Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cigány szúrt!

Pszihopapa
Létrehozva: 2005. május 20. 17:36
Ezt a cikket találtam az Index oldalán. A cigányok a nagy rasszistázásaikkal öngólt rúgtak, hiszen kiderült hogy a nagy felháborodást keltett gyilkossági kisérletet is cigány követte el. Ezen kívül a cigány tüntetésen résztvevő Tomcat neveztü egyénről aki egy "Cigányt verni tilos" táblával állt ki, majd 30 felbőszült cigányt kellett levakarni, sőt meg is ütötték. Ez nem rasszizmus? A cigányok ezzel a viselkedésükkel maguk fogják újjá éleszteni a fasizmust szvsz. Íme az említett cikk az index.hu-ról:

Romának vallja magát a roma tinédzser támadója
Index
2005. május 20., péntek 12:20
Romának vallotta magát a rendőrségnek az a fiatalember, akit azzal gyanúsítanak, hogy két héttel ezelőtt karddal megszúrt egy roma fiút a 21-es buszon Budapesten. A 17 éves Mortimer elimerte a tettet, és vallomásában azt állította, szóváltásba keveredtek, ezért szúrta le Patai Józsefet. A feltételezett tettes egy "hagyományőrző, szerepjátékos" csoport tagja volt; ezek a csoportosulások a rendőrség szerint nem veszélyesek a társadalomra.

Romának vallotta meg az a fiatalember, akit pénteken fogott el a rendőrség, és akit azzal gyanúsítanak, hogy egy hatfős - a rendőrség szerint "hagyományőrző, szerepjátékos" csoport tagjaként - május 8-án karddal életveszélyesen megsebesített egy 15 éves roma fiút a II. kerületi Várfok utcában, a 21-es buszon, hangzott el a rendőrség budapesti sajtótájékoztatóján pénteken.

Patai József támadója egy Mortimer (monogramja G. M.) becenévre hallgató törökbálinti fiatalember, aki állítása szerint azért szúrta le a roma tinédzsert, mert szóváltásba keveredtek, közölte pénteken Tóth Gábor rendőr ezredes, bűnügyi főkapitány-helyettes. A rendőrség a csoport egy másik, 21 éves, jelenleg munkanélküli tagját is őrizetbe vette, akit D. Robin Attilaként neveztek meg.

A hagyományőrző csoport rendszeresen kijárt a Normafához gyakorolni, május 8-án is így történt, de csak Mortimernél volt éles fegyver, a többieknél fakard és fapajzs volt.

"Ettől kellene félned"
D. Robin Attila vallomásában azt állította, a háromfős roma társaság már a buszmegállóban "irritálóan" figyelte őket, és egy-két megjegyzésüket ki lehetett hallani beszélgetésükből. "Nyakon szúrlak, te kis mitugrász!" - mondta egyikük többek között Mortimer vallomása szerint.

Miután felszálltak a 21-es buszra, a hatfős társaság egyik tagja azt kérdezte a romáktól, hogy "mit néznek", amire egy számmal feleltek, annyit válaszoltak csupán, hogy "25". Erre Mortimer kardjára mutatva D. Robin Attila azt mondta: "Ettől kellene félned!" A két őrizetes vallomása szerint Patai József erre visszakérdezett: "Miért, mit csinálsz, leszúrsz?" Mortimer erre szúrt.

