Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2018. szeptember 11. 15:3672601.

    Szomoru , hogy semmi joga nincs a topik gazdanak .


    Kulonosen ennyi ev utan . Ennyi olvasot idevonzva  novelven a reklambeveteleket - ilyen kicsiny dolgot nem lehet kerni .


    Persze a kisordog bennem azt mondja , hogy az is lehet , hogy tetszik a vezetesnek ez  /  regebben szerkesztettem oldalakat bizonyos temakrol es arra biztatott bennunket a vezetes , hogy legyunk provokativak  - generaljunk vitakat ,mert az noveli a nezettseget es tobb ember erzi  ugy hozza kell szolnia ...


     Azok olyan oldalak voltak ,amikkel penzt kereshettunk ...regi szep idok ...

    előzmény:
    klára13 (72595)
    2018-09-10  16:29
  2. 2018. szeptember 11. 15:3072600.

    Jol ertettem elozo hsz . at ? On jart Indiaban ? 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72591)
    2018-09-10  14:04
  3. 2018. szeptember 11. 15:2872599.

    remes , hogy mennyi legikatasztrofa , elterites volt regen 


     egy rokonom lekesett egyszer egy gepet , amit elteritettek - meg a hetvenes evekben


    gondoltam egy nap - utananezek a sztorinak  - hat nem tudtam eldonteni melyik is volt ,mert abban az evebn 3 -4 elterites is volt azon a videken  !

    előzmény:
    szizsuzsóka (72596)
    2018-09-11  05:04
  4. 2018. szeptember 11. 15:2372598.

    szoval az atombomba volt  a csodafegyver ?


    en azt hittem , hogy valami UFO fele urmasina ...


    _______________


     az atombomba szemetseg volt -  de mas bombazasok is melyek konkretan civilek ellen iranyultak 


     ott volt pl . a drezdai bombazas  vagy hamburgban is  -  rosszul voltam , mikor olvastam Kurt Vonnegut  konyvet ,aki amerikai fogolykent elte tul  az egeszet ... aki tulelte a bombazast es probalt vizert elelemert indulni ,azokat alacsonyan szallo repulorol lottek ... egyertelmu nepirtas volt ...igazabol  csak amerikai szemelyek mutattak megbanast az ugyben - a brittek tartjak magukat ahhoz , hogy szukseges volt 


     

  5. 2018. szeptember 11. 05:0672597.

    Igazad van Klára ! Legalábbis ne jusson el tudatunkig. Vagy csak úgy, hogy bolond likból bolond szél fúj. Majd elunja, ha nem reagálunk.

    előzmény:
    klára13 (72595)
    2018-09-10  16:29
  6. 2018. szeptember 11. 05:0472596.

    Mi is szoktuk nézni és a Natgeot is. Én már unom Hitlert , mert a légikatasztrófákat, de még mindig nézhetőbb mint a sok bugyuta krimi , a sok fényhatással . Jó elálmosodunk rajta .Ugyan az alváshigiene nem javasolja a tévét a hálószobában, de nem rossz , csak nem szabad mindent megnézni este . Főleg amiket este vetítenek , hogy a gyerekek ne nézzék. Azt felnőtt is csak akkor nézheti , ha nagyon szenvtelen, vagy nagyon későn alszik el. Este 9-kor elalszom már, és reggel 4 -id mélyen alszom . Akkor ébredezek, és 5 -kor felkelek. Régen sokáig fenn voltam este , későn keltem .


    Hitlert állítólag a csontjai  alapján a fogásza azonosította. Most már a DNS ismeretében biztosan pontosan tudnák verifikálni összehasonlítva családja mintáival. Állítólag Braun Éva DNS vizsgálata bizonyos zsidókra jellemző szakaszokat tartalmaz. Ez a sors fintora .

    előzmény:
    klára13 (72580)
    2018-09-10  11:54
  7. 2018. szeptember 10. 16:2972595.

     Megérkezett a válasz topikunkkal kapcsolatban: sajnos, a topikból kitiltani valakit, erre nincs mód. Persze jól emlékszem, hogy a sok-sok korszerűsítés előtt, ami persze mind a  reklámok érdekében történt, arra is volt mód, hogy a topikgazda maga megakadályozhatta bárkinek a topikban való felszólalást. Ma már sok minden nincs, ami egykor volt. S a változások nem a fórumozás kellemesebbé tételét szolgálják.
      Azt mondom, ha megjelenik a gonoszkodó, ne olvassuk el irományát! "Ugorgyunk!" Aki viszont kíváncsi,  és ezt nem tudja megtenni, az viselje el, amit olvasott. Köszönje saját magának. 


     

  8. 2018. szeptember 10. 15:2072594.

      Politika? De hol volt itt politika? Ez történelem volt.  További kellemes napot kívánok.
      Ez a szófacsarás humor akart lenni. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72592)
    2018-09-10  14:12
  9. 2018. szeptember 10. 15:2072593.

      Politika? De hol volt itt politika? Ez történelem volt.  További kellemes napot kívánok.
      Ez a szófacsarás humor akart lenni. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72592)
    2018-09-10  14:12
  10. 2018. szeptember 10. 14:1272592.

    Rosszúl emlékeztem.Nem az angolok sűlyesztették el a hajót,hanem Norvégiában.


                    who sank the boat that carried heavy water - Google Search

    idézet:
    Sheriff-2 (72591)
    2018-09-10 14:01:42

    Félig-meddig jól emlékeztem,mert az angolok képezték ki a norvégokat,hogyan semmisítsék meg a nehéz vizet termelő erőművet.


    Ezzel a politikát befejeztem,jó szórakozást kivánok,nekem pedig rövidesen dolgom van.

    előzmény:
    Sheriff-2 (72590)
    2018-09-10  14:01
  11. 2018. szeptember 10. 14:0472591.

    Rosszúl emlékeztem.Nem az angolok sűlyesztették el a hajót,hanem Norvégiában.


                    who sank the boat that carried heavy water - Google Search

    idézet:
    Sheriff-2 (72591)
    2018-09-10 14:01:42

    Hmmmmm...ezt akartam belinkelni,talán miután felébredek kevesebb hibát csinálok.....


                    Inside the Daring Mission That Thwarted a Nazi Atomic Bomb

    előzmény:
    Sheriff-2 (72590)
    2018-09-10  14:01
  12. 2018. szeptember 10. 14:0172590.

    Rosszúl emlékeztem.Nem az angolok sűlyesztették el a hajót,hanem Norvégiában.


                    who sank the boat that carried heavy water - Google Search

  13. 2018. szeptember 10. 13:4972589.

    Nekem is az a véleményem,de minket nem kérdezett meg senki.

    előzmény:
    klára13 (72588)
    2018-09-10  13:43
  14. 2018. szeptember 10. 13:4372588.

       Hát ez nem Gábor Áron rézágyúja. Azért nagy disznóság volt ledobni a két atombombát. Tapasztalatszerzés céljából.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (72585)
    2018-09-10  13:40
  15. 2018. szeptember 10. 13:4272587.

    A nehéz víz hiányzott hozzá,a hajót ami szállította,angol búvárok sűlyesztették el.

    előzmény:
    klára13 (72584)
    2018-09-10  13:37
  16. 2018. szeptember 10. 13:4072586.

      Szerencsére. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (72583)
    2018-09-10  13:37
  17. 2018. szeptember 10. 13:4072585.

    Néha unalmamban én is nézegetem a multat.Itt vannak videók is arról az ágyúról.


                    hitlers rail gun - Google Search

    előzmény:
    jara (72581)
    2018-09-10  12:11
  18. 2018. szeptember 10. 13:3772584.

      Hát az atombomba.  Már majdnem készen volt. 

    előzmény:
    csinomjank (72582)
    2018-09-10  13:15
  19. 2018. szeptember 10. 13:3772583.

          A szupervegyver az atombomba volt,amit az amerikaiak gyártottak le előbb.

    előzmény:
    csinomjank (72582)
    2018-09-10  13:15
  20. 2018. szeptember 10. 13:1572582.

    Igen - en az internetrol . Apukam szenvedelyes kutatoja volt a masodik vh . tortenetenek . Volt rengeteg konyvunk es egy fenykep mindig szoget utott a fejemben -valami furcsa van rajta ... egy no a gyerekevel egy godor elott es mintha egy katona celozna rajuk .


    Aztan lattam az eredeti kepet . A katona igazabol  a not fedezte -aki elbujn keszult a loveszarokban .


