Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vetélés után

virgike
Létrehozva: 2007. november 12. 10:41

Sziasztok!

Október 6-án elveszítettem a 9-10 hetes kisbabámat, művi befejezés volt. Kérdésem a következő: mikor kellene, hogy megjöjjön a havim?

Válaszotokat előre is köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_850671
    Torolt_felhasznalo_850671
    2010. január 30. 11:0210301.
    Ó basszus, de mitől lehet ez? Nem kéne dokihoz menni? Francba, hogy nem tudok semmi értelmeset mondani, remélem a rennie segíteni fog azért!
    előzmény:
    Barbi19 (10300)
    2010-01-30  10:54
  2. 2010. január 30. 10:5410300.

    Én a cumis üveget tegnap vettem a kenguru goldba!

     

    Sajnos a gyomorsavam nem jó még mindig most bevettem még egy rennie-t én így még sosem jártam! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850671 (10299)
    2010-01-30  10:51
  3. Torolt_felhasznalo_850671
    Torolt_felhasznalo_850671
    2010. január 30. 10:5110299.

    Sziasztok!

     

    Barbi, nagyon jó dolgokat vettetek, teljesen rákattantam erre a cumisüvegre, én is ilyet akarok Milánnak. Sajnálom ezt a gyomorsavas dolgot, pláne hogy ilyen durva, de örülök, hogy most jobban vagy. Nekem még sosem volt ilyen, nem tudok okosat mondani, én is csak azt hallottam, hogy ilyenkor a zsemle vagy keksz segíthet...

     

    Retro, az elején én is sokszor úgy éreztem esténként, hogy kipukkadok, ugyanazt tettem, amit Barbi, Magne B6-ot szedtem, és szedem azóta is.

     

    Lia, küldöm a mail címemet.

    előzmény:
    Barbi19 (10292)
    2010-01-29  18:43
  4. 2010. január 30. 09:1710298.

    Jó reggelt lányok!

     

    Most, hogy bevettem a renniet most jobb  most azért ég agyomrom mert éhes vagyok. De nem merrek enni. 

    De legalább megmarad a nyelőcsövem!

    Lassan alszom egy kicsit csak elötte inditok egy mosást. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. január 30. 03:3810297.

    Szia!

     

    Nekem is keményedet a hasam sokat az elején aktiv méh tevékenység állitolag. Na itt mondta a doki no sex! És sok magne B6.

     

    Lányok mint láthatjátok ilyenkor fent vagyok. olyan erős gyomorsavam van mintha lavinát nyeltem volna ráadásul tetözödik mindez egy jó kis hányingerrel.

    Hiába eszem bármit is most várom kinyison a patika és adjanak vala extra jót mert szét marja a nyelő csövem. Addig próbálok egyenesen maradni nem viszintesbe kerülni és eszem a kekszet.

    Kristóf jelzi ő rendbe most is sokat rúg és azt mondják akinek ilyen erős gyomorsava van annak álltalában hajas babája lesz.

    Na ez azzért legalább felvidit mert most már sirtam is annyira fáj már a nyelőcsövem.

    Volt valakinek ilyen? Mert gyomorsavam volt már durva is na de ez???????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833131 (10296)
    2010-01-29  21:01
  6. Torolt_felhasznalo_833131
    Torolt_felhasznalo_833131
    2010. január 29. 21:0110296.

    Barbi:nagyon jó cuccokat szereztél ma be a babádnak!Hol vetted ezt a cumisüveget?Sajnos sav ellen nem tudok semmit.esetleg kekszet....

     

    estére mindig úgy bekeményedik a hasam majd kidurran.Mitől lehet ez?

    előzmény:
    Barbi19 (10295)
    2010-01-29  20:19
  7. 2010. január 29. 20:1910295.

    Lia köszönöm megnyugtattál mert én aventosat akartam venni csak nem volt! Az ágy 105x60 cm. Seholnem találtam bele metracot. De nem baj vettünk simát majd beszabjuk!

     

    Küldöm az e-mail címem.

     

    Lányok mit csináljak? Folyamatosan gyomorsavam van semi nem segit!

    Annyira fáradt vagyok, hogy még a kaját is leröviditettem. Úgyhogy sült kolbász kenyérrel és mustárral lesz amiből persze nem kéne ennem. Na de akkor mit egyek?

