A University of California San Diego kutatói már tíz évvel ezelőtt vizsgálták annak a lehetőségét, hogy 3D-nyomtató segítségével egy fotó alapján létre lehessen hozni egy tárgy – jelen esetben egy lakáskulcs – reprodukcióját.
Akkor Benjamin Laxton, Kai Wang és Stefan Savage arra a megállapításra jutottak, hogy a módszer lehetséges, akár olyan fényképek felhasználásával, amelyek különféle szögekből készültek, és mint ilyen, torzítják a képet.
Az Egyesült Államokban már léteznek olyan kulcsmásolók, amelyek fotók alapján képesek reprodukálni például egy elvesztett kulcsot, most azonban egy újabb fejlesztés került ki az internetre.
A Dave Pedu által nemrég közzétett háromdimenziós modellek segítségével néhány gombnyomással létrehozható egy új kulcs, akár egy távolabbról, rossz szögben – tehát nem merőlegesen – készült fotóról is.
A módszerrel ráadásul akár úgy is létre lehet hozni egy új kulcsot, hogy a régihez egyáltalán hozzáfértek volna: a szoftverben elég megadni a kulcs barázdáihoz rendelt számokat, és a 3D-nyomtató így is elő tudja állítani a másolatot.
A biztonsági szakértők elsősorban azt javasolják, mindenki győződjön meg róla, hogy az internetre – például a közösségi oldalakra – feltöltött fotóin nem látható egyetlen fontos kulcs sem.