6. Sokan azt hiszik, ha teljesen letekerik a fűtést, amikor nincsenek otthon, és csak este kapcsolják be, sokat spórolhatnak. Ez tévhit! Sokkal többe kerül egy teljesen hideg lakást felfűteni. Hideg napokon hagyjuk egész nap közepes szinten a radiátorokat, így kellemes lesz a levegő akkor is, ha hazaérünk a munkából, és nem kell egész éjjel maximális fokozaton fűteni.
5. A bevásárlásnál is gyakran esünk hibába, főleg amikor azt gondoljuk, hogy egy nagyobb kiszerelésű élelmiszert megéri megvenni, mert olcsóbb. De biztos, hogy elfogy? Mi van, ha a kukában köt ki? Ugyanolyan a minősége? Ezeket célszerű átgondolni, mielőtt levesszük a polcról a többnek gondolt árut.
4. Ha tudatosan kezeled a pénzügyeidet, és van megtakarításod, akkor már jó úton haladsz. Ám sokan még ma is azt gondolják, hogy otthon van a legjobb helyen a pénzük. Tévhit! Otthon a pénzed nem kamatozik, nincs biztonságban, és bármikor elköltheted. Döntsd el, mennyi időre és mennyi pénzt tudsz nélkülözni, és fektesd be! Választhatsz például féléves futamidejű kincstárjegyet, vagy három évre is lekötheted a pénzedet például Prémium Magyar Államkötvénybe, és a matraccal ellentétben, itt még kamatot is kapsz.
3. A gyermekünknek még csomagolunk uzsonnát, ám magunkra már nem marad idő! Gyakori eset, pedig jól tudjuk, hogy a rohanással nem tudunk spórolni! Ha nem reggelizünk otthon, vagy nem csomagolunk magunknak is ebédet, akkor marad a drágább munkahelyi kávézó vagy ebédlő, ahol napi szinten akár több ezer forintot is elkölthetünk. És akkor még a család nem is evett!
2. Azzal sem feltétlenül spórolunk, ha az alacsony havidíjú csomagot választjuk mobiltelefon vásárlásakor. Sokszor ugyanis átléphetjük a megadott keretet, és ezután sokkal magasabb tarifa alapján fizethetünk. Nézzük át a korábbi telefonszámláinkat, vegyük számításba, hol tudunk spórolni, milyen számokat és mikor hívunk. Ez alapján válasszuk ki a számunkra optimális díjcsomagot. Lehet, hogy ez nem a legolcsóbb, de később biztosan nem fizetünk rá!
1. Sokszor azt gondoljuk, hogy egy hosszú lejáratú áruhitellel jobban jövünk ki, mint ha mondjuk fél éven át félretennénk az adott termékre a pénzt. Ne verjük magunkat hitelbe feleslegesen! Hacsak nem vészhelyzetről van szó, inkább a türelem legyen a jelszavunk, mint az eladósodás!