Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2009. január 21. 21:5910551.

    Elhoztam Neked, de azért nézz be Domingo oldalára, már maga a zene is megéri.

     

     

     

     

    Tehát PLACIDO DOMINGO (énekel)

     

     

     

    Singing 2009

    Verona, Italy
    July 24, 2009
    Arena di Verona
    Plácido Domingo's 40th Anniversary
    Tickets

     

     

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10547)
    2009-01-21  20:30
  2. 2009. január 21. 21:5510550.

    Szia!

     

     

     

     

    Kattints a www.placidodomingo.com címre, aztán BAL oldalon a Performanc-szóra és máris végignézheted, mikor? hol? énekel, ill. vezényel a Maestro.

    Emlékszem veronai koncertre, ahol asszem énekelni fog az idén!

     

     

     

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10547)
    2009-01-21  20:30
  3. 2009. január 21. 20:5610549.

    Szia!

     

    Persze hogy július 30-a, amikor Madridban Villazonnal zarzuela koncertet ad. Sajnos mi nem leszünk ott. De viszont augusztus 1-én Budapesten az Operalia  döntőjén ugye igen!

    előzmény:
    Tsancsa (10546)
    2009-01-21  20:13
  4. 2009. január 21. 20:3110548.

    Ancsám, nagyon szép oldalt állítottál össze, gratulálok!!!!

     

    Maestronak pedig nagyon boldog születésnapot kívánok, de mindenekelött jó egészséget és további sok sikert!!!!

    Mivel mással is tenném ezt, mint a közös kedvencünkkel Ancsa, Mascagnival....... az  AVE MARIA-jával, de a hárfa kísérettel.

     

     

    Boldog születésnapot Placido!

     

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10541)
    2009-01-21  13:43
  5. 2009. január 21. 20:3010547.

    Szép Estét minden Domingobarátnak !

     

    Július 24.-én Veronában az Arénában lesz valami a mesterrel.....???

    nyomozok részleteket tovább...

    Menjünk....????

     

    én szívesen megszervezem, ha van legalább 20 ember.....

     

    épp ma jöttek meg a Staatsoper jegyeim postán február 15-re....

     

    mindent lehet csak idő és pénz kérdése.....

     

    (Veronába kéne menni oszt munkabérünk nincsen ennyi...???)

     

    üdv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (10544)
    2009-01-21  19:37
  6. 2009. január 21. 20:1310546.

    Csak magamban gyűjtögetek ..... és"koccintok" a Maestro egészségre egy nagy pohár gyömbérrel .... pedig de szívesen néznék pont ma mondjuk egy magyarországi koncertet ....

     

     

     

     

    Húúúúha! angolosok segítsetek!!!!! ezt a cikket is most találtam, az oldal fotó alatt 2009. 03.07., vagy 07.30 (?) a lényeg, hogy a cikkben az első bekezdés számomra három bűvös szóval kezdődik - Amor vida da mi vida - segítenétek a fordítással?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 21. 19:5310545.

    Hali!

     

     

     

    Megtaláltam az előbi beszélgetésünkkor megválaszolatlan fotóra a helyes választ :o))

    Aztán még picikét kóvályogtam, hátha ráakadok valami hírre .... de sehol semmi magyar .... viszont ezt a kis videót és cikket találtam .... 

    előzmény:
    moty (10542)
    2009-01-21  15:13
  8. 2009. január 21. 19:3710544.

    Szép estét Katinka!

    Kedvenc Maestronk merre járhat??? pontosan nem tudni, most nézem én is a honlapján www.placidodomingo.com -on januári program egy látható, az is január 17-én New Orleanban volt .... utána New Yorkban lesznek előadásai február elejétől....

     

     

    A www.placidodomingo.com oldalra kattints rá okvetlenül, mert a Granada helyett, az Amore infinito c., II.János Pál verseire készült CD-jéről szólnak dalok ..... és tényleg és igazán szépek. Amit biztosan hallok -mert persze most is itt énekel a fülemben :o))-, az az, hogy a Bocellivel közösen énekelt dalból is, aztán a másik férfihang gondolom Josh Grobané, a női hang tán Kathrine Jenkins lehet???? hallgass bele érdemes! ennyi örömünk má legyen nekünk is ezen a szép napon!

     

     

     

     

    Jutka talált egy hírt, miszerint a magyar követségen lehet(?), lehetett(?) mert az RTLklub sztárszakácsa főzőtt ott, utalást olvasott arról, hogy Domingonak is főzőtt, ill. Domingo is evett a főztjéből.....

     

     

     

     

    Hát ennyit tudunk! a magyar médiában még mindig sehol semmi hír!!!! szégyellem magam azok helyett, akiknek esetleg dolguk lenne nevezetes dátumokra odafigyelni......

     

     

     

     

    Jó látni, hiányoztál!!! Jó lenne reggelente megint örülni a gépnél!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10543)
    2009-01-21  18:07
  9. 2009. január 21. 18:0710543.

    Nagyon szep viragot es koszonto sorokat kapott a Maestro.

    Ha kezebe kerul-remeljuk- valaha is, akkor bizonyara oromet leli benne. Minden muvesznek nagyon fontos a kozonseg szeretete, elismerese, husege. Legalabb annyira, mint a szakertok velemenye, ertekelese.

    Vajon hol szerepel, turnezik, enekel, vezenyel napjainkban? kivancsi vagyok hogyan es hol unnepli a szuletesnapjat???

     

    előzmény:
    Tsancsa (10541)
    2009-01-21  13:43
  10. 2009. január 21. 15:1310542.

    Sziasztok!

     

    Ide is érdemes benézni (természetesen a gportál mellett!)!

     

    http://www.gertsamtkunstwerk.typepad.co.uk/

    előzmény:
    Tsancsa (10541)
    2009-01-21  13:43
  11. 2009. január 21. 13:4310541.

    Halihó Katóka!

    Már "dörög" a koncertnek felrakott felvételek sora a gportálon :o))) egyszer nagyon jó lenne tudni, csak icinyke-picinyke pillanatra látni Domingot ezen a napon ..... jó lenne látni az örömét, látni hogy mennyien szeretik, ünneplik még velünk együtt ....

     

     

     

     

    Sajna a magyar média ma sem tagadja meg önmagát -eddig legalábbis-, ahányféle módját ismerem, körbe néztem a neten, de semmilyen magyar hír, írás, cikk, említés ..... sehol .... szomorú vagyok!

    Abban reménykedtem, hogy esetleg a tiszteletlen magyar közszolgálati televizió -a magyarok ünneplését is felmérve a méreg drága közvetítés felvállalásakor-, ezen a napon például ha nem is egy dok.film, vagy netán egész előadással, de a pécsi koncert vetítésével ünnepli a felénk oly segítőkész világhír születésnapját ..... már megint koppantam, mint egy túlméretezett őszi légy ....

     

     

     

     

    Így aztán megyek is tovább, a gportálon legalább azoknak és azokkal hallgathatom ma Őt, akik legalább kedvelik, akik időt szánnak rá, hogy nyomkodják a gombokat, hogy legalább egy külföldi honlap látogatottságát növelve, hallhassák a legszebb hangot! 

     

     

     

     

    Tehát akik kedvelik a hangját, kattintsanak a színes címre és kívánjunk együtt nagyon-nagyon boldog, sikeres éveket PLACIDO DOMINGONAK!

    Énekeljen, vezényeljen még hosszú-hosszú ideig a saját és természetesen a mi örömünkre!

