Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. február 3. 16:2170176.

      Olvasgatok egy füzetecskét, "Az eredményorientált kommunikáció" a témája. Főként a tapintatról szól, mert hát a rámenősség ellenállást vált ki. De a makacsságról nincs benne semmi.
      A könyvecske írója időnként, talán hetente, küld egy kis esszét. Kissé terjengősre írja, nagyon úgy tűnik, szépirodalmi babérokra tör előbb-utóbb. Ez nem lenne baj, de nagyon bosszantó, hogy irománya 5 napig olvasható, utána eltűnik. Erre persze minden érkezéskor felhívja figyelmemet. Elég különös jelenség. És mint mondtam, bosszantó, a nagy tapintatra intés mellett kényszeríteni akar, hogy olvassam írását azonnal. Azért küldi, mert megvettem nyomtatott írásait jó pénzért, és hát ez a ráadás.
      Azért érdekes ám, bár néha átfutott mellékesen az agyamon, hogy ez a pasas grafomán. Aztán végül kibújt a szög a zsákból: három új könyvét ajánlja megvételre. Na, abban biztos lehet, hogy egy fityinget sem fog kihúzni zsebemből.
     Janka, elküldjem írását? Négy napod van ezt eldönteni!

    előzmény:
    csinomjank (70156)
    2018-01-30  20:27
  2. 2018. február 3. 16:0370175.

       Marika, azt olvastam - hogy belekontárkodjak Zsuzsa műfajába -, hogy a magas vérnyomásnak előbb az okát kell megkeresni. És hát köztudott, hogy számtalan egészséges ember él magas vérnyomással, azaz karbantartott vérnyomással. Gondolom, az ok általában az idős kori érelmeszesedés, amely rugalmatlanná teszi az érfalat. Gondolom, Zsuzsa majd hozzászól, én azonban leírom véleményemet: ezzel az eredménnyel már vérnyomáscsökkentőt kellene szedni.

    előzmény:
    jara (70154)
    2018-01-30  19:47
  3. 2018. február 3. 15:5770174.

      Aki bűvész, az bűvész. Bűvész-művész.
      Zsuzsánna, ha most választanom kellene a gyönyörű és nyilván finom tányér hús és a virágok között, hát nagyon nagy bajban lennék. Nem tudnék dönteni, milyen jó, hogy neked nem is kell, mert mindkettőt birtokolod.
      A gyönyörű aprósüteményeidet is készíted?

    előzmény:
    Zsumi45 (70171)
    2018-02-03  15:20
  4. 2018. február 3. 15:2470173.

        Nagy igazságod vagyon, Zsuzsóka. És érvényes ez az egyes emberre is. Nincs rossz ember - mondnám, na de találkoztam egy gonosszal és egy alattomossal. Nem sok ez.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70169)
    2018-02-03  05:34
  5. 2018. február 3. 15:2170172.

    Mindent kétszer mond...

    előzmény:
    Zsumi45 (70171)
    2018-02-03  15:20
  6. 2018. február 3. 15:2070171.

    Klárám, hetente készítek levest, és mást brokkoliból, vagy egyéb káposzta féléből. Leggyorsabban a brokkoli párolódik meg, s a léből, szárból, torzsából kerül ki a krémleves (hagyma, szárított zöldségkeverék hozzáadásával, reszelt sajttal , vagy tojás sárgájával dúsítva). A brokkoli, bimbóskel, karfiol, vagy épp kelkáposzta zöldjét pedig lehet pirított morzsába forgatva, akár darabolt gépsonka, löncshús, halkonzerv kemény tojással szaporítani, joghurttal lelocsolva átforrósítani. Ha több időnk van, darálthúst , rizst elkészítve lerakni. Így már legalább 2 napra (nekem 3-4 re is) ott a meleg étel.  Ha magam készítem, kicsit megmozgatja a fantáziámat és a testemet is. 


    Tegnapra végre engedélyt kaptam a családi vadas elkészítésére. Zitám eljött , nálam ette meg a részét, szüleinek hazavitte, mire ők a munka után hazaértek. Szabályosan fűszerezett, pácolt, szalonnával spékelt sült sertéscomb, mártás, szalvéta gombóc körettel.


