Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. október 15. 19:2376301.

     


    Sheriff, a hét végére szánom, amikor Bazsiékat is megvendégelhetem. 
      Holnap szándékozom kivenni a húst a mélyhűtőből, ez szerda, csütörtökön bepácolom, szombaton megsütöm, így gondolom jónak.
      Szilágyi Balázs nagyon sok segítséget ad a munkához. Egekbe dicsérik. És a füstöléshez is van ott ötlet a hozzászólások között:
      "Nagyon isteni lett! Szuperül leírt recept ismét!! A szósz is eszméletlen jó lett a recepted alapján! Köszönöm!Annyit fűznék hozzá hogy az otthoni sütésnél ha bele akarjuk csempészni a faszén illatát, akkor meg lehet oldani. A gázon sima tüzön begyujtunk egy darab faszenet, ( én raktam mellé egy egész fahéjjat is) ezután egy hőállo edényben a hus közzé rakva és pici olajjal meglocsolva,már füstöl is. Letakarjuk fóliával, egy kupolát képezve, kis lyukat szurunk a közepére és kész is. Szerintem jo lett, olyan mintha kint a grillen készült volna."

    előzmény:
    Sheriff-2 (76300)
    2019-10-15  18:36
  2. 2019. október 15. 18:3676300.

    Nagyon jó ötlet máglyát rakni, mert az megoldja a szomszédok (ki)füstölését is.


    Szóval akkor hogy sikerűlt a borda?

    előzmény:
    klára13 (76291)
    2019-10-14  21:52
  3. 2019. október 15. 13:3776299.

      Gruppen Morgen? ! Óriási! Bazsival mi is éppen azon a véleményen vagyunk, mint amit leírtál. De hozzá még,hogy milyen aljasság volt, milyen aljas támadás egy köztiszteletben álló ember ellen! Már ezért az egy megmozdulásáért a hatalom közelébe engedni sem szabadna azt a bagázst! Ki érezhetné magát biztonságban az ő kezükben? Nem véletlen, hogy egyetlen egyet sem szavaztunk a testületbe.
       Ugorgyunk!
       Megjöttek az Auchanból. Minden esetben kikészítem előre a kapunyitót, a bankkártyát, a borravalót. Nem értem magamat, hogy most nem tettem. Erre nem volt meg a kapunyitó, aztán eszembe jutott, hogy tegnapelőtt irattárcámba tettem, mert csak azt vittem a szavazásra, és nem maradt Bazsi autójában. Na, meglett. Utána a kártyám nem volt helyén, persze, mert itt, az interneten használtam. Na, meglett az is. 
       Ilyenkor egyszerre érkezik meg mindaz, amit jobb esetben heti vagy napi vásárlással szereznék be. Még nem rakodtam helyre, kifújom magamat, aztán megteszem. Most egy Túró Rudit szopogatok, a kisfiúké mellé magamnak is vettem, hogy én is örüljek. Nagyon finom.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76298)
    2019-10-15  12:32
  4. 2019. október 15. 12:3276298.

    KLÁRÁM ! HA FÉLRELÉPETT, VAGY INKÁBB ELCSÁBULT IS, AZ EMBERI DOLOG, AMI CSAK RÁ ÉS FELESÉGÉRE TARTOZIK. Hiába terjesztették, az emberek tudják, hogy egy ilyen megbotlás nem csorbítja emberi értékeit,-Ezt bizonyítja nagyarányú győzelme. Sokat tett városáért , sokatkellett nyelnie .


    Más a luxusjaht, luxusprotikkal. Ezt a tudják, a lakosok, mertúgy köszönnek Gruppen Morgen !

    előzmény:
    klára13 (76297)
    2019-10-15  11:13
  5. 2019. október 15. 11:1376297.

      Polgármesterünk nagy munka végén volt, nagyon kimerülten, és egyik kollégája mondta neki, hogy ilyenkor legjobbat tesz egy jó masszás. Politikai ellenfelei csapdája volt.
      Az üggyel az orvosi váróteremben találkoztam, egy kis senkiházi szaralak mondta, hogy látta a videót, mesélte, mit látott. Jól leszúrtam, hogy ilyeneket terjeszt egy kitűnő emberről! "Jó, csak úgy mondtam. csak úgy mondtam" hajtogatta, miközben és elmondtam róla a magam egyszerű és szelíd módján véleményemet, hogy milyen piszkos kis szemét, aki ilyeneket terjeszt. Bazsi megmagyarázta, a következő volt az elmélete, amikor szavazni mentünk, akkor mondta: "Van egy hatvan körüli férfi, tudod, milyen ebben a korban a házasélet, és akkor nekiesik egy bombázó, hát hogyne gyengülne el!" Na, mondtam neki, azért te sose gyengülj el, mert Zsófi az életben nem bocsátana meg neked.
       Elmondta a polgármester, hogy 92 éves édesapját megszólította két suhanc, kérdezték, ki a fia, és a válasz után hanyatt lökték. A 92 éves öregembert. Ilyen kampány volt ez. Semmitől sem riadtak vissza. De jól lebőgtek. Az ellenfél a választás után szintén szót kapott televíziónkban, és még ekkor is gyalázta a várost, és hogy majd ők a következő választás után megsegítik. Álmodik a nyomor.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76293)
    2019-10-15  06:31
  6. 2019. október 15. 10:5376296.

