Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te szoptatnál étteremben?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. július 5. 10:59
Különvéleményében a szülőknek család- és bababarát helyek felkeresését ajánlja Karafiáth Orsolya, aki azt is elárulja, helyesnek tartja-e, ha egy kismama vendéglátóhelyen szoptatja csecsemőjét...

Tovább a cikkre...

. . .



Kitettünk egy szavazást erről, hogy számszakilag is látható legyen az eredmény.
  1. Torolt_felhasznalo_836247
    Torolt_felhasznalo_836247
    2010. július 21. 15:371876.

    És a Világ Legértelmetlenebb Topicja még mindig él!

     

    Nem hiszem el!

     

    :D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  2. 2010. július 21. 13:371875.

    A lényeg ugyanaz egyébként, de mindegy:)

    Itt mindenki osztja az észt :) Hovatovább Te is úgy fogalmaztad meg a gondolataidat, hogy az olvasó érezze Te nyilván jobban nevelted/neveled gyermekeidet, mint azok, akik eltérő véleménnyel rendelkeznek vagy ide irogatnak (ellentáborra gondolok..). Sőt konkrétan le is írtad, hogy aki ide irogat és "tobzódik a fórumon", az szörnyű szülő.

     

    Igen, abban tökéletesen egyetértek, hogy a szülői példa nagyon meghatározó...toleranciát mindkét tábor szajkózza egyébként...én is pont arra próbáltam rávilágítani korábbi hozzászólásaimban, hogy egy diszkrét szoptatást csont nélkül lehetne tolerálni, mert én úgy érzem, hogy ebben semmi sértő, szemérmetlen, gusztustalan nincs. Ha a gyermekemmel fogok ilyet látni nyilván nem fogok hangosan fújjolni (pont ezzel mutatnám negatív példát szvsz), hanem szépen elmagyarázom neki, hogy mi is történik és lám ilyen is van.

    Étkező asztalon történő peluscserét + más gyermekét szopatatást pedig én sem kultiválnám, de erről már írtam lentebb.

     

    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy Ti/Te vagy az, aki semmilyen szinten nem fogadja mások véleményét, világnézetét, másságát sőt magadat/magatokat tartjátok hiteles és jó szülőnek. Ez is nyilván a toleranciáról és mások tekintetbe vételéről szól...

     

    előzmény:
    maszi (1868)
    2010-07-21  08:17
  3. Torolt_felhasznalo_741267
    Torolt_felhasznalo_741267
    2010. július 21. 10:121874.

    Elhatároztam már korábban, hogy nem szólok többet ehhez a topichoz, mert mindent elmondtam amit akartam.

    De most mégis, mert annyira egyetértek veled. Annyira igazad van mindenben.

     

     

    Persze, hogy nem attól lesz a gyerek neveletlen, hogy az étkező asztalon teszik tisztában. Hanem attól, hogy az anyja, a szülei megteszik, hogy az asztalon teszik tisztába. Vagyis, hogy a szülei olyanok, hogy senki másra nincsenek tekintettel, és ezt fogják tovább adni a gyermeküknek.

     

    Szinte szó szerint ugyanzet válaszoltam volna.

    És tudod mi a legfélemetesebb? Hogy ezt pont azok nem értik meg akiknek most van kisgyerekük.

     

     

    Az lehet, hogy a mostani 30-as, 40-es korosztály a legszörnyűbb, csak sajnos ezek a 30-as, 40-es szörnyű emberek is szaporodnak, és lesznek gyerekeik.

     

     

    És milyen gyerekeik? Jááájjj! Jobb, ha nem is gondolok rá.

     

     

     

     

      

    előzmény:
    maszi (1868)
    2010-07-21  08:17
  4. 2010. július 21. 09:201873.
    Zsuzsi!
    Most tényleg minden "él" nélkül kérdezem: ha valaki az orrod alá csinál nyilvános helyen, akkor te minden gondolat, véleményszikra nélkül egyszerűen csak elfordulsz és nem érzel belül semmit?? Nincs róla véleményed???
    Azt mondtad, elfordulhatsz, de nem ítélkezhetsz.Vagy belül ítélkezhetsz, csak kimondva bunkó a dolog?....
    előzmény:
    zsuzsi1975 (1872)
    2010-07-21  08:36
  5. 2010. július 21. 08:361872.

