Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Német munka-átverés ?

amanndi
Létrehozva: 2012. szeptember 6. 12:25

                  Sziasztok!

 

A férjem hosszas vívódások után Németországba ment dolgozni.

Múlt héten szombaton ment el,esténként beszélünk,hogy mi újság vele.

Már kedden jelezte nekem,hogy konfliktus van a német és a magyar főnökök között a bérükről,a németek teljesítménybért akarnak adni olyan szintű minősségellenőrzéssel,hogy a hazai béreket nem keresnék meg, a magyar főnök pedig harcolni próbál az órabérért,hogy ki tudja nekik fizetni a beígért bért ..

 

Azt ígérték kiutazás előtt,hogy 8 eurós órabér,minimum havi 1400 euró + a hazai kártyára minimálbéres utalás ,nagyon messze van a hely ahová dolgozni ment dolgozni teljesen észak-kelet Németország,jelentős volt az üzemanyagköltség is amit nem állnak,csak a szállást .

 

Nagyon sajnálom a férjem ,hogy ilyen messzire van tőlünk és ilyen bizonytalanságban kell elkezdeni a munkát,napi 10-12 órát dolgoznak,még szombaton is melóznak és csak 6 hét múlva jönnek először haza.

 

Rákérdeztem a szerződésre és csupán a hazai minimálbérről van szerződésük,folyamatos munkaviszonnyal.

 

A kollégák már zúgolódtak,hogy ők hazajönnek,ha nem fognak fele annyit sem keresni mint amiről eredetileg szó volt,nem is tudják ,hogy mennyiért dolgoznak ,de azért még dolgoznak.

 

Várjon a férjem még egy kicsit,vagy tanácsoljam neki,hogy azonnal jöjjön haza,hagyja az egészet ott ?

  1. 2012. szeptember 6. 15:3951.
    Természetesen végzett bádogos mindenki aki kimehetett a céggel,a férjem már 22 éve végzett :-) azóta van bőven gyakorlata .
    előzmény:
    diana101 (49)
    2012-09-06  15:30
  2. 2012. szeptember 6. 15:3950.
    Luxushajók bádogosmunkája az talán nem segédmunka  és biztos vagyok benne, hogy nagyon tisztességesen fizetnek---a vállalkozó munkaközvetítőnek...((( Na persze pont azért, mert luxushajó, minőségi munkát követelnek érte. Arról fogalmam sem  lehet, hogy miért így alkalmazzák a dolgozóikat..talán azért, mert még mindig kevesen beszélnek a szakmunkások közül jól németül és nekik csoport, azaz létszám kell.
    előzmény:
    HataMari (45)
    2012-09-06  15:15
  3. 2012. szeptember 6. 15:3049.
    Ok a badogos az hianyszakma Nemetorszagban . Ami munkat csinalnak ahhoz szükseges a papir , vagy betanitott munkakent is menne ?Tehat ott mindenki vegzett badogos?
    előzmény:
    amanndi (46)
    2012-09-06  15:15
  4. 2012. szeptember 6. 15:2248.
    Itt Nemetorszagban , a munkaerökölcsönzö cegek 7,5 eurotol dolgoztatnak hivatalosan embereket ,szallas nelkül. Ez kb. azok kapjak akiknek nincs vegzettsegük .13-15 euros orabert , mar jobb szakmunkak fizetnek de ez is brutto !
    előzmény:
    eda-1952 (43)
    2012-09-06  15:07
  5. 2012. szeptember 6. 15:1947.
    Ó ,szörnyen cserélem a betűket,elnézést a helyesírásomért !
    előzmény:
    amanndi (46)
    2012-09-06  15:15
  6. 2012. szeptember 6. 15:1546.

    Nettó 1400 euróról+ hazai minimálbérről+ingyen szállásról volt szó.

     

    Úgy hirdetett a magyar alvállaklozó,hogy "kiemelet fizetés " .

     

    Szigetelő bádogosmunkáról van szó,luxushajókat csinálnak .

    előzmény:
    eda-1952 (43)
    2012-09-06  15:07
  7. 2012. szeptember 6. 15:1545.

    De szerintem a hajogyari megbizokat abszolut neme rdekli,honnan jon a munkavallalo,meg hol lakik,mik a koltsegei.Gyari kisegito munkaert hol fizetnek 13-15 eurot?Nemetorszagban,franciaorszagban nem.

