Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tenerife

age
age
Létrehozva: 2006. március 13. 16:01

Fényképes tenerifei topik.

Ha már jártál erre, kérlek oszd meg velünk pár jó fotódat, és mesélj.

  1. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 09:45101.
    Sajnos nem jött össze nekünk sem, az általad említett tömeg miatt. Mivel a program fakultatív volt, nem volt idő a várakozásra.
    Azt hiszem, soha nem jutok már fel a Teide csúcsára. Viszont ennél magasabb szempontok vezérlik a terveinket. Ha minden igaz, és nem jön közbe semmi, jövőre Tibet a vágyaim csúcspontja.
    Ezt az utat, már erre az évre terveztem, de a drágámnak Kubában volt egy majdnem végzetes balesete, és a nagy ijedtségemben megígértem neki, hogy az idén, több hosszú időt igénybe vevő repülés nem lesz. Ugyanis nem tud megbarátkozni a repüléssel, pedig legalább 200 ezer kilométer légi út van a feneke alatt. De minél többet repülünk, annál jobban fél.

    Köszönöm a bókot, de kis kölyök korom óta fotózok, tehát a koszon és piszkon kívül, más is ragadt rám.
    Kapok is néha Alicémtől többnyire hideget, amikor képes vagyok egy jó felvétel érdekében hanyatt feküdni a földön.
    Jogos a letolás, nem én tartom rendben a ruhatáramat.

    Aki valaha eljut Tenerifére, melegen tudom ajánlani, hogy látogassa meg a Loro parkot. (Loro magyar megfelelője papagáj)
    A parkot, a múlt század elején, egy német házaspár hota létre, avval a céllal, hogy a világ minden táján élő papagájokat ide gyűjtve, azt az érdeklődőknek bemutatják.
    A parknak hatalmas sikere volt, és ezen felbuzdulva a sziget egykori kormányzója, ingyenesen egy jókora területtel megajándékozta a vállalkozó kedvű házaspárt, akik szerencsére, a természetet kedvelő szponzoroktól, több alkalommal, igen jelentős pénzbeli támogatásban részesültek.
    Ennek következtében, ma már nem csak számtalan papagáj, de igen sok egyéb egzotikus állat is megtalálható a Loro parkban.
    1-2-3.) A park bejárata.
    4.) A bejáraton belül lévő tóban hemzsegnek az aranyhalak.
    5-6.) Mayka, és Maya a papagáj házaspár.
    előzmény:
    age (92)
    2006-03-19  16:56
  2. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 09:05100.
    Igen, ő az! Ti, más szögből vettétek le a topogót.

    A Maya féle átverésem, amire az előbb utaltam, a következő képen történt.
    Egyik délután ültem a medence partján, élvezvén a kellemes meleget. Maya odajött mellém, és kérdezte, hogy érzem magam? Mondom minden oké! Nincs melegem? -kérdezte. -De - válaszoltam, hiszen napon közel 40 °C meleg volt.
    Erre Maya, csak ennyit mondott: Ha melegem van, miért nem fürdök, és egy lezser mozdulattal belelökött a vízbe, és mosolyogva elosont. Később, megígértem neki, hogy jusson eszébe,ezt nem hagyom annyiba.
    Esténként, a nagyszínpadon műsorokkal szórakoztatták a vendégeket, és volt olyan alkalom, amikor a zenére, az animátorok tátogtak, mintha ők lennének a művészek, és bohóckodta hozzá.
    Egy ilyen alkalommal, Maya volt a soros énekesnő, aki egy éjszakai pillangónak volt beöltözve, és a közönség között sétálva adta elő a rábízott feladatot. Persze a műsornak, megvolt a szigorú koreográfiája. Pechére, engem "spécizett" ki, és amikor odahajolt hozzám, elkaptam a derekát, és beleültettem az ölembe. Kettőnk között van némi súly, és fizikai adottságbéli különbség, az én javamra. Szerencsétlen csajszi, kiesett a ritmusból, legalább egy percig tartottam "fogva", a közönség röhögésétől kísérve. Amikor elengedtem, próbált visszazökkenni a kerékvágásba, de én mentem utána, mint egy puli a gazdája után. Volt nevetés, ezerrel.
    előzmény:
    age (90)
    2006-03-19  16:34
  3. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 08:4899.
    Kedves age!
    Őszintén megmondom, jómagam is furcsán néznék a kisfeleségemre, ha helyettem, egy pálmafát kezdene el puszilgatni.

