Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anorexia - Bulimia

Zebrina
Létrehozva: 2003. március 1. 17:25
A legtöbb táplálkozási zavarban szenvedő lány már végigcsinált néhány terápiát - tartós eredmény nélkül. Én is közéjük tartozom. Rájöttem azonban arra, hogy nem feltétlenül a terápia az egyetlen megoldás a gyógyulás tekintetében. Sokszor elég, ha egy-egy sorstársunkkal elbeszélgetünk. Én még soha nem találkoztam olyan lánnyal, aki ugyanazt a poklot járná, amit én immáron 7 éve. Szeretném, ha olyanok szólnának hozzá ehhez a fórumhoz, akiknek bármilyen tapasztalatuk van ezzel a problémával kacsolatban.
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 22. 14:46101.
    Szia Orsicicus! En olyan 162 cm vagyok, mindig 45-47 kilo voltam, az utobbi idoben viszont feljott 5 kilo es nem birok a tukorbe nezni, utalom, hogy igy elhiztam, bar mindenki azt mondja, hogy igy a jo. Ha nem eszek, akkor kesobb jol megtomom magam es utanna irany a wc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (10)
     
  2. 2003. július 22. 11:15100.
    Szerintem 15 perc nem sok idő. Sőt, tulajdonképp kevés ahhoz, hogy felszívódjon a vitamin. Bár a chipsben ilyen úgysincs :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 22. 11:1399.
    OK, arra gondoltam, hogy tul sok ido telik el mig megeszem es elkezd felszivodni, de a 15 perc alatt ez nem lehetseges. Most megint ennek valamit, de tudom mi lesz a vege, inkabb nem eszek semmit.
    előzmény:
    bejuc (98)
     
  4. 2003. július 22. 11:0198.
    Nyugodt lehetsz, biztos, hogy kijön, csak nem látszik. De ha nem jön ki se nagy baj, valaminek maradnia kell, hogy élhess. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (97)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 22. 10:5997.
    Ha eszek mondjuk eg szendvicst, utanna egy chipset, utanna egy banant, akkor a szendvics nem jon ki. Allandoan azt lesem, hogy utanna eleg lapo-e a hasam, mar megorjit, de nem tudom abbahagyni.
    előzmény:
    bejuc (96)
     
  6. 2003. július 22. 10:5396.
    Mi jönne ki még, ha az előzőeket már kihánytad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (95)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 22. 10:3495.
    Nem naponta haromszor, harmadik napja, igy ertettem, viszont mintha nem jonne ki minden csak az amit legutoljara eszek.
    előzmény:
    LeBaron (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 22. 06:2194.
    Jesszusom! A napi három kissé soknak tűnik. Remélem odáig nem fogok eljutni! Úgyis minden alkalom után olyan lelkiismeretfurdalásom van és egyre többet fáj a gyomrom is. Csak a kilók nem akarnak eltűnni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 21. 16:5993.
    En ma hanytam harmadszorra. Rosszul vagyok, ha raalok a merlegre es tobbet mutat mint amennyit szeretnek. Persze tudom, hogy nem ez a megoldas, de valami belul azt mondja, hogy nem hagyhatom, hogy az a bevitt kaja felszivodjon es meghizzak. hanyas utan utalom a kajat, ra sem tudok nezni, undort valt ki belolem, azyan holnap kezdodik megint elolrol. Most mar csak az erdekel, hogy a 36-os meretet fenntartsam es a merleg mindig kevesebbet mutasson. Ha nem eszek amikor ehes vagyok, utanna dublajat eszem es persze jon a buntudat, akkor megyek es kihanyom.
    előzmény:
    LeBaron (83)
     
  10. 2003. július 15. 09:5292.
    Igyekszem egy szobabringával egyensúlyt találni. Erőteljes bringázás mellett bármennyit lehet enni, semmi nem marad rajtam, fogyni meg combról és csípőről lehet először, de megy a has, gyomor és hát is, csak lassabban. A plusz, hogy kőkemény marad a popsi pl. tőle.
    előzmény:
    Robin62 (91)
     
