Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. május 25. 15:411926.

    Perle anyira vartalak a valasszal ....lehet hogy csak lassu kezdo a babo ...mert mar hallottunk olyanrol akinek ilyen nagyon alacsony volt a hcg erteke es baba lett a vege . Nem csinalnak neked megy egy vervetelt hogy novekszik vagy csokken az hcg ? Drukk megy neketek  

    En kiabalok ha ideges vagyok ...mindenkivel szoval jobb ha nem beszelnek akkor velem  mert szakad a cernam  

    Tegnap a parom beadta a Pregnylt , hat kicsit fajat ....en meg soha nem teszteltem ket csikosat de mar nagyon akarok  

    Magduskam remelem minden rendbe van veled es csak a sok tanulas miatt nem josz  

    Latom Toulonyt senki nem tudta levadaszni , bizok hogy majd csak babakepekkel jon mar  

     

    cicka  remelem minden patike szepen erett lesz

     

    előzmény:
    perle38 (1921)
    2006-05-25  14:39
  2. 2006. május 25. 15:401925.
    Lányok hol található hcg táblázat?  Tudja valaki?
    előzmény:
    *cicka (1924)
    2006-05-25  15:06
  3. 2006. május 25. 15:061924.
    Perle:Csatlakozom Geminihez.Már elindult vmi és ennek is örülni kell.Nekem még ennyi sem indult el,bár ez tudom,hogy nem vígasz,de fel a fejjel sikerülni fog!!!!!

    Gemini.Üdv.itt is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. május 25. 15:011923.
    Ha jól tudom a 2 a határ a pajzsmirigynél ugye?Mert nekem sem sokat mondtak,csak annyit,hogy egy kicsit alul működik.
    előzmény:
    perle38 (1921)
    2006-05-25  14:39
  5. 2006. május 25. 14:591922.
    Perle! Szar érzés, nem vitás, de picit gondolj arra, hogy (nekem mondta egy huszonéves anno az első lombikvetélés után!) de legalább volt valami!
    Ez igazából nem vigasz, de neki még ennyi pozitívuma sem fiatalsága ellenére...
    A szervezet felkészül, gyakorol, legközelebb tudni fogja a dolgát.

    Ha megkönnyebbülsz hogy berúgsz, hát legyen. Én cigizek ha rohadtul ideges vagyok.

    előzmény:
    perle38 (1921)
    2006-05-25  14:39
  6. 2006. május 25. 14:391921.

    LÁnyok! Tovább lehet idegeskedni! Én most iszom eggyet!

    Szóval a hcg szintem 25. Pozitívnek mondták, de viszont 60 körül kellene lennie. Ha nem jön meg a vérzés hétfőig , akkor u.hang újra.

    Szegeden 40 alatt elfogadhatatlan az érték, nem tudom, hogy itt milyen értékek vannak.

    Nálam, lehet, hogy beindult, de valami miatt leállt. Most berúgok!

    előzmény:
    S.Carol (1920)
    2006-05-25  14:09
  7. 2006. május 25. 14:091920.

    Én is járok pajzsmirigy szakrendelésre, nekem is a BMC-ben fedezték fel. Az én TSH-m 20 fölötti volt akkor, de még most sem az igazi, ingadozik 1,5 és 6 között, pont most váltottam orvost. Van pajzsmirigy alulműködés topik is, ott is aktívan nyomulok, egy csomó mindent ott tudtam meg a betegségről, mert az orvosok elég szűkszavúak. Én most 100-as Euthyroxot szedek. Nem is gondoltam, hogy Nektek is van ilyen gondotok.

    Perlével vajon mi lehet?

    Des, akkor holnap?

    előzmény:
    *cicka (1912)
    2006-05-25  11:53
  8. 2006. május 25. 13:521919.
    Köszi megtaláltam,nem hangzik rosszul majd megsütöm és beszámolok maj a milyenségéről.
    előzmény:
    Marcsi-35 (1918)
    2006-05-25  12:57
  9. 2006. május 25. 12:571918.