    1-2.) Csodálatosak ezek a virágok.
    3.) Ramon, a főszakács, készíti a finomságokat.
    4.) Maya, akinek állandóan a huncutságokon járt az esze, a kedvenc animátorunk. Ahol csak módja adódott, ott viccelte meg a vendégeket. Amire nagyon büszke vagyok, egy alkalommal, a körülöttünk űlők nagy örömére, nekem is sikerült Mayát átverni. Erről majd a közös képünk bemutatása alkalmával írok néhány sort.
    5.) Íme az alapanyag, amiből Ramon, nemsokára elkészíti a híres tenerifei homár költeményt.
    6.) És íme az eredmény. Annyira ínycsiklandozó látvány volt, hogy megbeszéltem Ramonnal, hogy a két nap múlva esedékes igen jelenek mondható születésnapom alkalmával, készít számunkra egy egy ilyen étel költeményt.
    előzmény:
    age (88)
    2006-03-19  16:18
  4. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 08:4298.
    Őszintén megmondom, én is furcsán néznék az asszonykámra, ha helyettem egy fával kezdene el puszilkodni.
    1-2.) Csodálatosak ezek a virágok.
    3.) Ramon, a főszakács, készíti a finomságokat.
    4.) Maya, akinek állandóan a huncutságokon járt az esze, a kedvenc animátorunk. Ahol csak módja adódott, ott viccelte meg a vendégeket. Amire nagyon büszke vagyok, egy alkalommal, a körülöttünk űlők nagy örömére, nekem is sikerült Mayát átverni. Erről majd a közös képünk bemutatása alkalmával írok néhány sort.
    5.) Íme az alapanyag, amiből Ramon, nemsokára elkészíti a híres tenerifei homár költeményt.
    6.) És íme az eredmény.
    Annyira ínycsiklandozó látvány volt, hogy megbeszéltem Ramonnal, hogy a két nap múlva esedékes igen jelenek mondható születésnapom alkalmával, készít számunkra egy egy ilyen étel költeményt.
    előzmény:
    age (89)
    2006-03-19  16:22
  5. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 08:2797.
    Hát nem semmi! Azóta történt némi változás a szigeten.
    Mikor 2003-ban kinn jártunk, akkor már nem volt olyan varázsa a szigeteknek, mint első utunk során 98-ban. Sokkal nagyobb volt a tömeg, a zsúfoltság.
    Ez köszönhető az EU-nak. Ugyanis amikor Spanyolország bekerült a közösségbe, a Kanári szigeteket, mondván, az nem Európa, nem tekintették a támogatandó területeknek. Végül, hosszas tárgyalásokat követően, mint Spanyolország szerves részét, hozzácsatolták az EU által támogatandó területeknek. Hatalmas pénzeket pumpáltak ide, hogy a 98-ban, még nagyon siralmasnak nevezhető úthálózatot rendbe tegyék , és rengeteg szálloda építését is támogatták. Egyetlen feltétel volt a szállodák építésénél, hogy kizárólag magas színvonalú szállodák építéséhez járulnak hozzá, amim minimum 4 *-osak.
    Ezzel akarták elkerülni, az úgynevezett Balhé" turizmust. Ugyanis a szigeten, sajnos még napjainkban is gyakori, a sok, főleg Angliából érkező fiatal, akik az olcsóbb lakhatási lehetőségeket kihasználva, hajnalig isznak a "dizsiben", haza úton balhéznak, rongálnak mindent, ami a kezükbe akad, a nappalt végig alusszák, és este ott folytatják, ahol abba hagyták. Az ilyen attitűd, senkinek nem hiányzik.
    Bálnalesen mi is voltunk, de egyetlen valamirevaló bálnával nem találkoztunk. Viszont a katamaránon, kiválóan éreztük magunkat.

