Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. július 19. 17:3978776.

      Nagyon jó ötlet ez a visszalapozás, Zsuzsika! Tényleg megvan a levél az új bejelentkezés követelésekor. Így kevésbé idegesítő. 
      Zsuzsika, azért sem tudok az új topik megteremtésében részt venni, mert egyáltalán nem ismerem a fészbukot. Benézek, kicsit körülnézek, de ennyi az egész ismeretem. S idegenkedem is tőle, de ha topikunk lesz ott, azt kedvelni fogom.
      Nagy sikere volt a meggyes piskótádnak? Látom, rengeteg programod van, sőt, talán most vagy a Dunakanyarban. Biztosan nagyon jól érzed magad a mostoha időjárás ellenére. 

    előzmény:
    Zsumi45 (78768)
    2020-07-18  09:21
  2. 2020. július 19. 17:2578775.

     Kedves, hogy érdeklünk téged WestHill. Hidd el, te is érdekelsz minket. Biztosan van mondanivalód, amit mi is szívesen olvasnánk.
      Nagyon örülnénk neked.! Szívesen megismernénk, mondhatom  egész kis társaságunk nevében!  Jöjj közénk!
       

    előzmény:
    WestHill (78773)
    2020-07-18  19:47
  3. 2020. július 19. 17:0678774.

      Tehát túl vagytok  a nehezén, Janka.
       
    Rossz hírek érkeznek, mindenfelé nagyon támad a vírus. Jó hír, hogy szépen haladnak a vakcina-kutatással. Kínában már a hadseregen kísérleteznek. Ez mondjuk baljós hír az ottani állapotokat tükrözve. A klónozásban is élen járnak. 
       Néhány napja megszegtem karantémomat, lementem este Bazsiékhoz. Elég rosszkor, mert aznap volt teniszversenye mindkét fiúnak, ahol sokan voltak. Reménykedem, nem fertőződtünk meg. Mert itthon is támad ismét a betegség. Mint mindenütt, a lazítások miatt. Ahogy én is lazítottam.
      A fiúk rosszkedvűek és fáradtak voltak. Vereséget szenvedtek, de nem is ez bántotta őket, hanem, hogy edzőjük letolta őket ráadásként. Mondták, az egyik fiú hatalmas pofont kapott apjától a meccs végén, veresége jutalmaként. 

    előzmény:
    csinomjank (78772)
    2020-07-18  17:59
  4. 2020. július 18. 19:4778773.

    Szervusztok,


    en meg sosem irtam hozzatok, de szorgalmas olvasoja vagyok kedves beszelgetesteknek, persze kivetel, azok a hozzaszolasok mint mindegyik topikba sajnos elofordulnak es az allando topiktagok eletet megkeseritik.


    Sajnalom, hogy ekmentek es mar elore hianyolom topikotokat.

    előzmény:
    klára13 (78770)
    2020-07-18  11:38
  5. 2020. július 18. 17:5978772.

    klara -  jol vagyunk , a ferjem mar szabad ember  -kicsit meg kohecsel


    nekem meg het nap a karanten  


     


     rendelunk keszetelt minden nap 


     


     mindent lehet rendelni online  -gyogyszert ,jatekot  , haztartasi gepet stb .


     


     az csak az urom az oromben , hogy kiszamithatatlan modon valtozik az izlelobimbok erzekenysege  - ma sem tudtam megenni kedvenc


    fogasomat ,mert elviselhetetlenul sosnak erzem  , de a tobbiek is megkostoltak es azt mondjak , hogy nem tul sos 


    kedvenc dietas uditomnek is mas lett az ize - mintha valami hianyozna belole ... de minden mas termeszetes dolognak megmaradt az ize


     el is hataroztam , hogy veszek egy gyumolcscentrifugat es a jovoben termeszetes leveket iszunk


     


    anyu nagyon egykedvu - semminek es senkinek sem orul igazan  - csak a kedvenc eteleinek 


      el is vittek  neurologushoz , hogy felmerjek a mentalis allapotat  es ott kitunoen valaszolt  minden kerdesre  -ugy hogy  nem ertjuk igazan mi van vele 


     


     a  szobatarsa egy masik nyugdijas apolono ad sokszor infot anyurol ,mert o maga nem kommunikal velunk telefonon


     


    szemelyes talalkozasoknal jobb a helyzet 

  6. 2020. július 18. 11:5678771.

