Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kicsinek, anyának otthon a helye?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 22. 00:55
Vajon rossz anya az, aki szeretne visszamenni dolgozni a gyermek hároméves kora előtt, ezért bölcsibe vagy bébiszitter kezeire adja a kicsit? A kérdés költői, ám a magyar társadalom elég határozott válasszal rendelkezik rá.

Nők Lapja Café: Kicsinek, anyának otthon a helye?
  1. 2014. június 22. 23:0751.

    Nem is munkából bevásárlás után gondoltam, hanem csak úgy programnak.

    előzmény:
    ezanick* (49)
    2014-06-22  22:55
  2. 2014. június 22. 23:0650.
    Lillaréka, csak azt mondd meg, hogy mit nem értesz?
  3. 2014. június 22. 22:5549.

    De milyen idos kortol, mert ugye itt meg boven 3 ev alatti gyerekekrol beszelunk.


    S az is kerdes hol el valaki. Van, ahol nincs vonatkozlekedes.


     


    Nalunk falun pl jo,ha orankent jott a busz... Volt, hogy ugy gondoltam busszal megyek a gyerekekkel. Mire hazaertem szazszor megbantam, mert hazafele tele volt a busz, ulohely sem volt, a kezem is tomve es cipeld meg a gyereket is.


    S arban is annyi volt, mintha kocsival mentem volna. Ha vonattal akar onnan valaki menni, akkor az atszallas eleg maceras, messze van a busztol a vonat.


    Elotte varosban eltunk, onnan mentunk egy parszor vonattal, de nem surun.


    Szoval en maximalisan megertem azt, aki igyekszik mar akkor buszozni, vonatozni mikor a gyerek mar akkora, hogy hosszabb tavon egyedul megy, cipeles, babakocsi nelkul.


     


    ( nem emlekszem ra, hogy mi mikor mentunk vonattal eloszor, de az biztos, hogy kis, kirandulovonat volt, szerencsere ilyen volt a kozelunkben)

    előzmény:
    mickey277 (47)
    2014-06-22  22:45
  4. 2014. június 22. 22:5448.

    Most elolvastam a cikket is. Nem kellett volna:-) 


    Az egy és másfél éves gyerekénél észrevette, hogy unni kezdték a szülők fejét, és bandázni vágytak! Tényleg hülyének néz mindenkit? És tényleg nincs az nlcnek igénye normális újságírókra?


    Ha egyszer egy anya unja a gyereke fejét, és bandázni vágyik, akkor miért nem ezt mondja? Miért kell az egészet az ártatlan egyévesre kenni?

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-22  00:55
  5. 2014. június 22. 22:4547.

    Azért érdekes, mert a legtöbb gyerek imád(na) buszozni, vonatozni, de a szülők egy nagy részének soha eszébe nem jutna elvinni őket.

    előzmény:
    ezanick* (38)
    2014-06-22  21:11
  6. 2014. június 22. 22:4246.

    Nem voltak. De már láttam olyat, aki ismert olyat, aki hallot olyanról, akinek voltak.


    Egyébként sok anyukának van két gyereke, vagy akár három vagy több. És sok helyen van hozzájuk apa is.


    De ha ez tényleg ekkora probléma, akkor a mama hogy oldotta meg? És miért hagytátpk, hogy ilyen borzalmasan nehéz helyzetbe kerüljön?

    előzmény:
    KN18 (37)
    2014-06-22  20:54
  7. 2014. június 22. 22:3745.

    Érdekes, hogy a gyermekpszichológia is ezt mondja, pedig az nem változik úgy, mint az ideológia.


    Az ideológiákat ezzel kapcsolatban sok szülő magának gyártja: szüksége volt már a közösségre a gyereknek, barátokat akart szetezni, jobban fejlősik a bölcsiben, stb. Ez mind nyilvánvaló baromság, azok az  anyukák gyártanak ilyen ideológiákat, akiket valami miatt furdal a lelliismeret. Hogy miért, azt ők biztos tudják


     

    előzmény:
    asztanaviszta (29)
    2014-06-22  18:05
  8. 2014. június 22. 22:3644.

