regisztráltok. A szavazás lezárása február 27-e, 20 óra. 

    Ez a link, ahol lehet szavazni. Kérlek Benneteket, hogy segítsetek, hogy ezt juttassátok el minél több emberhez. Köszönöm szépen.

    http://blindinvestment.hu/venture/bemutato.php?page=4&id=717

     

    Ha van még valakinek ötlete, hogy hol tudnék még közösségeket találni, hogy szavazatokat gyűjthessünk, írja le bátran.

     Na, én - mi eztgyűjtjük, de nagyon! Segítenétek Ti is?Köszönöm.

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  10. 2013. február 22. 14:2146891.

    Már a korábbi bejegyzésed is rossz érzéssel töltött el, ezek szerint, komoly, és folytatódott :( .

    Képzeld én pedig kábítószeres fecskendőt találtam a házunk előtt, ez fél éven belül a harmadik a környék járdáján, de ez a harmadik, konkrétan előttünk. Ez is nagyon rossz érzés.

     

    Szóval a fiad továbbment képzeletben, hogy mi történhet-ne? A férjem is,..csak nehogy itt legyen valahogy a közelben az elosztóközpont, aztán a kommandósok tévedésből ránk törjék az ajtót...ideje lenne kitenni egy névtáblát :)

     

    Nem jó dolgok ezek..

     

    Légy óvatos tényleg, de azért jó, hogy van riasztó, és van járőr, aki jön, ha kell. 

    előzmény:
    klára13 (46885)
    2013-02-22  04:41
  11. 2013. február 22. 14:1746890.

    Egy pillanatra jöttem, hogy Magdika gyógyul-e?

    Mielőbb szeretném, ha írnál Magdika, mert akkor igen.

     

  12. 2013. február 22. 14:1446889.

    Szervusz Klára!

    Ismét hasonlóan vélekszünk.

     

    Úgy gondolom, ha egy munkakör nem igényel szakirányú képesítést, akkor egy intelligens, érettségizett fiatal gyorsan és sikeresen meg tudja tanulni.

     

     Osztályomon anno 20-25 olyan fiatal dolgozott, akiket elsőre nem vettek fel különböző egyetemekre, átmenetinek szánták a nálunk töltendő 1-2 évet. Megtanulták (tanítottuk) az alapokat, aztán legalább fele itt maradt , közülük többen olyan irányba felvételiztek, amit korábban nem is ismertek. Majd  volt aki már diplomásan jött vissza.( Lett üzemmérnök, ipari tervező, építőanyag-technikus,s volt aki maradt laboráns, anyagelőkészítő, dekoratőr. mintakészítő, stb.)

     

    ( Túúdom, más világ volt....mára kitolódott a felnőtté válás életkora.) 

     

     

    A pályaválasztás nehéz döntés.Minél későbbre tolódik, annál nehezebb- szerintem.

     

    Rájöttem, fogalmam sincs a mostani lehetőségekről, új szakterületekről.

    Számomra ismeretlen volt maga a fogalom is:" molekuláris bionika"

    .

    Ilyen szak van a SzTE, Term. Tud.Inf. Karon. Valami csoda, ha igaz, amit várnak tőle, s ha időben megvalósulnak azok az intézmények, ahol munkahelyet találnak a végzettek.

     

    Dórim most effelé tekinget. ( Eddig úgy tudtam ,orvos szeretne lenni.)

     

    Nem merek véleményt alkotni.

    előzmény:
    klára13 (46874)
    2013-02-21  17:07
  13. 2013. február 22. 14:0146888.

    Szerbusz Klárám!

     

    Mivel nagyon régen nem jelentkeztél e-mailen, gondoltam, megnézem, itt megtalállak e még. És mivel megörültem, hogy itt vagy, gondoltam, megleplek. Ezer éve nem tudtam már feljönni ide és az otthoni gépünk sem töltötte be az oldalt, a regisztárcióm meg elveszett, belépni sem tudtam, így csináltam egy másikat. 