A gyanúsítottak azt mondták, hogy a szúrás után a Hajógyári szigeten rejtették el a kardot. Később a kardot Mortimer rokona, G. László elvitte, és máshol rejtette el, az ő esetében a bűnpártolás gyanúját viz
  1. 2005. május 25. 15:57126.
    Nem talalt:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_984935 (124)
     
  2. 2005. május 25. 15:56125.
    Az igaz, de amikor mindennap errol a dologrol olvasol, valaki nyit egy topikot.
    A szolas szabadsagaban egy nezo beirt, hogy a baratjat 3 honappal ezelott megoltek egy benzinkutnal. Errol egy sor sem jelent meg a sajtoban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (122)
     
  3. Torolt_felhasznalo_984935
    Torolt_felhasznalo_984935
    2005. május 25. 15:54124.
    Te 26 éves vörös hajú lány vagy?
    Nem szemétkedésiből kérdezem, csak mert érdekel
    előzmény:
    *zsana (121)
     
  4. Torolt_felhasznalo_984935
    Torolt_felhasznalo_984935
    2005. május 25. 15:53123.
    Ez azért nem technika, hanem valami
    belső kisugárzás kérdése. Szellemi jelenlét.
    Na jó, nem akarok itt süketeket dumálni. Arra ott van ez
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. május 25. 15:51122.
    ". . . nem arról győzött meg, hogy a magyar társadalom képes lenne akár egy ennél nagyobb konfliktust hatékonyan kezelni. " - A forumokon nem a sajto szerepel. . .
    előzmény:
    *zsana (121)
     
  6. 2005. május 25. 15:48121.
    Ugy gondolom, elsosorban a sajto gerjeszti az indulatokat. . . mas sem folyik a csapbol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_353341 (120)
     
  7. 2005. május 25. 15:45120.
    "Ne szítsátok a magyarellenességet"

    NOL • Tamás Tibor • 2005. május 20.

    "Pár hétig tűnjetek el a fórumról, tartsatok önvizsgálatot, böjtöljetek, gyónjátok meg, meditáljatok, DE SEMMI ESETRE SE SZÍTSÁTOK TOVÁBB A MAGYARELLENESSÉGET, A GYŰLÖLETET, A SZÉTHÚZÁST!" - szólította fel egy hozzászóló a NOL-fórumán a "nagy rasszizmus ellenes harcosokat" a mai rendőrségi sajtótájékoztató után. Egy másik hozzászóló "magyarellenes magyarul beszélő rasszizmus ügyben szakértőként fellépő NOL-demagógokról" emlékezett meg a fejlemény kapcsán.

    Május 8-án leszúrtak egy cigány fiút a buszon. Az ügy felkavarta az amúgy sem nyugodt magyar közéletet, és alkalmat adott arra - nem először -, hogy mindenki bemutassa, hogyan képes reagálni egy ilyen ügyre. Keserű indulatok törtek a felszínre.

    Május 20-án a rendőrség elfogta a gyanúsítottat, akiről kiderült: "romának vallja magát". A megfogalmazást tulajdonképpen előrehaladásnak is tekinthetjük. Eddig inkább a környezetük szerint cigánynak minősülők lecigányozása volt jellemző, vagy a cigánynak minősítettek gyakori próbálkozása a cigány-bélyeg alól való kibújásra. Ezúttal viszont valaki önként válllalja cigány mivoltát. Ez mindenesetre nem gyakori jelenség.

    A lényeg azonban ugyanaz maradt, ami eddig is az átpolitizálódott viták középpontjában állt: ki fél itt kitől, és az, aki fél, megnyugtató gesztusokat kap-e, ha kell? Ebből a szempontból sajnos nincs túl nagy jelentősége annak, hogy majdnem két héttel a támadás után a nyomozás az adott ügyben egyértelműen kizárja a rasszista indítékot, vagy sem. Örüljünk, ha kizárja, mert legalább ebben a konkrét esetben lecsillapodhatnak a szenvedélyek. Jelentősége van azonban, és maradandó nyoma mindannak, ami a támadás óta eltelt időben elhangzott.

    Ne higgyük, hogy bármi megoldódott. Csak haladékot kaptunk.

