Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókor

katusom
Létrehozva: 2006. Április 10. 09:17
Szeretném  ha elmondanátok ,hogy viseltétek a banyakórt.   
  1. 2006. Április 11. 14:2276.
    altalaban ez a normal kinezetem. szerintem most egy kicsit dundibb vagyok ettol. de mar kuzdok ellene... 2 honap mulva megyek Pestre..addig le kell adnom a felesleget...  
    előzmény:
    liat (75)
    2006-04-11  14:10
  2. 2006. Április 11. 14:1075.

    jajj jajj...keedveeskeeeim...beszabad jonni??

     ez itt a nyogdecselo leendo venasszonyok klubja????

       

    most jottem meg melobol..kesz vagyok... nem is elek..videken vagyok eltemetve... 

    na sebaj. most elvonulok a delutani csicsikamba...

    az ejjel jobban aludtam..mert 1-ig tevet neztem... 

    lehet hogy nem ejfelkor, hanem meg kesobb kellene mennem aludni???

    majd leszek delutan vagy este fele... 

    csaoooooooooooo`

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. Április 11. 13:2474.
    Milyen tornára jársz?
    előzmény:
    aktuális (72)
    2006-04-11  13:04
  4. 2006. Április 11. 13:2073.
    Ez a "grill csirke" nagyon tetszik. Sajnos éjszaka én is az vagyok. De a hőhullám nálam azért nem ennyire durva! 1-2 óránként pár perc, de most délelőtt pl. csak 1x volt. Sajnos viszont sokszor pont rossz helyen tud rámjönni, pl. a járműveken.
    előzmény:
    katusom (69)
    2006-04-11  12:09
  5. 2006. Április 11. 13:0472.

    Hát őszintén gratulálok, téged legalább "frissen" tart a kisfiad....

    Én is hullafáradt vagyok most, kicsit sok minden összejött mostanában....a lányom terhessége sem problémamentes.Izgulunk érte/tük nagyon.

    Uuuuuuuutálom ezt a változókori dilit, annyi mindennek meg kell még felelni, és akkor ezek tünetek teljesen padlóra küldik az embert.

    Pedig nem gubodzom bele ezekbe a problémákba, tornára járok, énekkarra, masszázsra stb.stb. sétálunk nagyokat a balcsi parton a kutyusunkkal stb.stb. de mégis nehéz.

    Még szerencse, hogy csodás családom van, a férjem és a gyerekeim is....

    előzmény:
    katusom (67)
    2006-04-11  12:02
  6. 2006. Április 11. 12:2871.
    Hogyan kezdted el. majd írd le . Azt is , hogy mennyire vagy elégedett az alakoddal. És ahol táncolsz ott  vannak e 100 kilón felüliek  is? Mert bizony én verem.   
    előzmény:
    Moolly (68)
    2006-04-11  12:06
  7. 2006. Április 11. 12:1370.
    Annyi sok mindent megtudunk a bajainkról, hogy most már jó  a viszonyítás arra ki hogy viseli a bajokat. Ezek szerint igenis kell az , hogy erről beszéljünk. Majd rá térünk a férfiakra is . Hiszen nem véletlenül Nőből vagyunk. Szerintem nekik is van ilyen bajuk.Csak másként jelentkezik náluk.
    előzmény:
    Kisbubu (65)
    2006-04-11  10:46
  8. 2006. Április 11. 12:0969.
    Szia  Lygya !  Én is ugyan így vagyok éjjel csupa víz vagyok és mint a "grill csirke" úgy forgolódom. A mensim az sok és sokáig van még mindig. Olyan olyankor a fürdő mint a disznóvágáskor. Útálom!!!!!!!!!!!! A doki kapart de minden vissza áll a régi kerékvágásba, ha a hat hét elmúlik. Háromszor tette velem ezt, és most azt mondtam nem megyek sehova. A csont ritkulásomat még nem nézettem meg, de talán most már rá térek én is erre a vonalra is. Írd meg légyszíves mi a neve annak a szerednek amit szedsz, persze ez nem a reklám helye ezért írd privitbe. Előre is köszönöm és köszi ,hogy itt jártál gyere máskor is.  Kati
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_104450 (66)
    2006-04-11  12:01
  9. 2006. Április 11. 12:0668.