    Na ez nem jött össze

    Simán írd be a keresőbe ,hogy borzas túrós vagy resztelt túrós .

    előzmény:
    Marcsi-35 (1917)
    2006-05-25  12:56
  10. 2006. május 25. 12:561917.

    /www.csaladinet.hu/index.php?module=news&target=article&type=mindenkinek&category=31&id=898

     

    előzmény:
    *cicka (1916)
    2006-05-25  12:21
  11. 2006. május 25. 12:211916.
    Oks.jöhet.Elküldöd privibe vagy megtudod mondani a hsz-t,hogy hol találom?
    előzmény:
    Marcsi-35 (1915)
    2006-05-25  12:16
  12. 2006. május 25. 12:161915.

    )))) Gyönygyöske , nem csináltam még . A férjem nem nagyon ehet édeset ( Akkor  meg nekem kell befalni az összeset (

    Ajánlok neked egy kis borzas túrósat , tuti finom !!

    Van valami új fejleményed ??

     

    előzmény:
    *cicka (1914)
    2006-05-25  11:58
  13. 2006. május 25. 11:581914.
    Szia Marcsi!

    Édes Lalát is csináltál?Ha igen oszt milyen arányban?
    előzmény:
    Marcsi-35 (1911)
    2006-05-25  10:57
  14. 2006. május 25. 11:571913.
    Deske:Tapasztalat beszélt belőlem. Babás is leszel majd meglátod. Szorítok Neked pénteken is!!!
    Perle:Neked is megy drukk!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1908)
    2006-05-24  15:40
  15. 2006. május 25. 11:531912.
    Szia Demazoni!

    Nekem is azt mondták a BMC-ben,hogy el kell mennem a belgyógyászhoz megnézetni a pajzsmirigyem,mert kicsit eltér és hátha ez az oka a megtapadásnak.Kaptam is rá gyógyszer(Euthyrox) és pajzsmirigy UH-ra beutalót, 1 hónap múlva kell visszamennem a belgyógyászhoz.

    Neked mennyi volt a TSH ?Hova kell menned vizsgálatra?
    előzmény:
    Demazoni (1910)
    2006-05-24  19:46
  16. 2006. május 25. 10:571911.

    Sziasztok

    Remélem mindenki jól van !

    Gemini én is ikres vagyok ) A nemüket még nem tudjuk , majd a 19 heti uh-n már remélem látszani fog .  Nekem a nyolcadik stimulációból sikerültek ..................    vagyis sikerülnek , majd ha a kezemben lesznek .  Azt hiszem igényleni fogm a praktikus tanácsokat Igaz van egy kis rutinom ,de az más ..

    Szép napot !!

    Marcsi 

    előzmény:
    gemini2005 (1907)
    2006-05-24  15:36
  17. 2006. május 24. 19:461910.
    Sziasztok Lányok!

    Igyekszem követni az eseményeket.

    Perle és 3des, szorítok neked!

    Velem semmi különös, nem tudok beszámolni ilyen izgalmas dolgokról mint ti, sajnos még nem ... azon kívül, hogy várom, mikorra kapok időpontot a szájsebészetre, hogy megszabadítsanak a kis vámpír tejfogaimtól és helyette kapjak egy fogszabályozót. Közben tpajzsmirigy szakrendelésre is be kellett jelentkeznem, mert a BMC-beli vérvételnél megállapították, hogy eltér a normálistól, bár nem sokkal, de azért - mint mondták nem ártana foglalkozni vele. Hát ezen ne múljék, teljes generál felújításon megyek keresztül mire eljutunk a baba projektig. Szereztem beutalót a körzetitől és ma bejelentkeztem, júli 10-re (!) kaptam időpontot. De mint hallom máshol is kb. 1 hónap.