    Könnyebb úgy vitázni, hogy nem a kifolyó vér látványa korbácsolja fel a szenvedélyeket. A vita azonban folytatódik. Mindenki ítélje meg maga, milyen szolidaritási gesztusokat kaptak az elmúlt napokban azok, akiknek alapjuk volt arra, hogy úgy érezzék: mint közösséget érte őket támadás. És milyen gesztusok, szavak, újságcikkek figyelmeztették őket arra, hogy ha bajban vannak, távolról sem mindenki érzi kötelességének, hogy kétség és késlekedés nélkül jelezze: veletek vagyunk, nem kell félnetek.

    Nem lehet megmondani, hogy robbanáshoz vezet-e valaha a sok gyűlő harag, a bőrszín és kultúra szerinti elkülönülésből fakadó meg nem értés. Egy biztos: a Moszkva téri támadás után kialakult vita nem javított a helyzeten, és nem arról győzött meg, hogy a magyar társadalom képes lenne akár egy ennél nagyobb konfliktust hatékonyan kezelni.

    Ne higgyük, hogy bármi megoldódott. Csak haladékot kaptunk, hogy végre észbe kapjunk. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 25. 14:59119.
    En tokeletesen megertem ezt a problemat, de mivel ok is teljesen mas kultura, mas mentalitas, nem tudsz mit csinalni. Nem lehet gettositani, nem lehet kiiktatni oket a rendszerbol ahogy egyesek gondoljak. Attol meg itt elnek koztunk, velunk. Nehez ugy, de ez van.
    előzmény:
    pemedli (118)
     
  9. 2005. május 25. 13:11118.
    Ja és mégvalami erről a dologról. Évekig laktunk albérletben, mig nem valamilyen szerencse folytán az egyik kerületben nyertünk egy ifjúházas pályázaton öt évre szociális bérlakást. Ez egy háromlakásos közösudvaros ház volt. Mikor átadták a nyerteseknek a kulcsokat, akkor kiderült, hogy az egyik kedves szomszéd szintén roma lesz. Nem voltak előítéleteim. Nagyon tisztességesen öltöző, fiatal pár volt két gyermekkel. Beköltözött a három család. Az persze mondanom sem kell, hogy ők voltak az egyetlenek, akik anélkül megkapták a lakást - pedig pályázati feltétel volt! - hogy házasok lettek volna. Mint elmondásukból kiderült három kerületben is nyertek hasonló pályázatot, de nekik éppen ez tetszett meg a kert miatt. Vesztünkre. Tartottak stafford terriet, amit ugyan nem etettek (a másik szomszédasszony adott neki enni) és nem is takarítottak utána. A gyerekek zuhogó esőbe anyaszült meztelenül üvöltözve "játszottak" az udvaron. A férfi állandón füves cigit szívott, az asszony hónapokra eltünt. A közös kukát egy nap alatt lomokkal dobálták tele. Az éhező kutya, rámozdult a gyerekemre. Természetesen szólni nem lehetett nekik. És hogy hogy nem mig a mi villanyszámlák a szomszédokkal együtt úgy kb. 5000 Ft volt (ezek kisebb lakások voltak) addig az övék 1000 Ft. Az udvar állandóan úgy nézett ki, mint egy trágyadomb. Nem bírtuk tovább, és elköltöztünk megint egy albérletbe. A másik pár is. Persze lehet, hogy ez nem általános, de azt hiszem a tendenciát jól mutatja. Szó nélkül türjük, csak azért, hogy nehogy rasszizmussal vádoljanak ezeket a dolgokat, meg őszintén szólva félünk is a nagy hangú rokonoktól. És mégis mindig mi húzzuk a rövidebbet. És ez nem előítélet, hanem tapasztalat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 25. 13:00117.
    Én a gondolkodást támogatom. Az ésszerűséget. És azt, hogy nem arra kell blazírozni az ember életét, hogy majd abból él, hogy minél több gyereket hoz a világra. És itt nem azokra gondolok, akiknek tényleg nincs sok mindenük, de szeretik egymást és szeretnének gyereket. Hanem azokra, akik a médiában a gangon ordítoznak, hogy hogyan tartsák el a gyerekeit, ha nem kapnak, lakást segélyt. Szerintem nem arra kéne törekedni, hogy alamizsnát dobjunk, mert vérszemet kapnak. Ismered bizonyára: kinek a kisujjad nyújtod. . . . Ez nem lehet cél.
    előzmény:
    *zsana (116)
     