    én pedig szavamat adom -most is!-, hogy amíg erőm és lehetőségem van/lesz, mindig minden módon "ordítom" a világnak, hogy Ő az akiért igazán érdemes rajongani! Rengeteget tud segíteni tudtán kívül a kellemes szórakozáson túl, minden bajok felejtésében..... 

     

     

     

     

    Mint azt már sokezerszer elrebegtem Nektek, rajtam például ezzel és valóban sok nehéz órán és kemény döntés meghozatalában ..... legutoljára pld. 2008. július 2-án .... de a tudat, hogy ha talpra állok, két hétre rá Bécsben élőben láthatom-hallgathatom, akkor is segített .... ott voltam, láttam, sírtam és nevettem, ott álltam Ő előtte, elmakoghattam a hetekig tanult szavakat .... és másodjára Ő megértett és mosolyogva válaszolt .... és ezt soha, senki nem veheti el tőlem!!!

     

     

    Gyertek a gportálra:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10536)
    2009-01-20  16:07
  12. 2009. január 21. 08:3010540.

    Húúúú! hát pont ma nem kéne ébren lennie az nlc-ördögének!

     

     

     

     

     

     

    Természetesen a spanyol köszöntés magyar fodítását ideteszem mégegyszer .... reményeim szerint most együtt jelenik meg:

     

     

     

     

     

                                             Feliz Cumpleanos!

     .... Muchas gracias por el montón de minutos y horas, lleno de alegría lo que nos da con su voz y dirige.
    Siempre lo esperamos con gran placer y caridad en nuestro país, en Hungría. -

    .... Köszönjük azt a sok-sok kedves, örömteli percet és órát, amit hangjával, vezénylésével nekünk nyújt. Mindig örömmel és sok-sok szeretettel várjuk odahaza a kicsi Magyarországon!"

    (Bécs, 2008. július 16. – Theater an der Wien – Luisa Fernanda)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10535)
    2009-01-20  13:10
  13. 2009. január 21. 08:2410539.

    Szép napot Domingo rajongók!

     

     

     

     

    Kicsit különleges nekünk ez a mai nap, hiszen meggyőződésem szerint a világon sok-sok hozzánk hasonló rajongó mormolja magában a köszöntés abszolúte nemzetközivé vált szavait, azaz 

     

     

     

     

     

                              BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT MAESTRO!   

                                    a magyar rajongók nevében!

     

     

     

                                   HAPPY BIRTHDAY M.DOMINGO!

                              on behalf of the devoted Hungarian fans!

     

     

                                          bár leginkább így illendő

     

     

     

                                     FELIZ CUMPLEANOS PLÁCIDO !

    .... Muchas gracias por el montón de minutos y horas, lleno de alegría lo que nos da con su voz y dirige.
    Siempre lo esperamos con gran placer y caridad en nuestro país, en Hungría.  -  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141969 (10535)
    2009-01-20  13:10
  14. 2009. január 20. 19:2410538.

    Szép estét !

     

    Köszönöm, ha lesz alkalmam rá belenézek, elvileg rá is érek....

    most már csak ki kell derítenem el tudom-e érni ezt a csatornát,

    a kábelszolgáltató imádja félévente átrendezni a kiosztást meg a különböző csomagok tartalmát....

     

    Sajnos semmi nyoma Domingo fellépésnek a közelünkben, de

    állítólag vezényelni jön majd Pécsre de szerintem csak 2010-ben

    mikor (reményeink szerint....) kultúrális főváros lesz Pécs....mondjuk

    ennek sok jelét még nem látni...de Pató Pál Úr országa révén akkor

    csodálkoznék ha látnám a nagy építkezések kezdetét.......majd az

    utolsó fél évben mint akit kergetnek....mi ezt így szoktuk csinálni....

     

    de engem az sem zavar ha ugyanarról a vándorcirkusz-minőségű

    műanyagszékes tákolt lelátóról nézzük Domingot, és ha megint pajszerrel kell kinyitni a kaput mikor már ott áll 2000 ember előtte

    egy órája....az előadás a lényeg úgy is a többi "hungarikum"....

    előzmény:
    Tsancsa (10531)
    2009-01-19  22:26
  15. 2009. január 20. 16:0910537.
    Ez a kep volt a ludas.
    előzmény:
    Tsancsa (10529)
    2009-01-19  22:03
  16. 2009. január 20. 16:0710536.

    Hat tudtam en...csak cukkoltalak. azaz"sejtettem".

    Az elobbirtam egy hosszabb hetvegi "Osszefoglalot" aztan jol kitolt velem az nlc mert fultyult ram es eltuntette. Gondolom jo okkal, ugyanis mereszeltem egy kepet folrakni- a kozelgo szombati MET eloadas ket foszereplojerol.

    Nalunk kettokor, nalatok este hetkor a MuPa-ban, Gluck Orfeusz es Eurdikeje kerul eloadasra, mozivasznon, eloben.

    A huseges, onfelaldozo ferj szerepet a mezzo-szopran sztar, STephanie Blyth alakitja- a szerep eredetileg ferfi-kasztrato hangra irodott. A noi foszerepet Danielle de Niese enekli. Karmester es muveszeti rendezo pedig az utanozhatatlan, utolerhetetlen James Levine.

     

    Az elozo szombat-vasarnapot gyerektarsasagban toltottuk, csodaltuk a makacs hoesest /kimenni nem lehetett/ ... .vonatoztunk, konyhaszekekbol epitett gozoson.  Megjartuk Moszkvat /ahol a masik nagyszulok laknak most/ Halifaxot, Budapestet- tobbszor is.

     

    Nektek is jo "vilagkoruli uatzast" kivanok-ha maskeppen nem, hat zenevel!

    előzmény:
    Tsancsa (10529)
    2009-01-19  22:03
  17. Torolt_felhasznalo_141969
    Torolt_felhasznalo_141969
    2009. január 20. 13:1010535.

    Szia Ancsa!

     

    Rég nem jártam erre, de Domingot azért nem hanyagoltam el!!!

    Amikor csak tehetem meghallgatok egy-egy szép felvételt a you tube-on, arra mindig szakítok időt. Ráadásul holnap lesz a születésnapja, ezt nem felejtem el, teszel föl valami szép dalt tőle a gportalra vagy ide?Jó lenne egy kis közös ünneplés!

     

    Most olvasom, hogy megjelent egy új cd "Amore Infinito" legalábbis én még nem hallottam róla, nem tudod lehet már kapni a boltokban?

     

    Szép napot!

     

    Andrea

    előzmény:
    Tsancsa (10518)
    2009-01-18  10:19
  18. 2009. január 19. 22:4110534.

    Bocsi! a másolásnál sehogyse tudtam láthatóvá tenni a másolt szavakat ..... most meg látom bevitte, én meg pluszban még kétszer is odaírtam és másoltam.

    Remélem azért boldogulsz vele!

    előzmény:
    MPiggy (10528)
    2009-01-19  18:23
  19. 2009. január 19. 22:4010533.

    Katóka!

     

     

    Pédául ezt is megtudod hallgatni azon a bizonyos honlapon, aminek a linkjét ideteszem Neked most is

    az oldalon, középtájon a MR Bartók Rádió Hangtár sorban, a dátumot vissza kell > január 18-ra állítanod

     MR3- MR3-Bartók Rádió hangtár   2009.01.19. hétfő Bartók Rádió hangtár   2009.01.19. hétfő  MR3-Bartók Rádió hangtár   2009.01.19. hétfő

     

     Ez egy tegnapi, azaz január 18.-ai műsor! ezt az időpontot kell keresned a fenti lehetőséggel!

