Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyöngyök

Arduinna
Létrehozva: 2006. Április 20. 10:11

A Bizsu készítés topic kistestvérét szeretném elindítani... Mivel, ott már más vonalon folyik a beszélgetés, felmerült többünkben az igény, hogy legyen egy olyan topic, ahol olyanok gyűlnek össze, akik akár egy hétig is képesek egy-egy darabon elvacakolni és elsősorban kásagyönggyel dolgoznak.

Így a Bizsu készítés topic megmaradhatna a szerelőpálcás, drótos ékszereknek, mi meg lennénk a fűzős részleg...

Persze, nem csak a régieket várom ide szeretettel, hanem mindenkit akit érdekel a gyöngyfűzés...

  1. 2011. július 13. 18:2432401.

    csucske!

     

    Az én tapasztalatom az, hogy vegyesen kreatív boltban NEM szabad gyöngyöt venni. Horribilis az árképzés.

     

    Viszont. A delica általában kb. 400-1200 ft/5 gr között szokott lenni. Színtől, különféle kezelésektől, színtartósságtól - sokmindentől függ az ára. Tehát itt még korrekt is lehetett az árképzés.

     

    De az a 2-300 ft-os delica nekem gyanús. Vagy a súlya nem volt 5 gramm, vagy nem tudom...

     

    Egy karkötőhöz 3-4 csomag - mintafüggően - biztos, hogy kell. Ha több szín, akkor természetesen több csomag.

     

    Damil hosszúság. A maximális damilhossz, amivel én dolgozom - azt úgy szoktam lemérni, hogy kezemben a guriga, másikkal kihúzom olyan hosszúra a szálat, hogy mindkét kezem oldalra ki van nyújta. Ez még kényelmes - nekem. Egy karkötő 2-3 ilyet biztos, hogy "megeszik". Összekötni nem tudod a damilokat. A szemeken vissza kell vezetned a már rövid damilt, majd a másikat szintén visszább, a szemeken átbújtatva húzod oda, ahhoz a szemhez, ahol folytatnod kell a munkát.

    előzmény:
    csucske (32399)
    2011-07-13  17:55
  2. 2011. július 13. 17:5732400.
    persze csak a kép maradt le
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. július 13. 17:5532399.

    Sziasztok!

     

    Na elkészült az a bizonyos kezdő darabom, a leila gömbös fülbevaló :) Sajnos képet nem tudok most mutatni, mert a fotógépem nem bírta a gravitációt, de ahogy sikerül kunyerálnom egyet fotózok. :)

     

    Egy kis segítséget is szeretnék kérni:

     

    A képen látható szépséget szeretném megcsinálni (most látom, hogy Manci keze munkája, nagyon szép! oda vagyok érte). szóval, ezt szeretném megcsinálni, más szín összeállításban.

     

    Bementem ma a nyugatinál lévő komplexumban egy kreatív boltba, hogy veszek hozzá japán gyöngyöt. 600-700 forint volt egy picurka zacskóval. Nem vettem, mert nem tudtam mennyit vegyek (bár gondolom ha többet vettem volna is elfogyna... :) ) Aztán bementem itt helyben egy kis kézműves boltba, ugyanaz a kiszerelés miyuki delica kb 200-300 forintba került.

     

    Miért van ekkora eltérés az árakban? ez a miyuki nem jó minőség? Vagy csak lerántós a kreatívbolt?

     

    ill. még abban lenne szükségem segítségre, hogy mennyi gyöngy kell ennek a karkötőnek az elkészítéséhez? Gondolom egy damillal nem fűzhető meg, hogy kössem egymásba a két damilt? :)

     

    Előre is köszönöm a segítséget.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. július 13. 16:3332398.

    Szia!

     

    Ohhh ez de szép!!!! Na a tegnap esti darabom is hasonló, mert a az utolsó keresztbe menő díszítést én is lehagytam. Gondoltam legyen egy ilyen egy olyan. :) És köszönöm a dícséretet, de a tiéd is csodás! Nekem nagyon tetszik tetszik ez az arany, barna és naracsos szín összeállítás. :D

     

    Assza: Neked is köszönöm. :) Örülök, hogy tetszik. :D

     

    Tina0311: Ezek is csodás darabok! Biztosan nagyon örült neki a kislány aki kapta. :)

     

    Manci: Egyre jobban tetszik ez a virágkoszorú:P Még a végén ennek is neki ugrok. Köszönöm a mintát. :)

     

     

     

    De elöbb! Még befejezem a hópehely szetemet. :) Na majd akkor hozzom a tegnap esti Sweety verziómat is képbe. :)

    előzmény:
    Belisha (32396)
    2011-07-13  14:38
  5. 2011. július 13. 15:4632397.

