Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2014. június 3. 06:5955101.

    Egy nehéz dolgot kihagytam , leszedtük a szúnyoghálókat, kimostam őket . Rengeteg piszok, por jött le. Közben amíg száradtak, lemostem kívül belül a redőnyöket . Most tiszta a ház !?????

     

    Eszembe jutott anyukám ezekkel a beírásokkal kapcsolatban . gyakran írtam neki, mert egyedül élt. Mindig örült neki, de egyszer megjegyezte " Minden írásod a munkáról szóól kislányom, írjál magadról is. " Hát igen egész életemet a munka töltötte ki , magamról mást írni nem tudtam. Itt is az van .

    előzmény:
    szizsuzsóka (55097)
    2014-06-02  06:26
  2. 2014. június 3. 06:5355100.

    Nem merem közvetlenül a talajba illetve komposztba dolgozni, mert  mifelénk lúgos vegyhatású, meszes a talaj. Nem  gondolnám, hogy a giliszták elfogyasztják, mert inkább a szerves hulladék jó nekik. a tiszta fahamu  még a meztelencsigákat is kiszárítja, szétmarja.

    Én kinn a kerti tűzhelyen  fogom feldolgozni. lesz 2-3  40 literes fazékba való . A tetején  meggyűlt hamulúgot leszűröm, mosáshoz felhasználom,  maradékhoz ecetet teszek, kissé semlegesítem és a komposztra öntöm, Ha túl sok , akkor majd esős időben a fák tövéhez. Egyik évben a fűre szórtuk, annyira elkezdett nőni, hogy a fiúk alig győzték nyírni.

    A téli időszak elején mi is a szemétbe szórtuk. .

    előzmény:
    klára13 (55087)
    2014-05-31  06:35
  3. 2014. június 2. 22:4455099.

      Magdikám, egy kertészkedő minden esőnek örül. Én legalábbis.

      Szegény barátnődék. Szörnyű. Otthon sem voltak talán, és volt idejük a betörőknek rámolni? Nagyon sajnálom őket.

      Ma be kellett mennünk Bazsival a fővárosba, nekem az ilyesmi elviszi a napomat szinte. Aztán a kisfiúkat hoztam a karatéról - sajnos beletolattam egy álló autóba. Nem nagyon, csak éppen annyira, amennyire nem kellett volna. Kellemetlen. Különösen áldozatomnak. De hát ilyesmi megtörténhet, de kár, ha megtörténik. Megzavartak valahogy, amikor mentem hátrafelé, persze, lassan.

       Holnap egész nap a kertben fogok dolgozgatni. Nagyszerű lesz.

       Te mit tervezel, Magdikám?

    előzmény:
    Kusza (55098)
    2014-06-02  16:48
  4. 2014. június 2. 16:4855098.

    Klára a kertben dolgozol, vagy a kutyusok foglalnak le? 

    Már elég lenne ebből az esőből, volt egy jó nagy zápor.

    Tegnap nem jó hírt kaptam a volt kolléganőmtől, ahol cseresznyézni voltam. A kisebbik fiáékkal kertszomszédok, és mondta, hogy betörtek a fiáékhoz, a konyhaablakon másztak be, alaposan kirámolták őket. Csak röviden közölte, már várom a részleteket, hogy milyen időpontban, és mit vittek el tőlük. Sajnálom őket, mert nagyon igyekvő dolgos fiatalok.

  5. 2014. június 2. 06:2655097.

    Én a munkát gyűjtöm, ma lesz a tetőtéri nagytakarítás harmadik fázis . Először a függönyöket és réz tartozékokat tisztítottam meg, új csipeszeket szereltünk fel a rézkarikákra ( mindent kifényesíteni )

    utána az ablakokat, ajtókat mostam le. Ma alapos porszívózás a szőnyegek felszedése, fenti könyvespolc  portalanítása  következik. Több időt vesz igénybe a takarírtás, mint amennyit használjuk

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  6. 2014. június 2. 06:2055096.
    Aranyosak ! Nekünk kis pulink volt. Mikor férjem kihozta, adtam neki tejet inni. Úgy , mint a mesefilmekben szemmel láthatóan nőtt a pocakja, végül oldalra dőlt. Volt pár kutyusunk,de elpusztultak, azóta nem kell állat nekem.
    előzmény:
    klára13 (55094)
    2014-06-01  18:12
  7. 2014. június 1. 19:5955095.

    Köszönöm Klára, de sajnos csak kettő képet tudtam megnézni, a többit nem engedi látni. Gyuri is megnézte, nagyon aranyosak.

    Most jöttem haza a barátnőmtől, Gyuri jött értem, nekik is van egy szép mackós kutyájuk, egy berni pásztor, jól kikutyázta magát Gyuri, mindenáron puszit akart adni, nagyon szeretni való kutya.

    előzmény:
    klára13 (55094)
    2014-06-01  18:12
  8. 2014. június 1. 18:1255094.

     

     

    A kis pocakosak!

    előzmény:
    Kusza (55091)
    2014-06-01  09:33
  9. 2014. június 1. 18:0355093.
      Magdikám, megérkeztek!
    előzmény:
    Kusza (55091)
    2014-06-01  09:33
  10. 2014. június 1. 13:0055092.