    Utóbbiról le akart beszélni leánykám, mondván, jó lesz az makarónival is! Nem hagytam magamat, mert zsemlegombócot gyakran főztem, knédlit (krumplis, kelt tésztából párolótálban párolva) is kipróbáltam már, de ezt még nem. Mondtam: Nem halhatok meg anélkül, hogy ezt is ki ne próbáljam. "Nanee, beszélsz hülyeséget!" volt a válasz, de ha egyszer "annyi mindent nem játszottam még!"


    Alább a végeredmény Zita tányérján: Óvatosan először kevés mártással, de kóstolás után még 2x szedett!


    A másik kép fél méterrel az étkezőtől készült, ugyanakkor.

    előzmény:
    klára13 (70168)
    2018-02-02  14:34
  7. 2018. február 3. 15:2070170.

    Klárám, hetente készítek levest, és mást brokkoliból, vagy egyéb káposzta féléből. Leggyorsabban a brokkoli párolódik meg, s a léből, szárból, torzsából kerül ki a krémleves (hagyma, szárított zöldségkeverék hozzáadásával, reszelt sajttal , vagy tojás sárgájával dúsítva). A brokkoli, bimbóskel, karfiol, vagy épp kelkáposzta zöldjét pedig lehet pirított morzsába forgatva, akár darabolt gépsonka, löncshús, halkonzerv kemény tojással szaporítani, joghurttal lelocsolva átforrósítani. Ha több időnk van, darálthúst , rizst elkészítve lerakni. Így már legalább 2 napra (nekem 3-4 re is) ott a meleg étel.  Ha magam készítem, kicsit megmozgatja a fantáziámat és a testemet is. 


    Tegnapra végre engedélyt kaptam a családi vadas elkészítésére. Zitám eljött , nálam ette meg a részét, szüleinek hazavitte, mire ők a munka után hazaértek. Szabályosan fűszerezett, pácolt, szalonnával spékelt sült sertéscomb, mártás, szalvéta gombóc körettel.


    Utóbbiról le akart beszélni leánykám, mondván, jó lesz az makarónival is! Nem hagytam magamat, mert zsemlegombócot gyakran főztem, knédlit (krumplis, kelt tésztából párolótálban párolva) is kipróbáltam már, de ezt még nem. Mondtam: Nem halhatok meg anélkül, hogy ezt is ki ne próbáljam. "Nanee, beszélsz hülyeséget!" volt a válasz, de ha egyszer "annyi mindent nem játszottam még!"


    Alább a végeredmény Zita tányérján: Óvatosan először kevés mártással, de kóstolás után még 2x szedett!


    A másik kép fél méterrel az étkezőtől készült, ugyanakkor.

    előzmény:
    klára13 (70168)
    2018-02-02  14:34
  8. 2018. február 3. 05:3470169.

    Minden család remek, ha szeretik egymást és összetartanak. Sajnos öcsémmel ez nem sikerült. Biztosan és is hibás vagyok benne . Fiaim között is van vetélkedés , de ez Káin és Ábel óta így van .

    előzmény:
    klára13 (70168)
    2018-02-02  14:34
  9. 2018. február 2. 14:3470168.

       Zsuzsa, remek család vagytok.
       Most beszéltem Bazsival, ebédet hozott, mert a kifőzdében talált brokkolilevest, emlékezett rá, hogy hasznos. Tehát most tudtam meg, hogy beszéltél velük. Most írok egy emailt neked.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70166)
    2018-02-02  05:39
  10. 2018. február 2. 05:4670167.

    Zsuzsikám !Teljesen érthető, hogy a biztosító a generikus készítményeket támogatja. Ettől csak különleges szakmai ok miatt tér el orvosilag alátámasztott esetben . Szerintem is ugyanolyan jók, sőt volt egy nagy felmérés kb 10 éve, amikor kiderült, hogy a magyar generikus készítmény jobb az eredetinél. ( a különbségek a gyártási technológiából adódnak. De ehhez Te jobban értesz, mint én.)

    előzmény:
    Zsumi45 (70165)
    2018-02-01  23:20
  11. 2018. február 2. 05:3970166.

