Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. július 19. 05:5075626.

    Zsuzsikám ! Mivel a gyümölcsre általában nem fizetek, luxus megoldásként nyírfacukor, eritrit,lés simaí cukor keverékével teszem el. Így sokkal kisebb a kalóriatartalma.  Önállóan élő unokáimnak jelent segítséget, ha elfelejtenének vacsorát venni, jól jön 1 üveg befőtt.


    De ki mint él , úgy ítél. Nekem nagy örömvolt, vagy inkább lett volna egy kis hazai , amit anyukám néha tudott csomagolni. ( nekik sem nagyon volt )Városi családom ritkán kér , nincs spájzuk, csak nagy sima hűtőjük , és más az ízlésük.


    Én már ritkán sütök, mert családom túlsúlyos , nem viszem őket a kísértésbe

    előzmény:
    Zsumi45 (75625)
    2019-07-18  15:47
  2. 2019. július 18. 15:4775625.

    Zsuzsám, azt hiszem, az Amigdalint nevezték el B-17-nek. A barack érése idején pár szem biztos nem árt, mi is ettük, de gondolom folyamatosan fogyasztva árthat. Gyógyító hatása pedig nem bizonyított. 


    Engemet szó szerint "leállítottak" a befőtt és lekvárról, mondván túlsúlyosak- ami igaz is. A süteménnyel is hasonló a vélekedés, mégis, ha kapnak, pillanatok alatt elfogy, nincs beosztás, hogy fele jó lesz holnap. Legutóbbi túrógombócot 4 személynek -desszert gyanánt- szántam, ketten eltüntették- igaz, úgy jöttek ide délután, hogy aznap nem ebédeltek.


    Nekem is kell a sikerélmény- ha a konyha, hát a konyha! Most épp megbillent a barackos piskótával a tepsi, jó kis hólyagot húzott az ujjamra. Nesze neked siker....

    előzmény:
    szizsuzsóka (75624)
    2019-07-18  14:10
  3. 2019. július 18. 14:1075624.

    Zsuzsikám ! Nem hallottam erről, csak a B17-neknevezettvitaminról, melyről kiderült, hogy árt a szervezetnek, cianid képződik belőle. Gyerek korunkban ettünk mi is barackmagot. Nem sokat, mert nem volt türelmünk feltörni.


    A lekvárokra voltaképp senkinek nincs szüksége, megveszik, ha akarják. Talán inkább nekem van szükségem arra, hogy adhassak. Bebeszélem magamnak, hogy jó nekik egy kis otthoni iz ? Lehetséges

    előzmény:
    Zsumi45 (75623)
    2019-07-18  10:08
  4. 2019. július 18. 10:0875623.

    Zsuzsám, a Te intelmeidet mindig érdemes megjegyezni és alkalmazni. 


    Fantasztikus, mennyi munkával tartalékolsz családodnak. Nem elég, amit megtermelsz, van erőd hozzá vásárolni, nem is keveset. Erőt, egészséget a továbbiakhoz! Az intelmem az lenne, hogy Te is vigyázz magadra, s ahhoz is legyen erőd, hogy kicsit csökkentsed a munkát. Rád nagyobb szüksége van családodnak, mint a lekvárra. 


    Mostanában én is saját készítésű süteménnyel köszöntöm ismerőseimet, tágabb családtagjaimat.


    A barackmag jótékony hatásáról kérdezem a véleményedet. Egy régi ismerősöm a fészen kérte, gyűjtsék neki, mert napi 10-15 szemet akar fogyasztani, akár jövő ilyenkorig. ( rákos daganattal műtötték, utókezelték).


    Privátban óvatosságra intettem, mert olvastam, hogy az amigdalin a szervezetben mérgező cián vegyületté alakulhat. A rózsabarack magjában több van, de talán a kajsziban is. Nem tudhatja, milyet kap. Válasza: ami keserű azt nem eszi meg. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75622)
    2019-07-18  06:18
  5. 2019. július 18. 06:1875622.

