Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 novemberi babák

msimon
Létrehozva: 2014. március 11. 11:14

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014. novemberére várja a babáját, hogy megosszuk egymással a babavárás örömeit, és minden mást:)

  1. 2014. május 7. 16:19401.
    Tacika: ki lesz a bajcsyban az orvosod? Ha ottani a doki, akkor minden vizsgalatot meg fognak csinalni, es nem fognak elkuldeni. En is oda jarok. A fiamat is ott szultem. Ha van kerdesed irj.
    előzmény:
    tacika (392)
    2014-05-06  18:03
  2. 2014. május 7. 16:15400.
    Sziasztok!
    Udv az ujaknak! Most hogy lassan mindenki betolti a 12. Hetet gondom meg par ember csatlakozik majd hozzank:-) remelem. Aztan megatmehetunk majd zart forumba, hogy ne tudja mindenki olvasni csak a tagok.
    En ma vagyok 13+0 uh szerint. Mult heten volt a 12 hetes uh. NT 0,8, CRL 54mm.
    Van egy teoriank a nyakiredo vastagsaga es a nemek eselye kozott. Kivancsi vagyok most bejon e. Ha igen, akkor most kislanyt varok:-):-)

  3. 2014. május 7. 13:22399.

    Szia! Üdv köztünk! :)

    Én ma vagyok 12+5 napos! Múlt héten voltam a 12 hetes UH-n és november 10 körül fog születni a második babám, már van egy 2 éves fiam.

    Hasonló cipőben nem járunk, de ne aggódj, nem lesz semmi gond! :) 

    előzmény:
    Delanoue Piroska (396)
    2014-05-07  10:19
  4. 2014. május 7. 13:19398.

    Húha, nem semmi! Esetleg valami nevet, ha tudsz mondani a motorosok közül? Mert így passz! :) Annyira nem vagyok benne ezekben a dolgokban! Még a végén majd találkozunk is! :)

    Az az álmodozós első gyerekes dolog nálam is tökre így volt, most a 12 héten túl fogom fel én is. A fiam annyira leköt, hogy sokszor el is felejtem, hogy terhes vagyok! :) De majd ha elkezd aktívan mozogni, nem fogom elfelejteni, az tuti! :D 

    előzmény:
    Ivi8 (393)
    2014-05-06  23:23
  5. 2014. május 7. 12:06397.
    szia Piroska, üdv a csoportban :) 
    előzmény:
    Delanoue Piroska (396)
    2014-05-07  10:19
  6. 2014. május 7. 10:19396.

    Sziasztok kedves kismamák,

     

    ha megengeditek én is csatlakoznék hozzátok,ugyan december elejére vagyok kiírva a 3. gyerköcömmel,de ŕ mŕsodik is két héttel elöbb érkezett .

    eddig két vizsgálaton voltam,utoljára két hete.akkor minden oké volt 5mm volt a magzat és szépen dobogott a szívecskéje.Nagyon izgulok,alig várom a 13-ŕt,akkor lesz a kövvetkezö vizsgálatom.Azután pedig  hamarosan a 12hetes komplett  a János korházban.Nekem csak a jövö héten csinálnak labort is,az orvos azt mondja,hogy addig felesleges,kiskönyvet is csak akkor ad.Azért ez furi régebben bizakodobbak voltak a dokik.

    38évesen fogok szülni és pajzsmirigy alulmüködésem is van,emiatt azért izgulok,de remélem minden oké lesz.

    Sajnos ennél a terhességnél nekem is elöjött az émelygés,rosszúl lét ,de remélem 2héten belül elmúlik.

     

     Szóval evileg 10+3napos vagyok.

     

    Van aki,hasonló cipöben jár? 

  7. 2014. május 7. 09:23395.

    SecreT köszi amit írtál :)

    tacika köszönöm kérdésed :) :) Akkor te is rémüldözhettél :( ez jó magyarázatnak tűnik amit írsz, mármint hogy, úgymond megnyugtató.Bosszantó lehetett akkor az előző doki :S Majd írj az uh-ról :)

     

    Tegnap voltam az orvosomnál, mondtam neki, megvizsgált minden oldalról eszközzel, méhszáj, hüvely, ph értékek rendben vannak. Néztünk uh-t is, babó is rendben :) most is popsival befelé ült, és nem lehetett belátni a lába közé.  Feszülésekre magneB6-ot szedjek és pihenjek. Kérdeztem, hogy szőrös poci lehet a fiú jele? De azt mondta, hogy attól lány is lehet :D A legújabb várható szülés már október 30. :)(menzesz számításhoz képest 2 nappal előrébb)

