Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tenerife

age
age
Létrehozva: 2006. március 13. 16:01

Fényképes tenerifei topik.

Ha már jártál erre, kérlek oszd meg velünk pár jó fotódat, és mesélj.

  1. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 16:43126.
    Oké, megértem. Nekem viszont a munkám, és a családom mellett, a fotózás a fő hobbim.
    Viszont az Abdobet, szerezzétek be, ha sikerül.
    előzmény:
    csundi (125)
    2006-03-21  16:39
  2. 2006. március 21. 16:39125.

    Semmi baj, nyugodtan kritizálhatod a képeket. Nincs uv-szűrőnk, és a régi gépünk is egy szimpla amatőr gépecske volt. De nekünk családi használatra, nézegetésre tökéletesen megfelel.   Nem akarok fotópályázaton benevezni... Ha meg lenne néhány százezer forintunk fölöslegbe, azt inkább újabb utazásra, mintsem egy profi gépre költenénk.  Nincs is ezzel semmi baj, kinek-kinek más a fontossági sorrend. Nekünk a fotóink minősége a háttérbe szorult.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (123)
    2006-03-21  16:28
  3. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 16:37124.
    Ha módotok lesz, javaslom, Lanzerote megtekintését. De kizárólag egy hetes út a jó, ugyanis a programokon kívül, szinte semmi lehetősége nincs az embernek.
    Maga sziget, természetvédelmi terület, úgy hagyták, ahogy az utolsó vulkáni kitörés után maradt. Csupán egy darab egy sávos autóutat készítettek a sziget védett területén, amin körbe haladva megcsodálhattuk azt a Hold béli tájat.
    Van két három fakultatív lehetőség, egy szigeti körutazás, egy vulkán grill, ahol a vulkáni hő hatására sütik meg a bélszínedet, amit összekötnek egy naplemente megtekintésével, ami valóban gyönyörű.
    Azokon kívül van egy piac látogatási program, ahol minden vasárnap, az Afrikából áthajózó feketék árulják az igen szép fafaragásaikat, amit viszonylag jó áron megvásárolhatók.
    A szállodák igen nívósak, az ellátásra sem volt panaszunk. Bár mielőtt valahová elutaznánk, hatszor körbe járom a lehetőségeket, érdeklődöm mindenütt, ahol módom van arra, és ahol lehet, vagy van értelme, all inclusiv ellátást veszünk igénybe, és ha mód van rá, minimum 4*/-os hotelt veszünk igénybe. Egyetlen feltételem van, hogy esténként a vacsorához nem kell öltönyt, nyakkendőt felvenni.
    előzmény:
    age (117)
    2006-03-21  15:59
  4. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 16:28123.
    Kedves csundi!
    Ne haragudj, hogy kritizálni próbálom a gépeteket, de nem az "ő" hibája, hogy a képeitek többsége túl lágyra sikerült.
    Ez természetes, ha nincs előtte UV szűrő, ami úgy a tengernél, mint a hegyekben szinte kötelező érvénnyel bírnak.
    Nem tudom, milyen gépetek van, ugyanis nem mindegyikre lehet szűrőket feltenni.
    Az így készült képeket, csak az Abdobe segítségével lehet "kicsinosítani". Az előző gépem sajnos nem rendelkezett ilyen adottságokkal, hisz akkoriban, amikor megvettem e Casiomat, azt hiszem 2000-ben, már maga egy egyszerű gép is egy kisebb vagyonba került. Hál' Istennek, azóta az árak már jóval alacsonyabbak, és néhány százezer forintért, elég komoly felszerelést lehet vásárolni.
    De aki valóban minőségi képeket kíván készíteni, mindenképen javaslom, az Abdobe Photoshop beszerzését.
    előzmény:
    csundi (121)
    2006-03-21  16:18
  5. 2006. március 21. 16:24122.
    És neked meg miért jött be jobban Tenerife?
    előzmény:
    age (117)
    2006-03-21  15:59
  6. 2006. március 21. 16:18121.

    Jaj de jóó! Mire nem képes a photoshop!   Köszi!  

    Igazad van, valójában ha lesz lehetőségünk újra utazni, nem ide megyünk vissza, hanem megyünk új helyeket felfedezni. Olaszországban sosem voltam, idén nyáron nagyon odahúz a szívem...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (119)
    2006-03-21  16:15
  7. 2006. március 21. 16:15120.