    "dehogynem van. Elmondhatod a véleményedet.Erre a viselkedésre pl születtek már kifejetések. Olyankor azt kell mondani:

    "bunkó vagy"

    :)"

     

    Ez nem vicces. Bar nem minden esetben de honnan tudhatod hogy nincs e valami gyomor problemaja az illetonek, es azert fingja el magat lepten nyomon. Attol hogy te beletiporsz az illeto lelkebe nem biztos hogy abba fogja tudni hagyni. Vagy tiltsuk ki a fingast is a kozteruletrol? Hasonlokepp a szoptatos kismamakhoz??? 

    Szanalmas az ilyen "majdenmegmondom" hozzallas.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588727 (1869)
    2010-07-21  08:17
  6. 2010. július 21. 08:291871.
    Elsosorban nem az iskolaban kene tanitani, ebben igazad van. De ha a szulok nem tanitjak meg a gyerekeiket mert ilyen mint a lentebbi megnyilvanulasok hagyjak el a szajukat (bocsanat klaviaturajukat) akkor valahol valakinek at kell vennie ezt a szerepet. Az elmult kozel 2000 hsz-bol eleg nyilvanvalo hogy a legtobbnek nincs a tolerancia a szotaraban. Sajnos...
    előzmény:
    maszi (1870)
    2010-07-21  08:24
  7. 2010. július 21. 08:241870.

    A toleranciát nem elsősorban az iskolában kell, hogy tanítsák, hanem elsősorban otthon, a szülőktől a neveléssel kéne megtanulni.Hogy tekintettel legyünk a másikra, odafigyeljünk egymásra, és emberszámba vegyem a másikat is. És ne csak azt hangoztassam, hogy nekem jogaim vannak.

    Azzal, hogy példát mutatok a gyerekeimnek, azzal tanítom őt toleranciára. Csak manapság már az utsó reklámból is az csöpög, hogy mert megérdemlem, meg az én érdekeim a legfontosabb. Szóval addig, amig mindenhol, mindenhonnan és legfőképp otthon is azt látja, hallja a gyerek, hogy csak a saját érdekeit nézze és az a legfontosabb, addig nem beszélhetünk toleranciáról. 

     

     

     

    előzmény:
    zsuzsi1975 (1866)
    2010-07-21  05:49
  8. Torolt_felhasznalo_588727
    Torolt_felhasznalo_588727
    2010. július 21. 08:171869.

    "Bar en sem szeretem ha valaki pont mellettem fingja el magat de mivel nem rendelkezem mas eletevel igy legfeljebb elfordulhatok de itelkezni masok elete felett nincs jogom.  "

     

    dehogynem van. Elmondhatod a véleményedet.Erre a viselkedésre pl  születtek már kifejetések.  Olyankor azt kell mondani:

    "bunkó vagy"

    :) 

    előzmény:
    zsuzsi1975 (1866)
    2010-07-21  05:49
  9. 2010. július 21. 08:171868.

    Azt hiszem nem érted, nem értitek amiről írtam. Van aki persze tökéletesen érti mi az amit mondtam.

     

    Persze, hogy nem attól lesz a gyerek neveletlen, hogy az étkező asztalon teszik tisztában. Hanem attól, hogy az anyja, a szülei megteszik, hogy az asztalon teszik tisztába. Vagyis, hogy a szülei olyanok, hogy senki másra nincsenek tekintettel, és ezt fogják tovább adni a gyermeküknek.