     

    12.05: 25 éves a Budapesti Fesztiválzenekar - XXV/3.rész
    Vezényel: Fischer Iván, zongorán közreműködik: Kocsis Zoltán
    Szerkesztő: Vass M.Katalin
    1. Berlioz: Római karnevál -Nyitány, 2. Bartók Béla: Scherzo zongorára és zenekarra (Kocsis),
    3. Brahms: IV.szimfónia, Ráadások: a) Beethoven: István király - nyitány, b) Berlioz: Rákóczi induló
    (Zeneakadémia nagyterme, 1985. március 22.)
    előzmény:
    MPiggy (10528)
    2009-01-19  18:23
  20. 2009. január 19. 22:3110532.

    Holnap este (január 20.) a BARTÓKON!

     

     

     

     

    19.35: Közvetítés a Szentpétervári Mariinszkij Színházból
    Rimszkij-Korszakov: A pszkovi lány
    Háromfelvonásos opera
    Szövegét - Lev Alexandrovics Mey drámája nyomán - a szerző írta.
    Vez.Valerij Gergijev
    Km.a Szentpétervári Mariinszkij Színház Ének- és Zenekara (Karig.: Pavel Szmelkov)
    Szereposztás: Rettegett Iván cár - Alekszej Tanovickij (basszus),
    Juri Ivanovics Tokmakov herceg - Gennagyij Bezubenkov (basszus),
    Nyikita Matuta bojár - Nyikolaj Gaszijev (tenor),
    Afanazij Vjazemszkij - Jurij Vorobjev (basszus),
    Bomelius, a cár orvosa - Pavel Smulevics (basszus),
    Mihail Andrejevics Tuha - Mihail Visnyak (tenor),
    Yusko Velebin - Edem Umerov (basszus),
    Olga hercegnő - Irina Matajeva (szoprán),
    Sztyepanyida Matuta (Sztyosa),
    bojárnő - Varvara Szolovjeva (alt),
    Vlaszjevna, szoptatós dajka - Ludmilla Kanunnyikova (mezzoszoprán),
    Perfiljevna, szoptatós dajka - Olga Legkova (mezzoszoprán) Egy őr hangja - Andrej Karabanov (tenor)
    (2008. december 20.)

     

     

     

     

    Ismeritek? hallott már erről az operáról valaki?

    előzmény:
    moty (10527)
    2009-01-19  10:39
  21. 2009. január 19. 22:2610531.

    Szép estét!

    erről Te jutottál eszembe, ebbe néztem bele valamelyik este. A főszerepet José Cura énekli

     

     

     

     

    MEZZO-tv    -   2009. január 25-én vasárnap délután

     

    17:00  Puccini: Edgar

    Opera, vezényel: Yoram David

    19:05  Giacomo Puccini

    Portréfilm

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10521)
    2009-01-18  16:29
  22. 2009. január 19. 22:2210530.

    Hoztam pár érdekes műsort a port.hu-ról:

     

     

     

     

    MEZZO-tv   -   2009. január 20-án holnap - egy kis bemelegítás a Dvorzsák-maratonra-

    20:30  Beethoven, Brahms, Dvorak és Verdi művek

    Koncert, vezényel: Claudio Abbado

     

     

     

     

    Duna-tv     -   holnap, 2009. január 20-án 

    20:00   La Fontaine, a mesemondó (francia életr. film, 2007) (12) Megvásárolható DVD-n.

    1661-ben XIV. Lajos minden hatalmat a saját kezében összpontosított Párizsban. Csupán egyetlen ember mert szót emelni az isteni uralkodó ellenében: Jean de La Fontaine (Lorant Deutsch), a költő.

     

     

     

     

    MEZZO-tv    -   2009. január 22-én csütörtökön délelőtt

     

    10:00  Pavarotti emlékkoncert

    Roberto Alagna, José Carreras, Placido Domingo , Angela Gheorghiu koncertje 

     

     

     

     

    MEZZO-tv    -   2009. január 23-án pénteken délelőtt

     

    10:00  Diana Krall koncertje

    Koncert Párizsban

    11:05  Ella Fitzgerald koncertje

    1957-es és 1963-as koncertje

     

     

     

     

     

    MEZZO-tv    -   2009. január 24-én szombaton

     

    20:30  Richard Wagner: Trisztán és Izolda

    Opera, vezényel: Armin Jordan 

    tudnátok segíteni nyomozni a szereposztás után???? .... hátha .... álmodni szabad igaz????

     

     

     

     

    előzmény:
    alchri (10525)
    2009-01-18  17:44
  23. 2009. január 19. 22:0310529.

    Szia!

     

    :o))) hát ki másnak, ha nem közös kedvencünknek? tudod?! ez az a nap, amikor mindannyian tiszteletből IS! min. egy felvételét meghallgatjuk és hosszú, egészségben és sikerekben gazdag éveket kívánunk Neki!

     

     

     

    Vártalak, kerestelek, mindenfelé!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10528)
    2009-01-19  18:23
  24. 2009. január 19. 18:2310528.
    Kinek van szuletesnapja? Mirol maradtam le???
    előzmény:
    moty (10527)
    2009-01-19  10:39
  25. 2009. január 19. 10:3910527.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2009. január 18. 23:0410526.

    :o)))

    Értem, értem ... !!!

     

     

     

    A Polgár Lászlóról szóló hírnek őszintén és komolyan örülök.

     

     

     

     

    Erika! 

    Az Amore infinito CD-ről szóló hsz-be betett Deutschegrammophon-oldalon a pici videót megtudnád hallgatni?

    Németre tippelek -így emlékezetből-, Domingo németül beszél .... de nem értek egy szót sem ..... segítenél????

     

     

     

    Húúúú ezt hallgasd meg!  ....... ugye hogy ha ezt hallgatod, megérted, hogy ezért a pasiért, a hangjáért muszáj rajongani???

     

     

     

    Vártalak!

    Ancsa

     

     

    előzmény:
    alchri (10525)
    2009-01-18  17:44
  27. 2009. január 18. 17:4410525.

    Ancsám, a legújabb információim szerint Polgár Laci nagyon jól van.ITT láthatóak az elözö és a következö szerepei, fellépései Zürichben.

     

    Na akkor az a cd csak nekem nincsen még meg , azt hittem, hogy teljesen új, egy mostani zürichi operalap hátulján hirdették.

     

    Február 20.-án lesz nálunk a Kékszakállú premiere, szeretném valamikor megnézni.

     

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Tsancsa (10518)
    2009-01-18  10:19
  28. 2009. január 18. 16:4310524.

    Bocsi!

    még mindig nem szoktam meg, hogy az nlc újabban trükközik és nem lehet hóóót egyszerűen csak beilleszteni a linkeket - tehát

    www.gportal.hu/komolyzenekedvelok 

     

     

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10521)
    2009-01-18  16:29
  29. 2009. január 18. 16:3710523.

    Szia!

    Összetalálkoztunk? szép, sűrű program, de érdekes és főleg olyan amit nem is szabad kihagyni.

     

    Azon még nem gondolkodtál el, hogy ebben a hónapban lesz a MűPaban a Dvorzsák-maraton. Egész napos program igaz, de igazán változatos és olcsó akár ha valaki az összeset szeretné is meghallgatni.

    Pontos részleteket találsz a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálomon!

    Hátha akad akinek tetszene. Azt tudom/tudjuk, hogy a tavaly az első, akkor Csajkovszkij nagyon klassz volt, tehát mi megyünk az idén is!

     

     

     

    Jó pihenést, azért gyere írj, mesélj mikor merre jársz?