    Én szeretnék nyár végéig dolgozni, de úgy tűnik ez nem rajtam fog múlni. Mivel az első babám középidősen elment, ezért így hogy közeledek a kritikus hét felé megint, mondta a doki, hogy középidőben nem dolgozhatom, szigorú pihenés lesz, meg sárgatesthormonos kezelés is szóba jöhet.  Közrejátszik az is, hogy most még kocsival járunk dolgozni, de lehet 1-2 hónap múlva buszra kényszeredek, az viszont megint nem lesz nekem szerencsés. Na meg irodában is 35fokot jósolnak legalább, itt olyan meleg szokott lenni :S De próbálok nyugodt maradni, elfogadni, hogy nem én döntöm el mi lesz októberig,és a baba a legfontosabb :)

     

    snikolett köszi az említést :) örülök hogy ti is jól vagytok! 

     

    Üdv Ivi ! :) Örülök, hogy ti is jól vagytok!

    előzmény:
    tacika (391)
    2014-05-06  17:38
  8. 2014. május 7. 08:52394.
  9. 2014. május 6. 23:23393.

    Sziasztok!

    De arik vagytok, hogy ilyen sokan válaszoltatok!

    A párom Dorogra jár motoros klubba, esetleg van ismerősöd köztük? Kicsi a világ...

    Evettke27  én is szoktam hányni esténként, de nem veszek be rá semmit, már kezdem megszokni, hogy nekem esti hányásaim vannak a reggeli émelygés helyett! Talán mintha most kezdene múlni, de mostn hogy írok, mintha megint jönne

    Mondjuk én most már 14 hetes leszek..., de most már nekem is eléggé 

    Ma betelefonáltam a kecskeméti kórházba a laborba, hátha kitudom imádkozni a laborosból a vérkép eredményét (bár elvileg csak személyesen lehet bemenni érte) és sikerült! Azt mondta rendben van kombi teszt vérképe, csak ezért ne rohanjak le Kecskemétre, úgy hogy most már kegtudok nyugodni, és kezdem igazán felfogni a dolgot! Tök érdekes, mert az első babánál rögtön bele éltem magam és álmodoztam az első perctől, most valahogy kellett hogy túl legyek a 12. héten és minden rendben legyen

     

    A skorpió jeggyel kapcsolatban köszi a biztatást! Ez tök jól hangzik! :)

     

    előzmény:
    snikolett87 (378)
    2014-05-03  14:13
  10. 2014. május 6. 18:03392.

    Sziasztok!  

     

    Pénteken töltöttem a 12 hetet, holnap megyek UH-ra, aztán jövő héten  vissza a ddokihoz. Vagyis új dokihoz megyek, mert a csepeli szakrendelőben ismét kicsapták nálam a biztosítékot. A doki vitatkozott, hiogy hiába megyek máshova, akkor is vissza fognak küldeni, és ne gondoljam, hogy a Bajcsy kh-ban megcsinálnak nekem laborvizsgálatot... na mindegy nem is megyek bele, jól felmérgesített.

     

    A kiskönyvet megkaptam én is, bár a védőnő nehezményezte, hogy igazából orvosi igazolást nem is kaptam, csak a beutalókon volt rajta, hogy grav. ennyi... 

     

    Kezd elmúlni az émelygésem, az elején konkrétan egész nap, sőt még éjszaka is mikor felébredtem, rosszul voltam. Most igazából vacsi után van hányinger, és kész, remélem, lassan el is múlik.

    Hízás... hát rám eddig 2-3 kiló szaladt fel, viszont 7-nek látszik a férjem szerint, és akkora a hasam, mintha egy lufi lenne benne felfújva. Ok hogy 3. baba, meg nem sok hasizmom van , hatalmasnak érzem. 

     

    Lányok! Ki meddig fog dolgozni? Én úgy terveztem, hogy kb júni közepéig, de a nyári szabik, meg ovibezárás miatt, lehet hogy tovább kellene maradnom.  

     

    Üdv az újaknak  , jó, hogy még ilyenkor is gyarapszunk!

  11. 2014. május 6. 17:38391.

    Szia babikar! 

