Aki nem egy szatyorban él, az bizony garantáltan nem tudja elkerülni a konfliktusokat. Az azonban már habitus kérdése, hogy hogyan tudjuk kezelni ezeket. A most következő négy csillagjegy szülötteinek ösztönös érzékük van hozzá…
Ikrek
Az Ikrek egyik szuperképessége a konfliktuskezelés, különösképp, ha magánéleti konfliktusoktól van szó. A csillagjegy szülöttei kiemelkedően tehetségesek a kommunikációban, és ösztönös érzékük vagy a tárgyaláshoz is, így egy konfliktushelyzetben tűpontosan ráéreznek arra, hogy mit és hogyan kell mondani. A leggyakrabban azt a megoldást választják, hogy őszintén és mindenféle rosszindulat nélkül elmondják a véleményüket. Mindezzel nem akarnak fájdalmat okozni, inkább arra törekszenek, hogy minél érthetőbbé, átláthatóbbá tegyék a szituációt, eljutva így a mindenki számára elfogadható megoldáshoz.
Oroszlán
Az Oroszlánok teljes felelősséget vállalnak a cselekedeteikért, a viselkedésükért, az érzéseikért és a szavaikért, minden körülmények között, így konfliktushelyzetben is. Az e csillagjegyben születettek fő konfliktuskezelési taktikája, hogy igyekeznek minél békésebben és elsősorban saját magukra koncentrálva kifejezni az álláspontjukat, úgy, hogy azt a másik fél ne érezze támadásnak. Pontosan tisztában vannak ugyanis azzal, hogy az álláspontok legjobb eséllyel akkor találkoznak félúton, ha senki sem érzi magát érzelmi fenyegetettségben.
Szűz
A Szűz logikus és gyakorlatias gondolkodású csillagjegy, ennek pedig a konfliktuskezelésben is nagy hasznát veszi. A jegy szülöttei soha nem mondanának le egy kapcsolatról csak azért, mert abban nehézségek, problémák lépnek fel, ehelyett mindent megtesznek azért, hogy megoldják ezeket. Legyen szó akár magánéleti, akár munkahelyi konfliktusokról, ahelyett, hogy megpróbálnák megváltoztatni a másik fél véleményét, inkább a közös ötletelés irányába terelik a szituációt, ami az esetek többségében hatékony és eredményes stratégia.
Bak
A Bak, ahogy mindenben, úgy a konfliktuskezelésben is a higgadtság és a diplomatikusság mintaképe. Sohasem spontán vagy érzelmi alapon igyekszik rendezni a konfliktusait. Ehelyett inkább átmenetileg visszavonul, majd és rendszerint több, alaposan kidolgozott megoldási javaslattal is előáll annak érdekében, hogy a vitát minden fél számára kielégítően lehessen rendezni.