    Szervusztok ! Örülök Klára , hogy jól vagy , és elfelejtetted a történteket. De remélem " intelmeim " nem járnak úgy ,mintr Szent Istváné. Idézik ugyan, de nem használják fel


    Nekem is mozgalmas volt a múlt hét sok munka után tiszta helyen a polcon a 3o kiló sárgabarack és a 18 kiló ribizli. Szerencsére nem sok meggy termett, csak 9 üveggel tettem el.Utána a konyha kipucolása következett, majd izgalom. A fagyasztószekrényem alarm jelzést mutatott, ki kellett pakolnom. Szerencsére ott van fiaméknál a régi 2 fagyasztóláda , melyet már ők sem használnak . Így nagyját átvitte fiam . Hívtam a szerelőt, aki azt javasolta vegyünk újat, mert több, mint 10 éves. Próbaként másnap bekapcsoltuk, működik , jól hűt. Így most az egyébként esedékes kimosás után hét végén visszapakolunk .


    Közben volt professzor asszonyomat köszöntöttem 84. születésnapján . Nem tárgyat vettem neki, hanem sütöttem rakott palacsintát . Rétegenként dióval, lekvárral kakaóval szórom meg. Örült neki, mert nincs neki sem szüksége semmire., csak figyelemre , szeretetre .

  6. 2019. július 17. 18:0475621.

      Köszönöm, Zsuzsikák, együttérzéseteket. Már szinte el is felejtettem az egészet.  Bazsikám rak fel több helyre a padlóhoz közel! jelzőgombokat, amelyek hozzájuk szólnak. 

  7. 2019. július 17. 15:0775620.

    Klárám !Most tudatosult bennem baleseted -Anyukámat ettől féltettem . mert őt napokig nem kereste senki, telefonálási lehetőség sem volt. Eszméletedet nem veszítetted? Nincs hányingered ?Vegyetek egy házi kommunikációs rendszert, mert veszélyes lehet egy ilyen hosszú földön tartózkodás. Lehet olyan csengőt kapni, melyhez nem kell vezeték, ha Magadnál tartod, jelezhetsz a családnak.


    Sajnos sok veszély leselkedik ránk idősekre . Különösen, hogy nem vigyázunk magunkra .  FORGÓ SZÉK MÉG NORMÁL MAGASSÁGBAN IS VESZÉLYES,MÉG  NEM MAGAS KIVITELBEN  IS !Labilis, könnyen elfordul. A magas szék azért is  káros, mert nem dolgoznak az alszár izmai, így felkeléskor könnyel leesünk. Veszélyesek a szőnyegek, különösen ha kisebbek és több van belőle.Könnyen megbotlik az ember,  és  eltörheti a csontját. A székeknél fontos , hogy elég nehéz legyen, az stabilabb .


    Ne vedd kérlek okoskodásnak, de sok kellemetlenség , baleset megelőzhető(lenne ?!) Vigyázz Magadra !!!!!!!!!!

    előzmény:
    klára13 (75612)
    2019-07-16  10:22
  8. 2019. július 17. 14:1375619.

    Jajj, jajj Klára, most olvasom a "kalandodat"! Nagyon megrándult a gerinced? Olvasom, hogy a fejedet fékezte a hűtőszekrény, ettől még akár a nyakcsigolyád is megrándulhatott. Nagyon sajnállak és át tudom élni az élményedet, mint notórius eső. 


    A kicsi lakásnak is van előnye, a szűk helyen akadnak kapaszkodó pontok, bár egyre kevésbé bír el a kezem. 


    Tegnap takarítós nap volt, kivételesen a mellékhelyiségeket is átengedtem segítségemnek- de a ronda maximalista, kritikus szemem mindenét! Egész délután rádolgoztam. Délelőtt a beígért kajsziért kellett mennem. Nem tudom, milyen fajta, mert kajszinak túl piros, rózsánál nagyobb szemű. Minden esetre ma kifőztem, nagyon jól sűrűsödött, OETKER sűrítőt tettem bele, előírás szerint.(Nem hámoztam, robottal pépesítettem)


    A történethez tartozik, hogy gyerekeméket kértem, hogy hozzanak a piacról 5 kg. kajszit, mert lekvárt szeretnék főzni. Erre hoztak 4 üveg régi lekvárt- amiket több éve tőlem kaptak, mondván, ne főzzek. Ismerni kell engem , hogy ez csak jobban felbőszített. A zöldségesnél 4 kg.-t vettem, ebből 3-at főztem ki, a többit apránként megeszem. Lett összesen 4 l.-nyi "lekkár".(Zitababa mondta) De az ENYÉM! 

    előzmény:
    klára13 (75612)
    2019-07-16  10:22
  9. 2019. július 17. 12:3775618.