    _____________________


    Hat az igazsagot nem nagyon fogjuk megtudni . Hogy hol elt a haboru utan vagy elt-e egyatalan . Engem ennel jobban erdekelne , hogy mi volt az a szuperfegyver ,amirol beszelt a nepenek . Hogy arra alapozta a biztos gyozelmet .. 

    előzmény:
    klára13 (72580)
    2018-09-10  11:54
  21. 2018. szeptember 10. 12:1172581.

    Ha láttátok a mellékelt képet, tudjátok: "Egy újszülöttnek minden vicc új".


    Nekem az volt. Régen lementettem, de most aktuális a téma szerint. Hitler nehézágyúja.

  22. 2018. szeptember 10. 11:5472580.

    Hihetetlen dolgokról lehet értesülni nálunk a történelmi csatorna jóvoltából. Olyan filmrészleteket is lehet látni, amelyeket eltávolítottak a korabeli híradók felvételeiből. 


    Nagyon kutatják pl. azt, hogy vajon tényleg öngyilkos lett-e a Hitler házaspár, vagy elmenekültek? Dél-Amerikába vezető menekülési útvonalakat vizsgálnak. Az biztos, hogy a háború végére H. nagyon beteg volt, de éppen ez az, sosem lehet tudni, hogy a betegség mit hoz elő egy emberből.

    előzmény:
    csinomjank (72579)
    2018-09-10  08:43
  23. 2018. szeptember 10. 08:4372579.

    Azert azt hozza kell tenni , hogy Goring nem csak okos - de morfin fuggo is volt  .


    __________


     nehai miniszterelnokunkrol sokszor meselt az egyik hazinenim Pesten - egyutt dolgoztak  regen


    es egy kifejezetten humoros embernek ismerte meg - szerinte nala ez a nagy komolysag es mosolytalansag egy poz volt csak


    - ezaltal akarta elerni , hogy komolyan vegyek 

    előzmény:
    szizsuzsóka (72575)
    2018-09-10  06:36
  24. 2018. szeptember 10. 08:0672578.

     2006 ban vagyunk megint 


    ....


    nem latok semmit a friss hsz .bol 

  25. 2018. szeptember 10. 06:4672577.
    Tánczos Katalin:

     


    Az én miatyánkom

     


    Mikor a szíved már csordultig tele,
    Mikor nem csönget rád soha senkise,
    Mikor sötét felhő borul életedre,
    Mikor kiket szeretsz, nem jutsz eszükbe:
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne pusztulj bele!
    Nézz fel a magasba – reményteljesen,
    S fohászkodj: MI ATYÁNK! KI VAGY A MENNYEKBEN…


    Mikor a magányod ijesztően rád szakad,
    Mikor kérdésedre választ a csend nem ad,
    Mikor körülvesz a durva szók özöne,
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne roppanj bele!
    Nézz fel a magasba, és hittel rebegd:
    Uram! SZENTELTESSÉK MEG A TE NEVED!


    Mikor mindenfelől forrong a „nagyvilág”
    Mikor elnyomásban szenved az „igazság”
    Mikor elszabadul a „Pokol” a Földre
    Népek homlokára a „Káin” bélyege van sütve.
    Óh „Lélek”, ne csüggedj! Ne törjél bele!
    Nézz fel a magasba: hol örök fény ragyog,
    S kérd: Uram! JÖJJÖN EL A TE ORSZÁGOD!


    Mikor beléd sajdul a rideg valóság,
    Mikor életednek nem látod a hasznát,
    Mikor magad kínlódsz, láztól meggyötörve…
    Hisz a bajban nincs barát, ki veled törődne,
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne keseredj bele!
    Nézz fel a magasba – hajtsd meg a homlokod…
    S mondd: Uram! LEGYEN MEG A TE AKARATOD!


    Mikor a kisember fillérekben számol,
    Mikor a drágaság az idegekben táncol,
    Mikor a „gazdagság” milliót költ, hogy éljen,
    És millió szegény a „nincstől” hal éhen,
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne roskadj bele!
    Nézz fel a magasba, tedd össze két kezed,
    S kérd: Uram! ADD MEG A NAPI KENYERÜNKET!


    Mikor életedbe lassan belefáradsz,
    Mikor hited gyöngül, sőt ellene támadsz,
    Mikor, hogy imádkozz, nincs kedved, sem erőd,
    Mikor lázad benned, hogy tagadd meg „Őt”…
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne egyezz bele!
    Nézz fel a magasba, s hívd Istenedet:
    Uram! Segíts, - S BOCSÁSD MEG VÉTKEIMET!


    Mikor hittél abban, hogy téged megbecsülnek,
    Munkád elismerik, lakást is szereznek,
    Mikor verítékig hajszoltad magadat,
    S később rádöbbentél, hogy kihasználtak!
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne ess kétségbe!
    Nézz fel a magasba, sírd el Teremtődnek:
    Uram! MEGBOCSÁTOK AZ ELLENEM VÉTKEZŐKNEK!


    Mikor a „nagyhatalmak” a békét megtárgyalják,
    Mikor a BÉKE sehol – csak egymást gyilkolják!
    Mikor a népeket vesztükbe hajtják
    S kérded: Miért tűröd ezt?! MIATYÁNK!
    Ó, „Lélek”, ne csüggedj! Ne pusztulj bele!
    Nézz fel a magasba, s könyörögve szólj:
    Lelkünket kikérte a „Rossz”, támad, tombol!
    Uram! Ments meg a kísértéstől!
    MENTS MEG A GONOSZTÓL!


    UTÓHANG


    S akkor szólt az Úr Jézus, kemény – szelíden:
    Távozz Sátán! Szűnj vihar! BÉKE, SZERETET,
    És csend legyen!
    Miért féltek – ti kicsinyhitűek?
    Bízzatok! Hiszen Én megígértem Nektek:
    Pokoli hatalmak rajtatok erőt nem vesznek!
    Hűséges kis nyájam, Én Pásztorotok vagyok,
    És a végsőkig VELETEK MARADOK!


    Lejegyezte Dr. Eőry Ajándok

  26. 2018. szeptember 10. 06:4272576.

    Papp Lajos nagyon tehetséges orvos , nagy tudású, humanista . Vallásos katolikus . Neve alatt fut egy csodálatos vers , melyet ő idézett, és egy szerencsétlen azóta meghalt hajléktalan nő írt . A professzor cáfolta , hogy ő a szerző , de az ő nevét könnyebb volt megjegyezni.


    Ami nekem nem tetszik az a pózolása és a politikába való belekontárkodása. Jobb lett volna, ha megmarad magas szinten folytatott szakmájánál. No, de a személyiségünknek csak egy része az eszünk, szalmai elhivatottságunk ...

    előzmény:
    Sheriff-2 (72571)
    2018-09-10  04:20
  27. 2018. szeptember 10. 06:3672575.

    Igazán rosssz csak okos ember lehet. A buták rosszaságukat kis piti gonoszságukkal tudják kifejezni. Az alkoholtól, kábítószertől az emberek gondolkodása eltompul, és érzelmileg jobban befolyásolhatók.Ezt használják ki a bűnözők és az okos politikusok is . 


    A nürnbergi perben az amerikaiak IQ tesztvizsgálatot végeztek a magasabb beosztású háborús bűnözőknél. Kiderült, hogy a legmagasabb Göring IQ-ja volt 158 .


     

    előzmény:
    csinomjank (72573)
    2018-09-10  06:16
  28. 2018. szeptember 10. 06:2872574.

    Nem tudom ismerte-e a fényképet Ady, de azt tudom, hogy a gondolkodó ember póza ez. Szegény néhai miniszterelnökünk képe is így jelent meg az első szabad választáskor. Azt hiszem nem ezért nyerte meg a választást , hanem mert az emberek féltek a radikálisabban antikommunista ellenféltől, melyet akkor forrófejű fiatalok képviseltek .


    De egy aranyos történet is  eszembe jutott. Öcsém is ilyen megtámasztott fejjel ült az asztalnál. Nehéz a fejed kisfiam ? kérdezte apukám . Adél elbilom - hangzott a válasz .

    előzmény:
    csinomjank (72567)
    2018-09-09  17:15
  29. 2018. szeptember 10. 06:1672573.

    nehez megerteni , hogy egy olyan nagytudasu ember ,mint ez az Osho ,hogyan valhatott  stricive , drogterjeszto halozat fejeve  -  de mar Indiaban is bedrogozta a hiveit , hogy adomanyokat csikarjon ki beloluk , meg mielott betette volna a labat Amerikaba  -  az emberi intelligencia  es az erkolcs nem jar kez a kezben ... sajnos


    kulonben kituno uzleti erzeke volt -  raerzett , hogy a nyugat mennyire ki van ehezve valamifele spiritualis tanokra,melyek nem kotodnek a tortenelmi egyhazakhoz

    előzmény:
    klára13 (72570)
    2018-09-09  20:47
  30. 2018. szeptember 10. 05:5472572.

     egy hindu szerzetes  -  swami vivekananda


    miutan tobb evet  meditalt a Himalajaban kezdte el humanista elveit terjeszteni


    mivel  szerinte Isten megtestesulhet barmilyen eloleny formajaban -ezert Isten szolgalata= az emberiseg szolgalataval 


    szorgalmazta a vallasok, vilagnezetek parbeszedet  -  Amerikaban nagyhatasu beszedeket tartott 


    szoval egy halado szellemu alak volt 


    o se volt tokeletes - hiu volt es szeretett pozolni es  fenykepezkedni 


    :)


    _________________


    Rodin remekmuverol sok vicces kep keszult - nekem mindig az ugrik be 


    ______

  31. 2018. szeptember 10. 04:2072571.

