Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeptemberi babák és mamák

Estyy
Létrehozva: 2003. február 12. 18:01
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ilyen sok kismama tud internet közelbe jutni, így több információcserére van lehetőség, ami nagyon nagy segítség lehet. Én az első babámat várom, "még csak" a nyolcadik hétben járok. Sajnos már most úgy érzem magam, mint egy bálna. 63kg-ról indulok, mert a karácsonyi felesleget nem tudtam leadni. :((( Úgy érzem magam néha, mint egy bálna, pedig tényleg odafigyelek, hogy mit eszek. Szeretnék csak minimális súlyfelesleget felszeni, persze magamat ismerve ez elég nehéz lesz. Talán az segít majd, hogy jön a tavasz, nyár és akkor rengeteg gyümölcs lesz megfizethető áron! Már most látom lelki szemeim előtt ahogy állok a cseresznyefa alatt és a többiek meg izzadva másznak fel rá és dobálják nekem a finomságokat! :)))) (fogadjunk, hogy nem így lesz) Egyébként még tanulok, egyetemista vagyok. Ezt a félévet befejezem, aztán egy év halasztás és utána levelezőn szeretném befejezni. Nem bánom, mert imádom, hogy lesz egy kisbabám, akit már most nagyon szeretek.
Szeretnék más kismamákkal is beszélgetni itt, ha van rá mód, ezért is írtam. Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett ez a levél, de szerettem volna kicsit bemutatkozni. Várom a beszélgető leendő anyukákat!
Legyetek jók, vigyázzatok magatokra!

  1. 2011. február 21. 09:4818679.

    Suzy, este elfelejtettem megdícsérni a képeteket. Pedig még a férjemnek is megmutattam, h más szeptemberi mama milyen csini.... Engem nagyon bánt, h nem tudok fogyni, hiába tornázom, m a lehetőségekhez képest diétázom.

     

    előzmény:
    Suzy27 (18674)
    2011-02-17  16:03
  2. 2011. február 20. 23:2518678.

    Kata, sajnálom a nehézségeket. Nagyon kíváncsi vagyok, mit fog mondani a szakember. Panni barátnője is hasonló gondokkal küzd.

    Tomi már ovis? Hogy tetszik neki? Julcsi is készül? Ő mikortól mehet?

     

    Barack, Tomiék mit tanulnak mostanság?

     

    Suzy, én meg azt hittem, h Danit azért viszi Enikő néni, h tovább fejlessze, h ne unatkozzon az iskolába. Fura. Akkor is lenne tennivalója, de ez biztos kényelmesebb... :)))))))

    előzmény:
    kata55 (18673)
    2011-02-16  14:49
  3. 2011. február 20. 23:1818677.

    Sziasztok!

    Hát akkor boldog új évet!

     

    Köszi, mi is jól vagyunk, és ugyanolyan nehézségekkel küzdök, mint Kata: eljutni az iskolába pl. az alvó két és féléves alvásidejében....

    A különórák szerencsére az iskola után és ott helyben vannak, tehát az nem külön program. Csak néptáncra és hittanra jár, ez nekünk épp elég. Mondjuk, a tánc heti 5 óra, és ennek nagyon örülök, m szépen formálja az alakját. Nyáron már el voltam keseredve, h az én alakomat örökölte.

    A tieitek milyen különórára járnak?

     

    Panni kitűnő lett, neki különösen a matek megy (ilyenek ezek a Pannik... :). Bár már az oviban jelezték, h matektehetség, most mégis meglepődtünk, m az utolsó matekfelmérő már csak neki lett 100%-os.  Olvasni is nagyon szeret, már Daninak olvassa esténként a Boribont, meg elkezdte magának a Labdarózsát. Nálunk a probléma a szépírással van, lusta szépen formálni a betűket odafigyelni. Mondjuk, rajztehetség sem volt sosem...

