- Ha a kávé vagy a tea annyira elszínezte a bögréket, hogy mosogatószerrel nem tudod leszedni, nyomj egy kis fogkrémet a mosogatószivacsra, és azzal súrold át!
- Ha nem akarod, hogy a szemüveged bepárásodjon, dörzsöld át a lencséket némi (nem zselés) fogkrémmel, majd töröld le alaposan!
- Főzés közben fokhagyma- vagy épp halszagú lett a kezed? A fogkrémes kézmosás semlegesíti a kellemetlen szagot.
- Abban az esetben, ha a konyhai vagy épp a fürdőszobai lefolyó büdösödik be, nyomj bele egy kis fogkrémet, hagyd hatni néhány percig, majd engedj rá vizet!
- Ha megcsípett valami, de épp nincs otthon viszketést enyhítő kenőcs, fogkrémmel is helyettesítheted azt. Égési sérülésre azonban ne használd a fogkrémet!
- Hajfestés után a bőrödön a maradt festékfoltokat sima tusfürdővel vagy kézmosóval általában nehéz maradéktalanul eltávolítani. Fogkrémmel viszont simán menni fog.
- A bőrcuccaidon, bőrcipőiden vagy akár a bőrkárpitokon keletkezett kopásokra kenj fogrémet, puha ruhával dörzsöld át, majd egy nedves ronggyal töröld le. A holmi valósággal megfiatalodik.
- A fogkrém a krómozott felületek tisztítására is bevethető. A fogrémes pucolás után viszont mindig mosd le tiszta, hideg vízzel is a felületet, majd töröld szárazra, hogy igazán fényes legyen.
- A mobilod képernyőjén keletkezett apróbb karcolásokat is kijavíthatod fogkrémmel. Az ujjbegyeddel dörzsöld a fogkrémet a képernyőbe, majd nedves kendővel töröld át!
- Ha rágógumi ragad a hajadba, az érintett területre nyomj egy adag fogkrémet, majd alaposan masszírozd bele. Néhány perc után a rágó elkezd kioldódni, így pedig már könnyen ki tudod húzni a tincsből, majd jöhet a hajmosás.