Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2008. június 24. 00:0822751.

    Héra Zoltán

     

    MINDEN ÓRÁN

     

    Mert a vacsoracsillag nem csillagod,

    s az éjféli Pásztor sem juhaival.

    Mert szökéssel kezdted,

    s Heródes-éjre jött új Heródes-éj –

    szökj.

     

    Micsoda hűhót csapnak egy elinalt bakért,

    hogy iramodnak a meleg csapán!

    Mert volnál különb préda,

    váltva vért, mezőt

    szökj!

     

    Micsoda delejes szókat tudnak a tartóztatók,

    hogy maradj – a mosolyban mennyi méz!

    S ha látnak mozdulni, szemükben milyen gyilok.

    Hűlt helyed köpik, nyomodat megvesszőzik,

    szökj.

     

    Néznek rád álmodban kicsi istenek,

    jó jel ez – szökj!

     

    Alvó arcodra jönnek tengerek,

    köd, pára nyomul, melegáramok úsznak –

    szökj!

     

    Jaj a sereg, a sereged,

    a torpantott, a tőrbe ejtett!

    S köröskörül az őrfegyverek.

    Ők csak egymással szövetkeztek.

    A Nap s a szél – te velük kötöttél egyezséget

    össztűzre készek, szöktetni készek,

    szökj.

     

    Bújtál a lemondás hegyeinél,

    s amíg rejtőztél, nőtt a gőg.

    Tudod, gőg ront le gőgöt –

    haragod Tábor-hegyére szökj.

     

    Jókor-e, most-e?

    Bak döföl, skorpió tart ki tőrt?

    szökésre minden óra jó – szökj.

     

    Mert szép hely a hűlt hely.

    Mert jó, ha csak vesszőzött nyomod jajong.

    Mert ideje, hogy megérkezz hazádba –

                                                    országodban
    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  2. 2008. június 23. 22:0422750.

    Szervusz Klára!

    Sajnálom, hogy kifogytál a mondandódból, pedig szívesen meghalgattam volna, hogy érezted magad Évikénél, milyen fínomsággal várt?

    Pihend kii magad, szép álmokat!

    előzmény:
    klára13 (22749)
    2008-06-23  21:56
  3. 2008. június 23. 21:5622749.
    Magdikám, kifogyott belőlem minden - volt már így, lesz még így - fél épkézláb mondatom sincs. Örülök, hogy jól vagytok, kivéve szegény Janka lányát, és hogy beszélgettek, majd jövök én is egyszer csak.
    előzmény:
    Kusza (22748)
    2008-06-23  20:36
  4. 2008. június 23. 20:3622748.
    Szegény kicsi Simon, hogy megijedhetett, mikor az ágy alatt ébredt!Egy kicsit bajban vagyok mostanában a főzéssel, mert a fiam olyan kiszámíthatatlan, hol hazajönn, hol nem. Még a héten várható, hogy a nagyfiam is jönn, aztán már megkezdődik a szünet. Ugye Te is tudod, hogy itt tanít, így minden héten itt alszik egy napot. Azóta, mióta így van, ritkábban megyek hozzájuk. A menyem már reklamált is, hogy rájuk nem vagyok kiváncsi? Akkor jöttem rá, hogy tényleg Karácsony óta, nem voltam náluk. Azért találkoztam velük, mert ők már azóta többször is voltak itt.
    előzmény:
    MPiggy (22746)
    2008-06-23  20:14
  5. 2008. június 23. 20:2522747.

    Eltudom képzelni, hogy megrémültetek, nem mondták meg mi okozta a rosszullétet?

    Itt is nagyon sokba kerülnek a gyerekeknek a táborok. 

    előzmény:
    csinomjank (22745)
    2008-06-23  18:08
  6. 2008. június 23. 20:1422746.

    Eppen amiatt koltoztek a gyerekek Haliifaxba, hogy otthon szuletehessen a baba. Ott /az egy masik "megye"/ torvenyesen, szervezetten leteznek es dolgoznak a szulonok 

     

    .............

     

     

    Vegulis  "elsutottem" a vacsorat, de bosszantott, mert egy jo /csaladi/ adag csilire eleg lett volna a husos szosz.

     A borjuragut ma reggel is hiaba kerestem- kirantottam helyette egy "majdnem vadast" az lesz ma este, tarhonyastul. Ha igy megy tovabb szukos kis fagyott keszletem minden darabjat folhasznalom  balgan.

     

    Fulledt meleg az ido, jokora vihar elksz ebbol.

    Meselik, Halifaxban is volt dorges, villamlas a mult heten, egyik hajnalban akkorat csattant, Simonka szarnyra kelt es repult a szuloi agyba...Penteken az  ejszaka kozepen meg az agy alatt ebredt szipogva..legurult a kismatracrol, egyenesen a nagyagy ala.. Csuda izgalmas idoket elnek. 

    előzmény:
    Kusza (22744)
    2008-06-23  15:13
  7. 2008. június 23. 18:0822745.

    sziasztok ! elegge megviselt ez a nap .delelott nagylanyom olyan rosszul lett - hogy kihivtuk a mentoket hozza .ajulas ,hasigorcsok .mire beert a korhazba elmultak a gorcsok -de meg mindig ijeszto szine volt ..hamuszurke es feher kozt valtakozott . erre egyrecsak azt kerdeztek -hogy ilyen semmiseg miatt miert hivtunk mentot .labra sem tudott allni - hogy ment volna be egyedul nem tudom .