     

    ELéggé maximalista, mindig görcsöl, h de ő jó tanuló akar lenni... ezt mondjuk nem tőlem örökölte, én sosem akartam kítűnő lenni, megelégedtem azzal, ha a jók között voltam. Igaz, a matektehetség sem tőlem származik. :)

     

    Danusom miatt izgulok most, ő úgy menne oviba, de tutira nem veszik fel, mert 2xeres a túljelentkezés. Akkor nem egy kismama kisfiát fogják felvenni, sajna. AMúgy Danikám nagyon édes, igazi szőke lovag, mindjárt teszek fel képet, ő is volt az iskolai farsangon. Rengeteg dalt, verset tud kívülről, örökké szaval vagy énekel, mindig talál vmi alkalmas mikrofont...

     

    Marcinkám pedig már 3 hós, rengetget "csacsog" és mosolyog, és ezt főleg este 9 után műveli, amikor a testvérei már alszanak... ebből kifolyólag mi igen ritkán műveljük ezt a tevékenységet. De azért kárpótol, mert tényleg nagyon cuki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. február 20. 20:3218676.
    Katának= Panninak természetesen, csak már hulla vagyok, ma 4-kor keltem.
    előzmény:
    barackmano (18675)
    2011-02-20  20:28
  5. 2011. február 20. 20:2818675.

    Örülök hogy azért idén is beindult itt az élet!!!

     

     

    Kata nem lehet hogy a szöveges részével van baja Katának? Talán nem tudja vagy nehezen lefordítani mateknyelvre. Ezzel Tominak is gondjai voltak az elején, ezt külön meg kell tanulni szerintem. Sokat kell csinálni és akkor menni fog.

     

    Azért elképesztő hogy ezek a gyerekek még csak szeptemberben kezdtek de már szövegeseznek.

     

    Most épp itthon vagyunk mert 1 hét szünet van. Várom a hideget amit beharangoztak erre a hétre, ugyanakkor kicsit reménykedek hogy mégsem lesz belőle semmi. Én most már a tavaszt szeretném.

    előzmény:
    kata55 (18673)
    2011-02-16  14:49
  6. 2011. február 17. 16:0318674.

    Sziasztok!

    Mivel az utolsó bejegyzés én voltam így vártam hátha megjelenik vk:)) Köszi KAta!:) Nusiéknak gratula az ügyes gyerkőcökhöz! Hihetetlen hgy Csilla is 14 hónapos már! MOndjuk az is hogy Levink meg 20!:) A suli szerencsére nálunk is nagyon megy Dani olyan "Beni- féle" mindent magába szív és mivel ő már tavaly megtanult olvasni így azzal nem foglalkozunk, matekból ő már ezres számkörben számol szöveges feladatok is mennek úgyhogy azzal sem foglalkozunk a némettel én foglalkoznék de ő mindig lepattint hogy ő már órán megtanulta és tényleg szóval csak hébe hóba gyakorlunk ami miatt nekem lelkiismeret furdalásom van de amíg a tanítónéni is azt mondja hogy ügyes addig nem aggódom:) Kata nálatok nincs fejlesztő pedagógus a suliban? (nálunk van és mindig viszi Danit hogy fejlessze:))merthogy pár hangot nem jól képez-pedig nem is pösze,de hát ha nincs elöl foga akkor hogy tegye mögé a nyelvét?! Na mindegy Enikő(fejlesztő) néninek is kell valamit csinálni de hasznosabb lenne ha a valóban problémás gyerekekre koncentrálna...Aztán az is lehet hogy Panni inkább reál beállítottságú(én is az vagyok egy verset sem voltam képes megtanulni soha vagy ha igen nagyon sokáig tartott tanulni és 1 nap alatt elfelejtettem), szóval ilyen is van, de lehet hogy zenében, rajzban, táncban meg sokkal ügyesebb a társainál...

    Többiek hol vagytok? Melinda milyen az élet felétek?Zsadi? Szelli ? Barack? többiek?????

    előzmény:
    kata55 (18673)
    2011-02-16  14:49
  7. 2011. február 16. 14:4918673.

    Sziasztok!

     

    Akkor jártam itt utoljára, amikor Nusiékról hoztam a hírt. Azóta 4 hónap eltelt. DE sikerült megtalálnom a fórumot. Látom idén még nem volt hozzászólás. 

     

    Melindáéknak én is gratulálok. Nagyon örülök, hogy minden rendben van. 