     

     

     

    egyébként már csak azért is megyek ha csak egyetlen mód is lehetséges a Dvorzsák-maratonra, mert ezzel párhuzamosan néhány nappal előbb nyit és kicsit később zár, egy ehhez csatlakozó Dvorzsák-Ruszalka kiállítás, ahol -ha már nem jutok el Prágáig- pld. Gabriela Benackova Ruszalka felvételeiből is lehet nézni..... :o)))

     

     

     

     

    További szép estét, még jövök Neked egy Cura-előadás utáni kavarással .... nem felejtettem el:

    Ancsa 

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10521)
    2009-01-18  16:29
  30. 2009. január 18. 16:3010522.

    :o))

    Hali!

    egy kis izelítő ..... amíg másképp nincs nálad!

     

     

     

     

    Ha jól emlékszem, akár 4-5 nyelvű a tartalomjegyzék - itt megnézheted az egészet.

    Most nem azért, mert Domingo, de szerintem nagyon szép, nagyon jó hallgatni ......  mint MINDENT!!!! amit Domingo énekel

    előzmény:
    alchri (10517)
    2009-01-16  22:48
  31. 2009. január 18. 16:2910521.

    Kedves Ancsa !

     

    Nem vagyok benne biztos, hogy van Mezzo a kábeltévé csomagomban, mert nem a legbővebb verziom van, ez így összességében kedvezőbb volt az internet miatt...és nem nézek annyit tévét...tekintve hogy hétvégén leginkább úton vagyok, bár most volt egy kis pihenő jövő szombaton indulok idén először Bécsbe a Tengerek házába és a jégrevűre a Stadthalléba, aztán

    következő szombaton lovasszánkóznánk Steierországban....ha kitartana addig a hó amiben nem vagyok biztos, febr. 13-án Operettszínház és 15-e a nagy nap a Staatsoper napja.....azért

    még nem adtam föl hogy valahogy bejussak egy Jose Curas Toscara

    Bécsbe.....most a Musikvereinba is megkaptam ugyanannál a cégnél

    a jegyeket....abban bízom minél több eurot hagyok náluk annál

    jobbak az esélyeim a továbbiakra....remélem mire egyszer Domingo

    esetleg fellép valamelyik operában a császárvárosban, már rutinos

    jegyszerző leszek náluk....

    Egyetértek Polgár László ügyben volt szerencsé Sarastroként látni

    nemrég....a pesti operában....

    Egyszer Gregort is láttam Aszófőn a templomban ahol pár tehetséges fiatallal pld. Rályk Szilviával énekelt, én csináltam

    a meghívót és meghívott a polgármester.....még az ajtóban is álltak

    be se fértünk a templomba...

     

    minden jót

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (10519)
    2009-01-18  10:23
  32. 2009. január 18. 16:2110520.

    SOS., HELP!!!!!!

     

     

     

     

    tudna valaki segíteni fordítással???

     

     

     

     

    Fülhallgatót vegyetek fel, kevéske dallamot is hallani ..... de engem inkább a beszélgetés érdekelne,hogy miről beszél Domingoooooo?

    Köszi: 

    Ancsa

    előzmény:
    moty (10460)
    2009-01-01  08:23
  33. 2009. január 18. 10:2310519.

    Szia Gyuri!

     

     

     

     

    Tegnap este láttam a MEZZO-n picike részletet Puccini: Edgarjából. Rád gondoltam, mert a főszerepet José Cura énekelte.

    Tudsz Te MEZZO-t nézni????? megkeresem Neked hogy mikor ismétlik és felteszem ide, hátha sikerül elcsípned ... ha már élőben nem jön össze legalább tv-n át hallgathasd Cura hangját!

     

     

     

     

    További szép vasárnapot kívánok MINDENKINEK!

    ha időm engedi még idenézek:

    Ancsa

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10511)
    2009-01-14  19:38
  34. 2009. január 18. 10:1910518.

    Kellemes vasárnapot!

     

     

     

    Szia Erika!

    Jó látni, jó olvasni, jó hogy itt vagy!

    Domingo új CD-jét ismerjük, hallgatjuk :o))

     

     

    Ilosfalvy Róbert halálnak sajnálatos hírét feltettem még akkor a gportálra, és az említett műsort nekem is sikerült elkapni a tv-ben. Kár és fájlalom, hogy a magyar operaénekesekről, úgy egyáltalán a magyar komolyzene nagyjairól, képviselőiről, zömmel csak ilyen apróból kapunk izelítőt.

    Ne értsetek félre, végtelenül sajnálom Ilosfalvy halálát és mindenkiét, mert azt hiszem erre soha nem lehet felkészülni, ez a tény soha nem lehet fájdalommentes, de amikor "Elhunyt az opera...... -ja" szavakat meglátom valahol, nekem Gregor óta rögtön Polgár Lászlóért aggódik és áll görcsbe a belsőm.

     

     

     

     

    Számomra Gregor után? mellett Polgár László az az énekes, aki abszolút kedves, őszinte közvetlenségével "a magyar operát" jelenti. Persze vannak még páran akik ehhez a témakörhöz kapcsolódnak a fejemben, de tömeges számról szó nincsen és talán nemcsak én vagyok ebben a ludas, hogy akülföldiek közül több nevet tartok ismerősnek, mint az itthoniakat.

     

     

     

     

    Most visszavonulok Braille-hoz, ha tudok még visszanézek!

    VÁRLAK amikor Neked megfelelő:

    Ancsa 

     

     

    előzmény:
    alchri (10517)
    2009-01-16  22:48
  35. 2009. január 16. 22:4810517.

    Sziasztok kedves Domingo rajongók!

     

    Január 6.-án meghalt Ilosfalvy Róbert és pár napja jött egy érdekes müsor róla az m2-n.

    Felvettem videóra és tegnap láttam, hogy a youtuben nincsenek fent vele ezek az áriák, felvételek, így, ha idöm engedi, vasárnap felteszem öket.

    Nagyon szimpatikus ember volt.

     

    Más.

     

    Megjelent egy új cd Domingoval, a címe: Amore infinito----->

     

    Hallottatok róla?

     

    Bütyköltem egy blogot is a napokban a kedvenc tenoromról, nem Domingóról, hanem a másikról,  tudjátok ....mazsolázzatok kedvetekre benne, majd jön még több felvétel is.

     

    Szép estét Mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2009. január 16. 21:0910516.

    :o)))

    Jól is jött most egy kis vidámság! hasonló szituba én is kerültem már. Az aprópó szomorú volt -akkor lett annyira beteg Nestor kutyánk-, Ő vizsgálta a beteg kutyát odakint a külső előszobában, én meg őriztem idebent az akkor öklömnyi Borsót .... de azért szerettem volna látni azt is mi történik odakint Nestorral ... aztán a végtelenül szomorú diagnózis ellenére harsány nevetésbe fulladt a vizsgálat .... ugyanis én is a gurulós-forgószékből előrehajolva szerettem volna látni .... a szék pedig gondolt egy merészet kiment alólam, én teljes terjedelmemmel a földre huppantam, a szék pedig prosztó módon a fejemen állt meg ....

     

     

     

    Braille története már csak azért is érdekelt és érdekel ma is, mert szerintem fantasztikus ész, tudás és főleg akaraterő kellett, hogy az alig tizenéves fiú így megtudja szerkeszteni a ma már több évszázados jelrendszert.

