Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2007. Április 25. 20:1317801.
    Marcsi! Biztos Te is megtudod csinálni. Persze, hogy kell hozzá drót, de azt megtudod Te is csinálni. Én hozzá kezdenék
    előzmény:
    totyogoka (17799)
    2007-04-25  19:51
  2. 2007. Április 25. 19:5917800.

    Szia jó éjt mindenkinek   

    én is fázom mint a "vadászkutya" már felvettem a "nyelesbugyot"

          

    előzmény:
    totyogoka (17799)
    2007-04-25  19:51
  3. 2007. Április 25. 19:5117799.

    nagyon úgy tűnik , hogy senkit sem fogok meglepni a csokorral
    Azt mondta a virágos hogy az ötlet jó DE.............................!!!!!!!!
    Szóval az első szülött gyermekem (fiam) a jövőhétem lesz 30 éves.
    Mivel imádja a túrórudit gondoltam , hogy 30 túrórudit valamiféle " csokorba" kéne szelídíteni. nagyon készséges volt a hölgy de azt mondta hogy nagyon sok zöld kellene hozzá, meg be be kellene drótozni stb.
    Ha én viszema túrórudit ami most itt a Profiban akciós (1700) akkor a "csokrot" elkészíti 5000 ft ért. Azt hiszem így már nem éri meg poénkodni.Kicsit drága csokor lenne.
    majd valamit kitörpölök addig még.
    További kellemes estét Mindenkinek!
    előzmény:
    precon (17798)
    2007-04-25  19:44
  4. 2007. Április 25. 19:4417798.

    Sziasztok szép estét.

     picivirág nemszámít hogy elkereszteltetek halgatok én minden névre és úgy látom hogy Ildikó is 

    Marimama ügyes unokád van 

    Gitta jó kis fejtöró csak átolvastam még nem próbáltam meg megoldani.

    Ildi te vagy a jó megfejtő a békákat is megoldottad Szorítok neked és ne csavarogj sokat Zsókával 

    Hát nincs nagy melegem így bebújok és jó meleg takaró alól nézem a tv.vagyis mozizok ahogy dÉvi szokta mondani.Évike hol vagy???????????és Éva51meg Mandula Évi is sztrájkol 

    Totyi már megint kit lepsz meg egy fantasztikus csokorral?fényképezd le. Gábor derekát meg kezeld ne fájon már az utazáskor.

    Katikám még ide halom hogy te is köhögsz még én is.

    megvagy hogy vagy????????táncikálás vacsora megvolt?jó kaját kaptatok?

    Kincsiék bújjatok össze ti még fiatal nyúgdíjasok vagytok fűtés helyett 

    Na sziasztok mert a végén ide fagyok  

    előzmény:
    stadber (17797)
    2007-04-25  19:15
  5. 2007. Április 25. 19:1517797.

    Itthon vagyok sziasztok,fázom,de azért se fütök be,jól felöltöztem és betakarózom,amikor a tv-t nézem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. Április 25. 19:0317796.
    Bocsánat, hogy össze kevertem a neveket, pedig tudom ki az Ildi és ki a Vali És nem is egyszer Jobban fogok figyelni
    előzmény:
    picivirág (17791)
    2007-04-25  16:25
  7. 2007. Április 25. 18:0917795.

    Szervusztok, szép délutánt, vagy szép estét?

    Ma nem értem rá eddig ide jönni, így csak beköszönök most is, papa vendégeket szervezett, amíg én készültem, takarítottam, sütöttem, addig ő volt a gépnél,mert itt nem hallotta a porszívó hangját. Az első vendég most megy el, a következő házaspárt 7-re várjuk. A pár férfi tagja lett most az ügyvédünk, miután - írtam nem olyan régen - a régi meghalt.

    Most volt pár szabad percem, hogy beköszönjek Nektek.

    Erzsike! Én is voltam már úgy, hogy 3 hétig semmilyen gyógyszert nem szedhettem, mert a májfunkcióm nem volt jó. Abban a három hétben semmi változást nem vettem észre az állapotomban.

    Aztán ami még nagyon fontos, hogy az előírtak most már évek óta csak harmadát szedem, lehet ezt is teljesen feleslegesen, és sokkal jobban vagyok, mintha az előírás szerint szedném. Ugyanis egyszer azt mondta a házi orvosom, hogy szedjem csak nyugodtan, naponta egyszer, aztán majd szép lassan abbahagyjuk. Ehhez képest évekkel ezelőtt elrendelte, hogy szedjem naponta háromszor. Hát én maradtam úgy, mint annak előtte, tehát napi egyet szedek. Aztán a többi gyógyszert is ennek megfelelően redukáltam, és mondhatom így sokkal jobb. Bár ezt még egy orvosnak sem mertem elmondani. De előbb utóbb pontot teszek a végére, és megkérdem, hogy egyáltalán kell-e szednem valamelyiket is.

    Ugyanis a szívrtimus-zavarokra is szedek egyféle gyógyszert, és mivel nem olyan régen panaszkodtam, hogy fáj a gyomrom,azt mondta, hogy napi fél tabletta helyett szedjek negyedet. Megkérdeztem, azt meg minek? Hisz ez a fél sem használ? Erre jót nevetett és ennyiben hagyta.

    előzmény:
    er54 (17773)
    2007-04-24  21:06
  8. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 25. 17:5717794.
    Katikám én most "csak " tanu leszek. Gyámügy azért pereli a lányomat, mert nem jelent meg a gondnoksági felülvizsgálaton. AZ élettársa nem engedte. /Ez nem rokkantsági felülvizsgálat, hanem azt vizsgálják, hogy szüksége van-e még a gondoksági felügyeletre/ Én csak a pasival való találkozástól "félek" Egyébként nagyon utálok hivatalos helyekre járni!  Egész napom odavan!
    előzmény:
    stadber (17790)
    2007-04-25  14:50
  9. 2007. Április 25. 17:2817793.
    Sziasztok!!!!!!!
    itthon vagyok de nem sokáig mert még el kell szaladnom ide a szomszédba a virágoshoz.Kitaláltam valamit de még a megvalósítás folyamatban van!
    Itt szépen süt a nap de nem volt nagyon melegem amikor jöttem haza.
    Katikám! Igen busszal megyünk , majd Apus időnként ácsorog de különben is meg áll 3 óránként. Aztán nem egyhuzamba megyünk odáig Jesolóban időzünk egy éjszakát ( tarnzit szállás )
    Aztán ha kedden haza jövünk már megyünk is tovább Anyukámhoz mert ugye Anyáknapja lesz!
    Na futok a virágoshoz amíg nyitva van!
    előzmény:
    stadber (17790)
    2007-04-25  14:50
  10. Torolt_felhasznalo_291321
    Torolt_felhasznalo_291321
    2007. Április 25. 17:1417792.

    Sziasztok szépestét mindenkinek!

    Hát ma az ügyes bajos dolgaimat lerendeztem ami végül is nem is az enyim,hanem a gyerekeké   ,nem tudom, hogy mi lesz ha nem leszek sosem nőnek fel, vagy csak azt hiszik, hogy a nyugdijas mindenre ráér .na sebaj ami a lényeg minden el van intézve.Kőzben levelet irtam és elfelejtettem hogy a sütöben riritom a zsemlekockát a francia hagymaleveshez,hát mit ne mondjak  kicsitt hasonlit a szine a briketre.Most kezdhetem elöről az egészet. Igy hát a gyereknek be kelett érnie a sólettel. na megyek is kockázni mert megigértem mire visszajön addigra megcsinálom.brrrrrrrrr de mérges vagyok. Majd később jövök addig is további szépestét mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. Április 25. 16:2517791.
    Szia Vali! Én utána néztem, ki is lehet???. Véletlenül keveredett közénk..nem a mi korosztályunk,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17789)
    2007-04-25  14:13
  12. 2007. Április 25. 14:5017790.

    Sziasztok! Itt vagyok a dolgozóban,elolvastam mindent,

    Marimama vlgre itt vagy már hiányoltunk.

    Ildikó! Majd csak tul leszel ezen a megpróbáltatáson is,sajnos nem mi szabjuk meg,hogy a gyerekünk kivel akar lenni.

    Zsóka össze vagy kötődve a papával,ez szerintem már régi dolog,miért furcsa?

    Valikám én sem tudom ki a peteemol majd csak bemutatkozik nekünk,ha itt akar lenni.

