Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

TITKOK ÉS TALÁNYOK

vitopmd
Létrehozva: 2008. január 11. 20:51

Hai!

Mouna nyitott egy nagyon izgalmas topicot Mágia és Vallás címen, ám ott sajnos egy fúrumtársunk miatt lehetetlenné vált az érdemi beszélgetés.

Emígyen most ebben a topicban folytathatnánk az eszmecserét....mindenről mely érdekes és izgalmas....

Az ezotériát gúnyolók kerüljenek minket....köszi...

  1. Torolt_felhasznalo_566894
    Torolt_felhasznalo_566894
    2009. március 2. 17:05926.
    Miért, ez annyira érdekes hír, hogy a médiának feltétlenül be kell róla számolni?
    előzmény:
    vitopmd (924)
    2009-03-02  13:09
  2. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2009. március 2. 13:38925.

    Üdv! :-))

     

    Háát, tudjuk, hogy nem kezdődhet minden hír úgy, mint a Galaxis utikalauz stopposoknak regény: NE ESS PÁNIKBA! :-))

    előzmény:
    vitopmd (924)
    2009-03-02  13:09
  3. 2009. március 2. 13:09924.
    DDD!A média meg mekkorát hallgat róla....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (923)
    2009-03-02  12:51
  4. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2009. március 2. 12:51923.

    2009. 03. 02

     

    "2009 DD45 jelű, két napja felfedezett kisbolygó a holdpályánál jóval közelebb, a távközlési műholdak keringési magasságának kétszeresére fogja megközelíteni a Földet ma délután. Az égitest nem jelent veszélyt, mozgása viszont igen látványos.

     

    A 2009 DD45 jelű kisbolygót két napja fedezte fel Robert McNaught az ausztráliai Siding Spring Obszervatóriumból. Az akkor még csak +19 magnitúdós objektum 2,5 millió kilométerre volt bolygónktól.

     

    Az égitest március 2-án (hétfőn) délután, magyar idő szerint 14.44-kor közelít meg bennünket, ekkor mintegy 64 ezer kilométerre lesz bolygónk felszínétől. Ez jóval beljebb van a Hold átlagos keringési távolságán (ami 384 ezer kilométer), de még mindig kétszer messzebb annál, ahol a távközlési és meteorológiai műholdak többsége az úgynevezett geoszinkron pályán mozog.

     

    Az égitest nem jelent veszélyt ránk nézve, de a Csendes-óceán térségében lévő megfigyelőknek érdekes látványt nyújthat (ott akkor éjszaka lesz): a legnagyobb közelség idején a +13 magnitúdós fényességet is elérheti, és emellett közel fél fokot, tehát egy holdátmérőt halad az égen percenként. Ennek megfelelően a bolygónk melletti elhaladását kisebb távcsövekkel is követhetik a szerencsések..

     

    Átmérőjét jelenleg 30 méternél valamivel nagyobbra becsülik. Közelítőleg ez az a határérték, ahonnan kezd veszélyessé válni egy becsapódás. A Tunguz-eseményt (1908. jún 30.) kiváltó test mérete nagyjából 60 méter volt, és bár nem érte el a Föld felszínét, a légkörben bekövetkező robbanása olyan lökéshullámot és tűzvészt produkált, amely 20-40 kilométer átmérőjű területen pusztította el az erdőt"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2009. február 23. 12:39922.

    A természet a legnagyobb titok, ezért teszem ide:

     

     

    február 24-én földközelben a Lulin

     

    Halvány, de érdekes üstökös jár bolygónk közelében, amely zavaró fényektől távol kisebb távcsövekkel is könnyen megpillantható. Tökéletes észlelési helyről pedig szabad szemmel is próbálkozhatunk

     

    A Lulin-üstököst 2007. július 11-én Quanzi Ye diák fedezte fel Kínában. Az ekkor még csillagszerű, apró fénypontnak mutatkozó objektumot először kisbolygóként kategorizálták. Később, a Naphoz közeledve kómát és csóvát növesztett, így derült ki, hogy üstökössel van dolgunk, és így kapta meg hivatalosan a C/2007 N3 (Lulin) jelölést.

     

    A kométa idén január 10-én járt napközelben. Bolygóktól február 24-én lesz a legkisebb távolságra, ekkor 61 millió kilométer választja el tőlünk. Ennek megfelelően viszonylag halvány objektum marad az égen, fényessége +5 és +6 magnitúdó között várható.

     

    Az üstökös ezekben a napokban a Virgo (Szűz) és a Leo (Oroszlán) csillagképeken halad keresztül, ennek megfelelően az éjszaka közepén figyelhető meg legjobban, ekkor emelkedik magasra az égbolton. Február 24-én a Szaturnusz közelében, attól 2 fokkal délre mutatkozik, 27-én pedig fél fokra megközelíti a Leo alfáját: a Regulust. Ezen a két napon az előbb említett objektumok is segítenek megtalálásában. és egy csatolt térkép:-)

     

    Megjegyzés: az üstökös keringési ideje 49 435 956 év!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_749180
    Torolt_felhasznalo_749180
    2009. február 16. 15:30921.
    Semmi nem véletlen!Egy kis figyelmeztetés.........Az emberek még mindég vakok és süketek,tisztelet a kivételnek!Sajnos a háború az öldöklés az első és nem az emberiség,a Föld sorsa!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (920)
    2009-02-16  14:23
  7. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2009. február 16. 14:23920.

    egy kis "érdekesség"

     

    Ugyan nem partra tévedt delfinek, vagy bálnák....

