Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Meddig még????

éva49
Létrehozva: 2011. június 3. 17:35
Erre varrjatok gombot emberek! Miért nem arról szól a kedves miniszterelnök úr, hogy ő és a parlament, ill. az összes a tűzhöz most közelálló ember, akik sokat nyertek a 16 %-os adóval, mennyit áldoz az államkasszába?????



Subject: Fwd: Fw: Csak, hogy mindenki tudja mi következik!!!



http://www.youtube.com/watch?v=XqT6R0qwH-I&feature=player_embedded SaveFrom.net





2011.06.03.

  1. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. július 23. 06:44126.

    Ha onkentes es soha nem teszik kotelezove akkor rendben is van, vegulis mindenki azt es ugy tamogat ahogyan az elvei engedik.

     

    Bar az egy egesz havi jovedelmet tul erosnek talalom, az en szamomra ez akkor lenne logikus ha ugy hirdettek volna hogy ki  mennyit tud es jonak lat fizessen be erre az alapra.

     

    Fokent pedig a gazdagok jarjanak elol jo peldaval.

     

    Azt gondolom ha nem mondtak volna semmifele osszeget  csak azt hogy mindenki tehetsege szerint, akkor az celravezetobb lett volna.

     

    Bar ez vegulis csak technikai elem. 

    előzmény:
    Törölt felhasználó. (123)
    2011-07-22  17:29
  2. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. július 22. 19:28125.

    Kedves Éva, ha 12 éves korában szült volna, akkor "simán" a fia lehetnék...

    Feltéve, ha a 49-es szám a születési évet jelenti, ha valami mást jelent, esetleg derék bőséget, akkor más a helyzet.

     

     

    előzmény:
    éva49 (118)
    2011-07-22  15:25
  3. 2011. július 22. 18:13124.

    "A miniszterelnök az ország átszervezésének példájaként említette az egykulcsos személyi jövedelemadó bevezetését, egy “teljesen új nyugdíjrendszer” létrehozását, a tíz százalékos társasági adókulcs bevezetését, valamint az emberek meggyőzését arról, hogy egyhavi fizetésükről, illetve nyugdíjukról mondjanak le."

     

    http://szijjartopeter.hu/?p=922

     

     

    http://w ww.miniszterelnok.hu/cikk/az_orszag_ujjaszervezesevel_a_munk aalapu_gazdasag_megteremtese_a_cel

     

    csak nem hazudnak??megint...

    előzmény:
    éva49 (1)
    2011-06-03  17:35
  4. 2011. július 22. 17:29123.

    Nem, nem vicc. Meg van az alap is, ahova be lehet fizetni. Ha akarod, elküldöm a számlaszámot.

    Jelzem ez egy szegeny ország. Én nem látok benne kivetnivalót, amíg önkéntes.  Miért ne akarja valaki támogatni a befizetett adóin túl is az országot? Hogy a miniszterelnök agitál emellett, én azt sem érzem problémásnak. Értelmes célért nem szégyen fellépni. Kicsit szokatlan, de miért ne? Miért kevésbé támogatható az ország büdzséje, mint a fehértollú kócsag megmaradása?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (116)
    2011-07-22  10:39
  5. 2011. július 22. 16:32122.

    a helyzet az, hogy néha elgondolkodom, hogy micsoda emberek vannak azon a baloldalon

    te mindent elhiszel amit valamelyik elvtestvéred, vagy a pártösszekötőd mond neked?

    te olyan naív vagy, hogy ha valamelyik balliberális provokátor vagy csak egyszerűen egy viccelődős kedvű hekker betesz a you-tube-ra egy olyan videót, amiben az Orbán Viktor azt nyilatkozza, hogy mostantól minden nyugdíjas nőnek havonta egyszer orálisan ki kell elégítenie az egész kormányt, mert ez nemzeti érdek, akkor te ettól kezdve havonta sorba fogsz állni a kormányváróba, hogy véghezvidd, amit a kormány utasításba kiadott?

     

    te nem veszed észre, hogy az egész internetet elárasztotta a balliberális bagázs által kitalált és terjesztett hazudozás, aminek az a célja, hogy a hozzád hasonló beszűkült tudatúakat félrevezetve megpróbálják csökkenteni a jelenlegi kormány támogatottságát? és ennek érdekében semmi sem szent, minden hazugság, rágalom megengedett?