       Magdikám, biztatásodra hamarosan erőt veszek magamon, és fényképezem őket. Tényleg érdemes, annyira különlegesek. Némelyiknek már van is gazdája. Aztán egyikről a fészbuk jóvoltából Zsófim megtudta, hogy tenyésztő. Kenelnek nevezett ketrecekben élnek a kis kutyák. Hát, ő nem kap. Mert persze, hogy szaporodhatnak, de csakis házikedvencként, mint a mi Lilink. Rabszolgának kutyagyárba semmiként sem adja őket.

       Most éppen nagy levegőt igyekszem venni, hogy elkészítsek egy ördöngösen bonyolult ételt - mondom öniával - csicseriborsó pörköltet készíteni szándékozom. Hatalmas erőpróba, mert párolni kell egy fej hagymát, aztán ráborítani a feláztatott borsót. Nem is tudom, hogyan fogom megoldani!!!Hogy nincs szakácsrészem, az már egészen biztos. 

    előzmény:
    Kusza (55091)
    2014-06-01  09:33
  11. 2014. június 1. 09:3355091.

    Szép vasárnapot kívánok!

    Csak várok várok, hogy mikor jelennek meg azok a kiskutyák! 

    előzmény:
    klára13 (55090)
    2014-05-31  16:08
  12. 2014. május 31. 16:0855090.

      Zsumikám, sajnálom, hogy éppen nem voltam ott!

      Köszönöm kedves biztatásodat.

      Mikor indulsz a Duna-kanyarba? 

    előzmény:
    Zsumi45 (55089)
    2014-05-31  14:12
  13. 2014. május 31. 14:1255089.

    Klárám, integettem amint a Railjet átvágtatott Budaörs állomáson!

     

    Kellemes volt a győri rövid program. A belvárost, a hidakat, és a Püspökdombot jártuk be. Meglátogattuk barátnőm mindkét gyermekét, akik együtt gyerekeskedtek az én kislányommal. Ők is évente jönnek Szegedre, de unokáim is voltak már náluk. Ott összesen 5 unoka van, mind fiatalabbak az enyémeknél,nagyon aranyos, kedves gyerekek. 

     

    A barátságunk közel 50 éves, együtt voltunk pályakezdők, sajnos már a barátnőm is megözvegyült. 

     

    Az út valóban elég hosszú, de a budapesti helyi közlekedéssel együtt, nem tartott tovább 5 óránál. 

     

    Az új 4-es Metró Zugló- Keleti pu. között percek alatt átrepített.

     

    Érdemes útra kelni, biztatlak, vágj bele Te is! Szeretettel várlak, Szeged és Vásárhely tetszene Neked!

     

     

     

    előzmény:
    klára13 (55079)
    2014-05-31  05:44
  14. 2014. május 31. 13:5055088.

    Hus!

    Ne sokalld a paradicsomot, jól jön az majd télen, hogy nem a vegyszerezett, vagy tartósított nagyüzemit kell venni!

    Tudsz eltenni lecsót, kechupot, ivólét, mártásnak valót. Igaz, hogy sok munka, de gépesített háztartásban ma már könnyebb! Akár fagyasztani is lehet. 

     

    Szép órákat szereztél anyósodnak, s az is öröm, hogy a kerttel siker élménye volt!

     

    Jövő héten megyek a Dunakanyarba, holnap még itthon  családi név és születésnap.

     

    Nemcsak én utazgatok mostanában, Zitu épp csak hazaért N.országból, máris iskolai kirándulásra, Miskolc közelébe utaztak.

    Elég zord hétvégét fogtak ki. Remélem házban és nem sátorban alszanak!

     

     

    előzmény:
    hus (55076)
    2014-05-30  16:53
  15. 2014. május 31. 06:3555087.

      Jó módszer ez a hamuval, de hogy felcipeljem, felfőzzem, visszahozzam, ez nekem sok. Ehhez szorgalmasabbnak kell lenni. De azt tudod-e, Zsuzsa, hogy a fahamut megeszik, feldolgozzák a giliszták? Rárakni szabad a komposztdombra.

     

      Az árvácskák életük utolsó perceit élik. Begóniákat  ültetek helyükre, egyelőre közéjük. Ma hoznom kell ismét, mert kevésnek bizonyult a beszerzett mennyiség. Hihetetlen ára van az Auchanban, mindössze 99 forint a kis cserép.

      

    előzmény:
    szizsuzsóka (55084)
    2014-05-31  06:14
  16. 2014. május 31. 06:2955086.

      Nagyon mosolygott Dodó, hogy mondtam neki, válaszolja Kevinnek, hogy sokkal nagyobb szörnyei vannak, akik legyőzik Kevinét, sőt felfalják őt. Értette, hogy csak füllentés ez is, az is.

      Bizony, a gyerekeket néha meg kell védeni. Van hasonló sztorija minden normális szülőnek. De a sötétség az megvan, itt a fórumon írta egy pedagógus, hogy számtalan szülő mondja neki, csak csapjon oda a gyerekének, ha nem bír vele!

    előzmény:
    szizsuzsóka (55078)
    2014-05-31  05:42
  17. 2014. május 31. 06:2055085.

      Hazai viszonyok között nem annyira kevés ám ez a napszám! (Emlékszel erre a fogalomra?) Nyolc óra alatt 8000, 10 nap alatt 80 000, miközben a Baumaxnál a dolgozók hétvégi munkával is megstócolva, havi 70 ezret visznek haza.

      A fickóban sok aranyos volt, felmászott a szúrós somfára például. Nagyon igyekezett, a diófát igyekszem elfeledni. Szegényke inkább azzal zavart, hogy folyton társalogni akart velem. Ismét tapasztalhattam, hogy a legtöbb embernek eszébe sem jut, hogy vajon a másik számára érdekes-e a mondandója? Mert engemet bizony  nagyon fárasztottak a "gondolatai", ráadásul senkivel sem szeretek órák hosszat locsogni.

