Hatalmas adag nyitottság kell ahhoz, hogy évről évre leüljek csokimikulásokat tesztelni. Mikulást már alig találni, van helyette tojás, pingvin, meg hóember. Jó hír, hogy minden idei delikvensünk túlélte az utat a csordultig telített 1-es villamoson, szóval törések, sérülések nélkül indult neki a tesztnek! Nem annyira jó hír, hogyan sokat drágultak az édességek is…
Boci Tejcsokoládé Mikulás Buborékokkal
10/6.5 pont
- 100 gramm
- Mi ennyiért vettük: 599 forint
- Érdekesség az összetevőkről: Kakaó szárazanyag legalább 30 %
Méreténél fogva egy kisebb mikuláscsomagba nehezebben fér be, szóval őt határozottan szóló ajándéknak ajánlom. Kicsomagolva igazi csalódás. Mikulásnak se feje, se barátságos mosolya. Van helyette két szem, és valami kéz féleség a hasán. Leginkább Kukorira és Kotkodára emlékeztet, csak nem tudom, hogy melyik volt a kövérebb baromfi.
A tejcsoki Mikulás hagyományos Boci csoki ízű, aki szereti a nosztalgikus édességeket, az nem fog csalódni. Feltörve jönnek a híres buborékok, amik eszméletlen édesek, egy kis mogyoró, vagy kekszdarabok jót tennének neki. Garantáltan édes és hagyományos, a méret is nagy, de a kivitelezés csalódás.
Szamos Tejcsoki Mikulás
10/9 pont
- 24 gramm
- Mi ennyiért vettük: 249 forint
- Érdekesség az összetevőkről: Kakaó szárazanyag legalább 40 %
Ha lenne marcipános Mikulás én azt is megvenném, mert marcipán-függő vagyok. Ez van. A Szamos Mikulásában az a jó, hogy a csomagolás élethű. Jó, nyilván senki élő ember nem látta még a Mikulást repkedni a házak felett, de akkor is ilyennek képzelem el. Szemüveges, amolyan Dumbledore-féle apóka, csak varázspálca nélkül. Miután lehámoztam róla a piros köpenyt, jól kidolgozott figura bámul rám. Pontosan olyan, amire számítok. Az a hagyományos csokimikulás ez, aminek azonnal le akarod harapni a fejét, ahogyan én is. Érezni a 40 százalékos kakaó szárazanyag tartalmat, nem fullasztóan édes, ellenben krémesen lágy. Azt hiszem szerelmes lettem.
Karácsonyi Kinder Tojás
10/5 pont
- 20 gramm
- Mi ennyiért vettük: 279 forint
- Érdekesség az összetevőkről: Összes kakaó összetevő: 15%
Én már meg sem lepődöm rajta, hogy tojást ehet a gyerek Mikuláskor is. A Kinder tojás nagy sláger volt 30 éve, és nagy sláger most is. A barátságos Mikulással borított verzió belülről is csak egy szimpla tojás, cserébe kapunk egy miniatűr, plastic karácsonyfát, hogy még egy mütyürre lépjünk rá takarítás közben. Az íz is az, amit megszoktunk. A gyerek tuti boldog lesz.
Smarties Tejcsokoládé pingvin drazséval
10/6 pont
- 85 gramm
- Mi ennyiért vettük: 699 forint
- Érdekesség az összetevőkről: Kakaó szárazanyag legalább 29 %
Pingvin. Igen. Jól látod. És pink. Van több színben, de nekem ez kellett. Viszlát, Mikulás! Szevasz jó, öreg karácsony pingvin. Na, elengedem a “bezzeg régen” hisztériámat, és adok egy esélyt a nagyszemű pingvinnek. Méreténél fogva inkább külön ajándék ez is, nem pedig csomagba való édesség. Kibontva nincs semmilyen pingvin, csak valami fura alak. Nem fura! Ez Cartman a South Parkból!
A csoki ízében van valami mellékíz, amit én gyerekkoromtól nem szeretek, próbálom az összetevőkből kivenni, de nem sikerül, valami citrusos ízt érzek, de már lehet, hogy hallucinálok. A drazsé viszont bejön az kevésbé émelygős.
Lindt Tejcsokoládés Mikulás
10/8 pont
- 40 gramm
- Mi ennyiért vettük: 799 forint
- Érdekesség az összetevőkről: Kakaó szárazanyag legalább 30 %
Végre újra egy hagyományos Mikulás, nem megy nekem ez a modern vonulat. Mondjuk a feje kissé “digitalizált” dizájnra emlékeztet. A Lindt csokimikulását veszed a párodnak, a barátaidnak, a legjobbfej kollégádnak ajándékba. Az arany kis csengő sem gagyi, mert bizony tényleg cseng, nem egyszerű, műanyag mütyür. A legszebben kidolgozott csokit kapod, ha kibontod. Egy fullosan megpakolt, cipekedő Mikulásba haraphatsz bele. Na, csak óvatosan a harapdálással, mert a feje nem üreges, hanem tömény darab, szóval van benne cucc rendesen.
Kit Kat Christmas Break
10/8 pont
- 29 gramm
- Mi ennyiért vettük: 259 forint
- Érdekesség az összetevőkről: 53% csokoládés töltelék, 3.5% kakaópor
Tavaly az egyik legjobb eredményt érte el a tesztünkön, és idén sem csalódtam. Ennek egyrészt a töltelékbe kevert rizspehely, kekszpor és ostyadarabok az oka, másrészt, hogy nem irgalmatlanul édes. Tömény figura, ami nem törik, ellenben olvad, talán kicsit gyorsan is. És továbbra is nagy kedvenc, hogy itt van szakálla, arca, szeme a Mikulásnak.
Tibi Tejcsokoládés Mikulás
10/7 pont
- 25 gramm
- Mi ennyiért vettük: 199 forint
- Érdekesség az összetevőkről: Kakaó szárazanyag legalább 31 %
Ha ezt a csomagolást meglátom, a Tibi logó nélkül, akkor is tudom, ezt a Tibi Mikulás, pedig én a teszteken kívül nem veszek csokimikulást. Ez egyébként jó a cégnek, jó a vásárlónak. A kivitelezés olyan életlenke, elmosodótt. Igazi retró íz, amit a legtöbben szeretnek.
Milka Tejcsokis Hóember
10/8 pont
- 50 gramm
- Mi ennyiért vettük: 349 forint
- Érdekesség az összetevőkről: Kakaó szárazanyag legalább 30 %
Utolsó versenyzőnk is az alternatív univerzumból érkezett hozzánk, de NE legyünk igazságtalanok, hiszen van Milka Mikulás is, de az igazság az, hogy bár azt is megvettem, a szatyorban maradt, így lecsúszott a fotózásról. Összetevőiben ugyanaz, szóval a teszt szempontjából lényegtelen. Ha Újpest szurkoló lenne a gyerekem, biztos a lila ruhás Milka Hóembert/Mikulást venném neki. Mondjuk inkább Hóembert, mert legalább itt találkozzon eggyel, ha már évek óta nincs egy tisztességes havazás az országban. A barátságos hóember szorongat egy ajándékot, amin a jól ismert mondat áll: Alpesi tehenek tejből van ez biza készítve. Szépen kidolgozott maga a figura is, én nagyon örülök, hogy még a hóember sapkájának a kötésmintáját is lemásolhatom, annyira aprólékos minden. Az sem hátrány, hogy ez egy “laposabb” figura, így könnyen elfér a Mikuláscsomagban. Jöjjenek az ízek! Nagyon lágy, nagyon tejes, nagyon Milka.