A kilencvenes években nem számítottak ritkaságnak a komolyabb lövöldözések a rap világában, mivel több neves előadó is közeli kapcsolatot tartott fent az egymással rivalizáló utcai bandákkal. Kapott golyót Ice-T, 50 Cent, de Tupac Shakurt – azaz teljes nevén Tupac Amaru Shakurt – is többször próbálták meg hidegre tenni: 1994. november 3-án öt golyót pumpáltak bele a manhattani Quad Recording Studios előterében. A rapper ekkor többek között Sean „P. Diddy” Combst és Christopher Wallace-t, azaz Notorius B.I.G.-t gyanúsította a támadásokkal. Az akkori esetet túlélte, azonban 1996. szeptember 7-én már nem volt ennyire szerencsés, amikor Las Vegasban rálőttek a kocsira, amiben utazott és hat nappal később belehalt a sérüléseibe. A rajongók nehezen dolgozták fel a rapper halálát, rengeteg összeesküvés-elmélet látott napvilágot, amely szerint csak megrendezte a halálát, ezt azonban nem sok tény tudta alátámasztani.
A tegnapi napon látott napvilágot a hír, amely szerint Kentuckyban egy Tupac Shakur nevű férfi jelentkezett munkanélküli segélyért. A New York Post értesülései szerint kisebb botrány kerekedett az esetből, miután Andy Beshear, az állam kormányzója egy nyilatkozatában negatív dolgokat mondott az esettel kapcsolatban.
„Itt Kentucky-ban valaki Tupac Shakur néven igényelt munkanélküli segélyt” – mondta Beshear még hétfőn. – Lehet, hogy az illető azt gondolta, nagyon vicces, emiatt viszont rengeteg extra papírmunka szakadt a nyakunkba.
Beshear negatív példaként említette Shakur esetét, rávilágítva, hogy még a koronavírus járvány idejére folyósított munkanélküli segélyekkel is trükköznek a rosszindulatú emberek.
A csavar a történetben azonban, hogy Kentuckyban valóban él egy 46 éves, Tupac nevű férfi, aki valóban jelentkezett a segélyért – teljes nevét, azaz Tupac Malik Shakurt használva. A férfi korábban szakácsként dolgozott, a járvány miatt azonban a munkahelyét bezárták, így szorult helyzetbe került.
„A múlt hónapban komoly gondjaim voltak, nem tudtam, hogyan fizessem be a számláimat” – nyilatkozta Tupac Shakur a Lexington Herald-Leadernek, aki március 13. óta nem kapott semmiféle támogatást az államtól, mint kiderült, azért, mert senki sem hitte el, hogy valóban így hívják.
„Nagyon rosszul esik, nagyon bosszantó és sokkoló ez a helyzet – tette hozzá a férfi. – A kormányzónak bocsánatot kell kérnie. Ez a nevem, mit tehetnék?”
A New York Post információi szerint Andy Beshear végül tegnap reggel személyesen hívta fel Shakurt, hogy bocsánatot kérjen. A kormányzói hivatal szóvivője a lapnak elárulta, azóta ellenőrizték a férfi személyazonosságát, és már folyamatban van a segély folyósítása.
A lap szerint Tupac Shakur megértő volt a kormányzóval szemben és értékelte a személyes bocsánatkérést.
„Megértem a helyzetét, nagyon sok mindennel kell most foglalkoznia – nyilatkozta Shakur az eset rendezését követően. – Hibák pedig előfordulnak.”
További cikkeink a zene világával kapcsolatban:
- Rendhagyó albumpremier: a Kerekes Band remixeivel chillezhetsz otthon
- 29 év után előkerült egy elképesztő Kispál-koncert
- Michelle Obama így lazít a karantén idején