    Voltál dokinál? Ugye minden ok? Nekem a Pimafucin kúp után volt hasonló, és is rémeket láttam folyamatosan, feküdtem, és egész nap görcsölt  a hasam. Aztán a védőnő mondta, hogy- főleg ilyenkor- bizonyos kúpok kimarják a hüvely falát, és ez okozhat ilyen "majdnem  véres" folyást. Nem irigyellek. Én is nagyon rosszul éreztem magam :( 

    előzmény:
    babikar (386)
    2014-05-05  09:25
  12. 2014. május 6. 13:19390.

    Sziasztok!

     

    Tegnap nekünk is megvolt a 12 hetes UH és levették az első adag vért az integrált teszthez! A másodikat majd május 27-én fogják levenni, aztán 2-3 nap után lesz eredmény, ami remélem, nagyon jó lesz! :)

    Nagyon megnyugodtam, mikor megláttam a picikénket a monitoron, aki jó sokat nőtt a 7 hetes UH-hoz képest!
    Az orrcsont látható, tarkóredő értéke 1,4 mm. CRL pedig 63 mm! :) 1 nappal nagyobb a baba, mint menzesz szerint kellene, tegnap volt 12+4 napos (12+3 amúgy).

    Izgett, mozgott, folyamatosan a kezét a kis arcához tette és nem mutatta meg, van-e valami a lába között, de eddig semmit se láttunk. Az orvos így nem jelentett ki semmit sem, mivel 50-50 % egyelőre! :)

     

    Hasra visszatérve! Tényleg nagyobb a második babánál, és már a 10. héten is nagyobb volt nekem. Mondjuk én biztos vagyok benne, hogy csakis a nagy méh és baba miatt, mivel alig híztam valamit. Mástól mitől lenne?! :)

     

    babikar! Nem tudom, mi lehetett! Remélem, minden rendben lesz!! 

     

    evettke! Nem tudok segíteni, évek óta nem hánytam, egyik terhességem alatt sem! 

     

    turulina! Gratula a jó eredményekhez! :) Nem tudom, a kombinált tesztnél mit néznek pontosan, de szerintem interneten utána tudsz nézni! Nekem az integráltnál az Edwards kórra és Down kórra néznek kockázatot! Természetesen ez is fizetős és én nem is a kórházban csináltattam, ahol szülni fogok, mivel ott nincsen ilyen lehetőség.

  13. 2014. május 5. 21:51389.
    Bocsánat, hogy belekotyogok. Az a kis rózsaszín lehetett pl. egy kis hajszálérrepedés most, hogy nő a méhed. Nyugodj meg, az a legfontosabb. 
    előzmény:
    babikar (386)
    2014-05-05  09:25
  14. 2014. május 5. 21:44388.

    Sziasztok!

     

    Egy kis életjel tőlem is:

    ma vagyok pontosan 12 hetes és 0. napos (az UH gép által számolt és az utolsó menstruációm időpontja teljesen azonos). Ma volt a genetikai UH, minden rendben talált, NT: 1,7 mm, CRL: 53 mm :) Izgett-mozgott, kalimpált a végtagjaival. :)

    Szerdán megyek a kombinált vérvételre, volt valaki közületek? Úgy tudom ez nem kötelező, ezért sem támogatja a Tb. Tudja valaki pontosan mit néznek a vérből?

     

    Kitartást Lányok! :) 

  15. 2014. május 5. 20:01387.

    sziasztok! szeretném megkérdezni,hogy van-e itt a csoportban rajtam kívül még aki minden nap szokott hányni? Én minden este,de már délután 2-3 körül rámtör a hányinger és ez kitart végig.

    Mindent kipróbáltam már, amit hallottam, gyömbértea, magneb6, banán, mogyoró, mentolos cukorka, de semmi sem használ.

    Ez már hetek óta így megy, és a háztartási keksztől már rosszul vagyok

  16. 2014. május 5. 09:25386.
    Szombaton elkapott a gyomorgörcs és már rémeket láttam, ugyanis nagyon halványan de rózsaszínes pöttyök, folyás jelent meg a fehérneműmön. Feküdtem egész délután, a hasam nem görcsölt. Estére szerencsére elmúlt, de nagyon aggaszt, hogy mi volt ez? Volt valakinek ilyen? A 3 hetes antibiotikum kúrám miatt kétnaponta kúpot is kellett használnom, de az eddig víztisztán ürült. Lehetett attól is? Annyira figyelem, hogy enyhén mintha érezném, hogy feszülget...talán... Holnap pont megyek az orvosomhoz, de addig valaki valami megnyugtatót tud esetleg? Tegnap este pedig nagyokat szúrt a hasamba, de csak egy pontra, a csípőcsontom mellett teljesen. Ráfeküdtem és úgy elmúlt. De hát agybajt kapok ezektől, hogy ez most normális, vagy nem, vagy mi van?
  17. 2014. május 4. 12:10385.
    Mindenkinek Boldog Anyak Napjat Kivanok!!!!!
  18. 2014. május 3. 18:52384.