     

    Az lehet, hogy a mostani 30-as, 40-es korosztály a legszörnyűbb, csak sajnos ezek a 30-as, 40-es szörnyű emberek is szaporodnak, és lesznek gyerekeik. Sőt tovább megyek, ez a 30-as 40-es korosztály tobzódik itt a fórumon és osztja az észt a szülőségről meg az anyaságról!!  

    előzmény:
    macskoszka (1862)
    2010-07-20  21:41
  10. 2010. július 21. 08:101867.

    Nem érdemlek plecsnit, és nem csak én voltam ilyen "szuper", hanem rajtam kívül még több millió nő, sőt tovább megyek ma is nagyon sok nő oldja meg úgy a dolgokat, mint én annak idején. És nagyon sok nőnek vannak ugyanolyan elvei, mint nekem. 

     

    De vannak olyanok is, mint Ti. Ennyi az egész.

     

    Amúgy hogy milyen segítségem volt? Ezzel mire gondolsz? 

    Mert ahhoz, hogy elmenjek textilpelussal kirándulni a gyerekkel és egy-két másik anyukával és annak a gyerekeivel, ahhoz milyen segítség kell???

     

    Csak csendben jegyzem meg - és ezért nem érdemlek semmilyen elismerést -, hogy a pár hónapos gyerekem mellett a frissen szívműtött apukámmal, és a 82 éves ágytálazásra szoruló nagypapámmal laktunk. Az első férjem pedig válogatott sportoló volt, akit gyakorlatilag márciustól novemberig alig láttuk. Ez az én gondom volt, és ezt meg kellett oldanom, ennyi nem több. Volt egy szituáció, amiben élni kellett és kész. 

     

    Mint ahogy írtam, és úgy tűnik, hogy elkerülte a figyelmedet, a kisebbik gyermekem 1997-ben született. És mivel nem változtam meg gyökeresen, ezért nála is ugyanazok voltak az elveim, mint a fiamnál. És ott sem volt semmilyen segítség, mert már addigra a családom nagyrészét elveszítettem. 

     

    Ne haragudj, de elég primitiv gondolkodásra vall, hogy a régi időket hozza fel valaki, ti rögtön így reagáltok.  

     

    Nem, nem megyek vissza, és nem vágyok vissza abba az időbe. De én elmondhatom, hogy ezt is azt is végigéltem, úgyhogy én legalább ismerem a különbséget. Úgyhogy tudom, hogy miről beszélnek. 

    előzmény:
    -Tiffin- (1861)
    2010-07-20  21:26
  11. 2010. július 21. 05:491866.

    Volt korabban egy nagyon erdekes hozzaszolas. A topikolo az etnikai hovatartozasomat es a iskolai vegzettsegemet taglalta. Mivel nem talalom igy valoszinu kimoderaltak, esetleg a kesoi orara valo tekintettel a faradsagtol nem latok rendesen es azert nem talalom. 

     

    Szoval annak a bizonyos topikolonak a kommentjehez szeretnem azt hozzafuzni, hogy ne vegyen lottot es ne fogadjon. Ugyanis amilyen jol nem talalta el egyiket sem igy a lotton sem lesz soha otose. A komment pedig nem rolam szolt hanem a sajat maga kis szuklatokorusegerol, a sajat elete problemairol, a sajat eleteben elcseszett dolgokrol, meg nem valosult almairol.  

    Sajnalom ha nem sikerul elfogadni azt hogy masok maskent csinaljak. Legyen szo politikarol, szoptatasrol, (otthon)szulesrol, gyerek nevelesrol, vallasrol, vagy akarmilyen temarol. 

     

    Bar en sem szeretem ha valaki pont mellettem fingja el magat de mivel nem rendelkezem mas eletevel igy legfeljebb elfordulhatok de itelkezni masok elete felett nincs jogom.  

     

    Toleranciat pedig tanitani kene mar elso osztalyban, mert itt nagyon sokaknak hianyzik ez a szo a szotarabol.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. július 21. 05:351865.