      A biciklizés pedig  nagyon jó találmány, gyakran megy az egész család, átbicikliznek a János kilátóhoz, a nagyon meredek szakaszokon Balázs kötélen húzza Dodót, a többiek már feltekernek, a kicsi is nagyon igyekszik. Kell-e ennél jobb kirándulás?

       Hát... a diéta a csuda tudja, miért szenvedés. Hiszen koplalni nem kell. De valahogy mindig mást ennék, mint amit szabad!!!!És hát a víz szava! Néha meginnék egy pohár bort, úgy nyugtatóul, na de tilos. Ilyenkor azzal biztatom magamat, hogy úgy sem lenne jobb!

    előzmény:
    hus (55074)
    2014-05-30  14:40
  18. 2014. május 31. 06:1455084.

    Igen sok a giliszta, főleg az érett komposztban . Most majd az idei halmot áthajítjuk, mert mulcsot keverünk hozzá. Felaprítottuk a lemetszett sövény

    ágait , ezzel lazítjuk. Hajlottam volna , hogy felhasználom takarásra , de  a sövény alatt meztelencsiga tenyészet volt .brrr

    A maradék fahamu maradványhoz kevés ecetet öntök, ne legyen nagyon lúgos a vegyhatása, és azt felhigítva belocsolom a komposztot. Még 2 zsák fahamu vár feldolgozásra .  Felfőzőm, leűlepítem, a maradékra ecetet öntök és a fákat locsolom majd meg vele. Ez kész " műtrágyalé "

    előzmény:
    klára13 (55067)
    2014-05-30  08:58
  19. 2014. május 31. 06:0555083.

      Ebben a hozzászólásodban remekül összegeztél mindent, és abszolút egyet értek veled.

      A fogyókúra általában egészségtelen, ezért választottam ezt a hatékony és gyors módszert.  Amúgy mindent tudok, amit vele kapcsolatban tudni lehet, minden rossz hatásáról. De nem volt más választásom, mert ezzel nem kell éhezni, csak fegyelmezettnek lenni, mert bizony hiába érik az eper az orrom előtt, csak reggel szabad gyümölcsöt fogyasztani, és nap közben abszolút tilos az étkezéseken kívül enni.

      E pillanatban elégedett vagyok, mert a 40. napra megvan a -8kg. Víznap nélkül nem lenne meg, és az sem kibírhatatlan ám! Üres gyümölcstea például iható.

    előzmény:
    hus (55074)
    2014-05-30  14:40
  20. 2014. május 31. 06:0455082.

    Klára nem baj, ha a diófán nem alacsonyan jönnek ki az ágak , a termést úgyis  lehozza a gravitáció. Nálunk a ház melletti diófa volt a famászási " tanösvény " A 4 nagyobb unokám azon tanult meg mászni

    Mi is megritkítottuk a ház előtt lévő mogyoróbokrokat  . Így nem zavarja a járókat, és kevesebb potyog a járdára.

    előzmény:
    klára13 (55066)
    2014-05-30  08:50
  21. 2014. május 31. 05:5755081.

      14 hónap! Bizony, kell a türelem, mert a türelmetlenség semmit sem visz előre, csak megkeseríti az életet.

      Saját erdő? A fenyők alatt netán soproni ciklámentot is lehet találni? Így árulták Budapesten, a hetvenes éveben, a Nyugati környékén hallottam. Ma már védett növény, eltűnt az utcákról, mint a hóvirág, nagyon helyesen. 

       Látom erdőtündérek  már vannak, talán tudod, hogy legfőbb feladatuk rózsaszín ruhácskáikban holdfényben a tisztásokon táncolni, természetesen balettozni. Így hittem kislánykoromban, és láttam - ma is látom - magam előtt őket. Te pedig igaziból is. 

      Ha majd a nagy munkákon túl lesztek, minden maga lesz a csoda. Azért jó, hogy így védik a természetet! A kis fekete legyekről Katica írt, nekem a trágyalében szúnyogok szoktak tenyészni, ezért, mielőtt kinyitom egészen a tartályt, kis résen át szúnyogirtót fújok bele. Erre mondta Bazsikám rossz kedvében, hogy "puff neki biokert", csak azt nem tudom, a szúnyograjhoz mit szólt volna?

     

    előzmény:
    hus (55076)
    2014-05-30  16:53
  22. 2014. május 31. 05:4755080.
    Nem tudom. Én ezt a Kárpátalján láttam ezért próbálom meg. Eddig kerítésre futtattam,de oda sövény telepítettünk, , már lassan növekszenek .Valószínűleg, ha egyenként karózod meg hatásosabb, csak hogy néz ki  , A gula helyett 32 karót kellett volna bevernem .Tavaly rácsra futtattam, de túl sűrű lett
    előzmény:
    hus (55075)
    2014-05-30  15:48
  23. 2014. május 31. 05:4455079.

      Zsumikám, vajon merre cikázol?