    Van itt egy félórás videó,ami nekem nagyon érdekes.Sokmindennel egyetértek.


                  Dr. Papp Lajos - A szívbetegségek megelőzésének módjai - YouTube

  32. 2018. szeptember 9. 20:4772570.

    Vagy ezt?


    Netán mindketten? Igaz, az indiai urat nem ismertem fel, nem tudom ki ő. Valakit sejtek, egy kitűnő költőt. Szerencsére nem Osho, akinek magam is bedőltem, mint sok ezren a mai napig. Ami azt illeti, érdekes jelenség, sok jó gondolattal és nagyon szennyes élettel. Bár én szoktam hangoztatni, hogy a magánélet nem számít, csak a mű, de Oshonál kiborult a bili. Ami sok, az sok. 

    előzmény:
    csinomjank (72567)
    2018-09-09  17:15
  33. 2018. szeptember 9. 17:4872569.

    csak meg egy erdekesseg :


    kb . hatvanezer amerikai el Indiaban szemben a huszezer brittel


    idézet:
    csinomjank (72574)
    2018-09-09 17:17:56

              Sőt,vannak akik duplájára saccolják,mert csak azok vannak beleszámolva,akik regisztráltak/hivatalosan az Amerikai konzulátoson.Nekem is nagyon ajánlották első látogatásom idején,persze az még a kommunizmus szocializmus idején volt,'79-ben.Nagyon sokat változott a világ azóta.......


              Nekem az Isztanbulban tűnt fel nagyon hogy milyen sok Magyar él ott is '72-ben,az ''egyszrű-hétköznapi-életben",mert pl. a nagy bazárt nem lehet példának említeni,mivel sok a túrista.

    előzmény:
    csinomjank (72568)
    2018-09-09  17:17
  34. 2018. szeptember 9. 17:1772568.

    csak meg egy erdekesseg :


    kb . hatvanezer amerikai el Indiaban szemben a huszezer brittel


  35. 2018. szeptember 9. 17:1572567.

    Indiában, hol éjjel a vadak


    zöld szeme cikkan át a dzsungelen, -


    mikor dédapa is kicsi volt még,


    élt egy nagy fejedelem.


     


    erdekes verse ez Jozsef Attilanak - nem sok India temaju vers van a magyar irodalomban 


    persze itt van Ady Jöttem a Gangesz partjairól, Hol álmodoztam déli verőn, A szívem egy nagy harangvirág. S finom remegések: az erőm


    Mikor meglattam egy 19.szazadi indiai bolcs, tanito fenykepet -rogton beugrott ez a sor  es azt kerdeztem magamtol ,hogy


    vajon a kolto is latta ezt a fenykepet ...ugye ertitek miert ...

  36. 2018. szeptember 9. 17:1072566.

    Nincs miért elnézést kérnie Uram! Sőt köszönöm, hogy lovagias védelmébe vett! 


    Igaza van, bizonyos határon túl nem szabad tűrni, ha aljasan a személyünket becsméreli valaki, akinek fogalma sincs, kik vagyunk, s milyen utat jártunk be eddig.


    Szerencsére nem rágódom sérelmeimen, sok szépség volt és van az életemben most is, amiből töltekezem. 


    Elsősorban családom, de régi és újabb baráti kör, akikkel találunk kellemes elfoglaltságot.


     


    https://www.youtube.com/watch?v=3xbME5jVlG4


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (72564)
    2018-09-09  16:48
  37. 2018. szeptember 9. 16:5572565.

    azert a kamaszok kitoresei mogott  - van sok rahatas a mediabol


    nagyon keves film , slager van ,ami azt suggalja , hogy legyel jo a csaladoddal , vegtere is ok azok ,akik a legtobbet tettek ,tehetik erted  - hanem ,neked mindenhez jogod van  -aki mast allit -az az ellenseged ...


     


     aztan ez az egesz vilag elegge  frusztalta teszi az embert - a  kamaszok miert lennenek kivetelek 


     


     azert nem kell lemondani a nevelesukrol - csak szamolni kell a fazis kesessel , hallgatnak az emberre -csak egy kis idobe tellik mig rajonnek ,mi a jo nekik 


  38. 2018. szeptember 9. 16:4872564.

             Nekem is az a véleményem hogy az ilyen aljas trollokat leghatásosabb figyelmen kívűl hagyni,mert direkt kitalál dolgokat amik hazugságok,mivel abban találják meg ''boldogságukat''.


            Pl. én nagyon sokszor csak ráhagytam,de olyan sok különböző helyre írt őrültségeket,hogy muszáj volt néha megcáfolni,mert igaznak találom azt a közmondást,ami szerint ''a hallgatás beleegyezést jelent.''


             Befejeztem egészen addig,ameddig megint nagyon tulzásba viszi.


         Elnézést kérek.

    előzmény:
    Zsumi45 (72558)
    2018-09-09  09:12
  39. 2018. szeptember 9. 13:5672563.

    Már megint visszamentünk 2006-ra.

  40. 2018. szeptember 9. 12:4472562.

    Bizony, még a levegő is, hisz tudjuk, milyen családi program volt az ess-zeig pucoválása- már ahol....!


    Új módszered van? Mint tudjuk, a tisztítás koptatja is!


    Volt az elődök között egy szorgalmas asszonyka, aki az ezüstözött külsejű porcelán kávés készletnek esett neki, nem törődve, hogy épp az "ezüstfüst" bevonatot távolította el. 

    előzmény:
    klára13 (72561)
    2018-09-09  12:22
  41. 2018. szeptember 9. 12:2272561.

      Magának a szolgáltatónak is van védelme. Mostantól beérem vele. 
      Most olvastam, hogy a termálvíz oxidálja az ezüstöt. És egy kiváló fényesítési módszert is. Most mindjárt kipróbálom, mert van feketére színeződött  láncom. Aztán majd beszámolok. 

    előzmény:
    Zsumi45 (72559)
    2018-09-09  09:24
  42. 2018. szeptember 9. 12:1772560.

    Semmi vész!
    Tegnap este írtam a moderátoroknak, kértem, hogy tiltsák ki kekelefantot, mert folyton belerondít békés kis topikunkba. Hétvégén - úgy tapasztaltam - pihennek a modik is, bár tévedhetek, tehát levelem még aligha érte el őket. Sosem csalódtam bennük, mindig készségesen segítettek, ha hozzájuk fordultam valamilyen ügyben. Biztosan most is segítenek, csak kis idő kell hozzá.
       Engem amúgy nem zavar a betolakodó, bolond lyukból bolond szél fúj, szól a mondás, és így is van. Nem szoktam elolvasni sorait, ezért nem is tudom, mit moderáltak ki kérésetekre. Semmit sem ér ez az eset, ő a közutálatban szeret fürödni, mi a békességben. Ne törődjünk szegénnyel!

  43. 2018. szeptember 9. 09:2472559.

    Klára, nem ismerem a védelmi mechanizmusokat, de megnéztem, nekem az "ESET ...." védi a gépemet. Sokszor ajánl fel frissítéseket, de minden bekapcsolás után automatikusan jelzi, volt e támadás. Nem tudom, mi mennyibe kerül, mert mindent a rendszergazdám intéz. Azt tudom, hogy a kölcsön laptopon valami nagyon érzékeny védelem volt, hosszabb ideig keresgélt és frissített automatikusan.Igaz, nem hálózatról működött, s a WiFi kevésbé biztonságos, ezért kellett szigorúbb védelem.


    Ha jól értettem az okításkor. 

    előzmény:
    klára13 (72554)
    2018-09-08  13:12
  44. 2018. szeptember 9. 09:1272558.

    Figyelmen kívül kellene már hagyni ezt a hívatlan látogatót! Képtelen abbahagyni a zaklatásunkat. Ne adjuk alá a lovat.