      Hát ez borzasztó! Szegény Janka, szegény családod. Az egyetlen jó az egészben, hogy enyhe lefolyású a betegséged. Férjed hogy van? Ő mennyire beteg? 
       Az jó, hogy a gyermekek várhatóan megúszták ezt az alattomos bajt. Családod ellátása most hogyan történik? 
       Anyukádat is nagyon sajnálom. Hogy összekeveri a dolgokat, az egy dolog. Ennél fontosabb, hogy milyen a hangulata, a közérzete? Nagyon sokra tartom, hogy rokonságod így mellette áll.

    előzmény:
    csinomjank (78757)
    2020-07-16  14:37
  7. 2020. július 18. 11:3878770.

      Ez nagyon jó ötlet. Csupán azt kérem, nekem semmiféle szerepet sem osszatok. Kérlek benneteket, hogy bonyolítsátok nélkülem a technikai részt, és minden más szervezést, bocsássatok meg ezért, de ezekhez nincsen energiám. Mondjátok meg, amikor készen van az új topik, és majd igyekszem odatalálni. Jó ötlet ez nagyon, nagyon örülök neki, és köszönöm előre is munkátokat. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (78766)
    2020-07-18  05:30
  8. 2020. július 18. 11:3878769.

      Ez nagyon jó ötlet. Csupán azt kérem, nekem semmiféle szerepet sem osszatok. Kérlek benneteket, hogy bonyolítsátok nélkülem a technikai részt, és minden más szervezést, bocsássatok meg ezért, de ezekhez nincsen energiám. Mondjátok meg, amikor készen van az új topik, és majd igyekszem odatalálni. Jó ötlet ez nagyon, nagyon örülök neki, és köszönöm előre is munkátokat. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (78766)
    2020-07-18  05:30
  9. 2020. július 18. 09:2178768.

    Klárám, A fészen az "Üzenetek"- ben válaszoltam Zsuzsa felvetésére és elküldtem Neked és Magdikának is.


    Majd akinek van fiókja és ismerősöm ott, azoknak is elküldöm. Kérlek olvasd el, s véleményezd!


    Azért ott, hogy gyakorolhassátok az abban javasolt esetleges biztonsági beállításokat, fiaitok segítenek majd benne. Én sem vagyok járatos minden beállításban, ami lehetséges, de amikor már a megfelelő korlátok be vannak téve, akkor könnyebb is a használat, mert nem téved az ember idegen vizekre. Pl a reklámok ott is, de itt az NLc.-n a lehetséges mértékig le vanna tiltva a gépemről. Csak olyasmi jön fel, amire akár a gugliban is  rákerestem. 


    Egyetlen dologra kell figyelni, mielőtt beír az ember, hogy éppen most melyik felületen vagyok. Ezt pedig fenn a kis ikonokkal (képecskékkel) tudom változtatni. Tehát 1.saját oldalam,a nevemmel, 2. Üzeneteim, v. messenger, 3. nyílt hírfolyam (Mi jár az eszedben?) 4. Valakinek a név szerinti oldala (az enyém nem hozzáférhető beírásra, csak olvasásra) és 5. a titkos csoport, a nevével jelölve (amit majd létrehoznánk.).


    Nem tudom, érthető? ha ez világos volt, bocsának az okoskodásért.

    előzmény:
    klára13 (78760)
    2020-07-16  17:10
  10. 2020. július 18. 05:3178767.