     

    előzmény:
    Lia2009 (10294)
    2010-01-29  19:46
  8. 2010. január 29. 19:4610294.

    Ja és küldtem szét priviket, hogy a többiek is nyilatkozzanak a zártról.

    Írtam:

    Pumnak

    Csillagnak,

    Espinek,

    Tokaticána k,

    Szilvinek,

    Esztinek, 

    Hannahnak, 

    Rushmorenak.

     

    Sz erintetek kimaradt vki?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. január 29. 19:3010293.

    Barbi!

     

    Nagyon jó cuccokat vettetek! Nagyon szépen alakul a babaparadicsom. A kiságyatok milyen méretű, hogy nincs bele matrac? A cumisüveg tényleg nagyon tuti, mi csak ezt használjuk, szerintem az aventes a nyomába sem ér.  

    Ismered ezt az üzletet: www.babaholmiolcson.hu

    Itt jó sok olcsó cuccot lehet venni és jók is.

     

    Lizzyy! Nagyon vigyázz magadra! Nehogy nekem teljesen legyengülj a szülés előtt! Inkább diétázz egy napot! Amúgy engem nem lepne meg ha a napokban szülnél, mert simán lehet előjel. A hasmenés is az. 

     

    Csajok! Írtok nekem email címet priviben? Csináltam egy topicot az anyatanyán. Meghívnálak titeket, hoyg nézzétek meg.

    előzmény:
    Barbi19 (10292)
    2010-01-29  18:43
  10. 2010. január 29. 18:4310292.

    Sziasztok!

     

    Na egy jó kis alvás után újra itt.

    Itt vannak a képek!

    Ma vettünk cumisüveget, vízhőméröt és ágyat.

    Ezt a cumisüveget azért vettük mert állitolag nagyon jó mert olyan mint a mell bimbó. Érdekes de ténleg olyan!

    Az ágyba meg nincs méretre matrac így csak simát tudtunk venni és majd mi bele szabjuk. 

    Na lányok mi legyen a zárttal? Nagyon jó neveket mondtok én szerintem feltétlen legyen benne, hogy vetélés után mert így tudják már névről ide jöhetnek segitségért! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850671 (10291)
    2010-01-29  18:28
  11. Torolt_felhasznalo_850671
    Torolt_felhasznalo_850671
    2010. január 29. 18:2810291.

    Sziasztok!

     

    Hú Katica, ez tök jó, hogy 6 sejt megtermékenyült! Mikor ültetik be és mennyit? Nagyon drukkolok, most sikerülni fog!!

     

    Lia, tök jó ez a recept, el is mentettem, valamikor megcsinálom.

    Barbi, jó hogy te is mindig írod, hogy miket főzöl, mert nekem is az a halálom, hogy nem bírom kitalálni mi legyen a menü. Kíváncsi vagyok a kiságyra, majd mindenképp mutasd meg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. január 29. 15:4510290.

    Sziasztok!

     

    Én az anyatanyárol még nem hallotam de nagyon szívesen megyek oda is. Csak mondjátok meg mi legyen!

     

    Bkatica: Ez nagyon jól hangzik teljes szívemből szurkolok!!!

     

    lizzyy: szerintem ha nem érzed jól magad ne menj azért nem árt ovatosnak lenni ha az ember nem érzi jól magát. És ilyenkor úgy sincs az embernek kedve vacsorázni szerintem! Meg máskor is lehet vendégségbe menni. Te feküdj és pihenj!!!

     

    Lányok egyábként most értünk haza megvetük a baba ágyat most rakja össze a párom ha meg van készitek fotókat!

     

    Nálunk tegnap rántott hús volt kukprica salátával és párolt rizzsel.

    Ma sült kolbász lesz tepsis birgonyával és ha van erőm akor még palacsinta is lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 29. 15:0610289.

    Sziasztok!

    Hú csajok, szörnyű éjszakán vagyok túl, elrontottam a gyomromat, hajnali 4kor iszonyú gyomorfájásra ébredtem, alig kaptam levegőt... nem tudtam mi legyen, vitessem be magam ügyeletre, mert egyszerűen nem történt semmi... lenyúlni a torkomba annyira nincs gusztusom... végül fél óra után kijött minden, szerencsére... ma borzasztó gyengének érzem magam, és van egy vacsi-meghívásunk estére.... nincs sok kedvem ill. erőm elmenni....