    Na itt vagyok, de csak egy picit, mert dolgozom és nagyon sok munkánk van!

    Hastáncra már harmadik éve járok, persze a műtét után kihagytam egy picit! Szerintem otthon nem az igazi! Kell a hangulat, a többi lány , a tanárnő, az, hogy kijavítson, hogy együtt nevessünk egymáson és magunkon.....stb.

    megyek, majd jövök....

    előzmény:
    katusom (59)
    2006-04-11  09:11
  10. 2006. Április 11. 12:0267.
    Akkor szerencsés vagy alkatilag, és a hízás téged nem fenyeget.Ma tényleg nem úgy megy a munka mint kéne. Fáj a vállam meg mindenem.Talán köszönhetem ezt annak is, hogy mint egy eszetlen úgy neki estem a kertnek hétvégén. Pedig megfogadtam ,hogy módjával csinálok mindent, de amikor bele merülök akkor már csak azt veszem észre, hogy le esek a lábamról. Nekem három csemetém van. Egy 30 éves lányom, 24 éves fiam, és egy tündér 8 éves kisfiam. A lányomtól két unokám is van. A Marcell három hónappal idősebb a fiamnál. Majdnem együtt szültem a lányommal. A kicsi  kis leányzó meg most 7 hónapos. Szia most megyek dolizni. Kati
    előzmény:
    aktuális (64)
    2006-04-11  10:46
  11. Torolt_felhasznalo_104450
    Torolt_felhasznalo_104450
    2006. Április 11. 12:0166.
    Mindenkit üdvözlök, mos olvastalak végig benneteket. Nekem 50 éves koromban kezdődött a változókor. A mensim két hónapig hosszabb ideig tartott és jóval kevesebb volt, aztán elvágólag semmi. Egy évig nem volt se hőhullámom, se semmilyen változókori problémám. Aztán lassan kezdődtek a hőhullámok, az éjszakai izzadások, de annyira, hogy volt olyan éjszakám, hogy háromszor is el kellet mennem zuhanyozni. A nappalok se voltak jobbak, volt úgy hogy szabályosan folyt a hátamon a víz, kétnaponta mostam hajat, télen egy szál pólóban jártam a kabát alatt. Próbáltam a természetes szereket, de semmi sem használt. Ja, és a csontritkulás eredményem is rosszabb lett. A doki hormonpótlást javasolt, nagy nehezen bele is egyeztem, kiírta a receptet, de amikor elolvastam a mellékhatásait, azt mondtam, hogy soha. Még egy fél évig kinlódtam, aztán elmentem egy maszek nőgyógyihoz, elmondtam a bajaimat, meg a hormontól való félelmemet, és ő javasolt nekem egy olyan készitményt, ami csak minimális mennyiségben tartalmaz ösztrogént. Ezt ki is váltottam, és mostmár öt éve, hogy rendszeresen szedem. A bajaim az első hónap után megszüntek, és szerenmcsére semmi mellékhatás nem jött ki. Csak mostmár valami mást kell nézni, mert a hormonkészitményt 5-6 évig javasolják szedni. Hát ez az én történetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. Április 11. 10:4665.

    Most látom, milyen sok hozzászólás született, mióta itt jártam!  

    A Remifemintől nem híztam, igaz, mivel nem használt semmit, nem szedtem túl sokáig. Amúgy sem vagyok hízásra hajlamos. Sőt, most jól lefogytam. Csak sajnos nem egyenletesen. Felül semmi, a nagy fenekem meg maradt.  Tornázom rá, de nem látok még eredményt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696052 (16)
    2006-04-10  12:44
  13. 2006. Április 11. 10:4664.