    Hát ez nehezen ment el. Wordből nem vette ár. Áttettem a fészre , onnan másoltam ide

  11. 2020. július 18. 05:3078766.

    Azt javaslom, legyen párhuzamos topik. és facebook. Így van nálunk a zárt topikban is. Aki akar ide, vagy oda ír. Lehet az oda beírtat ide bemásolni. Ha itt új jelentkező van , esetleg egy idő után átjöhet oda. Ez bizalmi kérdés . A csoport legyen zárt , adminjére kérném Zsuzsikár és Klárát párhuzamosan. Csak olyan új tag lehet, akit ismer, vagy valamelyik admin érdemesnek talál felvételre. Ott szabadabban írhatunk, mint itt a nyílt topikban . Mindkettőt olvassák azok , akiket ezért fizetnek , de ide bárki külső ember betolakodkodhat rosszindulatúan is. Ez az elírásom a kotkoddal lehet, hogy nem véletlen ?Nem akarattal jött

  12. 2020. július 17. 12:5078765.

    0-széria a villanysütőben: 6 tojásos piskóta 1kg (bruttó) meggyel. 


    2x vágott ki vele a Nlc, végül feltettem a fészre és onnan hozom.


     

  13. 2020. július 17. 10:3778764.

    Mindegy az, hogy Nlc vagy facebook, arra mennek, hogy minél több reklámot tudjanak berakni. Most ott is újdonságot ajánlanak, de csak megnehezítették a kezelését. Be kell látnom, hogy a fiataloknak könnyű megtanulni, de nekem már nehéz. 

  14. 2020. július 17. 08:0378763.

    Szervusztok! Zsuzsa, érdekel, Te hogy látod a kommunikáció világát?


    Beindult nálam az elmúlt időszak tennivalóinak pótlása. Letisztíttattam a családi síremléket, írásokat újrafestette a mester. Ma kislányommal kimegyünk a tememtőbe átvenni, kifizetni.


    Tegnap beállították az új tűzhelyem, nagyon tetszik. Fodrásznál is voltam, alakul az új frizurám, picivel hosszabbra formázva, mint korábban.


    Holnap Haendel: Agrippina c. operáját nézzük barátnőmmel, az Újszegedi Szabadtérin az Erzsébet Ligetben, a zöldben. Reméljük marad belőlünk valamennyi a szúnyogok jóllakatása után is. Maszkot, sálat, saját plédet viszünk. Nem lesz hőség.


    Jövő héten pedig Leányfaluba utazom. Ott családi szabadtéri ünnep lesz, csökkentett létszámmal, távolság tartással. 


    Harkányból is kaptam értesítést, hogy a tavaly igényelt rehabilitációt várhatóan igénybe tudom venni, ha a járványhelyzet lehetővé teszi, tehát, ha nem kell újra lezárni az intézményt. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (78762)
    2020-07-17  06:17
  15. 2020. július 17. 06:1778762.

    Osztom az észt itt, de elszállt. Majd megismétlem, ha lesz lelkierőm. Lehet, hogy hülyeséget írtam , a fésszel kapcsolatban .

  16. 2020. július 16. 18:5878761.

    Még a mondat felénél tartottam, amikor kivágott:


    A Facebookon hirdeti, hogy megújult a lap. Online és nyomtatott verzióban is előfizethető és különféle tartalmakkal, témákkal ajánlja magát. Cafét nem.


    Szerintem jelenlegi levelezős formáját lassú kihalásra ítélte. 


    https://www.facebook.com/search/top?q=N%C5%91k%20Lapja


     

    előzmény:
    klára13 (78760)
    2020-07-16  17:10
  17. 2020. július 16. 17:1078760.