    Számomra csodával határos .... nem is tudom mi a helyes kifejezés erre ... akaraterő? tudásvágy? kellett ahhoz, hogy a matematika-fizika és egyéb tantárgyak mellett kíválóan megtanult csemballón, zongorán és orgonán is játszani, ezért ezekhez a Braille-abc elkészítése után a Braille-kottaírást is kitalálta ... használják mind a mai napig.

     

     

     

    Viszont ma már a számítógép, a technika is segítségükre lehet....NE! de ahogy olvasgatom, csipegetem össze az adatokat, ma még csak igen-igen jó körülmények között élőknek érhető el egy olyan program, amivel olvasni és írni tudnak szgépen. 

    Amit most délután találtam, hogy azért is komplikált az Ő könyvtáruk, mert könnyebb használhatóság miatt egy könyv az 30-40 Braille-ívből(?) tevődik össze. Sokkal nagyobb terjedelmű, tehát amíg mi zsebben tudunk elvinni egy 200-300 oldalas könyvecskét, ugyanez a Braille-írással 6-8 kötetet tesz ki és ha jól emlékszem, akkor egy ilyen könyv kb. 160 oldal..... jól van hagyom a témát, mert még a végén elharapódzok vele. Most ez mozgatja az agyamat, hihetetlen érdekes dolgokat lehet összeguberálni, ha az ember tudja hol keresse. És be kell hogy valljam, én is kaptam segítséget egy fiatal vak lánykától, aki szintén az újságnál dolgozik .... Ő adott linkeket, ahol a mai állapotoknak utána lehet kavarni, a többi pedig a google segítségével ....

     

     

     

     

    Vigyázzatok Magatokra, Mindenkinek kellemes, szép hétvégét kívánok! Holnap a másik kislány, a pótunoka lesz itt, nem tudom tudok-e jönni, vasárnap pedig teljes gőzzel Braille-t hajtom.

     

    Jó éjszakát!

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10515)
    2009-01-16  16:52
  37. 2009. január 16. 16:5210515.

    Izgalmas, kulonlges tortenet.

    Valojaban  nem is lehetett maskeppen, csak az dolgozhatta ki a "nem latok" irasat aki maga is hasonlo cipoben jart.

    A te jokora turelmed szukseges valami ritka es komplikalt dolog felgongyolitesehz, az biztos. nem a magamfajta ide-oda roppeno.

     

    Errol jut eszembe, az elobb hanyatt vegigszankaztam az irodam padlojan, a kicsit messze levo telefon utan nyujtozkodtam es "kiszaladt" alolam ez a luke kerekes szek...en zudultam a szek utan...

     

    Szerencsere mindez zart ajtok mogott tortent...pedig megerdemeltem volna a nyilvanossag gunyos kacajat...jo par eve volt egy idosebb osztrak szarmazasu, bogaras venkisasszony kolleganonk, akivel mindig tortent valami...es meg annal is tobb...kozben folyton morgott , panaszkodott, zsortolodott...

     

     Egy alkalommal a szemunk lattara o tunt el az iroasztala alatt...hasonlo mod...kozben kezebol ropult a kaveval teli pohar, ki tudja hol all meg...

    Mi persze jot derultunk a bajszunk alatt , azota is neha emlegetjuk egyeb fura dolgai mellett.

     

    Volt pl egy dzsungel meretuve novekvo futo zoldje a szobajaban / a pletyka nevre hallgato/ Rajta a konyvespolcon.

    Egy szep napon az egesz hobelevanc szetesett, polcok, szakkonyvek szerteszejjel...mivel Mathilda agyonontozte nemcsak a novenyt, de a vacak, papundekli konyvespolcot is alatta...ami aztan nem birta tovabb...

     

    A mai napot roppant  utalna. Ki  nem allhatta a hideget, egesz telen  foldig ero paplankabatban jart....es magassarku cipoben... A ma reggeli minusz 35 karomkodasra kesztette volna! / ez nala konnyen ment...eros osztrak akcentusa roppant  mokasabba tette/

     

    Nem is maradt itt sokaig- derrel durral visszament Lousianaba..ahonnan hozzank jott.  Lenyegesen melegebb eghajlat- es szerinte kedves, aranyos emberek, kituno konyha.

     Mi kell meg??

     

    ne haragudj, hogy ilyen komolytalanra valtottam, de nem sikerult ellenallni a kisertesnek!!

     

    /Pedig a hatterben ezalatt Brahms csodas hegeduversenye szarnyalt./

    előzmény:
    Tsancsa (10514)
    2009-01-16  13:15
  38. 2009. január 16. 13:1510514.

    Szia Tinka!

    A Braille-írásról én se tudtam a létezésén túl sokkal többet, egészen addig, amíg néhány éve kedves ismerősöm felajánlotta, hogy "szállítja" az alapokat, én meg üljek már neki és bogarásszam át, aztán próbáljam konyhanyelven leírni, hogy mit is jelent? honnan? hogyan indult .... stb.stb.

    Kaptam is egy 22 oldalas füzetkét, amit egy tanár készített, kb. egy hétig azzal jártam, keltem és feküdtem ... próbáltam megérteni, megtanulni.

    Az ekkor készült cikk azt hiszem fent van a gportálon, az "Sk.írások!" modulban.

     

     

     

    Most Louis Braille születésének (1809- január 4. - 1852. január 6.) 200. évfordulója az aprópó.

    Egyébként nagyon röviden;

    Braille egy Párizs melletti kisfaluban született teljesen ép, egészséges kisfiúként. A papa szíjgyártóként dolgozott, és Louis 3 éves korában a műhelyben egy árral próbálta utánozni a papáját, amikoris a kezében szorongatott ár megcsúszott a kezében és a szemébe szúrta. Nem veszítette el a látását, azt hitték nem lesz semmi ba, azonban a seb elfertőződött és a kisfiú mindkét szemére megvakult.

    Értelmes, tudásra éhes kisfiúként falta amit csak eltudott érni, ezt látva a falu papja segítségével került az akkor még Európában igencsak ritka párizsi vakok iskolájába.

    ..... a legjobb tanulók között volt mindig, ezért is vetődött fel a fejében, hogy hogyan tudna az intézet összesen 14 (!) vakok számára is olvasható könyvén túl még többhöz hozzáférni, mégtöbbet tudni elolvasni .... váratlan vendégként érkezett az intézetbe C.Babier, aki elmesélte, hogy létezik a katonaságnál egy un. éjszakai "titkos írás"..... nos ez adta az ötletet Braille-nek, ennek alapján -ez még 12 jelből állt- dolgozta ki a magam, azóta is használt 6 pontos Braille-írásjeleit.

     

     

     

    Most ennek a mai, a modern technikai lehetőségeit keresgélem, ami elérhető egy átlagkeresetű vak ember számára is.

     

     

    Ha érdekel, ezt is felteszem majd a gportálra oké?

    Megérkezett Panna-Lina, most megyek unokázni :o))

     

     

     

    Vigyázz Magatokra ebben a cudar időben jó?

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10513)
    2009-01-15  18:35
  39. 2009. január 15. 18:3510513.

    Sajnos semmi sem tudok a vakok irasarol sem, es annak felfedezojerol sem! Mivel sokan vagyunkigy, gyujtomunkad nemes celt fog betolteni! Gondold csak el, manapsag a szamitogepes vilagban micsoda hihetetlen jelentosegu meg mindig, hiszen a specialis klaviatura -es gondolom beszedhang alkalmazasa a gepben vegtelen sok lehetoseget nyujt a raszoloknak.

     

    Egy nagyon kedves ismerosunk van aki mar kisiskolas kora ota nem lat. Most 30 koruli fiatalember, a szamitogep segitsegevel sajat kedvtelesere zenet szerez...naponta atutazik fel Budapesten /!/ a munkahelyere, ahol valami egeszen magas szintu terevzomunkat vegez-autok automata fekberendezesevel kapcsolatos szoftver-t keszit.

