Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2008. június 11. 15:4822551.

    Klárim!

     

    Igazából az a helyzet, hogy nincs pihenőnapom, úgy tűnik, hogy lesz munkahelyem csak ahhoz tanulni kell, mert szintúgy vizsgázni kell belőle. Szóval ide- oda járkálok a munkahely és a lakhelyem között. De nagy boldogság ez nekem!

    Nem beszéltünk még erről, igazából kézen fekvő lett volna, hogy szóba jöjjön, de valamiért még nem került témába. De nagyon jó ötlet, majd írok is neki, hogy beszéljünk erről :)

    Hogy telik a heted? Hiányoznak unokáid és Zsófidék? Vagy élvezed a csendet?

    Képzeld! Mondtam, hogy találtam egy nagyon jó könyvet? Az a címe, hogy Angyal küldő szolgálat. Érdekel, utána nézek, hogy milyen, ma nem volt nyitva a könyvesbolt, ahol láttam.

    előzmény:
    klára13 (22545)
    2008-06-11  14:20
  2. 2008. június 11. 15:4522550.

    Klárim!

     

    Nem voltam vizsgázni, tudod, átraktam az időpontot, hogy biztosan jó jegyet kapjak!

    Puszi

    előzmény:
    klára13 (22530)
    2008-06-10  21:47
  3. 2008. június 11. 15:4222549.
    Klára, már jobb, csak akkor volt rossz, amikor kitette a lábát a fiam, így kicsit sajnáltam magam.
    előzmény:
    klára13 (22548)
    2008-06-11  15:06
  4. 2008. június 11. 15:0622548.

    Ó, hát a kezdetektől tudunk a szalmonella veszélyről. Ezért sohasem a teknőctó vízében mosogatunk. Nem is fürdünk benne. És külön cső van vizük szivattyúzásához.

     A tojásokról jól gondoskodtam. A legfontosabb az volt, hogy megtartsam őket eredeti helyzetükben. Ha megfordítják, elpusztulnak, mert rögzítés nélkül van belsejük; mások, mint a tyúktojások, amiket nyugodtan lengethetünk, lobogtathatunk, attól még kikelnek belőlük a kiscsibék.

    Elállt az eső, most lemegyek palántázni, Magdikám. Te talán gyúrhatnál egy fincsi túróscsusza tésztát! Vagy sodorgathatnál, tudod, azzal a kis fa vacakkal. Az a legfinomabb. 

    előzmény:
    Kusza (22547)
    2008-06-11  14:39
  5. 2008. június 11. 14:3922547.

    Jó helyre raktad azokat a teknőc tojásokat?

    Vajon Zsófi, majd mit szól hozzá, hogy a tenőcök szalmonela veszélyt jelentenek. 

    előzmény:
    klára13 (22546)
    2008-06-11  14:26
  6. 2008. június 11. 14:2622546.

    Magdikám, mondogasd magadnak, hogy "remekül érzem magam, remekül érzem magam" - ezt addig kell szuggrálnod, amíg papagájod  mondja veled.  A  baj, hogy  mintha eléggé szűkölködnél papagájokban!

    Sajnos, nekünk is csupán szárnyatlan páncélosaink vannak...

    előzmény:
    Kusza (22544)
    2008-06-11  14:19
  7. 2008. június 11. 14:2022545.

    Gondolom, ma, kicsi Anita, szabadnapod van a tegnapi jó vizsgád után. Hiszen van néhány napod a következő szigorlatodig.

    Kérdeztél egyszer bennünket, hogy jövőre melyik "műfajt" válaszd, hogy vajon a gyermekvédelem stimmel-e Neked. Azt gondolom, tanácsadód ismer Tégedet igazán, és ő tud érdemben segíteni döntésedben. Már beszélgettetek róla?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22529)
    2008-06-10  21:33
  8. 2008. június 11. 14:1922544.

    Hasonlókat kívánok én is, mármint szép napot!

    Klára, nekem már sehogy se jó, vágytam az egyedüllétre, most meg olyan rossz, hogy holnapig nem lesz itthon senki.

    előzmény:
    klára13 (22542)
    2008-06-11  09:14
  9. 2008. június 11. 14:0422543.

    Borzalmas világok vannak, Janka. Sajnos, hazánk is ilyesmi felé megy. Pénz beszél, kutya ugat. És a távoli jövő... de maradjunk egyelőre jelenünkben. Úgy látom, ennél csak rosszabb jöhet.

    A legszörnyűbb hidrogénezett étel a margarin. A hidrogénezett  olajat tovább hidrogénezik, és elhitetik, hogy tele van vitaminnal, sőt a szív legjobb gyógyszere, a SZÍVBARÁT margarin. A reklámok, amelyek azt hitetik el, amit hinni szeretünk, mindig győznek.

    A nyúl kicsikét harap, ikább csak csíp. A jó ég tudja, mit akar. Most nagyon magányos, mert különben Beni folyton körülötte van, beszél hozzá, kapargatja. Talán kellene vennem valami NYÚLBARÁT izét, akár  margarin lehetne... Persze kedvelem én is, de azért kevés időt töltök vele. Lehet, hogy bíztatni akart hosszabb maradásra.

    Úgy tűnik, Medárd dolgozni kezd. Most jöttem fel, össze kell szednem ezt-azt, szerszámokat.

    előzmény:
    csinomjank (22541)
    2008-06-11  07:44
  10. 2008. június 11. 09:1422542.

     

     

     

     

                 Szép napot kívánok!

     

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  11. 2008. június 11. 07:4422541.

