Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2007.márciusi babázók

Torolt_felhasznalo_441141
Torolt_felhasznalo_441141
Létrehozva: 2006. június 15. 20:19

Sziasztok!

Bocs ha hosszú leszek,de én szeretek minél hamarabb megismerni embereket és gondolom más is így van vele.Remélem a cím magáról beszél!Nem tudom,hogy terhes vagyok-e de a párommal nagyon reméljük,hogy igen.Elég furcsa,mert tegnap csináltam egy tesztet ami zebrás lett,de nagyon halványan,alig lehetett látni a 2.csíkot.De sajna ma reggel egy kicsit barna lett a bugyim,ami azért is furcsa mert mindig 31 napos a ciklusom(ez még csak a 24.nap)Utolsó mensim:május 22.

Nem lennék nagyon szomorú,ha ebben a hónapban nem sikerülne,mert már van egy gyönyörű 3 éves fiam.Én vagyok a világ legboldogabb anyukája és ha az égiek is úgy gondolják jövőre már kétszeres lesz az öröm. 

Várok mindenkit aki szeretné ha márciusi babája lenne vagy már tudja is. 

  1. 2010. november 8. 14:5045676.

    hali!

     

    Mese, tényleg olyan fura ebben a ruhában Mia :) én vhol a "fiús" és a túl csini változat között döntenék (vagy már megvolt a fotózás?), sztem tuti találnál olyat ami illene Miához.

    én személy szerint nem szeretem a túl csinis, fodros ruhát, mi is kaptuk 2-t is, de egyiket se adtam rá Borára. Maradok a szép, de egyszerű fazonnál :)

    hogy megy az ovi Miának? Beszokott már? És az evés?

     

     

    előzmény:
    Meselány (45675)
    2010-10-31  15:17
  2. 2010. október 31. 15:1745675.
    "Csingiling" pózol 
    előzmény:
    Meselány (45674)
    2010-10-31  15:10
  3. 2010. október 31. 15:1045674.

    Nerada, tudom, hogy Hanci csak 2,5 éves, de bizonyos helyeken (pl. anyósoméknál Tolnában) felvesznek ilyen fiatal gyerekeket, illetve Mia csoportjában is van olyan gyerkőc, aki csak decemberben lesz 3, mégis szept. óta jár, ezért kérdeztelek.

    Ezek szerint a ti ovitokban is túljelentkezés van.

     

    Fotózás: nálunk tuti beállított lesz, láttam már tavaly egy ismerősöm lányát, aki idejárt.

    Mia néhány napja bekattant és ruhát akar hordani, mondván, ő Csingiling.  Anyukám vette neki még tavasszal egy mentaszínű csicsás rucit, nagyon giccses, de a lányom imádja.

    előzmény:
    nerada (45673)
    2010-10-31  09:39
  4. 2010. október 31. 09:3945673.

    Hahó.

     

    Mese:én olyan ruciban fotoztatnám Miát, amiben  igazán önmaga.... a mi ovinkban is van egy "tehetséges" fotósnéni. Ennyi mű rucit, meg vicsorgást...... még nem láttam. Én biztosan "munka közben" fotóznám a gyerekeket..... azok a képek igazán olyanok, amilyenek a kisemberek valójában..... ééédesek.

     

    Nálunk  még csak  Bori ovis,mert Hanci csak 2,5 éves....  így ő tavasszal fog kezdeni ha lesz helye, ami most nincs:-(

    előzmény:
    Meselány (45672)
    2010-10-26  09:36
  5. 2010. október 26. 09:3645672.

    Boldog névnapot Blankának így utólag!

     

    Nyimi, sajnos nincs "hozott" barátja Miának az oviban - remélem, idővel szerez magának. 

    Akik haverjai (például roll76 Marcija), azok a gyerekek más kerületekben laknak.

    Amúgy annyira rá van kattanva az óvodára, hogy előre "félek", mi lesz vele jövő héten, az őszi szünetben (összevont csoport lesz, oda meg nem akarom vinni). 

    Nem is tudtam, hogy Ákost "fényevőnek" tartották a bölcsiben! Valahogy azt gondoltam, hogy inkább mindenevő. (Persze innen a fórumról nézve nem érdemes ilyen feltételezéseket tenni.) 

     

    Nincs kép Ákiról-Fridáról mostanából?

     

    Mostanság azon filózom, milyen ruhában fotóztassam Miát - november elején jön az oviba a fényképész. Lehet, hogy az óvónőknek nem számít "csinos ruhának" a Thomasos póló, de az öltözéknek tükröznie kéne Mimi egyéniségét is, ami ugye nem egy harisnyás-szoknyás stílus...