    Sziasztok

     

    De jo, hogy irt mindenki.

    Jol vagyunk mi is, kedden toltsuk a 14 hetet, es csutortokon megyek uh-ra.

     

     

    Ivi8: nekem pl nagyon nagy hasam van. Mar a terhes naciimat hordom es 4 kg-t hiztam idaig. Minden heten 3 nap gyalogolok 2 km a munkahelyemtol az autobuszig. 

    16 hettol akarok en is kismama tornara jarni de azert most meg kerdem lam mit szol a doki.

     En is ereztem vagy ketszer idaig de nem vagyok biztos meg benne.

     

  19. 2014. május 3. 18:20383.

    Sziasztok!

     

    ReniJenny,  babikar, jó volt olvasni az ultrahangos híreket!

     

    Ivi8, én eddig nem is híztam semmit, folyamatosan 59 és 60 kg között mozgok, kíváncsi leszek, hogy a következő alkalommal a védőnőnél mit fog majd mutatni a mérleg.  Egyébként a hasamon már látszik, hogy gömbölyödök, mindenki megjegyezte már a családból, hogy szépen kerekedek.

     

    Msimon, örülök, hogy veled is minden rendben és hogy elmúlt a pecsételés és jól van a baba is. 

     

    Én hétfőn töltöm be majd a 13. hetet, az émelygéseim is elmúltak már. Most egy kicsit az alvással állok hadilábon. Este simán elalszom 9 körül, de éjjel mindig felébredek, kimegyek a mosdóba, és utána olyan éhség tör rám, hogy muszáj ennem valamit, mert vissza se tudok aludni. Persze miután eltöltöttem a konyhában pár percet úgy felébredek, hogy 1-2 órát forgolódok mire elalszom. Pedig este rendesen eszem. Nem tudom mit egyek, hogy éjjel ne törjön rám ilyen falási roham.

  20. 2014. május 3. 16:24382.
    Ivi8: Nekem kb. 1,5 kiló ment fel eddig, de én is nagynak látom már a hasam. Igaz azt mondják második gyereknél hamarabb látszik,de ezt a 10. héten még korainak találom. 
    előzmény:
    Ivi8 (376)
    2014-05-02  20:49
  21. 2014. május 3. 15:48381.
    A legjobb kezekben voltál! Ő az országban az egyik legjobb genetikus! Mi Dr.Lintner Balázshoz megyünk majd...hétfőn az is kiderül,mikor :)
    előzmény:
    babikar (380)
    2014-05-03  14:44
  22. 2014. május 3. 14:44380.
    Én 3 héttel előtte jelentkeztem be, de leginkább azért, mert akkor voltunk az orvosunknál, akkor javasolta hogy oda menjünk, én meg hívtam is gyorsan :) Szerintem két hétre lennie kell időpontnak :) Dr.Hajdu Krisztinánál voltunk és tényleg nagyon segítőkész alapos és kedves!volt :)
    előzmény:
    ReniJenny (375)
    2014-05-02  18:18
  23. 2014. május 3. 14:21379.

    Szia!

     

    Jajjj,de jó, hogy minden rendben van! Nekem egy patikus ajánlotta a Rutascorbint, és a nőgyógyászom is csak helyeselt, hogy ha bármi pecsételősdi előfordul, azt nyugodtan lehet szedni, ártani nem árt, érfalerősítő hatása van. Én az elején szedtem, mert akkor volt egy kis barnázás. Nem kell folyamatosan, csak ha előfordul ilyesmi. Nekem még a fogínyvérzésem is abbamaradt. :)

    Visszatérve a védőnőre, szerintem ő tuti magvakon meg csírákon él,mert olyan undorral beszélt a primőr zöldségekről és gyümölcsökről,hogy majdnem elhittem, hogy azok tényleg ártanak. Persze azóta is előszeretettel fogyasztok mindent,amit megkívánok,és ami egy zöldségesnél fellelhető. Gondoltam arra is, hogy most jövő hét elején várható látogatásra, és "kedveskedek" neki egy kis bruscettával,amit fehér kenyérből készítenék,és persze már hazai paradicsomból :D nah mindegy...meghallgattam,de ennyi. Ha kinyitja a hűtőt, amit egy kicsit remélek,akkor úgyis látni fogja, hogy nem bio boltban és bio piacon vásárlok. 

