Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. július 8. 08:5675551.

      
      Magdika, szépek a piros virágok. Nekem is kedvenceim. Jó rájuk nézni, ahogy mondod. Hogy bírod ezt a sok hőmérsékletváltozást?

    előzmény:
    Kusza (75540)
    2019-07-07  14:13
  2. 2019. július 8. 08:4675550.

    Klára én is szeretettel köszöntelek a születésnapodon! Jó egészséget hosszú boldog életet kívánok!


    Valahogy úgy emlékeztem, hogy Te is szűz vagy, mint mi Zsuzsával. De most már utólag eszembe jutott, hogy rák vagy, mint az Ádám unokám.

    előzmény:
    klára13 (75548)
    2019-07-08  08:27
  3. 2019. július 8. 08:4575549.

      Zsuzsika, egy nagy élménnyel több. Mindent megér ez. Most ha ápolgatod magadat, elmúlik a baj, csak a szép emlék marad.  Milyen  kár, hogy bántják a növényeket. Szegény fügefa. Házunk előtt lesz változás: megvizsgálta szakember és megállapította, amit a hozzáértő is láthat, hogy a fűzfák kirohadnak, veszélyesek. Előbb-utóbb rádőlnek valakikre vagy valamire. Balázs örökzöldet tervez ültetni helyettük, valami gyorsan növő kellene.
       Bizony, nehéz életben tartani a virágokat a tűző napon. Folyton öntözni kell. Este reménykedve tekintgettem az égboltra, hátha látok esőfelhőt. Hát nem esett. Nem úszom hát meg a mai öntözést. 
     Dodi magyarázta egyik osztálytársának, hogy hol lakik. Mire mondta: Ja, ott, ahol a teraszon erdő van? 
     Lassan el kell felednünk, amit eddig éghajlatunkról és időjárásunkról tudtunk. Teljesen átíródik minden. Ezek a hőhullámok! Talán tényleg változó korban van a Föld, amit az amerikai elnök bőszen tagad. És hát mi sem írtuk alá a klímaegyezményt. 
      Valami történik, az biztos. És elég baljóslatú ez a történés. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75543)
    2019-07-07  17:01
  4. 2019. július 8. 08:2775548.

      l. Zsuzsa! Valóban beléptem "évszázadom" negyedik negyedébe. Mint az országút. Természetesen megünnepeltük ezen "ünnepet" Náncsi néninél. Rám hozták a frászt, a desszert után kis tortával és tűzijátékszerű csillagszóróval megjelent egy pincér, s az egész díszes közönség énekelte, hogy boldog születésnapot, majd pedig tapsvihar következett. Nem voltam rá felkészülve, s mert hogy sohasem igyekszem a társaság középpontjába kerülni, rettenetesen meglepődtem - és meghatódtam. Nagy élmény volt, ezt mondhatom. Nagyon nagy élmény. Most is csak vigyorgok, visszaemlékezve, mint pék kutyája a meleg zsemlére. Kellemes este volt. Az étel ott mindig kitűnő, nem véletlen, hogy messze a pokolban, Máriaremetén mindig telt ház van. Előfoglalás nélkül nem érdemes odamenni. 
       Köszönöm a megemlékezést, nagy öröm az, hogy vénebb lettem dokumentáltan.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75547)
    2019-07-08  05:36
  5. 2019. július 8. 05:3675547.

    Klára hol vagy ! Még ünnepeltek. ? Mostanában van a születésnapod. Isten éltessen sokáig családoddal szeretetben!


    Mi ehhez csak csatlakozhatunk így az éteren keresztül. A barátság is érték idős korban , mely ugyanúgy csökken, mint az erő. Elmennek a barátok .....


    Kicsit " hamis " vagy, mert kitörölted a pontos dátumot, és az emberi agy öregedvén kevésbé tartja meg emlékezetében., No , de pár nap nem számít.

  6. 2019. július 8. 05:2075546.