    Hatalmas dilemma.

     

    Lolcsikaaa! Mizujs veletek?

     

    Nerada, nálad még csak Bori jár oviba? 

    előzmény:
    nerada (45671)
    2010-10-25  21:33
  6. 2010. október 25. 21:3345671.

    Isten éltesse Blankát, az első Névnapján!!!!

     

    Az összes családom:-) szeretettel puszil Benneteket 

    előzmény:
    Nyime (45670)
    2010-10-22  18:43
  7. 2010. október 22. 18:4345670.

    hali,

    bka: köszi a dícséretet :)

    Mese Ákos se evett semmit, fényevő-nek hívták a bölcsiben, mert utálja a főzelékeket és ott csak az volt. Mégsem mondták, h hazaküldik. Van ott Miának valami kis barátja esetleg? az segíthetne a dolgon, nekünk ez a Fridás kapcsolat nagyon bejött, Vicáéknak is segítség, hogy ott van Ákos. Elmondhatatlanul nagy segítség!!

    előzmény:
    Meselány (45668)
    2010-10-21  16:46
  8. 2010. október 22. 10:0345669.

    akkor bizony az az egyik legnagyobb baj h. így viselkednek az óvónők és igazad van, talán Mia is érzi ezt. Jó lenne ha tudnál "finoman" beszélni az óvónőkkel, ez azért nem állapot h. így állnak hozzá a dolgokhoz. Nekik aztán nem mindegy ki jár oda??? Az lenne a dolguk h. megkönnyítsék és segítség egy új gyerek hylezetét, nem pedig hogy keresztbe tegyenek. Szép pedagógusok..Komolyan, nekem az iylentől kinyílik a bicska a zsebemben...

    azt gondolod h. ha költzötök, akkor jobb lesz a helyzet? Azért az durva hogy csak amiatt javulna.

    a baj csak az h. ha beszélnél velük és "megmosnád" a fejüket, akkor se lennél előrébb :((( vagy ki tudja.

    előzmény:
    Meselány (45668)
    2010-10-21  16:46
  9. 2010. október 21. 16:4645668.

    B.k.Andi, igazából az a gond, hogy az óvónők nem igazán értékelik azt, hogy nem abban a kerületben élünk (csak papíron) és ezért próbálnak kötözködni. Azt is mondták, hogy a gyerek sz.rul érzi magát, mert kiszakítottuk a családjából (az imádott nagyszülei, azok smafuk), Anyukámnak azt mondták, hogy miért nem irattuk ide a nyócba? (vajon miért?), nekem meg azt, hogy nem kell a gyereknek "ilyen kicsiként" még közösségbe mennie (Mimi 3,5 éves, a többi gyerek 2,5-3 között van ;)).

     

    Miának az lehet a baja, hogy eddig mindíg ott voltunk vele, mégha a háttérbe húzódva is, persze, hogy új neki az élmény. 

     

    Kajálás: világéletében válogatós volt, elutasítja az újdonságokat és a darabosat is (szendvicset, husit szeletelve, virslit megeszik, de darabos főzeléket nem).

    Azt én sem szeretném, hogy ebédelés nélkül ott aludjon, hiszen nehezen tudom elképzelni, hogy éhesen el tudna szundítani, inkább balhézna (itthon nincs hiszti, mert ebédel), de az óvónénik már akkor azt mondták, hogy ne aludjon ott, mert megzavarhatja a többieket, mikor még ebéd előtt elhoztuk, szóval nem igazán értem, mire alapozták?!

     

    Mindenesetre nagyon remélem, hogy rövidesen leköltözünk Csepelre és ezzel kihúzzuk a méregfogukat, mert már kib. unom a mézesmázosságba csomagolt szúrkálást. Ráadásul hiszem, hogy ezt az álságosságot a részükről a lányom is érzi... 

    előzmény:
    b.k.a (45667)
    2010-10-21  15:23
  10. 2010. október 21. 15:2345667.

    Mese, ne keseredj el, Mia valszeg azt a tábort erősíti, akik nehezeben szoknak be. Biztos több idő kell neki hogy megszokja az egészet. Az első napok hogy mentek? Otthon se eszik jól? Vagy rájöttél már arra mi az ami nem tetszik neki az oviban? Nem is tudtam h. ha nem akar enni, akkor nem aludhat ott... ez nekem új. Vagy csak Pesten van így :)

     

     

    előzmény:
    Meselány (45666)
    2010-10-21  15:16
  11. 2010. október 21. 15:1645666.