    A bálnalessel egybekötött katamarán túránkon csupán egy bálnafarkat láttunk, viszont a táj, amerre jártunk, gyönyörű volt.
    A Masca öböl előtt vitorláztunk el. A vízi emlősök helyett sirályt, annál többet láttunk.
    előzmény:
    age (88)
    2006-03-19  16:18
  6. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 08:1296.
    Háááát kedves age, kezdem szégyellni magam.......
    Nem semmi! Az enyém, jóval kisebb. (A kaktuszra gondoltam!!!!!!!!!! Ha valaki félreérti, Pfuj! Az perverz malacka!)

    1-2.) Egy festői település az Atlanti óceán partján. Nem csupán a látványa dobogtatja meg a szívet, hanem a története is.
    Valamikor, a 17. században, egy hatalmas földrengéssel együtt járó tűzhányó kitörés volt. A várost, ami akkor itt feküdt, a láva úgy elöntötte, hogy egy kémény nem maradt mutatóban a régi épületekből.
    Minden bizonnyal, a túlélők, nagyon optimistának bizonyultak, hogy felmenőik egykori lakhelyére építették az új városukat. Eddig, bevált, mivel a városka azóta is áll, virul, a polgáraik, és a turisták legnagyobb örömére.
    3-4.) A festő Masca öböl sziklái.
    5.) A szállodánk főszakácsának egyik remekműve. Ramon, hatalmas dolgokat alakított, és mind amellett, hogy kiváló művelője volt a szakmájának, hatalmas humorral is el volt eresztve.
    6.) A jachtkikötő.
    előzmény:
    age (87)
    2006-03-19  15:57
  7. age
    age
    2006. március 19. 21:0495.

    Szia Luisz!

     

    Érdekes, mert amikor mi voltunk ott, decemberben 2000m-en 8 fok volt, nem volt hidegebb. Ekkor a parton 23-25 fok volt.

    2002 karácsonyán olyan meleg volt, hogy a Teide déli lejtőiről teljesen elolvadt a hó. A szigeten kalandozva sokáig kerestük az őszt, mert amikor mondták, hogy egy időben mint a 4 évszak megtalálható a szigeten, nem nagyon akartam ezt elhinni. A nyár a tengerparton, tavasz is egyértelműen megtalálható, sok virággal(decemberben is), tél a Teidénél, de az őszt....végül is a sziget ÉNY-i részén találtuk meg. Olyan fantasztikus volt, sárguló falevelek, köd...épp akkor amikor ott jártunk.

    Ezért imádom ezt a szigetet!!

    Köszi a képeket, remélem Te is élvezted a mi képeinket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291056 (94)
    2006-03-19  19:44
  8. Torolt_felhasznalo_291056
    Torolt_felhasznalo_291056
    2006. március 19. 19:4494.
    ..meg par kep!! 
    előzmény:
    age (1)
    2006-03-13  16:01
  9. Torolt_felhasznalo_291056
    Torolt_felhasznalo_291056
    2006. március 19. 19:3993.

    Sziasztok!!

    Egy ket kepem nekem is van  a magasabb helyekrol!!!

    Vicces volt mikor lent a parton 20 fok volt fent meg esett a ho es majd meg fagytunk!!

    előzmény:
    age (92)
    2006-03-19  16:56
  10. age
    age
    2006. március 19. 16:5692.

    Sikerült már felmenned a Teide tetejére? Mi többször is próbáltuk, de vagy a "cablecar" nem üzemelt a nagy szél miatt, vagy annyian voltak, hogy nem voltunk hajlandók a tűző napon 3 órát várni kisgyerekkel. Kép arról, amikor tele a parkoló és sorbanállás van. Ezt nyáron tapasztaltuk, télen alig volt itt pár lélek.

    Ismerősöm novemberben sikeresen feljutott a Teide tetejére, hááát extázisa volt tőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (84)
    2006-03-19  07:18
  11. age
    age
    2006. március 19. 16:4991.

    3718 m magas Teide egy többkamrájú, alvó rétegvulkán, ezt nem is tudom már hol olvastam róla.