     

    És te itt valamelyik korábbi hozzászólásodba már olyan dolgokat "sejtettél" amik csak maszopnyik pártközpontból kiadott sunyi propagandaként került szóban terjesztésre, ugyansi ha leírta volna valaki, akkor eleve elvesztett milliós kártérítésú sajtópernek nézhetett volna elébe?

    szóval hazugságokat terjesztgetünk, sunyiskodunk, igazhitű hazaáruló maszopnyik módjára?

     

    Mit gondolsz mikor fog kiderülni, hogy vagy egy buta megvezethető böszme, vagy csak egy ócska provokátor vagy?   

     

    előzmény:
    éva49 (1)
    2011-06-03  17:35
  6. 2011. július 22. 16:07121.

    Igen, igen...és csak egy éve látja, milyen rossz a fiataloknak, meg mindenkinek, meg hogy miből élünk holnap, hogy magas a rezsi???????????? Egy esztendeje?

     

    Előtte mia jó rézfánfütyülőhímbagolynemiszervét látott a hölgy, tulajdonképpen? 

     

    Nem MSZP, nem FIDESZ. Tehát LMP vagy Jobbik.

    Hirtelenjében nem is tudom eldönteni, pillanatnyilag melyik árt többet a magyar népnek. 

    előzmény:
    unger (120)
    2011-07-22  15:36
  7. 2011. július 22. 15:36120.

    Ugy finoman magyarosan....Nesze bazmeg..a "hölgy" válaszolt aki még azt sem akarja tudni hogy itt tegezödünk hogyazé sokkal jobb volt neki a komcsik alatt merugye akkor volt munka...meg pisztolyt szoritottak mindenkinek hogy vegyen már fel kölcsönt olyan igérettel hogy lehet nemiskell visszafizetni....naugyeugye..majd ha a szocik lesznek megint akkor eljön a jovilága a hölgynek is mer a kedves rokonsága tud lopni megint addig meg szar a dolog...(neki)

    Üdvözöl unger aki már tuggya hogy még igen sokáig szar lesz a néninek....:-) ezen röhög..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (114)
    2011-07-21  20:39
  8. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. július 22. 15:32119.
    Ja igy mar ertem
    előzmény:
    unger (117)
    2011-07-22  14:14
  9. 2011. július 22. 15:25118.

    Kedves Zoltán!

    Én ugyan nem tegezem, mert ahogy látom simán a fiam lehetne! De... igen drukkolok a kormánynak, hogy eleget tudjon tenni a választóik kívánságainak, megmondom őszintén nem rájuk szavaztam - és nem is az MSZP-re -, egyenlőre csak azt látom, hogy egyre több a szegény ember, az utcára tett hiteles, akik igen is sok esetben az önhibájukon kívül lettek hitelesek, hiszen csak lakni, élni szerettek volna valahol, és ezt úgy érzem egy dolgozó, normálisan élő ember megérdemli az élettől. Sajnos a kormány nem hat oda eléggé a bankokra, hogy azok is "RÉSZESÜLJENEK" az emelkedő árfolyamok hátrányából. Látom, hogy a mai fiataloknak mennyire kilátástalan az életük. Az mondják nem tudják mi lesz holnap, mit adnak enni a gyerekeiknek, miből fizetik a rezsit, mikor kerülnek az utcára, és egyáltalán lesz-e nyugdíjuk, vagy életük végéig dolgozniuk kell, vagy koldilniuk. És azt látom, hogy a mostani rendelkezések csak a gazdagoknak jók, nincs egészségügyünk - most jött ki egy ismerős két hetes kórházi ápolásról, nincs nővér, nincs orvos, nincs gyógyszer, stb.- De van orvos ismerős a családban, az is csak negatívumukat tud. Nagyon szeretném megélni, hogy ebben az országban rend, nyugalom legyen, mindenki élhessen, nevelhesse gyermekeit stb. Én mint mondtam, nagyon drukkolok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (114)
    2011-07-21  20:39
  10. 2011. július 22. 14:14117.

    Igen ez vicc,,,mert nemigaz,,viszont az hogy hol élsz nemszámit HA  szidod az Orbán kormányt ami a topikindito akarata..

    tehát irjad hogyaza büdöszoooorbánááán aki ellopja,ellopta ,sárbadöngöli a demokráciját stb....na akkor irhatsz amit akarsz és azt mondja neked is a topikindito hogy Isten hozott.....   Jo reggelt kivánok ha eddig nemértetted volna..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (115)
    2011-07-22  10:29
  11. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. július 22. 10:39116.