    Tessék, itt egy viszonylag értelmesen kifejtett, logikus írás erről a témakörről. Érdekes egyébként, hogy az nlc-n megjenlő cikkek mennyire ellentmondanak egymásnak ugyanabban a témában: http://www.nlcafe.hu/lelek/20140615/bolcsodei-st resszrol-mate-gabor/

    előzmény:
    asztanaviszta (29)
    2014-06-22  18:05
  9. 2014. június 22. 22:3243.

    Az, hogy a gyereknek 3 éves korig a legjobb a szülei mellett nem ideológia, hanem tudományosan megalapozott tény, de a laikus szülő is megfigyelheti ezt a legtöbb gyereken.

    előzmény:
    asztanaviszta (29)
    2014-06-22  18:05
  10. 2014. június 22. 22:3242.

    Jól is teszed. Egy gyereknek 3 éves koráig erre van a legnagyobb szüksége.

    előzmény:
    pcsilla (30)
    2014-06-22  18:05
  11. 2014. június 22. 22:3041.

    "Mi az, hogy ismerje be? Nem bűn az! Senki ne ismejen be semmit senkinek, akire nem tartozik, és ne is kérjen számon senkin semmit!"


    Úgy értem, hogy senki ne bezzegeljen nekem (meg más anyukáknak, akik nem adják bölcsibe a gyereküket), hogy az ő gyereke mennyit "fejlődött" a bölcsiben, és ne szóljon be nekem, amiért otthon vagyok a gyerekemmel, csak mert (ál)ideológiákat gyárt magának, hogy bizony mennyivel jobb a bölcsis gyereknek, csak mert neki nincs lehetősége/kedve otthon maradni a gyerekkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277981 (26)
    2014-06-22  15:14
  12. 2014. június 22. 22:2940.

    Sajnos Magyarországon ma szinte mindenhol a jóllakott vesz el az éhestől. sőt, már az éhezőtől is:-( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (28)
    2014-06-22  18:05
  13. 2014. június 22. 21:5939.

    Amig az ikreim babakocsisok voltak, addig nem utaztunk busszal, es mas tomegkozlekedesi eszkozzel sem. Az iker es testverbabakocsik rohadt nehezek, es hevre, nagy lepcsos buszra keptelenseg feltenni oket. Amikor mar mentek, akkor mar lehetett, de ket gyereket koordinalni ket emberes melk az elejen. Esetemben nagymama es en:-) 

    előzmény:
    KN18 (37)
    2014-06-22  20:54
  14. 2014. június 22. 21:1138.

    Miert erdekes ez? Illetve melyik kor az ahol mar erdekesnek/kesoinek tunik?


     

    előzmény:
    mickey277 (21)
    2014-06-22  12:40
  15. 2014. június 22. 20:5437.

    Nyilván soha nem voltak ikreid. Így én sem csodálkozom.


     


    Két, karon űlő, még járni nem tudó azonos korú gyermeket egy azaz egy darab felnőtt mégis hogyan tudna A pontból B pontba juttatni?


    Hát tümeg közlekedéseel biztos nem, mert még a buszmegállóig sem bírna el egy kb 50 kilós nő télvíz idején két gyermeket akik ráadásul vízhatlan, csúszós overalba vannak öltöztetve. 


     

    előzmény:
    mickey277 (21)
    2014-06-22  12:40
  16. 2014. június 22. 19:1936.

    Ezt most miért nekem irtad? Jelentem lŕnyom mŕr iskolŕba fog menni,fiammal még itthon leszek én is mig hârom nem lesz. Szimplŕn csak meg tudom érteni aki mŕshogy tesz... a többit az érintettektől kell szŕmonkérni és nem tőlem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (28)
    2014-06-22  18:05
  17. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. június 22. 18:4335.