    Marcsika busszal mentek Rómába? Nem nagyon lesz jó a papának a sok ülés ,szerintem sétélgasson a buszba,hogy ne fájjon a lába.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 25. 14:1317789.
    Szia Peteemol!    Ki vagy? Légy üdvözölve!  /ritkán vagyok a topikon, nem emlékszem a nevedre. Új vagy?/
    előzmény:
    peteemol (17786)
    2007-04-25  13:43
  14. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 25. 14:1117788.
    Gondolom a mérettel kicsit gond lenne!    
    előzmény:
    nagymama (17785)
    2007-04-25  13:29
  15. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 25. 14:1017787.
         
    előzmény:
    nagymama (17785)
    2007-04-25  13:29
  16. 2007. Április 25. 13:4317786.

    SZijjaszok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. Április 25. 13:2917785.

    Szép jó napot! Sziasztok!

    Végre be tudtam lépni. Arany unokám Levente megcsinálta, beállitotta, kiirtotta, fő, hogy itt vagyok ragyokog.

    Itt tényleg ragyogó idő van. Bár pici eső volt délelőtt, de több kellett volna.

    Ildikém jó az idegeim, nem kellett a liberó küldöm, ha gondolod. 

    Mindenki képe szép, jót vigyorogtam Valika irásának.

    Attila mai vicce: A fiatal fiu béka elmegy a jósnőhöz és kérdezi a jövőjét. Az mondja, hamarosan egy szép 5/b-s kislánnyal fogsz találkozni. Örül az ifibéka és kérdi: mikor ? hol?  hát a biológia órán az 5/b-ben.

    Mindenkinek szép napot kivánok. Most jutalmul átadom a gépet a mesternek. Marika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 25. 10:0917784.
    Köszi Zsóka!  Szükségem is lesz rá!  "már tele a gatyóm!" 
    előzmény:
    *zsóka49* (17783)
    2007-04-25  08:52
  19. 2007. Április 25. 08:5217783.

    Sziasztok!

    Szép napot mindenkinek. gyorsan bejelentkezem miután apa végre leszállt a gépről.

    Vali a kopom jó, tényleg egyhelybe topogok mostanába, mivel abszolutt függőségi viszonyba vagyok apával.A Szobor vicc nagyon jó tecccik!!!!

    Remélem mindenkinek sikerül az ünnepeket kellemessen és jól eltölteni, akkora jó időt mondanak. Olvasom, hogy sok helyen esett az eső, nálunk egy szem sem. Tegnap du. elmentünk csavarogni meglátogattuk a gyerekeket, jól belaktam palac sintával a kis menyem azt csinált. Már jobban van. Ma ment dolgozni, de mondták neki ugy készüljön, hogy tulorázni kell. Gondolom ami nem volt határidős félretették neki, ráadásul a másik kollégája is beteg lett.

    Most megyek a szokásos utamon, ha tudok jövök

    Ildikó holnap drukkolok neked.

    Julika nagyon szép helyen jártatok megnéztem a képeket. Köszi Vali, hogy átmásoltad ide

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. Április 25. 07:5317782.

    A macska naplójából

    „Nem igaz, hogy nem szeretem a háznépét. Én is tudok szeretni, mint minden élőlény, de nem kritika nélkül. Csak azt szeretem, aki szeretetre méltó. Érzelmeimnek nem adok hangos, látványos kifejezést. Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá. Aki nem tud sokáig hallgatagon egy helyben ülni, az nem érdemli meg a társaságomat. Akinek mindig csak bravúros mutatvány kell, aki nem éri be a természetes mozdulatok egyszerű szépségével, az sohasem szerezheti meg a macska rokonszenvét. Aki mindig valami újat követel, aki folyton a változatosságot, az izgalmat hajszolja, aki nem kedveli a békét, az egyensúlyt, az állandóságot, aki azt hiszi, hogy mindig cselekedetekkel kell bebizonyítania létjogosultságát, aki nem ismeri a tűnődés szépségét, annak sohasem lesz hű macskája. Aki az élet felületes örömeit kergeti, annak a macska hátat fordít. Akit a macskák szeretnek, silány ember nem lehet.”

     

    előzmény:
    precon (17781)
    2007-04-25  07:51
  21. 2007. Április 25. 07:5117781.

    hazajön a férje.
    - Gyorsan, menj a sarokba! - Kapkodva bekeni a szeretőt babaolajjal
    és pudert fúj rá.
    - Meg ne mozdulj, amíg nem szólok" - súgta neki - csinálj úgy, mintha szobor lennél".
    - Mi ez itt? - kérdezi a férj, mikor belép a háloszobába
    - Egy új szobor - vágta rá rögtön a feleség. Szabóék is vettek egyet a
    hálószobájukba. Olyan remeknek találtam az ötletet, hogy én is vettem egyet.
    A férj megelégedett a valásszal és fáradtan lefelküdtek.
    Hajnalban két óra felé felkel a férj, kimegy a konyhába, csinál egy
    szendvicset, hozzá egy pohár tejet és visszamegy a hálószobába.
    -Tessék - mondja a szobornak, - egyél valamit.

    Én három napig álldogáltam a Szabóék hálószobájában, mint egy hülye, és nem kináltak meg semmivel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17780)
    2007-04-25  07:32
  22. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 25. 07:3217780.

    Jó reggelt!!!!

            

           

     

    Friss vagyok, fitt és vidám!  Nem tudom meddig, mert a horoszkóp szerint árral szemben úszok. Ez így is van, de a kedvemet nem rontja!!
    Ásnom kell/ene/ , ez az ami most foglalkoztat, mert a virágok még nincsenek elültetve, és a természettel nem lehet gatyázni! 

    Kb 4 napja nagyon nyugtalanul alszom, mivel holnapra megyek a Markó u.-ba a Főv. Bíróságra! Felperes: GYámügy, alperes a lányom, én, mint tanu lettem beidézve.  Abszolute nem hiányzik nekem ez az utazás, és a lányom élettársával való találkozás. A pasi egy idegbeteg, és bevallom férfiasan  f é l e k !
    Egyedül megyek a párom dolgozik. SZandi suliban őt különben sem tenném ki ilyen torturának!

    Mindegy: ma jó kedvem van, és ez a fontos!

    Legyetek jók! Vigyázzatok magatokra!!!

     

    Zsóka2!!!  Ha olvasod ezeket a soorokat , adj magadról életjelt, a gépem bekapcsolva marad, nagyon FONTOS!

    előzmény:
    precon (17777)
    2007-04-25  06:58
  23. 2007. Április 25. 07:1117779.

     

    Unokázók így kéne ------------>

    előzmény:
    precon (17778)
    2007-04-25  07:08
  24. 2007. Április 25. 07:0817778.

    Totyi így legalább nem áztál el 

    Nagyon szép kis hétvégétek lessz Gábor meg majd peckesen sétál köztetek Majd megmaszirozzátok időnként hogy fitt legyen. 

    előzmény:
    totyogoka (17776)
    2007-04-25  06:06
  25. 2007. Április 25. 06:5817777.
    Sziasztok,jó reggelt.Nálunk csak pici esső volt a fák alatt száraz maradt a főld.
    ------------
    KOS (III. 21 - IV. 20.)


    Ma megromolhat egy eddig jónak mondott viszonyod az anyagiak miatt valakivel. Próbáld meg minél finomabban kezelni az ügyet.

    BIKA (IV. 21 - V. 20.)



    Elképzeléseid nagyon jól alakulnak és nyugodtan hallgass megérzéseidre, mert a mai napon rettenetesen erős lesz az intuitív készséged.

    IKREK (V. 21 - VI. 20.)


    Ma olyan munkát végezhetsz, amely rengeteg tapasztalatot és tanulságot fog számodra adni, a későbbiekben ezt a tudásod kamatoztatni fogod még.

    RÁK (VI. 21 - VII. 20.)


    Úgy tűnik, hogy ellenkező irányban haladsz mint a sodrás. Sőt ebből kifolyólag nagy erőfeszítéseid ellenére nem is haladsz, hanem egy helyben kapálódzol.

    OROSZLÁN (VII. 21 - VIII. 20.)


    Összetűzésbe keveredhetsz a főnököddel, amely csatából sajnos csak rosszul kerülhetsz ki. Inkább vegyél egy nagy levegőt és lépj túl az igazságtalanságokon.