    Hja, és persze Alízka meg az eset után csendben volt, negyed órába tellett, mire kicsikartam tőle egy kis kalimpálást, hogy biztosan tudjam ő jól van odabent.

     

    Ksti - Lia és Tauna száma megvan, úh. ők lesznek a hírhozók

     

     

    Zárt - sztem az anyatanya elég jó, bár kellett nekem is némi idő, mire megszoktam. De ha itt akarunk egy zártat, abban is benne vagyok. Névválasztás - ha benne is hagyjuk az eredtit, vmi pozitív jelzőt mindenképpen tegyünk mellé!

     

    puszi mindenkinek!

    előzmény:
    ksti (10268)
    2010-01-28  17:18
  14. 2010. január 29. 13:4210288.

    Espinek üzenem, hogy olyan nins, hogy nem jön. Mi az hogy nem ide való...

    És ha babásodni akar majd, ki drukkol neki???

     

    Anyatanya-ugyanilyen fórum, ugyanígy csak mi maradunk egy banda, csak több a lehetőség. Kukkancsd meg, de persze csak egy ötlet, nekem itt is jó.  Ha gondoljátok, csinálok majd ott egy csapatot, aztán megnézitek. És ha nem tetszik, akkor maradunk itt. Na lépek, mert Kamilla már be van sózva. Szép napot nektek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833131 (10285)
    2010-01-29  12:30
  15. 2010. január 29. 13:3810287.

    Na gyors leírom a receptet, aztán lépünk sétálni, mert végre nem -10 fok van.

     

    Szóval:

    Hozzávalók: 

    60 dk csirkemell

    só, bors

    2 dui fokhagymagerezd

    10 deka tejszínes krémsajt

    1 púpos kávéskanál morzsolt oregánó

    1 ek olivaolaj

     

    A kukoriapüréhez:

    3/4 evőkanál vaj

    2 doboz 34 dekás kukoriakonzerv (én mirelitet használok)

    3 dei tej

    10 deka füstöltsajt

    só, bors, szerecsendió

     

    Ha van akkor petrezselyem

     

    Először is sütő 200fokra, aztán néhány fogpiszkálót vízbe áztatunk, ezzel tűzzük összemajda husit.

     

    - Kettévágod az egész csirkemellfilét, miután megmostad, megtörölted, majd a két hosszúkás darabot széltében megfelezed= magyarul előállítasz négy szelet csirkemellfilét Ezeket kiklpfolod, ha vastagok, és sózod, borsozod.

    -Ezután a töltelékhez, összekevered a krémsajtot,az összezúzott fokhagymával és az oregánóval. 

    A tölteléket elosztod a csirkeszeletek között, a husik egyik végébe beteszed, és onnan elkezded felgöngyölni. Ha megvan, akkor szépen összetűzöd a vízből kivett fogpiszkálókkal (vagy hústűvel), de tényleg szépen, mert kifolyik a sajt.

    -Ezután serpenyőben az olivaolajon megpirítod a husik felületét. 

    - Ha kész a serpenyő olajával kikensz egy tepsit, bele a husik és 3 kanál víz. Lefeded alufóliával és bedobod az előmelegített sütőbe 25 percre. Az utolsó 5 percbe leveszed az alufóliát, hogy szépen piruljanak a husik.

    -Ha bedobtad jöhet a püré. Én úgy csinálom, hogy megpárolom 5 perc alatt a kukoricát, ha konzerv, akkor ez is kimarad.  A husis serpenyőben felolvasztod a vajat, beledobod a kukoricát, átforgatod, majd turmixgépbe kanalazod. Hozzáöntöd a tejet és belereszeled a sajtot. Összeturmixolod. (Néha kicsit meg kell keverni, mert nehezen bír vele a turmixgép). Ha megvagy, akkor megint vissza a serpenyőbe, sózod, borsozod, szeresendiózod. 3 perc alatt összefőzöd. És sitty-sutty kész vagy.

    Ha a férjednek kell egy kis kalória is, akkor az elején feldobsz egy kis rizst is, és a végére pont kész. 

    Tálaláskor lehet petrezselyemmel megszórni. 

    Tök fincsi, most lapátoltam be a maradékot. 

     

    Jó étvágyat.