       Magdikám, azonnal kidobtam. 
       Jó utatok lesz, Gyurikával, ugye? Tökéletesen megértem lányodat. De hát nincs mit tenni. 

    előzmény:
    Kusza (75617)
    2019-07-17  10:55
  10. 2019. július 17. 10:5575617.

    A jövőhónapban megyünk Ágiékhoz egy hétre. Igen tart még a szerelem, már lassan 7 éve, Ági bánatára. Nincs megelégedve a fiúval. Sok mindenben igaza van, csak azt nem bírja felfogni, aki szerelmes, az nem lát tisztán.


    Vigyázz azzal a forgó székkel, csináltasd meg, vagy dobd ki!

    előzmény:
    klára13 (75616)
    2019-07-17  10:19
  11. 2019. július 17. 10:1975616.

      Köszönöm érdeklődésedet, Magdikám. Már jobb a fejem. A telefon sosincs kezem ügyében.
      Mit tervezel e nyárra? Utazol-e valamerre?  Unokáiddal mi újság? Liliananál  tart még a szerelem? 

    előzmény:
    Kusza (75615)
    2019-07-17  08:26
  12. 2019. július 17. 08:2675615.

    Klára nem ütötted meg nagyon a fejed, jobban vagy már? Nem volt a telefonod a közelben?

    előzmény:
    klára13 (75612)
    2019-07-16  10:22
  13. 2019. július 16. 11:4075614.

    Teljesen egyetértek Veled. Én az ilyen vizsgálatokat mindig magam fizettem.- A MRI olcsóbb volt 25v  ezer körül, de a PET Ct amit 7 éve csináltattunk 560 ezer kettőnknek. Nem értették, miért nem szerzek valami orvosi papírt, hogy ne kelljen fizetnem.  Daganatgyanú esetén ingyenes . De ezzel megelőztem volna valakit, akinek az élete múlhatott az időben elvégzett elvégzett vizsgálat elmaradásán. Mert a tb nagyon kacifántosan korlátozza az ingyenes hozzáférhetőséget. Én még tudtam volna hivatkozni az 1991-es műtétemre, de nem vitt rá a lélek .


    Táppézben nem sokat voltam . " műtétemnél, és a bokatörésemnél. A spontán vetélésemkor felvettek 2 napra . !0 fokos lázzal voltam 2x3 napot napot . Mindezt 45 évi munka alatt. Olyan apró dolgokkal, mint térd rándulás és hasonló finomságok dolgoztam a külső rögzítésemmel. Állítom , hogy az ilyen hülyék mint én tartották életben az egészségügyet

    előzmény:
    klára13 (75611)
    2019-07-16  09:48
  14. 2019. július 16. 10:4675613.

      A hangoskodókról jut eszembe, Zsuzsika, egyik kedvenc példázatom, hogy tetszhet-e minden mindenkinek:
      A nyuszika csendéletet fest. Körbeállják. 
      - Hiányzik róla a kukorica - mondja a coca.
      - Nem jó, mert nincs beérett magja a lepkevirágnak - kritizál a tengelice. 
      - De hát hol a méz?! - háborog a maci.
      - Béka nélkül nem ér semmit az egész - kelepel a gólya.
      Nyuszika szépen, igyekezettet,  ráfesti a kukoricacsövet, a lepkevirág magját, a mézescsuprot, a békát. Amikor elkészült, a díszes közönség egyöntetűen fújjol: még ilyen giccset!

    előzmény:
    Zsumi45 (75604)
    2019-07-14  13:13
  15. 2019. július 16. 10:2275612.