    Bocs, nem tudtam hogy a kulfoldon elo magyarok nem olvashatjak a topicodat es nem szolhatnak hozza.

     

    Ezt a topicinditoban le kellett volna irnod szerintem, hogy tudjuk magunkat mihez tartani.

     

    Szia. 

    előzmény:
    éva49 (76)
    2011-06-08  15:13
  12. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. július 22. 10:29115.
    Tömören a lényeg az, hogy azt nyilatkozta a Hír TV-ben ill. azt kommentálta a bemondó, hogy mindenki fizesse be egy havi illetményét, ill. egy havi nyugdíjról mondjanak le a nyugdíjasok az államkassza javára. És ezt a miniszterelnök maga mondta. Nem kacsa, nem álhír, hiszen ő szerepel a videóban.
    idézet:
    éva49 (12)
    2011-06-03 18:41:03

    Ez valami vicc???????????????

    Ilyet meg egy joval gazdagabb orszag vezetoje sem merne javasolni, hat megorult ez az ember egeszen????? 

    előzmény:
    éva49 (12)
    2011-06-03  18:41
  13. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. július 21. 20:39114.

    Kedves Éva!

     

    Nem akarok hosszan írni Neked, csupán annyit, a kormánynak óriási adósság halmazt kell görgetnie maga előtt, főleg az elmúlt 8 év áldásos kormányzásának köszönhetően.(A 100 apró trükk....stb.)

    3 év alatt 8100 milliárd forintot kell kifizetni az adósság kamataira.

    8 év alatt 1 200 000 ft/fő-vel emelték az államadósságot.

    Ez megköti a kormány kezét, nem kicsit, nagyon.......

    Azok bírálják a kormányt, akik térdre kényszerítették az országot, adósság csapdába zárták, meghamisították a választások előtt 2006-ban az országpénzügyi adatait!

    Hiszem, hogy a 2/3-al megválasztott polgári kormány, mindent elkövet és mindent megmozgat az ország érdekében.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=cjG6L6JORBg

     

    A cél már kimondatott, felvásárolni Európát...........

    Na, ezt próbálja a polgári kormány megakadályozni.

    előzmény:
    éva49 (112)
    2011-07-21  11:03
  14. 2011. július 21. 11:04113.
    Remélem ennyi ésszel, Ön is beáll a mezőn dolgozókhoz, talán ott hasznát veszik.
    előzmény:
    Akeela (110)
    2011-07-19  22:23
  15. 2011. július 21. 11:03112.

    Kedves Zoltán!

    Igaza van, végig néztem, gombot ugyan erre sem tudok varrni. Tudja mindenki hogy az elmúlt 8 év, de akár az elmúlt 20 év nem úgy alakult, ahogy azt a 89-es változások után reméltük. Mindenki bízott a jobb, szebb jövőben hát ez sem sikerült, de ebben az elmúlt 20 év összes politikusa szerepet játszik. Az hogy a lakosság eladósodott, nem csak az emberek felelőssége, hiszen bíztak benne hogy lesz munkájuk és fizetni tudják a hiteleket, de a politikusok a gazdasági válság másképp döntött. Sokan ennek isszák a levét.

    Ami számomra elfogadhatalan, hogy van egy réteg aki havi millió felüli fizetést visz haza, és van egy réteg akit be sem akarnak jelenteni, hajtják őket napi 12-14 órában, stb. és ezektől kér a kormány plusz befizetést az államkasszába, hogy a parlamentben ülőknek jusson elég fizetés. Őket miért nem szólítja fel a miniszterelnök? Miért nem tudnak bizonyos juttatásokról lemondani, ők miért kapnak mindenféle pluszt, hiszen azért választották meg őket, hogy kiálljanak a választóik mellett, akik a havi 50000.-Ft-tól-akár milliós nagyságrendben keresnek, de csak a milliós nagyságrendűeknek kedveznek - lásd Szja csökkenés -.