    Kaptam pár napra kölcsön egy kocsit, úgyhogy most szabadon garázdálkodhatok a bevásárlóközpontokban, nem vagyok senkihez sem kötve és nem türelmetlenkedik mellettem valaki , hogy ő már megvett mindent ami szükséges, azaz az összes szükséges műszaki ketyerét, sört, borotvahabot, kedvenc gyorskajáit és nassolnivalóit tehát mostmár mehetünk haza... Pont ő szerezte ezt a kocsit, hogy kitombolhassam magam, aztán majd segít felcipelni a dolgokat a lakásba.

    Na megyek is mert megy a drága nézelődési idő... Az erkélyt is szeretném egy kicsit kellemesebbé tenni néhány növénnyel. Eleget csurgattam a nyálam nézegetve a ti szép kerti fotóitokat. Én is szeretnék egy kis zöldséget, meg virágot látni, hamár kiülünk hétvégén az erkélyre ebédelni, vagy sütkérezni.

    Megy a drukk!!!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. május 24. 18:321909.

    Perle, én is nagyon szorítok értetek. Az az egy nap csak eltelik még valahogy..

    Jó, hogy mondjátok a jógát, el ne felejtsem pénteken  

    Én is mindig ikrekre vágytam, persze semmi esélyem nem volt rá (családban sem volt, meg nem is lombikoltam), de annyira helyesek, meg szerintem nekik is nagyon jó lehet. Én még kissé húzódozom a lombiktól, de az ikrek lehetősége elég vonzó. Emberem is, mikor 3 éve összejöttünk, még 2 gyerekről ábrándozott, most meg már időnként az adoptálásról gondolkodik. Na, majd meglátjuk. Mindenesetre most még elmegyek kávézni egy üfféllel, aztán hazamegyek, és elkapom apát... , aztán eszem 2 kiló sajtot!

    Heidi, egyszer már írtam, hogy egy közel 10 centis "madzagot" kíhúztam a gátsebből, és óriási megkönnyebbülés volt utána. Persze, csak óvatosan...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1908)
    2006-05-24  15:40
  19. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. május 24. 15:401908.

    Jo napokat

    Perle a vervetel eredmenye biztos jo lesz  gondolom addig meg csinalsz a sajat megnyugtatasra egy ket pipilos tesztet  

    Hat cickanak lett igaza , en penteken vonulok a korhazba .... mondtam a noverkenek hogy ugyan a doki felirta nekem a Dexamethasone  = stereoid de a vegen nem rendelte el a szedeset ...szerintem ezzel a 4Menogon 4Gonallal hamarabb lettem kesz mint ahogy szamitott ra ...vagy elfelejtette . 

    Heidi akkor mit kell ilyenkor csinalni a varattal ...otthagyni ? Hat en biztos mar tok ideg lennek ettol ...ez  egy olyan path helyzet .Utalom ha nem tudok csinalni semmit mert nem rajtam mulik dolog   .....

    Irigykedek a joga miatt , egy nalunk nics itt a kozleben ...de szerintem a tempoja nem nekem valo ha nincs eleg zaj /zene ugra /bugra akkor nekem az unalmas ..... 

     

    előzmény:
    perle38 (1904)
    2006-05-24  11:14
  20. 2006. május 24. 15:361907.
    S.Carol a fehérjét kell előnyben részesíteni a terhesség első heteiben! Ha a szervezetnek szénhidrát kell, azt a máj a fehérjéből is át tudja alakítani. Hagyatkozzál részben azért a megérzéseidre is. Jó, ilyenkor még nincs un. kívánósság, vagyis nem olyan módon.

    A jógát bár nem művelem, próbálgattam viszont. De az a kicsike próbálkozás is jó hatással volt rám. Én beültetés előtt és néhány hetesen voltam pl. kineziológusnál. Sokat nem tudtam róla, de aki sinálta, alapjáraton hiteles személy előttem. Ha valakit érdekel, elmondhatom, én hogyan éltem meg.

    Perle, csakugyan, a véreredmény néhán óra alatt megvan, miért kell várni 24 órát? Az orvos nem lesz kéznél, nem hívható vissza?