     

    MI is jól vagyunk. Küzdök az iskolai élettel. Nem egyszerű navigálni a családot és még Pannim tanulására is időt szakítani. Nehezen megy neki. Főleg az olvasással vannak gondok és ugye az egész erre épül. Matekból jó lenne, de mostmár jönnek a szöveges feladatok és azokat elrontja. Tanítónénink szerint lehet, hogy a vizuális memóriája gyenge és ez az oka nehézségeknek. Azon vagyok, hogy az iskolában találjak valakit, aki esetleg felméri, hogy van-e gond, vagy nincs. VAgy egyszerűen csak nehezen tanul. 

     

    A többiek jól vannak. Julcsám és Csillusom itthon. CSilla már 14 hónapos. Élvezem a csajokkal az itthonlétet. EGyedül ez a sok mászkálás, suli-ovi, különórák nehezítik az életünket.

     

    Fotót most nem tudok felrakni, mert a másik gépen vannak, de egyszercsak majd azt is.

     

    Nusiék jól vannak. Timike nagyon aranyos. ÓRiási baba már. Gyönyörűen hízik, jókedvű.... Abigélnek jól megy a suli, Beni egy zseni. HIhetetlen számomra, hogy milyen szivacs agya van. Könyveket olvas, senki nem tanította olvasni, mint ahogy számolni sem. 

     

    Remélem hamarosan jön a tavasz, mert nekem már nagyon-nagyon hosszú ez a tél. 

    Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2010. november 25. 16:3118672.

    Gratulálok!!!Örülök, hogy minden rendben volt/van és hogy a nagyok ennyire örülnek az olyan boldogságos tud lenni!!! Amúgy nagyon jó érzékkel pont 16-án kérdeztem, hogy mi újság?? Köszönöm, hogy jelentkeztél!

    Próbálj pihizni , sok erőt és kitartást az elkövetkezendő hónapokhoz!! :)))Ja és tejcsit bőségesen szép nagy Marci babátoknak! :)

    Suzy

    előzmény:
    szbmelinda (18671)
    2010-11-21  22:59
  9. 2010. november 21. 22:5918671.

    Hello!

    Megszületett a 3. babánk, Márton Csongor, nov. 16-án. Mindketten jól vagyunk, már 72 órával a császár után hazajöhettünk.

    Marci 3980 g, 58 cm volt, ügyesen szopizik,  és mindkét tesója végtelenül boldog, ha véletlen ébren van.

    Puszi

    Melinda

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960800 (0)
     
  10. 2010. november 16. 21:1918670.

    Szia!(sztok)

    Úgy látszik csak ketten járunk errefelé...úgy tanulják a szavakat hogy órán kellene megjegyezniük illetve anyuka itthon kisilabizálja a csupa kép könyvből, hogy vajon mit tanultak mivel nem tudok németül kiszótárazom aztán szépen együtt addig mondogatjuk míg a végén mindketten tudjuk:))) Mondjuk nekünk igencsak szerencsénk van Danival mert 90 %-ban tényleg megtanulja órán...(Mondjuk ő folyékonyan  olvas már 1 éve de ugye a német helyesírás kicsit bekavar neki):))

    Melinda??? :)) Minden rendben?

    Többiek hol bújkáltok?

    Suzy

    előzmény:
    barackmano (18669)
    2010-11-14  22:30
  11. 2010. november 14. 22:3018669.

    Köszi neked is Suzy

     

    Elsőben már németet tanulnak? Hogy tanulják a szavakat mikor még nem is tudnak olvasni?

     

    Nem is mondjátok ezt a sok házit, naponta, rémes lehet.

    előzmény:
    Suzy27 (18668)
    2010-11-10  16:45
  12. 2010. november 10. 16:4518668.

    Sziasztok!

    Barack nagyon sajnálom , fogadd őszinte részvétem a nagyod miatt!!! :((( Tudom, hogy igen közel állt hozzád és nagyon szeretted....

     

    Köszi Levi nevében is:) na meg Daniéban is a dícsérő szavakat! Valóban Zsadi nekem is eszembe jut hogy milyen kis manók voltak !!! Nálunk is van lecke bőven németből már pl túl vagyunk a 200 szón 2 hónap alatt én már tényleg nem nagyon bírom a tempót és 10-20 perces házik felett mi is ülünk 3-4 órát is akár......