     

     A magamfajta foldhozragtadt hetkoznapi lenynek folfoghatatlan mekkora teljesitmenyekre kepesek.

     

    Neked jo keresest!

     

    Itt szarazak az utak...meg mi is. Csorgunk-zorgunk a minusz 20 fokban. Brrrrrr!!!

     

    AZ egyetlen szuletesnapos akirol az iden

     hallottam, Vizkereszt napjan eppen, Szent Johanna volt. Nem ertettem jol az evszamot- valamikor az 1400-as evek elejen szuletett. /Hiszen 1431-ben mar halott volt..../

     

    Miota megvaltoztattak a radiomusort- azaz a szinvonalat levittek a beka kozelebe- azota semmifele erdemleges ismeretterjesztes nem folyik az eter hullamain...  Igy en sem tudok mar "villogni"!!!!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10512)
    2009-01-15  09:29
  40. 2009. január 15. 09:2910512.

    Jó reggelt!

    Igen-igen, ezért aztán én maradnék is az örömmel hallgatásnál .... :o)) 

     

     

     

    Idehaza még mindig az ónós eső az uralkodó az időjárásban, úgyhogy marad a szobafogság, ill. talán némi nosztalgia az újság irányába vissza. Január 4-én volt 200 éve, hogy megszületett Louis Braille, aki ezzel kicsit "kinyitotta" a világot a vakemberek előtt.

    Érdekes, szép téma és ebben már van némi kapaszkodóm, néhány éve én kaptam feladatnak a Braille-írás bemutatását látó szemmel.... tehát akkor az írásra, most talán inkább magára Braille személyére összepontosítva gyűjtenék adatokat.

     

     

     

    Ha van a tarsolyodban más érdekes évfordulóról hír, írd meg, ebben a szürke, nyálkás-csúszós-nyomasztó időben, a zene mellé jól jön egy kis kirándulás a régi hobbi területén ....

     

     

     

    Mindenkinek köszönöm, ha ebben a témakörben van ötlete:

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10510)
    2009-01-14  17:42
  41. 2009. január 14. 19:3810511.

    Kedves Ancsa !

     

    Tavasszal, márciusban úgy néz ki megy a Felső Ausztria-Prága-Dél Cseh utam...természetesen ott is van helyi magyar kapcsolatom :

    Ildiko, épp tegnap e-maileztem vele, lehet hogy kérek tőle információt milyen lehetőségek lennének esetleg a későbbiekben

    valamilyen kultúrával egybekötött útra....tekintve hogy sem a Staatsoperbe, sem a Musikvereinba május 30-ra nincs már szabad helyem, ki kell találni valami újat az igényeseknek.....ami lehet akár Prágában is.....most a márciusi inkább ilyen általános program, de hihetetlenül jó áron van...28 500 Ft  BBP biztosítással, utlemondási biztosítással,szállással reggelivel prágai helyi magyar idegvezetővel

    légkondicionált busszal, annyi hogy a szállás 2 csillagos  két szobához tartozik egy előtér féle és onnan nyílik egy fürdő. de szép tiszta panelházból átalakított szálloda.

    A prágai nemzetiben én sem  voltam még soha....mondjuk a Musikvereinban sem...de szerintem sokan vannak ezzel így....

    Egyszer elmennék Veronaba is a nyári operafesztiválra az arénába, az is szép lehet.....

    Meg a 280 ft-os euro árfolyam is szép...dübörög a gazdaság....

    (vagy a szlovák gazdaság......)

    de ne panaszkodjon aki Bécsbe jár szórakozni!!!!

     

    üdv

    Gy

    előzmény:
    Tsancsa (10509)
    2009-01-14  10:54
  42. 2009. január 14. 17:4210510.

    Hat nem erdekes? Van aki nagyszeruen enekel, aztan vannak ugye akik elismeressel, orommel hallgatjak oket...

     

    ...........es vannak akik azzal keresik a kenyeruket, hogy "kianalizaljak" mindennek mozgatorugoit.

     

    Sose torodj vele!

     

    Itt vadul suvolt az eszaki szel, keveri-kavarja a korabban lehullot havat egyszerre szazfele. Egyelore nincs hideg, de delutanra meghozza azt is.

     

    Nincs veszelyesebb mint az onos eso, a jeggel boritott vilag!!

     

    előzmény:
    Tsancsa (10508)
    2009-01-14  10:27
  43. 2009. január 14. 10:5410509.

    Szervusz Gyuri!

    Már kezdtem aggódni, hogy eltűntél .... de örülök hogy sikeres volt ez a néhány napod és őszintén drukkolok, hogy a továbbiakban is is legyen.

     

     

     

    Ne feledd!! egyébként is minden ami zene, komolyzene, opera, de ha még esetleg netán az általad felsoroltak közül is valakinek lenne koncertje ... de jó is lenne!

    Hozzátehetnék még neveket? én szívesen hallgatnék egy koncertet Thomas Hampson,   Juan Diego Florez, netán-tán Villazon vagy Anna Netrebko előadásában is... már ha megfizethető áron adják.

     

     

     

     

    A gportálra tettem fel éppen tegnap este, hogy az idén Prágában a Tavaszi Fesztiválon pld. Anne-Sophie Mutter is fellép ... nohát az Ő hangversenye is megérné ...az már tényleg a csúcsok-csúcsa lenne Prágában megnézni azt a Nemzeti Színházat, ahol a -számomra!- meséshangú Gabriela Benackova énekelt ? ill. megtudni róla többet ... természetesen zenében, szerepekben ... ha már vissza is vonult, azért gondolom jócskán vannak felvételek prágai előadásokról, rádió-studiófelvételek .... megmutatom Neked is jó? ezzel a Rusalka-részlettel varázsolt engem!

     

     

     

    Vagy ne álmodozzak tovább?

    előzmény:
    gyuribacsi68 (10507)
    2009-01-14  02:00
  44. 2009. január 14. 10:2710508.

    Vidámabb jó reggelt!

    Katóka, Katóka!

     

     

     

    Lehet, hogy gusztust kaptunk az említett időjáráshoz? itt most olyan fényes-csúszós az út, hogy látni is rossz, ahogy lépésben araszolnak a máskor száguldozó autósok .... ónós esőt mondtak már tegnap este óta, az most ért ide hozzánk.

     

     

     

     

    A tegnapi levelezésünkből az kimaradt, hogy valóban Angela picivel gyakoribb tv-ben, hírekben egyaránt, de én ezt Alagna betegségének tudtam be eddig.

    Ami számomra még szimpatikussá teszi a házaspárt, hogy azért Ők is megtudták oldani, hogy a magánéletük, a házasságon belüli dolgaikat megőrizzék ..... vagy ezt csak azért gondolhatom, mert nálunk kevés hír szól róluk?

    Mindegy, nekem sokkal jobban bejön, ha egy művész, akinek a "munkáka" azzal jár, abból áll, hogy a nagynyilvánosság előtt van nap, mint nap, az legalább a magánéletét megóvja, megtartja tényleg magánterületen. Nem kedvelem a harsány, hangos, "cimbalmos" eskűvöket, részletes hatjegyű számokkal megtámogatva ruhák, étterem áraikat .... tirádákat, hangzatos ömlengéseket a megtalált igaziról .... aztán fél év sem kell és a válástól és az "ellenfél" hibáinak kölcsönös kiteregetésétől hangos ugyanaz a sajtó .... bár igazából a bulvársajtó olvasása sem tartozik kedvenc elfoglaltságaim közé.

