Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. július 29. 08:4778851.

    Szia Éva!


    Örülök, hogy átjöttél ide is Bagolytól! Még az Ajvar szószom száraz dunsztban van, de úgy látom jól sikerült. Egy kicsit nehezen fogtam hozzá, azt hittem, túl bonyolult lesz az elkészítése, de meg volt hamar. Annyit módosítottam rajta, hogy egy kis kanál cukrot is tettem bele, így selymesebb lett az íze.

    előzmény:
    WestHill (78846)
    2020-07-28  23:52
  2. 2020. július 29. 08:4578850.

    Közös fórumnak a Facebook Messenger (v. üzenetek) felületét ajánlanám, ahol ugyanez a folyamatos beírási lehetőség van, csak a párbeszéd lehetőségét, kibővítve csoportosra

    előzmény:
    klára13 (78844)
    2020-07-28  19:06
  3. 2020. július 29. 08:4378849.

    Köszönöm, Klára!


    Jól teltek a napok, családomban fesztelen, vidám a hangulat. Sok emlék tört fel, de az új kis jövevény (másfél éves dédunoka) is nagy figyelmet kapott. 


    Életmódunk csak a távolság tartás szempontjából változott, nincs ölelés, puszi, sok időt töltöttünk a szabadban. (szerencsére mindkét helyen nagy fedett terasz is van, a zuhék sem zavartak bennünket).


    Bízunk az egészséges életmódunkban. Az aktív korosztály dolgozik, ki otthonról, ki pedig a megszokott munkahelyén.


     

    előzmény:
    klára13 (78844)
    2020-07-28  19:06
  4. 2020. július 29. 08:3278848.

    Köszönöm, kedves Éva!


     Örülök neked, új ismerősnek!


    Lassanként majd kicsit jobban megismerjük egymást


    . Szegeden élek. Korábbi éveim  is ennek a szép városnak a vonzáskörzetében teltek.  Vegyészmérnökként, Porcelán Kombinátban dolgoztam.


     Elég hosszú ideje élek egyedül, de magányos nem vagyok, rokonaimmal, lányomékkal unokáimmal igen szoros a kapcsolatom. Kikapcsolódásra pedig társaságom is van, hasonló érdeklődésű, korombéli hölgyek.


    Unokáim felnőttek, két leány. Idősebbik 3 éve igen távolra ment férjhez, Hollandiába. Ő biológia-kémia-fizika irányú diplomás, kutatóintézetben dolgozik. Ifjabbik is társra talált, ő gépészmérnök, helyben, most kezdett dolgozni, és tanul tovább, „mesterképzésben”.


     


    Nos, hogy ez a bemutatkozás tartalmazta-e a legfontosabbakat?   Egyelőre ennyi…

    előzmény:
    WestHill (78847)
    2020-07-28  23:55
  5. 2020. július 28. 23:5578847.

    Zsumi.....mielobbi teljes gyogyulast es jo egeszseget kivanok!  

    előzmény:
    Zsumi45 (78842)
    2020-07-28  17:31
  6. 2020. július 28. 23:5278846.

    Magdika, hogy sikerult az Ajvar szosz? Izlett?


    En zakusztat szoktam csinalni, egy kicsit hasonlit ami linket betettel az ott talalhato zakuszta receptre.Telire nem szoktam elrakni egy 1 literes koruli uveggel csinalok egyszerre es a hutoben sokaig elall. Ahogy mi fogyasztjuk vegtelen egyszeru, mint a zsiroskenyeret, csak termeszetes vastagabban van a kenyeszeleten a zakuszta.

    előzmény:
    Kusza (78841)
    2020-07-28  08:26
  7. 2020. július 28. 23:4378845.

    Hogy miert nem lehet magyar szot hallani erre is megvan a magyarazat, a magyarok szetszeledtek, vagyis beolvadtak a canadai lakossag koze.


    Az olaszok, portugalok, gorogok, idndiaiak, pakisztaniak, kinaiak kitulajdonitottak a varos egy-egy reszet, 56 utan a magyarsag is probalt egy helyen letelepedni, de par ev utan amikor mar megtehettek az igenyuknek megfeleloen megtalaltak a kornyeket ahol elni szeretnenek.


    A idojarassal kapcsolatban, mint irtam a 70-es es a 80-as (72-ben jottunk) evekben sokkal hidegebbek voltak es joval tobb ho is esett, az elmult tel enyhe volt, - voltak minuszok termeszetes - es ho is alig volt, igaz meg itteni viszonylatban is nagyon koran esett le az elso ho, ami par nap alatt elolvadt, mondani sem kell a karacsony sem volt feher. az egesz tel ugy ment el, hogy esett egy kis ho, majd elolvadt.


    A nyarak majd mind nagyon melegek, nem volna semmi baj, ha az eros parassag nem novelne a meleg erezhetoseget, vagy legalabb ejjelre egy kicsit lehulne, hogy ki lehetne nyitni az ablakot. A iden kulonosen meleg a nyar es nincs egy kis szunet sem egy kis felfrissulesre.


     

    előzmény:
    csinomjank (78834)
    2020-07-27  19:46
  8. 2020. július 28. 19:0678844.