      Zsuzsika! Aggodalommal olvasom, hogy megpróbáltatás vár rád. Kívánok minél kevesebb szenvedést, gyors felépülést,

    előzmény:
    Zsumi45 (76295)
    2019-10-15  07:48
  7. 2019. október 15. 07:4876295.

    Zsuzsám, nagyon szépen köszönöm! Remélem haza is jöhetek, legfeljebb leánykáméknál lesz az a "haza". Ha tudok, majd jelentkezem! Járkálni kell, csak ülni, ácsorogni nem szabad. Én is barátsággal gondolok Rátok! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76294)
    2019-10-15  06:33
  8. 2019. október 15. 06:3376294.

    Zsuzsikánk ma kisebb műtétre megy , előre dolgozott, mert pár nap pihenésre szorul.Gondolunk rá ma barátsággal.


     

  9. 2019. október 15. 06:3176293.

    Klárám ! Én is örülök, hogy polgármesteretek félrelépését a családon kívül az emberek is " megbocsájtják ". A kapuzárási pánik és egy elgyengülés nem azonos azzal,, ha valakinek állandó barátnője van . No és nagyon különbözik attól ha valaki luxus körülmények között orgiázik . Erre nem telhet hazánkban még magas rangú állami tisztviselőnek sem saját fizetéséből.


    Mikor együtt volt még a család, különösen mikor fiaim tinik voltak én is sütöttem különleges húsokat, süteményeket. Aztán építkeztünk, nőtt a család , fiam is építkezett, mindezt két fizetésből, lejjebb adtam . Sokat ügyeltem, kertem is nagy volt, befőztem .... Most már ketten maradtunk,  leegyszerűsítettem , de naponta eszünk saját főtt ételt , és csak hétfőn előző napit . Igyekszem egészségesebben főzni, de sokat előre főzők, és csak aznap fejezem be komplett ételnek. Szerencsére a fagyasztó áldott találmány. Ha többet főzök kisebb adagokban lefagyasztom.

    előzmény:
    klára13 (76288)
    2019-10-14  18:49
  10. 2019. október 15. 00:3176292.

    Van egy uvegben-liqev smok-------folyekony fust--,mi inkabb a babba tesszuk,de jo az oldalason is,jo etvagyt!!!!

    előzmény:
    klára13 (76291)
    2019-10-14  21:52
  11. 2019. október 14. 21:5276291.

      Köszönöm, Sheriff. Éppen az utolsó percekben sikerült almalét rendelnem. Mert tízkor lezárják, éjszaka összerakják a kosarat. A füstös ízt lehetne-e megoldani? Mondjuk egy kis máglyát rakni a villanysütőben? 

    előzmény:
    Sheriff-2 (76290)
    2019-10-14  19:48
  12. 2019. október 14. 19:4876290.

    Rövid videó. A sütőben süti.Ha túl sok lé van, azt öntsd ki/le.


                  Best Rib Recipe in the Oven - YouTube

  13. 2019. október 14. 19:4376289.

    Ha nagyon puhára akarod, olyan puhára hogy megfogod a csontot, és a hús leesik róla, akkor süsd akárhogyan.


    Amikor megvan sülve, akkor locsold meg kis alma juiccel/lével. Vagy fedő alatt, vagy alumunium fóliába csavard be, és tedd be a sütőbe kb. 1,5-2 órára.


    A nagyon fontos az, hogy a hőmérséklet 100 C-fok alatt legyen.95 C-fok körűl tökéletes lesz. Ne süsd túúúúúúúúl, mert szétfolyik a hús.


    Jó étvágyat.....How To Make The Best BBQ Ribs You Ever Tasted - On A BBQ The Way Champions Do It


    Mégtöbb videók/információk itt.

    előzmény:
    klára13 (76288)
    2019-10-14  18:49
  14. 2019. október 14. 18:4976288.