    Nyimi, tökre sajnálom, hogy nem tudod ide feltölteni a képeket!

    Iwiw-re esetleg felteszed valamikor? Vagy valami picasa-linket pl. kaphatok priviben?

     

    Csajok, ez az ovi ügy kicsit rázós Miának. Szeret bejárni, de valahogy úgy képzelte a pici szöszke fejével, hogy Anyu vagy Nagyi ott van a közelben és haza lehet menni, mikor a kedve tartja.

    Ráadásul enni sem hajlandó, ezért (jogosan!) nem vállalják be ottalvásra.

    Mondjuk még nincs négy hete, hogy odajár, szóval még nincs veszve semmi, de azért én többet vártam a kislányomtól.

    előzmény:
    Nyime (45664)
    2010-10-20  17:27
  12. 2010. október 21. 14:3645665.

    Nyime, nagy-nagy gratula nektek, ügyesek voltatok!! Nagyon szép kiscsaj ez a Blanka, hűha.

    már régebben is akartam írni, de mindig bekrepált a net, de most végre ideértem :)

    előzmény:
    Nyime (45664)
    2010-10-20  17:27
  13. 2010. október 20. 17:2745664.

    sziasztok,

    Andi annyira jó képeket csinált Blankáról, rólunk, hogy meg kellene mutatnom párat, de nem engedi ez az átok :((((

    A kisasszony remekül van, Ákos is szeretgeti kellőképpen, szóval jól megvagyunk.

    Blueberry-Anitának is megszületett Ádám fia pár napja!

    előzmény:
    nerada (45663)
    2010-10-14  12:51
  14. 2010. október 14. 12:5145663.

    Hahóóóóó

     

    Zalai leányka hazaért? Nyimi szuper ez a szüléstörténet:-)))))))

    Ezek most arra ösztönöznek hogy legyen harmadik????

     

    A háromgyermekesek nevében Hajrá:-))))

     

    Vasárnap meg mindenképpen fotózunk ha lehet:-))))))))))))))))))))))))))))))

     

    Naaagy puszi mindenkinek

     

    Nerada 

    előzmény:
    Nyime (45662)
    2010-10-12  18:01
  15. 2010. október 12. 18:0145662.

    adsza neked azért ismerős ez a nagy gyorsaság, nem? :D :D mindig eszembe jutsz- meg ha lenne harmadik, én is beköltöznék a  kórházba. bár mint tudjuk, még ott is elbénázhatják simán..

     

    köszi a dícséreteket! Majd teszek fel Andika képeiből is, ha összejön vasárnap a fotózás.

    előzmény:
    adsza (45660)
    2010-10-09  16:17
  16. 2010. október 9. 16:4645661.

    Húha, Nyimi, Blanka tényleg nagyon gyors volt!

    Mázli, hogy beértetek a kórházba!

    Néztem az iwiw-en is a képeit, nagyon cuki, olyan kis békés! 

    előzmény:
    Nyime (45658)
    2010-10-08  16:22
  17. 2010. október 9. 16:1745660.

    Szia Nyime!

     

    Nagyon kis cuki Blanka

    És nem semmi szülés ... Nagyon észnél kell ám lenni az ilyen rohamos szülésnél , jól döntöttetek, hogy a legközelebbi kórházba mentetek!

     

    előzmény:
    Nyime (45658)
    2010-10-08  16:22
  18. 2010. október 8. 16:2745659.
    pár kép:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  19. 2010. október 8. 16:2245658.

    sziasztok,

    Andika köszi, h beírtál a fórumra!!!

    És köszi a gratulációkat is Mese, Adrienn, Andi. Valóban zalai lányka akart lenni Blanka és választást sem hagyott arra, hogy Pestre induljunk kórházba vagy Z.egerszegre :)

    Íme a történet:

    Vasárnap hajnalban (épp Zalában voltunk apósoméknál) egy fájás felébresztett, korábban nem volt egy jósló sem és csak 36 hetes voltam, gondoltam, ez az, járkálásra elmúlt. Negyed 7-kor reggel ugyanez, de 3 egymás után, 5 perc szünetekkel. Joci felkel fél 7-kor, mondom neki, mérjen. 4 perces volt már a következő, vártunk még két ilyen 4 percest és elkezdtük riasztani a családot, hogy indulunk Pestre. Elkezdtük öltöztetni a kisfiunkat is, de én erősen gondolkodtam, mi legyen, felhívtam a szülésznőt, el merjek-e indulni messzire. Aztán egyre erősebbek lettek ezek a 4 percesek, és döntöttem: irány a 20 km-re lévő zalaegerszegi kórház, addig talán kibírom.. 10 km után már 2 percesek voltak a fájások, a kórház ajtajában 1 percesek. Felvittek, „elrohantam” WC-re, onnan felfektettek a szülőszobában, megkaptam az infúziót, mert méhszáj már nem volt. Kérdeztem a dokit, mennyi lesz, azt mondta negyed óra, két fájás-két koncentrált nyomás és kész vagyunk és így lett! 8 előtt pár perccel már kinn volt Blanka gyönyörűségem, alig másfél órával az első fájás után. Még jó, hogy nem indultunk el Pestre, mert egy benzinkúton született volna. Még nekem is hihetetlen..a kisasszony 36+6 hétre született, 50 cm-rel és 3170 grammal. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  20. 2010. október 4. 09:5745657.

    Sziasztok!

    Micsoda jó hír!

    Gratulálok Nyime, nagyon jó egészséget kívánok az egész családodnak!!!

     

     

    ... és amint lehet, élménybeszámolót, képeket szeretnénk! 

    előzmény:
    nerada (45655)
    2010-10-03  21:26
  21. 2010. október 3. 21:3545656.

    Ezúton is gratulálok Nyiminek és Blankának, aki feltétlenül Zalaegerszegen szeretett volna megszületni!

    Sok boldogságot az egész családnak! 

    előzmény:
    nerada (45655)
    2010-10-03  21:26
  22. 2010. október 3. 21:2645655.

    Hahóóóóó NYIMI!!!!!!!!!

     

    Hát igen.... nem talizunk 2in 1, de mindenképpen ha lecseng a tömeg.....szeretettel megyek!!!!!!!!!!!!!

     

    Mivel kaptam ma egy sms-t utólagos engedelmeddel megosztanám Nyimi azokkal is akik csak bekukkantanak.... mert annyira jóóól sikerült az almaszüret:-)

     

    "Ma reggel 8-kor, a zalaegerszegi kórházban 1 óra alatt megszületett Blanka!!!! 50 cm és 3170 gr, barnahajú pici szépség. Mindketten jól vagyunk. LINDA"

     

    Itt is csak ismételni tudom magam. Nyimi. Nagyon sok szeretettel gratulálunk Blankához. Isten hozott kisleányka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

     

    előzmény:
    Nyime (45654)
    2010-09-29  17:40
  23. 2010. szeptember 29. 17:4045654.

    hello csajok,

    kicsit nem nézek ide és végre terem pár hsz :)

    köszi mindenkinek az érdeklődést, remekül vagyunk, ma voltam NST-n, volt méhösszehúzódás, babuka szívhangja remek, én totál zárt, Blanka pedig jól be van már ékelődve.

    A diabetológiáról se zaklatnak kemény egy hete, mert már úgy levittük az értéket, hogy ennél alacsonyabb az életben nem lesz :) de azért a diétát még tartani kell, most feljött egy kiló, így 11-nél járok.

    bka: Benedek mindig is szép szál legény volt, babának is, ne is csodálkozzunk ;) tök jó, h rólatok is hallani

    Mese akkor most elkezdtétek a héten a beszokást vagy csak hétfőtől fogjátok..?

    Andi nem tudom, talizunk-e, én már sztem nem utazom el hozzátok, mert így  is almaszüretelni járunk Zalába minden péntek éjjel és vissza haza vasárnap éjjel, még ezen a hétvégén elmegyek aztán nyugton maradok, eléggé lenn van a feje a kisasszonynak, nem túl kényelmes órákat ülni a kocsiban. Pedig olyan jó lenne talizni....!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116446 (0)
     
  24. 2010. szeptember 23. 13:4045653.
    tennék én fel képet, csak nem tudok. Mióta a párom vmit megbütykölt rajta, hiába töltöm fel, nem jelenik meg. A másik topic-on is az egyik csajnak szoktam e-mailen küldeni és ő teszi fel nekem :)
    előzmény:
    Meselány (45652)
    2010-09-21  14:35
  25. 2010. szeptember 21. 14:3545652.

    B.k.Andi, eredetileg mi is a szept. közepét tudtuk a beszoktatás kezdeteként, aztán az óvónők "felvilágoltak", hogy bőven elég 1 hét beszokás, így lett szept. 27. a dátum.

    Már vágjuk a centit, Miacica nagyon menne...

     

    Tehetnél fel képet a gyerekekről, kiváncsi vagyok! 

    előzmény:
    b.k.a (45651)
    2010-09-21  13:28

Címlap

top