  11. 2005. május 25. 12:24116.
    "Tudod ki szavazná meg az alanyi jogon való gyerektámogatást. . . . Oldják meg. "

    Ezek a gondolatok azert veszelyesek mert a 21. szazadban igenis toleransnak kell lenni a tarsadalmaknak, hiszen a tortenelembol tudjuk, hogy az intolerans vilagok mindig eltuntek. . .
    Nos, ha nem tamogatod a ciganyokat vagy egyaltalan azokat, akiknek nincs mit enniuk, mit gondolsz mi jon? Elkezdenek bandakban szervezodni es menne a rablas, fosztogatas meg gyilkolas. Ez nem jutott meg eszedbe? A tarsadalomnak is biztositek az "alamizsna".
    előzmény:
    pemedli (115)
     
  12. 2005. május 25. 10:05115.
    Azért arra kiváncsi leszek, hogy ennek milyen visszhangja lesz. Mondjuk megmondon őszintén komolyan nemértem. Ha valakinek ennyi "sara" van, akkor hogyan képes - ahelyett, hogy meghúzná magát és csendben lapítana - pont az ellenkezőjét állítani, s magát áldozat színében feltüntetni. Megfordul-e a fejében, hogy az igazság egyszer kiderül. És akkor azok a plakátok. . . "Ön tehet róla, hogy minden második roma letagadná származását?" NEM ÉN TEHETEK RÓLA, NEM MI TEHETÜNK RÓLA, HANEM ŐK TEHETNEK RÓLA. ragozzunk akkor egy kicsit. Ha valamiről mi tehetünk, az az, hogy birkák vagyunk, és nem szervezünk ellentüntetést, vagy bármit. És nincs közöttünk akkora összetartás. Egy megoldás volna. Mint ez a késeléses eset is mutatja. Saját maguk között azt hiszem kiválóan elintéznék a "cigánykérdést". Nem volna mire hivatkozni, hogy kisebbség, meg elnyomás meg minden. Lopnának egymástól, megtorolnák egymáson a sérelmeiket. Érdekes, mikor a hatalomról, kisebbségi képviselőválasztásról volt szó, akkor is egymásnak estek. Tudod ki szavazná meg az alanyi jogon való gyerektámogatást. . . . Oldják meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 24. 20:39114.
    Oda se neki. Voltam én már rasszista, nacionalista, irredenta, stb.

    Széles a hátam elfér rajta.

    Nekem nagyszerű elégtétel, hogy külföldi barátaim és ismerőseim másképpen látják a magyarokat. Nem aszerint, amit "nagyjaink" szajkóznak rólunk, úgy általánosságban.

    Az az ember, akinek nem gyanús egy szónok, aki leszólja a saját népét, az elve elveszett. Még Xerxes is arannyal jutalmazta az árulókat. Igaz a lenyúzott bőrükben küldte el a családjuknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381143 (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_381143
    Torolt_felhasznalo_381143
    2005. május 24. 20:27113.
    Nem az a gondom, hogy tüntetnek a rasszizmus ellen, mert az van, legalábbis a hozzászólások alapján tuti. Nekem az a gondom, hogy ha rasszizmusról beszélnek, akkor kimondva-sugallva a "fehér bőrű, nem roma és nem zsidó" rasszisták ellen tüntetnek, általában a magyarok vagy európaiak ellen, nem pedig a rasszisták ellen. Ez akkor igazán kínos, amikor egy teremben van 50 külföldi meg öt megyar, és akkor az egyik magyar azt mondja, hogy a magyarok általában rasszisták. És akkor vagytok még négyen a teremben magyarok, meg ötven gyanakodva sandító kölföldi, aki azt méregeti, hogy a melyiktek lehet - már ugye statisztikailag - a rasszista vagy antiszemita.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_957153
    Torolt_felhasznalo_957153
    2005. május 24. 19:52112.
    látom te is megütkötél ezen a "kisfiú" dolgon. . azt hittem rosszul hallok mikor azt mondták rá. na persze a 17 éves másik már férfi volt. .
    előzmény:
    csacska* (111)
     