    Age, nem tudom konkrétan megmondani, hogy miért volt jobb Grand Canaria. Talán színvonalasabb volt a szálloda, talán az, hogy a dűnéknél lenyűgözött a több kilkométeres hosszú sárgahomokos part, ami ugye nem mesterséges. De nagyon tetszett az igazi fehérhomokos partszakasz is, ami nem természetes ugyan, meg nagyon zsúfolt, de gyönyörű. Talán az, hogy akkor mikor voltunk, gyerek nélkül voltunk, így több program belefért a nyaralásba. Talán mindez együtt... De én ha lehetne, akkor inkább a fő szigetre mennék vissza...  

    Ezek már a canariás képeink, sajnos ezek scanneltek, akkor még nem volt digi gépünk...

    előzmény:
    csundi (118)
    2006-03-21  16:08
  8. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 16:15119.
    Szia csundi!
    Ne légy kishitű, a Te képeiddel sincs semmi kifogás, csak a gyengébbeket raktad fel, és a jobbakat küldted el nekem.
    Amit most én, szíves engedélyeddel felrakok, hogy lássák, milyen szuper képeket tudsz készíteni.
    Nekünk is szép volt, jó volt, de háromszor bőven elég volt.
    Tudod kedves csundi, annyi gyönyörű hely van a világon, és olyan rövid az élet...
    Tehát ha még lesz lehetőségünk a jövőben utazgatni, (és miért ne lenne) csak olyan helyre megyünk, ahol még nem voltunk.
    előzmény:
    csundi (115)
    2006-03-21  15:52
  9. 2006. március 21. 16:08118.

    Az első képen mi is megcsodáltuk a rengeteg aranyhalat a bejáratnál.

    Én is bosszantottam egy gorrilát, bár ennek nem volt következménye...   2. kép

    A pingvinek világa lenyűgőző volt, főleg a mozgó járda tetszett...   Ezen a képen épp egy fejest ugrik az egyik tüneményes pingvin. 3. kép

    A fóka-showt és a delfin-showt is megnéztük, hatalmas élmény volt nekünk is és a kislányunknak is. Szuper hangulat, jó zene, okos állatok. Bár rengeteg néző volt, így csak a lépcsőről tudtuk nézni, de észre sem vettük a kellemtlenségeket, annyira jól szórakoztunk...

    Az utolsó képen a park káprázatos növényzetéből egy kis darabka látható.

    előzmény:
    csundi (116)
    2006-03-21  15:59
  10. age
    age
    2006. március 21. 15:59117.

    Mi is voltunk Gran Canarian is, de nekem Tenerife maradt a kedvencem.

    Neked miért a másik sziget? Érdekelne.

    előzmény:
    csundi (115)
    2006-03-21  15:52
  11. 2006. március 21. 15:59116.

    Nagyon tetszett a kultúrált lehetőség a strandokon, hogy mindenhol volt zuhanyzó, aminél megmosakodva nem kellett homokos lábbal beülni az autóba 1. kép.

    Rácsodálkoztunk a fővárosban lévő érdekes alakú épületre. Nagyon hasonlít a sydney-i operaházra, de később tudtam meg egy Teneriféről szóló műsorból, hogy semmi extra, csupán egy autóbusz-állomás...   2. kép

    Párom a végtelen óceán szerelmese. Kb. 500 kép készült a vízről, de nekem ez a kedvencem valamiért...    3. kép

    A következő kép érdekessége, hogy jelenleg is fejlesztik az utakat. De ilyet még soha nem láttam, egy villanyoszlop kedvéért egy hatalmas kockát hagytak meg, az oszlopot körbeásva. 4. kép

    Egy gyönyörű partszakasz: 5. kép

    Megyünk a Loro-park felé, ami természetesen kihagyhatatlan program! 6. kép

    folyt.köv.  

    előzmény:
    csundi (115)
    2006-03-21  15:52
  12. 2006. március 21. 15:52115.

    Sziasztok!

    Age meghívására én is teszek fel pár képet. Sajnos én nem tudok olyan szépen mesélni, és nincsenek is olyan profi képeim, mint Lacibának, de talán egy kis ízelítőnek megfelelnek ezek is:

     

    Mi múlt év októberében voltunk, és bár nagyon tetszett, de Grand Canaria azért maradt a szívem csücske...   Majd teszek fel képet arról is.

    Az időjárás érdekes volt, a hegyekben szinte folyamatosan esett, akik a Teidén voltak csak panaszkodtak a csúnya, esős, ködös idő miatt. Úgyhogy mi ki is hagytuk. Viszont a parton többnyire sütött a nap. Nyilván a földrajzi adottságoknak köszönhető ez a dualitás...

    A tenger hatalmas hullámokkal örvendeztetett meg minket, aminek a kislányom nem örült annyira...  

