Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen természetű a cicád?

MacCat
Létrehozva: 2002. október 2. 09:34
Az én két maccsom elég különböző, és az előző cicám is teljesen más volt, mit akiket a TV-ben, pl. a Spektrum cicás műsoraiban látok. Teljesen más! Írjatok, én is megírom majd az én sztorimat.
  1. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. július 15. 16:354126.
    Örülök, hogy Zénó jól van! Tündériek ezek a fotók. Látom, a kaja finomabb egy kissé megtaposva:-DDD Nagyon helyes cicus!!!
    előzmény:
    hoviraeg (4117)
     
  2. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. július 15. 16:314125.
    Sziasztok!

    Biszli! Nagyon szorítunk!!!

    Sherryl! Nagyon sajnálom, hogy Macika füle nem jött még rendbe. De majd most! A cseppektől. Már ha sikerül beadnod! :-)

    Barifelhő! Próbálj meg játszani a cicáddal, hisz ő úgy tanul. Szerintem még nem kell neki játékot venni, így visszaemlékezve, Molly a papirzsebkendőt lopkodta el és nagyon élvezte, hogy sikerült. Csináltunk neki belőle kis gombócot, azt kergette, vagy masnival játszott, húzkodtuk neki, futott, kapkodott utána. Ha picit emelgettük, próbált ráugrani. Szerintem még új neki a hely, meg kell szoknia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_135696
    Torolt_felhasznalo_135696
    2003. július 15. 16:274124.
    Sziasztok!!

    Macikával beszéltem, mondta, hogy majd ő is szuggerálja Cicát, hogy menjen haza. Nagyon szorítunk!!

    Megnéztem Zénót!! Nagyon édi!!:)) Tényleg vagány macsek!:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. július 15. 16:204123.
    Szia Ági! Köszi a választ! Maci egyáltalán nem jár ki, nem tudom akkor is indokolt-e ez a csepp? Úgy döntöttem péntekig nem kapja meg, akkor úgyis vissza kell menni az orvoshoz és akkor rákérdezek! Lehet, hogy csak elfelejtette a dr-nő, hogy ő teljesen szobacica!

    Gyorsan megnéztem az új képeket Zénóról:))) Tündéri kis csibész:)))
    előzmény:
    agi129 (4116)
     
  5. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. július 15. 16:164122.
    Szia Biszli! Reménykedtem , hogy ma már azzal a hírrel jössz, hogy Cica otthon van:(((( Nagyon szorít az egész családom Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (4120)
     
  6. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. július 15. 15:464121.
    A Cilikemet ici-pici koraban dobta be hozzank valaki es en tanitottam meg mindenre. Vele egeszen kulonleges a kapcsolatom a mai napig. (lassan 5 eve mar ennek) Azt hiszi en vagyok az anyukaja. Pl. dorombolni nem igazan tud (mert arra nem tudtam tanitani)de allandoan "beszel" hozzam. Nagyon sok "kifejezese" van. Eleinte meg ejjel is felkeltem hozza 3 orankent. Rengeteget foglalkoztam vele, igazan, mintha csecsemo lett volna. A macskuszokon is es a bem. oldalamon is talalsz rola (is)kepet.
    előzmény:
    barifelho (4114)
     
  7. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. július 15. 15:414120.
    Szervusztok MIndenkinek!
    Meg nincs itthon a Cica. Mindenkinek nem irok most koszonetet meg reagalast. Erzem, hogy mellettem es velem vagytok. Mivel gyakorlo agykontrollos vagyok, igy allandoan kulodm neki a szubjektiv uzenetet, hogy nagyon varom es egyeb technikakat is hasznalok. Legalabb erzem, hogy nem tehetetlenul varom.
    Talan ugy elteevdt, hogy nem tala haza es taalt egy masik "anyat" aki ugyanugy fogja szeretni, mint en. Hiszen nekm is van (es volt is) olyan cicam akirol biztosan tudtam, hogy csaladban nott fel csak valahogy idekeveredett. Egy ivartalanitott nosteny cica (11 honapos lehet) nem annnyira szokott nagy tavolsagokra csavarogni, az eddigi tapasztalatom szerint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. július 15. 12:304119.
    Szereti a bútorokat karmolászni, bár már van kaparófája.
    A kisfiú az ismerőseink fia. Egyébként én fogom a macsot.
    Nem tudtam, hogy Gyöngyösön is van egy Orczy kert, de ha oda járok fősulira, mindenképp megnézem.
    Elrohant, csak azóta vissza is ment. Szeret mindent megkóstolni, amit mi is eszünk. Egyszerűen kinézi a szánkból, bár akkor nagyon kellett fogni a fénykép kedvéért. Viszont amúgy sem ment messzire, mikor elengedtük. Hogy miért? Nem tudom, talán Siófokon megtanulta, hogy ne menjen messzire. Ott ugyanis elengedtük egyszer és utánna kerestük egy órát, viszont ő rémült meg jobban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. július 15. 12:024118.
    Zeno tünderi. Latom, nem tartja nagy tiszteletben a butorokat, vagy csak a latszat csal, es nem karmolassza öket?