    Szia Klara ! Tobbet esszel ,mint erovel(penzzel) .Kell tetanusz a nyulharapas utan ?

    tegnap mi is szereltunk itthon -tevet -muholdas vevot .Bele nem nyultunk -csak kiprobaltuk -annak ellenere -hogy a szerelo azt mondta -hogy beteg a gep -vegyunk ujjat .Es mukodott !

     Nyul nem harapott .Csak megdobbentem megint -hogy hol elek .Kislanyom csuszkalt az egyik plazaban valami felfujhato csuszdan .Mar regota alldogaltam -mikor is a tulaj ulohellyel kinalt .Csakmikor leultem -akkor vettem eszre -hogy egy babysittert allitott fel a helyerol .Nagyon szornyu erzes volt .Gyorsan felalltem -mondtam -hogy ugy is megyunk .Mikozben huzta  szandaljat a kislanyom -probaltam volna kommunilkalni a bebysitter-rel .ramosolyogtam -o meg remulten ugrott fel "megis le akar ulni ,asszonyom ?" 

    Ezt  a kasztrendszert utalom itt .

    Otthon is elofordult - hogy nem bantak velem megfelelokeppen -de hogy en ebbe belemenjek -azt nem tudnam elkepzelni . 

    Egyszer a retesboltbam epp csomagolta -a no a retesmet -mikor szinte eldobta es lihegett "igen is ugyvedno -mit parancsol kedves ugyvedno "

    Hat en nem hagytam szo nelkul a dolgot -es otthagytam a retesuket es tobbet felejuk sem neztem . Tonkre is mentek . 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. június 11. 07:2822540.

     szia Bbohar es Mindenki !

     

    A hidrogenezett olajok meggatoljak a cukor felszivodasat a sejtekben .Egyes elmeltek szerint a kettes tipusu cukorbetegseg valami ujkori talalmany . es osszekothetp idoben ezen etolajok elterjedesevel .Majd minden etolajat hidrogeneznek -ami otthon kaphato .Ra van irva .

     

    Szules utan visszahivtak ellenorzesre -de olyan faradt voltam -hogy keptelen voltam bemenni ..Igy maradt az otthoni ujjbegyes ellenorzes .Reggeli es delutani .

     

    Aztan volt egy mutetem is -akkor igazan atneztek .

    Nekem ketto bikam van es egy rakom . a nagylanyom 19 . a kisfiam munkaunnepen szuletett . Beneztem a blogba -es tenyleg aranyos .

    az ido itt mindig egyforma .40-50 C .OLykor nagyon fujja a szel a homokot .Eso majd csak ugy novemberben  ,decemberben varhato .

    előzmény:
    Bbohar (22503)
    2008-06-08  22:15
  13. 2008. június 11. 03:4422539.
    Szoval de telefont szereltel ma??? leveszem a kalapom...ez mar igen! DE vajon..ZSofinak is mukodik mostan...? Biztos???Nem Mozzillaval szoktam netezni, hanem Safari-val, ami sokkal maflabb. Van Mozzillam is, de csak ujabban- valahogy sosem jut eszembe arra kattintani. Akkor majd megprobalom, hatha ugyesebb......Itt van aki tart a teknocoktol- allitolag Salmonella veszely miatt. Tudod, en nem kedvelem a kigyot-bekat-rokonsagat.............Keszulodik a szentcsalad, talan holnap utrakelnek Betlehem iranyaba. Igaz, meg van 2 het hivatalosan, de Agnes szukol, szorong, szerinte szinte akarmikor. Egy het mulva lesz telihold.Megyek, osszeszedem a stafirung ram eso reszet- feltucat parnat, pledet, torlokozot- a szuleszno eloirasa szerint.Jo ejszakat! Ma engem sem kell ringatni majd.
    előzmény:
    klára13 (22533)
    2008-06-10  22:35
  14. 2008. június 11. 03:3622538.
    Hm...marpedig az en szoknyam...vakondszurke. Olyan idosodo, erettebb allat az illeto. Tudod, attol fuggoen merrol esik ra a feny..szurkesfekete- feketesszurke...Ki zsarol KIT-erzelmileg???
    előzmény:
    klára13 (22531)
    2008-06-10  21:59
  15. 2008. június 10. 23:0022537.

    Klára, egyre gondoltunk, éppen most akartam elköszönni. Akartam mondani, hogy jobban teszed, ha lefekszel, nehogy valami más baj is elérjen.

    Aludj jól, álmodj szépeket!

    előzmény:
    klára13 (22535)
    2008-06-10  22:50
  16. 2008. június 10. 22:5722536.
    Úgy élveztem, még így is betegen az unokák társaságát, olyan aranyosak tudnak lenni. Szeretik máskor is, ha szét van nyitva a kanapé, persze ezt csak én szoktam megengedni nekik, ha nincsennek otthon a szülök. Most ott feküdtek, egymás mellett, és többször kérték, hogy vakarjam a hátukat. Most kihasználták, hogy betegek, tudták, hogy megesik rajtuk a szivem. Benedeken nevettem magamban, Ádámot oktatta, hogy mit csináljon, hogyan lehet hamarabb túlesni a bajon. De ma már ők is jobban lettek, Tamás mondta, hogy Sárát, ma az iskolában kapta el, ugyan ez a baj.
    előzmény:
    klára13 (22534)
    2008-06-10  22:41
  17. 2008. június 10. 22:5022535.

    Na Isten tényleg nem bottal ver!

    Magdikám, eltűnt a keret a monitoron, kikapcsolni is lehetetlen az egérrel, a gombbal kell leállítanom, és a képeket sem tudom megnézni, mielőtt feltenném. Ezért elmegyek aludni. Jó? Te szintén?

    Ajándék ez a nap.

