Ahhoz, hogy ne érjenek bennünket kellemetlen meglepetések, időnként át kell rámolnunk a hűtőszekrényt, és le kell olvasztani, hogy a jegesedés ne okozzon problémát a rendszerben. Máskülönben nehezen tudjuk megmenteni a hűtőszekrény tartalmát.
A fagyasztó leolvasztása
A no frost technológiával ellátott készülékeket is időnként le kell olvasztani, hogy tökéletesen működjenek. Persze lényegesen ritkábban, mint régi típusú társaikat. Ha már nehezen tudjuk visszatolni a fagyasztó rekeszeit a felhalmozódott jégréteg miatt, biztosan eljött az ideje az olvasztásnak.
1. Kiürítjük a hűtőszekrényt
Miután áramtalanítottuk a hűtőszekrényt, a fagyasztó tartalmát pakoljuk hűtőtáskákba. Legjobb, ha jégakkukat is pakolunk a fagyasztott ételek mellé. Természetesen próbáljuk meg az egész műveletet a lehető leggyorsabban végrehajtani, hogy minél kevesebb étel olvadjon ki.
Fontos! Tegyünk rongyokat vagy már nem használt törölközőt a hűtőszekrény aljához, hogy a kifolyó vizet ezzel felitassuk.
2. Meleg vízzel gyorsabb
Miután kiszedtük a polcokat és a fiókokat, szedjük ki a megolvadó jégdarabokat. Könnyebben és gyorsabban megy mindez, ha egy tál gőzölgő, forró vizet teszünk a fagyasztóba. A jeget, ha nem muszáj, ne kaparjuk, mert a hűtő vagy a fagyasztó belseje megsérülhet. Ha mégis kaparunk, fakanállal vagy műanyag spatulával tegyük.
3. Takarítás
Amíg a jég olvad, mi mosószeres vízzel fertőtleníthetjük a korábban kiszedett fiókokat és polcokat. Ha a természetes tisztítószert részesítjük előnyben, akkor vessük be a szódabikarbónás vagy az ecetes víz erejét. Előbbi elveszi a rossz szagokat, utóbbi pedig segít megszüntetni a penészesedést.
4. Újra működésben
Ha csillog-villog és tiszta a hűtőszekrény, már pakolhatunk is vissza. Először természetesen a megtisztított és szárazra törölt polcok és fiókok jönnek, majd a hűteni való élelmiszerek. Jó alkalom, hogy átnézzük a szavatossági idők lejártát is.