      Soraid nosztalgiát ébesztettek bennem, mert három évig Győrben éltem. Jó volt, diákok voltunk, kispénzűek, de gondtalanok.Ott ejtőernyőztem, közel jött a történelem a reptérrel, amelyet a nácik építettek az iparcsatornával, hogy közvetlen kapcsolatuk legyen a nagy vízi úttal, a Dunával. Messersmitteket gyártottak a vagon és gépgyárban. Megnéztem most, és látom, hogy Győrben 43-ban 39-et, 44-ben 270-et állítottak elő. Meglepetten láttam, hogy miközben tartott a háború, Németország élénk kereskedelmet folytatott a vadászgépekkel, pl. Svájc, Finnország is vásárolt tőle.

      Most hazaértél és holnap ismét útra kelsz? Elviselhető volt a hosszú vonatozás? Hiszen majdnem végigutaztad hazánkat. 317km, ha kicsikét még rádobsz, megvan a teljes hossz!

     

     

    Van egy billentyű bal oldalon lent, amit ha eltalálok, fettel!Méghozzá visszavonhatatlanul!

      

    előzmény:
    Zsumi45 (55057)
    2014-05-28  12:35
  24. 2014. május 31. 05:4255078.

    Ügyesek vagytok Klára ! Jó , ha a gyermek tudja, hogy félelmei egy része irreális, és az aki a legjobban meg tudja védeni őt a szülő. A szülő távollétében vértezze fel magát önvédelemre . mert ő is erőd és amit fizilai erejéével nem ér el, eléri eszével. abból neki több van , mint a dromedároknak. A legnagyobb erőt az adja a gyereknek, ha tudja, hogy szülei mindig vele vannak (lellklieg )

     

    Volt it egy tanár, aki a rosszalkodó gyerekeknek "szisza mákát " adott . Hosszú körmeivel megkarmolta a gyereke hajas fejbőré. Egyszer fiammal is megkísérelte, de ő elhúzta a fejét. Másnap bementem az iskolába , és -beszéltem az igazgatóval. Mondtam, hogy  ne nyúljon egy ujjal sem fiamhoz a nevezett, mert és a nagyszünetben az egész iskola szeme előtt úgy megverem, hogy egész életére nem felejti el. Mondta az igazgató beszél vele, mert látta és tudja, hogy meg is teszem , és azt is, hogy meg tudom tenni. Fizikai hátrányomat pótolja a düh.

    előzmény:
    klára13 (55071)
    2014-05-30  13:41
  25. 2014. május 30. 19:0255077.
    Szerintem nem sokra mennek azzal sem az óvónők, ha behívják a gyerek szüleit. Majd büszkék lesznek rá, hogy milyen élelmes gyerekük van.
    előzmény:
    klára13 (55071)
    2014-05-30  13:41
  26. hus
    hus
    2014. május 30. 16:5355076.

    Folytatom a mondanivalomat, csak valamelyik nap, amikor kezdtem neked irni, akkor idejott anyosom es nezni akart magyar filmet, vagy mast.

    Megneztuk az Egy csok es mas semmi c. darabot a vigszinhazi eloadast. Ugy  orult neki, olyan jol erezte magat, aztan mutattam neki a Szerelempatak c. filmet is.  Jo hetvege volt azt mondta.

    Amikor itt van, akkor probalom ugy intezni, hogy neki jo legyen, orommel menjen haza.

     

    Vegul is hetfon este ment haza, de kozben mindig hazavittem a viragait kellett meglocsolni, meg vasaroltunk.  Itt olyan szorgalmasan probalat nekunk segiteni, ugy  csinalt volna mindent. Azt sem tudtuk a lanyommal, hogy intezzuk uigy, hogy ne vegye eszre mennyire probaljuk kimelni.  Hajolgatott azert eleget, mert voltak magok, amit csak o tudott a foldbe rakni ahogy kell, ahogy apukajatol tanulta.  Nagyon aranyos volt. Aztan a lanyomrol beszel azota, hogy milyen ugyes es sosem gondolta volna, hogy ilyen jo kertesz.

     

    Minden baratnojenek mar elmeselte, hogy mekkora kertunk lesz. Persze ahhoz, ami volt nekem, ahhoz ez oriasi.

     

    Tegnap azert megszamoltam es 60 to paradicsom lett elultetve.  

    Mikor megszaloltam, elkapott a nevetes, hogy mit fogunk ennyivel csinalni, meg a fulunkon is paradicsom fog kifolyni.  Gyujtjuk az uvegeket, ha mast nem, akkor par.italt fogunk eltenni.

     

    Remelem a kiruccanasod jol sikerult es Zsuzsokaval tudtatok talalkozni. Ez kell, nem a sok problemaval foglalkozni. A pihenes, a kellemes kikapcsolodas es a csalad. Mindennel tobbet er. 

     

    Megyek, mert a lanyom felkert. Kertezni.   

    előzmény:
    Zsumi45 (55002)
    2014-05-25  16:23
  27. hus
    hus
    2014. május 30. 15:4855075.

    Zsuzsoka, mikor tobb a termes? Ha kulon-kulon vannak a babok kokarozva, vagy ha igy, ahogy csinaltad, a 4 babot osszefuttatod? 

    Most szeretnem en is ultetni a fejteni valo babot.

    Na en ultettem mar dinnyet is, de mi lesz belole, nem tudom.  Az idojaras mennyire kedvez neki, majd kiderul. A tokokkel majd lesz valami, ha masra nem, legalabb a leveleivel kioli a gazt  es jovore jobb lesz a foldnek.

     

    Klaram, a   "tragyale"-rol    minden nap eszembe jutsz. Elmentem es vettem olyan jo igazi tragyat es azon gondolkodtam, hogy most itt az ido, bedobhatok a hordoba egy zsakkal, onthetem ra a vizet, hogy hagy "nyöjjön"

    tole minden.  