    Elraktam az összes kampány újságot tavalyról amit kiadtak a pártok, csak azért hogy lássam akit megválasztanak mennyire tartja be igéretét. Hát...., tudom nem mindent lehet betartani, hiszen a gazdaság állása stb. De mindenki látja milyen felesleges pénzkiadások vannak most is, amiken lehetne változtatni. Magyarul, ahogy spórol otthon a háztartásban az ember, úgy kellene az államnak is. Igen, vannak nagyon jó intézkedései a mostani kormánynak,  pl. a segélyek átdolgozása, de ki segít azokon, akik tudnak és akarnának dolgozni, de nem tudnak mert nincs lehetőség, vagy ha van, akkor a munkáltató nem jelenti be őket, éhbérért dolgoztatja őket. Erre miért nincs már egy átható törvény, amely büntetné ezeket a munkahelyeket, vezetőkeg? Ugyan azt mondtam nem írok többet ebbe a topicba, de Ön legalább nem mocskolódó hozzászólást írt, hanem reális, követhető összeállítást talált, igaz mindenki tudja, hogy ebben az időszakban benne van a gazdasági világválság következményei is. Köszönöm.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (111)
    2011-07-20  17:55
  16. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2011. július 20. 17:55111.

    http://www.youtube.com/watch?v=2cX80z6TRc0

     

     

     Erre is varrhatsz gombot........

    előzmény:
    éva49 (1)
    2011-06-03  17:35
  17. 2011. július 19. 22:23110.

    Hogy mi következik?

     

    REMÉLEM AZ HOGY TÉGED ÉS A HOZZÁD HASONLÓ AGYHALOTTAKAT ELVISZIK VÉGRE DOLGOZNI A MEZŐRE.

     

    Rátok férne burzsuj kommunista banda.

    előzmény:
    éva49 (1)
    2011-06-03  17:35
  18. 2011. június 30. 10:13109.

    Komolyan mondom, a  baloldal nagyjai beleőrülnek fontosságuk elvesztésébe, és olyan ökörségekkel jönnek elő, hogy arra szavak sincsenek.

     

    Az a szerencsétlen Ungvári Tamás azon sercegett az amerikai Népszavában (legjobb helyén van ott!), hogy az IMF nagy vezérét, Dominique Strauss-Kahn-t azért üldözik világszerte rossz sajtóval, mert Khan úr zsidó... 

     

    Ez csak onnét jutott eszembe, hogy az előbb olvastam hazánk másik nagy megőrültjét, gyurcsányt, aki szerint a Kulbrádió azért fog megszűnni, mert Zorbán nem biiir elviselni egy tőle független, Isten tudja milyen hangot az éterben.(Akit érdekel, hogy milyen hangot nem tud Zorbán elviselni, az olvassa el hirt, én megegyszer el nem olvasom gyurcsány süketelését.)

     

     

    ------------------------

     

     

    Na szóval. Hazánk értelmiségének két krémje egyike szerint, az nem számit hogy Khán úr hátulról meztelenül ráugrik egy munkáját végző takaritőnére, mert ő mint az IMF akarkije, bármit megtehet... Hanem azért szólnak róla a rosszizű hirek, mert Khán úr zsidó, és zsidósága miatt üldözik...

     

    A másik krém szerint meg nem az a baj a Klubrádióval, hogy az amúgy is szégyenletesen alacsony árért eladott rádió nem tudja magát eltartani, hanem a Zorbán nem szereti a tőle független adót...

     

     

     

    Meddig kell elviselni egy országnak azt, hogy ilyen őrültek lépten nyomon megnyilvánulhassanak??

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (104)
    2011-06-26  13:36
  19. 2011. június 30. 08:16108.

    Ehhez még hozzá kell tennem, ami teljesen természetes annak aki egészében gondolkodik a dologról, de annak nem, aki csak zsarolni, tüntetni akar.

     

    Egészen elképesztő látni, hogy szerencséjükre munkában megöregedett hölgyek és urak most annak örülnek, ha minél rosszabb... De leginkább annak örülnek, ha állandóan azt cseszegetik, aki végre rendet tesz.  Próbáltam megérteni, hogy miért csinálják, de azon kivül semmi logikai alapot nem találni, semmint degeljen meg a Zorbán. Igy is lehet élni, és a gyereiknek, meg az unokáiknak a jövőjét rendezni...

     

    De a lényeg, amiért visszajöttem: Az orvosoknak, beleértve a hallgatókat is, teljesen igazuk van, hogy szégyenletes az a fizetés, amit kapnak. Node nem csak az ő fizetésük szégyenletes, hanem mindenki másé is!! Súlyosan alulkeresnek a tanárok, mérnökök, stb, de még az utcaseprők is! 