    Inkább gyönyörködjetek ebben a kis város részletben. 

  45. 2018. szeptember 9. 08:0772557.

    Zsuzsa elhiszem, hogy örülsz az unokáidnak, így legalább meg is ölelheted őket, nem csak az írását olvashatod a neten Lillának.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72556)
    2018-09-09  05:52
  46. 2018. szeptember 9. 05:5272556.

    Tegnap nagy örömöm volt. Pécsre költözött kis unokámat hazahozta a honvágy. Még csak ismerkednek az egyetemi élettel, nem indult be a rohanás. Akkor úgy sem tud jönni, mert hétvégeken tanulnia kell.A lakást már megszokta , kedves a lakótársnője jól kijönnek.Budán lakó unokám is hazajött .Most az anyukájuk nagy örömmel főz nekik , mind a 4 csemetéje itthon van .

  47. 2018. szeptember 8. 13:1672555.

       Zsuzsa, szóról szóra így gondolom én is. Amúgy minden kapcsolatunkra érvényes, hogy meg kell adni egymásnak az őt megillető tiszteletet.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72550)
    2018-09-08  06:36
  48. 2018. szeptember 8. 13:1272554.

       Nagyon vicces eseten vagyok túl, most ezt kell melegében elmondanom, mert bár az egyes állomások nem tűntek mindig tréfának, így visszatekintve már mókás.
       Tegnap örömmel mondtam, hogy megoldottam laptopos gondomat, beléphettem topikunkba. Aztán mára visszaállt az áldatlan helyzet. Mi mást tehettem volna, ismét turkálni kezdtem a gépben, persze semmit sem értve az egészből. Aztán ráleltem a lehetőségre, hogy újratelepíthetem oly módon, hogy személyes dolgaimat megőrzöm. Ekkor már biztos voltam abban, hogy valamelyik őrző-védőm, amelyet nem is olcsón vásároltam, megint fülön csípte az nlct, mint megbízhatatlan elemet, amivel egyet is értek. És az újratelepítéssel kinyírtam a derék Avastokat egy szálig. Remélem, igazam van, csak azt nem szeretném, ha most majd a cég rám küldene valamilyen szörnyet, lássam, ki az úr a házban.  ki tudja, miféle programjaik vannak, amelyek automatikusan működnek bizonyos esetekben.

    előzmény:
    szizsuzsóka (72550)
    2018-09-08  06:36
  49. 2018. szeptember 8. 09:3672553.

    Klárám, ide írtam e-mailben: ugyfelkapu@nlcafe.hu 


    A "felhasználási feltételeket" kerestem ki, s ott egyértelmű, hogy a jogainkat sérti az ilyesfajta zaklatás. 

  50. 2018. szeptember 8. 07:1172552.

    Nagyon mozgalmas volt a hetem . Kedden a vendégség, utána két nap a rakódás, csütörtökön születésnap, pénteken temetés. Egy osztálytársam halt meg. Budapesten élt, itt temették. Ketten lakunk ezen a környéken, mi képviseltük az osztályt. Este nagyon fáradtan jöttem haza, mert fájt a lábam még Scholl szandálomban is. Az utazás is nehézkes volt, minden átszállásnál késés, így 5 percet késtem. Egy altemplomban helyezték örök nyugalomra hamvait .


    Ma kicsit a kertben matatok, talán a nagy eső után könnyebb lesz a rendezkedés.

  51. 2018. szeptember 8. 06:4372551.

    Kedves kekelefant ! Te tényleg pszichiátriai kezelésre szorulsz . Ha valakinek az a szórakozása , hogy másokat bosszantson, másokban utálatot megvetést váltson ki minősíthetetlen viselkedése miatt ez kóros. Még kamaszoknál is, de mivel te évek óta csinálod, feltehetően naptárilag túlestél ezen a koron . Lehet, hogy személyiségedben itt megrekedtél. Szükségleted, hogy foglalkozzanak veled, még az is jobb, mintha senki nem vesz észre. Mindenhol utálnak, ahol megjelensz . Miért jó ez neked ? Szegény  beteg ember , én sajnállak !

  52. 2018. szeptember 8. 06:3672550.

    Klárám Í! Azt hiszem az lenne a legjobb, ha leülnél vele beszélhetni kicsit felnőtt módon. Elmondanád, hogy Te csak annyi udvariasságot, törődést vársz el tőle, amennyit Te megadsz neki. Ezt viszont megköveteled, és ha nem hajlandó erre , nem beszélsz vele addig, amíg ezt a kölcsönös tiszteletet nem hajlandó megadni Neked.


    Hasonló vitám volt fiammal a kölcsönösséget illetően . Nem volt szemtelen, de utolsó busszal jött haza anélkül, hogy előre jelezte volna. Mikor szóltam neki, azt mondta felnőtt végzős egyetemista nem kell neki engedélyt kérni. Természetesen nem de jelezni, hogy ne várjalak, illik. Ha én elmennék este beteghez, majd átmennék a szomszédba traccsolni, és éjfélig nem jönnék haza ,mit szólnál. Hát hívnám a mentőt, rendőrséget , érdeklődnék ! Pedig én már lassan 50 év felé közeledem ! -mondtam . Igen , de hazaszólhattál volna, hogy ne izguljunk miattad  !No ezt kérem én is , mondtam neki !!!!

    előzmény:
    klára13 (72541)
    2018-09-07  11:32
  53. 2018. szeptember 7. 23:1272549.

     Igen, ilyesmire gondolok, Zsumikám. És most, az első esetnél leszögezni, hogy nem tűröm.

    előzmény:
    Zsumi45 (72546)
    2018-09-07  14:45
  54. 2018. szeptember 7. 23:0972548.

      Magdikám, én sem engedem meg, semmiképpen. Kölcsönösen tisztelni kell egymást.
      Nagyon haragudtam még ma is, le sem mentem a kertbe, mert nem akartam haragomat rázúdítani Benire. Ezt nyugodtan kell megbeszélni, de szigorúan. Holnapra tervezem. Megbántani nem akarom, de meg kell értenie, hogy ezt nem teheti a kis felfuvalkodott majom. Ezt csak most írom, megcímkézni sincs szándékom.

    előzmény:
    Kusza (72545)
    2018-09-07  13:30
  55. 2018. szeptember 7. 17:2172547.

    Szervusztok! Az Ügyfélkapun történt bejelentésem eredményes volt. Jelezték, hogy azt a 4 hozzászólást, ami ránk nézve sértő volt, törölték.


    Visszapörgettem, valóban nincs ott.Köszönet a Moderátoroknak!

  56. 2018. szeptember 7. 14:4572546.

    Úgy vélem, a gyerekeket jó modorra és tiszteletre csak a szülő tudja nevelni. Ha ő nem követeli meg, akkor a gyerek senki másnak nem adja meg azt. Az együttélés gyakori ütközéssel jár, így nem fékezik magukat a gyerekek. Más a helyzet, ha a nagyszülő vendégként van jelen, vagy ha hozzá vendégségbe mennek a gyerekek. Nomeg a fiúk hevesebbek, a lányok megfontoltabbak. Legfeljebb durcásak, félre vonulnak, de kevésbé szájalnak. Ez a tapasztalatom. Okosan érvelni lassan elfelejtenek az emberek.


    Tanács? Valóban jól teszed, ha a felemelt , durva hang esetén hátat fordítasz, s elmondod: legközelebb folytatjuk, ha majd emberi hangot használsz velem.  

    előzmény:
    klára13 (72541)
    2018-09-07  11:32
  57. 2018. szeptember 7. 13:3072545.

    Klára ebben nem tudok tanácsot adni, de én az biztos, hogy nem engedném meg, hogy durván beszéljenek velem. De más az én helyzetem, mert tőlem távol laknak, ritkán találkozunk. 

    előzmény:
    klára13 (72544)
    2018-09-07  13:01
  58. 2018. szeptember 7. 13:0172544.

      Ki kellett kapcsolni, hogy védelem a követések ellen. Úgy látszik, az nlc-t követőnek tartotta.
      És szerinted Benikét hogyan lehet megjavítani? Mit kell kikapcsolni?

    előzmény:
    Kusza (72543)
    2018-09-07  12:56
  59. 2018. szeptember 7. 12:5672543.

    Klára nagyon ügyes vagy, hogy megtudtad javítani a laptopot, veregesd meg a válladat helyettem!

    előzmény:
    klára13 (72542)
    2018-09-07  11:38
  60. 2018. szeptember 7. 11:3872542.