      Zsuzsika, már-már rosszindulatot feltételezek a kapaforgató kezéről. Ez nem lehet véletlen? Lehetetlen kinyomozni, hogy kiről van szó? Tavaly a bársonykákat irtotta ki, idén a petúniákat. Elképesztő. 
      Jó tettért jót várj! Nagyon szépen megjutalmazott az élet a szép nappal, segítségedért. De azért a krumpliásást a beteg kézzel nem tudom helyeselni. 
      A tegnapom nekem a rémálmom. 
      Délben a konyhában tettem-vettem, és én ostoba, ráhelyeztem fenekemet a magas csavaros székre, amelynek lejár a lapja. Na, most is lejárt, és én úgy zuhantam fenékre, mint a nagykabát. Fejemet viszonylag kicsit csaptam be, a hűtő felfogott. 
      Megvártam, amíg magamhoz tértem, aztán kidolgoztam fejben a stratégiámat: minthogy itt nem megy, ágyamhoz kell eljutnom, és ott fel tudok állni. Ezzel kialakítottam hernyó alakzatomat, milliméterről milliméterre sikerült helyet változtatnom, némi szenvedések árán. Néha pihennem kellett, nem tudom, ez mennyi ideig tartott, tény, hogy este hétre kissé átfagyva a hideg kövön, eljutottam szobám ajtajáig. Közben persze kopogtam az SOS-t, de nem hallották meg az alattam lakók.  
      Eztán jött fel Benikém, kértem, hogy ne jöjjön hozzám, csak szóljon apjának, hogy segítsen. Elsietett, s amikor Bazsi megjelent, már ágyamnál voltam. Aki aztán felsegített. 
       Így történt, hogy majdnem fél napig hernyó voltam. Megállapítottam, hogy hernyónak lenni sem gyönyörűség!

    előzmény:
    Zsumi45 (75609)
    2019-07-15  20:26
  16. 2019. július 16. 09:4875611.

      Zsuzsa, nekem az a véleményem, hogy a társadalmak világszerte emlékezetkiesésben vannak. Nyavalyognak, hogy a nyugdíjasokat el kell tartani  - pedig hát mi történt?
       A nyugdíjasok legalább negyven évig hónapról hónapra befizették - mert levonták - a nyugdíj járulékot. Hova lett az a nem kis összeg? Jó esetben az ország fejlesztésére fordították, más esetben ilyen-olyan úton-módon, egyének gazdagodtak általa. De most úgy tekintenek rá, mintha nem is lett volna.
       Ugyanez vonatkozik a betegellátásra is. Fizették busásan az egészségügyi hozzájárulást azok is, akik talán egész életükben egészségesek voltak. Húsz százalékot, ami, ugye, nem elhanyagolható rész. S aki most talán öregkorán kórházba kerül, az "ingyen kap kötszert, stb." Gyógyszert nem, azt bevitetik vele, ma ez a módi.
       Hogy az MRI és egyéb vizsgálatok milyen drágák? Mutatják ezt a magáncégek. 100 000 forint körül van egy. Csakhogy azt orvosok vásárolták saját pénzen - ó, áldott paraszolvencia - és a befektetett milliókat mielőbb visszakapni igyekeznek. És az állam? Amely költségvetésből méreget szűkmarkúan az egyén számára, az egészségügyre? Miért, a hidak építési költsége megtérül-e? Van-a százezres hídpénz? És sorolhatnám. Vagyis a kórházi vizsgálat nem azonos költségű a magánjellegűvel. 
        Ez az én gondolatmenetem, Zsuzsa, nagyon egyszerű, mert hogy a plebs egyszerű tagja vagyok egyszerű gondolkodásmóddal.
        Ebből az kerekedik ki, hogy nagy disznóság történik az ország pénzének elosztásakor. S igazi hab a tortán  a nyugdíjak miatti siránkozás. A kórházaknak a költségvetésből annyi pénzt kellene adni, akár tao formájában, amennyibe a gyógyítás kerül.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75608)
    2019-07-15  06:08
  17. 2019. július 15. 20:3575610.

    Ma "önkénteskedtem", igaz, családon belül. Javíttatni kellett unokanővérem autóját, kicsivel a városhatáron túl, így reggel korán elkísértem sajátommal, s délután mehettünk érte. Közben elintéztünk ezt-azt, kicsit ténykedtünk a kertben is. Begyűjtöttük a heti főzni valót, szerény ebédet is főztünk, beszéltünk....beszéltünk....Mindketten jól elfáradtunk. 


    Úgy gondoltam, az utóbbi zivatarok megáztatták a földet, lelkesen kezdtem neki, hogy felszedjek pár kg. krumplit. Szégyenszemre a 3. bokornál feladtam, mert csak a felső 10-15 cm. volt fellazulva, alatta kökemény, kevés volt az erőm az ásó taposáshoz. 1-1 főzetre való lett, a többihez be kell áztatni a földet. 