    De már reggel tudhattam volna: a Kínai Bölcsek jól letoltak, hogy éretlen vagyok, és minden bajomat gondolkodásommal okozom. Hát, igen. El kellett volna felejteem Tomi fülét, a teknőcöket, a nyulat... na, jó, hogy másképpen történt, és most már minden rendben van.

    Aludj jól, álmodj valami szép megfejthetőt!! Puszi! 

     

    előzmény:
    klára13 (22534)
    2008-06-10  22:41
  18. 2008. június 10. 22:4122534.

    Magdim, örülök, hogy meggyógyultál. Tudom, milyen rémes betegség ez. A fiúk nyűgös  betegek, mint a férfiak általában? Enyémek nagyon.

     

    Persze, lehet, hogy a vakond is őszül!

    "Deres már a határ!

    Őszül a vén vakond..." 

     

    Igazad van, Kanadában a mókus is szürke! 

    előzmény:
    Kusza (22532)
    2008-06-10  22:19
  19. 2008. június 10. 22:3522533.

    Ma csendes napot akartam tartani, és gészen más sikerült, azt hiszem, ezért lettem pipa egy pillanatra. Bocsánat. Leginkább magamtól, hogy EZT tettem velem, mármint az idegeskedést.

    Kata, a Mozzillán valamit ki kell nyitni ahoz, hogy MINDENT  használni tudj, kurziválhass, fejecskéket rakhass, és így tovább.  Tegnapi vendégem megjavította vele az nlc-met.

     

    Mai napom katasztrófa. Vagyis, ahogy tekintjük, nézőpont kérdése minden. Tomit orvoshoz kellett vinnem, mert megint begyulladt a füle. Az orvos bíztatott hogy három kutyája közül kettőnek mindig gyulladt a a füle, mert a beteg fül szinte gyógyíthatatlan, a  baj mindig visszatér.  Azért kitenyésztetem a bacit, ami okozza, hátha mégis likvidálható. Kata, Te, Réka esetleges parzitáit  vagy baciit megnézted már nagyítóddal?

     

    A telefonszerelőket hónapok óta hiába vártam. Most eltökéltem, hogy véget vetek az áldatlan állapotnak, átkötöm én az emeletre. Annak tudatában, hogy mi nők egy szemöldökcsipesszel, körömollóval akár atombombát is szétszerelünk, ha akarunk.  Sakkoztam, melyik vezeték enyém, melyik Zsófimé, hát, a filmekben mindig eltalálják a  robbanószerkezet JÓ vezetékét, én viszont felrobbantam. Zsófimét vágtam el. Már megtoldottam, és utána szépen átkötöttem az enyémet. Van végre telefonom itt fönt. Persze nemigen hiányzott, mert csak Évikémmel beszélek, de ő meg szétrágata már az agyamat, hogy karácsony óta nem tud hívni.

    Ezért a semmi munkáért elkért volna a társaság kb 10 000 forintot, kiszállás 5000, a munkadíj, a szerelvény, na, meg a borravaló. Talán többe is került volna.  S látván munkájukat a dobozban, megállapíthattam, hogy slendriánok ráadásul, semmivel sem dolgoztam rosszabbul, mint ők. Sőt, a csipesszel szorosabbra tekretem a drótot, mint ők.

     

    A harmadik: bementem a teknőcökhöz, na, nem a vízbe, hanem kertjükbe, hogy készítsek homokból egy jó tojásrakó helyet. Kinéztem, gondoltam, ha teknőc lennék, akkor is ezt találnám alkalmasnak, hát, ahogy kifordítom a földet, mit látok? A mélyben a teknőctojásokat! Hét darab. Már elkészítettem a keltetőt. A tavalyi kettőt Zsófim kinyírta: belehajította őket a hideg tóba, és valószínűleg azon nyomban szívszélhűdést kaptak, mert egyszer sem jöttek fel. Bazsim, amint megtudta,  azonnal leszivattyúzta a vizet, megmenteni  őket, és mint a Petőfi versben:"de már későn érkezett, csak holttestet láthat". Vagyis kettőt. 

     

    Na, ilyen volt ez a szilenciumos napom.  Csupa öröm, kacagás...

     

    Ráadásul a nyúl megharapott! 

     

    előzmény:
    MPiggy (22527)
    2008-06-10  19:13
  20. 2008. június 10. 22:1922532.
    Igazad van Klára, hogy a vakondok fekete, itt nálunk,lehet, hogy Kanadában már kiszürkültek.
    előzmény:
    klára13 (22531)
    2008-06-10  21:59
  21. 2008. június 10. 21:5922531.

    Magdikám, Piggykém!

     

    A vakond  - régies nevén, mint megtudtam, vakondok -, valamint a korom és a Pokol Feneke:

     

                                                   FEKETE!  

     

    Ezt pedig:   megmondom kereken,  érzelmi zsarolásnak tekintem, bárki  küldi nekem!!  Bocsánatkérést, elnézés KÉRÉST, NEM KÉREK!

      IRGUMBURGUMVASKALAP!

     

    Kiegészítésként közlöm, hogy az EGÉR  viszont EGÉRSZÜRKE

     

    előzmény:
    Kusza (22528)
    2008-06-10  20:09
  22. 2008. június 10. 21:4722530.

    Ötös????

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_421532 (22529)
    2008-06-10  21:33
  23. 2008. június 10. 21:3322529.

    Klári, Laura!

     

    Mi van veletek? Teljesen elfelejtettetek már! Nem kaptam üzenetet :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. június 10. 20:0922528.

    Kata, az nagyon jó szín az a vakondszürke, ahhoz mindenféle kiegészítő megy.