     

    Melinda nagyon sokat gondolok rátok jelentkezz ha majd tudsz!!!

    Üdv:Suzy

    előzmény:
    barackmano (18667)
    2010-11-03  09:18
  13. 2010. november 3. 09:1818667.

    Köszönöm nekem is ZsadiIgen, jól esett otthon lenni. Biztos hazamentünk volna egyébként is, de így pont jól esett hogy épp szünet volt.

     

    Szegény Máté, ő még szeretne barátkozni. Szerintem egyáltalán nem hülyeség az itteni Előkészítő év aminek épp az a lényege hogy a gyerek szeresse meg az iskolát és nincs tiltva mindentől amitől épp szeretné.

     

    Nem kaptam olvasókönyvet, de a barátnőm odaadta a lánya (ő most másodikos) tavalyi könyveit, így van aktuális.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774926 (18666)
    2010-10-26  13:17
  14. Torolt_felhasznalo_774926
    Torolt_felhasznalo_774926
    2010. október 26. 13:1718666.

    Barack!  Őszinte részvétem!  Örülök, hogy haza tudtok jönni a gyászmisére.  Fontos, hogy elköszönhessen az ember.  Szerintem.

     

    Ami Mátét illeti, van neki barátja.  A tanítónéni nem győzi ültetgetni, mert azonnal cimborál és óra alatt sem áll be a szája!  Mi lesz ebből a gyerekből???  :D

     

    Hol van mindenki? 

     

    előzmény:
    barackmano (18663)
    2010-10-19  20:09
  15. 2010. október 22. 15:1618665.

    Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy. Közben ma tudtam meg hogy a gyászmisén ott tudunk majd lenni. Őt a templom kápolnájába temetik majd, így az nem lesz akkora szertertás. Most örülök.

     

    Tomi szegény azt hitte hogy jó meleg lesz otthon. (nyáron mindig megfagy mikor visszahozom). Sajnos ki kellett ábrándítanom hogy most semmivel sem jobb mint itt.

     

    előzmény:
    szbmelinda (18664)
    2010-10-21  22:19
  16. 2010. október 21. 22:1918664.
    Nagyon sajnálom a nagyidat, Barack! Őszinte részvétem!
    előzmény:
    barackmano (18663)
    2010-10-19  20:09
  17. 2010. október 19. 20:0918663.

    Jaj szegény iskolások. Már az elején ennyi házit kapnak?

    Tomiéknak még most is csak hetente 1 van. Ő is utálja.

     

    Örülök hogy Panni így belejött. Szegény Mátét sajnálom. Neki nincs barátja? Az szokott segíteni.

     

    Többiek?

     

    Igen, egyedül olvas, angolul már nagyon tud, viszont én szeretném ha magyarul is egyedül olvasna. Szerintem az könnyebb, csak egyszer kell megtanulni. Szerencsére imád olvasni.

     

    Keresek is neki valami klassz kis olvasókönyvet otthon. Vasárnap megyünk haza. Sajnos a nagyim 5 napja meghalt így őt már nem fogjuk látni. Annyira rossz. Remélem a temetésére el tudunk menni.

     

     

    előzmény:
    szbmelinda (18661)
    2010-10-18  23:41
  18. Torolt_felhasznalo_774926
    Torolt_felhasznalo_774926
    2010. október 19. 14:4318662.

    Sziasztok!

     

    Nusiéknak nagy gratula!  Jó lenne képet látni a nagycsaládról.

     

    Suzy!  Nagyon helyes Levi!  Dani meg nagyon nagy.  Hogy megnőttek a picikéink.  Ilyenkor mindig eszembe jut, amikor nálatok voltunk Káposztáson, vagy az Orgona utcánál....  Olyan miniegerek voltak, most meg nagyszájú kisiskolások!

     

    Ami az iskolát illeti, vegyesek az érzéseim.  Sok a házi, viszont Mátét nem érdekli.  Ezért a 10 perces munkát kb. egy óra alatt fejezi be.  Közben meg álmodozik.  És trehány, maszatolós, szamárfüles.  És nagyon fáradt.  Már alig várja az őszi szünetet.  A kimerültsége néha abban jelentkezik, hogy nem ébred fel éjjel, ha pisilnie kell és előfordul néha baleset.  Nem csinálunk belőle ügyet, de tudom, hogy zavarja.