  11. 2003. július 15. 09:5091.
    végtelenül egyszerű, a bringázás elég energiaigényes sport, csak úgy lehet komolyabban csinálni, ha valaki eszik. A te fogalmaddal lehet 'zabál', mert menet közben müzliszeleteket és csokit kell enni, és nemhogy hízna az ember, hanem inkább fogy. Viszont ha nem eszik, 'eléhezik' és ez szédüléssel, rosszulléttel jár, akár ájulás is lehet a vége. De én még nem jártam igy. Azért baj van igy is, mert időigényes, ezért hétköznap nem tudom csinálni, és ha folyamatosan megy már, nem lehet abbahagyni - én meg télen nem szeretek a hidegbe bringázni - mert az étvágy marad, de nincs ami elfogyassza az energiát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_518118 (90)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. július 10. 15:4190.
    Hogy lehet az hogy megeszel egy pizzat es nem hizol meg tole, abban aztan eleg kaloria van egy hetre is.
    előzmény:
    Robin62 (85)
     
  13. 2003. július 10. 15:4089.
    Elég sokat írtam, mire gondolsz, ami itt nem működik?
    előzmény:
    lexi1 (86)
     
  14. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 10. 13:4988.
    Milyen diétát követsz? Megkérhetlek arra, hogy írd le részletesen?
    előzmény:
    lexi1 (86)
     
  15. 2003. július 10. 09:3287.
    Nagyon igazad van, lexi. A szenvedélybetegségekről nehéz leszokni, hiába tudja az ember, hogy hülyeséget csinál.
    előzmény:
    lexi1 (86)
     
  16. 2003. július 10. 09:2486.
    Ez itt nem biztos hogy használható tanács. . . mert szertintem mindannyian tudjuk, hogy nem helyes. . Én is tudtam amikor éheztem. Elfogadni túlsúlyosan nem tudatam mag. Nem tudtam elfogadni, hogy csak a molett boltban vásárolhatok, hogy hamar kimerülök, elfáradok, nem tudtam elfogadni hogy mindenki legyintően azt mondja: Ne törődj vele, Te ilyen alkat vagy. Nem vagyok olyan alkat és ezt mindenkinek bebizonyítottam! Igaz beteg lettem. Talán ha akkor lett volna lehetőségem, pénzem, nem történik meg mindez. De legalább az idióta diétákat, nemevést abbahagytam. Sokat jelentett, hogy Budapestre költöztem. Kinyílt a világ rengeteg infó, lehetőség.
    Ma már eszem. Igaz 'diéta' szerint, azaz 13 után nem eszem szénhidrátot, zsíradékot nem használok, max a salátákra oliva olajat, mert azt imádom :)))) De az agyamban végigfutnak gondolatok, beidegződések. . . . . ha meglátok egy tál zsíros kaját. . . . egy borzasztóan elhízott embert. . . . Az agyam még mindig kódolt, de szerintem fél év múlva már ennek is vége: tornázom, formálom magam. És nagyon akarom hogy vége legyen de varázsütésre nem tűnik el. A többieknél sem. . . . .
    előzmény:
    Robin62 (85)
     
  17. 2003. július 9. 18:0585.
    Bocs kicsit hosszúra nyúlt, de hátha most tényleg segít egy kicsit.