      Csupán annyit jegyzek meg, aztán megyek tovább: nagyon elégedett vagyok választásunk eredményével. 
      Most azon ügyködöm, hogy elkészítek egy olyan ételt, amit eddig sohasem, sőt nem is ettem: Barbecue oldalast. Tévében láttam és nagyon megtetszett. Éppen rendelésemmel foglalkoztam, amikor eszembe jutott, Megrendelhettem hát a szószt. Füstölt sót nem kaptam, folyékony füstöt sem, és hát nincs olyan jó kis füstölőm, mint Sheriffnek, De jó lesz így is,Most jutott eszembe, hogy savanyúságot nem rendeltem.Gyorsan módosítok.

    előzmény:
    klára13 (76287)
    2019-10-13  23:18
  15. 2019. október 13. 23:1876287.

      


    Lám, lám, mennyi finom étel előkerült.
    Hiszen nem akartam mást, mint hogy néhány percig elgondolkozzunk az iparszerű állattartás embertelenségén.
    E pillanatban érkeztem haza, Bazsiéktól. Nézem a választási eredményeket, egyelőre semmit sem tudok.

    előzmény:
    jara (76286)
    2019-10-13  15:09
  16. 2019. október 13. 15:0976286.

    Babázós koromban (11- 12 évesen) sokat készítettem krumplis tésztából ebédet anyukámnak. Úgy készítettem, mint Magdika írta. Volt sokfajta nudli. Még rántásos is. Cukorral szerettem azt is. Meg zsírban sült pogácsa, ehhez gombócleves járt. A gombócok lekvárral is készültek. Egy baja volt, nagyokra sikerült.

  17. 2019. október 13. 14:3176285.

    Zsuzsikám !Nekem is magvan ez a könyv , de az én bibliám a Horváth Ilona , és a gázosok szakácskönyve. Ezt szerintem férfiak írták, nagyon egyszerű a leírás . Fánkot nem sütök,csak csörögét , mert nem leszu elég szalagos. No és fánkot miniden sütödében lehet kapni


    Nálam a főzés azért isalakult ki, mert sok nyersanyagot kaptam hozzá, ami olcsóbbátette az étkezést. Ez akkoriban nagy segítség volt, mert bútort kellett vennünk, a kis kocsira  is volt kölcsönünk. Így tudtam spórolni. 

    előzmény:
    Zsumi45 (76279)
    2019-10-13  08:14
  18. 2019. október 13. 14:2876284.

    Az miért büntetés, mi szeretjük a kelkáposzta főzeléket, na persze egy kis husika feltéttel. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (76283)
    2019-10-13  14:21
  19. 2019. október 13. 14:2176283.

    Köszönöm Magdikám !Kipróbálom! Holnap kelkáposztafasírozottatcsinálok, maradt fél fej kelkáposztám. Oénteken büntetésből kelkáposzta fözelék volt az ebéd .

    előzmény:
    Kusza (76282)
    2019-10-13  13:33
  20. 2019. október 13. 13:3376282.

    Nyáron többször beiktatok krumplis tésztát, mikor a szilva érik. Igaz télen is, mert rakok a fagyasztóba szilvát. Nagyon egyszerűen csinálom, olyan krumplit használok hozzá, amilyen éppen van otthon. A krumplit meghámozom, úgy főzöm. Már anyukámmal kitapasztaltuk, ha nem héjában főzzük, akkor nem csinál savat. Csak lisztet kicsi sót teszek bele, tojást nem. Ha nincs krumplinyomó akár villával is jól össze lehet törni. Ilyenkor csinálok nudlit is, és lángost, amit kacsazsírral megkenek.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76277)
    2019-10-13  06:55
  21. 2019. október 13. 11:3276281.

    Nagyon szép-lecsendesedést, hitet árasztó vers.

    előzmény:
    jara (76278)
    2019-10-13  08:08
  22. 2019. október 13. 08:3376280.

    Napok óta gondolataim az elmúlás hangulatában keringenek. A fájdalom, az elfogadás és el nem fogadás...Sok tragédia történik ismeretségi körömben mostanában. Harc és versenyfutás az életért.


    Tegnap egy kis faluban ( Mindszenten) részt vettem egy volt osztálytársnőm emlékére állított kopjafa szentelésén. Ő volt az a Székesfehérváron praktizáló orvosnő, aki tavaly ősszel a férjével végzetesen eltévedt a Salgó vára közelében.(Több híradás foglalkozott keresésükkel. Férje infarktust kapott, ő próbálta újraéleszteni, térerő nem lévén, segítséget nem tudott kérni. Ő eltévedt, hatalmas zivatar tört ki, beesteledett....) Lányai, unokái, egykori diáktársak, kollegák vettünk részt.


    Az enyémek nyugvóhelyét rendbetették a gyerekek, pénteken kimentem, meglocsoltam a nemrég beültetett virágokat, gyönyörűen virágoznak.  

  23. 2019. október 13. 08:1476279.

    Zsuzsám, talán nem is olyan nehéz! Szokás és tolerancia kérdése. Ha a család elfogadja, csak tudatosság kérdése.