    SZŰZ (VIII. 21 - IX. 20.)


    Kényelmesen megszoktad, hogy mindig mások döntenek helyetted, vagy az élet megadja a saját maga megoldását. Azonban most nem menekülsz a döntés meghozatala elől.

    MÉRLEG (IX. 21 - X. 20.)


    Egyre fáradtabbnak érzed magad a munkahelyeden, egyre nagyobb a követelmény, ami nem áll arányban a fizetéseddel. Kezdesz elégedetlenné válni.

    SKORPIÓ (X. 21 - XI. 20.)


    Ma a fizikai tudásodra lesz inkább szükséged, mint a szellemire. Azonban nagyon élvezed a testi megpróbáltatásokat, ugyanakkor mentálisan is felfrissülsz tőle.

    NYILAS (XI. 21 - XII. 20.)


    Ma görcsösen keresed mások társaságát, mert valami miatt úgy érzed, nem szeretnél egyedül maradni. Nagyon távol állsz a magányosságtól, mégis most megrohant ez az érzés.

    BAK (XII. 21 - I. 20.)


    Ma észre fogsz venni egy olyan apró részletet, ami kollegáidnak többszöri alapos átvizsgálás után sem tűnt fel. Ezzel kivívod társaid elismerését.

    VÍZÖNTŐ (I. 21 - II. 20.)


    Ma nagyon ügyesen és talpraesetten fogsz megoldani egy feladatot, amiről azt hitted, hogy kifog rajtad. Mégis hihetetlen problémamegoldó-képességről teszel tanúbizonyságot.

    HALAK (II. 21 - III. 20.)


    Összeírod saját költségvetésedet és pénzügyi számításokat végzel. A mérleg egyelőre nem áll valami fényesen, de ügyes beosztással tökéletesen gazdálkodsz.

    előzmény:
    totyogoka (17776)
    2007-04-25  06:06
  26. 2007. Április 25. 06:0617776.
    Szép jó reggelt Mindenkinek!!!!!

    Na ilyen is ritkán fordul elő , hogy én zárom a sort este és reggel én nyitok!
    Jól aludtam , kipihenten ébredtem . Nem volt túl sok eső , pedig a kiskertben a virágok igen csak kókadoznak.
    Azért nem bánnám a a hosszú hétvégén nem esne napközben mert azért sokan szeretnék az ünnepet a szabadban tölteni.
    Legyetek jók , Kellemes napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2007. Április 25. 06:0617775.
    Szép jó reggelt Mindenkinek!!!!!

    Na ilyen is ritkán fordul elő , hogy én zárom a sort este és reggel én nyitok!
    Jól aludtam , kipihenten ébredtem . Nem volt túl sok eső , pedig a kiskertben a virágok igen csak kókadoznak.
    Azért nem bánnám a a hosszú hétvégén nem esne napközben mert azért sokan szeretnék az ünnepet a szabadban tölteni.
    Legyetek jók , Kellemes napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2007. Április 24. 21:1517774.
    Szép jó estét Mindenkinek!

    Na nem idáig tartott a buli, de nagyon pipa voltam , mert elég kevesen jöttek el a klubtagok közül és a főnök úgy döntött hogy nincs értelme a bulit 5 óránál tovább tartani.A zenész 2.-kor kezdett és 5.-kor be fejezte. Hát jó kis órabére volt mert a 15 000 ft.-ot már előre kifizették neki és Ő játszott volna ha hagyja a főnök.
    Aztán rohantam haza 6.-kor és szerencsére még a zuhé előtt haza is értem.
    Majd vendégem volt ( barátnőm) aki kicsit itt felejtette magát.

    Katikám! Apus dereka már jól van! Kicsit ugyan "öregurasan" mozog de azt mondja már nem fáj. Remélem is mert szombaton utazunk és ez még nem a Szoboszlói ut lesz hanem egy mászkálosabb feszített tempojú városnézős
    Római út. Már nagyon várom !!!!!!
    Megyek is mert késő van és még egy pár dolgot el is akarok végezni!
    Mindenkinek szép álmokat!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2007. Április 24. 21:0617773.
    Nálunk is esett az eső ugy 6 óra környékén jó kis zuhé mert most voltunk sétálni és vannak jó nagy pocsolyák.Végre egy kis nedvesség a földnek.Olyan jó friss illat van az eső után.
    Délután elmentünk gyógyszert iratni de meglepetésemre május 1-ig szabin van a háziorvos ,ugyan van helyettese de fordultunk eggyet és kijöttünk.Már 1 hete nincs az 1-ik vérnyomás csökkentöm ha eddig kibirtam 1 hétig még kibirom.Nem válltozott azóta amióta nem szedem a gyógyszert.Szép lassan lefogom redukálni a többit is .
    Kivánok jó éjszakát szép álmokat .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2007. Április 24. 20:5017772.
    Nindenkinek kivánok szép álmokat,jó éjszakát és esőt,"add már zram az esőt.."olyan száraz a föld.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2007. Április 24. 20:3317771.

    Most fél 9-kor kimentem, hogy megnézzem lejött-e, de már sötét van és egyáltalán nem látom a fa tetejét. Remélem szegényke nem ott éjszakázik. A szél is fúj rendesen.

    Remélem Julika, ez olyan cica, amelyik lejön!

    Mindenkinek jó éjszakát kívánok.

    előzmény:
    picivirág (17769)
    2007-04-24  19:43
  32. Torolt_felhasznalo_291321
    Torolt_felhasznalo_291321
    2007. Április 24. 19:4617770.

    sziasztok kivánok mindenkinek szépestét!!!

    Itt nálunk nagyon hideg lett megint és szakadt az eső         majd elállt,majd újból esett.Most jelenleg is eseget,már éppen ideje volt olyan száraz a föld fenn a hegyen,hogy már repedezett a talaj.Tergnap nem birtam irni mert teljesen tönkre ment a billentyüm,ma vettem egyett az Ausenba,amivel megjártam mert haza hoztam és be akartam dugni de nem sikerült áthivtam az unokám haverját, hogy nézze mán meg, hogy mért nem megy be a likba,de ő mondta, hogy ezt tán nem kéne erőltetni mert nem jó. Erre irány vissza az Auhsen      ,rögtön ki is cserélték ez már jó! Legalábbis eddig ugy nézz ki.Ugy, hogy most már tudok irni 

    Julika klaszak lettek a képek szép helyen voltál.

    Én is azon gondolkodom, hogy jön a négynapos ünnep és valahova megkéne szöknöm   .További szépestét kivánok.Megyek megnézek egy filmet.Jóéjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2007. Április 24. 19:4317769.
    Szervusztok! Gitta! Ez a macskától függ. Amikor a lányom még az akadémiára járt, macska megőrzést vállalt a tanár úrnál, amikor nyaralni mentek. Olyan cicája volt, hogy nem mehetett ki a szabadba. Egyszer, egy ilyen őrzés során a cica ügyes volt és kiszökött. Felmászott egy magas fára és a tűzoltók hozták le. Amikor szóltak nekik, már tudták hová kell menni. Mire a tanár úr megjött a nyaralásból, a lányom is megtanulta hogyan kell kezelni a cicát. "Normális" cicák lejönnek, ez olyan nagyon elkényeztetett, tenyésztet cica volt.
    előzmény:
    dundori (17767)
    2007-04-24  19:28
  34. 2007. Április 24. 19:4217768.

    Szia Szép napot 

    Marimama megvan mert reggel köszöntünk egymásnak.Sajna nem tudtunk beszélgetni mert éppen jöttek hozzám 

    Nálam esik az esőőőőőőőőőő

    jó éjt Mindenkinek  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17759)
    2007-04-24  18:06
  35. 2007. Április 24. 19:2817767.

    Ildikó! Marika nem tud belépni, mert azt írja ki a gépe, hogy van már ilyen felhasználó és olyan jelszó is mint az övé. Lehet, újra kellene regisztrálnia új néven?