     

     

     

     

    Viszont találtam egy -számomra- borzasztó érdekes és jó, új lehetőséget pénzköltsére. Teljesen véletlenül akadtam a www.polc.hu oldalra, ahol az oldaltartalom-jegyzékben a művészet-zene-szavakra kattintva, rögtön találtam egy felettébb kívánatos csemegét .... Farkas Iván: Hallgass a zenére c. könyvét

    itt a rövid ismertetője:

    "A könyv közel 2100 énekes lexikonszerű feldolgozása a XVII. századtól napjainkig az opera műfajának legfontosabb állomásainak csoportosításában. Az orvosszerző hobbija az énekhang, 40 éve foglalkozik hanglemezek gyűjtésével. A mű természetesen nem törekszik a teljességre, de olyan csemegéket talál meg benne az érdeklődő, amit a lexikonok sem tartalmaznak: a 200 legfontosabb opera a bemutató szereposztásával, névmutató, valamint Würtz József Metropolitan Emlékkönyvének néhány jeles lapja."

     

     

     

     

    Ugyanitt találtam egy könyvet, amiben Horgas Eszter fuvolaművész ír az életéről, pályájáról .... ezt is szívesen tenném a gyűjteményembe ....

     

     

     

     

    Aztán egy "Opera" c. könyvet .....

     

     

     

     

    ezt másért és másként simítanám meg ...

     

     

     

     

     

    ez a Gregor-könyv abszolúta az elérhetetlen kategória, mégis szívetmelengető még a gondolattal is eljátszani, hogy lehetne egyszer....

     

     

     

     

    A lényeg! mert azért már nehogy megtagadjam önmagamat, természetesen Ő volt ezen az új oldalon is az első keresendő személy .... kitaláljátok??? nonáááá! hogy PLACIDO DOMINGO!

    Persze ne tessék fejcsóválva nézegetni ezeket a CD-ket, DVD-ket. Nagyjából itt vannak ezek, csak talán más-más összeállításban, dehát egy hozzám hasonló, elborult, elfogult és megrögzött Domingo rajongónak ki lenne az első akit mindenhol és mindenkor keres???? Az egyetelen, ami nincs meg, az a legutolsónak látható "Hogyan cisnáljunk Pavarottit?" c. könyv, de mivel olvastam róla ismertetőt, nemigazán ez a szívem-vágya, hiszen érintőlegesen szerepel benne Szívem-csücsöke

    A magyarázathoz pár sor az ismertetőből:

    "....a sztároknak is, hogy ráébredjenek: legalább annyira művészet sztárt csinálni, mint sztárnak lenni! Vagy talán van olyan ember, aki elhiszi, hogy immár lassan negyven éve Pavarotti, Carreras és Domingo a világ legjobb énekese? Hát persze, hogy van, hiszen ezt a képzetet építették fel az operaüzlet moguljai. Megcsinálták és kitűnően menedzselték a három sztárt, és ezt az imázst..." Hát ezért köszi! nem hiszem, hogy érdekelne!

     

     

     

     

    A lényeg, hogy tényleg lottóznom kéne már, hátha egyszer csak rám mosolyog Fortuna .... igaz akkor utaznánk testületileg ... bár azt még mindig nem döntöttem el, hogy MI utaznánk, vagy a Legek-legjét kérnénk ide???? ez egy komoly, nagy dillema ugye?.... amikor az embernek kong a bugyellárisa .... dehát álmodni szabad igaz? 

     

     

     

    Megyek a hidegvíz alá :o))

    Ancsa

    előzmény:
    MPiggy (10506)
    2009-01-13  20:00
  45. 2009. január 14. 02:0010507.

    Kedves Ancsa !

     

    és minden zenebarát, örömmel tudatom hogy van igény a kultúrára,

    (van élet a Győzike show-n túl.....)egy hét alatt tele lett a május 30,-i utamra a kisbusz (19-en) a bécsi Musikvereinba a bécsi Mozart

    Ortchester Mozart /Strauss koncertjére, és kaptam jegyeket is

    50 euros "olcsó" helyeket....azt hiszem végre meg van a bécsi jegyirodás kapcsolat, tőlük vettem a Staatsoperbe is a jegyeket

    február 15.-re....mindjárt itt van....(kéne vennem egy szép inget....erre az alkalomra...) sajnos nincs hírem Domingo fellépésről

    de azért reménykedem...persze ha Jose Cura, vagy Careras feltűnik

    Bécsben az se lenne rossz....(Cura előadásaira se a Carmenre, se

    a Toscara nem lehet bejutni a Staatsoperbe...egyenlőre...)

    Lassan visszaállítom a monarchiát kezdek majd annyit Bécsbe járni mint Pestre....és még azt se mondom hogy sokkal drágább lenne

    ott a kultúrálódás, mondjuk Veszprémhez majdnem egyforma távolság...

     

    üdv

    Gy.

    előzmény:
    Hóanyó (1)
    2005-07-03  13:34
  46. 2009. január 13. 20:0010506.

    Latod, eddig azt hittem francia szarmazasu-dehat csak OTT nott fel! Furcsa volt a "Roberto" nevet helyrerakni, azigaz, mert az nagyon olaszosan hangzik, az biztos. Az angol nyelvet francia-akcentussal ebszeli.

    Szoval angol..francia...olasz...roman nyelvtudasa egyarant magas szinvonalu!.

    Csak egy ici-pickevel lenne magasabb termetu...Igaz Juan Hose talan meg nala is alacsonyabb.

    előzmény:
    Tsancsa (10503)
    2009-01-13  18:49
  47. 2009. január 13. 19:5310505.

    Nagyon erdekes dolgokat hoztal az enekes-hazasparrol! Angela nagyon szep es mutatos holgy, szerintem ez is hozzajarul magabiztos fellepesehez- olyan igazi...diva lehet. Az evek mulasa sem igazan latszik meg rajta, ragyogoan nez ki. Mimikent csodas volt tavaly tavssszal. ami nekem igazan kulon tetszik rajta, hibatlanul szep fogsora egy ic-piciket eloreall a felso ajka alatt, ez olyan termeszetes  bajt kolcsonoz az arcanak-mint egy kislany.

    Nem tudtam mikor es hogyan kerultek sosze...de nehany eve  emlekszem volt nemi "vihar" a babahazban , attol lehetett tartani,  ez a szinpadi hazassag sem lesz orokre szolo- talan akkoriban lehettek a ferfiunak egeszsegugyi vagy szakmai probemai.

    Csak talalgatok.

    A hires-hirhedt Aida eloadasrol mar tobb helyutt olvastam- azt mondjak a kimsirozo durcas Almagna helyett szabalyszeruen beloktek a szinpadra az allandoan keszenletben levo "helyettes" fiatalembert, arra sem volt ido, hogy oltozeket kisse feljavitsak. Igy aztan egyszeru utcai ruhaban allt-es dalolt - Radameszkent.

    Persze lehet, eltulozzak! Az biztos, nem volt pardon, a "csere itt szerva ott" mindenki szamara nyilvanvalo volt.

     

    Attol tartok egyebkent, a Scala kifinomult es elkenyeztetett kozonsege az operaszinpadon nem ismer trefat es a legjobbat koveteli meg.

    Angela G. a szunetben adott interju soran meselte mekkora sikerrel jatszottak a Fecsket Londonban-ennek nyoman vittek szinpadra NY-ban is, mintegy nekik szanva. Nagyon szereti, mert szep zene...igaz erzelmek..es foleg, mert nem kell meghalnia a vegen!

