Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. augusztus 5. 05:4378926.

    Vetem a kertembe , Még nagy cserépben van, ősszel kiültetem.

    előzmény:
    csinomjank (78917)
    2020-08-04  16:44
  2. 2020. augusztus 5. 05:4078925.

    Úgy tudom , nem mennek .Egyikük a barátnőjével volt és a családdal nyaralni. Másik zárkózottabb, most vannak Pécsett , ahol unokám albérletében laknak és a környéken kirándulnak . Itteni unokámat a műegyetemen kiválasztott emelt szintű informatikusképzésre vették fel. A bennmaradás feltétele a négye átlag szemeszterenként . Nagyon magas pontszáma volt, 480 . Két emelt szintű érettségi , és egy nyelvvizsga .

    előzmény:
    klára13 (78921)
    2020-08-04  19:22
  3. 2020. augusztus 5. 05:3378924.

    Egyszerűen oldtam meg.Beírtam a fészre a szöveget, ide bemásolom.


    Mozgalmas . napjaim vannak. Szilvalekvárt főztem ( nem a klasszikus módon). Leszedtünk megint csomó almát . Mi kb 15 kilót, a szomszéd fiatal apuka kb 30 kilót.Utána futkostam szétosztani a szomszédságban, ahol gyerekek vannak. Még minidig van . Almalevet is csináltam .A paradicsomokkal is sokat vesződtem amíg alaposan lekacsoltam . Tegnap kiporszívóztam a két lakószintet. Nem alaposan, de így is 2 órámba tellett. . Sajnos már kevésbé bírom. 2 óra fizikai munka elfáraszt. A konyhai munkát szétdarabolom. Ebéd főzés közben rakodok, és délután.

  4. 2020. augusztus 5. 04:0878923.

    Lehet rosszul fejeztem ki magam amikor a fiam es a menyem ketnyelvu hazassagat emlitettem, mivel a nyelv amit mindketten beszeltek az angol volt, igy a gyerekek ezt tanultak meg ez az anyanyelvuk.


    Az unnep ami elmult Civic Holiday nevre hallgatott.


    Az eso nem frissitette fel a levegot, egy kicsit lehult, de nagyon paras a levego es elindult ujra a nagyobb felmelegedes, minden nap melegebb lesz eros paratartalommal.


    Egy het unnep van nalatok, barkit unnepeltek egy het alatt alaposan meg lehet unnepelni.


    Nalunk sokkal nagyobb szigor van, nagyon le van csokkentve a kavezok, ettermek befogadojepessege es erre is csak az elmult pentektol van lehetoseg, eddig zarva voltak. Kerthelyseg szerusegek voltak es vannak, de ott is a ket meter tavolsagnak meg kell lenni az asztalok kozott. Ami uszomedencet kinyitottak ott is csokkentett letszammal lehettek a vizbe es megszabott ideig, a tobbiek addig sorbaalltak vartak mig rajuk kerult a sor.


    Mi a zsufolt helyeket mindig elkerultuk, most sem szeretem, de rendzavarasrol nem beszeltek, amit en latok az emberek nyugodtak, figyelmesek es a megengedett szabalyok szerint viselkednek, a maszk viselese a szabadban nem, de az uzletekbe a tomegkozlekedesbe, sot meg az apartmanok liftjebe, mosokonyhajaba is kotelezo. 

    előzmény:
    csinomjank (78918)
    2020-08-04  16:56
  5. 2020. augusztus 5. 03:4678922.

    Klara, hogy hogy kivansz megszolitani az teljesen a te valasztasod.


    Orulok, hogy jobb hangulatba vagy ma, en megertem, hogy 14 ev utan nehez megvalni a topiktol, hiszen eleted resze lett az evek folyaman, van ido, majd eldontod, hogy melyiket akarod, hiszen  Zsuzsa jovoltabol megnott a valogatas lehetosege.

    előzmény:
    klára13 (78920)
    2020-08-04  19:07
  6. 2020. augusztus 4. 19:2278921.