    Most, hogy elkapott, ez a betegség, hányás, hasmenés, elgondolkodtam rajta, a fene se bánja, hogy hány kiló vagyok, csak egészségem legyen. Elgondolhatod, mikor megfőztem a fínom vasárnapi ebédet, igaz nagy keservesen, utána rá se tudtam nézni, csak levest ettem. Ma reggel jöttem meg a gyerekektől, vettem tököt, azt főztem meg főzeléknek, fasirozottal, végre már megjött az étvágyam, nagyon jólesett.

    A szekrény rámolás gondolata, már egy jó idő óta nyomaszt. Még a férjemnek is van egy csomó ruhája, öltönye, sajnálom kidobni, közben meg nem férek tőlük.  

    előzmény:
    MPiggy (22527)
    2008-06-10  19:13
  25. 2008. június 10. 19:1322527.

    Minel kisebb a hely, annal inkabb muszaly rendet tartani...ramolni...szortirozni... Roppant nyugos dolog. A mi nagy hazunkban a jo meretu haloszobabol egy "eppencsak" kis benyiloban vannak a ruhaink...meghozza nem is holmi ugyes polcrendszerrel meg fiokokkal folokositva...manapsag ugy csinaljak. Ez utobbi persze az en hibam, elobb kellett volna vele foglalkozni- epitjkezes alatt.

    Mosta ztan kuilog, belog, gyurodik benne mindkettonk holmija, pedig igazabol nincs sok -annak is a fele IMMAR hasznalhatatlan meret, divatjamult...folosleges... Idonkent kiselejtezek nehany darabot- de nem eleget.

    Igy aztan ugyanaz van ami vilageletemben folyt- telen a nyari, nyaron a teli gonceimet lecipelem a haz masik sarkaba..a vendegszoba szekrenyebe.

    Mar nagyon esedekes , hogy nekialljak, hiszen tombol a nyar- en meg meg mindig ugayanzt hordom..tudod..a vakondszurke szoknyat..a barna szoknyat...a drapp szoknyat....a keket....

     

     Ma eppen a vakondszurke volt soron. Viszont egy vadonas uj trikoval, a Nagy Kirandulasra vettem 2 honapja. Igy aztan NYARIAS vagyok...annak rendje modja szerint!!

     

    Zsofika nyustol, hogy mozogjak tobbet...eljek egeszsegsen..etc...maskor Kata szokott riogatni, most a masik. Megigertette velem, holnaptol minden nap elkuldom neki "napi fogyasztasom " es napi "testedzesem listajat egy e-mailben.

     

    hat..ha ez nem segit, akkor semmise. Csak ne lenne ilyen lokott paras meleg, ami elveszi az ember mozgaskedvet- csak az etvagyat nem....

    Te kerekparozol manapsag??? 

     

    Mindenesetre jobb, ha elfeledem azt a visegradi csodas toltottkapusztat egy idore!!Kovetem Klara jo peldajat...teljes orlesu tea..fagyongykenyer...

    előzmény:
    Kusza (22524)
    2008-06-10  16:05
  26. 2008. június 10. 16:3622526.

    Ugye ismered a regi regi tortenetet ami most eszembe jutott??

     

    ..............................

     

    Elromlik a hutoszekreny es a fiatal ferj kihivja a szerelot- beengedi aztan megy delutani muszakjara, tudja perceken belul hazaer a felesege.

     

     Igy is van, az asszonyka meg is erkezik- belep a konyhaba, latja nyitva a hutoszekreny ajtaja...benne derekig behajolva a ferfiu- akirol o azt hiszi a ferje, tan keres valamit a melyben- - hiszen csak a farmernadrag hatulja lathato...

     

    Gondol egy mereszet, hata moge lopakodik .... incselkedve elkapja a szamara oly becses,  kezre eso ferfiui testreszt.

     

     

    A szerelo dobbenten ugrik-azaz ugrana- de fejet jocskan belevagja a hutoszekreny polcaba..szabalyosan "kiuti" magat...osszecsuklik...ajultan hullik a konyha linoleum padlojara...

     

    A szegyenkezo es remult asszony maris hivja a mentoket...azok lohalalban megerkeznek /regi tortenet!!/ elokapjak a hordagyat...rahalomozzak a kaba ferfiut , maris igyekeznek lefele a szuk lepcsohaz kanyargos lepcsoin- A magahoz tero "beteg" vegre elmeseli mi tortent a konyhaban...mire a mentosok olyan ektelen rohogesben  tornek ki, hogy leejtik a hordagyat.

     

    Igy kerul a szerelo a korhazba, labtoressel.

     

     

    ....

     

    Ha ismered elnezest. De gondold el, vannak itt nagyon fiatal olvasok is...es ugye nekik minden vicc uj.

     

     /Ez meg kulonben is igazan megtortent, a valosagban..../ 

     

    A masik tanulsag? A csigalepcsok akar veszelyesek lehetnek.

    előzmény:
    klára13 (22521)
    2008-06-10  11:59
  27. 2008. június 10. 16:1622525.

    Az en lelki szemeim elott is megjelent a kep..latom Klara sem hagyta annyiban..a furdokad sikalasa kulonosen khm...khm...alkalmas feluletet kinal Cupid nyilvesszejenek....hussss...vigyazaaaat!

    Latod en sosem szoktam a horosz pokokat olvasni- vagy ha igen es nehanapjan, akkor nem talalok benne semmifele utravalot, nekem szolot....

    Talan azert lehet, mert eegsz eletemben a skorpio es a nyilas kozt logok a szeren- hol ennek, hol annak titulal eppen az esetleges naptar.. igazsag szerint inkabb a masodikba tartoznek...