    En Kanadaban is tudnek talalni olyanokat akik hasonloan gondolkodnak mint en. Sot ha mar igy kivancsiskodsz az ismeroseim akiket emlitettem amerikaiak. De Magyarorszagon is ismerek olyanokat akik tudjak mirol beszelek. De ha mar itt tartunk, anyosom es a sogornom biztos nem lenne beszelgeto partner ebben a temaban mert ok nem akartak/tudtak 2-3 honapnal tovabb szoptatni. Ezzel szemben ismeroseim/barataim kozott sokan vannak akik 2-3-4 eves korig is szoptattak a gyerekeiket. 

    Szovala  kerdes nem az hogy letezik e a jelenseg hanem hogy hol keressuk az ilyan embereket. Te valoszinuleg nem ismersz olyanokat de az. egyatalan nem biztos hogy maga a jelenseg ott ahol te elsz nem letezik. 

    Ha visszaolvasol, bar kozel ketezer hozzaszolast nem keves vegigolvasni, lathatnad hogy ide is irt par ember akik ertik mirol beszelek. Sot nemelyik szoptatta/szoptatna mas gyereket is. Priviben is kaptam hasonlo kommenteket, csak nekik nem volt kedvuk ide irni. Amit tokeletesen megertek.  

    előzmény:
    receptgyujto2 (1864)
    2010-07-20  22:01
  13. 2010. július 20. 22:011864.

    "Ma beszelgettem a baratnoimmel a mas gyerekenek valo szoptatasrol. Elmeseltem az itteni reakciokat is, es bizony jot rohogtek. Aztan kiderult hogy a baratnom akinek most ket honapos a babaja, egy hete valaki mas szoptatta meg a kisfiat. Az egesz csapat, kb 15-20 csalad rengeteg gyerekkel, osszesen 50 fo egy tonal toltottek 3 napot. Szoval a baratnom a kisfiat egy masik kisgyerekes anyukara hagyta, es o elment a masik ket gyerekevel es a ferjevel csonakazni a tora. Nem ertek vissza idoben, es a gyerek ehes lett, a masik anyuka szepen megszoptatta ot, miutan megkerdezte a baratnomet hogy rendben van e. A gyerek igeny szerint van szoptatva es nem 3 orankent, igy ez a megoldas mindenkinek kenyelmes volt. "

     

    Nem tudom, hogy hol meselted el az "itteni" reakciokat....

    En Kanadaban elek, es ha itt elmeselnem, ezt a "szoptassuk egymas gyereket jaj de naturalisak vagyunk" dolgot, az "itteni" baratnoim ezerrel kibuknanak.

    Ugyanugy, mint a Mo-iak. 

     

    előzmény:
    zsuzsi1975 (1849)
    2010-07-19  04:52
  14. 2010. július 20. 21:551863.

    Tokeletesen igazad van!

     

     

    előzmény:
    maszi (1856)
    2010-07-20  10:23
  15. 2010. július 20. 21:411862.

    Azzal egyetértek, hogy ebédlő asztal nem pelenkázásra való, de azt ugye Te sem gondolod komolyan, hogy azért lesz gyerek neveletlen meg szemtelen, mert néhányszor megszoptatták nyilvánosan vagy ne adj'Isten egy asztalon történt szarospelus cseréje?!:) Szerintem nincs ennek ekkora jelentősége..

    Abban egyébként meg Tiffinnel értek egyet , hogy pont a 30-as 40-es korosztály leglazább, legdepisebb, legerkölcstelenebb, legcéltalanabb mai világban (tiszt. a kiv.). Elgondolkodtató. Szóval akkori apák/anyák sem voltak tökély szülők..

     

    Kisunokádhoz egyébként gratulálok!

    előzmény:
    maszi (1856)
    2010-07-20  10:23
  16. 2010. július 20. 21:261861.

    Hova küldjem a plecsniket, hogy te ilyen szuperül megoldottad?

    És milyen segítséged volt? Mert az sem mindegy.

     

    Apropó, miért netezel? A te fiatalkorodban még az sem volt. Pelenkázólap meg szoptatósszoba ne legyen, de az internetet használod? Ez így nem fair, menj vissza a 8o-as évekbe akkor minden tekintetben, ne haladj előre, ne vegyél át semmi újítást.