    kiderult -hogy a korhaz szemelyzete teljesen kimerulve -mert a szokasos hoguta eseteken tul meg egy epulo haz is osszeomlott  .

    se  egy beutalo egy kivizsgalasra se semmi .

    szerencsere mar teljesen jol van  es vissza tudok terni  a hetkoznapi dolgaimhoz . kislanyomnak a szulinapjat tervezzuk -nyari taborba szeretne menni .ugy nez ki - hogy az apjanak is kinylik a penztarcaja ez ugyben .csak ilyen delelotti programok vannak -az angolszaszook ezert napi 7000 ft nyi penzt kernek .ezert napi negy ora pancsolast ,homokozast ,kezmuveskedet kinalnak . az indiaiak  egy honapra kernek 32 ezer ft -nyi osszeget ;ok kezmuveskedest zenet es tancot igernek napi harom oraban .

    Madarkam szivesen menne -szeretne o is jobban tudni angolul ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. június 23. 15:1322744.

    Kata, azt nem mondtad, hogy Te milyen vásárfiát kaptál. A lányod kórházban fog szülni, vagy otthon? Itt mostanában sokat foglalkoznak az otthonszülésről.

    Még mindíg jobban jártál a hússal, ha nem is az volt amit gondotál. Nem úgy mint én, csoki fagyit akartam, és babgulyás volt.

    előzmény:
    MPiggy (22738)
    2008-06-23  04:14
  9. 2008. június 23. 15:0722743.

    Szervusz Klára!

    Csak nem a kertben vagy ebben a hőségben?

    Pont azt akartam írni, hogy mennyire hasonlít egymásra a két gyerek, de Kata megelőzött. 

    előzmény:
    klára13 (22739)
    2008-06-23  09:49
  10. 2008. június 23. 15:0422742.

    Szia Laura!

    Nálunk is nagy a meleg, bezártem az ablakokat, majd csak este nyitom ki, így kibirható idebenn. Majd nemsokára, én is csak ritkán ülhetek ide, ha itt lesznek az unokák. 

    előzmény:
    Laura-1 (22741)
    2008-06-23  14:49
  11. 2008. június 23. 14:4922741.

    Szép hetet mindenkinek!

    Itt káprázatosan süt a nap, árnyékban 33 fok van, a hűvös szobában ejtőzünk. Ma nem megyünk strandolni, mert rengeteg a tiszavirág- Balatonvirág-. Holnaptól dolgozok, most nagyon jókor kaptam ezt a hét szabit. 

    Mennem kell, mert mostanában csak percekre enyém a gép. 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  12. 2008. június 23. 12:0622740.
    Aprocska Beni nez ram a keprol! Mosolyogni valo mennyire hasonlitanak.Tegnap kiderult a nevvalasztas meg javaban folyik, probaltuk oket jo utra terelni, de tartok tole nem jartunk sikerrel.Szeles, esos volt az ejszaka. Nem tudom milyen hetnek nezunk elebe. de en keszen allok!! Egyebkent csatlakozom az elottem szolohoz-legyen szep es kellemes mindenkinek!
    előzmény:
    klára13 (22739)
    2008-06-23  09:49
  13. 2008. június 23. 09:4922739.

    Szép hetet kívánok!

     

    Kata, Nektek szép kisbabát (is)! 

    előzmény:
    MPiggy (22738)
    2008-06-23  04:14
  14. 2008. június 23. 04:1422738.
    Debrencenbe kene menni...ott voltal? latod indenrol lemaradok. No, majd holnap utanaolvasok kicsit az esemenyeknek.Igazad van, aranyosak, helyesek voltak a gyerekek, elveztuk egymas tarsasagat. A mai nap is jol alakult, delelott a jatszoterre mentunk, aztan mig Simonka aludt koradelutan meg hagytuk, hogy a lanyok elcipeljenek minket cipo es ruhauzletekbe- ott addig-addig valogattak...nezelodtek...mustraltak..mig mindegyik kapott 1-1 "vasarfiat". Az apjuk ilyenkor vegtelenul turelmes es galans- ebben utolerhetetlen, az biztos.Aztan nagy integetesek kpzepette elbucsuztunk- Simonka is jott volna / suzlokkel egyutt persze/ de mondtuk neki meg varja meg a kisbabat- turelmesen.A ket varos kozt a tavolsag tan 550 km. Megallas nelkul eppen 4 ora volt hazaerni.Mar estere jart- gyorsan elokaptam egy doboz fagyott akarmit a hutobol- a multheti ragunak saccoltam..amig olvadozott, melegedett, gyorsan foztem tarhonyat. Mire folmelegedett gyanum beigazolodtt- nem ragu volt a szerencsetlen, hanem daralt hus, olyan prokoltfele ami csilibabhoz keszult. Erre sebteben makaronit foztem hozza- azzal el lehet sutni...ha valaki ehes. Holnap megkeresem a ragut, a tarhonyahoz...Elobb utobb megiscsak cimkezni kene azokat a dobozokat...Zsofika lazannyat keszitett mikor eljottunk. Azt mondja szepen megoldottak a feladatokat, mindneki besegit- nem panaszkodott.Marcsak a picurka hianyzik es teljes lesz a nyuzsges.Mi mar holnap sajnos dolgozunk...Probalam meg egy szabadnapot kivenni- hazajottem volna valahogy- de sajnos nem sikerult, kevesen vagyunk .
    előzmény:
    Kusza (22733)
    2008-06-22  14:35
  15. 2008. június 23. 00:0222737.