      Isten hozott, Zsuzsika!
      Felhalmoztál jó hosszú időre élményeket? Mert nem lehet tudni, mi jön.
      Kissé aggódtam érted, de bíztam benned. Örülök, hogy épen, csupán kis megfázással hazaértél. 
      Kit milyennek láttál? Milyen a család hangulata?


      Képeket egyáltalán nem lehet hozni. Benned bízom, hogy elkészíted titkos topikunkat. Mindnyájunk örömére van egy új barátunk. Jó lenne, ha példájára mások is előlépnének és jönnének velünk. 

    előzmény:
    Zsumi45 (78843)
    2020-07-28  17:36
  9. 2020. július 28. 17:3678843.

    Intercytivel utaztam, jó hideg volt a légkondi, s a kötelező távolság is betartva. Helyjegyeket minden 3 sorba, egyesével adták ki.Képeket dunaparti sétáinkról, váci komp kirándulásunkról, a vadregényes hegyoldal- ahol laktam,virágoskert.


    Ha addig még hagyja, hogy feltegyem.


    nem hagyja...

  10. 2020. július 28. 17:3178842.

    Szervusztok!


    Úgy látom, ide már csak úgy érdemes belépni, ha a gépembe előre beírom a hsz.-t, s csak bemásolom, mert 2-3 sor után kidob, bármennyire igyekszem.


    Nagyon kellemesen teltek napjaim, végére ugyan némi izgalommal. Utóbbival kezdem: Vasárnapra estére (már itthon) nagyon fáradt voltam, s köhögni kezdtem, fájt a szegycsontom környéke, 37,5 fokos hőemelkedéssel. „No itt a korona!”


     Előző héten igen sokfelé jártam, vasárnap pedig 15 családtaggal ebédeltünk, - szabad teraszon. Őket féltettem, de nem keltettem azonnal riadalmat, mondván, reggelig még úgysem tudunk semmit tenni. Sok meleg citromos tea, kalmopirin, priznic a torkomra, szopogatós torok fertőtlenítő. Jól kizzadtam. Reggelre meggyógyultam. Tehát semmi pánik a családnak.


     


     Folyt. Köv.

  11. 2020. július 28. 08:2678841.

    Ma egy szósszal kísérletezek, a Tamás fiamtól kaptam hozzá kedvet. Néha Ádámmal megszoktuk beszélni, ki mit ebédelt, és mondta, valamilyen sült húshoz Ajvarszószt evett. Kíváncsivá tett, hogy milyen is az. Beszereztem a hozzávalókat, egyenlőre fél adagot csinálok.


    https://www.haztartas-ma.hu/index.php/befozes-tartositas /zoldsegkremek/ajvar/

  12. 2020. július 28. 04:3078840.

    Ugy olvasom , hogy bizonyos brit arisztokratak gyermekeinek kijaro titulus .Nem tudom , hogy mi lehet a magyar megfeleloje .


     


     Vagy ,hogy volt -e hasonlo ,egyatalan .


     

    előzmény:
    klára13 (78839)
    2020-07-27  21:17
  13. 2020. július 27. 21:1778839.

    Itt felejtett egy szót ez a gonosz nlc, és elérhető rajta, Janka, a hölgy életrajza.
    Mondd, a "tiszteletreméltó" az angoloknál olyasmi, mint nálunk a nagyságos vagy méltóságos?

    előzmény:
    klára13 (78838)
    2020-07-27  21:12
  14. 2020. július 27. 21:1278838.
    előzmény:
    klára13 (78837)
    2020-07-27  21:10
  15. 2020. július 27. 21:1078837.

     


    előzmény:
    klára13 (78836)
    2020-07-27  21:08
  16. 2020. július 27. 21:0878836.

     "Igyekszem nem foglalkozni múltam szomorú eseményeivel, inkább a jelenre koncentrálok, és élvezem az életet, amennyire lehet.


      Nyolcvanhét éve élek ezen a világon és sok mindent átéltem: jó, rossz, de főleg nem mindennapi dolgokat. Egész életemben folyamatosan alkalmazkodnom kellett, és most lazíthatok. Talán meglepő, de semmit sem bántam meg. Most vagyok a legboldogabb, és feltett szándékom, hogy száz évig fogok élni. És még ma is sokszor felteszem magamnak a kérdést: "mi jöhet még?"


    előzmény:
    csinomjank (78835)
    2020-07-27  19:55
  17. 2020. július 27. 19:5578835.

    Es hany evig elvezhette a  vagyonat a 86 eves udvarholgy ? 


        Micsoda sorsok ! 


        Vege a karantennek ! Ma voltam eloszor kint .  "Csak ot percre" - mondtam a ferjemnek . "Nem hiszem , hogy tobbet birnek csak szoktatom


     magamat a regi eletemhez ! ."


      Tipegve  indultam el  es   regi formamban tertem haza 40 perc multan ! 


     


      Elkepeszto , hogy 2 het bezartsag utan , hogy megrendul az ember onbizalma ! Es , hogy a  minden napos setak mennyire fontosak !