     

     

     

    "Összeütközött az Atlanti-óceán mélyén egy brit és egy francia atom-tengeralattjáró - írta haditengerészeti forrásokra hivatkozva a hétfői The Sun. A legnagyobb brit tömeglap értesülése szerint a balesetben, amely "február 3-án vagy 4-én történt", a Vanguard nevű brit és a Le Triomphant francia tengeralattjáró ütközött egymással.

     

    Mindkét hajó nukleáris meghajtású, és atomfegyvereket hordoz. A beszámoló szerint mindazonáltal sugárzó anyag nem szivárgott ki egyik tengeralattjáróról sem, és személyi sérülés sem történt."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 22. 12:19919.

    Nagy az "emberi kert"

     

     

    „Ló-képű egy amerikai nő, méghozzá sokszorosan: lova képeket fest és annyira jól, hogy kiállítása lesz Velencében egy műgalériában.

     

     Karámfestés közben állandóan a nő mellett téblábolt a Cholla nevű mén, igencsak érdeklődve. A nő férje tanácsolta, hogy adjanak a ló pofájába ecsetet, hátha beszáll a munkába.

     

    Beszállt, annyira, hogy azóta is szinte állandóan fest. A festéket ugyan gazdasszonya nyomja ki a lónak a tubusból, de azután mindet az állatra bíz, így százszázalékosan a ló mázolmányai a művek, melyek nem csendéletek, nem is tájképek, sem pedig kentaur aktok, hanem absztrakt festmények

     

    "A lovam nem kizárt, hogy egy híres festő reinkarnációja, talán Monet lehet. De ez csak lehet, az viszont biztos, hogy imád festeni és hogy ló " - mondta a gazdasszony, Renee Chambers a sajtónak.

     

    Ami a velencei galériát illeti, vezetője első látásra nem tudta, hogy egy ló képeit tanulmányozza, méghozzá eredeti Chollákat. "Nemrégiben már kiállítottuk a ló képeit egy művészeti vásáron, és mind a közönség, mind a művészvilág lelkesedik értük" - idézte Rosalba Giorcellit az Ananova brit hírszolgálat.

     

    Egy eredeti Cholláért adtak már 600 ezer forintnyi összeget is.” (MTI)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 18. 17:26918.

    ok, ok, a KELL-t én sem úgy értettem:-))

     

    A valóság valóban mindenkinek mást jelent, ok, nem jó a valóság szó (egyébként sem vagyok jó magyarázó...)

     

    Viszont az igazság sem lenne jobb szó rá:-) Azt akartam mondani, hogy a HIT lezár valamit, onnantól megszűnik a keresés, hisz minek, ha már hiszek (vagy ha keresek még, akkor nem hihetek "eléggé")

     

    Annyira nem ismerjük még sem a környezetünket, sem saját magunkat Nem csak fizikailag, de fejlődés, öröklés, szociológia, stb oldalról sem

     

    Épp úgy, mint az álmainkat, de az emlékeinket sem...

     

    Ezért "hiszek" az Ockham borotvája elvben, miszerint "ne szaporítsuk feleslegesen a feltételezett entitások számát"

     

    Ezért is olvasgatok (hobbiból, nem tudományos fejlesztésből, hisz a mélysége már igen messze van tőlem) mint Héjjas István - Ezoterikus fizika (jó kis könyv... de Héjjas ihletet ad többeknek pld-ként egy rövidebb blogbejegyzés)

     

    de említhetném Jéki Lászlót is (csak 1 példa)

     

    vagy néhány új tudományágat (pld evolúciós fejlődésbiológia, az EVO-DEVO)

     

    Ezek után egyáltalán nem zárom ki a gondolat teremtő erejét, ugyan úgy, mint a szuggessziót, netalán a kollektív tudatot (az én értelmezésemben kettős értelme is van: 1. öröklött, 2 társadalmi-szociológiai, amibe a nevelés is beletartozik) és még mindig marad sok minden :-))

     

    /ráadásul szerettem a sci-fit fantasyt is :-D/

     

    Ugyan úgy nem zárom ki a különböző energiákat, mint a kvarkokat (hisz egyiket sem látom) és ugyan úgy érdekelnek a "sötét anyag" "sötét energia" témája, de csak mint eddig nem megmagyarázott, de már észlelt jelenség.

     

     És ugyan úgy olvastam a reinkarnáciról (Visszatérés, a reinkarnáció tudománya) és hasonlóról, mint egy még meg nem fejtett titokról...

     

    Egyébként ezen a topikban nem szokták (mert vannak, voltak többen is) "lehúzni" a normális hangnemben beszélgetőket:-)))

     

    /Ráadásul pont egy "gyenge ateista" volt itt, amikor jöttél... uis a törzslakók inkább foglalkoznak ezoteriával, mint én /

    előzmény:
    di999 (916)
    2008-12-18  15:27
  10. 2008. december 18. 15:49917.

    Olvastal esetleg Sylvia Browne konyvei kozul? Annyira jol leirja, hogy hogyan tervezzuk meg az eletunket mielott leszuletunk.