  16. 2005. május 24. 19:45111.
    "Nézzük már meg, hogy ki is ez a TV2 által annyira ajnározott "kisfiú" Józsika :
    Az ügyészség súlyos fenyegetéssel elkövetett zsarolással vádolta meg 2004 januárjában a karddal leszúrt roma fiatalembert, egy 2003 nyarán elkövetett cselekmény miatt – tudta meg a Hír TV. A Magyar Televízióban elhangzott: a ma közzétett vádirat szerint a fiatalkorú gyanúsított 2003 nyarán egy késsel a kezében arra kényszerített egy bizonyos K. Kirillt, hogy biciklijét adja oda neki, illetve adjon el egy walkmant tartalmazó táskát és egy pénztárcát, a kapott pénzt pedig ugyancsak adja át neki.
    A tárgyakért Patai József 22 ezer forintot követelt, és megígérte a lánynak, hogy a biciklit visszakapja, ha megvan a pénz. K. Kirill odaadta Mongoose típusú BMX-kerékpárját, majd a rendőrségre ment, ahol feljelentést tett. A rendőrség végül Patainál megtalálta a kerékpárt, így az okozott kár megtérült. Az ügyet jelenleg tárgyalják a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.
    A HírTV információja szerint állítólag az általános iskolából is azért tanácsolták el, mert büntetőeljárás volt ellene folyamatban a II. kerületben. A televízió úgy tudja: a fiatalember, akit múlt héten karddal szúrtak meg a 21-es busz Moszkva téri megállójánál, nem is 15 éves, hanem 16 múlt. "

    Szoval o lenne a kis Jozsika, a 96 kg-os artatlan, aranyos
    kisfiu! :-)))

    A tortenet roviden osszefoglalva a kovetkezo:
    Egy roma fiatalember megszur egy roma "kisfiut", majd egy harmadik roma 1 millio Ft jutalom fejeben feldobja az elkovetot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 24. 12:23110.
    Nem is fogják soha kinyögni. Ők a szerencsétlen hányatottsorsú, igazságtalanul megvádult, ártatlan, rasszizmusnak áldozatul eső nép. Egyáltalán ezzel a mentalitással van bajom. Alapból például olyan emberek ne álljanak oda ágálni, hogy nem tudják a családot eltartani, akik a nyomorba szülnek öt-hat gyereket. Senki sem kötelezte, miként azt sem, hogy bontásra ítélt házakba költözzenek önkényes lakásfoglalóként. Évekig laktam albérletbe, eszembe sem jutott ilyen. És mivel nem tudok eltartani nem szülök tiz gyermeket sem. Amiért aztán lehetne másokat hibáztatni, hogy nem tudok eltartani annyit. Ezzel van a baj. Meg azzal, hogy állandóan a seggüket nyaljuk. Esélyegyenlőség címén. Ez nem az. Az volna, ha énis kaptam volna ilyen jogosultságokat. Persze az én hibám, mert nem vagyok igénytelen. És nem akarok másokon élősködni. Sem családi pótlékból megélni. Ami ugye, mint tudjuk alanyi jogon jár, most ráadásul a többgyerekeseknek jár nagyobb kedvezmény. Hát ezzel azt hiszem megint pórul jártam. Így persze megértem az ő hozzáállásukat is. Ha megtehetik. . . miért ne. Ha a médi támogatja őket, miért ne. Ha összecsináljuk magunkat ha meghalljuk a diszkrimináció szót, miért ne. Lehet ezentúl énis romának vallom magam. Hátha többre viszem, mint így.
    előzmény:
    kacsuka (109)
     
