Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2020. december 2. 07:2760576.

    na,  mar  csak  egty  par  beiras kell,   es  60600  lesz  ebben  a  vandor forumban !   :-)))

  2. 2020. december 2. 03:5560575.

    ZSUZSA!-  A  maszk   N E M  Te'ged  vagy  engem  ve'd!!!


    A  maszkot  AZERT  kell  (ke'ne...)  MIndenkinek  viselnie,  hogy  a  nya'l  a  sza'ja'bol  NE  menjen  arra  a  MA'SIK  emberre,  akivel  e'ppen besze'lget.


    No, de  ezt  TE,  mint  volt  ege'szse'gu"gyi  ember  ugyis  tudod!!


    Ko"szo"net  az  okos  beira'saide'rt  !!!

    előzmény:
    Houston22 (60572)
    2020-12-01  19:52
  3. 2020. december 2. 03:4960574.

    Itt, a Skandinav  orsza'gokban  van  a  legKEVESEBB  Covid.


    Tudja'tok,  mie'rt?


    Mert  T I S Z T A' k     az  emberek.   


    Abban  a   Koszos  Londonban,  Pa'risban  etc.  etc. helyeken,  persze, hogy sok a virus.


     


    TESSE'K  K E Z E T mosni---tobbszor is  egy  nap!
    !!   !!!!


     

    előzmény:
    jotudni22 (60573)
    2020-12-02  03:40
  4. 2020. december 2. 03:4060573.

    MINDENKI  dolgozik  OLTASOKON,   es  orvossagokon! 


            Megla'tja'tok,  a  honap  ve'ge're  ma'r  meglesz mindenhol.


     


    csak nem  kell  megijedni.

    előzmény:
    Houston22 (60572)
    2020-12-01  19:52
  5. 2020. december 1. 19:5260572.

    Katica... hallgatom a ma hireket.. Thanksgiving ota.. tehat 4 nap... negyszeresere nolt a covid positive.


    erre mondom en, hogy csak ido kerdese hogy MINDENKI megkapja... az inkubation ido 3-5 nap. Nezd, most mar lassan egy eve hordunk MASZKOT..


    a virus nem csokken.. sot... ha megnezed USA virus terkepet... piros az egesz.. es ugy tudom EU is.


    tehat Fauci amit mondott a LEGELEJEN hogy a maszk nem hasznal... persze azota naponta mast mond... de ezek szerint talan AKKOR volt igaza..


    es tudod meg mit nem ertek? hogy minden orszag esznelkul gyorsasaggal dolgozik a vedo oltason... SENKI NEM DOLGOZIK VALAMI GYOGYSZEREN.. vajon miert???????


    ------------


    bezarni , lezarni .... ezt hallom... kozben magan uzletek ugy nez ki 50% New Yorkban bankrupt. Januarban letelik a ban a kilakoltatasokon. Tizezrek "varnak" kilakoltatasra, akik nem fizettek a bert, es nem lehetett oket kitenni... persze akinek tartoztak talan az is csodos... hiszen annak is kellett fizetni..ez domino effect... meddig lehet orszagokat lezarni hogy a lakosag ne menjen teljesen tonkre.. anyagilag..

    előzmény:
    terdszelikatica (60566)
    2020-12-01  15:22
  6. 2020. december 1. 19:0460571.

    "Eltunt az utahi femoszlop"......"es most elvittek a fiuk"


    Tudok róla.

    Tegnap délután itt is megemlítették az egyik müsorban. Bárcsak mindent megtalálnának, amit elveszítenek. (persze a legjobb, ha el sem veszítik)
     

    előzmény:
    terdszelikatica (60567)
    2020-12-01  15:27
  7. 2020. december 1. 18:4660570.

    "azaz a PENZUNK  ne'lku"l   !!!!!!!"