    Szoktatok rebarbara levest, vagy kompótot főzni? Hámoztam, hámoztam, de majdnem elfogyott. Holnap lepárolom a sóskát. lesz belőle leves és később mártás. Mangoldból mangoldos-sajtos tészta. Cukkinit, tököt, paradicsomot, nyári almát is kaptam. Ja és pár üveg baracklekvárt, ribizli dzsemet.


     

  18. 2019. július 15. 20:2675609.

    Klárám! Minden napra jutnak meglepetések. Jó is és kevésbé jó is. Előkertünkben szórt magból kis darabon petúnia kelt ki. Minden évben picivel nagyobb foltban. Kedves, szimpla, fehér és rózsaszínű. Locsolgattam, gyomlálgattam, s elgondoltam, hogy gyűjtök róla magot és bővítem vele jövőre a kört. 


    Pár napja erős széllel pár szem jéggel jött egy rövidke zápor, ami megdöntötte kissé. Node reméltem, a természet nem adja fel könnyen.  Ma reggelre eltünt a virágos folt, pedig volt vagy 1 nm. Egyik lakótárs, nem tudom ki, "kigyomlálta". Megérteném, ha azt látnám, valaki ültet is néha, vagy netán öntöz- de eddig csak a kapa jár rendre valaki kezében. Mi szép van a puszta föld látványában? Nem volt gyomos, az erőszakos ecetfa sarj pedig kiszedhető anélkül, hogy környezetét legyalulnánk.


    Most nem jut eszembe, de sok régi szót, kifejezést használok nagyszüleim, anyukám készletéből. Élvezettel töltök ki ilyen teszteket, s a Honfoglaló játékban is sikerrel fejtettem meg ezeket. Majd leírok néhányat, ha eszembe jut.


     

    előzmény:
    klára13 (75606)
    2019-07-14  19:45
  19. 2019. július 15. 06:0875608.

    Klára nem akartam írni, csak olvasni. De erre a kérdésre válaszolni kell.A kórház olyan üzem, ahol súlyosabb betegeket gyógyítanak, akik nem járulnak hozzá a gyógyszeres, kötszeres kiadásokhoz.Ezeken , az ágynemű mosásán, takarítószereken stb nem lehet spórolni, csak az emberek bérén. A fájdalomcsillapítók nagyon drágák , az antibiotikumok is , infusiót kell beadni .Ezek ára is rohamosan emelkedett az utóbbi évtizedben .  Kemoterápiás kezelések is több tízezer forintba kerülnek alkalmanként.Ha megnézed a magánrendelők árait, elámulsz. PEt Ct, amellyel a legnagyobb biztonsággal lehet kimutatni vagy kizárni a rosszindulatú daganat meglétét, 250-300 ezer forint . A kórházak költségvetését a közgazdászok tervezik, spórolósan . A betegek ellátása orvosi feladat a szakma szabályai szerint. Így az orvosok vagy spórolnak és akkor ennek emberélet és meghurcolás lehet az ára , vagy elvégeznek mindent a szakma szabályai szerint. Akkor pedig azért hurcolják meg őket, hogy túlköltekeznek.


    Megoldás lett volna a vizitdíj, ha nem ilyen gyorsan , meggondolatlanul és hülyén tervezik meg. Nagy erődbedobással megszüntették, azóta a betegek kétszer, háromszor annyit fizetnek a gyógyszerekért. Sok gyógyszer támogatását megvonták . Mivel az embereken lehet spórolni, a bérek látszólagosan nagy ( valójában inkább csak ügyesen átrendezett )emelése nem oldotta meg az elvándorlást az állami egészségügyből. .Szerencsés esetben a magán egészségügybe , rosszabb esetén külföldre mennek , a nővérek pedig áruházi pénztárosnak. Ott is ingerültek az emberek , de legalább nem kell tisztába tenni

    előzmény:
    klára13 (75605)
    2019-07-14  17:09
  20. 2019. július 14. 20:4375607.