    LeBaron, lexi1, bejut, orsicicus
    tudjátok lányok egészen az elején kellene kezdeni. Milyen gyermeke születhet egy olyan nőnek, akinek nem jut a szervezetébe minden szükséges, mert az 1000 kcal sem éri el a napi tápanyagbevitel?
    A baj a gyökereknél van, mert ha nem eszel, azzal azt mondod a szervezeted irányításának, hogy minden gramm kaját fogjon meg, és tárolja, ha nem kell azonnal. Igy lehet az, hogy a szokott 1 kifli helyett megevett másfél is jelenkezik súlygyarapodásban. A reggelit teljesen nem szabad kihagyni, és bizonyos mennyiségű cukorra is szükségünk van, hogy a többi ásványról vitaminról most ne is beszéljek. Azt hiszem ti ha látnátok, kellőképpen viszolyognátok is, mert én aztán nem vagyok vékony. Soha nem is voltam, de ismerem az érzést, mikor mindenáron meg szerenék változni. Na ez az ami nekem már nem fontos. Ilyen vagyok, izmos vagyok, szeretem a rántott csirkét, de a grillezettet jobban, és eszem amit szeretnék. Igyekszem ésszerű határok között maradni, hogy ne egyek annyit, hogy rosszul legyek tőle. Volt ilyen is, de hányni soha nem hánytam. Voltam beteg, valami virus támadott meg, hogy nem tudtam enni. Egy hét kellett mire talpra álltam, de szédültem és gyenge voltam, 20 perc alatt tudtam letuszkolni egy fél zsömlét.

    Ha tényleg szeretnétek valami diétás segítséget, használjátok a diabéteszesek diétáját. Annál jobban sehol nem állítják be a szénhidrátot, korrigálni csak a bevitt zsiradékot kell. De ha fogyni akartok, ahhoz enni is kell, és egyenletesen, mértékkel. Én nem akarok direktben fogyni, hagyom, hogy a szervezetem irányítson, mint a pici gyerekeknél. Ők ha jót esznek, csak annyit kérnek, amennyire szükségük van. Ezt próbálom én is. Nem hiszek a spéci dolgokban, de hiszem, hogy normális élettel, nem a problémákon rágódva sokkal jobb élni, több kedvvel csinálok mindent, igyekszem gyakran kimozdulni. Tudjátok egy kiadós bringatúra (60 km-nél kezdődik) amit annyi kajával, amit ti esztek meg nem is lehetne megcsinálni, mert leesnék a biciklimről. Minden gond nélkül megehetek egy egész nagy pizzát, és egy dekával sem nyomok többet, sőt! A baj csak az, hogy hétköznap csak sétára van idő és az éppen szinten tart. Örülök hát annak, amikor szombaton este kellemes fáradtsággal hazaérek, és csúszik lefelé a sortom, pedig a kilóim köszönik jól vannak. A futóktól tanultam annó, hogy a zsir (már ami a pocaknál lerakódott) az a szénhidrátok tüzében ég el. Magyarán enni kell, utánna mozogni, de úgy, hogy tudd, 20 perc után kezd el lebomlani a zsir, de csak akkor, ha az intenzitás úgy kb 60%-os.
    előzmény:
    Robin62 (84)
     
  18. 2003. július 9. 17:3884.
    Bocs, megbántani nem akarlak, sem téged sem mást. De próbálj kevésbé érzékeny lenni. Nekem is szoktak helyességeket mondani, hogy 'jé, de meghíztál mióta nem találkoztunk?', meg hogy 'nem kéne neked is futnod, egy kis fogyókúra nem ártana'! Erre kedvesen mosolygok, és azt mondom, hogy ő fusson csak, én inkább biciklizek, és ha lenyomja azt amit én, kalapot emelek. Vannak emberek, akik kíméletlenek. Én már betöltöttem a 40-et, és éppen eleget gyötörtem magam a pocakméretemmel. Idő kellett hozzá, hogy tudomásul vegyem, rossz úgy élni, hogy mindig másmilyen akarok lenni, mint amilyen vagyok. Tudom, hogy bőven fogyhatnék, van miből. E helyett igyekszem elfogadni, hogy nem karcsú és vékony vagyok, viszont nem hagyom hogy ez a lakásban marasszon. Remélem érted mit próbálok szavakba önteni . . .
    előzmény:
    LeBaron (54)
     