     

    Apropó2: a Mai felnőttek, tehát a te gyerekeid és korosztálya nagyon nagy része depressziós, szorong, sokan elvált, csonka családban élnek, minden 3. ember dohányzik Magyarországon, nagy arányú az alkoholizmus. Biztos azért, mert tökéletes volt minden a gyerekkorukban...vagy mégsem? :P

    előzmény:
    maszi (1856)
    2010-07-20  10:23
  17. 2010. július 20. 19:371860.
    Na lám! És mégis így gondolkodsz! (A második után is...) Nkem ez azért megnyugtató! Mármint az, hogy egy szabadtéri büfé/étterem asztala étkezésre való... Köszönöm.:-)))
    előzmény:
    maszi (1859)
    2010-07-20  19:30
  18. 2010. július 20. 19:301859.

    Szia!

     

    Gyakorlatilag én mindkét dolgot kipróbáltam, mert a fiam 28 múlt, a lányom pedig 13 múlt. 

    A fiamnál 21 éves voltam, a lányomnál 36 éves. 

    A fiamnál nagy volt a baráti társaságunk, egykorú gyerekeink voltak. És egyformán gondolkodtunk.

    A lányomnál már nagyok voltak a régiek, de sok más új barátra tettünk szert. És elmondhatom, hogy hál istennek nagyon hasonlóan gondolkodtunk, gondolkodunk!

     

    És ami igazán boldoggá tesz, hogy a fiam és a menyem is nagyon hasonlóan gondolkodik mint én. Igaz ők még friss szülők, mert múlt vasárnap született meg a Picurkájuk.

     

    előzmény:
    Werbunga (1858)
    2010-07-20  17:01
  19. 2010. július 20. 17:011858.

    Csak négy évvel vagyok fiatalabb Nálad, de későn szültem (a fiam csak 11 éves lesz ősz végén). És nem használtam már textilpelust sem, mégis...

    Igen, igen és igen! Pont így gondolom, gondolkozom!

    előzmény:
    maszi (1856)
    2010-07-20  10:23
  20. rah
    rah
    2010. július 20. 13:571857.

    És akkor is mi van, ha ruhát venni, próbálni?!

     

    Már az is bűn?! Ugyan már...!

     

    Én számtalanszor voltam az első fiammal, még amikor totyi volt akkor is, mert mukk nélkül elvolt.  Nem rohangált, nem raplizott, segített válogatni végig a seggem végében...A mostani babámat ahogy elnézem, ő nem hiszem, hogy ilyen türelmes lesz...

    előzmény:
    Gina424 (1831)
    2010-07-18  13:39
  21. 2010. július 20. 10:231856.

    Tudom, most kövezés jár azért amiket leírok! De nem bírom ezt az egészet tovább szó nélkül!

     

    Esküszöm agyam megáll azokon amiket itt olvasok.Több millió gyermek nőtt fel anélkül, hogy anyukáik a világgá kürtöljék, és mindenkinek bebizonyítsák, hogy nekük gyerekük van, és jogaik.  És még azt is elmondanám, hogy ezeknek a gyerkőcöknek és szülő anyjuknak semmilyen joguk nem sérült.

     

    Nagyobbik gyermekem 28,5 éves, tehát az ő idejében még textilpelus működött. Mentünk jobbra-balra, mindenfelé autó nélkül. De soha még véletlenül sem láttunk, vagy hallottunk olyanról (kiterjedt baráti, és kollégai társasággal) aki az étkező asztalon tette volna tisztába a gyerekét bármely étteremben, vagy kifőzdében. 

    Nem azért, mert akkoriban nem kakáltak, vagy pisiltek a gyerkőcök, hanem azért mert érdekes módon mi meg tudtuk oldani úgy, hogy más embert ne zavarjunk vele. 

    Pedig ugye akkoriban egy textilpelust még ki se lehetett dobni, hanem hurbolta az ember míg haza nem ért. 