       Mai nagy felfedezésem: Mucha.
       Mindig tetszettek képei, nagyon is. Ám sohasem találtam őket olyan élőknek, mint Klimt asszonyait. Inkább afféle díszítésnek tekintettem. Nem tudom ezt jobban megfogalmazni. Meg sem fordult fejemben, hogy ezeknek a szép papímasé asszonyoknak eleven, élő modelljük volt.
       És amikor az nlc rájuk irányította figyelmemet, segítségül hívtam a guglit. Hihetetlenül gazdag anyagot találtam. Az egyes képek mögött a Felkereséssel feltárult műterme, amelyet éppen olyannak teremtett meg, mint képein látjuk. Nagyon érdekes.

  21. 2019. július 14. 19:4575606.

      Nagyon édes vers. Csak nem tudtam, melyik ez a virág, de szerencsére mellékelted a szép fotót. Ó, csaptam homlokomra, persze, a porcsin! Amit én délikének ismerek, mert nálunk így hívták. Jogosan, hiszen, ha a hajnalban nyit, akkor, ugye, hajnalka. Ha este, akkor estike. A kis aranyos pedig délben virít, ezért délike. Ez nagyon bájos neve, és hát én egyre csak ragaszkodom hozzá, mint régmúlt emlékhez.
      Zsuzsika, őrizel-e te is így szavakat? A fényképekről tudok. No és szavak, kifejezések?

    előzmény:
    Zsumi45 (75604)
    2019-07-14  13:13
  22. 2019. július 14. 17:0975605.

      Igazi munkaterápia volt, Zsuzsa. Ha a kórházakban ezt alkalmaznák, felvirágozna hazánk. Sőt, a kórházak adósságállománya sem alakulna ki. Aminek okára nem tudok rájönni. Mert ugye a kórház nem termel, értéket nagyon közvetetten állít elő. Igaz, sokat, de ez már nem az ő lapjára kerül. 
      Hogyan tudnak őrületes adósságokat kreálni?

    előzmény:
    szizsuzsóka (75602)
    2019-07-14  06:46
  23. 2019. július 14. 13:1375604.

    Jó rájuk nézni:



    Osvát Erzsébet: Portulácskák

    Apró bimbóikba zárva
    Alszik sok szép portulácska.
    Piros egyik,
    másik sárga.
    Zuhanyozza zápor őket,
    zúg felettük szilaj szél -
    csak alusznak,
    álmuk mély.
    Rigó fütty szól, kék az ég,
    virrad, s egy sem ébred még.

    Napsugarak,
    frissek,
    fürgék,
    most ébrednek,
    s futnak tüstént
    le s földre,
    le a kertbe
    rákacagnak a kövekre,
    kövek közt a sok virágra...
    S egyszeriben szirmát tárja -
    ébred minden portulácska.

     
     
    A másik képet  75599. hsz.-hoz szántam, ez a Vhelyt  nyugatról elkerülő út amely a 47. ről indul és oda torkollik be. Róla 4 hosszú utcán célirányosan lehet bemenni a városba, illetve a Tisza felé, Mártély felé, Szentes felé és Békéscsaba felé. Megépítésekor a helyiek hangoskodtak, "másrakelleneazapénz"!
    Lányomék hetente ezen kerülik ki a várost anyósék felé, fele idő alatt, mint régen. A városon átmenő kamion és egyéb forgalom tizedére csökkent. 
     
     
     
     
     
     
     
     
     


     
     

     
     
  24. 2019. július 14. 08:3075603.

    Sokat gondoltam rád Zsuzsóka. Nem "nyikorognak" az izületeid? Ugye ma pihenőnapod van? Gondolatom szerint ez a tevékenység már a megerőltető kategóriába tartozik.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75602)
    2019-07-14  06:46
  25. 2019. július 14. 06:4675602.

    Szervusztok! Végeztem a 30kiló barack eltevésével. 15 kilót régi módon , besűrítve tettem el,15 kilót zselésítettem. Utóbbiak szebbek , világosabbak, de sütéshez, palacsintához , melegen kevésbé jók.Kitakarítottam a terménypincét , ahol a zöldség-gyümölcs- befőzések tárolását végzem. Lemostam a polcokat, igyekeztem mindent kitisztítani. Kihevertem rossz érzéseimet....


    Szép hétvégét, és kellemes hetet kívánok. !

Címlap

top