    Egy dologra emlekszem, hogy meselted, hogy  valami kis bogarkak elleptek a kertedet tole. Errol szeretnek erdeklodni. 

     

     

    Igy nez ki az osztalyban a taskak es uzsonnasok helye. 

    A kislanynak a cipoje lefenykepezni valo volt  ugy ereztem.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (55063)
    2014-05-29  14:01
  28. hus
    hus
    2014. május 30. 14:4055074.

    Ehhez a hozzaszolasodhoz csak annyit mondanek, hogy Klarikam, az itteni orvosok nagyon elleneznek a fogyokurad azt a reszet, amikor gyumolcsnap utan viznapot tartasz. 

     

    Mostmar tudod, hogy az illeto miert elegszik meg kevesebb penzzel is, mint az atlag?  Azert, mert idonkent tobb kart csinal, mint hasznot.  

     

    Bazsikadrol a megjegyzesedet is a viz hozta ki.   

    előzmény:
    klára13 (55066)
    2014-05-30  08:50
  29. hus
    hus
    2014. május 30. 14:2855073.

    Lanyok, nem is tudom, hogy mondjam el oromomet. 

    Termeszetvedo tarsulatoktol az engedelyek megvannak, most a varoson  mulik, ami mulik. Ez azt jelenti, hogy 1-2 honapon belul a papir a kezunkben lesz es kezdhetunk a nagy munkakban. Attol fugg, mit nem engednek es mit engednek,  azt kell attervezni majd.  Nehez, hosszu honapok teltek el, az elso bejelentesunktol, vagyis 14 honap.  Hogy jol erezzuk magunkat es ne legyunk elkampicsorodva, azert megmondtak, hogy a mai torvenyek szerint a hazat nem engednek meg oda epiteni, ahol van, de miutan az mar megvolt, nem tudnak mit csinalni, mint engedni a kivansagnak.  Igy oromunk megduplazodott es szo sincs elkeseredesrol.  Mit annak a 14 honapnak. 

     

    Bevezetlek benneteket az erdobe.  

     

    előzmény:
    klára13 (55066)
    2014-05-30  08:50
  30. 2014. május 30. 13:4655072.

      Mozgalmas, szép hétvégéd lesz, Anitám.

      Megértem türelmetlenségedet, mert hát ez akaratlanul jön, nehéz tenni ellene. 

       Muffint szoktál készíteni? Ennek Zsófim nagy mestere. Egyszerű, és mindenki nagyon szívesen fogyasztja.

    előzmény:
    Princino (55070)
    2014-05-30  11:04
  31. 2014. május 30. 13:4155071.

        Elmesélek egy nagyon szokatlan dolgot.

        Dodóka nagyon vonzódik egy nagydarab ovistársához, akit a legerősebbnek tart az óvodában, viszont családi körülményei nem a legideálisabbak, Kevinnek hívják.

        Kevin tegnap Dodót azzal riogatta, hogy szörnyűséges szörnyek laknak a padláson, akik lejönnek éjszaka és majd Dodót darabokra vágják, és testének részeit szétszórják tóba, folyóba. Ő meg tudja védeni és meg is védi, ha másnap hoz neki 6 darab kisautót.

        Zsófim elmondta az óvónőnek, aki mondta, nem ez az első eset, Kevin már próbálkozott ilyesmivel, és természetesen beszél a kisfiúval, ha ez kevés, behívja szüleit.

        Zsófival jót derültünk azon, hogy a hatéves gyermek védelmi pénzt akar szedni nem is létező dolog miatt. Vajon mi lesz belőle, ha nagy lesz?! Mosolyogtunk, de tudtuk, hogy azért ez, sajnos, nagyon komoly ügy.

  32. 2014. május 30. 11:0455070.

    Klárám!

     

    Remélem, hogy szép hétvégénk lesz. Bízom benne. Ma este koncertre megyünk, ha nem esik az eső. Holnap jönnek anyáék. Úgyhogy ma ki kellene találjam, mit süssek. Nagyon szeretek sütni- főzni és közben zenét hallgatni. Teljesen kikapcsolódok közben és örömmel csinálom ezeket. 

    Az az igazság, hogy el vagyok egy "kicsit" keseredve megint a szívem vágya dolga miatt. Bár ennek nem tudok mit csinálni. Igyekszem nem türelmetlenkedni, csak belefáradtam várni.

    Próbálom kizárni azokat az embereket az életemből, akik csak az idegességet hozzák nekem, ezt ők úgy élik meg, hogy szigorú lettem velük szemben. És ez igaz is, úgyhogy most csinálom jól a dolgomat. Azt hiszem legalábbis. Majd jövőhéten kiderül az ellenőrzésen, hogy ők mit látnak. 

    Azért küldtem facebookon a képet a virágzó muskátlimról, mert otthon az elérhető, de az nlc-t nem tölti be. Hosszú ideje nem tudok bejelentkezni csak innen számítógépről. 

    Amúgy még szebb már azóta a virágom, kezd nyílni :) 

    Nagyon szép fecskés képet kaptam tőled, köszönöm! 

    Szép hétvégét kívánok! 

    előzmény:
    klára13 (55068)
    2014-05-30  09:12
  33. 2014. május 30. 10:5855069.

    Zsuzsám!

     

    Ez a te virágod, amit ide hoztál nekem? Gyönyörű szép! 