     

    Node, pláne "out of blue" kivételezésért zsarolni, kizárólag az összes többi más szakma kárára, amig helyre nem tudják állitani a gazdasági és erkölcsi rendet az országban? Na, ne már... Már csak azért se, mert a "speciális" kivánságokkal zsarolók jogosan háborithatanak fel mindenki mást. (Tökéletes nyomata mindennek, hogy milyen halk sóhajjal múlt ki a tegnapi, mindent megrengetni akaró országbénitás is...)

     

    Nem zsarolni kell, hanem azon dolgozni, hogy minél előbb kimászhasson az ország abból a bajból, amibe a szocliberalizmus betaszajtotta. 

     

    ------------------------

     

    Ezzel együtt, továbbra is tartom a véleményem, én nem engednék az olyan zsarolásnak, ami nem segitséget ad a bajok elrendezésében, hanem a többiek kárára követelődzik. Minél többen besegitenek a rendcsinálásba, annál hamarabb emelkedhetnek a fizetések.

     

     

    A jelenlegi nyomorgást pedig köszönjék meg hálás szivvel annak aki okozta, a szocliberalizmusnak! 

     

     

    előzmény:
    ancsa21 (106)
    2011-06-29  14:48
  20. 2011. június 29. 14:58107.

    Nem csak szerinted kevés a befolyt összeg. Sőt, még olvastam is, hogy szinte csak az átlag ember nyúlott a zsebébe. Már megint. És ismét.

     

    A magyar gazdagok olyan primitiv szinten élik meg a gazdagságukat, hogy azt kommentálni is nehéz. Számomra elképesztő, hogy egy-egy operabál nevű nyavalyára mit képesek elkölteni -még akkor is negativ vagyok az ilyen önmagamutogató puccos akármikre, ha mégoly "adakozás" is-, a saját országukat meg meglopják. Vagy úgy, hogy jóval kevesebb adót fizetnek*, vagy úgy, hogy a havi futárjuk hordja kápéban ki a pénzüket egy svájci bankba, vagy úgy hogy... A népük, országuk meg? Szerencsétlen Széchenyiek, meg hasonlóan foroghatnak a sirjukban.

     

    Van néhány kivétel is!! De az átlag mai magyar gazdagra a fent leirtak a jellemző.

     

    ------------------------------ 

     

     

    * Konkrét példa: gazdag, bazi nagy házzal rendelkező ügyvéd ismerősőm kevesebbet adózott, mint én, aki akkor egyetemi adminisztrativ állásban dolgoztam. És ez még hagyján! De volt képe kiröhögni emiatt... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (105)
    2011-06-26  14:17
  21. 2011. június 29. 14:48106.

    Nem akarom Bartust bántani, de miután olvastam néhány irását... hát aradjunk annyiban, hogy a buta barom szót nem véletlenül találta ki a magyar nyelv. Isten bocsássa meg nekem, pont olyan "aláművelt", mint olvasóközönsége. 

     

    Ungvárira külön pipa is vagyok. Volt olyan időszaka az életemnek, pontosan 19 éves koromban, mikor engem is megfertőzőtt a "szabadságával". Az egyik legnagyobb, ezen a téren beszedett pofonom az volt, mikor kiderült, hogy csak mezei kiszolgálója volt a komcsiknak, akik cserébe hagyták had pofázzon a maga módján. Nagyon nehezen nyeltem a békát, dehát van ilyen az életben...

     

    Ahogy zárodnak le a pénzcsapok, úgy derülnek ki a disznóságuk. A népszabaccságot pár nappal ezelőtt már emlitettem, hogy végre oda kerültek, ahová mindig is valók voltak, a Blikk nevú tezsvérük szintjére.

     

    Viszont, valamelyik nap sk szemeimmel olvastam, hogy a Galamus csoport is előfizetőknek könyörög, mert már nem tudják eltartani magukat... Tegnap meg azt, hogy a népszava összeomlás előtt áll, kb 10 ezer újabb befizetőjükre lenne ahhoz szükség, hogy ne csődöljenek be. Hát ez van. Vagyis az van, hogy egyre inkább láthatja mindenki, hogy a saját  befizetéseiből ,. meg kárára felvett kölcsönökből fizették busásan a saját átvágóit! 

     

    Az mszP, meg gyurcsány Kalandra Fel embereinek itt a nagy lehetőség, nyúljanak a zsebükbe, és mentsék a nagyjaikat. Mert megérdemlik... 