     

    előzmény:
    klára13 (78829)
    2020-07-27  17:45
  18. 2020. július 27. 19:4678834.

     O nem is tudod , hogy  milyen szerencses vagy , te ,aki olyan helyen elsz ,ahol majd 6 millio lakosbol 


     54 .000 et foldidnek mondhatsz !


       Itt az osszlakossag meg nem eri el 3 milliot ,amibol  talan 300 magyar ember van .


     


     Es megis szoktam osszefutni magyarokkal . Bizonyos szupermarketekben ,bizonyos napokon majdnem biztos ,hogy hallok


     magyar beszedet . 


     


     Tizenyolc eve koltoztunk ide . Pont ebben a honapban . A ferjem bolondos otlete volt - mikor mindenki menekul a nyar kozepen ,o akkor


     hozott ide minket . Nagyon nehez volt igy honfitarsakat talalni . Azt a nyarat egy fergeteges nyari fesztival mentette meg . Egy gyerekunk volt meg csak  . Szegeny , nagyon egyedul volt . De az iskola es az uj kihivasok feledtettek vele az elso hetek maganyat .


     


     Hogy fuleltunk , hatha hallunk magyar szot !  Egy es felevet kellett ra varni . Ketto no sok gyerekkel setalgatott  a parkban es felszabadultan


     beszelgettek  a fogyokurajuk nehezsegeirol . Fesztelenseguk oka  az volt , hogy nem gondoltak , hogy valaki megerti oket . Jot nevettek ,mikor kommentaltuk  a  temat . :)  


     


      Hat akkor feletek nincs olyan hideg  -  en mindig azt hittem ,hogy a nagy tavak  kornyeken szelsoseges az idojaras  - nagy hidegek es nagy melegek  jellemzik ! 


     

    előzmény:
    WestHill (78802)
    2020-07-23  04:15
  19. 2020. július 27. 19:2678833.
  20. 2020. július 27. 19:2378832.

    kicsit  elkesett hozzaszolas -  ha a naccsagos nlc megengedi 


    https://www.youtube.com/watch?v=aBwG-gbN8iw

  21. 2020. július 27. 19:1278831.

     Acsatorna neve: Epic Drama.


     Az alany és állítmány számának egyeztetése már nekem sem megy, látom.
      Be kellett jönnöm a teraszról, mert ilyenkor érkeznek a gerlék vizet inni. Van egy szegény magányos: anyja félrelépett, és nagyon rosszul sikerült az utód. Első fele gerle, hátsó része inkább házigalamb, és szárnya szegélye fehér. Iszonyatos hangja van, burukkolni igyekszik, de valamiféle repedtfazék hang jön ki belőle. Nem csoda, hogy nincs párja. Szurkolok neki, hogy találkozzon valakivel, aki kedveli a különlegeset.

    előzmény:
    klára13 (78830)
    2020-07-27  17:54
  22. 2020. július 27. 17:5478830.

     Egyébként háztartásommal foglalkozom, nagyon lassan megy. Mafőzők egy kis tésztát, vásároltam mindenféle szószokat rá. Bár nekem legjobban az olivaolajos, foghagymás ízlik legjobban. És vetettem kétféle árvácskát, enek itt van nagyon az ideje, és vetek most szarkalábat is, mert azt is most lehet.  Így telnek napjaim, de valami könyvet ismét elő kell vennem, bár van egy csatorna, az Eoic Drama, amelyen nincsen reklám és kanadai, angol és ausztrál filmeket vetítenek. A szecesszió idejében játszódnak, és nagy örömöt szereznek nekem az akkori kosztümök látványa. Csodaszépek.

    előzmény:
    klára13 (78829)
    2020-07-27  17:45
  23. 2020. július 27. 17:4578829.

      Magdikám, csak ott vagyok, ahol mindig. Sehol.
      Nagy munkával fűztem egy hosszú gyöngysort, csodaszép gyöngyökből - holdkő, rózsakvarc és akvamarin -  és volt egy csavar benne, hogy különleges legyen, de nem jött be. Rossz volt az elképzelés. Vagyis az ekkora gyöngyökre alkalmatlan. Sebaj. Minden nem sikerülhet.
       Meglepően kellemesen fejeződött be az udvarhölgy könyve: 86 évesen végre felszabadult, senkit sem kell szolgálnia - bolond férje teljes vagyonukat, a birtokot, a kastélyokat szolgájára hagyta, de fia egy részét visszaperelte - tehát végre szabad lett, és most boldogan, felszabadultan utazgat, kedve szerint, amire mindig is vágyott.

    előzmény:
    Kusza (78828)
    2020-07-27  16:21
  24. 2020. július 27. 16:2178828.

    Klára hol vagy?

  25. 2020. július 26. 06:1278827.

    Kedves szokás munka közben dalolni. Nálam az a néni tette, aki kisebb fiamra vigyázott, majd utána még 26 évig járt hozzám hetente. Ő énekelt takarítás közben mindig . Mosolyogtam , mert ha takarítanom kell , nincs kedvem énekelni

    előzmény:
    jara (78825)
    2020-07-25  22:28

Címlap

top