    Lacibá, hihetetlen jó szemed van ahhoz, hogy a szép dolgokat észrevedd és lefotózd. Gratula!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (84)
    2006-03-19  07:18
  12. age
    age
    2006. március 19. 16:3490.
    itt van egy kép a királynő cipőjéről (talpra, ill. sarokra állítva)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (84)
    2006-03-19  07:18
  13. age
    age
    2006. március 19. 16:2289.

    Szia Luisz!

    Én is pálmafafüggő vagyok, oly annyira hogy történt 1x, már rég nem tudtunk menni üdülni, majd összejött egy Mallorcai üdülés. Na ott is van jó pár ilyen fa, és az elsőnek adtam egy nagy puszit.

    Namármost.... ennek igen furcsa törzse van, és jól fel is sértette a bőrt a számon(vérzett is).

    Gondolhatod hogy nézett rám a férjem... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291056 (83)
    2006-03-18  22:13
  14. age
    age
    2006. március 19. 16:1888.

    Los Gigantes szikláit mi hajókiránduláson (bálnales közben néztük meg)  A képeket érdemes megnézni hogy 2 év alatt mennyi új ház, üdülő nőtt ki a földből. A mi képeink 2001 karácsonyán készültek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (79)
    2006-03-18  18:42
  15. age
    age
    2006. március 19. 15:5787.

    Először is küldök én is egy jó kiállású kaktuszt az ismerősödnek, bocs, de nem tudtam kihagyni a te képed után

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (78)
    2006-03-18  18:27
  16. age
    age
    2006. március 19. 15:5486.

    Szia Lacibá!

    Ha nagy gond a képek lekicsinyítése, küldd el nekem, én visszaküldöm kicsiben, kaptunk e Nikor gépünk mellé egy programot , amivel ezt simán meg tudjuk csinálni. Ha élni akarsz a lehetőséggel, mail címet leprivizzük.

    Hát és kezdjük a képek élvezetét...

    Köszi a sok képet, először is a Balatont felülről. Már mi is többször láttuk, de még fotónk nincs róla (csak videófilm) hála és köszönet érte.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (77)
    2006-03-18  18:15
  17. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 19. 09:0485.
    Egy kicsit gondolkodtam, hogy ezeket a (szerintem) gyönyörű képeket, hová tegyem fel. A Tenerifét bemutató topikban, avagy a Természeti szépséeint topikban.
    Úgy határoztam, hogy mindkettőben bemutatom ezeket a csodákat, hátha van olyan, aki csak az egyiket látogatja.
    Ha valaki Tenerifére utazik, ne hagyja ki a Lepkeházat, ahol a világ minden tájáról találhatóak lepkék. Felemelő érzés, hogy ezek a természeti csodák, melletted, fölötted röpködnek, és ha elfáradnak, akár a hajadon, vagy kezeden pihennek pár pillanatot.
    A 4-es képen látható fél méteres hüllőtől ezt nem vettük volna szíves örömest, de ettől nem kellett tartanunk, jól el volt ő a lombok között, hisz senki nem háborgatta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 19. 07:1884.
    Kedves luisz!
    Minden bizonnyal, az életed folyamán, még sok szép helyre eljutsz, csak akarni kell, és a vágyaid beteljesedése érdekében tenni sem árt valamit.
    Mosolyogva jegyzem meg, ha Te egy picit irigykedsz az utazások miatt, én egy picit a korod miatt irigykedem.
    Amúgy utazási szokásaink, eléggé változatosak, hisz a luxus, egzotikus tájakon való nyaralás mellett, szívesen veszünk részt autóbuszos körutazásokon. Egyetlen elvárásunk van, hogy éjjel "ágyban, párnák közt", és napközben 2-3 óránként megállás. Az un. non-stop utakra, még ha az áraik kecsegtetőek is, nem vagyok hajlandó részt venni. Képzeld el magad, egy közel két méter magas ember helyében, milyen kínokat él végig egy 20-24 órás buszozást közben.
    Egy alkalommal volt benne "szerencsénk", még 92-ben, amikor anyagi megfontoltság miatt, nem repülővel, hanem menetrendszerű busszal utaztunk Düsseldorfba. A 16 órás út alatt, minden bajom volt, és akkor megfogadtam, ilyent többé soha!!!
    Szívesen pihenünk szép hazánkban is, számos gyönyörű szállodának van, szebbnél szebb környezetekbe.
    A kedvenc városom Budapest után, Sopron, mivel ott ismertem meg feleségemet, aki ugyan pesti lány, de ott üdült, amikor egy életre egymásra találtunk.
    Természetesen, még lesz néhány fotó, amit Tenerifén készítettem. Üdv: Laci(bá.