    Zoltán fiam matematikai tehetség volt. Ilyen szakra ment gimnáziumba. Az egyetemen is jól szerepelt, informatikával foglakozott. Még gimista korában csempésztettünk be nekik egy ZXspectrum nevű kis számítógépet. Ma is megvan , muzeális érték. Bennmaradt az egyetemen , ott tanított 10 évig, ledoktorált. Informatikai jellegű tevékenységet folytatott. Miután két gyermek 16 hónap különbséggel követte egymást, a nagyobb(Soma ) az apja őlében ült már 1 ,5 éves korában a számítógép előtt. Nagyon jó matematikus volt ő is, több versenyem szerepel jól. No , nem országos élvonalban . Így került a Műegyetem informatikus képzésébe. Férjem is jó matekos volt. Járt 1 évig a TTK  alkalmazott matematika szakára. Aztán" nem programozott " fiúnk születése ennek véget vetett , mert én is akkor még egyetemista voltam . Soma az ötödik a családban , aki a Műegyetemen szerzi a diplomáját.


    Tegnap beszéltem Balázzsal és Zsófival, gondolom említették.

    előzmény:
    klára13 (70164)
    2018-02-01  12:28
  12. 2018. február 1. 23:2070165.

    Klárám, azt hiszem, lejárt a licensze az originál készítménynek, s a közben megjelent generikumot támogatja az OEP. Kettejük havi fizetése sem lenne elég az eredeti gyógyszer 1 hónapi adagjára. A hatóanyaga teljesen azonos. Orvosa szerint nem volt kockázat, csak én aggódtam túl.


    Mindig van ok aggódni szeretteinkért. Hamarosan Tündi megy néhány napra kórházba. Miért is kerülné el amin nagymamája és én is túl estünk...ugyanígy, 48 évesen.  


    Nyugodalmas jó éjszakát mindannyiunknak!

    előzmény:
    klára13 (70163)
    2018-02-01  12:22
  13. 2018. február 1. 12:2870164.

        Soma informatikus, ugye? Hogyan talált rá erre a hivatásra? Nagyon jó választás, hiszen, hogy jól fejezzem ki magam, nekik áll a zászló!
        A laboreredményem még mindig nem jött meg. Sajnos, a körtének vagyok híve, kevésbé az almának. Ez is hasznos?

    előzmény:
    szizsuzsóka (70158)
    2018-01-31  05:58
  14. 2018. február 1. 12:2270163.

     Zsuzsánna, drága, egyre csak motoszkál bennem a kérdés: miért kellett Zita gyógyszereléséhez hozzányúlni? Hiszen, mint értettem, volt kockázat benne.

    előzmény:
    Zsumi45 (70161)
    2018-01-31  09:24
  15. 2018. január 31. 11:1970162.

    hat - koszonom - majd hozatok a lanyommal , ha legkozelebb jon ...

    előzmény:
    Zsumi45 (70161)
    2018-01-31  09:24
  16. 2018. január 31. 09:2470161.

    Janka, a napokban vettem kombinált porcvédőt (Glükozamin..Kondroitin...),  visszér erősítőt, (JutaVit) készítmény, támogatás nélkül, és receptre a D3 vitamint, 2 havi mennyiség került mind összesen 10000.- ft-ba.

    előzmény:
    csinomjank (70160)
    2018-01-31  08:48
  17. 2018. január 31. 08:4870160.

    koszonom a tanacsokat - megfogadom - mert nem  jatek az egesz ...


     a porcvedot meg kell venni sajat penzbol -  az orvos felirt egy olcsobbat " ezt mar biztosan fizeti a biztosito" felkialltassal"


     erre egy ora varakozas a patikaban - mig ugy dontottek , hogy csak a terd problemakra fizetnek -a nyakra nem ... rem nevetsegesek  ... mennyi ez otthon ? itt kb havi 25 ezer ft egy havi adag . most kenytelenek vagyunk megvenni .