    Olvasom, hogy Izlandban szivesen látják a pénzes vendégeket:
    "Entry despite Corona: Iceland tourists must earn a lot of money
    A popular vacation destination wants to boost tourism again despite the Corona pandemic - but for the time being only with travelers who can leave money lying around."
    És még akkor sem fenékig tejfel(katt ide)

    előzmény:
    jotudni22 (60561)
    2020-11-30  23:09
  8. 2020. december 1. 18:0360569.

    Katica,


    a virussal szemben nem vagyok skeptikus... a halottak szamaval igen.


    szerintem amennyire fertozo, CSAK IDO KERDESE , HOGY MINDNYAJAN MEGKAPJUK.


    ugy mint hogy a gyerekek a baranyhimlot, egy az ovodaban megfertozi mindet aki meg nem volt benne. Amilyen fertozo a corona, csak szerencse kerdese ha meg nem voltunk benne. Mert amint nezem, lezarnak , most megint Californiat.. es a virus megis arat. Hot spot... mondjak.


    akinek eleve van valami betegsege, sot ugy latom bizonyos vercsoport, kor, tulsuly.. tuti hogy megkapja.. talan el is viszi.


    itt a nok lapjan volt egy zenesz 11 napos koma utan meghalt. Elolvasod az eletrajzat, nyitott sziv mutet , gyenge tudo ... sajnos megkapta.. el is vitte.


    en , eddig hala Istennek szemely szerint senkit , sot lanyom 900 dolgozoja kozul is egy sem halt meg.


    de tavaj egy uzletvezeto, 40 valahany eves volt, az influenzat megkapta, majd jott a tudogyulladas.. korhazba kerult par napon belul az osszes fontos szerve leallt.. es egy heten belul meghalt. Kiderult hogy a tulsulya kemeny cukros volt..


    ----------------


    de ha lesz idod ird meg amit tudsz.. szeretnem hallani... mint irtam magan emberek tapasztalatat...


    a hirekben valemelyik nap kinyitom... 90 ezer halott varhato a kovetkezo honapokban...irja.. ujabb mellehatas.. kihullanak a fogak... no ez uj....

    előzmény:
    terdszelikatica (60566)
    2020-12-01  15:22
  9. 2020. december 1. 15:3760568.

    Olvasom h Joe Biden kommunikacios tanacsadoknak csak noket hasznal  nem tudnal szolni az erdekemben ? Talan nem jarna velem sem rosszul 

    előzmény:
    jotudni22 (60561)
    2020-11-30  23:09
  10. 2020. december 1. 15:2760567.

    Niddam!
    ! Eltunt az utahi femoszlop ugye  mondtam hogy kieshetett valami egy katonai  teherszallito repulogepbol es most elvittek a fiuk 

    előzmény:
    nidda (60556)
    2020-11-30  19:03
  11. 2020. december 1. 15:2260566.

    Houston ! Dolgozok deelmondomNeked gyorsan covidpandemiaval szemben ne legyelsceptikusNagyobba fekalia mint amit el lehetne kepzelni. Chinai adatokrol bar  sokan sejtettek de kozmetikazottak voltak  .Take care 

    előzmény:
    Houston22 (60565)
    2020-12-01  06:18
  12. 2020. december 1. 06:1860565.

    felreertesek elkerulese vegett... semmilyen kovetkeztetest nem vontam le.. kerdeseket tettem fel google-nak.. ezeket a valaszokat kaptam.


    a korona virus pedig csupan ismerosoktol gyujtott valaszok.


    a mediat nem kerdeztem, mert annak nem hiszek. SEMMIT.

    előzmény:
    Houston22 (60564)
    2020-12-01  06:15
  13. 2020. december 1. 06:1560564.

    USA lakosaga 380,000,000


    how many people die in the USA every year...


    Over 2.4 million people die in US every year. Nearly 45,000 of them die in road accidents. Also homicides, drunk driving and poisoning are killing over 17.000 people. Also researches showed that every year over 178,000 people die because of wrong medication or hospital errors


    how many people die in the USA in flu ?