    Remélem, kitalálod, hogy ki vagyok! 

    Szeretettel ölel: 

    előzmény:
    klára13 (46876)
    2013-02-21  17:29
  14. 2013. február 22. 13:4946887.

    Magdika!

     

    Remélem ebben a szürke nyúlós időben ágyban maradtál!( errefelé ilyen).

    Kúráld magad, s pihenj!

    Mielöbbi teljes gyógyulást!

     

    Tegnapi hangversenyen sok köhögős ember szenvedett.

    Én csak a hazaúton- de nem a köhögéstől, hanem az autó fényében vakító, szikrázó hóeséstől. Úgy érzem kissé begyulladt a szemem. - Nem biztos, hogy épp attól. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (46872)
    2013-02-21  13:23
  15. 2013. február 22. 04:5946886.

       Csillu, nem pontosan erre az alkalomra értettem. Vagy tévedek, és iskolád után dolgoztál már huzamosabban? Mert úgy értettem - valószínűleg ismét hibásan -, hogy az eltelt meddő három-négy év  és az az alatti hasztalan  próbálkozás készített ki annyira, mint ahogy írtad. Amit bizony elég lehetett elviselni.  Nem irigyellek érte.

      Jó, hogy végül is most már nagyon erős a reménysugár! Van-e újabb hír? Hogy hivatalosan megerősítették, bekerültél a Tutor rendszerbe?

    előzmény:
    Xillu (46883)
    2013-02-22  00:22
  16. 2013. február 22. 04:4146885.

         Ez nagyon aranyos, Marika! Felfalni egy egész állatkertet, régi álmom, különösen Malackára fenem fogamat.

         Mint tegnap, ma is megérkezett 11 körül a riasztás. Bazsikámék délután már itthon voltak, s a sor üveg ajtót, ami a ház tűzfala és cserére érett, megerősítette, csavarozta. Mert bizony előtte, pláne, ahogy én így-úgy bezártam őket, könnyű volt benyomni. Ha nincs a ricsaj, nyugodtan kipakolhatták volna a nagy-nappalimat. 

     11 körül tehát ismét próbálkoztak, ekkor Bazsi kihívta a fegyvereseket, és tüzetesen körüljárták a házat. Persze, hogy senkit sem találtak, addigra hetedhét határon túl járhatott. Vagy nézte valahonnét az eseményeket, s minthogy a megerősített ajtót kitapasztalta, már nem mozgott kis nyomásra is,  ma éjjel már nem jött  vagy jöttek vissza. 

      Ilyen az élet, néha produkál kellemetlen dolgokat, ami nagyon tanít. Ezentúl beriasztok, ha lemegyek Zsófihoz,  ha a kertben dolgozom, akkor is. Mert valakik kiszemelték otthonomat. Most értem meg az újkori szólásmondást, amit kissé túlzónak és ostobácskának tartottam: mostantól semmi sem ugyanaz, mint régen volt. Mondom, tanít az ilyen eset, elűzte óvatlanságomat. Hiszen, amikor kiöltöztünk, mindig kitárt vagy legalábbis kulcsra  nem zárt ajtó mellett aludtunk. Ó, a régi szép világ! Vagy az az új szép világ!? 

      Mondja Bazsikám, fel kell fogni, hogy érkezhetnek a kopasz, tetovált és kigyúrt legények, torkunkhoz tartják késüket. Bizony, a Kék fényben hallani ilyet. Hatástalanítani őket még jobban, lézersorompót létesíttet Balázs az udvarra, hogy megközelíteni se lehessen a házat. 

      Igen, szép új világ!Igazán szerény, gazdagnak nem nevezhető hajlékunk sincs biztonságban.

     

     

    Kép:

    előzmény:
    jara (46879)
    2013-02-21  19:49
  17. 2013. február 22. 00:2446884.
    Ahhhh ide vele!!!! :P
    előzmény:
    jara (46879)
    2013-02-21  19:49
  18. 2013. február 22. 00:2246883.