    Azt szeretném kérdezni, hogy ha felmegy a macska egy nagyon magas fa tetejére, vajon le tud jönni segítség nélkül is? Ugyanis itt a szomszédunkban ez történt, de a gazdája azt mondja, majd lejön, ahogy felment. Már órák óta fenn van a fa tetején. Állítólag fél egy kutyától, aki nem régen költözött a szomszédjukba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17759)
    2007-04-24  18:06
  36. 2007. Április 24. 19:0517766.
    u.i.:
    Az enyém nem kónyi, mégis kókadozik, igaz csat nagy ritkán...
    előzmény:
    precon (17763)
    2007-04-24  18:23
  37. 2007. Április 24. 19:0417765.
    Mirci is szokott olykor-olykor, de itt süt a Nap!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17760)
    2007-04-24  18:08
  38. 2007. Április 24. 19:0317764.
    Kicsi a kertünk és csak tíz tövet hozott a fiam-+ még elfér benne,pár málnabokor, borsó, hagyma , na meg egy szederbokor...
    Valcsi!
    Költő lehetne belőled...

    István
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17761)
    2007-04-24  18:12
  39. 2007. Április 24. 18:2317763.

     

    István azért kókadoznak kornyadoznak  mert kónyból valók  na pá

    előzmény:
    KÖTETES (17758)
    2007-04-24  18:06
  40. 2007. Április 24. 18:2017762.

    Sziasztok gyorsan beköszönök.Nálunk fúj a szél olyan viharosan ,esső eddig egy csep sem  Pór annál több.

    Ildikó fűvet nyírtam így hiábba berregtél Most viszont mára elegem volt mindenből Sütöttem főztem bár még seminek nem érzem az ízét 

    Jöhet az esső ide is csak ne legyen sokáig áramszünet,nálunk ha szél van elmegy az áram is. Tehát gyorsan küldöm fűrdeni a gyereket mielőtt besötétedik.

    Gyorsan elküldöm mert már pislantott egyet a villany. 

    Szép estét mégszebb állmokat. sziasztok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17756)
    2007-04-24  17:29
  41. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 18:1217761.

    Soka palántát ültettetek?????

     A paradicsom magot én vetem virágládába, és a picike palántát kb 4-6 levelüt ültetem ki.  Hála istennek nagyon egészségesek minden évben. /szomszédasszonyomtól tanultam, ő nem így csinálja, hanem nagy palántát ültet, és minden évben baja van a paradicsomjával/  Na persze ezt csak úgy megjegyeztem!

     

    előzmény:
    KÖTETES (17758)
    2007-04-24  18:06
  42. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 18:0817760.

    Szia István!   Verőce légvonalban nincs is olyan messze!!! Vagy tévedek???

    Az eső jelenleg is esik!!! A fehér macsim kint ugrál az esőben!!! Azt hiszem megkergült!!!!

    előzmény:
    KÖTETES (17758)
    2007-04-24  18:06
  43. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 18:0617759.
    Lányok!!!! Marimama hol van? dÉvi nem jelentkezett??? /nem olvastam vissza!/  Annyit tudok, hogy fogászaton volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2007. Április 24. 18:0617758.
    Jó lehet nálatok Ildi!!!!

    A fiam tegnap hozta meg a paradicsom-palántákat Kónyból; a nejemmel ma délután ültettük el őket, valamint karóztuk ki és eső egy szál sem, de a szomszéd jött a Mercijével Vácról s mondta, hogy ott nagy zuhé volt...
    El kellene netán oda költöznünk...?
    Úgyis olyan sokat járok oda...
    Minden kedves Györgynek sok szépet kívánok a mai névnapjukon!!!

    István
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17756)
    2007-04-24  17:29
  45. 2007. Április 24. 17:5817757.

    Ildike! Mi a város szélén lakunk, az állomás pedig a város közepén van. Ez kb. 4-5 km lehet. Autóbusz ugyan jön, de ahol legközelebb a házunkhoz van buszmegálló, az is 1 km. Eddig járt a mi utcánk mellett is egy, ami kiment az állomásra, de valami miatt megszüntették, az most az autóbusz végállomásig megy, ott kell átszállni valamelyikre, ami megy az állomásra. Ez, ami régen kijárt óránként közlekedik, száz másik, máshonnan pedig 15-20 percenként megy az állomásra.

    Nálunk az utolsó szolim óta egyfolytában süt a nap.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17754)
    2007-04-24  17:22
  46. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 17:2917756.
    ZUHOG AZ ESŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2007. Április 24. 17:2417755.

    Ma nem sok olvasnivaló volt,ugyhogy gyorsan végeztem,nekem is van vasalnivalóm.

    Itt lóg az eső lába,de jó lenne,ha esne egy kicsit,igaz már én is öntöztem,de az más,jó kis áztató eső kellene.

    Zsóka! paradicsomos káposztát én is nagyon de nagyon régen főztem,meg ettem is,nem szereti nálunk senki.

    Most ugy feltámadt a szél,hogy a bukóablakaimat be kellett zárni.Nagy felhő van,de lehet,hogy csak a szele nagy,nem lesz belőle semmi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 17:2217754.

    Messze laktok az állomástól?

     

    előzmény:
    dundori (17751)
    2007-04-24  15:41
  49. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 17:2117753.

    Olyan jót nevettem!!!!!  Megfogtam a tömlőt, hogy locsolok, el kez szemerkélni az eső.. bejöttem a lakásba, kisütött a nap! Most délután, mondom nem várok, megyek locsolni, a kerkapuig nem jutottam el, eleredt a víz rendesen, egy kis zuháré volt. Jól esett, de nagyon kevés. Most megint ki akartam menni, megint esik!

     

    Katikám a cukor...a cukrom....... háát.... odafigyeléssel az uj inzulin adagolással kordába tudom tartani.. /Eddig rosszul adtam!/  Most előre ki kell dolgoznom 1200 kalóriás étrendet 1 hétre, de még nem beszéltem magamat rá! Holnap már muszáj vele foglalkoznom. Elég nehéz helyzet, mert a szénhidrátot is figyelembe kell vennem, meg az inzulin-adagolási formát is. Állítólag csak eleinte lesz rossz, aztán belerázódok. Fene tudja!
    Egy biztos változtatnom kell!

    előzmény:
    dundori (17751)
    2007-04-24  15:41
  50. 2007. Április 24. 17:1317752.

    Halihó Itt vagyok ragyogok!

    Julika tegnap megnéztem a képeket,csuda szép helyen jártál,Vali ügyesen átmásolta a másik topikról,most gondolom tele vagy élményekkel.

    Marcsika!hogy te milyen szorgalmasan kivasalsz mindent,rendes asszonyka.Párod hogy van tud dolgozni?Mikor utaztok Szoboszlóra?

    Gitta olvastam kész a keritésed,most a festés is kész már gondolom.

    Ildikó! te is vasaltál tegnap,de arról nem irtál,hogy mi van a cukroddal ?

    Megyek és visszaolvasok,mert ma még arra nem volt időm,lereagáltam féligmeddig a tegnapi napot.Mindenkinek puszi majd jövök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2007. Április 24. 15:4117751.
    Szervusztok! Ildike nálunk borús-napos az idő, én úgy látom inkább a napocska erőlködik, mint az eső - sajnos. Én ugyan ma már öntöztem eleget, dolgoztam eleget, most aztán hajrá kaja után kell néznem, mert papa 16.45-kor érkezik. Ja én én vagyok a taxis!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17750)
    2007-04-24  12:31
  52. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 12:3117750.

    Nálunk erőlködik az eső, fúj a szél. Valamerre az országban esik az eső??

    Paradicsomos káposzta, fasírt az ebéd.  Par.káposztát nem főztem vagy 25 éve!

    Mindenkinek jó étvágyat kívánok!

     

    VALI ott voltam, de továbbálltál annak ellenére, hogy hallottad a berregésemet, így most vasald ki TE a ruhádat!  A jó szándékom megvolt! 

    előzmény:
    precon (17747)
    2007-04-24  10:27
  53. 2007. Április 24. 12:1517749.
    Kőszőnőm...az üdvözlést elfelejtettem a jelszót meg lassan mást is ha nem muszály ...gondolkodni minek csak a nyugdijjam küldjék és müködjön a neten a forum sziasztok kincsi
    előzmény:
    totyogoka (17735)
    2007-04-24  05:35
  54. 2007. Április 24. 10:4517748.