    During a typical year in the United States, 30,000 to 50,000 persons die as a result of influenza viral infection.


    how many people died CORONA VIRUS/CORONA PNEUMONIA  ONLY.... ERRE SEHOL NINCS VALASZ... CSAK A MEDIABAN. AMIT MINDENKI HALL MINDEN NAP.

    előzmény:
    Houston22 (60563)
    2020-12-01  05:56
  14. 2020. december 1. 05:5660563.

    KIMONDOTTAN CSAK AKIT ERDEKEL!!!!!


    CORONA VIRUS UGY!


    ha nem hiszed amit most mondok... jarj utana... gyozodj meg.. es gyere vissza EZT megcafolni...


    ----------


    ha betegnek erzed magad.. es gyanitod hogy megkaptad a virust.. felhivod az orvost.. vagy mondjak hova menj test-re.. vagy Mo. hallom a nover kijon.


    megcsinaljak a test-et.. majd par napon belul ertesitenek. DE AZ EG VILAGON SEMMI GYOGYSZER AJANLATOT NEM ADNAK. meg annyit sem ha lazas vagy vegyel be Tylenolt. de ha tenyleg szeretnel valami gyogyszert kapni, ne az orvosod hivd fel, mert az nem foglalkozik covid betegekkel...


    csak ha mar nem kapsz levegot.. mondjak menjel emergency-re.


    tehat ha gyogyszert szeretnel, mert mondjuk kohogsz, jo lenne valami antibiotikum - nem , nem a virusra.. hanem mert altalaban mas is jelen van, pl baci.. es a virusra is mar van kedvezo a THERAFLU COLD AND FLU .... konnyit. akar milyen virus betegseg van, es ehhez orvosi rendelveny sem kell.


    (over the counter medicine) de meg csak nem is tanacsolnak sem ezt sem mast..


    ---------


    ezeket csak azert irtam le, mert meg ezt sem rendeli meg az orvos.  internet dr ha bemondod hogy corona positiv vagy, mit tegyel..quarantine... es ennyi.


    tehat nagyjabol nem a coronat kell bejelenteni , mivel hogy arra "nincs semmi gyogyszer" hanem a mas problemat, torokfajas, kohoges, sinus gyulladas..akkor az internet dr ad antibiotikumot a gyogyszertarnal megrendelve amit bemondasz, es ki is viszik neked ha kered.


    nem egy, nem ketto, nem haromtol, napok ota gyujtom ki mit mond, kit ismert, vagy o benne volt e... MIND KB IGY VALASZOL.


    ---------


    No ma egy kotos tarsnom ujjat mondott... fia es baratnoje esett bele (korai 40 esek...) A baratno... humanus tipus.. miutan atesett rajta, felhivta a helyi korhazat hogy jelentkezzen hogy vert ad.. ha gyujtenek "anti-body" kezelesre sulyossaknal, mert hallott rola.


    behivtak, tobb oldalnyi papir tomeget kellett kitoltenie.. neve.. cime, telefonszam.. legfontosabb hogy behivjak..


    EZ TOBB MINT 2 HONAPJA VOLT.. MAI NAPIG A KUTYA NEM HIVTA...


    no aki tudja... megmondhatja.. mert aki meselte sem tudta, meg aki jelentkezett hogy vert ad.. sem tudta miert nem kell a segitseg amit felajanlott.


    ----------------


    ENGEM ERDEKELNE KINEK MILYEN TAPASZTALATA VAN , ISMER E AKI BETEG VOLT , VAGY ONMAGA VOLT BENNE.. TUD E OLYANROL AKI MEGHALT..AKINEK NEM VOLT KOMOLY BETEGSEGE  MIELOTT BELEESETT EBBE A VIRUSBA.

