Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szelektív szennyestartó

Torolt_felhasznalo_994865
Torolt_felhasznalo_994865
Létrehozva: 2004. szeptember 25. 10:59
Sziasztok! Mit gondoltok, lehet valahol olyan szennyestartót kapni, amelyikben 4 részbe gyűjthető a koszos ruha? Minden megoldás érdekel.
  1. Torolt_felhasznalo_994865
    Torolt_felhasznalo_994865
    2004. szeptember 27. 23:0711.
    Nálunk úgy van, hogy a mi szobánkból a szennyest én hordom ki, a gyerekek után pedig én tüntetem el a mosogép tetejéről, ahova fürdéskor szokták feltornyozni. A szelektálás tehát így is, úgy is rám marad, akkor meg mér' ne könnyítsem meg magamnak? (Már ha be tudok szerezni valahol egy ilyen szennyestartót, a régit meg már amúgy is muszáj lecserélni. )
    előzmény:
    szmisz (10)
     
  2. 2004. szeptember 27. 09:5810.
    Szerintetek van értelme a szelektív gyűjtésnek? Én még egy férfit sem láttam, aki szétválogatja a ruháit. Annak is örülök, ha a szennyestartóig eljut a ruha. Ha szelektív szennyestartónk lenne, akkor sem nézné meg a férjem, hogy éppen melyikbe kellene beledobnia a ruháját. Úgyhogy megint csak a válogathatnék. Ráadásul még megütne a guta is, hogy a szelektív gyűjtés ellenére válogathatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. szeptember 25. 15:229.
    No igen, helyem az nekem sincs. Mi csak ketten vagyunk, nálunk meg túl picik a ruhák, és sokszínűek, így mindig várnom kell, amíg egy adott színből megtelik legalább egy fél adag a mosógépbe.

    Most lesz végre 6 év után beépített szekrényem az előszobában, ahol a fürdő is van. Idáig a kádban volt egy nagy műanyag fekvő szennyestartó. Szelektálni péntek este az előszobában szoktam, és akkor több kupac ruha van a földön. Persze mindig marad még nem mosandó kupac, mert kevés van belőle. És hetekig ott ál a tartóban. A kupacokat meg állandóan ki és bepakolom.

    Ezt elkerülendő, a beépített szekrény aljában, kb. 36 cm magasságban, 110 cm szélességben, és 58 cm mélységben kivehető dobozokat tervezek, rekeszekre bontva, ebbe benne a zsák. Azért, hogy a rekeszt kihúzom, és csak az adott színű szennyest veszem ki.

    De ezek egyenlőre tervek, majd ha kész lesz a szekrény és belaktuk, meglátjuk lesz-e felesleges hely benne.

    Vagy a másik varriáció, hogy az előszobába készíttetek egy padot, aminek hasa van, és annak a hasában tárolom a szennyest a már ismertetett szisztéma szerint.
    előzmény:
    banyoc@ (8)
     
  4. 2004. szeptember 25. 14:048.
    az ötlet jó, csak helyigényes. .
    lassan 2 éve, hogy új lakásba költöztün (panel). . . Hatalmas gond a szennyes tárolása, mert a parom is, a fiam is magas emberkék, tehát elég méretes holmikat hordanak.
    nyáron nem gond, mert a pólók rövidnaick nem nagy darabok, de amikor már pulcsi, több és vastagabb ruha kell akkor aztán csőd van. . . Algnagyobb kapható tartó is hamar megtellik és nem tudom hova tenni a kicsi fürdőben, a nappaliban, hálóban mégsem akartam tárolni a szennyestartót.
    Úgyhogy én hosszas gondolkodás után elvetettem a szelektív szennyesgyűjtést, mert rájöttem hogy ez két pasi mellet nem működik. . .
    Viszont volt alkásnak egy semmire nem használható szeglete ami kb 35-40 cm nély 120 cm széles falrész teljes belmagasságga, a fürdő ajtó mellet (ez egy nem használt ajtó végülis)
    Na mi ezt építettük be, a tetejét bepolcoztuk és ajtókat kapott amitől teljesen beépített szekrény lett. Igaz oldala, hátulja nincs, mert az maga a fal. (van helye a karácsonyfa díszeknek, ritkán hazsnált apróságoknak amiket nagyon jól el lehet helyezni cipősdobozokban)
    Az alsó részben helyet kapott a létra, a porszívó (minden élére állítva persze) és a Szennyestartó. Lemértük hogy mekkora helyigénye van az egyéb dolgoknak és a maradék hely mind szennyeztartó lett ami végülis egy doboz. Ennek van rendesen hátsó és oldalsó fala, az eleje 3 részból áll, végülis három vízszintesen felrakott ajtó.
    Az alsó föntről legelé nyílik, a középső fix, a felső lentről felfelé nyílik. Fent bedobáljuk a holmit, amikor mosok kinyitom az alját és kiborul. . Ami hatalmas előnye, hogy kb 35-40 cem mély, 60-65 sm széles, és 120 cm magas, tehát eszméletlen sok holmi elfér benne, nincs útban, mindenféle maradék anyagból lett elkészítve ami szépen le van feste és még senki nem gondolta, hogy nem gyári. . .
    szelektálni viszont kell, de amikor szeletálok akkor egyszerre két adagnyit szoktam, egyet kimoosk a következőt beleteszem a gépbe és másnap az kerül mosásra. . . .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_994865
    Torolt_felhasznalo_994865
    2004. szeptember 25. 13:297.
    Köszi mindenkinek, megnézem a Kika-ban. Az Ikea-ban egyes van csak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 25. 11:336.
    :-) Én is gondolkodtam az ötleten, az Ikeában van egy kisebb szennyestartó, abból szerettem volna többet. . . Aztán rájöttem, hogy a páromnak aztán mondhatom, hogy szelektáljon! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. szeptember 25. 11:315.
    Bármilyen maradékból varrhatsz négy nagy zsebes zsákot, amit fölül egy vállfára varrsz vagy gomboldz. Fel lehet akasztani a fürdőszoba ajtóra belül, mindig kéznél van. . .
    De lehet hogy én is láttam a kiká-ban vagy valahol azt a kinyitható favázasat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. szeptember 25. 11:294.
    Én is régóta ezen gondolkodom, hogy oldjam meg a szennyes szortírozást.

    Én arra gondoltam, hogy varrok átszellőző anyagból zsákokat, mire vagy rávarrok egy megfelelő színű emblémát (sárga, kék, piros, stb. ), vagy olyan színű zsineggel kötöm be a száját.

    A zsákokat beleállítom egy megfelelő méretű tartóba, és aztán már csak a megfelelő helyre kell betenni. . . . . . . .

    Még a kivitelezés várat magára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994865 (1)
     
  9. 2004. szeptember 25. 11:253.
    Szia!

    Kika-ban láttam, fa állványon vászon zsákok. Nem emlékszem, hogy 4 részes volt-e, de biztos, hogy több zsebes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994865 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_506459
    Torolt_felhasznalo_506459
    2004. szeptember 25. 11:242.
    szerintem nézd meg az Ikeában
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_994865 (1)
     

Címlap

top