    Na, csak eljutottunk a mijennőazijenig, minekkellenekcsillámlámáig. Lyóvan. Harminc hsz. se kellett. Nem csalódtam, nlc, tényleg csak a küllem más!

    előzmény:
    Vitosa (32)
    2014-06-22  18:08
  18. 2014. június 22. 18:1534.
    kedves cikkírónk elmondta a tutit magáról: Neki kellett már a felnőtt társaság. ennyi. a többi csak bla bla...
    amikor alszik a gyerek akkor főzök és takarítok. ha fent van, játszunk, ide-oda megyünk. én élvezem h még tudok vele tartalmasan minden időmet eltölteni.
    munka után a cikkírónak nem kell mosni-főzni-takarítani? butaság a gyerek iránti szeretetet és a házimunkát egy kalap alatt említeni.
  19. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. június 22. 18:1433.

    Elvileg akkor lenne ez igaz ha egyetlen gyermeket sem utasítanának el telítettség miatt.


    Ez olyan mintha a buszon mindenkinek joga lenne arra hogy leüljön hissz vesz jegyet, de van 50 ülőhely és 100 álóhely (hasra írtam nem tudom amugy).


    Vagyis? Mindenki le fog tudni ülni a csúcsidőben tömött buszon????


     


    Nem..... elsőbséget ott is az öregek, terhes nők élveznek...


     


    Valahogy igy kellene hogy legyen az állami bölcsikkel ovikkal is...

    előzmény:
    asztanaviszta (31)
    2014-06-22  18:07
  20. 2014. június 22. 18:0832.

    Mi a tanulság ebből?




    Hogy a dologtalan, lusta, elkényesztett p@csák ha nem szeretnének otthon a kisgyerekükkel bajlodni akkor vigyék magán/alapitványi intézménybe. Nem kell kiszorítani onnan azt akinek nagyobb szüksége lenne rá!




     


    Engem csak egy dolog érdekel... Akinek nyűg a saját gyerekével foglalkozni, az minek szül gyereket? Mindig kell vele foglalkozni, ha már kicsinek sincs hozzá kedve-türelme, nagyként még inkább nem lesz. Nem kell 24 órában a gyerek hátsójában lógni, de azért nyilván van vele teendő. Ha valakinek ez a törődés nem természetes, mindenki jobban jár, ha nem lesz gyereke. 


     


    Nyilván van amikor muszáj bölcsibe adni a gyereket, mert vissza kell menni dolgozni a szülőnek. De valahogy jó lenne elérni, hogy valóban csak azoknak a gyerekei mehessenek állami bölcsibe, akik ezért kényszerülnek erre.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (27)
    2014-06-22  17:56
  21. 2014. június 22. 18:0731.

    Az u.n. állami, ingyenes bölcsire mindenkinek ugyanannyi joga van.


    Vagy nincs.


    Nem kell illúziókat kergetni, előbb-utóbb mindenhol fizetős lesz a bölcsődei ellátás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418344 (27)
    2014-06-22  17:56
  22. 2014. június 22. 18:0530.
    2-3 éves kor között kezd kialakulni a gyermekben a szocializálódás, más gyerekekkel való együttjátszás.
    mi még nagyon jól elvagyunk a 19 hónapos fiammal, minden nap játszótéren van, gyerekek között de még nem érdeklik őt igazán. olyan jó együtt lenni a fiammal, együttlennünk, mert a férjem is imád velünk lenni meló után. megpóbálok 2,5 éves koráig minimum itthonllenni, mert ezt az időt soha nem lehet visszahozni.
    midenkinek saját érzése, döntése, én nem ítélek el senkit.
    1et tudok, én imádok a fiammal együttlenni, játszani, nem érzem még, h nélküle szeretnék időt eltölteni. de ez én vagyok, ez az én érzésem, véleményem.
  23. 2014. június 22. 18:0529.