  15. 2020. november 30. 23:2260562.

    ez nekem furcsa es azonnal megneztem mindket fel profiljat .ez jutott eszembe az eltero kultura olvastan


    a face book-on a vilagon mindenhonnan lehet valaki aki beszelget.. itt a NLC forumon nem valoszinu hogy mas kulturaju akik ide beirnak. Ennek ellenere termeszetesen nagyon kulonbozo gondolkodasuak vannak... ami onmagaban ERDEKESSEBBE kene hogy tegye a topikot... nem "gyulolkodove"... de... ez van... ezt kell szeretni... illetve nem kell idejonni.. mondhatnad.


    vagy nem kell reagalni.. mint Katinca mondja..


    vagy valaszolhatsz.. NORMALIS HANGON.. de akit a gyulolet taplal... ATTOL SOSEM FOGSZ NORMALIS HANGU BESZELGETEST TAPASZTALNI.


    "ok mar csak olyanok.. " mondom en... es megyek tovabb.. de mas is igy van vele.. azert vannak akik sosem valaszolnak.. teljesen mindegy mit irsz.


    No ezt is tudomasul vesszuk.. es lepunk..


    szia.. vigyazz magadra..

    előzmény:
    sabangela (60555)
    2020-11-30  19:00
  16. 2020. november 30. 23:0960561.

    CSAK a  Skandinav  orszagok  erdekelnek.   Koszos  London,  Paris  stb.  mehetnek a Fr-ba    (a Paris  ugyan  OTT  is  van  .he, he, he,...)


    es  veglegesen  maradhatnak  ne'lkulunk,   azaz  a PENZUNK  ne'lku"l   !!!!!!!

    előzmény:
    nidda (60560)
    2020-11-30  19:25
  17. 2020. november 30. 19:2560560.

    "Mi  most  elutazunk  Europaba"
    "Párizs mindig jó ötlet", - mondja Sabrina, a "Sabrina" c. filmben. Hááát, jelenleg éppen nem, de Afganisztánról tartják azt, hogy ott igen kellemes ebben az évszakban...

    előzmény:
    jotudni22 (60521)
    2020-11-29  00:24
  18. 2020. november 30. 19:2160559.

    Koszonom, most eszem valamit, ne korgo gyomorral kelljen nekilatnom, aztan belenezek. 

    előzmény:
    sabangela (60557)
    2020-11-30  19:04
  19. 2020. november 30. 19:1960558.

    Aaa, nem kezdtem bele a listaba, de hamarjaban megjegyzem, hogy "The Secret Supper" vezeto szerepet kapna. Javier Sierra konyvet valamikor nagyon felkaptak (nyilvan olyanok, akik nem olvastak) de buszkelkedni akarnak irodalmi tudasukkal. Kapasbol itt van a Moby Dick is, ezt a konyvet sem birtam vegig olvasni, habar negyszer, igen, 4x belekezdtem es Dick meg sehol nem volt, hat abbahagytam, remenyt veszitve. Kulonben meg kell jegyeznem, az iro remekul ismeri az angol nyevet, minden elismeresem az ove! Soha senki nem tudta ugy leirni a falu egyetlen jarhato kis saros, hepe-hupas utcanak sem nevezheto kocsiutjat, mint ő! Ja, a Secret suppert elolvastam, remenykedve, hogy valamit kihoz  a tortenetbol az iro -  semmit    nem hozott! Akadt ugyan egy-ket gyilkossag, de az is jelentektelen volt. Ha megkerdezne valaki, mirol is szolt a tortenet, nem tudnam megmondani. Nagyon elszomoritott, hogy nem talalok egy jo konyvet! 

    előzmény:
    sabangela (60553)
    2020-11-30  18:48
  20. 2020. november 30. 19:0460557.

    Bagoly! Veletlen kereses kozben talaltam egy magyar tortenelmi weblapot Multkor a neve mult-kor .hu  .Sok erdekes dolog van ott .legalabbis nekem az volt.

  21. 2020. november 30. 19:0360556.

    "Te melyiknel mondtad h itt : Ende !?"
    Végig olvastam mindet. Magyar nyelvü könyveket a nyári szabadságom ideje alatt vásároltam Magyarországon és a következö év nyaráig volt idöm az olvasásukra.

    előzmény:
    terdszelikatica (60546)
    2020-11-30  14:44
  22. 2020. november 30. 19:0060555.