    A kisfiu az öcsed? A kepen Te vagy? Gyöngyösön is van egy Orczy kert, a kastely kertje.

    Ez a Zeno elkepesztö am. Hogy nem rohan el, hanem leül veletek fagyizni. Ezt hogy ertetek el?
    előzmény:
    hoviraeg (4117)
     
  10. 2003. július 15. 11:264117.
    Sziasztok!

    Zénó ma már úgy viselkedett, mint akinek semmi baja. Szerintem, csak sajnáltatni akarta magát, de majd az állatorvos megmondja.
    Egyébként köszönöm a "vagány macsek" tisztet. Szerintem is az. Mindig visszük magunkkal, mert nem akarom otthon hagyni, annyit van igy is egyedül.
    Az Orczy kert egyébként Pesten van Józsefvárosban, bár ki tudja. Lehet, hogy Gyöngyösön is van egy. Egyébként ebben a kertben forgatták annó a Pál utcai fiúkat (amin mi is nevelkedtünk).
    Ma hoztam még képet a cicről. Remélem tetszeni fognak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. július 15. 10:474116.
    Sziasztok!

    Biszli! Nagyon szoritok! Körülneztel mar a narancsosban?

    Sherryl! Mi rendszeresen hasznaljuk a strongholdot, bolha, egy csomo fereg es elösködö ellen hat. Mivel nalunk a cicok kijarnak, de ejjelente a gyerekek agyaban alszanak, ez nagyon fontos szempont. Leonie alig veszi eszre, soha nem ellenkezett különösebben, Vicky viszont rettenetesen vakargatta legutobb magat, es nagyon igyekezett lenyalni, mar majd kecsavarodott a nyaka szegenynek. Es mivel egy reszet sikerült is, utana folyt a nyala rendesen. Vigyazz, nem hat kullancs ellen, ezert felvaltva jo alkalmazni a frontline-nal. En Vickynek nem adok többet, szerintem kezdödö allergiaja van.

    Leana! A FIP oltast a cicak orraba csepegtetik, nem szurjak. Amit aztan joizüen a gazdi arcaba tüsszentenek. En mar teljes egeszeben vedett vagyok, szemembe, szamba, orromba kaptam eleget. Sajnos viszont csak 80% vedettseget garantal! Es evente ismetelni kell.

    Hoviraeg! Ez az Orczy kert Gyöngyösön van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. július 15. 08:464115.
    sziasztok
    remélem Biszli éjszaka már nem tudtál aludni Cica hisztijétől, de ha még nem jött haza, nyugi, előkerül, beszéltem Borzival róla
    Borzi jól van, bár még mindig "meghágja"-(bocs, nem tudom szebben) a karunkat-szegény. . .
    Dzsi, az én ex kandur
    ő meg csak meghunyászkodik, pedig sokkal erősebb és tapasztaltabb
    sajnos nem hiszem, hogy annyira jól érzi magát, így terrorizálva, bár van, hogy jót játszanak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. július 15. 07:144114.
    Félixnek hívják a kis 6 hetes kandúrunkat. Szerencsére már szobatiszta, kezd megjönni az étvágya is. nagyon bújos, azonban még nem játszik. Egyesek szerint ez normális, hisz nem volt mamája és nem voltak testvérei. Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (4109)
     
  14. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. július 14. 23:274113.
    Sszia! Az inyó helyén nincs duzzanat? Lehet, hogy egy kicsit begyulladt az oltás helye?
    Reméljük a legjobbakat!
    Tetszik, hogy viszitek őt magatokkal, ahová lehet:)))) Én nem mertem soha leengedni, közel az út és a vasút és féltem nehogy valami baj érje:( Autózni szeret, bár legutóbb nem az apa vezetett és félt:))) Olyan édes, amikor kukucskál ki az ablakon:))Nézi az autókat, fákat, kapkodja a fejét:)))
    Zénó nagyon vagány macsek, meglátszik a képeken:))))
    előzmény:
    hoviraeg (4112)
     
  15. 2003. július 14. 23:114112.
    Sziasztok!