      Zsuzsóka, most van szó a gólyatáborokról. Nagyon veszedelmeseknek tartom őket. Most Sopronban családi összejövetelen több tíz ember fertőződött meg. A gólyatábor talán még szabadosabb, mint egy családi buli. Unokáid átérzik-e a veszélyt? Ma már köztudott, hogy a fiatalok semmivel sem védettebbek az időseknél. Gondolom a lefolyás súlyossága más.  Olyasmit is hallottam, hogy egyáltalán nem lehet tudni, hogy a betegségen átesettek szerveiben  mekkora kárt tett a vírus. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (78900)
    2020-08-01  11:11
  7. 2020. augusztus 4. 19:0778920.

      Köszönöm kedves szavaidat, Évike.  (neved jó így?) Időnként elanyátlanodom, valószínűleg gyártási hiba ez. Hamar elmúlik rossz hangulatom.

    előzmény:
    WestHill (78911)
    2020-08-04  00:27
  8. 2020. augusztus 4. 18:5978919.

     Zsuzsika, kár kapkodni, és főképpen kár türelmetlenkedni. Miért zárnád be hatunk titkos topikját? Közös az, ahogy a gyűjtsük is mindig az volt, bárki nevéhez kötődik. Majd kialakulnak a dolgok.

    előzmény:
    Zsumi45 (78901)
    2020-08-01  18:30
  9. 2020. augusztus 4. 16:5678918.

    "Az en fiam felesege olasz volt, mivel ketnyelvu hazassag volt igy ertheto, hogy a kettojuk kozosen beszelt nyelven beszeltek es igy a gyerekek is azt tanultak meg."


     akkor , ha jol ertem  olasz nyelvu is az unokad ? akkor mar ketten vagytok a topikban , nagymamak ,akiknek az unokai olaszt beszelnek !


    ___________


    koszonom a padlizsan tanacsot . majd, ha szemelyesen megyek vasarolni ,akkor probalok karcsukat keresni .


    ________


    valami nemzeti unnep volt feletek ?  az eso  es a felfrissules az jo .


    itt is epp az egy hetes nagy unnep van . a korlatozasok ellenere  - hogy elvileg korlatozott szamban  lehet csak belepni zart terekbe ... tele volt a hatalmas mall frusztralt emberekkel  - mert   csak ugy leulni nem lehet  -  csak korlatozott szamu kavezo nyithatott ki ,ami  mind tele volt  ... mi ebben a racio ? igy a keves nyitott kavezo tomve volt .  ha tobbet engednenek kinyitni ,jobban eloszlana az embertomeg -  nekem is ugy megfajdult a labam -csak keringtunk azon a nagy helyen ...ugyanez volt  a szabadidos klubbunkban - ahol csak egy medencet engedtek kinyitni . meg soha ennyi embert nem lattam a kinti medenceben , mint most , hogy korlatozasok vannak !

    előzmény:
    WestHill (78911)
    2020-08-04  00:27
  10. 2020. augusztus 4. 16:4478917.

     Egyszer voltam arvalanyhaj mezon . Olyan regen volt ! Meg ovodas koromban .Kivittek az egesz ovis csoportot .


      Ott akkor szedegettunk . Aztan soha nem lattam tobbet ilyet ! 


     


     


     

    előzmény:
    Kusza (78915)
    2020-08-04  13:27
  11. 2020. augusztus 4. 13:4778916.

    Tegnap megnéztem a Konyhafőnök műsort, de csak azért, mert jelezték, hogy egy ismerősöm is indult. Sajnos még tegnap nem került rá a sor, így ha kíváncsi vagyok rá, ma is nézhetem. Nem szeretem ezt a műsort, azt a sok kapkodást, amit csinálnak, engem nagyon idegesít. De mit is lehet öt perc alatt csinálni, annyi időt kapnak. Még ha fiatalabb lennék, akkor sem indulnék. Elég sok megaláztatásban van részük, különösen akkor, mikor a zsűrizők ki köpik a főztjüket. De hát a pénz reményében mindent feladnak.

  12. 2020. augusztus 4. 13:2778915.

    Janka olyan régen volt, meg nagyon rövid ideig voltam cserkész, már csak a ruhájukra emlékszem.


    Ma az árvalányhaj védett nővény, nem szabad leszedni.

    előzmény:
    csinomjank (78914)
    2020-08-04  12:49
  13. 2020. augusztus 4. 12:4978914.

    Olyan cserkész kalapom nekem is volt egyszer -valami ocska vasari  valtozatban !


