A pasi:
„Túl sok vagy nekem!”
A fordítás:
Nekem viszont ez így túl kevés. Mármint az infó. Ilyen kevés kávézaccból nem tudok jósolni! Persze azért próbáljuk meg megfejteni, mit jelenthet a mai példamondat.
Először is „lehet az a szitu”, hogy te komolyabban gondolkodsz (más szóval: bízol) a kapcsolatotokban, ő viszont nem akar még elköteleződni.
Aztán lehet az is, hogy szexuálisan vagy sok. (El tudod te képzelni, milyen fárasztó minden este kikötözni?!) Na de komolyan: az átlaghím és az átlagtojó bejáratott kapcsolatban hetente többször vágyik szexuális együttlétre, de nem feltétlenül naponta. Ez a sztenderd, amitől persze el lehet térni, anélkül, hogy Tigernek csúfolna a környezetünk, de azért számíthatunk rá, hogy partnerünk egy este, miután harmadszor cseréli le a lepedőt, így sóhajt fel: „Lehet, hogy te túl sok vagy nekem!”
És (sok más mellett még) elképzelhető az is, hogy embered úgy érzi: kevés időt hagysz neki – magára. Nem lehet, hogy túl sokszor hívogatod? Vagy ritkán, de akkor az minimum fél óráig tart? Esetleg ha együtt vagytok, te sokkal többet beszélsz? Netán mindig vele lennél, csak mert ha egyedül vagy, úgy érzed, nem tudsz magaddal mit kezdeni? Lehet, hogy nem… De az tény, hogy mi, faszik nem tudunk egyszerre több dologra figyelni (pláne, ha az az egyik „dolog” egy nő!), és igen, szükségünk van – talán egy picivel többször, mint nektek – arra, hogy csak a saját hülyeségünkkel foglalkozzunk. A „me time”-ra. Tudjátok, amikor terpeszülésben, a külvilágot figyelmetlenségünkkel tökéletesen megsemmisítve csorgatjuk a nyálunkat a kisautónkra, és még azt az életmentő mondatot sem halljuk meg, hogy: „Valmontka, vacsora!”
Persze a „túl sok” mellett mindig ott a „túl kevés”. Szóval nincs jó meg rossz, csak össze nem illés. Most ti, ezek szerint, ültök a nagy, rózsaszín kakashintán, te alul gubbasztasz, összegyűrődött lábakkal, felfelé nyújtogatott nyakkal, ő meg fentről, a rajzolt nap mellől vonyít, hogy túl sok vagy neki.
Hát ezt alighanem csak te fogod tudni megoldani.
Vagy szépen visszaengeded, hogy érje a lába a földet, és meggyőzöd róla, hogy ezt a játékot kettőtöknek találták ki.
Vagy visszahúztok szépen a homokozóba, és mindketten kerestek egy másik játszótársat, akivel flottabbul megy a hinta-palinta.
(Neked is fordítási nehézségeid vannak? Küldd el a problémás férfimondatot a pasiszotar@nlcafe.hu címre, és megpróbáljuk értelmezni a Pasiszótárban!)
A Pasiszótár eddigi példamondatai:
- „Ki mondta, hogy könnyű eset vagyok?”
- „Majd hívlak!”
- „SZINTE biztos vagyok benne, hogy nem foglak elhagyni!”
- „Te most szakítani akarsz?”
- „Nem szeretném, ha belém szeretnél!”
- „Te túl jó vagy hozzám!”
- „Nem szeretnék tartós kapcsolatot!”
- „Szeretlek, de nem vagyok szerelmes beléd!”
- „Van még egy-két elvarratlan szál az életemben!”
- „Azt hiszem, szeretlek!”
- „Olyan jó veled. Egyre jobb!”
- „Te olyan jó ember vagy!”
- „Bírlak!”
- „Nem vagyok romantikus típus!”
- „Csak mostanában fordul elő ez velem!”
- „De veled volt a legjobb a szex!”
- „…”
- „Maradjunk barátok!”
- „Majd biztos összefutunk valamikor”
- „Te jobbat érdemelnél!”
- „Jól érzem magam most egyedül!”
- „Olyan vagy, mint az anyám!”
- „Nekem még idő kell!”
- „Te egyszerűen tökéletes vagy!”
- „Aranyos vagy!”
- „Nem akarok beléd szeretni”
- „Fogalmad sincs, mennyire szeretlek!”
- „Túl veszélyes vagy!”
- „Vonzódom hozzád, de nem vagyok szerelmes beléd!”
- „Tartsunk szünetet!”
- „Nem volt időm telefonálni!”
- „Nem ígérhetek semmit!”
- „Majd máskor megbeszéljük!”
- „Tudod, hogy nem vagyok az a bújós típus”
- „De azért én még szeretnék találkozni!”