    Tudod te is, hogy az embernek vannak felsobb enjei ugyebar, mintahogy van a mi napunk, es egy csomo egyre nagyobb nap is van .Tehat mi csak egy icipici darabkaja vagyunk a felsobb enunknek, es meg ebben a mostani eletunkben is 12 kulonfele helyen letezik enunk. Amikor 'meghalunk', ill. halal nincs, szoval mikor elhagyjuk ezt a foldi eletet, ezek az enek egyesulnek, es sokkal tobbet tudunk.  Miert felejtunk mikor megszuletunk? Azert, hogy atelve bizonyos szerepeket minel tobb tapasztalatot szerezzunk. Van 45 fele 'szerep', ebbol mindenki valaszt kettot. Egy elsodlegeset, ami szuperul megy a leleknek, es egy masodlagosat, ami csak bizonyos feltetelek teljesulese mellett tud beteljesedni, ha a lelek tullep a sajat korlatjan.

    En ugy hiszem, hogy Isten reszei vagyunk, es altalunk szerez tapasztalatokat, de ugyanakkor mi egy vagyunk vele. Halalkozeli elmenyekben is allandoan elojon: mi magunk biraljuk magunkat.Mert minden egy. 

    -de minden annyira viszonylagos, es a szavak csak kis iranytuk..tehat pl. egy ev mulva az en szavaim is annyira mast mondananak neked valoszinuleg, mint most.Szoval mindenki cselekszik a legjobb belatasa szerint, es ez igy van jol.

     

    Amugy hitbol is tobbfele van nem, hiszen Pal[v. Peter] is arra buzdit a Bibliaban, hogy bizonyosdjanak meg  mindenrol hallgatoi.

    Aztan van olyan, aki azert hisz, mert tortent vele valami szokatlan, es egyszeruen nem akar hazudni maganak az ember, hogy ez bizony husba vagott, es csonti hato info  ami bejott az eletebe: egyszeruen nem tud 'nem hinni' benne. 

    Van birka-szeru hit is, amikor semmit nem kerdez, semmit nem von ketsegbe...nem tartozom oda.Abszolut nem lenezoen mondtam, de en igenis minel tobbet akarok tudni.Minel tobbet, minel reszletesebb energetikai infokkal he lehet kerni:-)szepen.

     

    Az szuper szerintem ha valaki nyitott, es nem 'zart'. :-) Ez viccesen hangzik...de tenyleg, amire fokuszal az ember azt latja igazolodni az eleteben. Tehat ha nyitott, es erdekli, akkor johetnek a valaszok.Megha sokfele is, es kusza eloszor, de lehet gondolkodni, erezni, meditalgatni rajtuk.Lenyeg, hogy van elmozdulas, es nem stagnal a latasmod. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (915)
    2008-12-18  14:44
  11. 2008. december 18. 15:27916.

    termeszetesen nem 'kell'. Semmit sem kell.

    A hit gatolna a valosag megismereset? Ez erdekes, erre igy meg nem gondoltam...en ugy erzem a 'valosag ' sokfele lehet, mindenkinek masmilyen akar. En ugy tapasztaltam valoban teremto ero van bennunk, a gondolataink teremtenek. Megteremtik a valosagunkat.

     Kulonben en hat eves voltam, amikor egy viziot 'ereztem' , lattam belul egy felsobb lenyrol, es lattam az embereket babukent elni. Tudod, mint a marionett babuk, zsinorokkal voltak iranyitva felulrol.[meg a szuleim is...] Ez ugy megmaradt bennem. Aztan a batyam elkezdett templomba jarni, de en vitatkoztam vele, es nem tudtam azonosulni a hitevel...Az ilyen temak viszont vonzottak, hogy 'lelkevandorlas' stb. Aztan 18 evesen lattam egy musort un. tulelokrol. Az elso ejtoernyos norol volt szo eppen, aki hallott egy hangot a fejeben az utolso ugrasakor:'ne ugorj tobbet, vagy az lesz az utolso.' Ezen a ponton szinte elerzekenyultem, egyszeruen azt ereztem, hogy figyelnek minket emberteket. Nem tudtam volna megmondani hogy kik, de nagyon tiszta athato erzes volt. Nalam igy kezdodott ez az egesz higgyek, ne higgyek tema.

    22 eves voltam, mikor egy lany a koleszban kolcsonadott egy konyvet Jezusrol. Nem ertettem akkor sem mirol szol ez az egesz tema, de volt benne egy kis ima, ami ugy ' megihletett', es gondoltam proba szerencse. Megkertem Jezust, mutassa mar meg nekem, ha o valosagos, es hogy mirol is van itt szo. Lefekudtem, gondoltam lazitok

    , es egy hatalmas feher fenyt lattam. ..Egyszeruen utana mar sokkal melyebben ereztem rola dolgokat, de ezeket nehez szavakkal leirni.

     

    Miert gondolod, hogy 'kell' tarsitanod barkit is? Eppen a szabad akaratrol van itt szo a Foldon. Te dontesz mi all kozel a szivedhez, es mi az, ami

    taszit.En soha nem mondtam, hogy kotelezo ezt vagy azt csinalni.Ez csak egy barati beszelgetes-en igy latom.

    Megosztjuk egymassal ami jolesik. En azert orulok az irasaidnak, mert keves emberrel talalkozom akiket erdekelnek ezek a dolgok, es jolesik, hogy nem vagyok egybol khmmmm lehuzva :-) es akkor finoman fogalmaztam.