    Tenyleg az lehet,vallalkozo elvallata x osszegert,kevesebbert,mint munkaerokolcsonzo,aztan abbol gazdalkodik,es kigazdalkodja a lakhatast is?vagy hogy csinalja ezt,kozben hogy ha kinnt elsz es ugy vallalsz ilyesmi allast,ilyen szinten,a minimalbernel tobbet nem kapsz es kutyat nem erdekli honnan jarsz be,hol laksz,mik a koltsegeid? (manapsagmar szakmai kepzettseggel jaro munkakra is sokszor csak minimalbert ajanlanak,lakhatast mindegyebet oldd meg,ahogy tudod. aztan a legjobb,mikor a minimalberes fizetesi ajanlat melle elvarjak,hogy beszelj nyelvet+meg jogsid es autod is legyen,hogy biztositva legyen,hogy kimessz valahogy a gyari videken levo telepukre dolgozni nap-mint-nap:S

    előzmény:
    eda-1952 (43)
    2012-09-06  15:07
  8. 2012. szeptember 6. 15:1044.
    Hogy erted hogy alap a szallas ? Lehet van ilyen munka , de azert ez nem az alap . Külömben meg a szallodai munkasoktol is levonnak valamennyit az "ingyen "szallasert .
    előzmény:
    eda-1952 (38)
    2012-09-06  14:48
  9. 2012. szeptember 6. 15:0743.

    Nekem meg a megadott feltételekkel, amit kiegészítettem az úti ktg-el, a 8 euró kevésnek tűnik, bár nem számoltam át mennyinek kéne lennie, ha nem fizetnének minimálbért. De úgy gondolom egy kb 13-15 eurós órabérrel minimálbér nélkül jobban kijönne a dolgozó. A bér persze  erősen függ a munkától. Teljesen logikus, hogy a magyar munkáltató (=munkaszervező) kapott egy ajánlatot, ha visz X embert, mennyi órabért kap értük és ő ezt tovább osztotta, hogy embert is kapjon, meg neki jövedelme is maradjon.

    Azt nem figyeltem, elhangzott itt, hogy nettó? Mert én csak órabért láttam és napi 10 órával az kb az 1400, akkor persze ez bruttó és az bizony nem sok. Mármint ott kinn, mert itthon ez is álom...(((

    előzmény:
    HataMari (42)
    2012-09-06  14:57
  10. 2012. szeptember 6. 14:5742.

    Mikor mi a (z akkor meg) ferjemmel kijottunk,a repjegy meg koltozes fizetve volt,sot,neki meg a probaidore a lakhatas is,de mi ugye csak probaido letelte utan jottunk utana,mert nem leht tudni...szoval legy eros(csak hogy a Te stilusodban maradjunk)onnantol mar nekunk kellett allni a lakhatast is.

     

    Nekem tul optimista berezesnek tunik az 1400 netto az ingyen lakhatas mellett,akkor miert nem munkaerokolcsonzos cegtol dolgoztat a gyar helyieket,osszessel egyutt ennyiert megerne nekik,lakhatast akkor nem kell fizetni,csakis es kizarolag a munkaerokolcsonzonek,ami lehet,hogy a vegen kevesebbre jon ki,ha igaz a 8 euro/ora+minimalber+lakhatas a magyar munkaerore+van egy munkaerojuk,aki erti a helyi nyelvet...

    nekem emiatt gyanus az egesz egyre inkabb.

    előzmény:
    eda-1952 (38)
    2012-09-06  14:48
  11. 2012. szeptember 6. 14:5441.

    Ja, hát ez már így teljesen más szituáció.......

    Akkor végülis az a kérdés, hogy képesek-e a munkások az előírt minőséget/teljesítményt teljesíteni. Reméljük igen!

    Minden jót nektek!

     

    előzmény:
    amanndi (39)
    2012-09-06  14:49
  12. 2012. szeptember 6. 14:5040.
    Hát igen, ez szerintem is elég valószínű, de akkor meg a magyar főnökkel tisztáznám a dolgot. Lényeg az, hogy én mielőtt otthagynám a francba az egészet azért tisztáznám a fizetést, hogy akkor mennyit is kapok?
    előzmény:
    cabron (34)
    2012-09-06  14:39
  13. 2012. szeptember 6. 14:4939.

    Ó...szóval létezik egy ilyen teljesítménybéres trükk ,hogy így jóval kevesebbet kelljen fizetniük...