    Héra Zoltán

     

    SPIRITUÁLÉK

     

    Tudom én, fáj neked ez az ének,

    bújnál előle, mint az oroszlán,

    ha tűzzel néz farkasszemet –

    fűvel, bokorral magadat elfalaznád.

     

    Fáj ez neked, mint fogoly sasnak a dél,

    bújnál előle szárnyaidba.

     

    Borzol ez téged, megtép ez téged,

                           vágynál te másra –

    látnál kertet, hol mezőmben bíbor virít,

    s sziszeg a csendre kígyóvirág.

     

    Fáj ez neked, éles ez neked,

    mint véres őszön a fácánsikoly,

    mint a sörét, melybe tűztestek dőltek.

     

    Más hang ez, sebez ez téged, megszúr ez téged,

    mint ahogy tűnt korod rózsái szúrtak,

    ahogy az úton a bazaltkövek.

     

    Mint ahogy eldongott darazsaid.

     

                           2

     

    Nem érted te ezt, nem érted ezt te,

    hiába nézed, nem látod meg,

    ha szétszeded, ha összerakod,

    hiába, nem érted így se, úgy se.

     

    Majd megérted, ha meglódul a szél,

    s terel dagályt az üres erekbe,

    ha felszöksz és lehullsz a porral,

    ciklonok tavában súlyosodva.

     

    Majd megérted, ha a holt szöcskék

    városát messze hagyod,

    s messze a tört tücskök harangjait.

     

    Megérted te, meghallod te,

           ha villámló délben havat temetsz

    s rontanak arcodra szablyás fények,

    mint egyszer régen, miként még soha.

     

    Majd megérted ha feltámadsz hamvaidból.

                    

                             3

     

    Nem átok ez, hogy abbahagyhasd,

    nem ima, hogy befejezhesd,

    nem siratód, hogy ne folytathasd.

     

    Te vagy, te vagy e dalban,

    a kegyelemvesztés órája előtt,

                            s túl minden kegyességen,

    a félelem órája előtt,

                            s túl minden rettegésen,

    a gyűlölet órája előtt,

                            túl a gyűlölködésen.

     

    Tisztultál lángban, tisztulhatna most már a láng is –

    tied ez, te vagy ez –

    amiért megkísértettek,

                           amiért kísértettél,

    amiért ítéltél,

                           amiért megítéltek.

     

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  16. 2008. június 22. 15:2522736.

    Szevasz Magdi!

    A lányom 26 éves, és úgy néz ki, hogy egész nyáron itthon lesz. Pár napot együtt töltünk, aztán majd felveszi a kapcsolatot a régi barátaival, de ez így van rendjén. Tényleg nagyszerű, hogy közel a Balaton, mert csak egy gondolat, és 15-20 perc alatt ott vagyunk. Ma hamar hazajöttünk, mert ha nem tévedek a tiszavirág lepte el az egész vizet, bízom benne, hogy pár nap alatt kitisztul, és újra lehet élvezni a fürdőzést. Azért egy kicsit megmártóztunk, meg lángost ettünk, napoztunk, aztán hazajöttünk. Most azért tudok netezni, mert a lányom alszik. Mióta itthon van, csak néha-néha kapok szabad utat.

    Küldök egy képet ami krumplipucolás közben készült. 

    előzmény:
    Kusza (22734)
    2008-06-22  14:42
  17. 2008. június 22. 14:4822735.
    Debrecenbe is csináltam pár képet, de sajnos lemerült az elem, igaz ezt csak én gondoltam így. Nem mindent értek a gépen, Gyuri mondta, hogy túl sok kép van rajta, és törölni kellett róla.
    előzmény:
    klára13 (22731)
    2008-06-22  09:48
  18. 2008. június 22. 14:4222734.

    Szia Laura!

    De jó nektek, hogy Balaton közel van hozzátok. Azt hittem, hogy mint látogató vettél részt a fözőversenyen, de látom, be is neveztetek. Gratulálok a szép eredményhez! Hány éves a leánykád, meddig lesz otthon? Ja vagy lehet, hogy végleg jött haza? 

    előzmény:
    Laura-1 (22730)
    2008-06-22  09:21
  19. 2008. június 22. 14:3522733.

    Kata, akkor most ez azt jelenti, hogy nem vagytok otthon?  Talán meg is várjátok míg meglesz a baba. Milyen messze vagytok most az otthonoktól? Azt hiszem, hogy nemcsak kicsi Simon élvezi a nagynénik szeretetét, eltudom képzelni, milyen boldog vagy Te is, hogy együtt van a nagycsalád.

    előzmény:
    MPiggy (22728)
    2008-06-22  01:13
  20. 2008. június 22. 14:2322732.

    Klára, Neked is szép vasárnapot kívánok!

    Valóban, nagyon jó visszaemlékezni a tegnapi napra, örülök, hogy elmentem. Tulajdon képpen ez volt az első ilyen alkalmam, hogy ilyenen részt vehettem. Az elsőt mikor kapta, úgy gondolta, nem lesznek hozzátartozók, sokáig bántotta a lelkiismeret, hogy nem voltunk ott. A Tamásé mikor volt, oda sem mentünk, mert már előtte megmondta, hogy a Művészeti egyetemen, nem a hagyományos diplomosztás van, oda nem mennek a szülők. A Sára szülei sem mentek.