     

     

    Hozzateszem, nem kenek semmit a 'sotet erokre', hiszen valoban van valasztasunk, es nekik is ugyanolyan joguk van a letre, mint barki masnak. Sot, rendkivul fontos szerepuk van, hiszen nelkuluk az emberiseg nem tehette volna meg azt az utat , amit megtett.

    Tehat senkinek nem javaslom, hogy haragudjon, vagy ujjal mutogasson barkire is.Viszont azt igaznak tartom, hogy nem mindenki spiritualisan fejlett, aki pl. alakvaltoztatasra kepes, vagy egyeb szuper technologiaval bir.

     

    beke,d 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (915)
    2008-12-18  14:44
  12. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 18. 14:44915.

    Nincs mit köszönnöd, hisz "kereső" vagyok... Legalább is érdeklődő, és "hitetlen", mint Tamás

     

    Igen, én elutasítom magamtól a 9. "boldogság tanítást", miszerint "Boldogok, akik nem látnak és hisznek" mert pont a HIT az, ami gátolja a valóság megismerését...

     

    Ergo, nehéz ügy lehetek egy ezo topikon (hogy miért járok mégis? mert érdekel a titok, a talány, lészen ez anyagi, vagy szellemi)

     

    Igazándiból nem értem, hogy miért becsülöd le az embereket? Nem pejoratív értelemben használom a lebecsülést!

     

    Szóval a jóhoz, rosszhoz miért kell istent, szellemet, földönkívüli fajt társítanom?

     

    Ez, így, menekülés, hárítás, másra kenés... Miért nem tudjuk elfogadni, hogy az ember - ha viccelnék, mondhatnám eredendően -  gonosz (az önző jobb kifejezés)

     

    Összeesküvés elméletekhez nem kell elhagyni a Földet, voltak és vannak titkos társaságok, amelyek uralkodni akarnak SAJÁT FAJTÁJUK felett (hívhatjuk őket rendnek, illuminátusnak, kőművesnek sok mindennek)

     

    Hmm?

    előzmény:
    di999 (911)
    2008-12-18  07:38
  13. 2008. december 18. 08:44914.

    Tudtatok peldaul, hogy a gabonakorok frekvencia lenyomatok, es nem egy fizikai aktivitas eredmenyei?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. december 18. 08:42913.

    www.angels-light.org - Talks with teachings from my Cosmic Friends

     

    Ezen az oldalon szuper erdekes dolgokat es informaciokat olvashattok, bar sajna tobbnyire nem magyarul...csak az alap info van fenn magyarul, es sok mas valaszthato nyelv van angol stb.

     Kulon ajanlom figyelmetekbe a 'Book' fejezeteit, mely szeretetteljes beszelgeteseket tartalmaz kozmikus baratainkkal, es a 'Hajnalhozokat'-'Bringers of the dawn'-t.

     Halál közeli élmények Ezen az oldalon pedig magyar nyelven elvezhetitek az utazast lelekben . Eszmeletlenul izgalmas es felemelo , muszaly volt megosztanom.

     

    beke 

    előzmény:
    vitopmd (1)
    2008-01-11  20:51
  15. 2008. december 18. 08:28912.

    A 144000 energiaja 2007-ben lett aktivalva [ha jol ertelmeztem] . A kvantumugras ugyanis 2007 szept. 18-an volt. Aztan minden evben megduplazzak ezt a szamot, tehat ez evben 288000 lett aktivalva, es igy tovabb. Amugy nem feltetlenul tudja az ember egybol, hogy o fenymunkas-e, ez egy valasztas.[azt nem mondom, hogy ez a valasztas mar ne tortent volna meg mielott leszulettunk, hiszen vannak elettervek stb..., de eltelhet egy ido, mig tudatosodik bennunk] Aki a feltetel nelkuli szeretet energiajaban akar elni az miert ne lehetne az? Mindenki maga donti el meddig akar fejlodni. Az a jo, hogy az eloors kitapossa az utat, es az utanuk jovoknek sokkal konnyebben mehet ezaltal a rezgesszint emeles.Az egesz emberisegbol 0.5 % vagy 1% is eleg, mar nem emlekszem, de nagyon apro aranyban ha elkezd szeretetben elni, az o fenyok messzire elvilagit, es az emberiseg haladhat tovabb az utjan 'kilakoltatas' nelkul:-)

     

    Felvetetted, hogy mi tortenik az emberek miatt, es mi nem...azert ez eleg osszetett kerdeskor, hiszen mikor valtozas kovetkezik be a tudatossag-szintben, akkor elkerulhetetlen bizonyos merteku pusztulas.Tudod, mint a fonix madarnal. Egy kis eleges, hogy ujjaszulethessen.  Szoval lehet, hogy az 'emberek miatt' tortenik tobb termeszeti katasztrofa, vulkankitores, cunami, foldrenges, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne resze az a tortenes az isteni tervnek.Tehat mikor a dolgok osszedolni latszanak az eletunkben, az lehet, hogy epp egy nagyon tiszta jele annak, hogy csodalatos atalakulason megyunk at, es a regi energiak 'haldoklanak' korulottunk. Tehat vegre a felszinre kerul az aminek el kell tavoznia , hogy helyet adjon az ujnak.

    Ilyenkor van az, hogy nem kell aggodalmaskodni, hanem megmaradni a 'tornado kozepen', a lelki egyensulyban, es szepen varni a veget.Megmaradni pozitivnak, es fokuszalni mindig a szeretetre... 