    Calc uttai Teréz anya Az Élet himnusza

    Az Élet himnusza

    Az élet az egyetlen esély, vedd komolyan!
    Az élet szépség, csodáld meg!
    Az élet boldogság, ízleld!
    Az élet álom, tedd valósággá!
    Az élet kihívás, fogadd el!
    Az élet kötelesség, teljesítsd!
    Az élet játék, játszd!
    Az élet vagyon, használd fel!
    Az élet szeretet, add át magad!
    Az élet titok, fejtsd meg!
    Az élet ígéret, teljesítsd!
    Az élet szomorúság, győzd le!
    Az élet dal, énekeld!
    Az élet küzdelem, harcold meg!
    Az élet kaland, vállald!
    Az élet jutalom érdemeld ki!
    Az élet élet – éljed!

    előzmény:
    precon (17747)
    2007-04-24  10:27
  55. 2007. Április 24. 10:2717747.

     

    Na mit kaptam?????,

    Ildike hallom ide a berregést Megyek én is tovább.

    Legyen szép napotok.

    Ja nálam is sokszor akad a net,ráadásúl valami nem stimmel mert csőstől kapom a leveleket Krisztina nevűtől kénytelen leszek letíltani mert ugyanazt kapom 20-sával 

    előzmény:
    dundori (17746)
    2007-04-24  09:52
  56. 2007. Április 24. 09:5217746.

    Szervusztok kislányok! Én is betaláltam - mármint ide a topicra! De már megyek is tovább. Papát kiröptettem a pályaudvarra, ma Bp-re ment megint. Nem tudom hogy viseli a mai utat, mert nagyon fáradékony, de Bp. egyébként is megviseli.

    Én meg összeszedem magam, és ha nem is vasalok, ma elég alkalmasnak látszik az idő a kinti munkákhoz. Van is belőle bőven. Ebéd ma nem lesz, majd estére összeütök valamit, ami gyors és finom. Még nem tudom mi lesz az, de nem halunk éhen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2007. Április 24. 09:4917745.
    Hát ez fantasztikus Kincsi Pisti, mármint, hogy betaláltál! Isten hozott. És ne hagyd magad kitúrni a gép mellől! Amíg Erzsike főzi a kávét, addig nyugodtan gyere közénk!!
    előzmény:
    kincs54 (17733)
    2007-04-23  22:40
  58. 2007. Április 24. 09:1817744.

    Sziasztok! Szép napot mindenkinek. itt nagyon borus az idő. Nem voltam a gépnél most látom a Marika behivott ezt irta

    zia Zsóka, ha Te vagy. Nem tudok belépni 3 napja a topicra. Végre mától van villanyom az utcában. Nem fogadja el a felhasználói nevet és a jelszót. Puszi. Mentem

    most nekem is mennem kell,  ha tudok jövök. Mosytanában nagyon lassú a netem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 08:3117743.

    Jó reggelt, szép napot!!!!

           

           

     

    Most, hogy várom az esőt, kénytelen vagyok a kiskertben gazolni. Nagyon elszaporodott a tyúkhúr, már el is száradt, lesz vele gondom,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  60. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 24. 08:2817742.
    Már berregtetem a seprőt!!!! 
    előzmény:
    precon (17738)
    2007-04-24  06:47
  61. 2007. Április 24. 06:5217741.

     

    Totyi szerencse ez a lány nagyon mozgékony tud lenni.Mindig történik vele valami 

    Jó bulizást.

    Készülődj csak a pár nap is nagyon jó kis kikapcsolódás lessz 

    előzmény:
    totyogoka (17735)
    2007-04-24  05:35
  62. 2007. Április 24. 06:5017740.

     

    Nagyon szívesen ,el is hiszem hogy fel vagy dobódva csoda szép helyeken jártatok 

    előzmény:
    picivirág (17730)
    2007-04-23  19:44
  63. 2007. Április 24. 06:4917739.

     

    Szia Pisti ,megsétáltattad Erzsikét?

    előzmény:
    er54 (17732)
    2007-04-23  22:31
  64. 2007. Április 24. 06:4717738.
    Ildike én szivesen küldöm a vasalni valót,de jó lenne ha rámolnál is akkor nyugodt szívvel lehetek a kerben főzni is kéne Ja és kéne tejet is hozni,én még nem vagyok a topon így szívesen veszek minden kis segítséget  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_636103 (17729)
    2007-04-23  19:43
  65. 2007. Április 24. 06:4417737.
    Sziasztok madárcsicsergős szép napot.
    ------------------------------------
    2007.04.24. kedd

    KOS 03.21. - 04.20.
    Ne féljen megváltoztatni terveit, még ha az utolsó pillanatban is kényszerül erre. Ügyei jól mennek, csak ne fárassza ki magát. A növekvő Hold lelkierőt és bátorságot ad, hogy valóra váltsa álmait.

    BIKA 04.21. - 05.20.
    Ne beszéljen fölöslegesen sokat és álljon neki a munkának, amelyet sürgősen be kell fejeznie. Jelentős előmenetelt fog tapasztalni, ha tempósan dolgozik. Lelke hat testére, az apró zavarok inkább lelki eredetűek.

    IKREK 05.21. - 06.21.
    Türelmetlenül várja feladata elkezdését, ám nagyon óvatosnak kell lennie. Fontos részleteket kifelejthet a számításból, ha nem elég figyelmes. Érzelmekben gazdag időszak következik az Ön számára.

    RÁK 06.22. - 07.22.
    Családtagjaival feszült a viszonya. Ne higgye, hogy a munkába menekülés megoldja problémáit. Nem halogathatja tovább a döntést.

    OROSZLÁN 07.23. - 08.23.
    A Nap, a tüzes bolygó szülötte csak erre a napra várt. Felkészült az újabb bevetésekre. Sárkányölő Szent György napján bátorságával járuljon hozzá a sikerhez!

    SZŰZ 08.24. - 09.23.
    Ez talán a kiugró egyéni növekedés időszaka. Amikor a babona szerint megszólalnak a füvek és éjszaka gyülekeznek a boszorkányok, az Ön személyisége kifinomultabbá lesz.

    MÉRLEG 09.24. - 10.23.
    A növekvő Hold időszaka mozgalmasnak ígérkezik. Felszabaduló energiáit fordítsa a ház körüli teendők elvégzésére. Ruhatárát is fel kellene frissítenie.

    SKORPIÓ 10.24. - 11.22.
    Összefut valakivel, aki régóta tetszik Önnek. A vonzalom kölcsönös, most már csak Önön múlik, lesz-e valami. Ehhez lépnie kell és kidolgoznia a taktikát.

    NYILAS 11.23. - 12.21.
    Az ősi tavaszkezdő nap jó alkalmat jelent arra, hogy átvizsgálja, milyen lehetőségek vannak szakmai előmenetelére. Azt fontolgatja, hogy irányt vált.

    BAK 12.22. - 01.20.
    A Hold első negyedben növekszik, és új kalandok várnak Önre. Döntéseiben gyorsnak kell lennie, mert a Nap jó hatása most érvényesül. Egy fontos üzleti ügy miatt még este is dolgoznia kell.

    VÍZÖNTŐ 01.21. - 02.19.
    Az első negyedben járó Hold nyugalomra hívja, energia tárolására ösztönzi. Fontos döntést csak a részletek, tények ismeretében hozzon. Gondoskodjon teste-lelke feltöltődéséről is.

    HALAK 02.20. - 03.20.
    A növekvő Hold hatására sok energiát gyűjt és tárol. Sok mindent elérhet, ha a pozícióját kihasználja. Rengeteget dolgozik, mégis szép nap elé néz. Kerülje ki a negatív energiákat!
    előzmény:
    totyogoka (17736)
    2007-04-24  05:39
  66. 2007. Április 24. 05:3917736.

    Azt meg elfelejtettem , hogy ma Szent György napja vagyon tehát
    Isten éltessen minden Gyurit Gyurkát Gyurikát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    totyogoka (17735)
    2007-04-24  05:35
  67. 2007. Április 24. 05:3517735.
    Szép jó reggelt!!!!!!!