     


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (70157)
    2018-01-31  05:41
  18. 2018. január 31. 06:0170159.

    Ne bánd a kávét Marika ! Állítólag a nők agyának és memóriájának karbantartására különösen előnyös. Nem csak koffeint tartalmaz, de egyéb vegyületeket is, melyek vízhajtó hatásúak  ezér egysuzerre nem nagy mennyiség elfogyasztása nem emeli erősen a vérnyomást. 

    előzmény:
    jara (70154)
    2018-01-30  19:47
  19. 2018. január 31. 05:5870158.

    Igen Klárám ! Lehet, hogy szerencséd volt, ( no és a dokinak is ) . Ez nem az első alkalommal jelentkezik, hanem akkor , amikor már a vasat szállító vérfehérjék telítettek, ezért nem tudják rögtön megkötni a bevitt vasat. Ilyenkor a szabad vas szintje  emelkedik, az okozza a rosszullétet.Fontos lenne a természetes bevitel is zöldségekkel  , np és almával. Nekem az a gyümölcsök királya.  Naponta megeszünk fejenként 2-3 almát. Mikor együtt volt a család és még nem termett elég alma , szedd magad mozgalomban szedtünk.200-300 kiló, alma fogyott el egy télen. 


    Soma diákmunkát kezdett másodéves korában . Annyira elégedettek voltak vele, hogy 1 év után véglegesítették 6 órásra . Megkapott minden járandóságot is , és lényegesen magasabb fizetést.( magasabbat ,mint anyja a kórházban 2 alapfokú és egy egyetemi diplomával ) Volt egy gond pont a vizsgaidőszakban , melynek megoldására behívták a szabadságról.Fontos volt a cégnek a megoldás anyagi és presztizs szempontból is. Ő halasztott, bement , megoldotta a feladatot . Jelezte, hogy a mesterképzőnél már 4 órás akar lenni. Végül 8 órás lett . Az a kikötés, ha bemegy és aláír, az a nap 8 órának számít, akármennyit is tölt el. Így az egyetemi elfoglaltságához tudja a munkát  beosztani, otthon is tud dolgozni. Van olyan hétvége, hogy 12 órákat dolgozik , de hétközben nyugodtabb a munkája . Még 1 szemeszter van bejárós az egyetemre , azután a diplomamunka.

    előzmény:
    klára13 (70155)
    2018-01-30  19:55
  20. 2018. január 31. 05:4170157.

    Janka ! Ha Európába jöttök, vagy haza  Itt viszonylag olcsón lehet porcvédő.regeneráló  szereket kapni, vegyetek. A youtubon van több nyaktorna . Nekem szimpatikus a Házipatika 4 perces naponta többször elvégezhető, akár főzés közben is. De természetesen azt válaszd , ami Neked tetszik. Most , hogy gobelint varrok, abba kell egy óra után hagynom, mert a kényszertartás miatt fáj a nyakam. 

    előzmény:
    csinomjank (70156)
    2018-01-30  20:27
  21. 2018. január 30. 20:2770156.

    Van ketfele keszulek " Ebből a szempontból kétféle készülék különböztethető meg. Az alagút rendszerű és a nyitott mágneses MR. Az alagút rendszerű az elterjedtebb, mely egy nagy szupravezető tekercsből áll, melynek közepe (pácienstér) egy szűk, működés közben zajos hely. Emiatt némely ember számára nehezen elviselhető. Ezek általában nagyobb teljesítményű 1,0, 1,5, 3,0, 7,0 Tesla térerejű berendezések. A nyitott mágnessel szerelt készülékek kényelmesebbek lehetnek az ilyen szorongó betegek számára. A hátrányuk viszont az, hogy a gyengébb mágnessel rosszabb képminőséget produkálnak. Általában 0,1-0,3 Tesla térerősséget érnek el, illetve manapság már megjelentek az 1,0 Tesla mágneses térerejű készülékek is."