      Hus, Katától tudom, hogy lányokkal sokkal könnyebb. Amikor olvasok ténykedéseitekről, te és a bakfisok, akkor mindig eszembe jut, milyen kitűnő feleség lesz belőlük.
       Tetszik a kétnaponta sütött sütemény! Isteni! Na, és hízik-e tőle a család?

    előzmény:
    hus (72538)
    2018-09-07  05:44
  61. 2018. szeptember 7. 11:3272541.

     Tanácsot kérek. 16,5 éves Benikém nagyon pofátlanul rám szólt. Azt válaszoltam, hogy olvastam - ti is -, hogy kamaszkorban átépül az agy, és szinte szét van esve. Ezt én beszámítom, de ezzel együtt nem tűrhető el minden tőled. Hogy így szólj hozzám, az semmiképpen.
      Nagyon rosszul esett, és nem akarok anyja sorsára jutni, akivel úgy beszél, hogy az leírhatatlan. Arra gondoltam, ma közlöm vele, hogy a továbbiakban nem barátkozom vele, mert ha neki a partneri viszony, amit kialakítottam, arra jogosítja fel, hogy tiszteletlen legyen, akkor én ezt ezennel megszüntetem. Mert végre rá kellene ébrednie, hogy a dolgoknak vannak következményei.
      Hát igen... a következmény... Balázs zsémbel, semmit sem ér vele, Zsófi visszakiabál, ezzel sem lehet semmire menni, és a következmény mindig csak pozitív, jó jegy - jutalom, stb. Soha, semmiféle büntetésről nincs szó, ami szerintem kellene a korlátok kialakításához. Olyasmire gondolok, hogy mondjuk bizonyos ideig nem játszhatnak a tévés játékon.
       Mint olvastam abban a bizonyos írásban, a kamaszok egyik fő jellemzője, hogy nem képesek a következményekkel számolni. Ezért kerülnek sokan rémes helyzetbe. Tegnap Beni is többször hangoztatta vitájuk során, hogy amennyiben anyja továbbra is a nappaliban helyezi el a fregolit mosás után, akkor ő elköltözik. Hát ennél nevetségesebb fenyegetőzést elképzelni sem tudok. És hát van egy saját, külön szobája saját tévével az angol nyelvű filmek nézésére, ezt én fizetem.
       Mondjuk Zsófi "tettét" menti, hogy nappalijuk kb 50 négyzetméter, tehát nem kell átesni a kis fregolin.

    előzmény:
    klára13 (72540)
    2018-09-07  11:02
  62. 2018. szeptember 7. 11:0272540.

      Mögjavítottam! Íme, a laptopon írok. Már annyira untam a sok hercehurcát, délelőtt wifim sem volt, Zsófinak igen, tehát itt nálam volt a hiba, ezért addig sanyargattam a gépet, míg egyszer csak megadta magát. Úgy látom, őstehetség vagyok az informatikában, hogy angol nyelvtudás és egyéb tudás híján rendbe tettem a dolgokat. Mindig azzal a fohásszal kattintottam ide-oda, hogy lesz, ami lesz. És lőn!
     

  63. 2018. szeptember 7. 10:0872539.

    Hus már nagyon ki voltunk éhezve, erre a hosszas beszámolóra!Jó főzőcskézést! Én is örültem, hogy készíthetem a családomnak az ebédet, azért jó volt, hogy a menyem is segített, krumplit pucolt, panírozott, utána meg egy halom edényt mosogatott.

    előzmény:
    hus (72538)
    2018-09-07  05:44
  64. hus
    hus
    2018. szeptember 7. 05:4472538.

     Koszonom szepen, nem is gondoljatok milyen nagy oromet okoztatok nekem . Hianyoztatok am nekem is! Rettento sokat gondoltam ratok, mindig igy legtobbszor, hogy na ezt is elmeselem a lanyoknak, meg ezt is.Sok kis aranyos aprosag is tortent, de majd gondolom menet kozbe is eszembe fog jutni es akkor fogom majd irni, ja ez is elmaradt meg megjegyzessel.


    Zsuzsokam most en is abba vagyok, mint te, keszulok egy vendeglatasra szombaton, eppen minden fele szoszokat keszitek, mert azok jol, ossze fognak erni addigra. Vettem egy oriasi marhahust, azt akarom megsutni a szoszok jonnek, krumpli, egy par zoldseg fele. Nagyon remelem, hogy mindenkinek fog izleni.  Mar nem tudok mit kitalalni ami kellemes, konnyu es meglepetes.


    Mivel magyarok leszunk mindnyajan, ezert a soska, mint kulonlegesseg lesz es a tokfozelek is.Hat ugye ezt is csak itt lehet megcsinalni. Elkepzelnem ezt kislanyok, ha ti ezzel varnatok a vendegeket, mit szolnanak? 


    Zsumika igazan orulok, hogy unokaid is jol vannak, sajnalom, hogy a kezeddel problema van, kivanok nagyon gyors javulast.


    Jara Marika, vegre itt a kedved, az unokak tovabbra is jarni fognak hozzad. Errol jutott most eszembe Klara, mikor jol megnevettetet, irtam sopankodva, hogy mi lesz, ha  es arra irta, hogy ne feljek mar, fozhetek majd tovabbra is. 


    Kuszacska vegre jo olvasni, hogy te is kifozted magad a csaladnak, latod milyen jo, hogy visszanyerted erodet? Fozhetsz te is. 


    De mikor olyan jo nezni, hogy jo etvaggyak fogyasztjak a finomsagokat, igaz?


    Janka, de jo, hogy tudtal menni anyukadhoz es a kislanyodhoz. Lelkiekben is kellett ez neked, a gonoszokodokkal meg ne foglalkozz, csak elveszik a jo kis idodet.  Csak figyeld anyukadat es ne mindig hallgass ra, mert valoszinu, hogy nem akarja neked megmondani ahogy erzi magat, mert kimelni akar. Minden esetre azt hallottam, hogy nehez bekerulni egy nyugdijas helyre, de lehet, hogy mar megvaltozott az is.


    Klaram jo volt olvasni amikor a fent kialakitott kertedben gyonyorkodtel es elvezted szepseguket. A locsolas, az meg locsolas, idonkent maskepp is sikerul, csak ki ne onts a fiatalokat, mint az urgeket. 


    Az idei erdekesseg, ami nalunk tortent es igazan meglepo volt, az a rengeteg beka, ami jott koran tavasszal es amennyi szuletett. Hat este nem tudok kimenni nyugodtan a csirkeket bezarni, mert szinte minden lepesnel a kertig elugrik elottem egy. kicsik es kozepes meretuek. a nasgyok a viz szelen foglalnak helyet es egesz ejjel kuruttyolnak.


    Valamelyik este a mult honapban hirtelen beugrott ketto a fenyre, amikor be akartunk jonni. Jaaaaaj sikitottam nagyot, olyan szerencsesek voltunk, mert a vendeg fiatalember elkapta oket rogton nagyon ugyesen. Egy alkalommal pedig  reggel nyitottam ki az ajtot a konykaba es eszrevettem, hogy a szita es az uvegajto koze volt szorulva ketto. Jaj nekem, ugy megsajnaltam oket, mert mar koran reggel jo melegek voltak. 


    Hallottam, hogy nalatok is nagyon meleg nyar volt. Ritkasag lehetett, vagy talan meg nem is volt ilyen? 


    A masik az a rengeteg gyonyoru szitakoto ami van, hat ez sem mindennapi. Csodalatos kek szarnyuk  van legtobbjuk es szinte tancolnak a levegobe. Mindig szerettem volna lefenykepezni oket, de csak egyszer sikerult, majd fel fogom tenni azt is. Nehez oket elkapni, mert erzekenyek, ugyesen elrepulnek. A nyari fenykepek mar fenn vannak a gepen, de meg nem tudtam megnezni oket, eppen ideje, hogy  lassam oket en is.


    Jovo heten remenykedem abba, hogy tobb idom lesz, mar varom a huvosebb idot, orult hoseg volt tegnap, paraval egyutt 42 fok volt, hat ilyen meleg 70 evvel ezelott volt utoljara ezen a napon.


    Gondolom eleg az idojaras jelentesembol, meg folytatom a szoszok kesziteset is. 


     


    Nagyon kellemes jo reggelt kivanok, gozolgo finom kavecskat, es hozzavalot reggelre, a tobbi finomsagot pedig aprodonkent mara kivanom nektek. 


  65. 2018. szeptember 7. 05:0772537.

    Zsuzsikám ! Minden gyümölcs csendben érik, majd túlérik ....Mim ebben a stádiumban vagyunk . Szépen kinyílt, de már hervadó őszirózsák. Csendben hullatjuk szirmainkat ......

    előzmény:
    Zsumi45 (72532)
    2018-09-06  08:52
  66. 2018. szeptember 7. 04:5472536.