     

     

    előzmény:
    bkatica24 (10283)
    2010-01-29  11:52
  16. Torolt_felhasznalo_833131
    Torolt_felhasznalo_833131
    2010. január 29. 12:3610286.

    ja nálunk a reggeli nem nagy szám.Én ágyba kapom minden reggel a 2db joghurtomat lenmagpehellyel:( Így legalább tudok menni...

    Párom műzlizik meg banán.

    Vacsora:melegszendvics,bundászsömle(mindig a maradékokból) tegnap főtt füstölt csölök volt még nekem:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_833131
    Torolt_felhasznalo_833131
    2010. január 29. 12:3010285.

    ÉN tegnap főztem marhahúslevest ma hoztam a kajáldából rakott krumplit meg babfőzeléket fasírttal,de holnap már főzök  tökfőzeléket a párom kérésére meg sertéspörköltet és maradt egy csomó húsleves is na meg benne a sok főtt marhahusi.ja és muffint is sütöttem tegnap csokisat belül vaníliapudinggal.

    Az mit jelent,hogy 6sejt meg is termékenyült??Még majd most kapod vissza?mennyit?Ikreket szeretnél???vagy ezek lehet buta kérdések húúúú ehez egyáltalán nem értek úgyhogy nem is kérdezek többet

     

    Lia:Én nem tudom mi az az anytanya,de ott is lehetne olyan topik,hogy vetélés után??mert igazából ezért találkoztunk mi itt...Nekem mind1 hova költözünk,de Espit is meg kell fűzni mert sajnos nem akarcsatlakozni  olvas minket,de szerinte ő már nem ide való!jaj ezért lehet kapni fogok mert árulkodtam,de nagyon szeretném ha ő is jönne mert  vele napi kapcsolatban vagyok msn-en és szerintem ő nagyon okos csajszi és rengeteg dologban tud nekem is tanácsot adni és szerintem mindenkinek!

     

    Köszönöm a pocak dícséreteket,olyan jólesik!!

    előzmény:
    bkatica24 (10279)
    2010-01-29  10:46
  18. 2010. január 29. 12:1710284.

    Helló Lányok!

     

    Bocs, régen voltam már.

    Persze, benne vagyok a zártban.

    Nekem tetszik a legelső név ötlet is amit Barbi írt.

    Meg természetesen kiváncsi vagyok mindenféle jelszavakra meg linkekre priviben (vagy majd a zártban) hogy tudjak fényképeket nézegetni, meg ha iwiw-es bejelölést akartok, mert korábban az is téma volt.

    Majd még jövök kicsit később bővebben.

    Addig is mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. január 29. 11:5210283.

    Sztem menjünk most zártba, a többieknek meg írjunk privit.

    Hú, engem érdekel a recept, isteni jól hangzik!!!!

    előzmény:
    Lia2009 (10282)
    2010-01-29  11:21
  20. 2010. január 29. 11:2110282.

    Én tegnap este főztem, Stáhl recept, krémsajttal töltött csirkemell, füstölt sajtos kukoricapürével. Most csináltam először de bejön, ha érdekel leírom.

    Most ennék amúgy egy kis rakottkrumplit is, de ma csak maradékot eszek..

     

    Vacsira mi ált hideget eszünk, de próbáljuk meleggé tenni

    Virsli, melegszendvics, bundáskenyér, gofri (csupa egészség..:) 

    előzmény:
    bkatica24 (10279)
    2010-01-29  10:46
  21. 2010. január 29. 11:1710281.

    Katica! Ez fantasztikusan jól hangzik.... SIKERÜLNI FOG, IDÉN ANYUKA LESZEL!

    Mikor költöztetik őket vissza?Hányat fogsz kérni? Ja és ne stresszelj. Csak mondogasd. Sikerülni fog, nincs mese.

     

    Meg még az jutott az előbb eszembe, hogy sináltam a baba kajáját, hogy aki mostanában szült, szül, annak lehet érdemes lenne sütőtököt fagyasztania, mert ha 6 hónaposan akartok hozzátáplálni, akkor pont nem lesz. Én kicsit későn kapcsoltam annó, így csak barackot tudtam eltenni, pedig most milyen jól jönne...

    előzmény:
    bkatica24 (10279)
    2010-01-29  10:46
  22. 2010. január 29. 11:0310280.

    Sziasztok Lányok!

     

    Először is...