     

    Erdekes peldaul annyiszor megfigyeltem csaladokban, hogy elmegy a nagyszulo, es akkortajt szuletik az uj csaladtag ...par even belul , vagy azevben...na bocsanat a kiteroert! 

    -de erted mirol beszelek, ugye?

     

    Boldog, kiegyensulyozott napot! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (910)
    2008-12-17  13:36
  16. 2008. december 18. 07:38911.

    Szio!

     

    Koszonom a hosszu hozzaszolasod, nagyon jo latni, hogy vannak meg ilyen kereso, emberek!

     

    Eloszoris elnezest kerek, ha ismetlek mar megjelent infokat a topikban. 

     

    Az emberiseget hat kulonfele foldonkivuli faj alkotta meg. Ebbol negy mindig segito, szeretetteli volt, egy mindig kihasznalta-az mas kerdes, hogy mindenki szolgal, ok is...- egy faj pedig hol igy hol ugy viszonyult hozzank ...most pongyolan fogalmaztam, de roviden ilyesmi.

     

    A 'kihasznalok' , a 'Lizziek', vagy nevezhetjuk oket humorral 'Fekete polosoknak'  valoban rengeteg technikai vivmanyt vetnek be ellenunk, hogy egy bizonyos alacsony rezgesszinten tartsanak minket. Lasd pl.:Haarp, de nem is kell Kanadaba menni, a sajat tevekeszulekunk is ugy van megtervezve, hogy napi szinten lenyomja az embert egy almatag szolgai modon tevekenykedo , tudattalan szintre. 'Kelj fel, erj oda, csinald a munkad, egyel alaudj, kelj fel...'legyel jo robot. Nemis a technologiaval van a hiba, csak ahogyan az van hasznalva. Bizonyos idoszakokra  legalabb ha kepesek vagyunk nem olvasni-hallgatni-a 'hireket', nem nezni a tevet, elkezdunk kitisztulni.Probaltatok mar?

    A valodi kozmikus barataink viszont sok olyan informaciot es talalmany otletet kuldtek mar a Foldra, amit nem hagytak a lizziek napvilagra kerulni.Olyan talalmanyok, amelyek valoban oriasi elorelepest jelentenenek az eletszinvonalaban az embereknek. Eppen ezert annyira csodalatos idoszak ez a mostani, mert mar sokkal es egyre szabadabban atjohetnek-es at is jonnek- azok a felemelo energiak, amelyek olyan hosszu ideig le voltak blokkolva .Mar meg is lehet egyre tobb ilyen talalmanyt vasarolni, de ne a boltokban keressetek oket, mert azert a 'nagy kereskedelembe' nem szivesen engednek be oket...

     Igen az Alcyon-t a majak neveztek igy, mas nepek mas neven ismertek.A Nagy kozponti Nap, ahonnan fenylenyek tomege aradt a Foldre, hogy segitsen a felemekedesben.szeretettel ajanlom figyelmebe az erdeklodo lelkeknek a 'Bringers of the dawn-Hajnalhozok' angolul ingyen olvashato Itt: http://www.universe-people.com/english/default.htm

     

      

     En ugy ertelmeztem , hogy 2012-tol lassankent indul be a pozitiv valtozas, szoval nem kell azt hinni feltetlenul, hogy mindenki egybol lecsereli a regi kocsojat egy csaladi urhajora:-) vagy akarcsak egy jo kocsira ...szep lepesenkent, es talan 2185 korulre mar egy jo kis tudatos vilagunk lesz...viszont lehet, hogy azt is megeljuk, mert lehet, hogy addigra ujra leszuletunk. ja, mondtam mar, hogy a testnek nem kell meghalnia tobbe, mar elhagyhatjuk a bolygot a jelenlegi testunkben is, mikor ezt az eletet ugy erezzuk, hogy befejeztuk. 

     

    beke, szeretet:d

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (910)
    2008-12-17  13:36
  17. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 17. 13:36910.

    Üdvözöllek:-)

     

    Valóban, a természetnek, így a Földnek is, meg vannak a ciklusaik (így került elő a minijégkorszak is, lsd 898 hsz)

     

    egyik kérdés kör (lehetne), hogy mi az, ami az ember "miatt", és van-e olyan, ami az ember "ellenében" következik be?

     

     

    másik kérdés kör a tudatosság: rendelkezünk az előrelátás (modellezés) képességével, de ugyan úgy az önzés képességével is (majd máskor=később, vagy miért pont Én, hisz mások többen vannak)

    Ponyva, de Herzog igen jól érzékelteti az emberi természetet katasztrófa-könyveiben...

     

    Azért a Föld nem egy bicikli, amelyik könnyedén megáll, ha behúzom a féket, vagy elindul, ha ráállok a pedálra... Annál sokkal nagyobb a tehetetlensége, de nem csak a Földünknek, hanem az embereknek (utóbbinál értem mind a mentális, mind a technikai tehetetlenséget)

     

    Na, kb eddig tartottam a lépést materiális (racionális?) agyammal...