    Nálunk is volt ilyen . Csak meg kellett egy közeli lakos (ismerős , rokon ) elérhetőségét adni, akit értesített a diszpécser. Ő átment az idős beteghez és szükség szerint intézkedett .Ez itt ingyenes volt, de valamiért megszűnt. A legtöbb idős egyedül élő betegnek van mobilja, ahol az egyes vagy kettes gombot megnyomva értesíti a családot, vagy az ügyeletet. A beköltözés csak úgy oldható meg emberségesen, ha a beteg is akarja, kipróbálja és ,ha tetszik elfogadja. Van itt olyan néni(92 éves) , aki úgy szeret benn lenni, hogy még karácsonyra sem megy haza.

    előzmény:
    csinomjank (72533)
    2018-09-06  09:01
  67. 2018. szeptember 6. 19:3472535.

    Hus, igazan hianyoztal. Orulok neked.

  68. 2018. szeptember 6. 14:2272534.

    A kisebb -nagyobb városokban létezik u.n távfelügyeleti rendszer, az idősgondozó szolgálattal együttműködve. Lényege egy 24 órás ügyeleti rendszer, ahová rádión keresztül érkezik egy hívójel, pontosan beazonosítható kóddal. Ezt a jelet az egyedül élő személy egy gombnyomással adja, a nyakába akasztott kis távirányítóval. (olyan, mint az autók ajtózárát működtető kis szerkezet) Felszerelnek egy kis jeladót az illető lakásába, amin keresztül szintén lehet hívni, vagy téves hívás esetén megszüntetni a riasztást.A jelet észlelő diszpécser az ügyeletes gondozónőt értesíti, aki azonnal kimegy az idős személyhez, szükség esetén orvost, mentőt hív, vagy segít a bajbajutotton. Amikor ezt megtette, jelez a biztonsági figyelőnek, hogy elhárítva a veszély. A szerződéskor lakáskulcsot kell adni a szolgálatnak.


    Csekély havidíjért lehet a rendszerbe belépni.


    Nálunk ez úgy működött, hogy az én mobiltelefonomra értesített a diszpécser, mert anyukám a kommunikációs nehézségei miatt nem szerette volna, ha idegen megy hozzá. Amikor rosszul lett, ennek a segítségével azonnal nála tudtam lenni.


    Ugyanúgy működik , mint a kórházakban az ágy melletti nővérhívó, csak nagyobb hatósugarú- egész várost bekapcsol..


     


     

    előzmény:
    csinomjank (72533)
    2018-09-06  09:01
  69. 2018. szeptember 6. 09:0172533.

     ez jonak tunik  -kifizethetonek latszik  , ha a gyerekek osszedobnak egy osszeget  , ha valaki emelett kiadja a lakasat  , ha raszanja a nyugdijat ... az a veszjelzo keszulek kaphato ? 

    előzmény:
    Zsumi45 (72528)
    2018-09-05  18:30
  70. 2018. szeptember 6. 08:5272532.

    Zsuzsám, még szerencse, hogy a fürdőszoba és nem a nappali volt a helyszín. -elég bosszúság ez is. Node a jó hangulat, a kellemes együttlét emléke feledteti a nagy fáradtságot, amivel létrehoztad a találkozót. Főnök büszke lehet rád!



    A holnapi programod sajnos egyre gyakoribb korosztályunkban, de tartozunk kedves ismerőseink emlékének. Tegnap én is meglátogattam a családi sírt, a júliusi vihar nyomait még nem tüntették el. Közelünkben a kifordított hatalmas fenyő tuskója és a tátongó gödör félelmetes látvány.Dolgoznak mindenfelé a helyrehozatallal.


    Nálam minden kispályás. A sors gondoskodik az akadályokról, hogy ne tudjak kibontakozni. A bal kezem alattomosan, napról napra dagad, és persze fáj, előjött a csuklómban az ízületi gyulladás. Rásegített a súlyos lépcsőházi lengőajtó, amin nagyobb kosárral akartam átjutni, s rám csapódott. Kenem, hűtöm, próbálom kímélni...A hullott alma csendben romlik...

    előzmény:
    szizsuzsóka (72531)
    2018-09-06  05:49
  71. 2018. szeptember 6. 05:4972531.

    Szervusztok ! Nagyon jól sikerült a találkozó. 5 óra körül mentek el a vendégek.Sajnos a mustos üveg kinyitása nem jól sikerült, az egész fürdőszoba csupa mustos lett. Ráadásul vörös must . Volt mit takarítani. Még aznap elkezdtük a rendcsinálást.  Nagyjából kihordtuk a felesleges bútorokat,a  sok széket visszavittük a helyére. Tegnap felmostam és visszatettük a szőnyeget. Hát meg kell vallanom, elfáradtam.Tegnap délután sokat aludtam és még kötni sem volt erőm.Egy nagy jénai tészta megmaradt , lefagyasztottam . Egyszer , ha többen leszünk majd előveszem . Még most is fáradt vagyok, de ma születésnapi köszöntésre megyek délután, holnap pedig Pestre temetésre. Egy osztálytársunk halt meg a Rózsák terén temetik az altemplomban a hamvait .

  72. 2018. szeptember 6. 05:3772530.

    Magdikám ! Örülök, hogy az eset kapcsán a tablet kezelése merült fel Benned és nem a műköröm !

    előzmény:
    Kusza (72514)
    2018-09-04  19:16
  73. 2018. szeptember 5. 18:4872529.

    Marika hál Istennek jól bírtam a munkát. Jobb volt ez így, nem úgy mint tavaly ilyenkor csak ebédelni keltem fel. Nagyon rossz érzés volt, hogy még egy tepsi süteményt sem sütöttem. 


    Elhiszem hogy örülsz a gyerekeknek, hogy mennek hozzátok, és jó ebéddel várod őket.

    előzmény:
    jara (72527)
    2018-09-05  18:27
  74. 2018. szeptember 5. 18:3072528.

    Véletlenül találtam.Győr közelében,nyugdíjasház, nyitási kedvezményekkel. Nem olvastam, csak idehozom:


    https://www.idosekpanzioja.hu/


     


     

  75. 2018. szeptember 5. 18:2772527.

    Szervusztok.


    Klára, mi az első napok történése az iskolákban?


    Jó hírem van, jönnek a kicsik hozzánk tanítás után, mint előző évben. 


    Hus, nagyon örülök, hogy jöttél.  Hiányoztál. Mesélj kérlek. 


    Magdika, jól bírtad a főzéssel járó terhelést? Felépülésed óta nem emlékszem, hogy volt ekkora trakta Nálad.


    Zsuzsóka, jól sikerült a találkozó? 

  76. 2018. szeptember 5. 08:0872526.

    Hus örülök, hogy jelentkeztél végre ennyi idő után. Reméljük újból olvashatjuk az érdekes írásaidat!

    előzmény:
    hus (72518)
    2018-09-05  04:41
  77. 2018. szeptember 5. 07:5772525.

    Szeretettel köszöntelek körünkben Hus! Hasonló szép napot Neked is!


    Eseményekben gazdag nyár volt a tiétek is, a kis-nagylányok a művészi kézműveskedés mellett a konyhaművészetet is kóstolgatták. Eszembe juttatta a mi évtizeddel ezelőtti nyarainkat. Gyorsan elszaladnak ezek az évek is, de minden korszak meghozza az örömöket az unokáinkkal.


    Dóri rátalált tanult pályájára, laboratóriumban dolgozik, műszeres analitikával foglalkozik. Persze hasznára vált a fél év informatika is. Itthon és a Balatonon is töltöttek a Csipet-Csapattal néhány napot.


    Zita is az önállósodását készíti elő. Szépítgetik barátjával  (a szülők segítségével) a jövendő otthonukat. Elég zsúfolt órarend mellett néhány órában munkát is vállalt, ami a mérnöki pályán szakmai gyakorlatnak is mondható. Barátja mérnök-informatikusnak  készül, kiegészíti egymást majd a tudásuk. 


    A nyárról azért van emlékem velük töltött órákról is, de bele kell nyugodnom, élik saját életüket. 


    Már ködös őszies reggel köszöntött ránk, de még nyárias időt igérnek az időjósok. Ma almát teszek el téli almáspitékre gondolva. 

    előzmény:
    hus (72518)
    2018-09-05  04:41
  78. 2018. szeptember 5. 07:1172524.

    Tóth Árpád


    Lélektől lélekig


    Állok az ablak mellett éjszaka, 
    S a mérhetetlen messzeségen át 
    Szemembe gyűjtöm össze egy szelíd 
    Távol csillag remegő sugarát.