    Nekem még van másfél hetem az első trimeszterből...aztán én is hátradőlők :)

    tegnap egy barátunktól kaptam mindenféle kismamagatyót: rövidet, hosszút, csinosat, kirándulósat.A legjobbkor érkezett. Azt hiszem, ezekkel pont ki is húzom november végéig,nem kell magamra költeni semmit:)

     

    előzmény:
    msimon (377)
    2014-05-03  10:03
  24. 2014. május 3. 14:13378.

    Sziasztok!

     

    Látom, kicsit beindult az élet itt! :)

    Velem minden rendben! Hétfőn végre itt a 12 hetes UH és integrált teszt első vérvétele! Amúgy tegnap töltöttem a kritikus 12. hetet, vége a terhesség első trimeszterének, hihetetlen, mennyire szalad az idő! :)

    Tünetek most már kijelentem, elkerültek, sokat pisilek és még mindig rengeteget eszek, ennyi van az elejétől kezdve!

    Voltam kedden védőnőnél, a 3 hó alatt 800 g-ot híztam! Ez nagyon jó, ahhoz képest, hogy mennyit eszek mostanság! :)

    Vérnyomásom és pisi tökéletes volt!

     

    rena83! Nagyon sajnálom! :( 

     

    babas! Nekem a terheléses cukor a 24. hét után volt! Itt akkor szokott lenni, nem olyan későn! 

      

    Ivi8! Üdv itt! :) Én nem olyan közel lakok, de Dorogon (gondolom, tudod merre van), ami azért annyira messze sincs Tőletek! Jó messze mentél orvoshoz!

    Ami a skorpiót illeti, anyum és Férjem is skorpió és egyáltalán nincs velük gond! :) Az első kisfiam kos, ami viszont katasztrófa! :D

    Én eddig nem nagyon híztam, de hasam már elég nagy van, de azt mondják, a második babánál sokkal hamarabb látszik. Én ezen nem is aggódok! :) Mozgást én még nem érzek! 

     

    paquita! A szívhangfigyelővel legkorábban 12. héttől lehet hallani a babát, de 14-16. hét között ajánlott elkezdeni, így nem csoda, ha még nem hallottál semmit! Tudom, mert első fiamnál is használtam! :) 

     

    Üdv Minden újnak!

     

    Gratula a jó UH eredményekhez! 

     

  25. 2014. május 3. 10:03377.

    Sziasztok!

     

    Kicsit eltűntem mostanság, de már itt vagyok:)

    A 11. héten volt egy minimális barnás pecsételésem, amitől nagyon megijedtem. Ott kicsit magamba zuhantam... ezért nem jöttem. De szerencsére minden rendben volt, van. És túl vagyok az első trimeszteren

    sinkonikolett írta: " Én szeretném mindenképpen tudni a baba nemét, mert egy rakat fiú babaruha van a pincében és szeretném tudni, hogy el kell-e adnom vagy maradhat a másodiknak-e! :)" -  nálam dettó így van. De nem csak emiatt szeretném tudni. Én nem bírnám ki, hogy ne tudjam meg. Meg ha tudod, hogy mit vársz, már a pocakos idő alatt is úgy komunikálsz vele, úgy gondolsz rá, mint egy fiúra/lányra.

     

    babikar, a Bajcsyban ennyi a kombinált teszt. Itt leveszik a vért,  és a magzatdiagnosztikai központban csinálják meg. 

     

    ReniJeenny, nem kérdezted meg a védőnőt, hogy ő is így táplálkozik?? Osztani az észt nagyon tudják! Az ilyentől csak felmegy a pumpám. Mi az hogy letiltott...??

     

    Rena Sok erőt kívánok neked!

     

    Annamacsi hol van a 18 kerben a kismama turi? Én itt lakom, de nem tudok róla. Megnézném. Meg másnak is turiznék ha kel:)

     

    Torna: szerintem a napi séta is sokat számít. Én nem használnék most elipszisjárót.

     

     

     

Címlap

top