    Zénó nevében is köszönöm az elismerést. Ha tudná, hogy miket mondtok, biztos elbízná magát.
    Viszont nem tudom most mi van vele. Mikor hazamentem egyszerűen nem volt hajlandó menni, ha ment, kicsit furcsán, mint aki nagyon fájlalja a lábát. Lehet, hogy rosszul ugrott, vagy rájött, hogy voltaképp injekciót kapott és most sajnáltani akarja magát. . .
    Majd kiderül.
    Remélem Cica mihamarabb visszatér. Innen is szurkolunk.
    Zénó egyébként napról napra nő, hiszen alig múlt három hónapos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. július 14. 22:384111.
    Sziasztok! Néhány napig én sem voltam! Hiányoztatok!:)))
    Biszli! Nagyon remélem hogy a kis csavargó hazatalál hamarosan!!!!!!
    Dóri! Elolvadtam a képektől:)))Tündér a Macikád:)) Aranyosak vagytok összebújva:)))
    Hoviraeg! Zénó gyönyörű:))))
    Hadasa a képeid tényleg olyanok, mintha fotóművész lennél! Hiába tagadod, azt hiszem ki vagy nevezve:)))))
    Valteri! Borzi hogy van? És a többi szépség? Kijönnek egymással?
    Ezüstcsík! Mennyire igaza van Ottlik Gézának:)))))
    Szia nyanya!:) Örülök, hogy ránk találtál:)))))
    Sajnos Macikám fülével van egy kis baj, remélem hamar elmúlik:(((
    Voltunk az orvosnál, fülcseppet kapott megint, hát azt hiszem nem kell bemutatni a műveletet:))))))))
    Szerencsére nem kedvetlen, eszik rendesen, játszik, rosszalkodik, de a cseppentés után kibújik a kezem alól, ha simizném. Szóval útál időnként:(
    Ismeritek a "stronghold" nevezetű cseppet? A lapockái közé kellene cseppentenem, de nem merem, mert azt írja az ismertető, hogy bőrirritációt okozhat és, hogy kihullhat a szőre, meg, hogy vigyázzunk, nehogy lenyalja, stb. . . Hát most mit tegyek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (4109)
     
  17. 2003. július 14. 22:274110.
    Biszli, vedd a hónod alá a többi cicót és próbálj aludni. Attól nem jön előbb haza a büdös csavargója, ha te kikészülsz. Próbáld elalvás előtt szuggerálni (ez nemcsak macska ügyben, de néha amúgy is sikerült már nekem) "gyere haza Cica" vagy valami nyugtató, monoton mondatot. Valahol vagy hallja, vagy nem, de neked segít elaludni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (4108)
     
  18. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. július 14. 21:434109.
    A cicak atalusszak a nap 70-80 %-at, meg a fenottek is. Segits neki jatszni, nagyon pici meg. Milyen szinu? Milyen nevet adtal neki? Majd oltasok is kellenek. Amugy gratulalaok a dontesedhez, hogy cicat vettel magadhoz. Sok oromod lesz benne biztosan
    előzmény:
    barifelho (4107)
     
  19. Torolt_felhasznalo_888408
    Torolt_felhasznalo_888408
    2003. július 14. 21:394108.
    Nincs, meg mindig nincs itthon! :-((( Amugy is hajlamom van ilyen idegallapotban de tenyleg elpiyeregtem magam a segitokezsegeteken es az egyutterzeseteken. Koszi Neketek es a draga cicoknak, hogy segitetetk. En sem adtam fel csak annnnnyira nehez. Es nem szamit, hogy nem o az egyetlen cicam. Nem potolja egyik a masikat. (megkaptam ma egy "erzo lelektol", hogy mit busulsz maradt meg 4) Szoval talan igy kozos erovel hazairanyitjuk az en dragamat. De ha hazajon nem lesz tobb ejszakai kimenetel az biztos. Inkabb nem alszom a hisztijetol. Csak mar ott tartanek. . . . . . Jo ejt Nektek es a cicokakanak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. július 14. 21:394107.
    Sziasztok! Szombaton került hozzám egy pici 6 hetes cica, akinek nem volt mamája és cicamenhelyen nőtt fel. Már kezd eszegetni, de egész nap szinte alszik és még nem játszik. Ez természetes? A doki azt mondta, fizikailag szerinte rendben van. Köszi a segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754342 (4106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_754342
    Torolt_felhasznalo_754342
    2003. július 14. 21:124106.
    Zénó, és Saalem tündériek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. július 14. 21:064105.
    Megvan! Mikor az előbb néztem, azt írta ki, hogy nincs ilyen bemoldal:-( Nagyon aranyos azzal a kék masnival! Nagyobb a tálkája, mint a cica:-))
    előzmény:
    hoviraeg (4096)
     
  23. Torolt_felhasznalo_754342
    Torolt_felhasznalo_754342
    2003. július 14. 21:054104.
    Sziasztok!
    Én még mindíg Biszlinek szurkolok elsősorban, hogy Cica hazamenjen. Dönci is szorítja azt a kis fekete mancsait, hiszen tudja, elmondtam Neki, hogy Biszli "néni" mennyit aggódott érte, Ő tartotta bennem a lelket. Szerencsére hamar megtaláltam az én kis csavargómat.
    Ne gondolj a legrosszabbra, hiszen a Cicákok nagyon szeretnek világot látni, nem gondolják, hogy mit aggódunk értük!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_189111
    Torolt_felhasznalo_189111
    2003. július 14. 21:054103.
    Jajj, annyira sajnálom, hogy még mindig nincs meg Cica.
    Gondolom a vendégségben nem túl sokáig vagytok:-((( Nagyon szorítok, "ráuszítom" Mollyt is, hátha ők jobban megértik egymást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888408 (4098)
     
  25. Torolt_felhasznalo_748970
    Torolt_felhasznalo_748970
    2003. július 14. 19:064102.
    na! látom nincs senki, nem baj, de nekem sajnos mennem kell, remélem holnap is be tudok nézni. gyorsan még felteszek egy képet a macskuszokra. tegnap készült!!
    üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top