    Az ideológiákat akkor kezdték el gyártani, hogy a gyereknek 3 éves koráig az anyja mellett a helye, amikor az "átkosban" bevezették a 3 éves gyest.


    Akkor még a teljes foglalkoztatottság volt az üdvözítő.


    Ezzel többszázezer anyukát legálisan ki lehetett vonni a munkaerő piacról.


    Mao-n kívül ez a 3 évig otthon lét egyetlen országban sincs.


    Semmi nem igazolja, hogy az évekig anyukájik mellett lévő gyerekek akár fizikálisan, akár mentálisan fejlettebbek lennének a közösségben felnövő társaiknál.

    előzmény:
    Babyface83 (20)
    2014-06-22  12:00
  24. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. június 22. 18:0528.

    Egyetértek avval amit írsz, de akkor ez a fajta szülő legalább magánoviba adja a gyerekét. Ha megteheti hogy nem dolgozik és szeretne nyugalmat, rendet és tisztaságot is maga körül miközben nem dogozik akkor fizesse a magánintézményt.


    Nem tudom miért olyan nehéz felfogni hogy nem mindenki él ugyanolyan színvonalon. Sokaknak igenis szüksége lenne az állami férőhelyre mert a magánovi  havi díja komolyan megterheli a családi kaszát sőt vannak akik laig bírják kifizetni.


     


    Szerencsére mindneki megtalálhatja ma a pénztárcájának megfelelő lehetőséget. Nem kell elvennie a jóllakotnak  az éhestől az utolsó falat kenyeret is.......................


     

    előzmény:
    lady1986 (19)
    2014-06-22  11:32
  25. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. június 22. 17:5627.

    Egyetértek! Maximálisan


    A Bölcsit a legtöbb esetben a kényszer szülte... mert anyunak vissza KELL mennie dolgozni! (bármilyen okból)


    Viszont.. én mégis nem egy- nem két olyan anyucit ismerek, aki otthon van, de bölcsibe adta a gyerekét... mert nem bir vele.
    De ők legalább be is vallják, hogy azért  adták be, mert nem tudnak vele mit kezdeni...  de azzal dicsekszenek, mennyit tanult a csemete, amióta bölcsis... ezekkel egy  baj... amiket a bölcsiben tanult, mind anyunak kellene megtanitania.
    Még 2-3 éves korban is nem egymással, hanem inkább egymás mellett játszanak a gyerekek.


     


    Nagyjából 3 éves kor az a kor, amikor elég érett már a gyerek, hogy közösségbe menjen. 

    idézet:
    Lillaréka (5)
    2014-06-22 08:33:20

    Nos az a nő aki beadja az állami bölcsibe/oviba a kisgyermekét miközben nem dolgozik és otthon van  elveszi attol a másik kisgyermektől a férőhelyet akinek az anyukája/apukája is dolgozik igy megalapozottan menne oda. Mert az anyukájanak musszály visszamennie dolgozni és nem azért adja be hogy nyugalmasan takaríthason/aludjon otthon. 


     


    Igy az a kisgyermek akinek igénye lenne az állami ellátásra - nem szeretném folytatni hogy anyu/apu adózik igy igényjogosult lenne az állami ellátásra - nem tud bekerülni és a szülő rákényszerül hogy magán vagy alapitványi bölcsit/ovit vegyen igénybe.


     


    Adót is fizet, de kiturták az állami helyről, közben pedig kereshet arra hogy a magánintézményt fizesse.


     


     


    Mi a tanulság ebből?


    Hogy a dologtalan, lusta, elkényesztett p@csák ha nem szeretnének otthon a kisgyerekükkel bajlodni akkor vigyék magán/alapitványi intézménybe. Nem kell kiszorítani onnan azt akinek nagyobb szüksége lenne rá!

    előzmény:
    Lillaréka (5)
    2014-06-22  08:33

Címlap

top