  18. 2005. május 24. 12:00109.
    szia!
    nagyon egyetértek Veled! az általad jól összefoglaltakhoz írtam, hogy ideje lenne józsikának, és (gondolom jó népes) családjának bocsánatot kérnie tőlünk, magyaroktól. . ! és a csapból is ők folynak, azóta is, hogy kiderült, hogy cigi szúrt, de még a bocsit nem nyőgték ki. . !
    előzmény:
    pemedli (108)
     
  19. 2005. május 24. 10:06108.
    Azért a pofátlanságnak is vannak határai. . . legalábbis azt hittem. Először az volt gyanús, hogy egy tizenöt éves roma fiu kirándulni megy a barátaival (márbocsánat. . . )
    Utána, hogy nem csinált semmit, és ugyan nem hallották, de tuti azért szúrták meg mert roma. . .
    Utána nap mint nap reggel-délben, este minden hiradóban, mutatták a vernyogó családot, a mi pénzünkön bekapcsolódtak az állambiztonságiak. . . merugye eredményt azt kell produkálni. . .
    És hogy hogy nem a fordulat. . .
    Nem ám kimondani, hogy cigány volt az elkövető. . . neeeeeeeem: óvatosan csak így "magát romának valló". . .
    csak azt nem értem, hogy ha valakit szemből szúrnak mint, mint ezt az ártatlan virágszálat, akkor hogyan lehet az, hogy nem ismerte fel, hogy a támadója szint fajtársa. . .
    ezek után abszolút és vérlázító, hogy mégis két hétig a rasszizmusról van szó, közbe kiderül, hogy a saját kultúrált viselkedése sodorta bajba. . .
    Persze, azt már csak hozzátenném, hogy amikor engem nem vettek fel egy munkahelyre, mert az állást már betöltötték, akkor én nem fordulhattam az ombudsmanhoz, hogy hátrányosan megkülönböztettek.
    Ettől az egésztől okádnom kell.
    Van olyan hogy pozitiv diszkrimináció? Merthogy minden más esetben, le se tojták volna hogy milyen eredményt tudnak felmutatni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. május 23. 09:44107.
    az a roma fiú a reklámban szimpatikus, meg a batiz andrás felesége, de basszus ne velük példálózzanak, mert ök csak a kivételek, akik erösítik a szabályt!!! cseppek a tengerben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. május 23. 09:40106.
    . . és nem csak tanárokat, hanem bárkit, akár a semmiért. . !
    előzmény:
    skic (105)
     
  22. 2005. május 23. 09:38105.
    nem csak papokat, hanem tanárokat is elkalapálnak rendszeresen. . .
    előzmény:
    csacska* (101)
     
  23. 2005. május 23. 09:38104.
    Ühüm, meg Tamás Gáspár Miklós, + Gy F, + az ellenállók és antfasziszták szövettsége, stb. stb. stb.
    előzmény:
    kacsuka (100)
     
  24. 2005. május 23. 09:38103.
    van egy reklám a tv-ben, egy magyar és egy roma pasi szerepel benne, na de az a roma pasi NEM ÁTLAG ROMA, miért nem a józsikát szerepeltetik benne vagy valamelyik zsebest a hatos vilingerröl? :) az már nem lenne jó reklám?
    előzmény:
    Angel_fire (102)
     
  25. 2005. május 23. 09:18102.
    Nálam liberálisabb ember nincs a Földön, eddig azt hittem, de ez már tényleg sok.
    Hogy a pcsába nem bírnak ezek beilleszkedni semmilyen társadalomba??? Zárjuk már el őket vmi karanténba. .
    előzmény:
    csacska* (101)
     

Címlap

top