     

    Igaza volt annak aki azt írta,hogy előre le voltak fektetve a feltételek,eredetileg is arról volt szó,hogy első héten 8 euró/órabér,aztán pedig később teljesítménybér ,amiről úgy fogalmazotta  főnök,hogy még simán lefölözik a 8 eurós órabért is,aztán nézett mindenki nagyot amikor a német minősségellenőr ezredszer is azt mondta ,hogy újra ez így nem lesz jó,ekkor kezdett a magyar alvállalkozó felháborodni,hogy ha valóban teljesítménybérben lesznek elszámolva a bérek,akkor nem képes kifizetni a munkásainak a beígért bért ,tehát a németek előre is ezt mondták !!!

     

     

    Állítólga a 21 kivitt emberből 6-7 képes megfelelően csinálni a munkát,a férjem állítása szerint ő is ezek közé tartozik szerencsére,mert itthon is hasonló munkát csinált,a többi egyenlőre még nagyon esetlenül tudja csinálni,nem áll rá a kezük még .

     

    A férjemmel jól járnak egyébként mindenhol,mert nem iszik,nem dohányzik és nagyon motivált abban,hogy az itthoni kilátástalanságból kimenekülve jövőt teremtsen a gyerekeinknek .

  14. 2012. szeptember 6. 14:4838.
    Nem, nem fura. Az egyértelmű, hogy a magyar munkáltatónak van egy szerződése egy neki ajánlott órabérrel és ő így fizeti a dolgozóit, mert neki  jobb, hogy magyar minimálbér plusz valamennyi euró. A szállás pedig alap, hogy ingyen van, légy erős, ha valaki nem közbeiktatott magyar munkáltatónak dolgozik, akkor előfordul, hogy fizetik az útiköltségét is, változó munkahelyen adott esetben ez repülőjegy is lehet, a távolságtól függően.. (és nem, nem az ujjamból szoptam.)
    előzmény:
    HataMari (23)
    2012-09-06  14:04
  15. 2012. szeptember 6. 14:4837.

    Lehet ezért nem szeretem Wagnert, mert ilyen előadásban hallottam az Operában, amikor a zenekarból senki nem volt az igazi

    Jó munkát!

    előzmény:
    semiramis (35)
    2012-09-06  14:40
  16. 2012. szeptember 6. 14:4436.

    Mondjuk egy részletesebb költségvetés esetén csak fel kell tüntetni a munkabér tételét is.

    És a német csak van annyira precíz, hogy ezt kéri is.

    előzmény:
    cabron (34)
    2012-09-06  14:39
  17. 2012. szeptember 6. 14:4035.

    ezt meg elmeselem, mert tökeletesen tükrözi az altalad vazolt heöyzetet:

     

    80-as evek vege, megalakul a fesztivalzenekar. a tagok az AHZ, a Radio es az Opera szolamvezetöi, haverok, haknitarsak. akik termeszetesen munkahelyi beosztasuk mellett csinaljak a Fesztivalt, ami - ird es mondd - annyit fizet koncertidöszakonkent (10 nap proba, 3 koncert, egy CD) adomentesen, mint egy fel evi adozott hivatalos zenekari allas (AHZ, tk.).

     

    igenam, de a Fesztivalnak egyre több a koncertmeghivasa, mar nemcsak a karacsonyi es a nyari zenekari szünetben lepnek fel, hanem ev közben is...

    a tagok tehat dilemma ele kerülnek: az allas vagy a remekül fizetett, kiemelt statuszu Fesztivalzenekar? a Fesztival meg nem hivatalos, allamilag tamogatott zenekar, tehat allascserere nincs lehetöseg. föallasukat viszont nem akarjak elveszteni...

     

    tehat elkezdik sajat zsebböl fizetett tanitvanyaikat feketen beültetni munkahelyi (AHZ, Radio, Opera) szolgalataikra. 

     

    aminek az lesz a következmenye, hogy nemely operahazi elöadason a vonoskarbol egyedül a koncertmester a Haz tagja, az összes többi "kisegitö", aki elöször latja az epp futo darab kottajat...

     

    jatszottam ilyen produkcioban. inkabb nem ecsetelnem, mi szolt ott...

     

     

     

    következmeny: az AHZ, a Radio es az Opera testületileg kiakadt. berrendezessel egyidöben megtiltottak az allason kivüli rendszeres haknikat. a botrany hatasara fischer a kulturalis miniszterhez fordult, kerte a zenekar allami tamohatasat, hogy - immar hivatalosan - statuszokat hozhasson letre es szerzödtethesse az embereit. 

     

    Na, azota müködik a Fesztivalzenekar hivatalos zenekarkent.