    Szervusz Ibolyka ! Ilyen hőségben naponta 2x is elkel az öntözés. Nekem víztárolós ládám van , abba több vizet kehet önteni , jobban tartja.

    előzmény:
    Ibolyka43 (75541)
    2019-07-07  14:39
  7. 2019. július 8. 05:1675545.

    Zsuzsikám ! Nagyon szép szokás Nálatok ez  a családi összetartás. Nálunk a nagy családban anyukám volt még az összetartó erő. Jobban szétszóródott a család , sokan élnek külföldön. A kis családunk összetartója egyelőre én vagyok,sajnos a sok elfoglaltság , munka miatt egyre nehezebb az időpontok egyeztetése. Öröm az, hogy a 4 " kicsi " közös nyaralásainak eredményeképp most Pesten is találkozott 3 . 4. Bristolból küld 1-1 selfit.Ritkulnak az összejövetelek,remélem a karácsony másnapja megmarad addig, amíg bírom. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75537)
    2019-07-07  08:21
  8. 2019. július 7. 17:0275544.

    Üdvözöllek, gyere máskor ís, írj magadról! Szeretettel látunk!

    előzmény:
    Ibolyka43 (75541)
    2019-07-07  14:39
  9. 2019. július 7. 17:0175543.

    Magdikám, pont ezen kesergek én is. Én a 3.on lakom, de felettem 1 erkélyen van virág, mellettem lévő lépcsőházakban is talán 1-1 . Az előkertet néhol az idősek gondozzák, évelők, fácskák, bokrok vannak. Ellöttem egy labdarózsa és füge van, de a fügét a járókelők (gyerekek) még pici zöld állapotában letépkedik szétdobálják. Most egy tő rozmaringot kiültettem, meg petúniát, és vetettem bársonykát. Utóbbit már háromszor, de a takarítót megbízták, hogy szedje ki az orvul növő ecetfa susnyókat- de nem tudta megkülönböztetni a büdöskémtől. 


    Csuklóm? kenni és hűteni kellene , eléggé megpüffedt. Fáj is. Ma semmit sem csináltam. Írni is érzékeny.


    Nagyon jó volt a rokonokkal találkozni, nevetgéltünk a gyerekkori emlékeken. Ővelük töltöttük a nyarakat Nagymamánál, és fiatal korunkban utazgattunk is együtt. Most viszonoztuk a júniusi vendéglátást is.

    előzmény:
    Kusza (75540)
    2019-07-07  14:13
  10. 2019. július 7. 16:0575542.

    Szia Ibolyka, Neked is legyen szép napod!


    Itt is meleg van, gyakran kell öntözni a virágokat, hogy el ne száradjanak.

    előzmény:
    Ibolyka43 (75541)
    2019-07-07  14:39
  11. 2019. július 7. 14:3975541.

    Szep napot kivanok Erdelybol.


    Csodasak a muskatlik az idei evig mindig volt nekunk is,de olyan forrosag van,hogy leegnek,ezert az iden nem vettem.


     

    előzmény:
    Kusza (75535)
    2019-07-06  13:23
  12. 2019. július 7. 14:1375540.

    Zsuzsa már megint jól kidolgoztad Magad, bírta a csuklód ezt a sok munkát?


    Nekem olyan jó érzés kinézni az erkélyre, pont oda látok innen a fotelból, mikor gépezek, és gyönyörködök a szép piros virágokba. Sajnos nagyon kevés helyen látok az erkélyen virágot. Mi a 10 emeletes bérház első emeletén lakunk, mindössze kettőnknek van virág, ezen az oldalon.

    előzmény:
    Zsumi45 (75539)
    2019-07-07  08:59
  13. 2019. július 7. 08:5975539.

    A képet jobban megfigyeltem: Magdikám, szerencsés, hogy neked valóban erkélyed van, oldalfala üveg. Így éri onnan (is) a Nap. Az enyém loggia, így a forróság megreked Dél felől. 

    előzmény:
    Kusza (75535)
    2019-07-06  13:23
  14. 2019. július 7. 08:3075538.