    Szia, köszi a "szíves fogadtatást".  Örülök a topicnak, annak meg főleg, hogy "nem vagyok egyedül"_ sajnos.            53 múltam februárban, több mint egy éve már nem jött meg, tavaly még nem is volt semmi különös bajom,(már a változókorral kapcs-ban )de idén.....hát jön csőstül.

    Szedem a Remifemint, én nem híztam tőle egy grammot sem, amúgy is vékony alkat vagyok.Vannak hőhullámaim, de még nem olyan vészes.

    Használni eddig valamelyest használt, de mostanában már kevés...nem tudok aludni 3-4 óránál többet, fáradt vagyok, dilis és érzelmileg labilis.Itt fáj, ott fáj, most a jobb mellemen találtak valamit, voltam onkológusnál, mammográfián- negatív. A bőrgyógyásznő adott egy kencét, de nem használ, holnap megyek a sebészetre....

    Amúgy egy 30 éves fiam és egy 26 éves lányom van, aki éppen babát vár...

    Majd jövök, most muszáj dolgoznom.....

    előzmény:
    katusom (56)
    2006-04-11  08:26
  14. 2006. Április 11. 09:3063.

    lehet

    Okés.

    előzmény:
    Moolly (61)
    2006-04-11  09:26
  15. 2006. Április 11. 09:2862.
    A hormonpótláshoz én is csak akkor folyamodnék, ha nagyon muszáj lenne. A múlt heti Nőklapjában olvahattunk erről a témáról. Jó, hogy velünk is foglalkoznak néha. Perszel ehet, hogy csak a Remifemin reklámja!!! Mint írtam én szedem pár hónapja, a hőhullámaim szinte teljesen megszűntek, de fogyni csak most kezdek ( másfél Kiló, hahaha ). Ez van. Amikor tudsz gyere, helo.
    előzmény:
    Moolly (58)
    2006-04-11  08:45
  16. 2006. Április 11. 09:2661.
    Köszönöm szépen! Jövök majd, de most még máshová is be kell kukkantanom)))
    előzmény:
    arkimari (60)
    2006-04-11  09:20
  17. 2006. Április 11. 09:2060.

    Kedves Moolly

    Jókor írtál nekünk, már kezdtem lehangolódni. Az idő meglehetősen sz... Elég rosszul reagálok a lehülésre mióta "banyakór"-ozom. Úgy látom, Katusom is nehezen bírja u.ezt. Vissza hozzád: csodállak a pozitív beállítottságodhoz. Ez nagyon kell nekünk! Maradj itt,  jó színfolt vagy a palettánkon. Köszi, köszi .....

               Mindenkinek legyen szép napja! (A rossz idő ellenére)

               Marcsi

    előzmény:
    Moolly (58)
    2006-04-11  08:45
  18. 2006. Április 11. 09:1159.
    Látod nagyon igazad van. Én is így próbálkozom és a gondolatom is eszerint van mint a tied. Szerintem máshogy nem is lehet felfogni a változást. Semmilyen csoda szert nem vetettem be eddig, mert valahogy idegenkedem tőle. A sex meg ugyancsak kell még. Hastáncra most kaptam cd lemezt a lányomtól, mondván a karcsúság eléréséhez nagyon jó elfoglaltság, és állítólag az önbizalom is nől vele.Kérlek írj ebben a témában, hol hogyan műveled. Remélem jobban kedvet kapok a dologhoz és nem csak a gondolatom forog körülötte.   Szia kati  Délben még benézek.
    előzmény:
    Moolly (58)
    2006-04-11  08:45
  19. 2006. Április 11. 08:4558.

    Nekem a doki szerint még lett volna pár jó évem a doki szerint, mert a családban anyukám, nagyim és a többi felmenőim is igen későn kezdtek klimaxolni (anyum 54 évesen még rendszeresen menstruált és 60 felé jöttek a hőhullámai. Most hetven, de frissebb, mint én, és kevesebb ránc van az arcán, mint az enyémen).

    De sajna egy óriás myoma miatt kivették a méhemet és másfél petefészket tavaly, így előbb jelentkezik természetesen a banyakór!