    Agnes lanyom eppen valami konyvet olvasott a kerdesben- pedig egyebkent o sem szokta figyelni. Most bosszankodik, mert kisfianak, Simonocskanak teljesseggel szamarsagokat es csupa kellemetlen tulajdonsagot hoznak ossze- eppen a zellenkezojet annak, ahogy o latja a gyereket.

    Csodalkoztam en is, hiszen altalaban igen ovatosan mindnekinek csupa jot es szepet szokott osszehordani a hasonlo forrasmunka.

     

     

    Akkor azert kicsit folhuztam az orrom, mikor megtudtam, a kinai naptar es hiedelem szerint vizipatkany vagyok!!

    Aztan kinai kollegam meggyozott, az egy nagyon is jo kategoria...a legenda szerint  a patkany tuljart a oroszlan eszen  / vagy valami hasonlo komoly es tiszteletremelto allaten a ...mar nem emlekszem pontosan!/  Igy aztan "elso" lett  az  az osszes kinai allatjel kozul.

    előzmény:
    Laura-1 (22520)
    2008-06-10  11:31
  28. 2008. június 10. 16:0522524.

    Kata örülök, hogy itt vagy, nem vesztél el. Görgetésnek nevezem, amikor szinte olvasatlanul nézem vissza a beszélgetést a topicon. Ilyenkor, inkább azt nézem, hogy ki hiányzik. Nem azt mondom, hogy nem vagyok kiváncsi, hogy miről van szó, miről folyik a beszélgetés, de annyi időm nincs, hogy mindent visszaolvassak. Péntektől jól kinőtt a mosogatóból az edény, Gyurimnak nem erős oldala a mosogatás, takarítás. Na jó, most megvan neki bocsájtva, /igaz, máskor is /Ma volt a diplomavédés, már telefonált, hogy sikerült, még nem tudja hanyas lett.

    Kata, akkor nem láthatod az unokádat, mikor megszületik egy ideig. Mennyi időt akarnak távol tölteni, odamegy az egész család, kicsi Simon is?

    Most egy kicsit én is résztvettem benne, igaz csak néztem, ahogy a menyem pakolászott. Szegényt sajnálom, már nagyon kinőtték azt a kislakást, nagy a szekrényhiány. A gyerekek megnőttek, a ruhák is több helyet foglalnak. Mondtam is neki, ez egy külön művészet elrendezni, azt a rengeteg holmit, ilyen kis helyen.

    előzmény:
    MPiggy (22518)
    2008-06-10  10:37
  29. 2008. június 10. 15:2822523.

    Klára, sajnos a gyerekek szinte velem egyidőben kapták ugyanezt a bajt el. Mire odaértem, már ők is betegek voltak. Nem gondoltam volna, hogy ez járvány, csak egy egyszerű gyomorontásra, az meg nem fertőző. Azt mondják, ez valami vírus fertőzés. Szombat, vasárnap ápolgattam őket is, és magamat is. Úgy képzeld el, hogy péntektől, ma ettem először rendes ebédet, csak levesen, és pirítósan éltem. Na nem árt a fogyókúrázás, de ilyen áron, nem kívánom senkinek.

    Klára, azért, ne büntess meg engem ilyenekkel, hogy az internetezéstől is, távol tartod magad, alig vártam, hogy ide üljek, és most itt akarsz hagyni.

    előzmény:
    klára13 (22522)
    2008-06-10  12:13
  30. 2008. június 10. 12:1322522.

    Örülök, hogy jobban vagy, Magdim. Remélem, senki sem kapta el Tőled. Mert nálunk az volt a szokás korábban, a homeopátiás korszak előtt, hogy a vírusok végigsöpörtek az egész családon. Bazsi hozta többnyire, és a második áldozat mindig én voltam. Most, ha beteg vagyok, mint nemrég, senkit sem engedek be, telefonon értekezünk.

    Élvezem-e  magányomat? Lubickolok benne. Leginkább édes Lelkemmel foglalkozom, meditálok. Csodás.

    Legutóbb, amikor Bazsim ismét felvetette a csigalépcső ügyét, kérdezte nevetve Benitől:  

    - Mit tennénk, ha lenne csigalépcső?

    Beni lelkesen válaszolt:

    - Állandóan rohangálnánk föl és le!

    A héten kevesebbet is leszek a szokottnál, mert  a szilenciumot a gépre is kiterjesztem. Pénteken fogorvoshoz megyek,  és takarítás is lesz, akkor találkozom először emberekkel. Újjé! Aztán szerdáig megint csend lesz. 

    előzmény:
    Kusza (22516)
    2008-06-10  10:16
  31. 2008. június 10. 11:5922521.

    Mit lehet tudni, honnét repül a nyílvessző, Laura. Lehet, hogy elromlik még ma a mosógéped (ördögöt a falra!), jön a szerelő.

    Egyik régebbi kedves ismerősöm mesélte a következőt:

    Elromlott a mosógépe, hívta a szerelőt, akit látott már, és nagyon tetszett neki. Mintegy véletlenül, a mosógép tetjén felejtette fekete, legszebb, ici-pici csipke bugyiját.

    Összejütt a buli, tartott is bizonyos ideig a kapcsolat, pedig a mosógép már rég jó volt, és elmondta a szerelő, hogy a háziasszonyok mindig így tesznek, így adnak jelet, hogy szabad a pálya. Ő pedig olvas belőle.

    Na, tessék.

    Zsófim barátnője az állatorvosra hajtott rá, gyógyítani kellett kutyáját, macskáját, ha  betegek voltak, ha nem. Folyton hívogatta a csinos, nőtlen (de barátnős) fiatal orvost. Aki, sajnos, kikerülte a hálót. Azóta a lány férjhement, boldog anya. 