    Megtaláltam a Virágkoszorú mintáját:

     http://www.artbeads.co.kr/recipes/?s_code=ABAA&s_pcode=70101241

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. július 13. 14:3832396.

    Sziasztok!

    Manci: megnéztem az oldaladat, nagyon szép munkáid vannak. Tetszik az a bizonyos medál is, csiszolt az alapja?

    Lehet, hogy mégis nekiugrok mégegyszer! :)

     

    Ches88: klassz lett ez a Sweety Donut, jók a színei! Szerintem a nagy tekla-kis tekla aránya nagyon fontos, nekem a fele-arányos, mint a képeden jobban tetszik, mint az eredeti leírás.

     

    Küldöm az enyémet, lehet kritizálni! :) Én lehagytam az utolsó díszítést, ami keresztben megy, nekem így jobban tetszik. 

     

    Belisha

    előzmény:
    manci (32389)
    2011-07-13  10:06
  7. 2011. július 13. 14:3732395.

    Belisha

    Ezt én tavaly karácsony előtt csináltam meg egy kicsi lánynak, de 4 mm-es teklával és 11-es toho gyöngyből - bár nem 100%-an a minta után mentem.

     

    Hogy swarival/cseh csiszolttal milyen lenne, arról nem tudok nyilatkozni.

     

    Közben elkészült a kisvirágos karkötő is.

     

    Gabicu

    Lehet kapni zselés állagú pillanatragasztót. Ha ragasztanom kell valamit, akkor én ilyet használok. Jeln pillanataban márkát ne kérdezz, mert most nincs itthon :(

    előzmény:
    Belisha (32382)
    2011-07-12  17:29
  8. 2011. július 13. 14:0532394.

    Szia Tina!

     

    Nagyon szívesen! :) Örülök, hogy hasznosnak találjátok az oldalt! :)

     

    Szép napot!

     

    Zsuzsi

    előzmény:
    Tina0311 (32378)
    2011-07-12  10:44
  9. 2011. július 13. 14:0232393.
    Köszönöm, örülök ha tetszenek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_960642 (32381)
    2011-07-12  17:02
  10. 2011. július 13. 13:3632392.

    Egy gyors ajándék egy 12 éves lánykának.

    A segítségeteket is szeretném kérni. Ha klipszet készítetek hogy rögzítitek az alapra? Ragasszátok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. július 13. 10:4232391.

    Szia Belisha!

     

    Na én így fűztem meg a Sweetyt: Az első verziómhoz 8mmes teklát, 4mmes teklát, 4mmes swarovskit és sima japán gyöngyöket használtam.  A képen láthatod is az eredményt. :)

    A második verziómat 6mmes teklával, 4mmes teklával és sima gyöngyökkel csináltam. Kicsit laposabb és kisebb is lett, mint ez a képen, de nekem így is tetszik... meg igaz ennél a darabnál az utolsó körbe hálot kihagytam. Egyelőre arról nincs képem, de amint tudom felrakomk ide az is.

     

    A tű dologban meg csak annyit, hogy nekem többségben 14es méretű gyöngyfűzőtűim vannak. Ezeken átmegy nekem a 15ös kása gyöngy. Bár volt ebből olyan tű is amin a fele átment a fele nem. : / Szóval ismerős a szituáció. De a nagyobb online gyöngyös boltokban le van írva melyik tű milyen gyöngyökhöz alkalmas.

     

     

    Szia Zonka és Attacus!

     

    Ezek gyöngyörű darabok és a gyerköcök is nagyon arik. :)

     

     

     

     

    előzmény:
    Belisha (32384)
    2011-07-12  19:41
  12. 2011. július 13. 10:0932390.

     

    JA!  Bocsi Csibyhnek írtam!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 13. 10:0632389.

     Sziasztok! Én eddig csak olvasó üzemmódban voltam jelen a fórumon, (lelkesen beregisztrálok valahová, aztán mindig elfelejtem az oda illő adataimat - de most első probálkozásra sikerült belépnem).

    Szóval a medált valóban 11-es kásával és 4 mm-es swarival kell fűzni és tényleg kidudorodik, de ez nem baj, mert kétoldalas medálnak lehet fűzni és remek tartása lesz.