    1.) A Teide, a Kanári szigetek legmagasabb csúcsa, 3.718 méter magasan emelkedik Tenerife fölé. Életem egyik legkedvesebb felvétele, hogy sikerült ebben a komponálásban lefényképezni ezt a szép hegycsúcsot.
    2.) A Királynő cipellője nevet kapta ez a vulkanikus képződmény. Valóban úgy néz ki, mint egy magassarkú cipőcske. Csak ez, nem egy 38-as méret, annál jóval nagyobb.
    3-4.) Tenerife, ma is a vulkánikus területek közé van sorolva, ugyanis az itt található vulkánok, még nem aludtak ki, a szakemberek, alvó vulkánként tartják azokat nyilván. Viszont igen komoly műszerek vigyáznak állandóan arra, nehogy meglepetésben legyen részük az itt élőknek, és a nyaralóknak.
    A legutolsó kitörés az 1800-as évek utolsó harmadában történt. Viszont a hely, amit a kitörés alakított ki maga után, a filmesek igen gyakran látogatott helyszíne. A Majmok bolygójának jelentős részét is itt forgatták a filmesek.
    5.) Ezt a sziklát, Medve sziklának neveznek. Nem kell hozzá nagy képzelőerő, hogy valóban egy álló macit véljünk felfedezni a képződményben.
    6.) Ahol ebédeltünk, folklór bemutatóval kedveskedtek a finom falatok mellé.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291056 (83)
    2006-03-18  22:13
  19. Torolt_felhasznalo_291056
    Torolt_felhasznalo_291056
    2006. március 18. 22:1383.

    Hat nem semmi, igy a kepeket nezve csorog a nyalam!!  Mi csak a reggelit fogyasztottuk az apartman ebedlojeben, de ott is svedasztalos reggeli volt(terits-merits)!   

    En nem panaszkodom, mivel most voltam eloszor kulfoldon nyaralni, nekem ez is es a hosszu buszutak is egy nagy elmeny volt. En a palmafaktol voltam/vagyok elajulva, a tengerpart utan persze.  Talan majd egyszer mar en is tudok kicsit kritikakat is mondani az utazasokrol, de addig ez nekem a legjobb  elmenyeim koze tartozik!! 

    De a Balatont se felejtsuk el... 

    Annak is megvan a maga varazsa!! 

    Jo pihenest, es ha van meg kep szivesen megneznem, nem baj ha nem Tenerife-rol!! Had irigykedjek egy kicsit!!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (82)
    2006-03-18  19:40
  20. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 18. 19:4082.
    Készül a finom grillezett husika, és hogy gyümölcsben se legyen hiány.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 18. 19:3181.
    Los Gigantesnél csupán egy problémát találtam, hogy egy kicsit "rossz" helyen volt.
    Ugyanis, ha fakultatív programra utaztunk, mi voltunk az elsők akiket felszedett a busz, de az utolsók is.
    Amikor Grand Kanáriára mentünk át, a szárnyashajó reggel 7-kor indult, a transzferünk 5-kor már ott volt a szálloda előtt. A többi szálloda lakói, már régen túl voltak a vacsorán, és a bárban iszogatták az innivalójukat, mi még mindig a buszon utaztunk, és mivel negyed 2-re értünk a hotelba, csupán hideg csomagot kaptunk vacsorára. Még szerencse, hogy a bár egyig volt nyitva, így a zuhanyozást követően, le tudtunk menni egy pofa sörre.
    Ennyi volt a "rinya", több gondunk nem volt. Viszont a csend, és nyugalom, amit itt tapasztaltunk, az mindent felül múlt. Sokkal kisebb volt a "nyüzsi", mint Los Ameriknosban. 98-ban ott voltunk, de a kettő közötti különbség, már ami a nyugalmat illeti, ég és föld különbség.
    Köszönöm a képeim dicséretét, Te sem panaszkodhat, hogy nem tudsz fotózni.
    Ne csupán a szemet lelket gyönyörködtessük, adjuk meg a gyomornak is ami jár. Ilyen volt a szállodánk "Robert bácsi" konyhája.
    Fantasztikusan jó volt az ellátásunk, úgy ételben, italban, és minden egyéb szolgáltatásban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291056 (80)
    2006-03-18  18:50
  22. Torolt_felhasznalo_291056
    Torolt_felhasznalo_291056
    2006. március 18. 18:5080.