    Eltero kultura eltero reakciok ? Na Houston elmodom Neked . A magyar sceptikus tarsasag ot is szoltam olvasni a facebookon .


    Ha a tema erdekel es van mondanivalom hozza is szolok.de nem a szemelyhez hanem a temahoz , egy ilyen alkalommal egy  idos ur uj hazadbol , akinek hozzaszolasait kedvelem es nagyon erdekesnek  talalom, mindig helyenvalonak , valamelyik egyetem munkatarsa "kerdezett " Te ezzel szobaalsz ,Te ezzel beszelgetsz ? .... es az en szemem csak kerkedett ugyanis miert ne beszelhetnek en barkivel is a facebookon, ha azzal amit mond van velemenyem . Valaszoltam is a kerdesre amit off . jelbe tettem es kozoltem hogyha elolvasta ezt torlom . ez nekem furcsa es azonnal megneztem mindket fel profiljat .ez jutott eszembe az eltero kultura olvastan 

    előzmény:
    Houston22 (60539)
    2020-11-29  23:21
  23. 2020. november 30. 18:5860554.

    A "wiki" árulkodott róla. A "karrier cimszó utólsó mondata:
    "Katju currently serves as the chairman of the Indian Reunification Association (IRA), an organization that advocates for the reunification of Pakistan and Bangladesh with India under a secular government"
    Lehet, hogy egyszerübb feladat lenne egy szemétmentes India létrehozása. Semmi sem lehetetlen, - Augeiasz istállóját is sikerült kitakarítani.


     

    előzmény:
    terdszelikatica (60548)
    2020-11-30  14:57
  24. 2020. november 30. 18:4860553.

    En is jartam igy. Egyik legunalmasabb konyv (szamomra); amibe tobbszor belekezdtem es mindig abbahagytam: Dune. Ismerek valakit, akinek kedvence.

    idézet:
    Bagoly (60546)
    2020-11-29 16:44:34

    Bagoly ! hol tartsz a listaval ? Engem erdekelne nagyon 

    előzmény:
    Bagoly (60529)
    2020-11-29  16:44
  25. 2020. november 30. 18:4160552.

    "hogy jutott eszedbe errol a Mate Evangelium 7. fejezete ?"
    Ami eszembejutott az a "Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.", de a folytatás elolvasása is hasznos lehet, ezért bemásoltam az egészet.
    "/ Markandey Katju /is koszosnak nevezte Indiat"
    Erröl meg Hofi Géza egyik mondása jut eszembe, (lehet, hogy nem pontosan idézem): "A levesröl, amit eszem, megmondhatom, hogy sós, - különösen akkor, ha én sóztam el." Ahogyan olvasom pillanatnyilag Pakisztán, Banglades és India békés úton történö újraegyesítésén munkálkodik. A tisztasággal egyelöre nem érnek rá törödni. Törödik vele más.

    idézet:
    nidda (60552)
    2020-11-29 18:31:15

    PakitanBanglades India ...abbol  a regiobol nekem volt  facebook "baratom ". Nagyon okos kedves fiatal ferfi volt . Tobb poszton is "talalkoztunk " a reflaktacionkkal .Tobbszor jelolt baratnak de en valasz nelkul hagytam . Nem 1x velemenyenkkel "egymasnak feszultunk " a Sulikon valery posztokon es azutan fogadtam el az ismetelt jelolest . Rengetg uj szemlelete olvastam a postjaban  es nagyon udvariasak voltak velem /hozzaszolasaikban /a baratai is.


    Problema abbol lett hogy mas jeloleset nem fogadtam el es allandoan kerdeztek hogy Ot miert mast miert nem .Igy toroltem addig is es azutan is sokat csevegtunk , privat uzneteket kuldtunk


    es vitattunk meg dolgokat .Aķkor megfogadtam hogy azok utan en senki jeloleset nem fogadom el kulonben is nem sok idom can es en tobb csoport tagja vagyok ami egyfajta "elso blikkre" mi jut eszembe trening

    előzmény:
    nidda (60535)
    2020-11-29  18:31

Címlap

top