     

     

     

    itt a mesedelutan vege, menek en doooogodzni. :-) 

    előzmény:
    Brucknersigfried (26)
    2012-09-06  14:16
  18. 2012. szeptember 6. 14:3934.
    Én inkább azt tudom elképzelni, hogy a némettel pusztán egy elvégzendő munkáról és annak áráról szerződtek, őt rohadtul nem érdekli, hogy az alvállalkozó mennyit fizet a munkásainak.
    előzmény:
    Brucknersigfried (32)
    2012-09-06  14:36
  19. 2012. szeptember 6. 14:3733.

    Igen, az irígy a másik opció!

     

    Szép délutánt neked is!

    előzmény:
    semiramis (29)
    2012-09-06  14:25
  20. 2012. szeptember 6. 14:3632.

    Én azért optimista vagyok, és azt vallom, hogy előbb-utóbb mindenki tetteinek lesz következménye illetve egyszer mindenkinek el kell számolnia a lelkiismeretével.

    De azért a vérlázító pofátlanságok tényleg fel tudják bosszantani az embert. Amikor pl. olyan politikus beszél tisztességről, aki köszönő viszonyban sincs vele. Ilyenkor mindig az első bekezdéssel vígasztalom magam :)

     

    Hogy a topikhoz is szóljak: topikindító én a férjed helyében megpróbálnám tisztázni a helyzetet.  

    1. Átbogarásznám a szerződést.

    2. A főnök elé állnék (német főnök) és megkérdezném tőle, hogy figyelj öreg, most akkor mennyi fizetést is fogunk kapni, stb?

     

    Mindenkinek további szép délutánt, mennem kell, mert mindjárt felkel a kislányom. 

    előzmény:
    semiramis (28)
    2012-09-06  14:23
  21. 2012. szeptember 6. 14:3431.

    A férjed munkáltatója a magyar alvállalkozó és nem a német fővállalkozó.

    Az történik, hogy a német szerződött a magyarral, a magyar meg a férjedékkel (minimálbérről). 

     

    Elhúzta előttük a mézesmadzagot, csinál egy kis műbalhét, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni.

     

    Szerintem egyelőre várjatok egy kicsit, mi forrja ki magát, utána esetleg meg lehet próbálni a német vállalkozóval beszélni, hogy hogyan is van ez. 

    előzmény:
    amanndi (1)
    2012-09-06  12:25
  22. 2012. szeptember 6. 14:3130.

    Persze hogy letezik ilyen munkakörülmeny  bizonyos munkaknal . Viszont irja is hogy az orabere nem tul magas . Mert csak ugy eri meg a szallast is biztositan a munkavallaloknak , hogy valahol ezert kevesebbet fizet .

    Azert is kerdeztem milyen munkarol van szo? Itt is van 7 euros brutto oraber is ,a keleti reszen meg plane .

    Nemetorszagban 2000 euro brutto, az  kb.1350 netto ha valaki egyedülallo . Mondjuk a kevesebbet keresöknel keveseb az elvonas .

    előzmény:
    HataMari (23)
    2012-09-06  14:04
  23. 2012. szeptember 6. 14:2529.

    vagy irigy. 

     

    bar... vegülis megtanulhatja mindenki sajat karan is... 

     

     

    no, mennem kell, tovabbi kellemes delutant nektek!  

    előzmény:
    Brucknersigfried (27)
    2012-09-06  14:18
  24. 2012. szeptember 6. 14:2328.

    akkor jo :-)))

     

    a, nem, tenyleg nem mindenki müködik igy, hala Istennek.

     

    a rossz az, hoyg egy csomo tisztesseges latja, hogy a masik (ide ertve az orszag vezetöit is, sajnos) kez-kezet-mos-alapon sibolja el a vallalat/akarmi penzet, nem bukik bele (mert mindenki benne van) VAGY belebukik, de nincs következmenye.

     igy aztan a becsületes ember moralis valsagba kerül, mondvan: ö a hülye, hogy nem ugyanigy tesz, akkor ui. (jol) meg tudna elni...

     

    az jo, ha belebukik es bukik. :-) 

    előzmény:
    Brucknersigfried (26)
    2012-09-06  14:16
  25. 2012. szeptember 6. 14:1827.
    Sokaknál megfigyeltem, hogy ha külföldre akarnak menni dolgozni, akkor ha felhívod valami veszélyre/problémára a figyelmét, akkor rosszindulatú vagy...
    előzmény:
    HataMari (22)
    2012-09-06  14:01

Címlap

top