     

    Megyek is, mert Ábi lassan kel és utána begyűjtő körút.  Először az ovi, utána a suli....  Izgalmas.  De legalább nem esik az eső.  :)

     

     

    előzmény:
    szbmelinda (18661)
    2010-10-18  23:41
  19. 2010. október 18. 23:4118661.

    De ügyesek vagytok, Barack!

    Tomi esténként már egyedül olvas????

    Van ám vagy 20 féle olvasókönyv-család... én nagyon meglepődtem, h Panniék pont az á-betűvel kezdtek. Vajon miért pont ékezetessel??? Olvasni már tanultak 4-5 betűt, de írni ma volt az első.

     

    A többiek hogy haladnak?

     

    Mi túl vagyunk az első megpróbáltatásokon, Panni jókedvűen jön-megy az iskolába, lettek barátai is, de én azért ki vagyok akadva a házi feladat mennyiségeken...

    előzmény:
    barackmano (18660)
    2010-10-18  08:33
  20. 2010. október 18. 08:3318660.

    Képzeljétek Tomit elkezdtem magyarul olvasni tanítani. Ne maradjon már le a kortársaitól. Eddig is próbáltam, de abbahagytuk, mert nem élvezte. Most egész jól elvan.

    Persze először úgy akart olvasni mint angolul, teljesen új volt neki a szótagolás meg ilyenek. Aztán rájött hogy úgy sokkal egyszerűbb. Az ékezetes betűk elég nagy problémát okoznak neki, van hogy fogalma sincs melyik az és végigpróbálja az összeset. De lassan alakul, megtaláltam az én elsős olvasókönyvemet és abból nyomjuk. Egy barátnőm azt javasolta hogy ha hazamegyünk vegyem meg neki a mostanit, az biztos más. Kiváncsi vagyok milyen.

     

    Úgy kezdődött a dolog hogy este közölte hogy ma Kisvakondot akar olvasni (szoktunk minden este), De olyan jót nevettem, mondtam nem úgy megy az, attól hogy angolul tud magyarul még nem.

     

    Így legalább nem kell majd magyar iskolába küldeni, mint megtudtam az is elég sokba kerül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  21. 2010. október 17. 23:2618659.
    Persze, h Daniról hiányoltam az iskolás képet... de ez a fotó kárpótol a késésért! Köszi!
    előzmény:
    Suzy27 (18658)
    2010-10-13  14:46
  22. 2010. október 13. 14:4618658.

    Sziasztok!

    Melinda nevetni fogsz de Levi is majdnem Márton lett:)))Megpróbálom a képet Daniról már ha nekem címezted hogy az iskolás kép lemaradt:))

    előzmény:
    szbmelinda (18656)
    2010-10-08  23:03
  23. 2010. október 8. 23:1218657.
    Gratulálok, sok boldogságot nekik!!!!
    előzmény:
    kata55 (18654)
    2010-10-05  12:21
  24. 2010. október 8. 23:0318656.

    Isten hozta Tímeát! Gratulálok és sok bldogságot kívánok az egész családnak!

     

    Jó lenne, ha idővel jönne és mesélne...

     

    Suzy, én most 33 hetes vagyok. Valószínű Csongor Márton lesz (az első név az apukájáé, ez most öröklődni fog), és Marcinak fogjuk hívni. De még változhat. Ja, és a férjem szülinapján fog születni (prog. császár), úgyhogy apja fia lesz...

    Izgulunk, h az ő családjára fog-e hasonlítani, mint Panni, vagy az enyémre, mint Dani...

     

    Nagyon édes a Babátok, de az iskolás kép lemaradt... :(

    előzmény:
    kata55 (18654)
    2010-10-05  12:21
  25. 2010. október 5. 22:2918655.

    Gratulálok Nusiéknak a 3. gyerkőchöz:)))!!

     

    2 kép a fiúkról....

    Suzy

    Melinda ti is finishben vagytok hamarosan:)))) Neve a fiúcskának?

    előzmény:
    kata55 (18654)
    2010-10-05  12:21

Címlap

top