     

     

    Rezgések: ok, tudom, hogy vannak és a Földé 7,8 Hz - Schumann rezonancia - vannak gyógyítók is, akik képesek diagnosztizálni, vagy rendbehozni rezgéseinket ÉS, vannak, akik használni akarják saját céljaik eléréséhez (tudat-, érzelem módosítás, a'la HAARP)

     

    A szuperfejlett technológia inkább az ilyen HAARP típusú projektekben van (nem ez az egyetlen) és nem a "kozmikus barátaink" "áldása" - szerintem (hacsak, a cél nem a fajunk kipusztítása)

     

    Könnyebben fejlődhetünk, fejlődhetnénk az igaz, csak nem kéne elfeledkeznünk 1-2 világunkatalapvetően megosztó különbözőségekről (jóléti társadalmak - fejlődő országok, vagy éppen vallási ellentétek)

     

    Felemelő energia: beütöttem a gugliba az Alcyone-t. A találatok nagy része kapcsolódik a Maya naptárhoz, időszámításhoz, a Föld "Nagy Ciklusához". Miért is ne, hisz ez csillagászat IS!

     

    De nem csak az, hanem vallás, vagy kultúra is. Asztrológiailag beleférek, hogy megtapasztaljam a 2012. év végét, és lássam - vagy sem, hogy hogyan válik valóra az "Isteni Terv". Biztos vagyok benne, hogy nem értem el a Krisztus Tudat szintet, és nem vagyok benne a 144000-ben. Vajon emlékezni fogok erre 2013-ban? :-)

    előzmény:
    di999 (909)
    2008-12-16  14:53
  18. 2008. december 16. 14:53909.

    A Foldnek az emberek tevekenysegei nelkul is vannak un. ciklusai.Tehat a kis jegkorszak amugyis bekovetkezne, nelkulunk.

    Persze ettol fuggetlenul nagyon fontos lenne kornyezettudatosan elnunk, hiszen mas katasztrofalis esemenyek megvoltak lehetosegnek, es van amelyik meg is tortent...remelhetoleg egyre kevesebb lesz a termeszeti katasztrofa, ahogy az emberek tudatosodasa novekszik.

    Vannak szuper fejlett technologiak amelyeket kozmikus barataink fejlettebb dimenziokbol bevethetnenek, de nekunk  embereknek kell elkezdenunk nagyobb rezgesszinten, szeretetben elni.Akkor Gaia harmoniaban el velunk. A jo hir az, hogy  a pozitiv gondolataink sokkal eroteljesebben megvalosithatok mint regebbi korokban, evekben...konnyebbben fejlodhetunk ma, mert mar a blokkolo energiahalok at vannak torve  az Univerzum fele. [ahonnan a rengeteg -szoszerint- felemelo energiat kapjuk...pl. Alcyone nagy kozponti nap.

    Szoval semmi felelem energia. Fokusz a a szereteten, harmonian, mert isteni teremto eronk rendkivul nagy erokkel alkotja meg gondolatainkat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (902)
    2008-12-01  13:14
  19. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 16. 13:41908.

    vagy a MAV-ról?

     

    (súgom, nem vasút, hanem MicroAirVehicle)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 15. 13:14907.
    ki mit tud a MaSat-ról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 5. 17:52906.

    Ismét "átverték" az agyunkat

     

     

     

    „Svéd idegkutatóknak sikerült létrehozniuk egy olyan illúziót, amelyben az önkéntes kísérleti alanyok más testét - akár egy élettelen próbababáét - érezték a magukénak, jelentették be a svéd orvostudományi egyetem, a Karolinska Intézet sajtótájékoztatóján.

     

    A kutatók több kísérletet is végeztek, de mindegyik lényege az volt, hogy az önkéntesek fejére a videojátékokhoz is használt, két kis képernyővel fölszerelt "szemüveget" helyeztek, és a képernyőkre vagy egy másik ember, vagy egy próbababa fejére szerelt kamerapárból érkező képet vetítettek. A kísérleti alanyok bal kezének középső és mutatóujjára elektródákat erősítettek, s ezeket mérőműszerrel kötötték össze, hogy láthatóvá tegyék az önkéntesek érzelmi reakcióit.

     

    Az egyik kísérletben a próbabábu fejére szerelt kamerákat lefelé irányították. A kísérleti alanyokat megkérték: nézzenek ők is lefelé, hogy még tökéletesebb legyen az illúzió. Az önkéntesek azt "látták", amit a próbababa. Ezután a kísérletet vezető kutató többször végighúzott egy jelölőtollat az alanyok és a próbababa hasán egyszerre.

     

    A "testcsere" már ekkor kezdett bekövetkezni, a lényeg azonban ezután jött: a kutató egy éles kést húzott végig a próbabábú hasán. A vizsgálatban részt vevő önkéntesek 70-80 százaléka arról számolt be, hogy bizsergés futott végig a gerincén, és határozottan úgy érezte, mintha az ő hasát metszették volna el, noha fájdalmat nem érzett. Az illúzió kiváltotta reakciót a műszerek is jelezték.

     

    Egy további kísérletben a kamerákat egy másik ember fejére rögzítették. Amikor ez a személy a szemüveget viselő kísérleti alany felé fordult, és kezet rázott vele, az önkéntes a kamerát viselő személy testét érezte a sajátjának.

    Az illúzió ellenkező nemű személyek esetén is működött, de egy nem emberszerű tárgy, például egy szék helyébe már nem tudták magukat beleképzelni az önkéntesek.

     

    A kísérletek megmutatják, milyen könnyű megváltoztatni azt, ahogy az agy a fizikai "önmagunkat" érzékeli, mondja a program vezetője, Henrik Ehrsson. Az érzékelési benyomások manipulálásával agyunkat becsapva nemcsak testünkön kívülre helyezhetjük magunkat, hanem akár más testébe is.”