    Billió mérföldekről jött e fény, 
    Jött a jeges, fekete és kopár 
    Terek sötétjén lankadatlanul, 
    S ki tudja, mennyi ezredéve már.


    Egy égi üzenet, mely végre most 
    Hozzám talált, s szememben célhoz ért, 
    S boldogan hal meg, amíg rácsukom 
    Fáradt pillám koporsófödelét.


    Tanultam én, hogy általszűrve a 
    Tudósok finom kristályműszerén, 
    Bús földünkkel s bús testemmel rokon 
    Elemekről ád hírt az égi fény.


    Magamba zárom, véremmé iszom, 
    És csöndben és tűnődve figyelem, 
    Mily ős bút zokog a vérnek a fény, 
    Földnek az ég, elemnek az elem?


    Tán fáj a csillagoknak a magány, 
    A térbe szétszórt milljom árvaság? 
    S hogy össze nem találunk már soha 
    A jégen, éjen s messziségen át?


    Ó, csillag, mit sírsz! Messzebb te se vagy, 
    Mint egymástól itt a földi szivek! 
    A Sziriusz van tőlem távolabb 
    Vagy egy-egy társam, jaj, ki mondja meg?


    Ó, jaj, barátság, és jaj, szerelem! 
    Ó, jaj, az út lélektől lélekig! 
    Küldözzük a szem csüggedt sugarát, 
    S köztünk a roppant, jeges űr lakik!


  79. 2018. szeptember 5. 06:2872523.

    lehet , hogy felreerthetoen fogalmaztam :


     nem anyunak vannak memoria zavarai , hanem annak a rokonnak ,aki ot szocialis otthonba szeretne dugni ...


    tragikomedia ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (72521)
    2018-09-05  06:15
  80. 2018. szeptember 5. 06:2472522.

    Jo ejszakat ,hus !


      jo kis szunido lehetett nalad a kislanyoknak -  es milyen jo program a kepzomuveszet !


      nalunk a nyar egyik reszet a lanyom latogatasa  tette izgalmassa -aztan az , hogy nekunk is sikerult  hazajutnunk


     igaz a ferjemnek dolgoznia kellett vegig -csak azzal a feltetellel engedtek "szabadsagra" 


     igy egy honapot anyuval toltottunk - a gyerekek elveztek a kisvarosi elet oromeit : sok bicajozas ,jatszoter ,sok ismeros , baratok ,,rokonok ...meg egyik baratnom pecazni is megtanitotta a lanyokat   


     sikerult kifognunk nemcsak a legkisebb halakat - de a  legnagyobb kanikulat is

  81. 2018. szeptember 5. 06:1572521.

    A memóriazavar gyakori idősebb korban . Fő oka a figyelmetlenség. Nálunk is előfordul, de leküzdhető. Csak ezért nem kell hazaköltöznöd. Ez a mindennapi életet megnehezíti, de nem teszi lehetetlenné az önellátást . Ne a rokonokra hallgass, hanem fordulj a kezelőorvosához. Vele beszéld meg . Ha itthon voltál Te is felmérhetted édesanyád általános állapotát. Úgy tudom egyidősek vagyunk anyukáddal , még nem olyan öreg .

    előzmény:
    csinomjank (72519)
    2018-09-05  06:01
  82. 2018. szeptember 5. 06:0772520.

    Nagyon örülök jelentkezésednek !!!!!


    Tudod, idősebb korban nehezebben viseljük el, ha jóbarát , kellemes ember elhagy bennünket. A természet rendje szerint is gyakori a veszteség baráti körünkben . Szép nyaratok volt unokáiddal. Nálunk első év, hogy az unokák nem voltak itt.Megnőttek utaztak, nyaraltak a szülőkkel, udvaroltak . A közelünkben lakó két kicsi  gyakran átjött ebédelni, ha itthon voltak . Lilla elutazott, a Pécsen kezdi egyetemi tanulmányait. Orvos akar lenni, nagyon lelkiismeretes, szorgalmas . Nem az én hatásom, de nem beszéltem le róla. Nagyon sokat tanult, hogy felvegyék, sokat kell tanulnia az egyetemen, aztán folyamatosan , és a jelen állapotokban nincs ennek a munkának  erkölcsi,se anyagi megbecsülése. Remélem a minimum 6 év alatt ez valamit javulni fog. Szép együttléteket kívánok unokáiddal , sütögetést, beszélgetéseket !

    előzmény:
    hus (72518)
    2018-09-05  04:41
  83. 2018. szeptember 5. 06:0172519.

    trambulin ... jo ugralast ! 


    ___________________


    igen -  az a nember ,aki engem ijesztget egesz elrontotta a kedvemet -  a nyaralas vegen 


     csupa ellentmondas az a no - elhalmoz bennunket mindenfelevel , aztan egy szep nap mindenfele atmenet nelkul ilyeneket mond


     mint kiderult kozben igazabol neki vannak memoria zavarai - es sajnos ,ezzel nem volt egyedul 


    dobbenten hallottam baratnoimtol , tobbtol is , hogy memoria zavarral kuzdenek  meg hatvan ev alattiak  , mintha valami jarvany volna abban a korosztalyban ...


     en azt hittem , hogy az ilyesmi  hetven ev felett kezdodik , ha kezdodik 


    ugyanakkor nyolcvan ev feletti rokonaim teljesen jol vannak ilyen szempontbol ...

    előzmény:
    klára13 (72513)
    2018-09-04  18:03
  84. hus
    hus
    2018. szeptember 5. 04:4172518.

    Csodalatos  napot kivanok nektek,  szep napsuteses reggellel, finom kaveval, sutikevel, jo kedvvel.


     


  85. hus
    hus
    2018. szeptember 5. 03:0172517.

    Mint mindig, most is maradok a : Draga kislanyoknal !


    Gyorsan szalad az ido, egyik nap a masik utan illan. Ma mentek a kislanyok iskolaba, remek nyaruk volt, nem mentek se taborba, se plusz orakra a festeszet es szobraszaton kivul. Nagyon jol ereztem magam veluk, szepen fejlodnek. Vendegeink voltak, nekem sok programom volt, anyosom ugyeit intezem, segitettem  a rokonoknak , azon kivul ugye itt vannak az allatok is. Ja a kert ia zoldseges es viragos is volt beiktatva kozben, Persze arany csaladom kihagyhatatlan, ugy erzem mindnyajan igazan elveztuk idekoltozesunket.


    Lanyoknak elkeszult a lakosztaly es az allatoknak plusz 2 hely lett csinalva.


    Az idojaras remek volt, eppen megfelelo, eso, napsutes pont annyi, amennyi kellett. Persze idonkent mindketto tulzasba vitte, de meg mindig jobb volt, mint ha valamelyik szunetelt volna, mint elozo evekben.


    Tomoren, roviden ennyi volt, sok dolog es faradsag. Majd meselem aprodonkent a torteneteket, tapasztalataimat az allatokkal es szomorusagom is volt veluk, de ezzel jar ez.


    Lanyokkal megbeszeltuk, hogy minden heten egy napot egyutt fozunk vacsorat, egyutt bohockodunk a konyhaba Mindegy melyik nap, amikor a legkevesebb lesz a benti iskolas munkajuk. Jaj mit csinaltak ezek egesz nyaron. Szinte minden masodik nap sutottek sutemenyt. Mar nevettuk a lanyommal, hogy kocsiszamra kell majd venni a lisztet, cukrot, csokoladet es a tobbieket. Mindegyik keszitmenyuk nagyon finom volt, nekem kicsit edes, nekik eppen megfelelt.


    Szoval igy teltek napjaink, munkaval, kirandulassal, csaladdal, unneplesekkel. Ferjem mindig kitalal csinalni valot, vagy en neki, de inkabb azt szereti csinalni, amit o akar. Micsoda egy ember ez.  Nekem meg alattomos modon kedvebe kell jarnom, hogy celomat elerjem. Hat igy voltunk roviden. 

  86. 2018. szeptember 4. 20:5572516.

    Klárám, sokkal könnyebben olvasom az ékezetek nélkül, mint a "hasekkel". Ugye így nevezik a cicafarkakat? 


     

    előzmény:
    klára13 (72513)
    2018-09-04  18:03
  87. 2018. szeptember 4. 20:0172515.

    Nagyon könnyen el lehet olvasni ékezetek nélkül.

    előzmény:
    klára13 (72513)
    2018-09-04  18:03
  88. 2018. szeptember 4. 19:1672514.