    Tehát tegnap, csak ketten voltunk, nagyon jól éreztem magam. Hazafelé jövet, egy hangulatos kis fogadóba, nagyon fínom ebédet ettünk.

    Csináltam képet, de nagyon távolról, rengetegen voltak, ülőhelyet sajnos nem kaptam. Jó sokáig tartott, míg a 800 diáknak átadták a diplomát, még jó hogy nem volt mindenki, mert 1800-an végeztek most.

    előzmény:
    klára13 (22731)
    2008-06-22  09:48
  21. 2008. június 22. 09:4822731.

    Szép vasárnapot kívánok mindenkinek!

     

    Magdikám, szívesen olvasnám most, utólag, beszámolódat szép napodról. Tudod, az élmények néhány óra után, konzervként is nagyszerűek! Pótold, mondd el részletesen.

    Gyurikádnak grataulálok. Hányan ünnepeltétek őt?

    Ma is majd későn jövök - ha jövök -, ma Bazsikám és Zsófim apjának szülltésnapját köszöntjük. Napközben a kertet gondozom, rettenetesen elburjánzott minden a sok esőben. 

    Magdikám, legyen Neked is szép napod! 

     

     

    előzmény:
    Kusza (22727)
    2008-06-21  20:59
  22. 2008. június 22. 09:2122730.

    Szép napot mindenkinek!

    Már nem is tudom, hogy mikor vesztettem el a fonalat, olyan régen nem jártam erre. Élvezem az anya szerepet, nagyon jó újra érezni hogy van gyermekem, jó kényezteteni, körülugrálni. Sokáig nem tűri, de most még jól érzi magát ebben légkörben. Pénteken Siófokon voltunk, és résztvettünk egy spontán hajókázáson. Csodás idő volt, nem kellett nagyon rábeszélni bennünket.

    Szombataon meg falunap volt nálunk, ami a fél hatos krumplipucolással kezdődött, majd készülődés a főzőversenyre. Közben programok voltak, ami érdekessé tette a napot. A főzőversenyen a 2. és a 3.  helyezést értük el. Az esti zenés műsort már nem vártam meg, az már nekem sok lett volna, így hazajöttem.

    Egy kicsit lehallatszott a zene, arra aludtam el. Ma a lányos strandolni szeretne, később valószínű, hogy elmegyünk. Az idő kedvező, a víz kellemes, időnk van, hát írány a Balaton!. 

    Nektek is gyönyörű vasárnapot kívánok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. június 22. 01:2022729.

    Sasa!! Megvagy! Mar nagyon hianyoltunk.

     

    Valamelyik nap azon tunoddtem vajon milyen fa is a te Csodafad?? Talan fuz? vagy tolgy...bukk vagy koris???

    Integettem am neked, amikor Linz felol Budapest fele robogtunk majus elejen es elhuztunk Komarom mellett. Mondd, a varos egyik fele magyar, a masik szlovak teruleten van???

     

    Az jo, hogy Imre uj es jo munkat talalt- remelem te sem maradsz mar sokaig a rabszolgahajcsarok mllett. MI tortent a kifozde-kavehaz tervekkel?? Felreteve, de nem feledve...??? 

     

    Gratulalok kicsi nagyfiadnak! Sok sikert, jo szerencset neki.

    A dicseret jokora resze teged illet, amiert lankadatlan kitartassal, szeretettel nyesegetted, nevelted es ovtad ot is- batyjait is. Joban, rosszban, nehez idokben, esoben, napsutesben. Erdemes volt...

     

    előzmény:
    Schanti (22724)
    2008-06-20  20:27
  24. 2008. június 22. 01:1322728.

    Nincs meg golyahirunk Magdikam! Aranyos, kellemes  szep napot toltottunk  a gyerekekkel, maszkaltunk a varosban, megjartuk a piacot/itt van van , nagyon klassz minden szombaton..ferjem mar nem is morog ha itt vagyunk akkor is az ott boklaszassal, vasarlassal kezdodik a hetvege.../

    Agnes ugy tolatott koztunk a picakjaval mint akinek meg esze agaban sincs...egeszen valoszinu meg napok vannak hatra.

    Kicsisimon elvezi a ket nagyneni figyelmet...sot tegnap este mi , nagyszulok is beszalltunk a kenyeztetesbe. Nagyot setaltunk a kikotoben, azert az szamara a legnagyobb elmeny.

      
     

       Holnap megyunk a varosi parkba- az mindig gyonyoru. Nem hatalmas, egy haztombnyi talan de csodasan rendben tartott. Ma a keritesen at lattuk mekkora gyonyoru rodonendronok nyilnak- nalunk otthon mar elviragzott, de a tengerparti idojaras mindig kicsit huvosebb. De ugyanakkor virulnak a rozsak, peoniak is. Meg persze a szines egynyariak..

    Kivancsi vagyok eszebe jut-e majd tavaly osszel hogy megsertodott, mikor a toparti kacsak tulsagosan kozel jottek a kenyerert es az egyik megcsipte a kezet?? 