  19. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 9. 06:2983.
    Én már régóta nem álltam a mérlegre, csak sírógörcsöt kapnék tőle. Most csak a ruhaméret csökkenésemmel foglalkozom, meg a diétámmal. A többi későbbre marad. Ez a nyár már pocsékba ment, de talán jövőre le tudok fogyni rendesen - ha kell így, ha kell úgy. Lassan már bármire hajlandó vagyok a cél érdekében. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528984 (82)
     
  20. Torolt_felhasznalo_528984
    Torolt_felhasznalo_528984
    2003. július 8. 16:3082.
    Nem tudom mi ez, de megettem 1, 5 kiflit egy pohár tejjel, kb 3 órája, azóta rosszul vagyok! Egy nem koplalt nap, amikor mpndjuk 1000 kalóriát eszem rögtön + a mérlegen. Megőrjít!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_907029
    Torolt_felhasznalo_907029
    2003. július 8. 06:4481.
    Idáig szerencsére még nem jutottam el. . . Viszont már nekem is vannak olyan kaják, amiknek a puszta látványától rosszul leszek. Meg a kövér emberekre is úgy nézek, mint csodabogarakra - igaz a gebékre is. Meg magamra is, lévén az első csoportba tartozó egyed.
    Viszont most mintha fogytam volna egy kicsit! Legalábbis lóg rajtam a naci. Nekem már ez is sikerélmény.
    Ne értsetek félre, nem e téma körül forog minden gondolatom - csak miután ettem. . .
    előzmény:
    lexi1 (78)
     
  22. 2003. július 7. 06:4180.
    Eszem én, igaz, csak diétásakat, csak a péntek valahogy így jött ki. Rám is fért egy kis böjtös nap :o)
    előzmény:
    lexi1 (79)
     
  23. 2003. július 4. 14:2479.
    De hát enni kell, egy keveset csak. . . . tényleg nem kell sokat. kikészül így a gyomrod és az halálos is lehet. . . . :(
    Ne gyötörd így magad. . . . . :(
    előzmény:
    bejuc (77)
     
  24. 2003. július 4. 14:2378.
    Jajj, lányok könyörgöm ne irigykedjetek, nem azért mondtam!!!
    Én még így sem vagyok elégedett magammal. . . :( Széles csípőt örököltem és egy kicsi hájacskától ez már hatalmasnak tűnik. . . Nem veszélyes a diétám sem, zsír és cukorszegényen eszem, meghozza az eredményt. . . Bár már el sem tudom képzelni milyen lehet pörköltöt enni. Vagy zsíros kenyeret. 3 év nem ettem ilyesmit, egyszerűen nem bírja a gyomrom, sem a szírosat, sem a hagymásat -volt egy kezdődő gyomorfekélyem az előző munkahelyem miatt-, de nem is hiányoznak.
    Sokat olvastam a táplálkozásról -tudjátok ez mennyire központi téma-, az egészséges ételekről. Na most ezt betartom, csak néha nehéz. És már nem is mániákusan csinálom, hanem napi rutinként. Viszont a húslevesről mániákusan szedegetem le a zsírt. . . És rosszul leszek, ha meglátok a metrón egy borzasztóan elhízott embert. Mert mindig magamon látom az ő feleslegét. persze megpróbálok nem tudomást venni róla, elterelem a gondolataimat, de viszolygok ilyenkor magamtól. . . :( Egy másik topicon borzasztóan elhordtak mindennek ezért, de ezzel nem tudok mit kezdeni. . . :((
    Nektek nincs ilyen problémátok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. július 4. 12:4977.
    Ma még nem ettem semmit, sőt egy darabig még nem is jutok hozzá, hogy egyek. Ez nem direkt van, hanem reggel nem volt időm kaját venni magamnak. Viszont egész nap vedeltem, hogy ne legyek éhes. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top