    Ha nem veszitek tolakodásnak, akkor nézzetek be az oldalamra és ott 

     a 2010-es medálok között (lefelé kell görgetni)  ebből a medálból van egy rakással.

     

    http://gyongyolde.fw.hu/

     

    Jó fűzést kívánok

    sziasztok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. július 12. 20:2232388.
    Igen, kicsit dudorodik. Olyan mintha kis fánkok lennének egy körbe rendezve. Szerintem édes darab lett. Felteszem a képét, bár nem jó, mert kristály csillogót nehéz fotózni... esküvői darab volt. 
    előzmény:
    Belisha (32387)
    2011-07-12  20:08
  15. 2011. július 12. 20:0832387.

    Szia Csibyh!

    Kidudorodnak középen a kiskörök közepe? Egyébként én is gondoltam arra, hogy kétoldalasan tök jó lehet a tartása....

     

    Köszönöm a gyors választ! Még tipródom, hogy megfűzzem-e....

     

    Belisha

    előzmény:
    csibyh (32385)
    2011-07-12  19:46
  16. 2011. július 12. 19:4932386.
    Bocsánat, javítok: nem 1160-os kása, hanem 11/0-s kása. 
    előzmény:
    csibyh (32385)
    2011-07-12  19:46
  17. 2011. július 12. 19:4632385.
    Én nem fűztem még meg ezt a mintát, de egy hozzá nagyon hasonlót készítettem. Nekem 1160-s kása, 4 mm-es swarovski bicone és 4 mm-es csiszolt ment bele. A 4 mm-es csiszolt nekem azért kellett, mert ez a minta elvileg egyoldalas, de amit én fűztem az kétoldalasra lett fűzve, hogy tartása legyen. Remélem segítettem. 
    előzmény:
    Belisha (32382)
    2011-07-12  17:29
  18. 2011. július 12. 19:4132384.

    Szia Ches88!

     

    Nem az a baj, hanem nem jó gyöngymérettel csináltam, nekem nincsenek 15-ös, apró gyöngyeim, csak a jó öreg, gagyi kínai 11-es (kb.). Aztán a teklák se akartak úgy állni, mert szerintem a nagy mellé nem 2mm-rel kisebb kellene, hanem 4 mm-rel, azaz én nagyobb méretkülönbséggel csináltam, nem is lett olyan a kör, mert hullámzik, szóval ez a több sebből vérző dolog esete állt fenn. Azért megcsináltam, összeguberáltam annyi apró gyöngyöt, és mentem a saját fejem után. Majd lefényképezem.

     

    Swari-körös medál: én is saccoltam, de a 4 mm-es kúpos gyöngy megint csak az apró 15-ös kását kívánja, kipróbáltam, így is, úgy is. A 11-essel kidomborodik, az apróval kifekszik a minta. De mivel apró gyöngyöm csak ömlesztve van, és a tűm sem megy át rajta (hányas tűt kell venni ezekhez az apró, 15-ös gyöngyökhöz?), így hagyom a fenébe ezt is. :(

     

    Belisha

    előzmény:
    Ches88 (32383)
    2011-07-12  18:13
  19. 2011. július 12. 18:1332383.

    Szia!

     

    A Sweety Donutnál csak nem az a baj, hogy tojás alakú lesz? O.o Mert nálam sokáig az volt, de most megfűztem 0,14es damillal és szép tartása lett. :) De kaptam olyan tippet is hozzá, hogy az utolsó kör alakba drótot kell füzni. 

     

    Én az ilyen mintáknál azt szoktam csinálni, hogy saccolok. :) Pl. én 4mmes swarovskit és 11es cseh kását próbálnám vagy akár sima japán gyöngyöt. 

     

    Sokszor van olyanom, hogy nem követem a leírást hanem inkább próbálkozom más gyönggyel, mert úgyebár nem mindig van kéznél minden. :) /Nálam legalábbis:P /

     

    Amúgy nem kell elszontyolodni... nekem se volt/van mindig siker élményem. :)

    előzmény:
    Belisha (32382)
    2011-07-12  17:29
  20. 2011. július 12. 17:2932382.

    Sziasztok!

    Átmentem "csakolvasó" üzemmódba, bocs, de többre nem futja. Fűzni se nagyon tudok, mióta a Granada nem sikerült (meg a Sweety Donut se olyan lett, amilyennek kell), azóta nem csináltam semmit.