    Fekete rigó az itt a munkahelyen az udvarban van. Keresik a 2015 -ös év madarát. Három közül lehet választani, az egyik a fekete rigó, a másik a vörösbegy és a harmadik talán a búboska. Reggel szavaztam a fekete rigóra. 

    Milyen egy hullámhosszon voltunk a madárral, ugye? 

    Szép hétvégét kívánok! 

    előzmény:
    szizsuzsóka (55064)
    2014-05-29  14:13
  34. 2014. május 30. 09:1255068.

       Virágom, itt van ismét a péntek, hozza a kellemes hétvégét.

       Sajnos, sok hülye ember van, egyet tehetünk, ki kell zárni őket életünkből. Csak azt a néhányat megtartani, aki nekünk megfelel. Aki ezt magas színvonalon űzi, mint én, az végül egyesegyedül marad. Ez lehet  veszély, nekem jó. 

        A fecskefészek alá szoktak kis polcszerűséget rögzíteni, hogy megkíméljék a falat. Aztán ami összegyűlik, ajándéknak tekinthető, a muskátlik nagyon hálásak lesznek ha földjükbe kevered.

       Anitám, nagy nehezen megtaláltam fészbukos üzenetedet, örülök örömödnek.  De mint már írtam, azt az oldalt nem tanultam meg kezelni, nem is használom, nekem itt van a topik, ezzel beérem. És hát mindennek együtt tudunk itt örülni, ez a kedves kis társaság.

    előzmény:
    Princino (55061)
    2014-05-29  13:25
  35. 2014. május 30. 08:5855067.

       Csuda hosszú mogyoróvesszőitek vannak. Hiszen ezt a szép kis gúlát ismerem, nagyon jó megoldás. Erősek, kövérek a kibújt növények, egészen biztosan gazdag termésed lesz.

       De milyen finom a bableves csülökkel!

       Nálad is nyüzsögnek  a giliszták a trágyában? Minden virág alá teszek egy lapáttal, gondolom, így kitelepítve is képesek folytatni életüket.

    előzmény:
    szizsuzsóka (55063)
    2014-05-29  14:01
  36. 2014. május 30. 08:5055066.

       Na igen, Zsuzsa, unokák esetében mások a díjszabások, sőt, ahogy mondod, vándorol hozzájuk pénz munka nélkül is.

       Tegnap nagyon elszomorított ez az ember, talán lassanként sikerül túltenni magam rajta. Mondtam neki, hogy diófáról csak a kilógó alacsony ágat vágja el, aztán kis időre magára hagytam, s amire visszamentem, lestuccolta a fát re földön feküdtek az ágak a rengeteg zöld dióval. Mert hogy valaki arra ment és mondta neki, vágja le mindet. Készíthetnék zölddió kompótot, de nagyon macerás, és minek?

       Amúgy is, erre a munkára nemigen volt alkalmas, ezért mellette kellett állnom és mondani, mit hol vágjon, fűrészeljen el. Magától nem jött rá, csak csipegette a vékony kis hajtásokat. Na, jó, nem az Akadémiáról érkezett. 

      Végül nagyon keveset haladt, kidobott pénznek érzem a munkadíját, a továbbiakban csakis ásni hívom és trágyázni. Azt gyönyörűen teszi. A további nyeséseket vagy magam megoldom, vagy Bazsikámat ráveszem valamiképpen, de sajnos nemigen ér rá, mert lefoglalja minden szabad idejét a hegyi kerékpározás. Könyökömön jön ki az erről szóló meséje, és látom, bal lábbal keltem fel, talán vissza kellene heverednem és elkezdeni újra a napot. 

       Persze belejátszhat, hogy a tegnapi gyümölcsnapom után ma víznapom van. A kerti munka majd felvidít.

    előzmény:
    szizsuzsóka (55063)
    2014-05-29  14:01
  37. 2014. május 29. 21:3055065.
    Ma délután tettünk egy rövid kirándulást egy közeli településre, Varbóra és Barossaknára. Errefelé főleg bányász családok laknak. Sajnos már csak bezárt bányák vannak. Útközben láttunk egy nagy legelésző tehéncsordát. Egy szép horgásztó van Varbó
  38. 2014. május 29. 14:1355064.

    Nálunk feketerigók vannak a kertben . sétálnak a fűben , nem ijednek meg .

    Balatonon sárga rigók is voltak, no és mókusok . Csendes volt a kert . Itt is lényegében az .

    előzmény:
    Princino (55061)
    2014-05-29  13:25
  39. 2014. május 29. 14:0155063.

    Örülök Klárám , hogy ilyen rendes segítséged van . Mi az unokánknak 1500 forintot adunk, amikor nekünk segít, de más nagyszülő segítség nélkül is 

    " megdobja " néha az unokáját .

    Küldök képet a babkaróról.  a négy sarkánál bújik ki a bab , majd ha kezd futni, megismétlem .

    előzmény:
    klára13 (55062)
    2014-05-29  13:37
  40. 2014. május 29. 13:3755062.

      Ez is sok, elégedett lehetsz magaddal, Zsuzsa.

      Találtam egy jó kis vesszőt a lila klemátiszon, azt lebujtottam. Sárga rózsát ültetem közelébe, gondoltam, illenek egymáshoz.