    Zsuzsám, a ribizlivel sok munkád volt. Kaptam én is egy kis kosárral, együtt szüreteltük le Olgimmal, ő lefagyasztotta. Én ma feldolgozom, öntetenek fagyira, pudingra. felforralva könnyebb lesz passzírozni.


    A "bulira" minden zöld(ség) és gyümölcs a kertből került ki. Most megvolt a szükséges és lehetséges mozgásom!


    A kajszi náluk is érhet még pár napot.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75536)
    2019-07-07  06:56
  15. 2019. július 7. 08:2175537.

    Magdikám, gyönyörűek!Látom, a Te erkélyedrők is szép zöld a kilátás.


    Az én muskátlim nagyon zsúfolt lett, pedig ősszel ültettem. Nem gondoltam, hogy minden egyes dugványból ötször több virágzó ág sarjad. Néhányat kiemeltem, de hamarosan leszedem az oldal ágakat ás újabb ládákkal telepítek. Így jövőre már Zitám erkélyére is jut. 


    Mára ideért az eső, bár rövid volt, de kicsit frissült a levegő.


    Tegnap unokanővéreméknél kettős névnapot ünnepeltünk. Most "csak " 21-en voltunk. A házigazda házaspár mindkét tagjának legközelebbi hozzátartozói. Már előző egész nap is és tegnap is segítettem.


    Az ország különböző pontjairól érkeztek reggeltől a vendégek. Csak a fogadó szendvics volt 70 db. (azokat én készítettem, különböző saját készítésű kencékkel és zöldség díszítésekkel ). Az ebéd hús ételeit "Lovagi tálakat" házhoz hozatták, a levesket, köreteket és salátákat zömmel mi készítettük, de szokás szerint unokatestvéreim is hoztak- hűtő táskákban. Frissen sütöttem szilalekváros batyut kész leveles tésztából és ugyanabból köménymagos sós stanglit. Így frissen nagyon finom lett.


    Mindkét ünnepelt hatalmas tortát kapott- cukrászdából. A gyerekek nagyon vidám zenés köszöntőt tartottak apjuk, nagyapjuk tiszteletére. Ott volt picurka dédunoka is.


    Ma gyümölcsnapot tartok, pedig a felhozatalnak felét sem kóstoltam. 

    előzmény:
    Kusza (75535)
    2019-07-06  13:23
  16. 2019. július 7. 06:5675536.

    Mindenki pihen  ! Jól teszitek .- Én tegnap 16 üveg ribizlizselét készítettem . Ma készítem a terménypincében  pincében levő polcomat a sárgabarack fogadására. 30 kilót hoznak holnap, és lassan kezd érni a saját is.

  17. 2019. július 6. 13:2375535.

    A muskátlijaim ontják a virágot.

  18. 2019. július 6. 06:2875534.

    Tegnap délelőtt vásároltunk, majd hasi UH vizsgálaton voltam . Szerencsére mind labor leleteim, mind az Uh nem mutatott eltérést . Minden tökéletes, (csak én nem )


    Délután vendégeink voltak, kellemesen elbeszélgettünk.Most egy szusszanásnyit leülök, aztán kipakolok a mosogatógépből, teszem be az üvegeket, elteszem ma a ribizlit. Elég sok van, kb 10 kiló. Szerencsére robotgépemmel könnyű lepasszírozni. Sütőben kicsit sűrítem légkeveréssel


    Tegnapról maradt étel , főznöm nem kell .Sokat készítettem az új légkeveréses olajmentes frittőzömmel, amit nemrég vettem A nővendégünk epeműtét előtt áll, sok diétás párolt zöldséget, és párolt, kissé átsütött csirkemellet készítettem . Dinnyét és fagyit ettünk utána, a beteg pedig almakompótot.


    Erőt veszek magamon indítom a mai napot . Nektek is szép napot kívánok. !

  19. 2019. július 5. 23:0775533.
    Halálra marcangolták trénerüket a cirkuszi tigrisek

     


    Sajnálom a pasast, de megértem a tigriseket.