    Marcsi ikres vagy? Jaj de jó!!!!! Én 36 hét +3 napra szültem. Kersztben feküdtek végig, császáros voltam. Nekem nem is mondtáka magzatvízvizsgálatot. Nem tudom miért, de nem is számít, mert nem mentem volna bele. Vakrepülés volt ilyen szempontból. Bíztam benne, hogy az egészséges, szabályos embriókból csak nem lesz baj. Mivel a második lombiknak sok lelki gyötrelem után mentem, eldöntött volt számomra, hogy ez lesz az utolsó minenféleképp. Közel álltam ahhoz, hogy összeomlok, nem bírtam volna ki még egy procedúrát. Nem a vele járó utazgatások, szurkálások pénz miatt. Abba az ember belerázódik, beletörődik, mint a gép megy, szurkál, számol, stb. - de azt hiszem nem kell magyarázni, itt sokan értitek miről beszélek.
    Az számomra a Gondviselés jóvátétele, hogy ennyi év küzdelem után nem egy babám lett végül, hanem kettő. Ha nem hangzana rendkívül pofátlanul, azt mondanám, megbocsátottam a Teremtőnek, hogy kettőt adott.

    A terhességem nagyon szép, nagyon jó volt. Sajnálom, hogy többet nem élhetek át ilyet. Volt bennem egy kis félsz, de valahogy tudtam, nagy baj nem jöhet. Semmi terhességi probléma nem volt, semmi az égegyadta világon. Hatalmas has, sok fekvés, naplóírás, várakozás, tervezgetés.

    Marcsi, ha gondolod néhány praktikus tanácsot adhatok, mert ha első babák, akkor szerintem jól jönne. - egyébként kérdezz bátran.

    Mondjad a babóknak UH előtt, hogy hasat ki, lábakat szét! - nálam bevált, szót fogadtak.

    3des mikor lesznek hírek? Mennyit ültettek be? Hányadik nekifutás? Szurkolok! Megnéztem a kerékpáros képeket, nagyon helyesek vagytok!! Megnéztem a bemed-et, de Rólad nem sok infót tudtam meg. Sok-sok lombiktörténetet gyűjtöttél össze, beleolvasgattam. Hát sokra lehet mondani, hogy megtörtént a csoda.

    Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2006. május 24. 14:231906.
    Perle nem irigyellek, de reméljük megéri az izgulást. 5 hetesen még nem iagzán szoktak látni semmit az UH-n...

    Marcsi, azóta beszéltem a dokival és mondta, hogy a varratot nem szabad bántani, mert belső varrat. Mondjuk a párom is mondta, hogy ez más színű, és nem olyan merev, mint a többi volt... Úgyhogy türelem, rózsát terem.

    Carol a jóga csodálatos!!! A műtét előtt voltam párszor és nagyon beleszerettem, alig várom, hogy folytathassam. Szabályosan hiányzik!
    előzmény:
    perle38 (1904)
    2006-05-24  11:14
  22. 2006. május 24. 12:291905.

    Sziasztok !

    Perle , hol a világvégén csinálják ezt a vérvizsgálatot ?? Ahol én eddig megfordultam ott már délre eredményhirdetés volt . Sajnálom ,hogy még egy napot kell idegeskedned ! Remélem jó lesz az eredmény és akkor közösen örülhetünk !!

    Ani , ha nem vagy szédülős , akkor a szemöldökszedő csipeszedet  áztasd be a Betedinba és azzal nyugodtan kiszedheted az előjövő varratokat+ egy jó nagy tükör kell még  . Nekem is volt ilyen ,én is szedegettem ....

    Goldikáéknál is átépítés van ,azért nem tud jönni . Tegnap beszéltünk telón , ma megyünk fagyizni ) A kisfia jól van és ő is ) Nyolc héttel van előttem , tehát már 25 hetes kismami .

    Most volt itt a védőnéni , tök aranyos ... vele is arra jutottunk ,hogy nem nagyon kell magzatvízvétel , ha az AFP és az uh rendben lesz .....de addig még van két hét .