      Most érkezik hozzám egy nagyon szorgalmas és aranyos fiatalember, kétszer ásott nálam. Amikor megláttam, megrettentem, mert ilyen nagyon csúnya embert ritkán látni. Igyekeztem titkolni véleményemet, alig mertem ránézni. A feje hosszúkás és nagyon keskeny, gondolom, fogóval született szegény. A bőre szinte fekete, a nyóckerből való a család, de már itt élnek, apa és két fia. Az egészet megkoronázza néhány pirszing, valamint az ezüst fülbevaló, ezek szinte ijesztővé teszik, nyilván, ő így érzi menőnek, akarom mondani, királynak magát. 800 forintot kért óránként, büszkén mondta, hogy közmunkás, 5-kor kel, és kettőtől tud másutt dolgozni.  Elmegy a  munkáért szinte a világ végére is. Olyan szorgalmasan dolgozott, hogy mondtam, ez a teljesítmény óránként megéri az 1000 forintot. Nagyon örült.

      Most a kert üstökét kell rendbe tenni, lemetszeni, ami levágnivaló, bőven akad ilyesmi.  

    előzmény:
    szizsuzsóka (55059)
    2014-05-29  06:17
  41. 2014. május 29. 13:2555061.

    Drága Zsuzsa!

     

    Meg kell mondjam, megmosolyogtattál! Ahogy olvastam soraidat, nagyon kedvesek voltak számomra. Többet elmondtál vele, mint gondolnád! 

    Mi is nagyon szeretjük a fecskéket, mindig beszélünk hozzájuk. A szomszédunk minden évben kéri, hogy verjük le a fészkeket, miután elmennek és hogy rakjunk fel függönyt, hogy ne tudjanak bejönni. Én meg nem értem, miért ne lehetnének itt. Mi takarítunk utánuk, nem ő. Így évről évre elküldöm a sunyiba

    Azért mindig megpróbálja. 

    Remélem, hogy hoz nekünk is szerencsét a fecske. De nektek is legyen szerencse fecskefészek nélkül is. 

    Sokszor ölellek 

    előzmény:
    szizsuzsóka (55022)
    2014-05-26  14:40
  42. 2014. május 29. 13:2355060.

      Gondolom, Ági beszélt rá a repülésre, mert hogy az kényelmesebb, rövidebb. Hiszen emlékszem, hogy nagyon hosszú utat kell megtennie a reptérig.

      Az igazi olasz kánikula előtt hazaérsz. Ez jó. Bár ki tudja, miképpen alakul az időjárás. 

     

     Új rózsám, futni fog. (Ha kergetik.)

    előzmény:
    Kusza (55058)
    2014-05-28  13:54
  43. 2014. május 29. 06:1755059.
    Nem fordítottam ki, csak megkapáltam a fóliában a paprikát és a ribizlibokrok környékét tisztítottam ki. Dlután mulcsoplni akartunk, de az eső elvitte. Sőt én is jól megáztam. Vasárnap lesz kislány unokám bérmálkozása, remélem addig kissé jobb idő lesz
    előzmény:
    klára13 (55056)
    2014-05-28  09:53
  44. 2014. május 28. 13:5455058.
    Lefoglaltuk a repülőjegyet a lányomhoz, igaz már ki is fizettem a neten keresztül, jelezték, hogy levonták a számlámról. Aránylag nem is olyan drága, 50 ezer. Tavaly vonattal mentem, először azt mondták, hogy 35 ezer, mire a kifizetésre került a sor, felment 45 ezerre. Majd július 22-től augusztus 5-ig leszek. Velencébe, vagyis Trevisoba megy a repülő, ezt az utat már ismerem, többször voltam arra.
    előzmény:
    klára13 (55056)
    2014-05-28  09:53
  45. 2014. május 28. 12:3555057.

    Szervusztok!

     

    Tegnap kegyes volt az ég, kellemes nagy sétát tettünk a városban. Ma reggel 2 tündéri gyermekkel játszótéren voltunk, amíg anyukájuk intézte dolgai a városban.(3 éves fiúcska és 2 éves kislány)

    A zápor vissza zavart minket, így most géphez ültem, kíváncsiságom kielégítésére. Közben a gyerekeket is elvitte édesanyjuk, s hamarosan indulunk tovább.

     

    Bekukkantva összefutott a nyál a számban, olvasva a sok szép paradicsom, borsó és paprika özönről, szívesen palántáznék én is az egykori kertünkben .

    Most viszont indulunk a püspöki palota felé!

     

    További kellemes időt, alkalmasat a kertészkedésre!

  46. 2014. május 28. 09:5355056.

      Édes a kis tavitündér, még így rejtve is.

      Vajon tudod-e, hogy a paradicsomnak minél hosszabb szára kerül föld alá, annál erősebb, jobb gyökere lesz, amely jótékonyan hat a termésmennyiségre? 

       Lekopasztottam őket az utolsó levélpárig, és ferdén elfektetve ültetem el. Amelyeknél elmulasztottam az elején, azokat utólag ledöntöttem óvatosan, és betemettem. 

       Vajon megtaláltad-e különleges paradicsommagjaitokat, amelyet itt sarkköri paradicsomként ismerünk? Nálatok nemesítették, két hónap alatt  terem, tekintettel rövid nyaratokra, tavaly felnőtt nálam az ereszcsatornáig, és ontotta a termést. Nem hiszem, hogy nekem kellene ilyet küldenem!

     

      Most már mennem kell a kertbe. Zsuzsa ez ideig kifordította sarkából  kertjét!

     

       Jó ébredést kívánok, mindenféle finomsággal!

    előzmény:
    hus (55050)
    2014-05-28  05:43
  47. 2014. május 28. 09:4255055.