    Összegezve: szép volt, jó volt, visszamennénk...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. age
    age
    2006. március 21. 15:51114.

    De az volt

    Épp most kerestem itt Tenerife rajongókat a neten, és szóltem nekik, hogy jöjjenek ide, és hozzanak pár képet.

    Remélem még bővül a képtárunk

    puszika

    age

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (113)
    2006-03-21  15:50
  14. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 15:50113.
    Közös munka volt! Vagy nem?
    előzmény:
    age (112)
    2006-03-21  14:26
  15. age
    age
    2006. március 21. 14:26112.

    Drága Lacibá!

    Nagyon köszönöm a képeket és a mesélést is. Nagyon jó, hogy más szemmel is van mód így megnézni a szigetet. Szerinem olyanra sikeredett ez a topik mint egy jó útikönyv, tele szép képpel.

    Még egyszer hálásan köszönöm.

    age

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916804 (111)
    2006-03-21  07:18
  16. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 07:18111.
    És elérkezett a nagy nap, aminek apropóján utaztunk ki a Kanári szigetekre.
    Az egyik szemem sírt, a másik nevetett. Sírt, hogy egy évvel idősebb lettem.
    Nevetett, hogy eddigi életemben legtöbbször az érvényesült, amit szerettem volna, az hogy hátam mögött egy több évtizedes boldog házasságban élhettem, és hogy koromhoz képest, kitűnő szellemi és fizikai adottságokkal rendelkezem. Kell ennél több?
    Mint már említettem, Ramonnal megbeszéltem, hogy születésnapom alkalmából,készít számunkra egy homár költeményt, amit meg is tett. Természetesen, a homár, száraz pezsgő nélkül nem az igazi. Enni ugyan meglehet, de mi értelme van?
    A szálloda ajándékaként kaptam egy kiváló minőségű francia pezsgőt.
    Búcsúzzunk Tenerifétől a mindig mosolygó főszakács Ramonnal, és a huncutkodó animátorral, Mayával.
    És búcsúzzunk az örök tavasz szigetétől a Teide látképével, abban a tudatban, hogy a topik látogatói, akik még nem jártak a Kanári szigeteken, előbb utóbb elmennek erre a csodálatos szigetre.
    És befejezésül, egy kevésbé ismert történet, a szigetek elnevezéséről.
    Igen sokan, (98-ig én is) abban a tudatban éltem, hogy a Kanári szigetek a nevét, a kanári madárról kapta. Tévedés, ugyanis a szigeteken igen ritka a kanári, csupán néhány családnál, vagy a Lepke-házban van néhány darab.
    A XVIII. században, egy angol telepesnek megtetszett a sziget, és oda költözött. A ködös Albion szülötte, hozta magával kedvenc kutyáját, egy hatalmas dogot. A sziget lakók ilyent még nem láttak. Innen már egyenes út vezet a sziget nevéhez, ugyanis a kutya latin megfelelője "canis", tehát a Kánisz elé a grand (nagy) máris adott a Kanári elnevezés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 06:58110.
    Az egész napos nézelődéstől elfáradva, beültünk a kijárat közelében, de még az állatkerten belül lévő sörözőbe, hogy szomjunkat oltsuk egy kis folyékony kenyérrel.
    A hangulatos söröző legfőbb látványossága, egy plexifallal elválasztott terület, ahol ez a két tigris élte életét.
    Felemelő érzés volt, úgy inni a sörödet, hogy tőled néhány méterre két ragadozó önfeledt játékának lehetsz szemtanúja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 06:53109.
    Van Tenerifén még egy látványosság ( a sok között ) egy mesterséges esőerdőben kialakított állatkert. A függőhidakon való sétálás, igen izgalmas érzést kelt az emberben, és a látnivaló felejthetetlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 06:48108.
    Szintén a Loro Parkab él, ez a ritkaságszámban menő fehér tigris.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 06:46107.
    A Loro Park egyik leglátogatottabb helye, a fóka show. (Itt, nagyon értelmes fókák vannak.)
    A naponta több alkalommal bemutatott műsornak igen sikere van.
    Néhány szélsőséges állatvédő szervezet (inkább magukra vigyáznának az ilyenek) megpróbálta betiltatni a produkciót, mondván, hogy ezzel ártanak a fókáknak.
    Szrencsére, győzött a józan ész, és nem adtak helyt néhány begyepesedett agyú, elabsztrahált gondolattal megáldott bajkeverőnek.
    Az állatok, nagyon jól érzik magukat ebben a közegben, szívesen csinálják amit csinálnak, kimondottan jó a kapcsolatuk a gondozókkal, és az idomárokkal.
    Meglepő, de igaz. Állat pszichológusok is foglalkoznak a "művészekkel".
    Javaslom, aki eljut valamikor Tenerifére, ne hagyja ki a Loro Parkot, és ott, a fókák bemutatóját.
    Van delfin bemutató is, azt most nem néztük meg, 98-ban láttuk, nem volt nagy attrakció. De egyszer meg lehet nézni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 06:23106.
    1.) Ez a pingvin, szerintem szívesebben élne a Déli sark közelében, mint itt, a meleg Loro Parkban.
    2-3.) A teknősök viszont kitűnően jól érzik magukat.
    4.) Ugyanúgy, mint a flamingó madarak.
    5.) A környezet, ahol a park fekszik, kifogástalan.
    6.) A sziget mondhatni szimbólumaként ismert virág, amit igen olcsón lehet vásárolni.
    Megrendeltük,, 10 €-t kaptunk tíz szál bedobozolt virágot, amit hazautazásunk alkalmával kihoztak a repülőtérre. Akkoriban itthon egy szál virág, olyan 1.500,. Ft. körül mozgott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 21. 06:14105.
    Mint már említettem, a Loro Parkban nem csupán papagájok láthatók.
    A képen látható gorillák, igen nagy sikert aratnak a látogatók körében.
    Sajnos néhány idióta "főemlős" azzal szórakoztatja magát, és "hülyegyerekeit" (sajnos tapasztalatból írom) hogy idegesítik a majmokat, akik néha komoly dühkitöréssel reagálnak a félcédulás leszármazottjaik akcióira.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 10:08104.
    Ahogy elnézem az általad készített képeket, Te sem panaszkodhatsz a meglátásodra, csak gratulálni tudok a felvételekhez.
    Ilyennek látszik a jó öreg Teide a Loro parkból.
    előzmény:
    age (92)
    2006-03-19  16:56
  24. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 10:05103.
    Sajnos, nekünk sem sikerült felmenni a Teide csúcsára, pedig mint hallottam, felemelő látványban volt azoknak része, akik feljutottak oda. Mivel fakultatív programon vettünk részt, nem tudtuk kivárni, míg ránk kerül a sor, így sóvárogva néztük azokat a szerencséseket, akiknek ez sikerült.
    De terveim között, ennél magasabb hely megtekintése szerepel. Ha nem jön közbe valami, 2007-ben Tibetbe szeretnénk eljutni.
    Már idén szeptemberben akartam abszolválni az utat, de a drágámnak Kubában volt egy kis híján tragikus balesete, és első ijedtségemben, megígértem neki, hogy ebben az évben már nem kacérkodom olyan repülő úttal, ami 8-10, avagy annál több órát vesz igénybe.
    Tudni kell, hogy az már beteges, ahogy irtózik a repüléstől.
    Hetekig tartó harc után bólint rá az elképzeléseimre, és ilyenkor hozzáteszi, hogy az egyetemen, önszorgalomból nem jártam e az erőszak fakultásra is?