    Hőhullámaim vannak de inkább napközben, és eddig is mindíg melegem volt már tuzenéves koromtól, így aztán nem nagy a különbség!

    Minden tünetet érzek én is, de úgy döntöttem megpróbálom agyban megoldani a kérdést, mert semmilyen hormonpótlást nem akarok!

    Ezért aztán, mikor jönnek a tünetek szó szerint csak arra gondolok, nem érdekel az egész, ez természetes dolog, nem tudok rajta változtatni, ez van és kész.

    Hastáncolni járok, a szexet jobban élvezem, mint bármikor korábban, kiegyensúlyozott párkapcsoltban élek, sokat vigyorgok, remek gyerekeim vannak, utazgatok, tehát arra koncentrálok, hogy ne nyomja rá ez a kórság a mindennapjaimra a bélyegét.

    előzmény:
    katusom (1)
    2006-04-10  09:17
  20. 2006. Április 11. 08:3757.
    Szia k.gabesz ! Remélem neked is jól indul a napod , nem úgy mint az enyém. A fogyásról csak annyit tuti tipp szerintem nincs. Aki fogyni akar az meg tudja  találni a módját a fogyásához és ,hogy mit  tegyen ennek érdekében. Én elárulom neked folyamatos kisérleteim után sikerül találnom egy fogyókúrát magamnak, igaz kicsit macerás , de azért nekem bevált . Február elsejével kezdtem az újabb elhatározásomat, mert már a sokadik, de most jól haladok. 9 kilót fogytam februát óta, de szerintem nem is kell gyorsabb tempó. Arról nem beszélve, hogy érzem ez a változó korban sokkal nehezebb min jó pár évvel ezelőtt . Akkor simán ment le rólam a harminc kiló. Most jobban köszködöm a mérleg nyelvével. És a sűrű menszeszekkor nem is mérem magam, mert feltelek valahogy vízzel és akkor nem mutata változást a mérleg. Ilyenkor kell a kitartás. Estére megint leszek, most sok a dolgom. Talán még délben be tudok nézni. Szia Kati
    előzmény:
    K. Gabesz (22)
    2006-04-10  14:12
  21. 2006. Április 11. 08:2656.
    Szia az előzőt neked szántam rossz helyre címeztem ! 
    előzmény:
    aktuális (45)
    2006-04-10  19:53
  22. 2006. Április 11. 08:2555.
    aktuális várunk ide tégedet a nyögdécselőbe. Megpróbálok dél felé ide ülni a gép elé. bár sok ma a munkám szia Kati  
    előzmény:
    katusom (48)
    2006-04-10  20:43
  23. 2006. Április 11. 08:2354.
    Szia arkimari! Most Én is elmondhatom ,hogy grillcsirkéztem. De még ha tudtam volna hajnal felé forgolódni, mindenem annyira fájt , hogy az nem igaz. Ez is biztosan az öregedés jele. Annyira nem tudom elviselni ezt a nyögdécselést. Hisztizem mert fáj a vállam meg mindenem. És nem hiszem el, hogy ezután így lesz minden eső jöttekor. Akkor miért nem lehet szépen símán nyugalomban megöregedni. Miért kell nekünk nőknek a nőiséget szenvedni? Rossz a hangulatom borzasztó vagyok magamnak. Most sokat kell dolgoznom, estére itt leszek Szia kati
    előzmény:
    arkimari (38)
    2006-04-10  16:00
  24. 2006. Április 11. 08:1853.
    Szia liat. Én ma olyan vagyok mint a mosott gombóc. Fájnak az izüléseim minden hol. Borzasztóan érzem az öregedés közeledtét, pedig nagyon nem akarom.  Estére jelentkezem, most sok a dolgom szia Kati.  
    előzmény:
    liat (49)
    2006-04-10  21:27
  25. 2006. Április 10. 22:0552.
    Ha találtál valami jó teát akkor ird meg mert talán Én is kipróbálom. 
    előzmény:
    liat (44)
    2006-04-10  17:51

Címlap

top