    Itt még nem süt a napocska de gondolom korán van még. Az este úgy fájt a bal karom - könyököm csuklóm hogy majd be tojtam . Olyan hasogató nyilalló érzés. Lehet hogy időváltozást érez????????
    Kincsi Pisti!!!!!!!! Nagyon ügyes vagy , hogy betaláltál! ) pont a közepébe)
    Gittám ! Nem fogunk összeveszni a vasaláson , bár látom Ildi nagyon ráhajtott most!
    Ildikém! Azért pihenj ne vidd tulzásba a melódiát!
    Valika! Még szerencse hogy nem lett különösebb baja a leányzónak.
    Picivirág! Gyönyörű sok szép képet csináltál. Remélem én is tudok majd fotózni a hétvégén
    Már én is az utazás lázában égek. Apus levette a böröndöt és ami aszembe jut azt odarakom mellé.Igaz ez csak 4 nap lesz de ide is kell melegre -hidegre egyaránt készülni.
    Ma viszont bál lesz a klubban így valószínűleg sokára érek haza. Lesz táncika biztosan.
    Legyetek jók!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. 2007. Április 23. 23:3417734.
    Jó éjszakát szép álmokat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2007. Április 23. 22:4017733.
    SIKERÜLT BETALÁLTAM SZIASZTOK Lányok
    előzmény:
    er54 (17732)
    2007-04-23  22:31
  70. 2007. Április 23. 22:3117732.
    Szervusztok Pisti vagyok
    előzmény:
    totyogoka (17727)
    2007-04-23  19:27
  71. 2007. Április 23. 21:0917731.

    Lányok, nehogy összekapjatok a vasaláson, nekem mindig lesz vasalni valóm, mindenkit el tudok látni.... folyamatosan. Ugyanis örömmel rakom a mosógépet, de vasalni....?

    De majd holnap, ma már el kell mennem az ágyikómba, ráadásul csillog-villog a szobám (is), kellemes lesz bealudni benne.

    Mindenkinek jó éjszakát kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2007. Április 23. 19:4417730.
    Valika! Köszönöm szépen, hogy segítettél. Ma egész nap a gép előtt voltam, emailba kicsinyítettem, küldtem. Több mint 200 képet készítettem, nem győztem betelni a látvánnyal. Majd Sopronban is sokat fogok fényképezni, de van még mit tanulnom a felrakásnál. Nagyon elfáradtam, úgy fel voltam dobva, mintha narkót ettem volna, most meg csak pihegek
    előzmény:
    precon (17725)
    2007-04-23  19:16
  73. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 23. 19:4317729.

    Sziasztok!

    Befejeztem a vasalást!!!!!!!!! Annyira belejöttem, hogy vállalok további megbizásokat is  /Totyi ugye nem haragszol???  /

    Jelenleg ugyan pakolok de már a ruhárs kosaram üres!  Hogy mit fogok holnap csinálni????? Na majd találok valami munkát, ha senki nem jelentkezik, ha senki nem ad nekem vasalási lehetőséget! Marcsi! Mosogatni nem kell? azt is vállalok! Nagyon dolgozhatnékom van!  

    előzmény:
    totyogoka (17724)
    2007-04-23  19:16
  74. 2007. Április 23. 19:3617728.

    Szerbusztok legyetek jók és szépek jó éjszakát.Totyi én is vasaltam de csak keveset Most megint teregetek aztán holnap vasalhatok 

    Sziasztok.  

    előzmény:
    totyogoka (17727)
    2007-04-23  19:27
  75. 2007. Április 23. 19:2717727.
    Drága Gitta!!!
    A mairól már lekéstél de majd holnap a pótban!!!!!!!!!!!!!!! vasalom a tied is!
    előzmény:
    dundori (17726)
    2007-04-23  19:17
  76. 2007. Április 23. 19:1717726.
    Marcsika! Én elröptettem! Remélem még időben volt? Köszi.
    előzmény:
    totyogoka (17720)
    2007-04-23  18:01
  77. 2007. Április 23. 19:1617725.

    az előzőről lemaradt nem figyeltem 

    Folytattuk Tiszecsécsén a barangolást:
    1. Móricz Zsigmond szülőháza, háturól
    2. Körbeültük a "házigazdát"
    3. Az emlékház előről
    4. Templom Tiszacsécsén
    5. A templom belülről.

    Kapcsolódó képek:·

     kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.

    előzmény:
    precon (17721)
    2007-04-23  19:13
  78. 2007. Április 23. 19:1617724.
    Mivel eddig senki nem jelentkezett a vasalnivalójával így most lezárom a vasalást . Befejeztem. Na nem túl sokáig mert a fregoli megint meg telt így van utánpotlás.
    Látszik hogy jobb idő van , mindenki igyekszik kihasználni a jó hosszu nappalokat és a napsütést!!!!
    előzmény:
    totyogoka (17720)
    2007-04-23  18:01
  79. 2007. Április 23. 19:1317723.
    picivirág csak most tudtam jönni.nem voltam itt sürgösen el kelett mennem a kicsi unokám megsérűlt és telefonon hívtak.Szerencse nincs nagy baj csak egy kis sérülés.Borogattam a lábát meg vígyáztam rá ,ápoltam a lelkét. Ráesett a lábára egy szék és utánna még nagyot is esett.
    Nyírbátorba is ellátogattunk.
    1.A nyírbátori templom
    2. Az orgona
    3. Egy lantos mellett pihenek
    4. Kastély
    5. Ágyikó a kastályban
    6. A tanácsteremben kipróbáltuk az ülést Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.

     

    A kirándulást a nyirgyházi skanzenben fejeztük be. Az is nagyon érdekes volt, de most már eldugulok

    előzmény:
    picivirág (17715)
    2007-04-23  12:29
  80. 2007. Április 23. 19:1317722.
    Szatmárcseke:
    1. Országhatár. A Tisza túloldala már Ukrajna
    2. Magyarok a nagyvilágban. Antal József miniszter avatta, emlékezve a világ minden tájára sodródó magyrokról. Katica, gondoltam ám Rád
    3. Büszkén lengő zászló integet a világ minden tája felé
    4. Nagyon érdekes, csónak alakú temető. Illetve a fejfa csónak alakú. Régen, a Tisze elárasztotta, körbe fogta a falvakat, A temető a település legmagasabb pontján állt. Szigetnek hívták, mert kiállt vízből. Temetni árvíz idején is kellet, csónakkal vitték ki holtakat. És a ladikot már nem vitték vissza, fejfának lenyomták. Nagyon aranyos szövegeket írnak rá, még ma is, ill. már ma csak így lehet itt temetkezni. Kb 50 évig marad meg a fejfa..de minek is tovább, kérdezik. Az unokák még kimennek a sírhoz, de a dédunokák már nem tudják hol vannak az őseik...
    A dőlésnek is üzete van. Mert minden fejfa dől...ha valaki mellé áll, eldől, lépnie kell. Et hirdeti, hogy ez nem a végállomás, egy lépés van még az Istan felé. A tájolásnak is üzete van. Kelet.nyugat.
    5. Kölcsy sírjánál elénekeltük a himnuszt Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    előzmény:
    picivirág (17715)
    2007-04-23  12:29
  81. 2007. Április 23. 19:1317721.
    Volt idegen vezetőnk mindenhol. A templomban a pap vezetett.
    A képet I. Lipót osztrák császár és magyar király felesége, Eleonóra császárné kéréséré vitték Bécsba. hatalmas katonai biztosítással, mert a pócsiak nem akarák adni. Az eredeti pócsi, könyező képet a bécsi Stephansdom XVI. századi márványbaldachinja alatt, művészi oltáron kapott méltó elhelyezést, nagyon sokan látogatják, de nem könnyezett soha.
    II. Rákóczi Ferenc 1703 ban 100 pontban foglalta össze a nemzetünket ért fájó jogtalanságokat, ennek a 90. pontjában sérelmi a pócsi kép Bécsbe szállítását. Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.

    -------------------------------------

    Szervusztok, folytatom.
    1. Sonkád: XIV. sz. beli református templom
    2. A templom hátulról
    3. Templom belső.
    4. Kazettás plafon. A véletlenen múlt, hogy felfedezték, milyen értéket rejt az álmennyezet. Beázott..leszakadt és előkerült a kazetta.
    5. A szószék Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.