    Amíg dolgoztam, és léteztek menzák, munkahelyi üzemi konyhák, az egész család ott érkezett, csak hétvégén főztem. Lányom hasonlóan. Akkor jöttek fel a kilók! Munkahelyemen gyakran feleztük kolleganőimmel az adagot, a fizikai dolgozókhoz volt méretezve.


    Szakácskönyveim egyike: Túrós Emil: Ízesen, gyorsan, korszerűen. 1968! Sok mirelit, félkész és konzerv alapanyagból, egyszerűen elkészíthető étel és variációik szerepelnek benne. Később anyukám háború alatt kiadott tankönyveivel kombináltam, amik ma is megállják a helyüket szemléletükkel. (Természetesen kevesebb zsírral, cukorral!) Már akkor oktatták a kíméletes , tápanyagmegőrző és takarékos ételkészítést. A sütés-főzés mint hobbi csak a nyugdíjas éveimben alakult ki. A Zepter 2005-ben jött be a képbe.


    Örömmel tapasztaltam már tavaly is, hogy a harkányi kórház mennyire egészségesen állítja össze a napi menüsort. Talán még mindig több volt a húskészítmény, mint az én igényem.  Nagy úr a megszokás, sokan kifogásolták, kevesellték.


    Nudli ugyan nem volt, azt és a szilvás-barackos gombócot unokáim kedvéért minden évben elkészítem, mint ahogy a farsangi fánkot is- de csak egyszer.A zsiradékban sütötteket kerülöm.

    előzmény:
    szizsuzsóka (76277)
    2019-10-13  06:55
  24. 2019. október 13. 08:0876278.

    Szervusztok.


    Idehoztam a Fb-ról.


    REMÉNYIK SÁNDOR - HALOTTI BESZÉD A HULLÓ LEVELEKNEK
    Látjátok feleim, hogy mik vagyunk?
    Bizony bíbor és bronz és arany
    És örökkévaló szent szépség vagyunk.
    Ahogy halódunk, hullunk nesztelen:
    Bizony, e világ dőre, esztelen
    Pompájánál nagyobb pompa vagyunk.
    Nem történhetik velünk semmi sem,
    Mi megronthatná szép, igaz-magunk.
    Míg a fán vagyunk: napban ragyogunk
    S ha alászállunk: vár a hűs avar,
    Testvér-levél testvér-lombot takar,
    Ott is otthon vagyunk.
    Ha megkeményedünk és megfagyunk:
    Zuzmara csillog rajtunk: hermelin.
    Bíbor után a fehér hermelin.
    Bizony szépek vagyunk.
    Látjátok feleim, hogy mik vagyunk?
    Ha végre földanyánk része leszünk,
    Ott is szépek leszünk,
    Ott is otthon leszünk.
    És árvaság csak egy van, feleim:
    Az erdőn kívül lenni.
    Otthontalannak, hazátlannak lenni.
    Nagyvárosok rideg utcakövén
    A széltől sepertetni.
    Sok más szeméttel összekevertetni.
    Árvaság csak ez egy van, feleim.
    S amíg itthon vagyunk:
    Bizony bíbor és bronz és arany
    És örökkévaló szent szépség vagyunk.


    1923 október
  25. 2019. október 13. 06:5576277.

    Klárám ! Csináltam párszor, de krumplis nudli elég munkás ám !Csak fehér , héjában főtt krumpliból jó, amit át kell nyomni . A baj az, hogy a most kapható egyszerű krumplinyomók erre nem alkalmasak . Megpróbáltam géppel, úgy egész pépes massza lesz. Nálunk a krupmlis készítmény a tócsi , tócsni.. Géppel apritom a krumplit, teszek bele 1 tojást, lisztet. Pirosra kisütöm, , tejföllel kenve esszük. Másik amit szeretünk az almás palacsinta . Tésztájába teszem az almát, fahéjas cukorral négybe hajtva tálalom. A palacsintákat nagyon szeretjük( az unokák is, ezért mindig sokat kell sütnöm ) . A káposztás cvekedlit is, de annyi a káposzta , mint a tészta. Minden kifőtt tésztát sok töltelékkel készítek. Szeretjük a Puszta pastának nevezett, Jancsó Miklós kreálmányt is. Ez darált húst is tartalmazó zöldséges töltelékkel készül . Mivel elég munkás a töltelék, 4-5 ebédrevalót készítek belőle , lefagyasztom. A káposztát is nagyobb adagban készítem, lefagyasztom és csak tésztát kell hozzá kifőzni frissen . 


    Nehéz összeegyeztetni a kalóriákat, munkabefektetést, árat .....Erre 55 éves tapasztalatom van , azóta gyakorlatilag minden nap főzök ( hétfőre szoktam hagyni, mert az a rendelőben nehéz nap volt. )


     


     

    előzmény:
    klára13 (76274)
    2019-10-12  20:08

Címlap

top