    Szóval, mi, fantáziátlan és az élet dolgaiban tapasztalatlan fehérnépek nem is sejtjük, micsoda hatalmas csábítgatásoknak vannak kitéve a kezdetben nyilván gyanútlan, később a helyzetbe beletanult szerelők, orvosok, postások.

    Erről eszembe jutott, hogy nagynéném  (Isten nyugosztalja), túl a hetvenen  a háziorvosát zargatta folyton. Rajongott érte, és "sejette", hogy érzelmei viszonzásra találtak, csak hát az úr nős volt, és hát a tisztesség...

    Itt a vége, fuss el véle!

    előzmény:
    Laura-1 (22520)
    2008-06-10  11:31
  32. 2008. június 10. 11:3122520.

    Hát, hogy ki küldte azt sajnos nem tudom, de szegény Cupidónak ma fel van adva lecke, mert meszelés és fürdősikálás közben igencsak nehéz lesz engem eltalálnia!. Remélem kitartóan fog keresni!

    Szeretem a Tarot és az Angyalkártyát, hasznos tanácsokat kapok tőlük minden reggel. Inkább szórakozás, nem vagyok függő tőle, viszont jólesik valakitől napi útravalót kapni. 

    Egyszer már lekentem a falat, óvatosan bántam a zóld festékkel, nehogy dzsungelzőldre sikerüljön. Most halványzöld. Megvárom amíg teljesen megszárad, aztán kap mégegy réteget. Sajnos amikor mi a fürdőt csempéztük, bizony alig volt választék, így amíg nem tudok csempét is cserélni, mindenféle furfanggal kell egy kicsit barátságosobbá tenni. 

    Itt süt a nap ezerrel, nagyon meleg van, és a páratartalom is magas.  

    előzmény:
    MPiggy (22519)
    2008-06-10  10:43
  33. 2008. június 10. 10:4322519.
    Ki van a "cupidos kartya" hattereben...ki kuldte????Nekunk is zold a furdoszobank- olyan szelid bambusz-zold. Kicsit tartottam tole milyen lesz, de igazan jo valasztas volt..Olyan "zen" hangulatu.Igazad van, a netezes nagyon ragalyos. Neha probalom takarekra venni en is, de nemigen megy. Lassan vilagosodik odakinn-hat ora lesz hamarost. Minden borong, paras....nedves. Pedig milyen szepek tudnak lenni a napsutotte koranyari reggelek!!Legyen szep napotok /napsutotte, kellemes/!
    előzmény:
    Laura-1 (22514)
    2008-06-10  07:19
  34. 2008. június 10. 10:3722518.
    Tenyleg..hova tunt ez a no? Ez a hebrencskata...Olyan mint a szemfenyveszto.Itt vagyok-itt ulok hajnal hasadtan, ahelyett, hogy aludnek. lesz meg ennek bojtje!Folebresztett az eso-mostanaban minden ejjel esik. Meg nappal is.A napok egyebkent unalmas munkaval telnek...ez a rossz a nyarban-valamelyikunk szabira megy, mire a tobbieknek tobb munka jut. Fabol vaskarika!! Mit jelent az, hogy "gorgettel"? azt hogy lehet-es miert jo?? Szamoluk a napokat- kozeleg az Ujabb Pici ekezese. Agnes mar csomagol, keszul...sopankodik...most jon ra a kis lakasban nem elsz hely ujabb holmiknak-tegnap kerdezi nincsenek-e Nagy Dobozaim, mert akkor majd abban tartja a gyerekek ruhait...hat persze, hogy nincs-dehat majd korulnezek, veszek...De akkor mar inkebb Kis Szekreny kellene. Valamikor egeszen jok voltak azok a beepitett szekrenyek, akarki is talalta fel oket.Noveremmel beszeltem tegnap telefonon- mar ideje volt. Sokat gurizik a cukraszdaja korul, meg most mar o is nagymama...A fiatalok szepen hazakoltoztek-ugy a jo- igy naponta lathatja a kicsit , a kis kerekfejut akirol a multkor kepet raktam fol. Roppant orul neki, nekik.. egyedul azon sohajtozott "kicsi a konyha" ahol ennyien foznek....ahanyan annyifelet /elramolni meg ugye nem igen szoktak/Aztan megkerdeztem tole hogy fozi a toltottkaposztat. Mikor majusban Visegradon jartunk a szalloda ettermeben elkepsztoen finom t.kaposztat ettunk es rajottem az en kreaciom az kutyafule, meg sem kozeliti az igazit.Most elkuldte az o kiprobalt, jol bevalt receptjet...amint idom lesz nekiallok. Ha jol emlekszem te is leirtad egyszer hogyan keszited?! Janka blogjaba is belekerult...majd azt is megkeresem es "osszevetem".Vagy talan megse a nyar derekan kene ezzel foglallkozom?/ ide egy kacajt akartam berakni, de itthoni gepem nem hajlando-most se, sohase. azt mondja "nincs javascript"-em. Az mi??/ Mielott atalakitottak az nclt akkor volt, most hirtelen nincs??Visszamegyek meg a takaro ala-majd napkozben ujra jovok.
    előzmény:
    Kusza (22516)
    2008-06-10  10:16
  35. 2008. június 10. 10:2822517.

    Jaj, Bendo!

     

    Ez milyen szép vers! Nagyon aranyos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (22513)
    2008-06-09  21:35
  36. 2008. június 10. 10:1622516.

    Szervusz Klára!

    Ma reggel megjöttem, hál Istennek jobban vagyok.

    Klára, hová tünt Kata?