    -----------------------------------------

    Folytattuk Tiszecsécsén a barangolást:
    1. Móricz Zsigmond szülőháza, háturól
    2. Körbeültük a "házigazdát"
    3. Az emlékház előről
    4. Templom Tiszacsécsén
    5. A templom belülről. Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsol

    előzmény:
    picivirág (17715)
    2007-04-23  12:29
  82. 2007. Április 23. 18:0117720.
    Szép jó estét!!!!!!
    itt vagyok ragyogok és ez most tényleg így igaz , mert a kozmetikában voltam. Most aztán a napra lehet nézni de rám?????????????
    Most pedig megyek vasalni , ugyhogy akinek egy percen belül ide ér a vasalni valója azt is beválalom
    remélem később még vissza tudok nézni.
    addig is csóközön!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  83. 2007. Április 23. 17:3817719.
    Julika! Megnéztem az összes fotódat, elolvastam az utibeszámolót, és mondhatom nagyon szép helyen jártál. Érdekes történeteket hoztál, nagyon megkapó a kopjafás legenda. De az az óvoda egy csoda! Biztosan szivesen járnak oda a kicsik, egy ilyen helyen öröm eltölteni a napokat, és szép emlék marad az óvodáskor a kicsiknek. Nagyon jó, hogy van ilyen lehetőség bejárni az ismeretlent, és is szivesen utazgatnék, ha lehetne. Te pedig csak használj ki minden ilyen lehetőséget a jövőben is. De gondolom megteszed anélkül, hogy biztassalak erre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2007. Április 23. 13:5317718.

    Nem én voltam büntibe, hanem a kutya. De ő sem nagyon, mivel csak ott szeret lenni, ahol én vagyok. Viszont így az idei második tavaszi nagytakarítással szépen haladok, és közben az ebéd is elkészült. Épp mondtam papának, változatok a pörköltre, mert ma meg afféle egytálételt főztem, mindent belefőztem, ami itthon található volt. Többek közt bacon szalonnát vékony csíkokra vágtam, kiolvasztottam, megpirítottam. Ezeket kiszedtem a zsírjából, majd beledobtam egy maréknyi szélesre vágott, de nagyon vékonyra szeletelt disznómájat, átsütöttem, ezt is kiszedtem. Aztán bele az apróra vágott vöröshagymát, erre zölpaprikát, paradicsomot, majd kb. szintén egy maréknyi csíkokra vágott disznóhúst, majd bele egy kis pirospaprikát, sót, majorannát és egész köményt. Amikor a hús megpuhult, cikkekre vágott krumplit dobtam bele és csak annyi vízzel öntöttem fel, épp hogy ellepte. Amikor a krumpli is puha lett, visszaraktam a szalonnát és a májat, majd egy kis doboz konzervgombát beleöntöttem. Hát ez volt a mai ebéd az utolsó pár fej salátával. És mindez a saláta miatt, ugyanis a permetezés előtt mindet kiszedtem, hogy ne kelljen takargatni, úgyis lassan megöregedne már. Most, hogy holnapra is maradt elegendő, szintén olyan ebédet kell kitalálnom, amihez "illik" a saláta. Aztán egy időre vége a fejes saláta evésnek, most majd meg kell enni a maradék csemege uborkát addig, amíg nem lesz friss. Igaz, ez kb. még egy hónap, de addig éppen kitart.

    A fűnyírás elmaradt, mert Lajosnak pont délben el kellett menni, egyébként a papa volt kinn vele, és nagyon jó lett a kerítés. Igaz, most festegethetem az oszlopokat, na meg a kapura is ráférne már, de kell előbb venni festéket hozzá. Hát előbb-utóbb ezt is meg kell csinálni. Közben papa szinte teljesen "kihúzta" a kutat (szivattyúval), az összes gyümölcsfa tövét alaposan megöntözte.

     

     

    előzmény:
    *zsóka49* (17716)
    2007-04-23  12:35
  85. 2007. Április 23. 12:5117717.

    Megakartam nézni a darányi golyákat, most volt a tv,.ben hogy web kamerát szereltek a fészek mellé és ott láthatok.( tavaly is hallottam már) de olyan sokan lognak rajta, hogy most nem tudok belépni a kamerához, Majd du. talán sikerül. Itt található meg a honlap, biztos éredekes olyan mint a Viharvadász  csak itt a gólyákat lehet látni

    http://kki-darany.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  86. 2007. Április 23. 12:3517716.

    Sziasztok!

    Lehuppanttam a kaja után egy pillangora. Julika majd este megnézem merre jártatok. Most annyira belevagyok a szartirozásba lelkesedve, hogy folytatnom kell. Már egy zsák tele. Képzeljétek a fésülködőasztalom fiokjával majdnem megtelt. volt benne vagy 10 rúzs( soha nem hasznátam) de tetszett anno 30 éve, már megavasadott, de mindig visszatetem, igy jártam a különbözö klassz csomagulású illetszerekkel is amikben már nem volt, csak éppen " szépek" voltak. Utánna még egy magassan levű polc, tele dobozpkkal benne sok kramanc, na ezek vannak most a szemetesbe. Most iszom egy kávét egy kis olvasás utánna megy megint a melo, Most nagyon szörösszivű vagyok. Holnap a cipökön lesz a sor.Én a ruhákat meg a cipöket amik még jól néznek ki egy hozzánk közeli szoc otthonba szoktam elküldeni, azoknak akikkel senki nem foglalkozik.

    Mindenkinek további jó melot. Gitta akkor most " büntibe" vagy, hogy nem lehetsz a Lajos mellett 

    Vali nagyon ügyi vagy, mert nem szoktam már másik topikra átmenni, sajnos ide is ritkábban tudok jönni, pedig nagyon hiányzik. Nem tudom irtam e nagyon csinossak a lányaid 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2007. Április 23. 12:2917715.
    Szia Valika! nem tudom, hogyan kell a képet is egyszerűen átmásolni, hogyan tudtál kettőt az egyben? A kötözött tészta szabolcsi étel. Vékony cérnametéltet csinálnak, ott marad az asztalon ahogy össze vágták. 3-4 cm szélességban elválasztják egymástól a csíkokat. Ezeket megtöltik főtt krumplival és batyut kötnek belőle. Így főzik a levesbe, galuskának. Nagyon finom és borzaszóan laktató. A levesbe krumpli fő, olyan ízű, mint a gulyás leves, de nem olyan paprikás..olyan sápadt színű leves.
    előzmény:
    precon (17711)
    2007-04-23  10:38
  88. 2007. Április 23. 11:4517714.

    Szervusztok, szép napot! Úgy látom csak én nem tudtam, merre jár Julika, de mentségemre legyen mondva, épp csak benézek és térülök-fordulok (mint győri Zsóka) és bizony gyorsolvasással igyekszem bepótolni a lemaradást. Ha meg már nem is látok a fáradtságtól, nem csoda, hogy nem vettem észre, hogy Julika kirándulni ment. Hát sajnos én is öregszem, minden jel erre mutat.

    Ma is csak vázolom, mi történik nálunk. Itt a Lajos. Permetezés készen, kerítéslábak már a helyükön (nem tudok kinn lenni a kutya miatt, mert nem mehet a veteményesembe, így ha kiviszem, első dolga beszökni). Most felrakja a léceket és füvet nyír. Én idebenn nekiálltam a portalanításnak, most nem porszívózom, hanem kiporolom az összes hálószobai szönyeget. Hát ez is szívja ám az energiát!

    Szóval Valikám fenn vagyok már 7 óra óta, engem minden reggel a kutyám ébreszt. Ha magamtól nem ébrednék, diszkréten megsimogatja az ajtómat és olyankor már nincs tovább maradásom az ágyban, bár ő kibírná, az én lelkiismeretem nem.

    A kópunkat látom már minden rák megemésztette, hát mit mondjak? Jó szöveg, bár a tegnapi még jobb volt, ott vali régi szeretőmmel bajlódtam. Na a tegnapi kirándulásból nem volt semmi, ez nem jellemző.

    A lomtalanításra látom országszerte rákattantak az emberek. Nálunk a héten hoznak konténert az utcánkba, ezen kívül most pár hónapon át minden hónap utolsó szerdáján elviszik az elektromos háztartási gépeket a házak elől, ha kirakjuk. Igy most majd én is gyűjtögetem a kapunkhoz a kidobni valókat, mert ugyan csak 17 család lakik az utcában, de egy konténer gondolom semmi perc alatt tele lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2007. Április 23. 10:3917713.

     

    ja még annyi mi az a kötözött tészta??????????????

    előzmény:
    picivirág (17707)
    2007-04-23  09:52
  90. 2007. Április 23. 10:3817712.
    Szép napot Mindenkinek
    Julika megnéztem a Valika által idemásolt lewirást és képeket nagyon szépek .
    Most megyünk a városba amit nem szeretek sajnos muszály fontos intéznivaló Pistinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2007. Április 23. 10:3817711.