    Retro! Gyönyörű szép a poakod, határozottan növekedésnek indult. Nagyon csini kismama vagy! Jaaa.... és egyáltalán nem látszik semmilyen hízs nyoma. 

     

    Lizzyy! Borzasztóan drukkolok neked! Nagyon közeleg az az időpont...

     

    Ksti! Én ugyanilyen bőgő masina voltam az elején, talán még jobban mint terhesség alatt. Állandóan elöntöttek az érzelmek. Még most is egy csomószor, bár már nem annyira spontán, de ha valami ilyesmi van a tvben akkor mindig. Férjem meg jól szórakozik rajtam.

    Csillagról nincs új hírem, nem akarom zaklatni, úgy is tudja, hogy mindig várjuk ide. 

     

    Barbi! Nagyon vigyázz magadra. Elég ijesztő ez a telefon dolog... Fúúú van egy csomó aberrált f*sz.

     

    Csajok! 

     

    Bkatica,Retro, Tauna, Katity, Ksti, Barbi, Lizzyy, Tymeah és én benne vagyunk a zárt topicban. Szerintem a többieknek írjunk privit, mert úgy lenne jó vonulni, ha mindenki jönne.

     

    Aki még nem jelzett: Rushmore, Csillag, Eszti, Gesztenye, Tokatica, Espi, Szilvi! (ha valaki kimaradt szóljatok)

     

    Vélemény? Írjunk és várjunk, vagy menjünk és írjunk? Szerintetek? Ja...meg szerintem az is meggondolandó, hogy maradjunk-e az nlc-n, mert pl. az anyatanyán tök jó kis vonalzók vannak. Tudnánk, hogy ki hány hetes terhes, hány hónapos a babája, stb. 

     

    Barbi ha van kedved, akkor tök jó lenne ha kézbe vennéd az ügyet, mert én néha teljesen el vagyok havazva. Van kedved? 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. január 29. 10:4610279.

    Sziasztok!

     

    Huh, Barbi az elég ilyesztő! Na, akkor tényleg legyen zárt a topik, azért te is töltögettél fel magatokról képeket, bárki láthatja! Mennyi idióta ember él!!!!

     

    Katity! Csak óvatosan a csempékkel, de erre azt szokták mondani, ha jönni akar, akkor semmi nem állíthatja meg!!!! Drukkolok!!!

    Retro! Már nagyon szépen kerekedik a pocid! Nem csodálom, ha feltűnik mindenkinek!

    Tymeah! Gratulálok Milánhoz!

     

    Lizzy! Már mindjárt itt a Te időd! De jó, hamarosna láthatjátok a kisasszonyt!!!! Drukkolok, hogy könnyű szülésed legyen és pozitív élmény maradjon számodra!

    Ksti! Hát úgy tűnik tombolnak a hormonjaid!!!!

     

    Tegnap leszívták a sejteket, 9 db-ot tudtak leszívni, abból 6 sejt mára meg is termékenyült!

     

    Mit főztök ma? Kérek szépen kaja ötleteket, de nem csak ebédre, hanem reggelire és vacsira is, mert egyszerűen már nem tudok mit kitalálni. Ma mondjuk kacsacombot fogok sütni.

     

    Nekem mindegyik topik cím tetszik. Én nem írok semmit, mert a kreativitás nem tartozik a jellemzőim közé!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833131 (10278)
    2010-01-29  09:10
  24. Torolt_felhasznalo_833131
    Torolt_felhasznalo_833131
    2010. január 29. 09:1010278.

    Sziasztok!

     

    Honnan tudták meg a számodat Barbi???Szerencsére az én számom totál titkos ,így még sose fordult velem elő ilyesmi....

    Mondjuk az én párom nem nyugodna egy pillanatig se míg meg nem találná ki volt!

    előzmény:
    Barbi19 (10277)
    2010-01-29  09:08
  25. 2010. január 29. 09:0810277.
    Szerencsére a párom itthon volt! Fére tette a kapucsengőt bezárta az extra biztos zárat és úgy tudtam egy 1 óra múlva vissza aludni. Na hozzá teszem még wc-re is féltem kimenni. Szóval ma sem aludtam rengeteget. De majd du.-tán potolom mert akkor sajnos egyedül leszek itthon.
    előzmény:
    Katity (10276)
    2010-01-29  08:34

Címlap

top