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (10502)
    2009-01-13  17:58
  48. 2009. január 13. 18:5110504.

    Angela Gheorghiu

    Román származású operaénekesnő (szoprán), Roberto Alagna tenorista felesége. 1965-ben született. 1990-ben végzett a Bukaresti Akadémián. Angliai debütálására 1992-ben került sor a Covent Gardenben, ahol Mozart Don Giovannijából Zerlina alakját testesítette meg. Még ugyanebben az évben rábízták Puccini Bohéméletéből Mimi szerepét, amit rendkívüli sikerrel énekelt.

    A Covent Gardenben töltött évek pályájában fordulópontot jelentettek. 1994-ben Gheorghiu Violettát énekelt a Traviatában. A Decca lemezcég szerződést ajánlott neki. Így kerül sor a Szerelmi Bájital és a Bohémélet felvételére. Gheorghiu saját albumot is kiadott My World címen. Férjével, Roberto Alagnaval közös felvételei az EMI-nál jelentek meg (Carmen, A trubadúr, La Rondine), és 1998-tól kezdve Gheorghiu is ehhez a lemezcéghez szerződött. Újabb felvételei közé tartozik Puccini Gianni Schicchi-je, Gounod Rómeó és Júliája, Massenet Wertherje, valamint Verdi-duettek Alagnával és a Berlini Filharmonikusokkal. Az utóbbi években Gheorghiu olyan operákkal bővítette repertoárját, mint a Luisa Miller, Pagliacci, Faust, Lucia di Lammermoor, Tosca, Simon Boccanegra.

    előzmény:
    alchri (10491)
    2009-01-06  20:30
  49. 2009. január 13. 18:4910503.

    HúúúHHHH!

    Életrajzot még nem, de egy érdekes cikket találtam Alagna pesti MűPa-béli koncertjéről.

     

     

     

    "... Már a kezdeti sikerek időszakában pusmogták, hogy Alagna - mivel lényegében önképző módon vált énekessé - kollégáinál sebezhetőbb orgánummal rendelkezik. Saját tréning módszerében azonban töretlenül bízik, énektanári segítséget azóta sem vesz igénybe. Egy alkalommal így nyilatkozott: "azt gondolom, hogy az az énekes, aki önmagát képezte, másoknál jóval magabiztosabb, hiszen mindig is saját magára volt utalva, mindig egyedül kellett a helyes megoldást megtalálnia." Csak felesége tanácsaiban bízik: "minden szerepen, az interpretáción, a vokális technikán, a zenei kifejezésen Angelával együtt dolgozom, egymás professzorai vagyunk..."

    A teljes cikket lásd itt ...

     

     

     

     

    Roberto Alagna

     Operaénekes, tenor. Franciaországban, Clichy-sur-Bois-ban született 1963. június 7-én, szicíliai szülők gyermekeként. Zenét Párizsban tanult, énekelni azonban autodidakta módon, lemezfelvételek hallgatása segítségével. A legnagyobb hatást Beniamino Gigli és Nicolai Gedda hangja gyakorolta rá. 25 évesen, 1988-ban megnyerte a Luciano Pavarotti versenyt, ami azonnal népszerűvé tette személyét.

    Nem sokkal később debütált a Traviata Alfredójaként a Glyndebourne Touring Opera Company-val, amit további bemutatkozások követtek Montpellierben, Monte Carloban és a milánói Scalaban. Ez utóbbi fellépése során figyelt fel rá Riccardo Muti karmester, aki közös munkára kérte fel Alagnát. Az énekes partnere Tiziana Fabbricini volt. 1990-ben megkapta a Bohémélet Rodolfojának szerepét, ami egyik leghíresebb szerepe lett. Az 1992-es londoni Covent Garden debütjén és az 1996-os Metropolitan-beli bemutatkozásakor is ezt énekelte.

    Pályája korai éveinek másik meghatározó szerepe Gounod Rómeó és Júliájának címszerepe volt, amit nagy sikerrel énekelt Párizsban, Londonban és New Yorkban. Rómeó alakjának megformálása még nagyobb változást hozott az akkor özvegy Alagna magánéletébe (első felesége hosszú betegség után elhunyt), ugyanis partnere Angela Gheorghiu volt, aki később második felesége lett. Közösen énekeltek a Bohéméletben, a Szerelmi bájitalban és a Wertherben is. Alagna a következő operákban kapott még szerepet: Carmen, Rigoletto, Macbeth, Lucia di Lammermoor, La Rondine, Don Carlos.

    előzmény:
    MPiggy (10500)
    2009-01-11  02:06
  50. 2009. január 13. 17:5810502.

    Halihó Katinka!

    :o))

    Akkor Te is azt mondod sikerülni fog legalább ilyen módon egy "közös előadás"??? 

     

     

     

    Puccini: Fecskéjéről csak annyit olvastam, amit Neked kikerestem, ill. a Puccini életrajzban amennyit írnak róla. Valóban operettnek szánta, mikor sehonnan nem kapott, ill. nem talált igazán kedvére való szövegkönyvet és Ő maga sem tudott rábukkanó egy, a zenei elképzeléseit elindító történetre.

     

     

     

    Gheorghiuról annyit tudok, hogy Romániában született, onnan indult. Alagnáról meg hogy valami ritka és súlyos betegségben szenved. Van egy ikertestvére is.

    Alagna karrierjének talán nem tett jót az az ominózus Aida-előadás a Scalaban, ahol a mi Komlóssy Ildikónkat hagyta éppen pácban, mikor a közönség nem tetszésére azzal reagált, hogy a duett előtti pillanatokban kisétált a színpadról .....

    És talán a valóban kissé hátrébb kerülésének oka lehet a betesége, ami miatt nem is olyan régen több fellépését kellett lemondani.

    Azt tudom, hogy az általam olynagyon kedvelt 1996-os J.Levin MET-Gála DVD-jén (Mr & Mrs Alagna) már együtt énekeltek, aranyosak, mosolygósak .... de Solti életrajzi könyvében és még valakinél valami olyasmit is olvastam, hogy Gheorghiuval nem szívesen dolgoznak, mert a hangja bár csodaszép, viszont roppant ..... hmmmm hogy is mondjam hogy ne legyen bántó? ..... hát szóval nemigazán szeret alkalmazkodni, a karmester, ill. rendező és mások elképzeléseinek ... prosztó módon hisztisnek is mondhatnánk -azt hiszem ezt a szót használták-, de az olyan ronda ahhoz a jelenséghez, akit mi hallunk a fülünkkel nem???

     

     

     

     

    A szimpatikus énekespár mellett nem tudok nem figyelni arra a roppant szemet húzó karmesteri kézről sem :

     

     

     

     

    Az 1996-os MET-gála felvétele után ezen a 2006-os videón is együtt és ráadásul Ők is kirándultak a könnyűzene birodalmába .... javítsatok ki ha másként gondoljátok, de szerintem nem is sikertelenül és igazán kellemes hallgatni Őket így is .... igaz?

     

     

     

     

    ÓÓÓÓÓ! Kit is látnak sasszemeim, a videó első másodpercében a felirat jobb oldalán ????? csak tán nem???? a Legek-legjét???

    Azt fogja az agyam, hogy ez talán egy Verdivel kapcsolatos előadás lehet, de hogy kerül a képaláírásba Domingo arcképe???

     

     

     

     

    Próbálok keresni Gheroghiu és Alagna életrajzot!

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (10500)
    2009-01-11  02:06

Címlap

top