      Nos, lesz-e költözés? Ez az nlc egyre utálatosabb. Meggyőződésem, hogy ez a csiki-csuki, amely eltünteti feladáskor levelünket, nem szerverhiba, hanem szándékos trükk. Ahányszor újból bejelentkezni vagyunk kénytelenek, annyival több a látogatottság.Ami értékmérő, ettől a számtól függ a reklámok ára. És ez a topikokban megjelenő reklámdömping! Undorító. Utálom, ha egyesek úgy vélik, bármit megtehetnek velünk következmények nélkül.

  18. 2020. július 16. 16:5978759.

      Látom, vadásznak rád, Magdikám.  Nővérem mesélte, hogy a vadász rálőtt a kertjébe leszállt fácánra. Vannak ilyen esetek. 
    Szerencse, hogy se  kisegér, se cickány nem vagy!

    előzmény:
    Kusza (78748)
    2020-07-15  13:16
  19. 2020. július 16. 15:4478758.

     sajnalom , de miert nem tudtok talalkozni ? azt hittem Europan belul konnyebb a mozgas .

    előzmény:
    Kusza (78756)
    2020-07-16  13:54
  20. 2020. július 16. 14:3778757.

    hat igen -az oleles ! a kisfiam estenkent  ideszalad a szobam bejaratahoz es mutogatja , hogy szeretne egy olelest . meg 9 nap !


      


      anyukammal nem tudok meg telefonon se beszelgetni . egyszeruen nem ismer fel - osszekever mindent  .  azert mindenki buzgon latogatja ,abban bizvan , hogy talan sikerul  visszazokkennie ebbe a vilagba .  ez a harom es fel honap elzartsag szornyen hatott a mentalis allapotara .

    előzmény:
    Kusza (78756)
    2020-07-16  13:54
  21. 2020. július 16. 13:5478756.

    Mi se találkozunk az idén a lányomékkal. Naponta beszélünk, de ez az ölelést nem pótolja.

    előzmény:
    csinomjank (78755)
    2020-07-16  13:25
  22. 2020. július 16. 13:2578755.

     Hat tuneteik egyelore nincsenek . Ezert nem is voltak hajlandoak elvegezni a tesztet rajtuk .


     Ugy hogy nem tudjuk biztosan .


    Pont most irt a konzul , hogy  egy maganvizsgalat kb . 35 ezer ft . Ha szeretnenk hazautazni ketszer is el kell vegeztetni a covid tesztet utazas elott .


     


      Egy ember  70 ezer ft  ot fizet , Ha negyen mennenk  az  280 ezer ft .


     Visszafele kotelezo lenne  a hotel karanten sajat zsebbol -  az kb 400 ezer ft .


     Szoval , ki van az egesz talalva , hogy csak azok utazhassanak ,akinek ez nem szamit.


     

    előzmény:
    Kusza (78754)
    2020-07-16  08:48
  23. 2020. július 16. 08:4878754.

    Janka a gyermekeid nem kapták el vírust?

    előzmény:
    csinomjank (78744)
    2020-07-14  15:41
  24. 2020. július 16. 06:4278753.

    Kedves Bagoly ! Nézz be hozzánk , itt politikamentes ( amennyire ez ma lehetséges)  Mi is olvasunk , éljük csendes életünket , csevegünk. Általában sikerül a csevegés határát megtartani és csap át fecsegésbe.

    előzmény:
    Bagoly (78750)
    2020-07-15  18:51
  25. 2020. július 15. 20:0778752.

    Szervusz Valika, örülök, hogy rám találtál. Többször nézek az oldaladra, de Te nem nagyon vagy ott, és olyan témákkal foglalkoznak, ami engem nem nagyon érdekel. Nálunk is zárva volt a könyvtár,először csak telefonos megbeszélés után lehetett menni. Olyan rendesek voltak, mire oda mentem, már kikészítettek 8 db könyvet. Már ismernek, hogy milyen témájú könyvek érdekelnek. 

    előzmény:
    Bagoly (78750)
    2020-07-15  18:51

Címlap

top