      Nálunk a svéd uborka a kedvenc, megtalálható receptje a neten. Igazán finom, már egyik ismerősöm is készíti.

       A tápanyaggal való ellátás  a jó kert kulcsa. Lehetőleg persze természetes érett trágyával. Én a gilisztahumuszra esküszöm, amit a marhatrágyából készítenek a kis férgek! Kettőt egy csapásra.Termés időszakban jöhet a trágyalé!!! Emlékszel!

      Talán olvastad, hogy tyúkocskáimat legyilkolta a nyest. Egy darabig itt  időzött, szétrágta három autó vezetékeit. Úgy tűnik, sikerült elűzni. A vadak távoltartásának bevált módszert alkalmazzuk, harisnyába gyömöszölt kutyaszőrt tartunk az autó motorházában.Ugyanez hatásos a vadaktól féltett fák esetében, emberhajjal.De talán ott is jó a kutyaszőr, vagy lehet vegyes!!!

    előzmény:
    hus (55049)
    2014-05-28  05:36
  48. 2014. május 28. 09:3055054.
    s

      Szép, harmonikus a kis műteremrészlet.

      Iskoláinkban nagyon díszítettek az osztálytermek,  s a hazai viszonyok kritizálásának szándéka nélkül állapítom meg, hogy általában kevés az ízlés bennük. Egyszer felvetettem ezt itt pedagógusokkal beszélgetve, s mondták, azt várják el tőlük, hogy ilyen zsúfoltak legyenek a falak, mindenféle képekkel, ez alapján ítélik meg munkájukat. Érdekes.

      A futóborsóval, szerelmemmel, már harmadik éve küszködöm. Az első éven félretettünk minden szemet a következő esztendőre vetőmagnak, sajnos, elhatalmasodott rajta egy fehér lepedék, végül emlékeztetett a képre, amit mellékeltél ehhez a hozzászólásodhoz.

      A második  évben azonnal felmerült a betegség, így is nagy termés volt, csupa beteg borsószem, amelyeket aztán vetés előtt az internetről szedett tudásommal csáváztam. Azóta kikelt, és most már megelőzésképpen lepermetezem biogazdálkodásban is engedélyezett réztartalmú szerrel. Erre idén télen jöttem rá, hogy én a lepedéket mindenképpen lisztharmatnak tekintettem, és a kéntartalmú szer ezt nem pusztíthatta, mert ez peronoszpóra. 

        Amúgy maga a növény igazi csoda. Belekapaszkodik a hálóba és csak nő, csak nő, és ontja a gyönyörű, óriási borsóhüvelyeket, bennük ízletes, finom szemekkel. Sok örömöd lesz benne, de azért be kellene szerezned, hogy kéznél legyen a réztartalmú szer, nálunk ez bordóilé, nálatok nyilván más neve van. Ha sikerül, több tonna termésem lesz, mert azért a biztonság kedvéért vásároltam új vetőmagot, és mert láttam ilyesmit a neten, a teraszra ládákba is vetettem. Most aztán törhetem fejemet, miképpen oldom meg a 2 méteres háló rögzítését. Arra is gondolok, hogy vajon mit szólna hozzá a derék borsó, ha lelógni engedném? Afféle csüngő borsónak?

     

     

      Ez a kis sásliliom Zsófikám kedvenc virága, egyik születésnapjára kapta barátnőjétől. Különlegessége, hogy szerényen, de egészen a fagyokig virágzik.Idén nagyszerű puha matracnak tekintette éjszakánként a szomszéd gyönyörű és hatalmas fekete macskája, ezért kénytelen voltam faágakkal körbe szurkálni. 

    előzmény:
    hus (55048)
    2014-05-28  05:20
  49. hus
    hus
    2014. május 28. 06:2655053.

    Jo reggeeeeeeeeelt!    Ugyes kis csillagom o, szeret a kezevel dolgozni.

    Tehetseges nagyon, tisztara olyan tehetseges, mint a  masik nagymamija. Neki is vannak  remek festmenyei, grafit rajzai. Valoszinu tole orokolte.

     

    Nem baj, ha nincs olyan kezugyessege a kislany unokadnak, tud mast es az a lenyeg. Amit akarnak azt meg tudjak csinalni es az a lenyeg. Ha szukseg van ra, akkor csinaljon barmit.

      

    Je de furcsa,ahogy a   gombvarrasrol irtal.  Szinte mar el is felejtettem. De jo otletet adtal, mert az egy fontos csinalni valo, majd probalkozunk vele szabadidonkbe. 

     

    Kicsit mar elfaradtak a lanyok ugy veszem eszre, eleg volt nekik az evbol. 

     

    De ilyen sutifeleket  kesziteni soha nem faradnak el.  

     

    Zsuzsokam, megyek plobalok aludni, most erzem, hogy sikerulni fog. 

     

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (55051)
    2014-05-28  06:01
  50. 2014. május 28. 06:0855052.

    Én sem szoktam káposztát ültetni, de maradt helyem és most nem tudok jobbat. Majd lepermetezem. Akkor is jobban járok, mert ezt nagyon fegyelmezetten csinálom , a piacon pedig ki tudja mit vesz meg az ember.

    A sütőtök közé dughagymát teszek, mert mire a tök kinő , kihúzzuk. Zöldhagymának szeretjük.  Ma kipalántázom az újzélandi spenótot, ami magától nőtt ki a fóliában .

    előzmény:
    klára13 (55043)
    2014-05-27  18:50

Címlap

top