     

    Ma viszont nekiálltam egy egyszerű medálnak, de sajnos olyan leírásom van, amiből nem derülnek ki a gyöngyméretek.

     

    Ha valaki ismeri, és már megfűzte, segítsen nekem, légyszi, milyen kúpos gyöngyhöz milyen kását érdemes fűzni, hogy szépen kijöjjön a minta. Kicsit lent vagyok lelkileg és nagyon jól jönne egy kis sikerélmény.

     

    Csatolom a képet.

     

    Nagyon köszönöm!

     

    Belisha

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_960642
    Torolt_felhasznalo_960642
    2011. július 12. 17:0232381.

    Sziasztok lányok !

     

    Meglestem én is a dobozaidat és mondhatom ,csodaszépek .

    Csodálatosak az ékszereid is , nagyon sok megmozgatta a fantáziámat .

     

    Zonka  - úgy irigyellek ,hogy zéjé megtanított horgolni és nagyon ugyes tanítód volt...én is annyira szeretnék megtanulni .

     

    Bocsánat ,  ha nem említek mindenkit név szerint , de mindenkinek pazar ékszer kerult ki a muhelyébol . 

     

    Az ultoso két mukámat is megpróbálom csatolni  .A honlapomon még nem láthatóak - sajnos az ott megtekintheto képek elég rossz minoséguek , már kétszer átcsináltattam az informatikussal , most fogja harmadszor . Az eredmény edddig nagyon silány.

     

    A két legfontosabb gyongyszem fotóját  engedjétek meg , hogy megosszam Veletek , mert nagyon buszke vagyok rájuk .

    Aki kedvet kap , hogy benézzen hozzám , annak megpróbálom belinkelni az oldalamat    http://www.handicrafts-eve.net/index.php/hu/

     

    Kívánok mindenkinek nagyon szép és sok idot a fuzéshez . 

     

     

    előzmény:
    xeniajulia (32379)
    2011-07-12  14:08
  22. 2011. július 12. 16:1832380.

    Sziasztok Lányok!

     

    Fantasztikus munkákat hoztok! Mindenkinek a legnagyobb elismerésem!

     

    Zéjé azt mondta, nem igaz, hogy nem tudom megtanulni a horgolást (csak a török horgolás ment ) - hála neki, sikerült megtanulnom.

     

    Ezt pedig unalmamban csináltam a hétvégén a nagy melegben.

     

    A harmadik képen Zéjé kertjében máris volt hová másznia a kisebbik fiamnak.  

    Kellemes időt kívánok mindenkinek a sok fűzéshez! 

     

    Jutka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. július 12. 14:0832379.

    Szia!

     

    Igen "megnézhetők" neten! Már belinkeltem az oldalam korábban is, de most akkor újra:

     

    http://www.facebook.com/picicicakreativ

     

    ( ha esetleg nem ok, akkor csak a szóközt kell kivenni belőle, amit a fórum rendszeresen beletesz...) 

    Örülök, hogy kíváncsi vagy rájuk! Amúgy még tart a játék az oldalamon, jöhet más is  

  24. 2011. július 12. 10:4432378.

    Verőfényes szép napot mindenkinek!

     

    Jégakku, jegestea, hidegzuhany beélesítve? Akkor indulha a nap...

     

    Borzalmas ez a hőség, és az időkép oldala szerint hétfőig - néhány fok lehüléssel hétvégére - még ez várható.

     

    Böbe - igen ez azon felül, hogy  zártosztály, még fertőző is 

     

    SiZsu2: A lányokhoz csatlakozva én is szeretném megköszönni azt a hatalmas munkát, amit a gyönGYIKék blogodba fektetsz a mi hasznunkra. Nagyon örültem, mikor felfedeztem. 

     

    sancho: Köszönöm  

     

    csucske: Leila gömb... hát nekem elsőre bizony "beletörött a bicskám", de másodjára sikerült. Majd várom a fényképeket róla!

     

    Nálam most egy Panita féle kisvirágos karkötő készül, miután "lenézte"  egy rokon a kezemről hétvégén. Ill. szett, mert a medál már kész van, a füli pedig utána fog jönni. 

    előzmény:
    böbe43 (32368)
    2011-07-11  15:44
  25. 2011. július 12. 08:1632377.

    Örömmel jelentem, félig kész egy leila gömbös fülbevaló :) Három-három gömböcskéből álló fülbevaló a cél már az egyik fele kész.

    Ha elkészül az egész fotózok! s

     

    szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top