Helen Mirren
Helen Mirren a The Daily Expressnek adott egyik koorábbi interjújában beszélt arról, hogy amikor utazik, nem csomagol magának több bőröndnyi ruhát, inkább az úticélján található használtáru-üzletekben vásárol.
„Imádom a jó adományboltokat, különösen utazáskor. Amikor hideg helyekre megyek, semmit sem viszek magammal – csak fehérneműt. Útban a repülőtérről megkérem a sofőrt, hogy vigyen el egy jótékonysági boltba, és ott vásárolok csizmát, zoknit, nadrágot, pulóvert, sapkát és sálat – általában 30 fontért.” A színésznő hozzátette azt is, hogy az így beszerzett holmikat nem feltétlenül tartja meg, ha már nincs szüksége rájuk, visszaadományozza azokat a boltnak.
Sarah Jessica Parker
Sarah Jessica Parker Carrie Bradshaw szerepében, de a Válás című sorozatban is számos olyan ruhát viselt, melyet a jelmeztervezők turkálókból, vintage boltokból vagy épp online piacterekről, használtan szereztek be. A színésznő 2016-ban, a Vanity Fair interjújában beszélt arról, hogy a divatiparhoz való hozzáállását jelentős mértékben megváltoztatta egy dokumentumfilm.
„Csak használt ruhákat veszek a fiamnak, James Wilkie-nek. A The True Cost dokumentumfilm igazán megváltoztatott” – fogalmazott Parker.
Lorde
„Szeretek turkálóban vásárolni. Tíz dolgot kaphatsz, mert minden kb. három dollárba kerül. Furcsán érzem magam, ha pénzt költök magamra – az első nagy vásárlásom egy franciaágy lesz! Szeretem az egyszerű ruhákat, de néha elmegyek a goth-boszorkány irányba is” – fejtegette Lorde a Teen Vogue-nak adott nyilatkozatában, még 2013-ban.
Florence Welch
A Florence and The Machine énekesnője, Florence Welch a The Guardiannek beszélt arról, hogy számos különféle holmit viselt színpadon, míg rálelt jellegzetes stílusára, ezeknek a különleges daraboknak pedig egy részét turkálókban szerezte be.
„Az esztétika, úgy gondolom, az idők folyamán alakult ki – a kísérletezésen, a turnézáson, a színpadon való kipróbáláson, a szórakozáson keresztül, nem túl komolyan véve. Ha lenne otthon báli ruhám, felvenném színpadra. Ha találok valamit egy jótékonysági boltban, akkor hordom. Innen ered – csak öltözködni akartam” – mondta.
Ugyanitt elárulta azt is, hogy a szobája olyan, akár egy antikvárium, tele szeméttel és furcsa tárgyakkal, mint például egy kitömött madár, újságkivágások és egy nagy kard.
Macklemore
„Tudod, szeretek turkálóban vásárolni. Ez egy olyan dolog, ami kiskorom óta része az életemnek, és nem szokványos. Szeretek dalokat írni az életemről és olyan dolgokról, amelyek egyedivé tesznek, a takarékos vásárlás pedig az egyik ilyen – fejtegette Macklemore az NPR-nek adott nyilatkozatában, miután megjelentette Thrift Shop című dalát. – A hip-hop általában egy olyan művészeti ág, ami a csillogásról, a fogyasztásról szól. Igen, nekem is vannak drága tárgyaim. De van egy csomó ruhám turkálókból is és ezzel, tudod, pénzt spórolok. És szerintem ez ritka a hip-hop kultúrában, ami általában a pénzszórásról szól.”