    Igaz, hogy nem olvastam vissza, csak görgettem, de nem látom a beírását sehol.

    Te még élvezed az egyedüllétet? 

    előzmény:
    klára13 (22515)
    2008-06-10  09:36
  37. 2008. június 10. 09:3622515.
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  38. 2008. június 10. 07:1922514.

    Szépjóreggelt!

     

    Ma reggel a Cupidós kártyát küldték az angyalok!

    Kell-e ehhez valamit hozzáfűzni?

    Kiváncsian várom a mai nap eseményeit!

     Megyek virágföldet vásárolni, meg egy kis zöld szinezőfestéket, mert elhatároztam, hogy a fürdőszobám most zöld szinű lesz. Remélem sikerül jól eltalálnom az árnyalatot. Muszály feldobni valamivel.

    Örülök, hogy helyrerázták a gépedet. Amennyire én ellene voltam a netnek, most már el sem tudnám képzelni a napjaimat nélküle. Kinyílt a világ, élvezem a csodás képeket, zenéket. Sokszor belefeledkezek a keresgélésbe, és repülnek az órák. No és fórumozás!!!

    előzmény:
    klára13 (22508)
    2008-06-09  10:42
  39. 2008. június 9. 21:3522513.
    Valahol, távol nagyon-nagyon messze,
    Hol a csillagfények születnek meg este,
    Létezik egy egészen aprócska kis ország.
    Az a hely, ahol az álmainkat írják.

    A szép álmokat kis zsákocskába varrják,
    S aztán a kis manók mind-mind széjjelhordják.
    Viszik a világ mindegyik részére,
    S ráhintik az alvók lehunyt szemére.

    Egy álommanó majd hozzád is elér.
    Zsákját leteszi, s beledugja kezét.
    Belemarkol a finom tündérporba,
    Hogy a csillámokat a szemedbe szórja.

    Aprócska kis manó, vajon hol lehet?
    Nem látod őt, de hallod, ahogy nevet.
    Óvatosan a homlokodon lépked,
    Simogatja arcod. Ugye Te is érzed?

    Kicsiny manó, tenyerét kinyitja,
    S az álomport róla szemeidbe szórja.
    Mosolyogva nézi, amint lehunyod őket,
    És füledbe súgja: Álmodj nagyon szépet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (22512)
    2008-06-09  20:48
  40. 2008. június 9. 20:4822512.

    KLárim!

    Szerintem senki nem változott semmit! Mindenki ugyanolyan, buggyant is kicsit, mint volt!!!! 

    Jó volt velük, legalább megint kicsit 18 lehettem! Jó lenne még mindig olyan fiatalnak lenni, csak a gyerekeim hiányoznának nekem! 

    előzmény:
    klára13 (22509)
    2008-06-09  11:04
  41. 2008. június 9. 16:4022511.

    Képzeljétek! Ma jártam egy könyvesboltban és rögtön kinéztem magamnak négy könyvet :) Azokat, amiket már írtam, hogy szeretném elolvasni és most mégnagyobb vágy ébredt bennem az olvasásra a borítók láttán! :) Zabálni fogom a könyveket a nyáron  

    Én olyan jól éreztem magam ott. Sőt! Láttam még egy könyvet. Soha nem hallottam róla, de egészen biztosan meg fogom venni, csak azt szegeden láttam. Az a címe, hogy Angyal küldő szolgálat. Majd utána nézek, hogy milyen könyv. Érdekel ez is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. június 9. 16:3822510.

    szia Laura!

    Biztosan nagyon jó lehet ez az agykontroll. Elhiszem neked!

    Örülök neki, hogy megosztottad velem/velünk az életed egyik részét. Mert ez is a te részed, mint a többi.

    Én is hiszek a csodákban, és én is úgy gondolom, hogy a lényeg a hit és a szeretet! Tudom, hogy van valaki odafent, és ettől függetlenül hiszek abban is, amit te írtál, hogy amíg nem tanuljuk meg a dolgot, addig fognak kudarcok érni. Én ezt a munkahely kereséssel vettem észre. Állandóan nagyon ideges voltam az állásinterjúk alatt és biztosan sokszor béna is, és talán most megtanultam amit eddig nem tudtam. Legalábbis remélem :)

    És nem csak te fogadod el magad, hanem mi épp ilyennek szeretünk itt a fórumon!!!!

    előzmény:
    Laura-1 (22500)
    2008-06-08  19:40
  43. 2008. június 9. 11:0422509.
    Nagyon örülök Bendo! Járt Neked ez az este. Örülök, hogy megoldottad. Sokat változott az osztály?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (22501)
    2008-06-08  20:46
  44. 2008. június 9. 10:4222508.

    Bizony, bizony, a harag a legrombolóbb érzelemek közé tartozik, megtapasztalatam magam is. Más ember lettem, amikor megszabadultam tőle.

    Tegnapi kedves vendégeim egyike rendbetette gépemet! Mindent  látok,  majdnem azt írtam nagy örömömben, hogy mindent hallok is. Hát, a Mezzo csatorna operáját, a csodás Pillangókisasszonyt, tényleg hallom is.

    előzmény:
    Laura-1 (22504)
    2008-06-09  07:29
  45. 2008. június 9. 10:2322507.

    Jaj, kedves Insomnia!

    Ismerem ezt az érzést, egyszer hasonlóképpen jártam, felugrottam rémálmomból és szédelegtem a gyötrelemtől.

    Elmondtad álmod értelmezését, Te magad megfejtetted, csak rá kell ébredned erre.