    Ahogy elnézem az általad készített képeket, Te sem panaszkodhatsz a meglátásodra, csak gratulálni tudok a felvételekhez.
    Ilyennek látszik a jó öreg Teide a Loro parkból.
    előzmény:
    age (92)
    2006-03-19  16:56
  25. Torolt_felhasznalo_916804
    Torolt_felhasznalo_916804
    2006. március 20. 09:51102.
    Köszönöm a bókot, de azt hiszem, ez a gyakorlat következménye, hisz gyerek korom óta nyomkodom a fényképezőgép exponálóját.


    Aki valaha eljut Tenerifére, melegen tudom ajánlani, hogy látogassa meg a Loro parkot. (Loro magyar megfelelője papagáj)
    A parkot, a múlt század elején, egy német házaspár hota létre, avval a céllal, hogy a világ minden táján élő papagájokat ide gyűjtve, azt az érdeklődőknek bemutatják.
    A parknak hatalmas sikere volt, és ezen felbuzdulva a sziget egykori kormányzója, ingyenesen egy jókora területtel megajándékozta a vállalkozó kedvű házaspárt, akik szerencsére, a természetet kedvelő szponzoroktól, több alkalommal, igen jelentős pénzbeli támogatásban részesültek.
    Ennek következtében, ma már nem csak számtalan papagáj, de igen sok egyéb egzotikus állat is megtalálható a Loro parkban.
    1-2-3.) A park bejárata.
    4.) A bejáraton belül lévő tóban hemzsegnek az aranyhalak.
    5-6.) Mayka, és Maya a papagáj házaspár.
    előzmény:
    age (91)
    2006-03-19  16:49

Címlap

top