     

    Mindenki meg tudta oldani a szoptatást autó és pelenkázó helyiség nélkül úgy, hogy észre sem vették. Sőt elmondanám azt is, hogy még az egyéb etetést is megoldottuk, mert előfordult, hogy az utunkba került kifőzdést kértük meg, hogy melengesse föl a gyermek ételét, és csodák csodájára mikró nélkül is megoldódott a probléma.

     

    Mint ahogy előbb írtam nagykiterjedésű baráti és kollégai körünkben mikor egyszerre kb. 20-an voltunk kisgyerekesek senkinek sem jutott eszébe a másik gyerekét szoptatni, mert anyuka negyed órával, vagy fél órával lekéste az etetési időt. 

    Nálam ez viszi a pálmát, és ez verte ki a legjobban a biztosítékot. Ez a szoptassuk egymás gyerekét, mert ez mennyire csodás. 

    Mert oké, ha valakinek nincs teje, és kap tejet attól akinek sok van, vagy az éhhalál előtt megszoptatja a másik picijét.

    De ez a  szoptassuk már meg a Juci lányát is, mert anyuka kicsit késik, na ez már szerintem a nevetséges kategória.

     

    Komolyan mondom a mai anyukák egyszerűen mindent feltúrbóznak, túlzásba visznek, és néha ezekkel a túlzásokkal nevetségessé teszik magukat. Mégis a mai gyerkőcök nagy része - tisztelet a kivételnek - neveletlen, szemtelen, tiszteletlen és rossz. Ami ugye soha nem a gyerek hibája. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  22. 2010. július 19. 22:121855.
    ismeretségi
    előzmény:
    *Milla* (1854)
    2010-07-19  21:47
  23. 2010. július 19. 21:471854.
    "Ma beszelgettem a baratnoimmel a mas gyerekenek valo szoptatasrol. Elmeseltem az itteni reakciokat is, es bizony jot rohogtek. "


    Én is tartottam egy kis közvéleménykutatást az ismerettségi(van köztük pici babás)és családi körömben az általad mesélt,  "más gyerekét szoptatni" dologról, hát ők bizony nem röhögtek.
    előzmény:
    zsuzsi1975 (1849)
    2010-07-19  04:52
  24. 2010. július 19. 21:011853.
    Számomra nagyon idegen dolog lenne más babáját szoptatni...és az is, ha más szoptatná enyimgyereket :) Azt a fajta idilli kötődést, összetartozást, ami szoptatás jelent csak saját véremből valóval vagyok hajlandó megélni:) Ha vki nem tud szoptatni arra tökéletes lefejt anyatej..cumisüvegből. Nagyon bizarr. Szerencsére tudtam szoptatni, így fel sem merült ez kérdésként.
    előzmény:
    zsuzsi1975 (1849)
    2010-07-19  04:52
  25. 2010. július 19. 20:551852.

    Gyanítom ama faasztal látott már ezt-azt:) Semmit nem is tett baba alá anyuka? Mert textilpelus, pelenkázó alátét már egy fokkal jobb..

    Nem tudom, hogy zavart volna-e....lehet, hogy meglepődtem volna én is, bár szabad levegőn szagokat kizárnám, de szar valóban nem ebéd mellé  illő dekoráció:)

    Bár én nemcsak szabadban, de legtöbbször itthon is földön tettem tisztába csemetémet, valahogy az volt kényelmes (nem sokáig használtam pelenkázó asztalt) szóval én egyértelműen nem asztalra dobtam volna föl sarjat..

    Ha a fűben ejtették volna meg peluscserét kevésbé zavarta volna hekkelést? Nem kötekedem, csak kérdezem.

    Az egyébként valóban igaz, hogy minél előbb ki köll kapni produktumot, mert szörnyen tud fájni kisbabának, ha felmaródik a popsi. Itt talán tényleg lehetett volna más alternatívát keresni..

    előzmény:
    szojacska (1844)
    2010-07-18  20:59

Címlap

top