     


    Anyu haragudott erte -  szerinte az arvalanyhaj rossz szerencset jelent !


     


    Meselj rola , milyen volt a cserkészek elete ! Nagyon mas volt , mint az uttoroke ? 


     

    előzmény:
    Kusza (78913)
    2020-08-04  08:20
  14. 2020. augusztus 4. 08:2078913.

    Képzeld el Janka, hogy még én is voltam cserkész, igaz csak nagyon rövid ideig, mert jöttek az úttörők. Az utolsó percig kitartottam, de csak megszűnt. Nem érhettem meg, hogy legyen nekem is árvalányhajas kalapom, amire úgy vágytam.

    előzmény:
    csinomjank (78909)
    2020-08-03  22:26
  15. 2020. augusztus 4. 08:1678912.

     Szervusztok!


    Talán megjavult a szerver? Úgy látom regaszkodtok a megszokotthoz. Tanulni sosem késő, s könnyen megtanulható a facebook sokszínűsége.


    Engemet azzal bátorítottak utódaim, hogy elrontani semmit sem lehet, egy dolgora figyeljek épp melyik oldalon vagyok. Ezt pedig a felső sor kis jelecskéivel lehet kiválasztani, amire rákattintva beszíneződik, s csak rá kell pillantani. Párszor végigmentem, anélkül, hogy valahova is írtam volna, s így megismertem. A főoldal (és Hírfolyam) a kis házikó, a Csoportok pedig a cicatalphoz hasonló ( (középen nagyobb folt, körülötte kis foltocskák). A keresztnevednél a saját profilod látható...s így tovább. A legszélső nyilacskával a biztonsági beállításaidat tudod módosítani. 


    Ha úgy döntötök, hogy mégsem, bezárom és törlöm a létrehozott zárt és titkos csoportot. Ha valaki mégis belépne , akkor először a Messengerben ("üzenetek", ha nincs messengere) kérem keressen meg! 

  16. 2020. augusztus 4. 00:2778911.

    Az en fiam felesege olasz volt, mivel ketnyelvu hazassag volt igy ertheto, hogy a kettojuk kozosen beszelt nyelven beszeltek es igy a gyerekek is azt tanultak meg.


     Itt ez a hetvege hosszu hetvege volt, egy nagyon kicsit lehult a levego, de aranylag eleg sok eso esett, egyebkent sem szokott sok eso esni, de ez a nyar nagyon szaraz volt, igy gondolom csak az panaszkodott az esore aki programot csinalt a hosszu hetvegere. A paras ido termeszetes nem szunt meg az hozzatartozik a canadai nyarhoz.


    A masik hozzaszolasodba a padlizsanrol irsz, eloszor is, ha veszel a szep karcsuak kozul kell valogatni, ha a padlizsankremet keszitem, akkor megszurkalom villaval es a micro-ba szoktam megsutni, ha zakusztahoz sutom, akkor meg aluminium foliat rakok a villanytuzhely legnagyobb fozolapjara es lassu fokon allando forgatassal megsutom, a piros vastaghusu itt bell paprikanak hivjak, ugyanigy jarok el.

    előzmény:
    csinomjank (78909)
    2020-08-03  22:26
  17. 2020. augusztus 3. 22:5478910.

    Klara, a vers nagyon szep, de ami faj es ragaszkodunk hozza attol nem szabad bucsut venni, en is szivesebben valasztom a jo oreg NLC-t, megha sok bosszusagot is okoz, latod nem allt meg az elet a topikon, ne szenvedj es ne legy maganyos. 

    előzmény:
    klára13 (78908)
    2020-08-03  22:24
  18. 2020. augusztus 3. 22:2678909.

    Hat nalunk is hasonlo a helyzet ,amelyik gyerek itt szuletett , az nem tokeletesen beszel . De beszel . A nagylanyom  otthon nevelkedett es kamaszkoraban jottunk ki csak .


    Nem minden nep vesziti el a nyelvet elszakadva . Egy titkarnovel beszelgetesbe elegyedtem egyszer a gyerekek sulijaban es kiderult , hogy jordan allampolgarsagu cserkesz . Ekkor tudtam meg  , hogy a cserkeszek egy nagy csoportja meg a 19. szazadban menekult arab foldre a cari onkeny elol . Es azota is ketnyelvuek .