     

    Julika nen baj mert én úgyis egyre raktam a kettőt így áttekinthetőbb.

    Persze hogy lehet másolni látod az ember mindig tanúl 

    na megyek közben voltak vendégeim,az öcsény kislánya végre elhozta az ácsot,most aztán drukkolok hogy vajon mennyi az annyi?remélem elég lessz a félre tett pénzünk a munkálatokra?

    megyek konyhamunkára,csak lasan mert még piszok hamar elfáradok.

    Ildike már kevesebbet ugatok csak most már minden rekeszizmom izomlázas és a torkom is fáj még 

    előzmény:
    picivirág (17710)
    2007-04-23  10:13
  92. 2007. Április 23. 10:1317710.
    Bocsi, most bekavartam, nem gondoltam hogy folytatod.Nagyon köszönöm.
    előzmény:
    picivirág (17709)
    2007-04-23  10:11
  93. 2007. Április 23. 10:1117709.
    1. A Medve kúria volt a szállás helyünk, Kölcsén. A homlokzat
    2. A bejárati tornácon népzajzi gyűjtemény fogadott
    3. Bent pedig terített aszall
    4. Marika, a vendéglátónk. 25 évig óvónő volt, majd "pofilt" váltott. Ekkora fazékban főtt a "kötözött tészta" leves. Szabolcsi különlegesség.
    5. A parkban egy hangulatos kerit tavacska is volt.
    6. A kúria hátulról
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  94. 2007. Április 23. 09:5617708.

    JAVÍTÁS: ez a méhkaptár. A másik ksz. 5. képe egy harangsort mutat, ami minden órában megszólal és mindíg más hangon, Szintén gyógyulási ajándék. Majd folytatom a beszámolót.









    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2007. Április 23. 09:5217707.
    Vali!!!! Te, Tündérlány Hogy csináltad ilyen boszorkányos gyorsasággal?? A képet is lehet másolni? Mert szöveget még tudok. Ez csak az első nap. Folytatásban gondoltam, ha érdekel, mert bizony én kattogtattam 3 napon keresztül. Köszönöm
    előzmény:
    precon (17706)
    2007-04-23  09:24
  96. 2007. Április 23. 09:2417706.
    picivirág csoda szép helyen jártatok és nagyon jó a beszámolód.Hogy ne keljen senkinek keresgélni az oldalt.Főleg ha jön a kis vendégnk Riella47ü     akinek mégnehezebb megtalálni.
    előzmény:
    picivirág (17701)
    2007-04-23  08:50
  97. 2007. Április 23. 09:1517705.

     

    Akkor kezdem szépen, sorban.
    1. Az első pihenő, valahol Nyíregyháza előtt. Ezzel a buszal voltunk, 16 vezető óvónő. Mint a gyerekeknek, állandóan volt valami igény...cigizni kell..pisiln kell..és megálltunk. Ebben a pusztai panzióban egy társaság zepter bemutatón "szórakozott".
    2. Máriapócs büszkesége a gyönyörű, 3 csoportos óvoda. A földszinten vannak a foglakoztatók, európai szívnonalú vizes blokkok. Az emeleten vendég szobák vannak, amit a zarndokoknak adnak ki, így egy kis jövedelemhez is jutnak.
    3. A tornaterem faja összenyitható az előszobával.
    4. Évszak tábla, minden évszakszakot megjelenítenek. Én az almásat küldöm, hiszen az alma hazájában voltunk.
    5.Csoportszoba belső.
    6. Óvoda a templom árnyékában. Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.

    előzmény:
    precon (17704)
    2007-04-23  09:15
  98. 2007. Április 23. 09:1517704.

     

    1. A templom szemből
    A templomot a 15.sz. ban építették, görögkeleti templom.
    2. Udvarbelső
    3. Mária ikon. A pócsi kegyelet képet Csigri László1676-ban készítette hálából, a török rabságból történtszabadulásának emlélére.1696. november 4.-én vették észre az első könnyezést. Két hétig, szünet nélkül tartott. A korabeli feljegyzések szerint a könnyezés utolsó napján olyan hideg volt, hogy akehelyben megfagyott a bor, de Mária könnyei ekkor is hullottak. Megvizsgálták a könnyet, és igazi könny volt. A könnyezés után Bécsbe vitték a képet és a templom kapott egy másolatot. Nagyon sok másolatot készítettek, de sem az eredeti, sem a többi másolat nem könnyezett, csak a Máriapócsi. Még kétszer megtörtént a csoda. És csodák tömege fordult elő, erről majd később rok.
    4. Ebben a kehelyben őrzik a kendőt, amivel a könyet letörölték.
    5. Belső udvaron felállított oltár, a zarándokok nem férnek a templomba
    6. A templom hátulról
    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó

    előzmény:
    picivirág (17701)
    2007-04-23  08:50
  99. 2007. Április 23. 09:1517703.

    · kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5.
    · kapcsolódó kép 6.
    1. A Medve kúria volt a szállás helyünk, Kölcsén. A homlokzat
    2. A bejárati tornácon népzajzi gyűjtemény fogadott
    3. Bent pedig terített aszall
    4. Marika, a vendéglátónk. 25 évig óvónő volt, majd "pofilt" váltott. Ekkora fazékban főtt a "kötözött tészta" leves. Szabolcsi különlegesség.
    5. A parkban egy hangulatos kerit tavacska is volt.
    6. A kúria hátulról

    1. Bejárati ajtó
    2. Az ajtó dísze / nagyon roszak voltak a fényviszonyok./
    3. Ajtó az oltárhoz
    4. Csodák egyike ehhez a billincshez kapcsolódik. Egy ártatlanul elitélt rab utolsó kívánsága az volt, hogy bemehessen a templomba. Megbilincselve lépett be, és a bilincs lehullott róla, bizonyítandó ártalanságát.
    4. Méhkaptár a falban. Egy méhész gyógyulásér imttkozott Pócson, és felajánlott egy kaptár méhcsaládot. A méhész meggyógyult, de Ő útközben, hazafel meggondolta magát, nem adja a méheket. Otthon megdöbbenve tapasztalta, hogy bizony a méhek kirepültek, egyenesen a templom repedt falába költöztek. Út közben gyönyörű akácost hagytak maguk után. 1834 ben földrengés volt a környéken és egy nagy repedés támadt a temolon falán, ide költeztek, az északi oldalra és semmilyen gondozásban nem részesülnek, Ősszel hamarabb húzódnak vissza, tavasszal később jönnek elő, a hűvös miatt. Érdekesség, hogy ugyan olyan repedés amelegebb, déli oldalon is megvolt, de a méhek azt az oldalt választották, ahol a kép van.
    Az első könnyezés idején egy haldokló gyermemek emeltek a képhez. A gyermek megérintette a képe és meggyógyult. Az anya drágaköves nyakéket helyezett az ikon elé. Ezzel megnyitotta az adakozók sorát.
    Kapcsolódó képek:· kapcsolódó kép 1.
    · kapcsolódó kép 2.
    · kapcsolódó kép 3.
    · kapcsolódó kép 4.
    · kapcsolódó kép 5

    előzmény:
    picivirág (17701)
    2007-04-23  08:50
  100. Torolt_felhasznalo_636103
    Torolt_felhasznalo_636103
    2007. Április 23. 09:0217702.

    Nálunk 28.-án  lesz lomtalanítás.  A lakásban állandóa "lomtalanítok" de kidobni nem akartam, felvittem a padlásra. Legszívesebben úgy csinálnám, hogy "bekötném a szemem, hogy ne lássam mit dobok ki, hiszen ha évekig nem volt rá szükség akkor miért tartogatnám???  Többnyire ruhák vannak, Szandiról, aztán rólam... még megboldogult 70 kg.-os koromról. Még olyan ruha is ami még nem is volt rajtam! Anyukám, apukám hagyatéka. Zolikám öltönyei szintén fele alakra való mint a mostani.

    Nincs lelkierőm kiállni a piacra ér árulni, mint ahogy sokan teszik, pedig a minősége miatt bizony hozna a konyhára. Felajánlottam a családsegítőknek többször is, fülük botját sem mozgatták!

    Szóval kipakolom az utcára, és reméljük akkor nem lesz eső!

    előzmény:
    *zsóka49* (17700)
    2007-04-23  08:17

Címlap

top