     

    "ultimátumot adtak az orvosok Orbánnak"

     

    Ha Orbán lennék, én simán elfogadnám a felmondásukat! És egyben zsebre vágnám a diplomájukat is, amit rögvest visszakapnak, amint visszafizették az őket is kitanitó közösségnek azt az összeget, ami egy átlag diploma, és az orvosi diploma közötti összeget jelenti. He befizettek, máris mehetnek Isten hirével, és zsarolhatják világszerte azt, akire kedvük támad.  

     

    Ahol vákum keletkezik, őt megindul beszippantás is. Rengeteg orvos fog kiesni a nyugati országokból, de távolkeletről is érkezhetnek jópáran. Én nem lennék betojva, s a legkevésbé engednék a zsarolásnak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (104)
    2011-06-26  13:36
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. június 26. 14:17105.

    Egyébként az Alapba befolyt összeg nekem igen kevésnek tűnik. (Hogy kötelezővé tenné a kormány, amint arról itt is, más topikokban is "hiteles" forrásokat idézgetve sokan rémhír propagandát folytatnak, az persze abszurd. Öngyilkosság lenne a minimál nyugdíjasok egy havi nyugdíját elvenni.)

     

    Az egyházak például a kezdeményezés mellé álltak, legfeljebb még nem utaltak, ugyanis például Kiss-Rigó László a Szeged–csanádi Egyházmegye püspöke április közepén mondta el sajtótájékoztatón: 100 millió forintot különített el a célra idei költségvetésében az egyházmegye. A református egyház pedig úgy járul hozzá az államadósság csökkentéséhez, hogy az idén nem kér segítséget az államtól ingatlanjai, templomai felújításához, állagmegóvásához. Mintegy 200 millió forintos támogatásról mond le, beruházásait elhalasztja. A Magyarországi Evangélikus Egyház két mentőautót vásárol az Országos Mentőszolgálatnak – az államtól átvállalt feladat értéke mintegy 50 millió forint. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek is jelezte, nagyjából 100 millióval maguk is beszállnának. Igaz, utóbbi közvetlenül nem áll rendelkezésükre, miután ezt a pénzt az érsekség felújítása után áfaként befizették, aminek mérséklését tíz éve hiába kérik, ám most ezt az alapnak adnák.

    Tóth József Péter, a "lipóti pék" - nem mellékesen 2009-ben az Év vállalkozója cím birtokosa felajánlotta, hogy minden családtagja után fizet két milliót... Az úgy 12, ha jól számolom.

     

      Szóval, még ezek a pénzek sem érkeztek be - pedig szerintem "húzná" a többit, de már a mindenki által kötelezően befizetendő egyhavival borzolgatják a kedélyeket. Nevetséges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2011. június 26. 13:36104.

    Bartus nívótlan, fröcsögő, uszító firkálmányai, Ungvári Tamás alamuszi, értelmiségi csűrés-csavarásai és manipulációi, Karsai pojáca performanszai taszítanak.

    Bizony, bizony, a pénzcsapokat elzárták, ej de kellemetlen...

     

      Ma megnézem a Startlapot: a nagy jelentőségű kínai-magyar megállapodásról egy szó sem, de két cikk szól arról, hogy "ultimátumot adtak az orvosok Orbánnak". Azok az orvosok, akiket eddig csak pénzleső, korrupt mészárosként lehetett bemutatni, most egyszerre olyan áldozatok lettek, akiknek több mint fél évszázados bérrendezése rögtön de azonnal vált halaszthatatlanná.

    előzmény:
    ancsa21 (101)
    2011-06-23  05:12
  24. 2011. június 23. 14:11103.
    Akkor kikérem a kávét és megvárom, míg kiszenved-éhenhal......
    előzmény:
    ancsa21 (102)
    2011-06-23  05:15
  25. 2011. június 23. 05:15102.

    Apropó!

     

    Kiváncsi lennék arra, hogy egy olyan eszetlen, aki KETTŐ egész napos éhségsztrájkkal riogatja ország-világát, az legrosszab esetben mennyit fog lefogyni az oly nagyon vágyott éhhalál mártiromsága helyett??

     

    30-40 dkg? Esetleg lesz az egy életet fenyegető 1 kg is???

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (98)
    2011-06-14  22:15

Címlap

top