    Gyonyoruek a kepek Laciba, mi is Los-Gigantosban voltunk , vagyis a szallas, szerintem a ti szallodatok alatt!!

    Mi apartmanban voltunk!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (79)
    2006-03-18  18:42
  23. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 18. 18:4279.
    1.) Los Gigantes városkája. Igen kevés "bennszülött" lakja a városkát, többnyire üdülőházakat találunk a környéken. A kedvező időjárás miatt, a sziget egész évben várja a vendégeket. Éves szinten csupán Tenerifére 12 milliónyi turista látogat el, és ez a szám, csak nőni fog, hisz gomba módra szaporodnak a szállodák.
    2.) A szállodánk úszómedencéje.
    3.) A szállodánk.
    4.) Kis feleségem az Atlanti óceán partján, háttérben a híres szikla.
    5.) Tenerife tele van a képen látható medvetalp a. Nem véletlen, hisz ennek a kaktusznak az élősködője, a bíbor tetű, az egyik legkeresettebb élelmiszeripari festékanyag. Pl. a Campari is ettől a tetűtől kapja meg a gyönyörű színét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 18. 18:2778.
    Mielőtt valaki perverzióval, vagy obszcénkodással vádolna, mea culpa, maxima mea culpa, de a képnek van némi nevettető története.
    Egy ismerősünk, az utazásunk előtt egy évvel veszítette el a férjét.
    Kérdeztem tőle, hogy mit hozzak neki Teneriféről.
    A válasz: "Egy jó kiállású spanyol legényt, aki nem nudlit hord a gatyájában!"
    Mint a második képen látható, a szálloda bejáratánál volt egy növény kompozíció, aminek az alján "szerénykedett" ez a kaktusz. Nem lennék fotós, és híján lennék a humornak, ha azonnal nem asszociáltam volna ismerősünk óhajára.
    Hát ebből adódott ez a félreérthető, de igen jópofa felvétel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 18. 18:1577.
    Akkor sziasztok, uccu neki, ha már ekkora a "népakarat", kicsit mellőzöm Kubát, és felteszek néhány Tenerifét.
    Azért okoz számomra átmeneti gondot a képek feltétele, mivel azokat a CD-n elég nagy felbontásban tárolom, amit a fórum nem tud kezelni. Tehát le kell kicsinyítenek a képeimet, mielőtt feltenném azokat.
    2003-ban, tetszett, nem tetszett, elértem egy kerek évfordulót, aminek megünnepléseként, kis feleségem egy Kanári szigetekre szóló "szakszervezeti beutalóval" lepett meg.
    Nos május közepén felültünk a Malév Boeingére, és irány Tenerife.
    1-2-3.) Igen kellemes utunk volt, és ami számomra kedves felvételem, a 3 számú kép. Így néz ki a Balatonunk 7 ezer méteres magasságból. Kitűnően látszik a Tihanyi félsziget a felhők között.
    4-5.) Ha kinéztem a szálloda szobánk ablakából, ez a kép tárult elénk. az 5-s képen látható szikla a környék névadója. Los gigantes. (A nagy szikla - rövidítve a nagy.)
    6.) A hotelunk medencéje.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top