      Tan ot eve volt egy hatalmas teli vihar ami borzasztoan megtepazta a parkot is, meg a tengerpart hatalmas ligetet is. Ott tovestol tepte, csavarta az evszazados fenyoket.  A kertet szepen rendbehoztak- de a kiserdo mar sosem lesz olyan mint volt.

     

    Szep varos ez- a nyolcvanas evek kozepen  itt laktunk 6 evig. Mi is mindig nagyon szerettuk a kikotot, a tengerpartot.

    Akkor meg csondesebb volt. ma nyuzsgobb, mozgalmasabb...a fiataloknak valo inkabb. 

    Kata napokon belul elkoltozik, - nyolc evig lakott itt, miota elkezdte az orvosi egyetemet. Zsofika januartol Torontoban lesz, egy ket eves foiskolan. Szoval nem lesz miert idelatogatni majd.

     

    Aztan majd meglatjuk. 

     

    Persze most meg csak junius van- es visszaemlekezes meg tavlati tervek helyett ...turelmetlenul varjuk az ici-picit. 

     

    Mindenkinek kellemes szep nyari napokat kivanok-hiszen hivatalosan is elkezdodott!! 

    előzmény:
    Kusza (22723)
    2008-06-20  19:23
  25. 2008. június 21. 20:5922727.

    Szép jó estét kívánok!

    Hol vagy Klára, nem montad, hogy hosszabb időre mész valahová.Azt hittem, hogy majd nem győzök visszaolvasni, és meglepődésemre, ma még nem is voltál. 

    Most akartam beszámolni, hogy milyen szép napom volt. Igaz nagyon elfáradtam, mert 2 órán keresztül álltam, ma volt Gyurimnak a diplomaosztás.

    Remélem, jól vagy! 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  26. 2008. június 20. 21:4922726.

    "Valahányszor elindulsz otthonról, húzd be az állad, emeld fel a fejed, és szívd tele a tüdőd levegővel, idd be a napfényt, köszöntsd mosolyogva a barátaidat, és szívvel-lélekkel szoríts mindenkivel kezet. Ne félj attól, hogy félreértenek, és egy pillanatig se törődj az ellenségeiddel. Döntsd el határozottan mi a szándékod, aztán pedig egyenesen törj a cél felé. Legyen szemed előtt a magasztos cél, amit kitűztél magad elé - és akkor egy idő múlva észreveszed, hogy öntudatlanul is megragadod azokat a lehetőségeket, amelyek vágyaid teljesüléséhez szükségesek, ugyanúgy, ahogy a korallállatka kiválasztja a tenger habjaiból mindazt, amire szüksége van. Képzeld önmagadat annak a tehetséges, komoly, hasznos embernek, aki lenni akarsz, és ez a gondolat óráról órára jobban átalakít majd, hogy saját eszményedet megközelítsd… A gondolat minden, őrizd meg e helyes lelki magatartást: a bátorság, az őszinteség, a jó kedély szellemét. A gondolkozás szinte alkotás. Minden jó dolognak a vágy a szülője, és miden őszinte imádságot meghallgat az ég. Olyanokká leszünk, amilyenekké szívünk mélyén lenni szeretnénk."

    (Elbert Hubbard)
    Szép estét, Nektek!

    B. 

    előzmény:
    klára13 (22722)
    2008-06-20  19:02
  27. 2008. június 20. 21:4322725.

    Szia Sasa!

    Megörültem, mikor megláttam a beírásod, hiányzol nekünk, de örülök, hogy jól vagytok!

    előzmény:
    Schanti (22724)
    2008-06-20  20:27
  28. 2008. június 20. 20:2722724.

    Szia Klara!

     

    Élvezettel olvasom ezt a beírásod...  A vége nagyon tetszik,ugyanis ez a Taichis jelszavunk :

    A gyenge legyőzi az erőset stb.......

    Ritkán jövök nethez, de olyankor mindig elovaslak benneteket. Megszólalani nemigazán merek,már rég elveszítettem a fonalat.De remélem mindnyájan jól vagytok,az igazat megvallva időnként jó lenne megint köztetek.

    Mi jól vagyunk. Gábor a picifiam  aki már betöltötte a 18 -ik életévét ma vizsgázott kitünő eredménnyel. Istenem,, szinte el sem hiszem hogy a " Törpi " felnőtt. Legmagasabb lett a 3 fiú közül a maga 188 cm. vel.:))

    A nagyfiúk sem szuólítják már Törpinek, már nem a kis " utánfutó " hanem egyenrangú tagja a legénységnek.

    Imre megtalálta azt a munkát ami szeret és szívesen csinál. Ennek örülök, mert az láttam, a Nokiában szenvedett.Fiaival jó a kapcsolat, az idén nyáron nősül a legidősebbés a középső fiú.

    Jóimagam még mindig a Nokiánál vagyok. Kissé meredek ez a 12 órás munkaidő, de érdekes emberekkel hoz össze a sors.

    A tai-chi a nagy szerelem megmaradt, ez az egy amire kevés szabadidőmből mindenképp szakítok. Természetesen ha van egy kis szabadunk azt együtt töltjük.  Sólyomfiúval néha megszökünk a világ elől, és ez jó. Kettesben a Csodafánknál mindig feltöltődünk.

     

    Mesélj Klarám, mi újság itt a topicon ? Mindenkit üdözlök!

    előzmény:
    klára13 (22722)
    2008-06-20  19:02
  29. 2008. június 20. 19:2322723.

    Hol vagy Katánk?