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 5. 17:44905.

    A Kollektív tudatalatti nyomában?

     

    „Ahhoz, hogy visszaemlékezzünk egy adott eseményre, idegsejtek meghatározott sorának kell kisülnie pont a megfelelő pillanatban, amihez viszont adott módon kell kapcsolódniuk a szinapszisoknak nevezett összeköttetések révén. Rejtély azonban, miként maradnak fenn évtizedeken át ezek a specifikus kapcsolatok, mivel az agy fehérjéi - így a szinapszisokat kialakítók is - folyamatosan lebomlanak és újakra cserélődnek. Amerikai kutatók most új elképzeléssel álltak elő. Szerintük lehetséges, hogy a hosszú távú emlékeket a DNS-ünkhöz kapcsolódó kémiai csoportok sora őrzi.

     

    Courtney Miller és David Sweatt, a birminghami Alabama Egyetem két idegkutatója egerekkel végzett kísérletek alapján arra a következtetésre jutott, hogy a hosszú távú memória esetleg összefüggésben áll a DNS-metiláció nevű kémiai folyamattal. E folyamat során a DNS-hez metilcsoportok (-CH3) kapcsolódnak, amelyek egy meghatározott mintázatot alkotnak.

     

    Számos génhez már eleve kapcsolódnak metilcsoportok. Amikor a sejtek osztódnak, ez a metilációs mintázat, az a "sejtmemória" továbbadódik, és "megmondja" az új sejtnek, milyen sejttípusba tartozik. Miller és Sweatt elképzelése szerint az idegsejtekben (neuronokban) a metilcsoportok részt vehetnek a fehérjetermelés szabályozásában, és így segítik elő az emlékeket őrző szinapszisok fenntartását.

     

    A két kutató először a rövid távú memóriát tanulmányozta. Ha a ketrecbe tett egereket rövid idejű áramütésnek teszik ki, akkor normális esetben megdermednek a félelemtől, amikor megint visszakerülnek a ketrecbe. Ha azonban ezután a metilációt gátló szert injektáltak a kísérleti állatokba, akkor látszólag törlődött a megrázkódtatás minden emléke. A kutatók azt is kimutatták, hogy a kezeletlen egerekben a sokkot követő egy órán át gyorsan növekszik a DNS-metiláció mértéke az agy hippocampus nevű területén. Egy nap múlva azonban a metiláció visszaáll a normális szintre. Ez arra utal, hogy a metiláció részt vesz a rövid távú memória kialakításában a hippocampusban.

     

    Miller és Sweatt megismételte a kísérletet, hogy megállapítsa, szerepet játszik-e a metiláció a hosszú távú memória kialakításában is. Ezúttal azonban az agy legfelső rétegét, az agykérget vizsgálták.

     

    Azt tapasztalták, hogy egy nappal a sokk után a metilcsoportok leváltak a calcineurin nevű génről és más génhez kapcsolódtak. Mivel a metiláció pontos mintázata végül rögzült, és a kísérlet befejezésig, hét napon át állandó maradt, a kutatók úgy gondolják, hogy a metilációs változások talán közvetlenül rögzítették a sokk emlékét a hosszú távú memóriába, és nemcsak szabályozták a memória kialakulásban részt vevő folyamatot.

     

    A két kutató úgy véli, azt a folyamatot látták, amint a rövid távú memória kialakul a hippocampusban, majd lassan átalakul hosszú távú memóriává az agykéregben. Elképzeléseiket nemrég hozták nyilvánosságra Washingtonban, az Idegtudományi Társaság gyűlésén.” /origo/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 5. 17:43904.
    nem hittem volna, hogy lehet überelni.... lehet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (903)
    2008-12-01  16:23
  24. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 1. 16:23903.

    na, ma már nem fárasztok többet, csak még 1

     

    (igazándiból nem is tudom, hova soroljam a hírt.... minden esetre, nekem "talány")

     

    „Emberi zsiradékot használ fel egy holland cég kekszek és más élelmiszerek készítéséhez, melyeket azután a fejlődő országokba küldenek.

     

    A cég honlapján az alapító, Mieke Smits mondja el, hogy vállalkozása "újrahasznosítja az emberi zsiradékot, és élelmiszerré átalakítva a harmadik világ országaiba exportálja" vagy olyan régiókba, ahol háborús helyzet miatt élelmiszer-ellátási gondokkal küzdenek. Az emberi zsiradékhoz honlapjukon keresztül jutnak hozzá. Az emberek feliratkoznak a honlapra, a jelentkezők közül sorsolják ki azt, akinek zsírleszívás a nyereménye.


    A sorsolást félévenként egyszer rendezik meg. A cégvezető elmagyarázta, hogy egyik terméküknek - melyet hermetikusan csomagolnak, hogy a legmostohább körülmények között is szállítható és felhasználható legyen - "fele emberi zsiradék, másik fele cukor, és nagy mennyiségben tartalmaz hozzáadott vitaminokat". Az Irfak cég több mint két éve együttműködik a Van Gerven és Van Iersel plasztikai sebészeti klinikával, ott végzik el a zsírleszívást.”