    Kedves Klárám!

     

    Itt nem arról van szó, hogy büdös volt a meló, hanem hogy lövésem nem volt róla, mit kell csinálni!!!! Arról nem beszélve, hogy már megint a "Valaki benyomta ide" kategóriás munkaerő lettem volna. Megint lekötelezettje lettem volna valakinek. Na nem.

     

    Egyébként, 6 másik ember volt rajtam kívül még a meghallgatási napon,akinek a kisujjában volt a közbeszerzés.

    Énnekem lövésem se volt, hogy mi az.

     

    Így már mindjárt más, nem? 

    előzmény:
    klára13 (46874)
    2013-02-21  17:07
  19. 2013. február 22. 00:1946882.
    Próféta szóljon belőled!! :)
    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (46871)
    2013-02-21  13:15
  20. 2013. február 22. 00:1846881.
    Ó, ebben igazán reménykedem! Talán igaz is, és hinni akarom, hogy igaz: a sok rossz után megérkezik a jó.
    előzmény:
    Ezüstsirály2000 (46870)
    2013-02-21  13:08
  21. 2013. február 22. 00:1446880.

    Persze, tudom én, hogy mese, de azért szerintem ezek valamilyen formában, han me is ezek közt az emberek közt, de megtörténtek. Eretnek meg boszorkányégetés, emberkínzás, intrika mindig is volt.

     

    Fú, de érzékeny lettem volna én ahhoz a korhoz! :S

     

    Engem a hollywoodi aranykor, az akkori Braodway csillogása, amikor menő volt Brooklynban lakni,mert kb, minden nagy művész ott lakott.... na az le tud nyűgözni. Persze akkor is működött a szeszilalom, a szeszcsempészet, a maffia - gondoljunk csak Frankie Sainatrára és a gyanús kapcsolataira,amiről rebesgették, hogy maffia kapcsolatok.....

     

    De az a világ.... akkor is.... darázs derekú, csodálatosan szép ruhájú és bájos arcú  táncoslányok, fess, csinos bajuszkás, öltönyös, makkoscipős fickók, technicolor, Goldwyn&Meyer, Fox és Paramount Pictures.... hát na.... :) :P

     

    http://bajla.blogter.hu/49543/magyar_hollywood

     

    Hááhhhh..... :)

     

    Valahogy mindig is végtelenül romatikusnak találtam egy nyüzsgő nagyvárosban egy kis szigetecskét,ami az enyém. Ha akarok,kimegyek. Ha nem,akkor maradok bent és élvezem, hogy a szeretteimmel vagyok. Ha lakásom lesz, tutira erkélyem is lesz! Imádok nézelődni, kinézni az emberekre.... akárcsak a macsek, ha az ablakban üldögél.

     

    Ez utóbbi szóról egy díjnyertesen rossz vicc jutott eszembe, amin a színházban pusztultunk a röhögéstől. De hangsúlyozom, ez nálunk verseny, hogy ki tud minél rosszabbat és fájdalmasabbat mondani.

     

    Szóval: Hogy hívják a fáradt zselét?
    Üldögél.

     

    NA, megyek aludni.

    Sziasztok mára! :) 

    előzmény:
    klára13 (46863)
    2013-02-21  04:55
  22. 2013. február 21. 19:4946879.

    Aki bújt, aki nem, én keresem a mogyorót...

     

    (olyan aranyos, valahogy el kellet nektek küldeni) 

  23. 2013. február 21. 17:4246878.

     

     

      

     

     

  24. 2013. február 21. 17:3446877.

      Sajnos, ez nem időskori hallucináció. Volt pszichiátriai kivizsgálása, agyával van valami, zsugorodik, vagy mi történik vele. Elfeledtem, mert enyém is zsugorodik.

      

    előzmény:
    szizsuzsóka (46868)
    2013-02-21  06:37

Címlap

top