    Lelkedet súlyosan terheli édesanyád iránt érzett jogos, de felesleges haragod. A halál az álomban mindig változást sürget. Vagyis édesanyáddal szembeni érzelemeid megváltozására van sürgősen szükséged.  Van rá lehetőség. Aki meghal a koporsóban, vagyis "megváltozik", az egyúttal a Te érzelmed anyád iránt, tudatalattid azon kívül, hogy ezt sürgeti, mutatja biztatón, hogy sikerülni fog. Ha ez a súlyos teher leesik lelkedről és válladról, biztos vagyok benne, hogy egyéb érzelmi gondjaid is megszűnnek. Boldog és vidám ember leszel, aki másképen látja gondjait,  egész világát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234795 (22506)
    2008-06-09  09:24
  46. Torolt_felhasznalo_234795
    Torolt_felhasznalo_234795
    2008. június 9. 09:2422506.

    Klári! Segíts légy szives! Ma éjjel olyan ijesztő álmom volt, hogy halálra rémülten ébredtem fel és utána bekapcsoltam a tévét, mert nem akartam visszaaludni.

     

    Az álom: anyukám egy nyitott  koporsóban fekszik, és nekem az a dolgom, hogy egy lepedőt dugjak be a koporsó szélébe, úgy hogy az teljesen kifeszüljön, ne legyen ráncos. Mindeközben beszélgetek anyuval, aki nem halt meg... és egyszer csak valami ijesztő arcot vágott, mintha meghalt volna, de hogy meghalt-e nem tudom, mert fölébredtem. Nem tudtam érzékeltetni igazán, de nagyon-nagyon ijesztő, félelmetes álom volt.

     

    **********

     

    Az anyámmal viszonylag jó a kapcsolatom. Gyerekkoromban sok bántást kaptam, és szeretném azt hinni, hogy megbocsájtottam, de néha eszembe jutnak régi dolgok és olyankor elfog a keserűség. Anyámat mindig is sajnáltam, hogy végig élte az életét egy "boldog cselédsorsban", de ő soha nem panaszkodik, sőt szerinte neki egy boldog élete volt/van apám mellett.

    előzmény:
    klára13 (22494)
    2008-06-08  12:52
  47. 2008. június 9. 08:4122505.
    Viszont ma, csodalatosan tiszta a levego : http://www.idokep.hu/?oldal=legszenny 
    előzmény:
    Laura-1 (22504)
    2008-06-09  07:29
  48. 2008. június 9. 07:2922504.

    Szépjóreggelt!

    Talán most sikerül elküldenem. Az előbb el is mentettem, aztán mégis elveszett.

    Bizony, az esőből most már elég lehetne, de be van az ég borulva, valószínű lesz még égi áldás. A radarképen DK-i áramlás látható, és a felhők pont felettünk iparkodnak elfele.

    A kártya ma a megbocsátásról. és a múlt elengedéséről szól: "A megbocsátás nem azt jelenti, hogy elnézed a másik személy viselkedését. Csupám azt, hogy nem vagy többé hajlandó magaddal cipelni a hozzá fűződő mérgező érzéseidet és gondolataidat. Engedd el, légy szabad. El tudod engedni a jelenlegi helyzettel és kapcsolattal összefüggő elnyűtt, mérgező gondolatokat!" Igyekszem, de nem is gondoltam, hogy ilyen nehéz.

    Újra megjelent egy könyv: Mit üzen a betegséged címmel. Megdöbbentő, hogy a harag, a megbocsátani nem tudás mennyi zavart okozhat a szervezetünkben!

    Érdemes elolvasni.

    előzmény:
    klára13 (22494)
    2008-06-08  12:52
  49. 2008. június 8. 22:1522503.

    szia, hidrogenezett novenyi olajok, az a margarinban van? vagy meg miben? Csinaltak ellenorzest a szules utan? Terhelessel, vagy ehgyomorra? Vagy csak te otthon hazilag? (ha nem, akkor ujjbegy vagy venas?) engem most nem iranyit ez ugyben senki, nekem kellene eldontenem, hogy oldom meg, hogy tudom meg, hogy elmult e.

     

    Kos lett, es nekem kosokkal semmi tapasztalatom nincsen, egyellore azt erezzuk o a "nyugodt ero" a csaladban, olyan harmonikus, kiegyensulyozott, es igaz, ha valamit akar, nem tantorithato el :) en birom nagyon, rak aszcendens

     

    ismerem ezt, amikor egyik gyerek viszi el szinte minden energiajat az embernek, hany eves a nagylanyod? A nem kos gyerekek milyen jegyuek?

     

    Szeretnem megosztani veled, a kedvenc internet oldalamat, ami tulajdonkeppen egy blog (nemreg keresztszulok lettunk es az ajandek keresese kozben talaltam ezt) nagyon kedves, szivmelengeto, es sok jo, hasznalhato, aranyos otlet van benne, nagyon az en vilagom, nagyon tetszik:  http://blog.mamazon.hu/

    remelem neked is tetszik, jo bongeszest :) milyen idojaras van arrafele?

    A pici fiad lassan egy eves lesz? Mikor is szuletett? Szep napot nektek.

     

     

    előzmény:
    csinomjank (22488)
    2008-06-08  08:13
  50. 2008. június 8. 22:0722502.

    Felreertes ne essek, ez a dolog nemigen foglalkoztat el bennem mostanaban, nem is jut tul sok idom magammal torodni :), csak arrol jutott eszembe, hogy irtad, Te szeretsz egyedul lenni, errol ugrott be.

     

    A vernyomasod emelkedeset tunetekbol valamibol vetted eszre vagy egy veletlen meresbol? A gyumolcsvelo nagyon fincsi lehet.

    előzmény:
    klára13 (22491)
    2008-06-08  09:02

Címlap

top