    Meg egy hires magyar -cserkesz szineszno is volt  Egyiptomban .


    ____


     ez az ingatlanos bacsi azota is rejtely szamomra is ... voltak amerikai ismeroseim ,akik egyszer egyutt vacsoraztak vele  es toluk tudom , hogy beszel angolul - tukorforditassal teszi a szavakat  egymas melle , borzaszto az akcentusa- de beszel valamit 


    lehet , hogy mar nem is el ...


    ______


    hat most megjott a paras ido ...  programot is lehetne kintre szervezni - de ot -tiz perc utan az ember mar nem birja ...

    előzmény:
    WestHill (78859)
    2020-07-30  03:18
  19. 2020. augusztus 3. 22:2478908.

     Azt gondoltam, hogy ide soha többé nem írok. Mert ha valami véget ért, akkor véget ért. És mégis megszegem korábbi  elhatározásomat. Mert hiányzik a Gyűjtsük álmainkat. E pillanatban nagyon magányos vagyok, szenvedek ettől. Ez már mindig így lesz, és "érthetetlen hogy mindig így lesz ezután!"

    előzmény:
    Mozdonj (78891)
    2020-07-31  07:57
  20. 2020. augusztus 3. 22:1578907.

    Nem hiszem , tul sok a virus arra . Mar egy fiokom teljesen lebenulva evek ota .Pedig csak annyit tettem , hogy a privat uzenetben rakattintottam valamire ,ami akkor ugy nezett ki , mint egy volt osztalytarsnom video uzenete .


    Nem ertem , hogy nincs masik magyar forumfelulet  ,amit hasznalnatok ? Hoxa vagy ilyesmi ? 


     

    előzmény:
    jara (78902)
    2020-08-02  01:18
  21. 2020. augusztus 3. 22:1078906.

    Akkor jo ! 


     En is szeretnem tudni  a titkat  a padlizsannak ,amit csak betolok egeszben a sutobe es kesz .


     Allitolag a nagy padlizsanok  szoktak bekeseredni .Vagy a regebbi fajtak . Vannak ujak ,amibol kinemesitettek a kesernyes izt .


    Szoval jo lenne tisztan  latni padlizsan ugyben . Ennek hianyaban keszen veszem  a mutabbal t  , -az arab padlizsan puret ! 

    előzmény:
    Kusza (78895)
    2020-07-31  11:44
  22. 2020. augusztus 3. 16:5678905.

    Minden szépet, jót!

    előzmény:
    Kusza (78904)
    2020-08-03  08:22
  23. 2020. augusztus 3. 08:2278904.

    Jó reggelt szép hetet kívánok mindenkinek!

  24. 2020. augusztus 2. 04:1378903.

    Szép vers ! Kell tudni búcsúzni, különösen a fájdalmaktól sérelmektől . Ami szép volt az életben megjelenik néha álmunkban , vagy déja vú  érzésben . A fájdalmak is feltörnek. Kell tudni felejteni, változni . Így lesz bölcsebb az ember. A mai technika lehetővé teszi, hogy képek százait kattogtassuk el ünnep alkalmából , és lehetőség van mindezt megőrizni számítógépünkön. Ha visszanézzük, kevés olyat látunk, ami komoly érzelmeket vált ki. 


    Sok képet készítettünk unokáink nyarairól , családi ünnepekről a 4 "kicsi " részére. Bőven meg kellett tizedelni a képeket, hogy végignézésük ne váltson ki unalmat . Néha a sok kevesebb, mint a kevés


     

    előzmény:
    klára13 (78897)
    2020-07-31  20:45
  25. 2020. augusztus 2. 01:1878902.

    Éjjel hűtök nyitott ablakokkal. Nappal csukom, és sötétítek a szobában. Így a dél körüli pihenőmet általában 26 fokban töltöm.


    Hajnalban végzem a kerti munkát, takarva minden "szúnyog-legelőt". Még így is van élelmes egyed ami anyagon keresztül is csíp.


    Janka kedves, Te tudsz jönni a facebookra?

    előzmény:
    Zsumi45 (78901)
    2020-08-01  18:30

Címlap

top