    Valamelyiknap írtam egy hosszú levelet Neked, de elszállt a semmibe, akkor nagyon késő volt már, mégegyszer nem írtam le.

    Csak nincs már meg az új unokád? 

    előzmény:
    MPiggy (22539)
    2008-06-11  03:44
  30. 2008. június 20. 19:0222722.

     

    Hamvas Béla: Fák (részlet)


    "Az ember csak akkor lehet teljes, ha az, akivel együtt van, teljes. Olyan emberrel, aki nem tudja, vagy nem akarja önmaga teljességét, az ember nem tudhatja vagy nem akarhatja önmaga teljességét. Ezért rettenetesen áldatlan olyan másik féllel való együttlét, aki nem sajátmaga. Megakadályozza az embert abban, hogy sajátmaga lehessen. És ez az egzisztenciális főtörvény sehol sem olyan mélyről kötelező, mint a nemek között. A nemek viszonyában csak az a tökéletesen megnyugtató, ha az ember találkozik szembejövő önmagával, elindul egy rejtett világ felé, és a feleúton megtalálja önmagát, mint aki közeledőben van onnan, találkozik és egyesül vele. Az ember csak önmagával egyesül teljesen szabadon, csak önmagának szolgáltatja ki magát teljesen, mert csak önmagától nem fél. Csak annak adja magát az ember teljesen, akitől nem fél, ezért annak, aki onnan túlról jön, az embernek magának kell lennie. Minden egyéb odaadás részleges. Minden egyes egyesülés alkalmával marad a lényben belül egy rejtett őrség, felfegyverezve kirohanásra és ölelésre készen, tudja, hogy nem szolgáltathatja ki magát maradéktalanul. Van benne félelem, gyengeség, óvatosság, elővigyázat, tartózkodás, gát, fal, merevség, távolság, szakadék. És ahol félelem, ott gyengeség, ott erődök és falak épülnek titkon, megkeményedik a sejt, ott elkezd minden üvegesedni és törni, ott van az erő: a szilárd és az erős a halálé, a puha és a gyenge az életé, ahogy Lao-ce mondja: a gyenge legyőzi az erőset, a lágy legyőzi a keményet, mindenki tudja a földön, de senki se mer eszerint tenni."

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  31. 2008. június 20. 14:0122721.

    Klári!

     

    Ezek a tavalyi születések nagyon aranyosak! Remélem, idén is kikelnek. Nem tudtam, hogy így kell őket "Tárolni" :)

    A száz napból mennyi van még?

    Lugasod?

     

    előzmény:
    klára13 (22698)
    2008-06-18  20:53
  32. 2008. június 20. 14:0022720.

    Klárim!

     

    Ne haragudj, eddig nem engedte elolvasni az üzeneteket, hiába léptem be. :( Azért nem is írtam eddig!

    Én már azzal is elégedett leszek, ha mire olyan idős leszek, mint te, akkor annyit fogok tudni, mint most te. Nekem már az is öröm lesz.

    Jaj, a lélek! Az engem is nagyon foglalkoztat!

    Sok hibád volt régen? Milyenek? Apróságok vagy nagyobb dolgok?

    Jó hallani rólad :)

    Teknőcök? Lugasod?

     

    előzmény:
    klára13 (22696)
    2008-06-18  20:24
  33. 2008. június 20. 13:0322719.

    Szervusz Klára!

    Akkor ma jó napod lesz, úgy vettem észre, az Évikéék társaságában mindíg jól érzed Magad. Nagyon jó fej férfinak képzelem azt az Istvánt, igaz egy világjárt ember, ahogy írtad, egy széles látókörű ember lehet.

    Csak tartsa az Isten sokáig együtt őket! 

    Az egész család ment most, Zsófidék is? 

    előzmény:
    klára13 (22716)
    2008-06-19  22:44
  34. 2008. június 20. 09:4822718.

     

     

     

    Szép napot!

     

     

     

    előzmény:
    Kusza (22715)
    2008-06-19  22:40
  35. 2008. június 19. 22:4522717.

    EZ PIROS VIRÁG:

     

     

     

    JÓ ÉJSZAKÁT! 

    előzmény:
    klára13 (22716)
    2008-06-19  22:44
  36. 2008. június 19. 22:4422716.

    És jó?

    Magdim, amit elmondtál, olyan, mint egy humoreszk. Látod, megéri nekik. Fel nem foghatom.

     Holnap Éváékhoz megyünk,  Istvánt köszötjük 84. születésnapján.

     Fárasztó napod volt, aludj jól, Magdim.

    Álmodj szépeket. Én is igyekszem.

     

    Gépemből megint eltűnt a kék szín. Pedig néha már megvolt, és nagyon örültem. Nálam ez piros virág.  

    előzmény:
    Kusza (22714)
    2008-06-19  22:30
  37. 2008. június 19. 22:4022715.

    Klára elköszönök, nagyon álmos vagyok.

    Aludj jól, álmodj szépeket!

    előzmény:
    klára13 (22713)
    2008-06-19  22:24
  38. 2008. június 19. 22:3022714.
    Azt megkaptuk!
    előzmény:
    klára13 (22713)
    2008-06-19  22:24
  39. 2008. június 19. 22:2422713.
    És a robotgép?
    előzmény:
    Kusza (22712)
    2008-06-19  22:18
  40. 2008. június 19. 22:1822712.