    Gemini , az én ferjem is megmosolyogta a fiúk képeit   Jó lenne már tudni ,hogy nekünk milyen nemüek lesznek az ikrek .... Te megcsináltattad a magzatvízvételt ?? Milyen volt a terhességed ??  Hány hétre születtek a fiúk ? Bocsi , ha sokat kérdezek ..

    Szép napot Mindenkinek !!!

    Marcsi 

    előzmény:
    perle38 (1904)
    2006-05-24  11:14
  23. 2006. május 24. 11:141904.

    Megérkeztem!

    U.hangon semmit nem láttak, viszont a nyálkahártya meg van vastagodva.

    A véreredmény dönti el a dolgokat, ami sajnos holnap du.án lesz meg. Lehet tovább idegeskedni.

    Újra volt egy kis barna folt, erre nem sokat mondott, lehet a menses előjele, vagy más.

    Ha pozitív lesz a véreredmény, akkor hétfőn vagy kedden kell mennem újra u.hangra.Azt mondta, akkor már látnikell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441449 (1903)
    2006-05-24  09:19
  24. Torolt_felhasznalo_441449
    Torolt_felhasznalo_441449
    2006. május 24. 09:191903.

    Jó reggelt!

    3des a cicát természetesen a saját kertünkben fényképeztük.  Ez a Kádár villa Lovasberényben van, és épp egy esküvőre készültek amikor ott jártunk. Most okató közpotként működik és talán szállóként. Gyönyörű a kertje. Hatalmas fenyőfák, csicsergő madarak.

    Éertem miről beszélsz... én is pont így voltam az állami kórházzal és a privát klinikával. Csak nálam fordítva volt. Előbb az állami, utána a privát.

    Sajnos továbbra sem 100%-os  a dolog varratszedés után, és tegnap este hossza vizsgálás után úgy láttuk előbukkant még egy varrat.  Úgy látszik, ezt nem úszom meg könnyen. 

    Perle, nagyon remélem jó hírekkel jösz ma!!! Muszáj bizonyítanod, hogy Des tudjon követni.

    Goldfish már nagyon rég jelentkezett. Remélem minden rendben velük. Hány hetes is most?

    Marcsi, lehet már tudni, hogy milyen neműek a babák? Mész magazatvizvételre?

    Gemini a fiúk ennivalóak. No, nem csak a csoki miatt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_964952 (1902)
    2006-05-24  08:01
  25. Torolt_felhasznalo_964952
    Torolt_felhasznalo_964952
    2006. május 24. 08:011902.

    Jo reggelt !

    Perle ma varunk a jo hirekkel  .

    En is kaptam tavaly egyszer choragont - egy adaggal es az 5. nap utan nekem csont negativ tesztem lett ....szoval szerintem biztos van mar lakod a pocidban  . Azert ha sikerul sugd meg nekunk hanyadik sokadik probalkozasotok ez ....talan ad egy kis remenyt nekem is .

    Gemini en is beleolvastam a topikba tegnap van egy jo par helyes story ott  . A fiuk szepek ....majd mi is ilyen kis szokekre gyurunk .

    Heidi en csak most lattam hogy ez nem a Ti villatok  de gondolom hogy eleg kozel lehet ha a cicat ott fenykepeztetek .Hat igen vannak akik tudtak /tudnak elni ...nalunk csak por van palmafak semmi zold es folyton sut a nap  

    Ma voltam ujra uh ....azt nem tudom meg  mit fog a doki mondani de mar 18-17 mm -nel tartunk mny 12mm- olyan fura az allami korhazban nem is talakozunk a dokival csak az elejen , delben meg be kell telefonalni a folytatasert . Amikor privat mentem akkor minidig az en dokim csinalta az uh es utanna meg felora dumcsi hogy mivel folyatassam / mi van a melohelyemmel hogy erzem magam mi ujat olvastam a temaba .....kicsit hianyzik azert ez a szemleyesebb kezeles  .

    előzmény:
    perle38 (1897)
    2006-05-23  14:44

Címlap

top