nlc.hu
Gasztro
Szabadulj meg percek alatt a fagyasztóban felgyülemlett jégtől!

Ezzel a módszerrel percek alatt megszabadulhatsz a fagyasztóban felgyülemlett jégtől!

Egyszerű és gyors trükkel a jegesedés ellen.
jeges hűtő, fotó: iStock

A fagyasztóban lévő jéglerakódás sokkal komolyabb, mint amilyennek látszik. Helyet foglal el, csúnyán is néz ki, ráadásul csökkenti a hűtő teljesítményét. Van azonban egy egyszerű trükk a fagyasztóban felgyülemlett jég eltávolítására. Ezzel a módszerrel szupergyorsan megszabadulhatsz az elburjánzó jegesedéstől! 

A jégképződés megelőzése érdekében helyesen kell beállítani a hűtő hőmérsékletét, és kerülni kell az állandó nyitogatását. Az azonban teljesen normális, hogy idővel felhalmozódik a jég. Ám előbb-utóbb meg kell szabadulni tőle, ha nem akarod, hogy rosszabbul hűtsön a hűtőd.

A jégfelhalmozódás eltávolításának trükkje lépésről lépésre

Van egy egyszerű trükk, amivel néhány perc alatt, csupán egyetlen konyhai eszköz segítségével eltávolíthatjuk a jégdarabokat, ehhez mindössze alufóliára lesz szükségünk – javasolja a LaUnión cikke.

  1. Fedjük le a fagyasztó falát egy nagy darab alumíniumfóliával!
  2. Melegítsünk fel egy kis vizet egy olyan edényben, amelyik megfelelő méretű, hogy beférjen a fagyasztóba!
  3. Miután felforrt, helyezzük a hűtő belsejébe, és csukjuk be a fagyasztó ajtaját!
  4. Várjunk néhány percet, majd nyissuk ki a fagyasztót!

Jól látható, hogy a jég magától leolvad anélkül, hogy bármilyen erőfeszítést kellene tennünk. Ez a módszer azért működik sikeresen, mert az alumíniumfólia jó hővezető, ami segít eloszlatni a víz magas hőmérsékletét a fagyasztó belsejében.

Nem mindegy, hogy teszed az ételt a fagyasztóban!

A vajkrémes, margarinos dobozok teljesen alkalmatlanok a fagyasztásra, ugyanis nagyon rosszul zárnak. Az alufólia egy lehetséges opció lehet a fagyasztásra: a fagyasztóba rakható műanyag, fedeles tárolódobozok mellett, az ételt azonban alaposan be kell csomagolni, mielőtt jégre tesszük. A húsokat mindig vegyük ki az eredeti csomagolásból és helyezzük őket fagyasztótasakba!

  • Osszuk zónákra! – így lesz a fagyasztó belseje a lehető legtökéletesebben áttekinthető. Ha okosan zónákat alakítunk ki a fagyasztóban, mindig tudni fogjuk, mit hol keressünk. 
  • A fagyasztott dolgok feliratozása megkönnyíti az étel megtalálását, és ez megakadályozza a pazarlást. Általános szabály, hogy mindent címkézzünk fel, amit a fagyasztóba teszünk, így amikor legközelebb kitakarítjuk, láthatjuk mi az, amit épp időszerű felhasználni.
  • Lelapítva sokkal helytakarékosabb lesz minden alapanyag, ami zacskóba kerül. A dobozok sokkal helyigényesebbek, és gyakran nem pakoljuk őket egészen tele, így egy csomó fölösleges helyet pazarlunk a dobozolással.

Kiemelt fotó: illusztráció, iStock

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top