    Klára ne add fel, eltudjuk olvasni amit írsz. Nekünk is van egy tablet, próbálkoztam, de nehezen megy az ékezetek felrakása. Szerintem, ha többet használnám jobban menne. A múltkor mikor kirándultunk összefutottunk egy nővel, aki kérte Gyurit, hogy fotózza le az ő gépével. Csak ámultam, ahogy kezelte a tabletjét, csak pörgette. Pedig ő is olyanforma idős volt mint én, igaz nagyon fiatalosan öltözködött, majdnem a könyökéig volt rajta karperec, meg nagy virágos szalmakalap volt a fején, hosszú vörös műköröm. Ezt látva, megfogadtam, hogy nekem is így meg kell tanulni kezelni. Már azért is jó lenne, ha utazok, ne keljen a laptopot cipelni.

    előzmény:
    klára13 (72513)
    2018-09-04  18:03
  89. 2018. szeptember 4. 18:0372513.

    Felhagyok a varazslassal, koszonom az otletet, kedves sheriff, mert egyre gyatrabb az eredmenyAmikor irok es olvasom, meg a megfelelo  betuk vannak, aztan, ami megjelenik, az .katasztrofa.


     


     


    Janka, megjott a trambulin. Dodoka boldog. O nincs elkenyeztetve, mert beeri egy labdaval, teljesen boldogan pattogtatja, cselezget sajat magaval. Jo az, hogy mas mozgasformamozgasformara vagYIk.Na abbahagyom a kuzdelmet ezzel a nagyon huje masinaval.


     

    előzmény:
    klára13 (72512)
    2018-09-04  17:48
  90. 2018. szeptember 4. 17:4872512.

    Mikkel tudjak az emberek rčměsztgetni a  másikat! Ostoba nėmber, aki ilyesmiket összehord! Az a včlemčnyem, ha valakinek eljött az ideje, engedni kell mčltňsággal elmenni.

    előzmény:
    csinomjank (72508)
    2018-09-04  12:00
  91. 2018. szeptember 4. 17:3972511.

    előzmény:
    klára13 (72507)
    2018-09-04  11:42
  92. 2018. szeptember 4. 13:1772510.

    Szervusztok.


    Klárám, köszönöm a köszöntést.


    Bevallom, már el akarom sunnyogni az ünneplést, de gyerekeim számon tartják.


     

  93. 2018. szeptember 4. 12:0372509.

    konnyeden elolvastam : ) 

    előzmény:
    klára13 (72507)
    2018-09-04  11:42
  94. 2018. szeptember 4. 12:0072508.

     az en szivem is ezt mondja - legfeljebb  hazakoltozok , ha nincs semmi mas megoldas


      en is hallottam egy nagyon kedves doktorbacsimrol - hogy 90 ev felett megvaltozott a szemelyisege es  a kedves ,szelid emberbol -aggressziv ,felesegvero lett -ugy hogy el is kellett szegeny mamokatol kuloniteni ...szomoru vege az eletnek ...


    anyukam betegsegenel 25 % az esely , hogy kialakul demencia


    szerencsere ,ennek semmi jele meg 


    a szocialis otthon parti rokonom a nyelesi nehezseggel remisztget , hogy az is ki szokott alakulni  es a szondas taplalas miatt mindenkeppen  intezmenybe kell majd kuldeni  ... de utanaolvastam  es az derul ki , hogy partunk es kormanyunk se tamogatja az intezmenyes elhelyezest es szondas taplalasra kikuldhet egy szakembert a haziorvos 


    szerencsere ez is csak egy  lehetseges szovodmeny -  semmi problemaja nincs meg  - remeljuk ,nem is lesz 

    előzmény:
    klára13 (72507)
    2018-09-04  11:42
  95. 2018. szeptember 4. 11:4272507.

    Amint látom,varŕzslŕsom nagyon gyatrĺn ment. Bocsánat..

    előzmény:
    klára13 (72506)
    2018-09-04  11:38
  96. 2018. szeptember 4. 11:3872506.

    Janka


    Olvastam gondodat édesanyŕddal kapcsolatban. Črdeklődtem, sokan jŕrnak ŕt beteget ŕpolni a szomszčd orszŕqbôl. Vŕltozó, megegyezčs kérdęse a tarifa.


    Hallottam egyszer egy riportműsort a râdióban. A szakember azt mondta, hogy ez a 24 órás ápolŕs a legemberpróbálóbb munkŕk közé tartozik.


    Egyik rokonom öregségére szabaly szerűen megbolondult.  Fŕra mŕszó majmokat lŕtott a szomszęd kertben. Ez nem lett volna baj, de valami egészen különös harag čbredt lelkčben negyven évnyi jňnak mondhatň hăzassŕg utŕn felesége irŕnt. Odŕig fajult, hogy meg akarta ölni. Gyógyszereit nem volt hajlandó szedni. Nagyonfájdalmas helyzet volt. Kerestek neki jó öregek otthonát, nem tul távolit, hogy rendszeresen látogathassák.Drága otthon volt. Szegény közben kerekesszékbe került,ės hát mindenfčle gond adódott vele. Ugy bűntettčk, hogy a falfelę fordítva hagytŕk órŕk hosszat.


    A kiszolgáltatott emberrel sok mindent meg lehet tenni, čs egėszen megvčdeni szinte lehetetlen.


    Szňval, ėn az otthoni ăpolŕsra szavaznék.


     


    előzmény:
    csinomjank (72503)
    2018-09-04  07:11
  97. 2018. szeptember 4. 11:3172505.

    4 évig nálunk is a kertben volt , Most az eső elmosta . Szerencsére átrendezve elférünk .m ( a szőnyeget felszedtem !)

    előzmény:
    csinomjank (72503)
    2018-09-04  07:11
  98. 2018. szeptember 4. 08:5472504.

    Jó érzéssel gondolok vissza az elmúlt hétvégére, itt volt Tamás fiam a családjával. Már előre elterveztem mit fogok sütni főzni. Pénteken délután jöttek, egy nagy lábas derelyével és gombalevessel vártam őket. A Sára és a fiúk kedvence, Tamás szívesebben ette a maradék paprikás csirkét nokedlivel. Szombaton elmentek kirándulni, két felé mentek. Tamás Gyuri Ádám, Bánkútra mentek, Sára és Benedek a Vadasparkba. Sára mappát is vitt, lerajzolt egy pár állatot. Mire megjöttek, már megterítettem, maradék gomba és gulyásleves volt, és rakott cukkini, még egy tepsi kakaós körtés kavart tésztát sütöttem. Vasárnap a szokásos húsleves volt. Már én többször készítettem gombás pulykamedailont, de ők még nem ismerték, ízlett mindenkinek, no persze a rántott hús sem maradhatott el. Egy tepsi szilvás sütit készítettem. 


    Most egy éve volt itt az egész család, ki tudja mikor jutnak el megint? Ágim nagyon hiányzott!

  99. 2018. szeptember 4. 07:1172503.

     Te veszel mindent a nyakadba ?  Ha jol ertettem ? Igazan rendes toled .


     Nalunk is keszulodnek a gimis talalkozora . De eleg nagy a szethuzas  ,mert sokaknak elege van az ettermi hivataloskodo talalkozokbol es valami lazabb kerti unnepseget ,bogracsozast szeretnenek .Masoknak meg tetszik  az ettermi uldogeles .


    Ha nagyon akarnek ,elmehetnek . Van meg  iden kedvezmenyes jegyem a sogorom altal . De ezt ketto gyermeket nem merem magara hagyni .  Igy meg varunk ot evet . 


     Azert regen nagyobb varazsa volt az ilyen talalkozoknak - mikor  sokszor semmit se tudtunk egyes emberekrol .


    Igaz ,ilyenek most is vannak  -  de ok teljesen elzarkoznak .

  100. 2018. szeptember 4. 06:4672502.

    Szervusztok !Ma lesz az öregdiák találkozó nálunk. Mivel az időjárás reménytelen, benn leszünk a nappaliban , étkezőben . Szerencsére ez teljesen összenyílik, így 3 asztalnál, de együtt leszünk. A kert szóba sem jöhet . 15 fő jelentkezett.1956-ban érettségiztek, többségük idén tölti a 80. születésnapját.  Sütöttem Rigó Jancsi tortát. Nem kereket, mert nehezebb szelni és szétosztani 3 asztalra. Így 2 téglalap alakú tortánk lesz Szerencsére van elég bútorunk hozzá, és étkezési eszközök is, mert normálisan is 12-en vagyunk a nagyobb családi ebédeknél. Zeller krémlevest főzök és zöldséges hússal rakott tésztát. ízlés szerint sajttal megszórva, esetleg aki szereti kethuppal . utána lesz a torta . Ez az utolsó otthoni ebéd, amit az öregdiákoknak vállalok. Eddig a kertben volt, 

Címlap

top