     

    még jó, hogy nem eszem holland kekszet (sem)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2008. december 1. 13:14902.

    folyt

     

    James Lovelock nagyjából négy éve építgeti azt a gondolati modellt, amiből ezek a következtetések adódnak. 2004-ben látogatást tett barátja és kollégája, Richard Betts, a Hadley Centre for Climate Change kutatója munkahelyén, és elbeszélgetett az ott dolgozókkal. Öt, egymástól független munkát végző, különböző szakterületeken dolgozó tudós számolt be neki olyan folyamatokról, amelyek külön-külön is elegendőek lennének a klíma-egyensúly felborítására.

     

     

    Kiderült, hogy ugyanaz történik a sarki jégmezőkön és a magashegységek hóhatár feletti területein, a tajgákon és a trópusi esőerdőkben, illetve az óceánokban: a felmelegedés következtében beálló változások maguk is gyorsítják a melegedést (például úgy, hogy a jégtakaró elolvadása után a sötétebb földfelszín jobban melegszik, amitől gyorsul a maradék jég olvadása). Ráadásul ezek a földrajzilag olykor nagy távolságra zajló változások egyáltalán nem függetlenek egymástól, sőt, a globális víz- és szén-körforgási ciklusokon, a szél- és áramlási rendszereken keresztül kölcsönhatásban vannak, és erősítik egymást.

     

    Minden változás ugyanabba az irányba mutat, és a hatás már jócskán meghaladja a rendszer rugalmasságát, a beépített korrekciós lehetőségek kapacitását. Vagyis nem tehetünk semmit: a folyamatok tehetetlenségi ereje jóval nagyobb, mint az ember beavatkozási képessége.

     

    A kutató szerint a jelenlegi számítógépes klímamodellek használhatatlanok, mivel - politikai vagy egyéb okokból - túlságosan óvatosak. Az IPCC jelentésében például az szerepel, hogy Grönland jégtakarójának leolvadásához nagyjából 1000 év kell, miközben ez a ma ismert adatok alapján akár 2030-ra is megtörténhet. Ugyanilyen pontatlanok a tengerszint emelkedésére vonatkozó számítások: az IPCC 2100-ig maximálisan 6,4 Celsius fokos felmelegedést, és ennek hatására legfeljebb 60 centiméteres víszszint-emelekedést jósol, miközben a sarki jég teljes elolvadása - Lovelock számításai alapján akár már 20 év múlva - 24 méteres, özönvízszerű hatásokkal járó emelkedéshez is vezethet.

     

    A Lovelock-féle krízis-forgatókönyv szerint a növekvő hőmérséklet miatt egyre zsugorodik a sarki jégtakaró, azaz nő a jéggel nem borított szárazföld felülete (és persze a vízszint is). Mivel a jég visszaveri, a víz és a szárazföld viszont elnyeli a napfényt, a folyamat egyre gyorsítja a hőmérséklet növekedését, és magát az olvadást is. A gyorsuló melegedés és szárazodás miatt a legnagyobb kiterjedésű erdőségek nagyrészt elpusztulnak (így széndioxid-megkötő képességük lecsökken), az "örökké fagyott" területek felolvadása nyomán pedig rengeteg metán kerül a légkörbe (a metán csaknem húszszor erősebb üvegházgáz, mint a szén-dioxid).

    Az ember megjelenése előtt a földi rendszerben az imént említett, egymást erősítő folyamatokat a megfelelő negatív visszacsatolások ellensúlyozták, például úgy, hogy a Föld a fölösleges hőt kisugározta a világűrbe. Erre azonban ma, az emberi tevékenység nyomán a légkörbe került üvegház-gázok miatt nincs mód. Ezért a melegedés egy darabig egyre gyorsul, majd egy ponton új egyensúly alakul ki: az éghajlat a ma ismertnél jóval melegebb és szárazabb lesz.

     

    A tudós végkövetkeztetése, hogy "fenntartható növekedésről" értelmetlen beszélni, inkább a "fenntartható visszavonulásra", vagyis az emberi élőhelyek megváltozására és összezsugorodására kellene felkészülnünk. -Nincs olyan megoldás, amely valóban segíthetne. A túlnépesedett Földön jelenleg hétmilliárd ember lakik, és akkor még nem számoltuk az állatvilággal. Ha csupán azt a szén-dioxid-mennyiséget nézzük, ami a lélegzéssel kerül a levegőbe, már az is a teljes kibocsátás negyede, jóval több, mint amit például a légiforgalom okoz.

     

    Nem mondhatjuk az élőlényeknek, hogy ezentúl tartsák vissza a levegőt. Nincs menekvés: minden korlátunkat túlhaladtuk - fogalmazott a kutató. Lovelock szerint ideje lenne, hogy a politikusok a valóság elkendőzése helyett végre tudomásul vegyék az igazságot, és annak megfelelően ne "fenntartható fejlődést", hanem "vért, verítéket és könnyeket" ígérjenek a jövőre nézve. - Az emberek már tudják, hogy nagy a baj, lehetne velük értelmesen beszélni - állítja a tudós.

     

    Az emberiségnek szerinte (pontosabban a túlélők kicsiny táborának) két választása van: vagy visszalép a technika és a civilizáció egy korábbi, a Föld által még tolerálható szintjére, vagy egy nagyon fejlett, de minden ma létezőnél környezettudatosabb társadalmat hoz létre.

     

    Lovelock úgy véli, a világ nagy része számára csak az első alternatíva létezik (Hargitai - nol)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top