    Nagyon jó kényelmesen utaztunk, nem volt tele a busz, légkondis volt. Egy kicsit azért bosszankodtunk, hogy az ebédet fél 11-kor adták. Ilyet életemben nem hallottam, de akkor csinálták az üzletkötést, és közben ebédeltünk. Fantasztikus volt, ahogy dobálóztak a 100 ezrekkel. Edény készlet volt 550 ezerért, valamilyen gyógyfotel volt, 990 ezerért. Végül ezt a kettőt oda adták, 350 ezerért, plusz még egy talpmaszírozót is adtak hozzá ajándékba. Aztán megkérdezték ki akar ajándékot kapni, persze sokan nyújtogatták a kezüket. Csak dobálták az ajándék lepedőt Szét osztották annak aki kérte, még adtak hozzá takarót, porszívót, végén kiderült, hogy ezért 100 ezret kérnek. Nem győzték visszahordani. Elég sokáig tartott, két órakkor vittek be minket Debrecenbe, ott egy kicsit sétáltunk fagylaltoztunk, fél ötkor indultunk vissza.

    Ja még árultak, olyan szerkentyűt, ami gőzzel tisztit, csekély 150 ezerért, aztán már adták volna 100-ért is, de az már nem kellett senkinek. Itt megnéztem a neten, a legdrágább 48 ezer Ft, de már 16 ezerért is lehet kapni. 

    előzmény:
    klára13 (22711)
    2008-06-19  21:51
  41. 2008. június 19. 21:5122711.
    De jó, hogy itt vagy, Magdim!  Meséld el, mi történt?
    előzmény:
    Kusza (22710)
    2008-06-19  20:39
  42. 2008. június 19. 20:3922710.

    Szervusz Klára!

    Megjöttem a kirándulásról, sokszor nem tudtuk, hogy nevessünk, vagy mérgelődjünk azon, hogy mennyi hiszékeny ember van.

    Szerencsére, jó időt fogtunk ki. 

    előzmény:
    klára13 (22708)
    2008-06-19  10:01
  43. 2008. június 19. 16:1522709.

    Ram a coca colas reklamok hatottak igy otthon . Itt arabul van kiirva -igy nem hatnak -plusz meg nem is nezik joszemmel -ha az ember coca colat vesz ...

    nekem tetszenek a jo reklamok -nagyon nehez mufaj -  egy ket percben egy egesz tortenetet ,eleterzest megjeleniteni -nagy kihivas .Messzi foldek reklamjait kell nezni -es akkor vedve vagyunk attol - hogy az agyunkat mossak . :)

     

    A helyiek sem tul boldogok -mert a kozeposztalynak igen nagy teher az elszabadult arak .Atjarnak havonta szaud arabiaba bevasarolni .az obol legdragabb helye lettunk ropke negy ev alatt .Plusz meg az sem tetszik nekik - hogy ennyi idegen el itt .Tartanak lakossagi forumokat -ahol a helyiek elmondhatjak - hogy kuldjek  haza a legtobb kulfoldit -es csak a  legfontosabb projecteket folytassak  - aztan meg tobb  kulfoldi jon be .

    előzmény:
    klára13 (22706)
    2008-06-19  09:15
  44. 2008. június 19. 10:0122708.

       Nahát, talán kevés az, hogy hangosan horkoltam 11 ember jelenlétében, még ordítoznom is kellett volna, Magdim?

     

      Látod, így reagálunk a rejtjelekre, ahogy mondod, mert még nincsenek feltörve! Értetlenek vagyunk, szörnyűségnek véljük őket, mert nem a lényeget látjuk egyelőre, amit mondani akar tudatalattink. 

       Ez jósló álom volt, mint tegnap óta megfejtettem, mert kénytelen vagyok foglalkozni vele, ahogy előtolakodott a Veled való beszélgetésben. 

       Azzal, hogy lecsatoltam "falábamat" és a lépcsőn hagytam, az út vége volt, amelyet fél lábbal tettem meg, sántán, bénán.  Hosszú út volt -  jó darabja volt még a valóságban előttem -, jelezte az időtartamot, hogy öreg lépcső volt, mohos, töredezett. Ráadásul keskeny is, amely szintén életutam minőségével kapcsolatos kifogása volt tudatalattimnak. 

       A titokzatos medencében titkok és mélység vártak rám. Egy új világ. Új, kiteljesedett érzelmek, csodás érzések, béke, harmónia, ami évekkel később megvalósult. Mai derűm forrása. Meg kellett szenvednem érte.

       Álmom idején friss történtés volt házasságom összeomlása. A traumából kilábalni vettem részt az autogéntréning tanfolyamon. Bárcsak foglalkoztam volna már akkor az álmok értelmezésével! De ez a munka azzal kezdődött, amikor a topik címe nyomán elhozták ide néhányan álmukat. Muszáj volt elmélyednem benne, tanulnom. Ma már azt is tudom, hogy rejtett célja volt címválasztásomnak. Akkor persze fogalmam sem volt erről. Értelmezéséről is  töprengenem kell. Mai eszemmel azt mondom, hogy jobb lett volna kissé reálisabb, földönjáróbb címet választanom. E lebegő, megfoghatatlan helyett. 

    előzmény:
    Kusza (22700)
    2008-06-18  22:34
  45. 2008. június 19. 09:2722707.