    A képek láttán azt gondoltam: ideje volt!

    előzmény:
    klára13 (75531)
    2019-07-05  15:32
  20. 2019. július 5. 15:4575532.

    Donát az unokám neve. Nem kell gyakorolni, mert én is eltévesztem a hasonló hangzású gyermekeim -unokáim nevét. Szerencsére sokan vannak

    előzmény:
    klára13 (75531)
    2019-07-05  15:32
  21. 2019. július 5. 15:3275531.

      A gyakorlás a tudás anyja!


      Már megint nem tudom, melyik unokádról van szó.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75530)
    2019-07-05  05:54
  22. 2019. július 5. 05:5475530.

    Elnézést kérek, hogy gyakorlatilag ugyanazt kétszer írtam le. Karínthy nekem is mondaná " mondja maga megbolondult, hogy mindent kétszer mond?.Unokám jól érzi magát Bristolban .

  23. 2019. július 4. 20:4975529.

    KLárám, én valóban nem bánok semmit sem, minden rossz után jött jó, s ezek során sosem zuhantam akkorát, hogy maradandóan sérüljek.


    Annyira pici a lakásom, hogy semmiből sem tudok tartalékot tárolni. Még a szokásos kamraszekrény szellőzését is befalazta az előző tulajdonos a konyha bővítése során. Krumpliból nem veszek 1kg.-nál többet. Vízszűrő kancsót kaptam, így palackos vízre sincs szükségem. Most egy porcelán kancsóban limonádét hűtök, s pótolom a szűrt vízzel, ahogyan fogy. Az Alföldön általában langyos a víz, könnyen felmelegszenek a víztornyok. Szerencsére nem folyóból tisztított vizet, hanem artéti vizet kapunk.


    A napi mozgás kedvéért elaprózva vásárolok, 2-3 kg.-onként. Lányomék hetente járnak a nagy piacra, s nem felejtik el megkérdezni, mit hozzanak házhoz nekem. Nincs is igazán probléma velem, csak ne essek el, ne csücssenjek nagyon a hátsómra.


    Biciklizni nagyon szerettem, gyerek korom óta, sőt szeretnék most is. No, nem a belvárosi közlekedésben, ugyanis nincs hely elkülönített kerékpár utakra, s emiatt nagy a káosz a járdán. A város szélén , esetleg a töltésen szívesen kerekeznék, amit a gyerekeim nagyon elleneznek- biztonsági okokból. A legfőbb akadály, hogy garázs híján a biciklivel nem tudom a csapóajtókat és lépcsőket leküzdeni, biztos helyen tárolni. Így marad a szobabicikli közvetlenül az ágyam mellett.


     


     

    előzmény:
    klára13 (75528)
    2019-07-04  16:34
  24. 2019. július 4. 16:3475528.

     Persze, hogy idegen idézet. Zsuzsika  amit tettünk, azt kellett tennünk. Így volt jó neked. 
     Olyasmik hazahozatására gondoltam, amik nehezek. Krumpli, liszt, kristálycukor, víz, ha a csapvíz ihatatlan. Valamelyik városban langyos víz folyik a csapból. Nálatok?

    előzmény:
    Zsumi45 (75527)
    2019-07-04  15:59
  25. 2019. július 4. 15:5975527.

    Gondolom, Klára, ezt nem a saját naplódból idézted? Ennyire nem voltál bohókás? No, a cipőkről beszélhetünk egy-egy áttáncolt este után! Nekem csak "törpe" volt, de a sarkamat az is ki tudta törni! 


    Nem tudom, hogy a 23 éves koromban felírt gyógycipő és gerinc támasz használt volna-e, ha nem a kukában landol, amikor hazavittem. . Semmi akkori orvosi tanácsot nem fogadtam meg. Nem hiszem, hogy most sokkal boldogabb lennék, ha megfogadtam volna. Talán még egészségesebb sem.


    Én is azt mondom, így volt, mert így kellett lennie!


     

    előzmény:
    klára13 (75525)
    2019-07-03  22:46

Címlap

top