    Koszonom . Az eredmeny az , hogy egy kis elteres van a porckorongban  a nyakban -  az orvos szerint a fiziko terapia es a taplalek kiegeszitok teljesen rendbe fognak hozni .Es egyertelmuen a rossz pozicio ules kozben -ami okozza az egeszet .Azt mndta az orvos , hogy tartsam magasan a fejemet ...


    Mar nem faj annyira . 


    _________________________________


    A lakasunkban kisebb munkalatok folytak - igy egy napra szallodaba mentunk . Uj hely volt -jo dizajn -  csak iszonyat cigi szag . Mintha 10 lancdohanyos cigizett volna ...ugy hogy telviz  idejen es legkondizni kellett . De a gyerekek nagyon elveztek  ....


    A lakasunk mar husz eves -esik minden szet .  De a ferjem hallani sem akar rola - hogy elkoltozzunk . Lenne egy alvovarosban  ugyanennyi penzert lakopark -butorozva -rezsit is fizetik -de nem hajlando sehova se menni .


    Nagyon nehez hatni ra . .Olyan makacs -mint a hazassagunk elejen . 


     


     


     

    előzmény:
    klára13 (70151)
    2018-01-30  14:47
  22. 2018. január 30. 19:5570155.

      Neked is válaszoltam délben, Zsuzsa, de eltűnt.
      Köszönöm tájékoztatásodat, most még jobban sajnálom szegény házidokibácsinkat, talán a sors dugta el előle vénámat s negyedik injekciókor. Nem sejtettem, hogy ennyire zűrös ez az egész, persze nem én rendeltem, az orvosi szoba nem kocsma!(Ez egy szuper szellemesség akart lenni, de még szellemeskedésnek is silány, szánalmas.)
      Most nem értem: unokád munka mellett tanul, vagy tanulás mellett dolgozik? A másodikat gondoltam eddig.

    előzmény:
    szizsuzsóka (70148)
    2018-01-30  06:12
  23. 2018. január 30. 19:4770154.

    Klárám, én is azt hittem, hogy a kávétól gyorsabb leszek. Annyit értem el vele, hogy függő lettem. Hasznomra nem vált, mert mostanság 150 körül alakul a vérnyomásom. Gyorsabb nem lettem.


    Zsumika  sütöttem fánkot. Óvatosan, arra gondolva, hogy kevés menjen a szemétbe. Végül annyi szépséghibája volt, hogy nem volt még egy vacak gatyamadzagja sem, nemhogy szalagja. Viszont kevés volt. Osztottam és szégyenkeztem a 3 db/fő eredménynél. Bencém egyedül meg tudta volna enni a nekik szánt mennyiséget és furcsállta, hogy nem ehet annyit, amennyit szeretne. Meg kell ismételni hamarosan.

  24. 2018. január 30. 19:4770153.

    Klárám, én is azt hittem, hogy a kávétól gyorsabb leszek. Annyit értem el vele, hogy függő lettem. Hasznomra nem vált, mert mostanság 150 körül alakul a vérnyomásom. Gyorsabb nem lettem.


    Zsumika  sütöttem fánkot. Óvatosan, arra gondolva, hogy kevés menjen a szemétbe. Végül annyi szépséghibája volt, hogy nem volt még egy vacak gatyamadzagja sem, nemhogy szalagja. Viszont kevés volt. Osztottam és szégyenkeztem a 3 db/fő eredménynél. Bencém egyedül meg tudta volna enni a nekik szánt mennyiséget és furcsállta, hogy nem ehet annyit, amennyit szeretne. Meg kell ismételni hamarosan.

  25. 2018. január 30. 14:5470152.

       Marika, ez nagyon szellemes technika. Igazán érdekes. Persze jó ízlés kell hozzá, teremtményeiden látom, neked bőven van. Nem hízelgés ez.
       Most éppen nagyon elfoglalt vagyok. Be kell mennem Bazsival a faluba ügyet intézni. Igyekszem összeszedni magam, megittam négy kávét, de még nem sikerült. Az utóbbi időben semmit sem sietek el, senki sem mondhatná nekem, hogy csak kapkodsz összevissza.

    előzmény:
    jara (70143)
    2018-01-28  23:07

Címlap

top