    Nagyon különleges képeket készítettél, Laura. Az egyiknek a párját majd visszaküldöm, ha fényképeztem. Melyikét? Legyen meglepetés. (Gondolom, mostantól csupa izgalom vagy, teszem hozzá öniróniával.)

    Különleges a vers is. Többször el kellett olvasnom, hogy felfogjam, mert elég bonyolult - nekem. Végül a leglényegesebbnek e sorát találtam:   

    "Sejtés csak a zajló élet, puha ködben csak egy hang akad,"

    aztán az a kérdés, azt az egy hangot a puha ködben meghalluk-e? Ezen múlik minden, életünk boldogsága.

     

    Előjöttek az óriás  betűk, vastagítva. Sikertelenül igyekeszem kicsinyíteni, vékonyítani. Remélem, a hsz-ban normalizálódnak.  

    előzmény:
    Laura-1 (22702)
    2008-06-19  06:25
  46. 2008. június 19. 09:1522706.

    Remek! Nagyot nevettem a reklámon. BÁr ennek a műfajnak ellensége vagyok, értékeit muszáj elismerni. Ez a humor! Óriási!

    Nálunk a csodás természetközeliség a divat velük kapcsolatban, és mostanában kezd előtűnni az erotika - mondom eléggé hiányos ismereteim alapján. Mert tapasztalható, hogy előbb-utóbb tényleg megvesszük, amit tukmálnak, persze nem a sokmilliós autót, az nem mi. De, mondjuk, a majonézt - észrevettem magamon, azon kaptam magamanat, hogy majonézes krumplira áhítozom, mert itt az nlc naponta majonézbe veri orromat, azóta különösen igyekszem kikerülni őket. Mondják persze, hogy 42 év a reklámok hatásának határideje az életkorben, lehet, én lélekben túl fiatal vagyok! Netán gyermeteg?!

    A bazsarózsa persze már elnyílt, csak most elővettem a tavalyit.  

    előzmény:
    csinomjank (22704)
    2008-06-19  08:46
  47. 2008. június 19. 09:0322705.

       A gyümölcs nálunk is borzasztóan drága, Janka.  A mi cseresznyefánk gyümölcse, sajnos, ehetetlen. Tele  van kukaccal,  ráadásul eléggé ízetlen. Rossz választás volt a germeczdorfi. Valamikor persze ez volt a cseresznyék királya. Lehet, miénk fajzott el? Már megfordult fejemben, hogy kivághatnánk, feleslegesen foglalja a helyet. Persze, a madarak, nagyon szeretik.

       Igen, valami másik helyet kerestek a lokátoruknak. Igaza van az idős professzornak - Szabó János, ha jól emlékszem -, hogy "az ember mindenhova behatol és mindent letarol". Ez már csak így van, ez a szörnyű túlnépesedés a legfőbb bajok forrása. Na, meg a technikai csodák, amikre szegény kis glóbuszunk felkészületlen.

      A szervezkedés Nálatok? Igaz, ha belegondolok, a helyiek miért szervezkednének, élvezik az olaj áldását, a gazdagságot, a jöttmenteknek pedig kuss. Érthető. A világon mindenütt így van ez, még a mi kis apró falvainkban is, panaszkodnak az emberek. Mi is gyüttmentek vagyunk, de mert semmi kapcsolatunk sincs a helybéliekkel, és mert szinte egész Budaörs jöttment, mit sem tudok ezekről a dolgokról.

    előzmény:
    csinomjank (22704)
    2008-06-19  08:46
  48. 2008. június 19. 08:4622704.

    sziasztok !

     

    ugye milyen aranyos  volt a reklam ? ez is  hasonlo   .sziriaban ,libanonban beerett a cseresznye , a sargabarack -most epp ezekbol szemezgetek.egy kicsit megengedhetunk magunknak -nem tul sokat .mindig keszulok cseresznyes pitet sutni-de aztansajnalom a friss gyumolcsot a sutibe tenni .nosztalgival gondolok a hatalmas cseresznyefara nagyanyameknal - hatalmas kosarakban gyult ossze a hatalmas cseresznye - folyo parton volt a kert- igen zamatos .

     

    klara -  nem tudom mi lett a zengo ugy vege -valami mas csucsot szemeltek ki maguknak . itt ugy tudom ,hog nem szabad semmi ugyben szervezkedni .allatvedok vannak  - az indiaiak is sjat ugyeikben szervezkednek -de ennyi .

     

    tegnap megis szaladgalos napom lett .ma pihenunk ?

    a blogba mar reg nem kerult semmi - mert vagy nem erek ra visszaolvasni - vagy nem irunk praktikus dolgokat mostansag .

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2008. június 19. 08:4322703.

     

     

       Szép napot!

     

     

     

    előzmény:
    Laura-1 (22702)
    2008-06-19  06:25
  50. 2008. június 19. 06:2522702.

    Megzakkant ez a net. Egy sorral lejjebb akartam ugrani, és husss........ az enterrel el is ment a levél, pedig még nem is fejeztem be.

    Íme az idézet, ami még hozzá tartozik:

     

    William Canton 

    Karma 

    (részlet )

     

    Nyári fehér köd szívében, e világból egy kis zöld darab,

    Ködbe vész a bükkök csúcsa, minket is most körbefont a köd,

    Sejtés csak a zajló élet, puha ködben csak egy hang akad,

    Harmat.ezüst falevélen, fönt a lombon harmat gyöngyözött...... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top